Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107601) Nite válasza Sanyaaa26 (#107598) üzenetére


Nite
őstag

na igen, ezt is akartam kerdezni, honnan derul ki hogy aktiv a szolgaltatas? nem hivogathatom minden nap az ugyfelszolgalatot :)

Paid my dues!

(#107602) dchard válasza viktorhu (#107597) üzenetére


dchard
veterán

Ha javítani akarsz rajta, akkor kösd be az MMWO földelő lábát egy valódi (nem nulla közösített) földre. :) Ha majd elkészül az upgrade, és lesz D3.1 felfelé, akkor sem kell majd rohanni a boltba cserélni, de az is igaz, hogy a bővített visszirányban benne lesz a mostani FM sáv (90-105MHz), amit jó volna megfogni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#107603) raider21


raider21
aktív tag

Most nézem a HGW -ben, hogy a bondingos VDSL2 netemnél az IPv6 nem aktív, kb. 2 hete amikor előzőleg ránéztem még az volt!?! :P

raider21

(#107604) Tav-Csoves válasza DJ. Ru$y (#107587) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Sajnos nekem is hibát ír. Esetleg máshol meglehet nézni? :F

(#107605) Szpisti válasza zsoltzsolt (#107584) üzenetére


Szpisti
addikt

Újraindítottam a HGW-t is. Továbbra is csak az RTL klub HD nem jó. Minden más hibátlan. A műsorújság is jó.
Nem gondolnám, hogy az a baja, hogy a három STB-t egy kis 5 portos switch-en keresztül használom pár napja...

(#107606) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Üdv!

TL;DR: Hogyan tudom kihasználni EGY számítógépen a T-Home 2000Mbites csomagjának a sávszélességét?

A közelmúltban lefektették az optikai kábeleket az utcánkban, így lehetőségem volna 1000 Mbites (1 Gbites), vagy akár 2000 Mbites (2 Gbites) sávszélességű internet csomag igénybevételére is a Telekomtól/T-Home-tól. Lehetőleg az utóbbi, tehát a legnagyobb, 2000Mbites csomagot szeretném igénybe venni, és ezzel kapcsolatosan volnának kérdéseim.

Az szolgáltató oldalán fel van tüntetve, hogy 2000Mbites internetcsomaghoz több egyidejűleg az internetre csatlakoztatott háztartásbeli eszközt ajánlanak - gondolom azért, mert egy normál kábelen keresztül maximum 1000Mbit gyorsasággal tud az adat átáramlani, és így egy darab eszköz nem tudná kihasználná az ilyen nagy mértékű sávszélességet/sebességet (de lehet, hogy az optikai kábel gyorsabb már ennél, és csak én értelmezem félre).

Viszont az is meg van említve az oldalon további információként, hogy lehetséges egy eszközön elérni/kihasználni a 2000Mbites sávszélességet, viszont ebben az esetben egy helyett kettő ethernet kábelt kell a routerből az adott eszközbe (jelen esetben számítógépbe kötni).

Nos, tudnék magamnak vásárolni egy 2.5 GBites ethernet csatlakozóval felszerelt AsRock Z390 Phantom Gaming SLI alaplapot, ami maximum 2500Mbit/s sebességű adatátvitelre képes etherneten keresztül, viszont értelemszerűen csak ez az egy ethernet port van rajta.

Adódik tehát a kérdés, hogy ilyen esetben hogy lehetne megoldani a 2000 Mbites kapcsolatot? Ugyanis a routerből kettő normál (1000 Mbites) ethernet kábelt kellene kivezetni, de az alaplapon csak egy ethernet csatlakozó volna (egy 2500 Mbites). Kellene valamiféle átalakítót használni? Amennyiben igen, milyet?

Ha pedig ez nem lehetséges, mik volnának az alternatív megoldások? Kellene vennem egy hálózati kártyát és annak a bemenetét használni az alaplapival párhuzamosan, vagy pedig kellene vennem egy már alapból két ethernet porttal rendelkező alaplapot?

Vagy tud mondjuk a T-Home/Telekom olyan routert biztosítani, amivel alapból EGY kábelen keresztül megoldható volna a 2000 Mbit/s sebességű adatátvitel? Mert akkor ebben az esetben jó választás volna az AsRock alaplap.

Vagy a T-Home-tól kapott router és kábel alapból tud egy kábelen keresztül 2000Mbit/s sebességgel adatot továbbítani, csak azért javasolják, hogy több eszközt használjon az ember ehhez a netcsomaghoz, mert a legtöbb alaplap úgyis csak 1000Mbit/s gyorsaságú adatátvitelre képes?

A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#107607) Livius válasza DaemonX (#107606) üzenetére


Livius
őstag

Röviden tömören, kb sehogy nem megy egy gépen, ez csak egy parasztvakítós csomag.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#107608) DJ. Ru$y válasza DaemonX (#107606) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy előttem írták sehogy. Nem véletlen írja a Telekom oldala, hogy több eszköz esetén lehet kihajtani a teljesítményt. Gigabit // gigabit bőven elég otthonra a feltöltésed úgysem lesz jobb a 2 Gigabites csomaggal sem.
"Kié nagyobb effekt", a T elsőnek adott ilyen csomagot, amelyik user ki tudja használni több eszközzel annak jó ennyi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107609) DaemonX válasza DJ. Ru$y (#107608) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Biztos, hogy ki lehet valahogy, kapásból vannak több ethernet porttal rendelkező alaplapok, amik ezt a célt szolgálják, csak kíváncsi volnék arra, mi volna a legköltséghatékonyabb, legkézenfekvőbb, legjobb megoldás.

(#107610) Starchm válasza DaemonX (#107609) üzenetére


Starchm
őstag

Beszéltük már a topikban párszor.( legalább 10-szer olvastam is :D )
Elvileg a legtöbb 2 vagy több csativel felszerelt lap tud teaminget/aggrot vagy hasonlót vmi szintén jó fantázia névvel, viszont itt a routernek is tudnia kéne ezt, amit viszont nem tud. :DD

Az egyetlen lehetőség amit asszem DJ. Ru$y mondott, h egy routert veszel amin vannak 10g-s(vagy már 2,5g , 5gs) portok és tud dual wan-t. Ekkor ezt kötöd először a tcomos cuccra aztán abba a gépet. Ennek talán hátránya a dupla nat(bár aki ilyet akar épiteni azt úgy is tud erről).

[ Szerkesztve ]

(#107611) DaemonX válasza Starchm (#107610) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Akkor szerintem nem szórakozok vele. :D Marad az 1000Mbites (nem mintha az lassú lenne). :D

(#107612) dchard válasza DJ. Ru$y (#107608) üzenetére


dchard
veterán

Én azt is nehezen hiszem el, hogy több eszközzel ki lehet használni, mert a legtöbb SOHO kategóriás router chipset csak 1-1gigabites belső buszon csatlakozik a swtich chip-hez. Ergó a WAN és a LAN oldal között összesen van 1 gigabit kapacitás. És a legtöbb LACP/teaming képes SOHo routernek is csak a LAN portjai között megy az aggregálás, a WAN irányba nem. Bárkinek, akinek van ilyen két gigás csomagja, képes volt már valóban több mint 1 gigabitet kimérni akár több eszközzel is?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#107613) Pubszon válasza Nite (#107596) üzenetére


Pubszon
veterán

Meglepően gyorsan is tudnak haladni.
Ha már az oszlopokra felrakták az elosztó dobozokat, utána már lehet csak pár nap és köthető.
Nézd az oldalon a címed alapján, már az is valami.
Nálam például a szerelő mondta hogy át van adva, de az oldal nem frissült csak miután írtam Facebookon. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107614) Vynx


Vynx
tag

Így van. Nálunk szeptember elején kezdték el az egész munkát, és már szinte mindenhol fenn vannak a dobozok is (4500 lakosú falu - Pest megye), volt ahol még raktak be oszlopokat is pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#107615) Nite válasza Pubszon (#107613) üzenetére


Nite
őstag

es minden ilyen tartoba kerul eloszto doboz? vagy csak azok ele a hazak ele aki be akarjak kotni?

Paid my dues!

(#107616) Pubszon válasza Nite (#107615) üzenetére


Pubszon
veterán

Minden tartóra kerül, viszont nem minden oszlopra raknak, például apámék előtt sincs doboz (így tartó sem), hanem a szomszéd oszlopról átálltak a velük szembelévő oszlopra és onnan a házba..
Most jut eszembe, hogy nálunk még kb 200 oszlopot is kellett telepíteni!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107617) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Elnézést ha kicsit off a kérdésem, de segítségre volna szükségem.

Külföldön lévő 20-as számra küldtem sms-t eu-ba, 30-as telefonomról. A telóm azt írta elküldve, ebben a formátumban küldtem el: 0620.....
Szerintetek megkapta a címzett, vagy ha nem, más formátumban kell beírnom?
Hupsz most nézem az üzenet részleteiben, hogy Hibakód: 65536
Ez mit jelent szerintetek? Ki sem jelezte a telefon ezt, csak mikor külön rámentem az info gombra.
Még egy dolog, úgy látom a névjegyben 0620.....-ként van megjelenítve, de az üzenet részleteinél pedig +3620.... -ként írja, ahol a hiba kód is látható.

szerk.: Telefonomban lévő többi üzenetet is megnéztem és szinte az összesnél kiírja ezt a hibakódot, de ennek ellenére látták a címzettek, mert jött rá üzenet, ahogy visszanéztem. :)
Persze a mostani annyiban más, hogy külföldön lévő 20-as számra küldtem. De továbbra sem tudom biztosra megkaphatta-e, ebben a formátumban. :F

[ Szerkesztve ]

(#107618) Beniii06 válasza Corsair90 (#107617) üzenetére


Beniii06
őstag

Itt próbáltad már kérdezni, ahol ON a kérdésed? :U

"Got any other secret weapons?"

(#107619) Nite válasza Pubszon (#107616) üzenetére


Nite
őstag

en vegigsetaltam es minden oszlopon van tarto, akkor ez hosszu lesz... :(

Paid my dues!

(#107620) Pubszon válasza Nite (#107619) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálunk is 99%-ban van minden oszlopon.
Csak írtam, hogy nincs baj ha esetleg 1-2-n nem lesz.
Én azt mondom, hogy karácsonyra meg lepheted magad optikai nettel. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107621) Szpisti


Szpisti
addikt

Valaki próbálta már használni az új Sagemcom F@ST 3890V3 HGW-n a Szülői felügyeletet? A gyerekeknek akartam a telefonjain letiltani a netet bizonyos időpontokban, de hiába állítottam be, akár az én mobilomra is, ugyanúgy megy a net rajtuk... Akár az egész napra letilthatom, továbbra is engedi a netet. :F

(#107622) DJ. Ru$y válasza Nite (#107619) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Főleg, hogy a telepítés az csak egy dolog, utána még azért üzembe kell helyezni, esetleg engedélyeztetni a hálózatot...

Nem kell ennyire felfújni és várni rá, aztán kellemes meglepetés ér, mikor bekerül a szórólap a postaládádba. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107623) Nite válasza DJ. Ru$y (#107622) üzenetére


Nite
őstag

jogos :)

Paid my dues!

(#107624) lszlogal válasza Livius (#107607) üzenetére


lszlogal
senior tag

Mindent meg lehet oldani, ha nagyon meg akarod.
1.) Veszel egy dual WAN-os 10G-s routert és hálókártyát, cat6-al összekötöd a gépet, és a routert,

2.) Két 1G-s hálókártyát teszel a gépbe, és összekötöd az ONT-vel. A gépen (Linuxon) load ballancet álítasz be. Nekem így van megoldva a két internetelőfizetés.. Windowsnál lövésem sincs, hogy hogy tudod megoldani, szerintem sehogy. A Windowst nagyon nagyon régen nem használom. De véleményem szerint teljesen fölösleges a 2G-s net, főleg egy eszközön.

[ Szerkesztve ]

(#107625) #78121280 válasza lszlogal (#107624) üzenetére


#78121280
törölt tag

Windowson így van nekem megoldva PowerShell-ben kell kicsit pötyögni.
Ezek közül a Team Mode közül lehet válogatni:
AdapterFaultTolerance; AdaptiveLoadBalancing; StaticLinkAggregation; IEEE802_3adDynamicLinkAggregation; SwitchFaultTolerance; VirtualMachineLoadBalancing

Huawei HG8242H ONT + kettő DigiNet előfizetés + Asus BRT-AC828 router 802.3ad beállítva + Gigabyte X399 Designare EX alaplap

(#107626) lszlogal válasza #78121280 (#107625) üzenetére


lszlogal
senior tag

Akkor mehet bele egy harmadik kártya, és a Telekom :)

Már nem értek annyira a windowshoz mint régen, de megmondom őszintén nem is hiányzik..

[ Szerkesztve ]

(#107627) viktorhu válasza #78121280 (#107578) üzenetére


viktorhu
veterán

Mikori az utasítás? Mert nálam van vagy két hetes az ED3.1, és a flipes osztót a telekomos szerelő szépen behozta nekem a lakásba, szóval itt még nem is én vettem.

Gondolom ha nagykeren decembertől hirdették meg, akkor kiskerben is akkortól fogják, csak ez a törvény, hogy előbb a konkurenciának kell szólni, és utána a saját vevőiknek.

(#107628) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

1000-es optikához milyen ezközt ad a telekom?

(#107629) TiMoN válasza Szpisti (#107621) üzenetére


TiMoN
senior tag

A Google Family Link alkalmazással többre mész, vagy egy külön router. :)

-TiMoN-

(#107630) enginev3.0 válasza Sanyaaa26 (#107628) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sagecom fast v2, de most már lehet v3

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107631) Pubszon válasza Sanyaaa26 (#107628) üzenetére


Pubszon
veterán

Sagemcom F@st 5655v2

enginev3.0 mi az hogy Sagecom fast v2? :DDD

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107632) Beniii06 válasza Pubszon (#107631) üzenetére


Beniii06
őstag

Troll on:

fast bughalmaz v2

;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#107633) Szpisti válasza TiMoN (#107629) üzenetére


Szpisti
addikt

Külön router volt eddig, de ez a HGW végre olyan tudású, hogy megszüntethettem azt. (Felesleges plusz nattolás, fogyasztás meg vezeték...)
A Google Family Link-re gondoltam már, de eddig nem találtam lehetőséget arra, hogy meglévő fullos fiókot gyerek-fiókká konvertálhassam... (Ha újat csinálnék, bunkák a youtube kedvenceket, könyvjelzőket, stb.)

(#107634) Pubszon válasza Beniii06 (#107632) üzenetére


Pubszon
veterán

Ja... :DDD
Nálam csak modemként üzemel, remélem nem adja be a kulcsot hamar.

No de ha már itt vagy.
Tudnál nekem csinálni egy ping -t bix.hu egy perces eredményt?
Szerintem nálad is 10ms körül lesz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107635) Tav-Csoves válasza Beniii06 (#107632) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ultra troll on:
- és milyen eszközt fogok kapni ont-nak? - kérdezem a telefonos ügyfélszolgálatost
- öhm, - kezdi - Sagemcom fast
- tessék?? - kérdeztem vissza, de nem kellett volna:
- sz a dzs e m c o m f a s z t
- jaa hogy faszt. Oké - konstatáltam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#107636) enginev3.0 válasza Pubszon (#107631) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kihagytam egy M betűt

De ez esetben a fast nem csúnya szó, nem kell kicenzurazni :P

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107637) Beniii06 válasza Pubszon (#107634) üzenetére


Beniii06
őstag

Ami azt illeti nálam jelenleg leterhelt a szegmens sebesség ügyileg is(~700/970 Mbps) és ping ügyileg is(mivel nem egyedül használom az előfizetést, így nem tudok 100%-ban pontos mérést csinálni, azonban kétlem, hogy erőforrás hiány lenne, a router CPU 4-5%-on van és van szabad ram is bőven), azért lehet egy-két kiugrás.

Ha nálad is van ilyen, akkor magasabb szintű a dolog eredete(központilag), mert szerintem innen megy felétek is az optika tovább. idokep.hu-ra és ent.hu-ra is vannak kiugrások, mondjuk engem nem zavar annyira, nem vagyok hardcore gamer, packet loss nincs az a fontos.

Másik szolgáltató koaxos net, ott nincsenek kiugrások ugyanezen oldalakra:

"Got any other secret weapons?"

(#107638) Pubszon válasza Beniii06 (#107637) üzenetére


Pubszon
veterán

Nálam nincsenek kiugrások.
Erre voltam kíváncsi, hogy nálad is kelet magyarország csücskéből a ping a bix.hu felé ~10ms.

Ping statistics for 193.239.149.210:
Packets: Sent = 80, Received = 80, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 17ms, Average = 10ms

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107639) #42556672 válasza Pubszon (#107638) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ökölszabályként minden 1000km optikán 20ms késleltetés.

(#107640) Beniii06 válasza enginev3.0 (#107636) üzenetére


Beniii06
őstag

A v3-at betudjuk poénnak, mert a v2 sem stabil és nem is azért mert annyira kevés/gyenge lenne(ok ha gigabites lan forgalmat ráengedsz + NAT-ol is meg lehet fektetni), egyszerűen a szoftver nincsen rendesen rajta megcsinálva, ami van funkció benne az is felemásan működik. pl.: a korábban leírt "Global Wan Mode" kapcsoló, értelemszerűen, ha modemként akarnád használni és kiválasztod a "Bridged" módot, lemented, elalszanak a ledek rajta, nem reagál a gombokra, de attól ugyanúgy felépíti a pppoe kapcsolatot és lesz net, működik a wlan modul, holott ilyenkor alapnak kellene lennie, hogy "deaktiválja magát teljesen", kikapcsolja a wlant, minimum, hogy a connection triggert manualra állítja és hogy rebootol. E helyett mit kapsz, reboototl, elalszanak a ledek rajta, rebootol kb 2x annyi idő alatt és ugyanúgy működik tovább, mintha "Routed" módba lenne. Akkor minek van benne ilyen kapcsoló?2 :W
De lehetni sorolni, hogy reboot után(főleg legutóbbi fw frissítés után) egyet gondol és nem regisztrálja a telefont, nem lehet használni, kézi reboot kell neki és akkor volt már itt pendrive ledobálás/random fel nem ismerés probléma, nem kell sokáig visszaolvasnod ott a másikprobléma + stb. stb. stb. :C

"Got any other secret weapons?"

(#107641) Livius válasza lszlogal (#107624) üzenetére


Livius
őstag

A dual WAN nem jó! Az valószínű úgy megy, hogy a két WAN portra egy-egy PPPoE csatlakozást tud összelinkelni, tehát két különálló 1Gbites csomagot külön user és jelszóval.

A 2-es opció talán működhet két LAN porttal, de nagyon nagyon haladó szintű rendszer konfigulás kellene hozzá a usertől, hogy jól is menjen.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#107642) Pubszon válasza enginev3.0 (#107636) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem arra írtam, hanem hogy a lényeget hagytad ki, az 5655-t. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107643) lszlogal válasza Livius (#107641) üzenetére


lszlogal
senior tag

Akkor Linux, és PPP. Bár az sem jó, mert csak egy PPPoE kapcsolatot tudsz felépíteni, valóban kéne hozzá két szolgáltatás. :) De ha router módban megy az ONT, szerintem simán működik, csak NAT van.

"A 2-es opció talán működhet két LAN porttal, de nagyon nagyon haladó szintű rendszer konfigulás kellene hozzá a usertől, hogy jól is menjen."

Ne tudd meg mennyit szívtam vele..

De véleményem szerint még mindig felesleges a 2G lakossági előfizetőknek, az se biztos hogy jönne is rajta annyi, ha elkezded terhelni :DD Mondjuk a PON-t elég nehéz beterhelni..

[ Szerkesztve ]

(#107644) DJ. Ru$y válasza Livius (#107641) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De, jó a dual van, csak nem úgy, ahogy a kolléga elgondolta. Dupla NAT-tal lehet megoldani, mivel 2 static IP-s WAN kell, ami a Sagem belsőhálózati IP címei közül lesz 2 db. Így 1-1 Sagem LAN port veszi fel a 2 db WAN terhelését, így ki lehet hajtani elvileg, ha erős nem gigabites router van mögötte.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107645) adika4444 válasza Beniii06 (#107640) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem ezért van PPPoE Passtrough módban ez a fantasztikus eszköz.

De én is írnék már akkor hibát: Ha belépek az admin panelre, másik eszközről nem tudok belépni. Ez tiszta sor, ASUS is így csinálja.

Ami viszont nagyszerűvé teszi az egészet, hogy ha bezárom kézi logout nélkül a chrome-t, azonos gépen Firefox vagy másik gép másik böngészője sem tud visszalépni. Talán ha az előző Chrome-ot visszanyitom, de azt már nem próbáltam. Ilyenkor várni kell, aztán egyszer csak be lehet lépni.

A telefon itt is trágya, de nem foglalkozunk vele, van mobil meg van Skype és társai. A ledekről nem tudok nyilatkozni, az asztal alatt pihenget a Sagem.

Az biztos mindenesetre, hogy Passtrough-val a netet és a TV-t rendesen viszi.

üdv, adika4444

(#107646) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Abban kérném a segítséget, hogy volt már valakinek olyan problémája, hogy zavarta az adást egy powerline adapter?
Adott 2 TV, Új, Samsung Qled és egy 5 éves Sony.
Internet a nappaliból a hálóba powerline adapterrrel van megoldva.
Mindkét TV-be az adás koax kábelen megy + a TV-be kártyát teszek
Problémám sajnos csak a régebbi TV-vel van, ami a Sony és valószínűleg a problémát az okozhatja, hogy a Koax kábel és a powerline adapter konnektora egymás melletti ajzatban van.
Ha a powerline adapter bedugom és használom akkor 1-2 nap után nem az összes de 10-20 adó esetén szétesik úgy a kép, hogy a 90%-át nem látom.
Ha kihúzom a powerline adaptert, akkor a problémás állomások 4-5 perc után megjavulnak.
Sajnos a szobában a TV-hez közel nincs más azjatom, ezért kénytelen vagyok ezt használni.
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Van erre valami megoldás?

Válaszotokat előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#107647) #78121280 válasza viktorhu (#107627) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szeptember 2.

(#107648) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Egyik ismerősöm innen kapott hívást:

Vasegerszeg Község Önkormányzata
+36 30 589 6617
9661 Vasegerszeg, Kossuth utca 97.

Nem vette fel mivel ismeretlen volt számára. Telekom tudakozóból kerestem ki a szám eredetét.
Jól sejtem hogy ez választással kapcsolatos hívás lett volna?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#107649) DJ. Ru$y válasza Bogyi007 (#107648) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt miért nem a politika topikban vagy a Telekom mobil topikban kérdezed? Véleményem szerint akármi más miatt is kereshették... Akármelyik dolgozó keresheti a központi számról. Arról nem beszélve, ha van esetleg flottája az Önkormányzatnak, akkor "haver, koma, jóbarát" is belekerülhet, és lehet ugyanúgy a nevük alatt jelenik meg a szám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107650) Bogyi007 válasza DJ. Ru$y (#107649) üzenetére


Bogyi007
veterán

Bocsánat mobilról vagyok, figyelmetlen voltam csak a Telekomig olvastam a topic címet...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.