Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) jambiyya válasza Flashget (#87649) üzenetére


jambiyya
őstag

Ezek szerint amit az erősítőm DD, vagy DTS hangnak detektál, az valójában stereo? Csak mert elég aktívak a hátsó hangszórók is.

(#87652) Willie


Willie
őstag

Nekem egy Genius 5.1 5000-em van, amit egy ilyen segítségével kábeleztem össze a 48H6400-al. Ha vennék egy ilyet, akkor a médialejátszóban elindított tartalmakat kikeverné 5.1-re, a többi forrásból származó adást pedig 2.0-n játszaná le?

[ Szerkesztve ]

(#87653) N.GÁBOR válasza Flashget (#87649) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Flasget
Nagyon-Nagyon szepen koszonom a gyors valaszt. Akkor vennem kell egy 5.1-es hangkartyat ha ki akarom hasznalni a hazimozierosito adta lehetosegeket es tovabbra is a htpc-t hasznalom lejatszonak. Koszi megegyszer a gyors es egyertelmu valaszt.

Amugy az ujabb Samsungok sem tudjak?

May the force be with you!

(#87654) N.GÁBOR válasza jambiyya (#87651) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igen, nekem is aktivak, de ha meghallhatod ugyanazt a filmet igazi 5.1-ba akkor egesz mas. Ez csak kamu 5.1 olyan hangok is jonnek hatulrol is neha aminek csak a frontbol kellene jonnie. Perid az en erositom is 5.1-nek irja, de ez nem az sajna.

May the force be with you!

(#87655) BBéci válasza N.GÁBOR (#87653) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem felesleges a hangkártya, mivel az alaplapokon van S/P-DIF kimenet (tüske) arról vezeted a jelet a házimozi erősítőbe és annyi.

(#87651) jambiyya
Hasonlítsd össze ugyanannak a filmnek a hangját mondjuk a TV beépített médialejátszójáról és HDMI-n kívülről érkezővel. Utóbbi csak sztereó és az erősítő Pro Logic vagy DTS: Neo áramköre dobja szét az összes hangdobozra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87656) N.GÁBOR válasza BBéci (#87655) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igazad van, ha lenne rajta akkor ezt tennem. De anno mikor ezt a mini ITX konfigot osszeraktam AMD-s alapokra nem talaltam olyan elerheto aru lapot amin van. Vagyis nekem nincs rajta sajna:)

May the force be with you!

(#87657) jambiyya válasza BBéci (#87655) üzenetére


jambiyya
őstag

Meglepően szépen szól, de mint írtam is korábban, nem versenyezhet egy direkt erősítőbe menő truehd, vagy dts-hd hanggal. Viszont a magyar hangsávok (amiket leggyakrabban kiválasztok otthon) sajna annyival vacakabbak az eredetinél, hogy én nem érzek különbséget.

n.gabor: hdmi-n is kimegy. bedugod erősítőbe, ami leszedi a hangot és továbbküldi a képet a tv-re újabb hdmi-n

[ Szerkesztve ]

(#87658) Flashget válasza hitchins (#87650) üzenetére


Flashget
félisten

Erre BBeci tudna valaszolni, mert tobb fele markat tesztelnek.

Realme GT Master Edition

(#87659) sityupityu válasza N.GÁBOR (#87656) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért nem játszod le a filmeket külső Hdd-ről mint ahogy te is írtad korábban? Úgy garantált az 5.1 hang.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87660) Willie válasza sityupityu (#87659) üzenetére


Willie
őstag

Akkor tutira működne 48H6400-nál így?

(#87661) N.GÁBOR válasza sityupityu (#87659) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Sokaig azt csinaltam, de eszrevettem, hogy bizonyos hangminoseg felett (mar nem emlekszem a hatarra de valami 600+ volt) csuszik a hang meg a kep. Ez elegge zavart es akkor jott a htpc kepbe.

May the force be with you!

(#87662) N.GÁBOR válasza jambiyya (#87657) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

jambiyya: tudom hulye vagyok de ehhez lennie kellene hdmi-nek az erositon ugye? Mert azon csak optikai van. Az meg ugye nem megy, hogy gep - tv hdmi-vel aztan tv - erosito optikaival mert a tv mar csak stereot kuld.

May the force be with you!

(#87663) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a Samsung 37" D5000-es tv-mel. Tudom nem mai darab de hát ez van. Az a gond, hogy ha 1080p-s filmeket mobilvinyóról próbálom nézni akkor miután elindult a film 3-4 másodperc múlva megakad, majd megy 2 másodpercet megint megakad és így továnn. Gondolom nem elég gyors az adatátvitel? Lehet-e valamit kezdeni ezzel?

Köszi

(#87664) Willie válasza Sari (#87663) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Próbáltad más eszközzel is? A winchesterre mit mutat a Hard Disk Sentinel?

(#87665) sityupityu válasza Willie (#87660) üzenetére


sityupityu
veterán

Hú, nem tudom, hogy ez "darabokból összerakott valami" mit keverne ki a végén, ne haragudj.
Az biztos, hogy a tévé saját lejátszóját használva az optikai kimeneten tutira 5.1 jön ki! Nekem nem kell ilyen átalakítós cucc mint amit belinkeltél, mert a házimozi erősítőmön van optikai bemenet több is.

(#87661) N.GÁBOR Én csak így nézek filmeket, de csúszást még nem vettem észre. Persze ettől még létezhet.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87666) BBéci válasza jambiyya (#87657) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell ahhoz HD hang, hogy a surroundra felkevert sztereó és az eredetileg 5.1 közötti különbséget hallja az ember. Pláne olyan rendszeren, amin már valóban egyértelműen jobban szól a DTS-HD Master Audio, mint a sima DTS core. Az új árakkal számolva, minimum fél millió Ft.

(#87659) sityupityu
Garantált az 5.1, de sem a képminőség, sem a hangminőség nem lesz olyan, mint HTPC-ről. Ég és föld. Persze szakszerűen kell összerakni és szoftverekkel ellátni, azokat beállítani, mert HTPC és HTPC között is óriási különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87667) Sari válasza Willie (#87664) üzenetére


Sari
tag

Hi!

A vinyó jó, mert a többi filmet le lehet játszani róla csak a nagyfelbontásúakat nem. Másik eszközzel nem próbáltam mert jelenleg nincs másik.

(#87668) BBéci válasza Sari (#87667) üzenetére


BBéci
titán

A nagyfelbontásúak magasabb bitrátájával, adatsebességével lehet gond, ami a merevlemez "fáradására" utal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87669) Willie válasza sityupityu (#87665) üzenetére


Willie
őstag

Ha majd lesz rá keret akkor rendelek egyet és kipróbálom.

(#87667) Sari: Próbáld meg másik vinyóval is illetve egy gyors pendrive próbát is tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#87670) Sari válasza BBéci (#87668) üzenetére


Sari
tag

Értem! A HDD egy WD My Passport Ultra. Akkor majd letesztelem! Én arra gondoltam, hogy a tv usb 2-ese nem bírja.

(#87671) sityupityu válasza BBéci (#87666) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudom, hogy nem lesz semmi olyan, bár tegyük hozzá, hogy a legtöbb embernek baromira megteszi (nekem is). A másik, hogy nem erre vonatkozó volt a kérdés, hanem a tévére, illetve annak a lejátszójára, hogy kijön e belőle az 5.1 hang. Tudom, ha rajtad múlna akkor nem is lenne médialejátszó egy tévében, de hála istennek nem ez a helyzet. Nem tudom, hogy egy tévé topicban minek kell erőlködni állandóan ilyenekkel. :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87672) Mr Manson


Mr Manson
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Full HD ; 40” méretben ; max 150e Ft-ig (esetleg Smart , usb csatlakozás)

Többnyire sportcsatornák mennének rajta.

Van amit tudnátok ajánlani? Vagy esetleg amit mindenképpen érdemes elkerülni?

Köszönöm a segítséget! :R

This world rejects me - this world threw me away -this world never gave me a chance - this world gonna have to pay!!!

(#87673) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A sokat emlegetett Samsung ue40h6400-at ajánlanám :)

(#87674) Vertigo18 válasza Mr Manson (#87672) üzenetére


Vertigo18
addikt

És mindenki azt fogja ajánlani... :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#87675) Sari


Sari
tag

A hard disk sentinel nem mutatott ki hibát!

(#87676) N.GÁBOR válasza sityupityu (#87665) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Elhiszem neked, sokaig nalunk sem volt baj, neha-neha egy-egy filmnel aztan elcsuszott a hang meg a kep, de sokszori ide-oda porgetessel jobb lett. Vegul azt figyeltuk meg hogy az ac3-as szinkronok eseten fordul elo, de vegul nagyon idegesitett ez is meg a smart resz lassusaga igy kivaltottam htpc-vel. De orulok, hogy nalad nem csuszik, maradjon is igy. :)

May the force be with you!

(#87677) BBéci válasza sityupityu (#87671) üzenetére


BBéci
titán

Nem tartom bajnak, hogy van a tévékben médialejátszó, bizonyos minimum igényeket kielégítenek. Anyámék (70+) számára nem kell annál jobb, legfeljebb a fájl-kompatibilitása, kezelése okozhat gondot.
De arra nem kellene senkit biztatni, hogy HTPC helyett azt használja. Te azt tetted.

(#87676) N.GÁBOR
Erről van szó!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87678) sityupityu válasza BBéci (#87677) üzenetére


sityupityu
veterán

Kit bíztatok? :DD
Nézd már meg, hogy Intercreptor a (#87652) hozzászólásában mit kérdezett! Említett HTPC-t amiről le akartam beszélni?:)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87679) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Ma voltam media marktban ,euronicsba és nagyon megnéztem a kiszemelt tévéket,mégpedig a sony48r550,sony48w705 és a samsung 48h6400.Megmondom őszintén inkább sony és panasonic (ebből csak 40colost találtam ami nem méreg drága) márkákat kedvelem és a samsungtól kicsit tartok ,de a samsungok képminősége jön be legjobban,a szinei ,kontraszt egyszerűen az én izlésem.Persze a sony is nagyon szép de a samsung győzött meg a legjobban.A kérdésem az lenne hogy mennyire megbízható a samsung tévéi?Én nem 2 évre venném hanem legalább 6-7 évre szeretném és eddig régebről nincs jó tapasztalatom samsung márkával(csak porszívó és telefon és crt monitor volt) de nagyon tetszik a h6400 és az lett az első számú jelöltem.Euronicsban vagy media marktban venném(ha lesz még decemberben)és vennék hozzá 3 év bolti garanciát.Őszintén megbízatóság szempontjából van valamilyen hátrányban a sony és panasonical(alapból 5 év garanciát ad) szemben?
Az igazság az ,hogy még a legolcsóbb 50colos samsung j5100 képe is gyönyörű volt és még mozgás elmosódást se nagyon láttam ,igaz csak gyorsúszás ment az m4 hd-n amibe olyan nagyon gyors mozgások nincsenek.
Ha netán nem lesz már 48 h6400 akkor mi van helyette ilyen áron kb.180-190ezer környékén?Ha 3d és smart nincs nem számít csak képminőségben legyen vele egy szinten.A Samsung UE48J6300 sajnos már sok és én már decemberben mindenkép tévét veszek,nem bírok várni míg lejjebb megy az ára.

[ Szerkesztve ]

(#87680) bul07 válasza Imi1981 (#87679) üzenetére


bul07
nagyúr

Samsungtól is tudsz venni plusz garanciát Euronicsban vagy media marktba vásároltakra biztosan, így 4év garanciád lesz(az a bolti garancia meg inkább biztosítás tehát független a üzletektől ők csak árulják azt a szolgáltatást)
Olvas vissza kicsit nemrég volt leírva egy 48" 6400 szervizelése

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87681) Bogie_


Bogie_
csendes tag

Sziasztok. A JU szériánál lehet szerkeszteni csatornalistát számítógépen valahogy? Lementettem, chansort-al szerkesztettem, de visszatéve újra kell hangolni, mert nincsenek csatornák. Ugyanaz a pendrive, D széria, minden működik.

(#87682) Imi1981 válasza bul07 (#87680) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem igazán találom.
A samsungnál vásárolt plusz 2 év garancia mennyibe kerül?Mert a samsung oldalán árakat nem látok .
Találtam mégis de nem értem ,akkor 6 990Ft-tól 49 990Ft-ig hogy van?Azért 49000ft az nagyon sok .
Hülyeséget írtam :B
Ha jól látom kb 20ezer a plusz két év.

[ Szerkesztve ]

(#87683) bul07 válasza Imi1981 (#87682) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt és lejjebb válaszd a tv-ket
Igen ott és a táblázat alatt Részletes árlista, amúgy linkelem is

Ha oda eljött a pillanat akkor írj rám, infókért

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87684) Imi1981 válasza bul07 (#87683) üzenetére


Imi1981
veterán

Közbe megtaláltam.De köszönöm!
Hát december elején veszem ha lesz még,akkor mindenképp rádírok.

[ Szerkesztve ]

(#87685) bul07 válasza Imi1981 (#87684) üzenetére


bul07
nagyúr

Esetleg ha telekomos vagy és van TV előfizetésed akkor részletre is megveheted , és az is hivatalos Samsung garanciával van (Ahogy nézem itt is volt áremelkedés)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87686) Imi1981 válasza bul07 (#87685) üzenetére


Imi1981
veterán

Telekom sat tv előfizetésem de részletre nem veszek semmit.1 hónapot kibírok és egy összegben fizetem,annál jobb nincs.Meg ahogy hallottam nagyon körülményes a telekomnál vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#87687) FNZ válasza bul07 (#87683) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

úgy látom JU7000 sorozathoz nincsen kiterjesztett gari?
akkor ha jól olvastam a ju7000 sorozattal nem lehet mellé lőni?

(#87688) bul07 válasza FNZ (#87687) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem csak nincs frissítve a árlista

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87689) yvsmad válasza Imi1981 (#87679) üzenetére


yvsmad
őstag

Nálam a Samu A552 7 évig ment hibátlanul minden nap több órán át és csak azért adtam el, mert már modernebbre akartam váltani. 10 év simán van benne, akár több is.

[ Szerkesztve ]

(#87690) Imi1981 válasza yvsmad (#87689) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez jó hír :) .Mondjuk plusz garit mindenképp veszek.

(#87691) e.vid


e.vid
senior tag

Nem tudom, hogy volt-e már [link], TV-re -10%, -13%

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#87692) #94529552 válasza Flashget (#87649) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Hangprojektor nem sok térhatást ad sajnos, de hát ez van.

hitchins Igen van olyan. Ezt a funkciót az Lg tévék tudják.

(#87693) Flashget válasza #94529552 (#87692) üzenetére


Flashget
félisten

írtam nem egy 5.1 de jobb a tv hangszóróitól és megtölti hanggal a szobát. mivel bútorban van még fel is erősíti. :)
BD koncertet már jobban lehet élvezni azért hangzásban.

Realme GT Master Edition

(#87694) Flashget válasza Sari (#87663) üzenetére


Flashget
félisten

D széria hardver terén a 2000-es év szintjén van. Gyenge celeron processzor kevés ram...wifin,utp kábelen is homokórázott a D6500 a nagy felbontásű filmekkel nem HDD hiba.
Megoldás valamilyen külső lejátszó használata (média, BD lejátszó vagy PC)

Realme GT Master Edition

(#87695) yvsmad válasza #94529552 (#87692) üzenetére


yvsmad
őstag

A hangprojektor téves elnevezés erre, soundbar a helyes név. A soundbar-ok nem is próbálnak nagy térhatást biztosítani, mindössze a tévé hangjának feljavítása a céljuk.

[ Szerkesztve ]

(#87696) Sari válasza Flashget (#87694) üzenetére


Sari
tag

Köszi!

(#87697) LionX válasza Bogie_ (#87681) üzenetére


LionX
tag

Biztos hogy jól csináltad?
Az "Oroginal channels", (jobb oldali), ablakban lévő listát, vagy listákat, a digitális illetve az analóg fül kiválasztásával, az "Add all" gombbal át kell helyezni a "Sorted channels", (bal oldali), ablakba és ott kell megszerkeszteni a saját ízlésed szerint.
Ha kész elmented, (én ugyanolyan néven mentettem el mint az eredetit), rá a pen-re és importálni. Működnie kellene. :F

(#87698) digikábeles válasza Imi1981 (#87679) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"A kérdésem az lenne hogy mennyire megbízható a samsung tévéi?"
Nos, én 6 éve használok egy 40B550-et, elég sokat megy, de még soha egyetlen egyszer sem hibásodott meg. Az elhasználódás sem látszik rajta, mondjuk ez a hagyományos LCD tévékre nem is jellemző. Én bízok a Samsung termékekben, egy sor egyéb készülékünk van tőlük /telefon, monitor, nyomtató, stb/ de azok sem romlottak el még soha.

(#87699) pbtechnitian


pbtechnitian
csendes tag

Az UE48JU7000 most 303.000Ft-ba kerül az Euronicsban! Az extra 70 ezret lehet, hogy megéri a 40-eshez képest!

http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/ue48ju7000-p270326655/

(#87700) sityupityu válasza Flashget (#87694) üzenetére


sityupityu
veterán

A C650-nek a 25-30 gigás filmekkel sem volt/van semmilyen gondja soha. Ha jó a hdd akkor nem lehet, hogy valami problémája-hibája lehet a tévének?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.