Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) ΞΔGLΞ válasza Melorin (#88388) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért Bémeg!:DDD, hogy legyen mit kérdezned, de valóban kimaradt belőle egy szó, mert amikor írtam akkor is siettem és a kiszabott ipad-en nem néztem vissza a szöveget, holott szerkesztettem is, de mégis lemaradt a meghatározó szó!

Szóval a család, két pici kislányom, párom és sok ide-oda rohangálás miatt nekem egyszerűen nincs mostanában időm filmeket nézni, de majd lesz. Ha van, azt meg velük töltöm, nem pedig filmnézéssel, ettől függetlenül a tv szinte megy egész nap. A tv-t meg elsősorban magunknak vettem, nem magamnak.

Csak azt nem tudom, hogy mi a f..ért magyarázkodok egyáltalán itt neked, ahhoz sem lenne közöd, ha egész nap szokol rádiót néznék tv helyett. :/

[ Szerkesztve ]

(#88402) ZsocaM5


ZsocaM5
újonc

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok. Tanácsot kérnék a típusszám megválasztásában.
Annyi biztos, hogy Samsung 6-os széria, 55" és 300 alatt legyen.
Nagyon sokáig a H6400 volt a kiszemelt, de 2015 évvége van és ugye tavalyi modell, szóval elbizonytalanodtam.
Nem érdekel a 3D, és az sem, hogy a médialejátszója milyen (mert az van külön). A smart funkciókról meg semmit nem tudok, mert sosem volt Smart TV-m.

Irgalmatlan sok 6-os szériás modell van "sajnos", ezért a következőben segítsetek légyszi.
- a sokak által "hipe"-olt Refresh Rate illetve CMR illetve PQI-nek van-e valós jelentősége? Mi van ha nem 120Hz-es a panel, hanem 60Hz-es?
- érdemes-e UHD-ben gondolkodni? Nyilván ez a jövő, de ilyen árkategóriában nem biztos, hogy jobban járnék egy UHD-vel mint a FullHD-vel
- a fenti támpontok alapján tudtok bátran megvehető 6-os szériásat ajánlani?

Előre is köszi!

(#88403) PHenis válasza Clever0 (#88399) üzenetére


PHenis
senior tag

Nem vagy túl távol a tv-től?

(#88404) toby_as


toby_as
tag

Sziasztok
Az F6000 szeriasoknak megjelent a 2113 verzioju szoftver. Nalam megoldotta a kikapcsolasi gondokat(egyenlore) , illetve a Screen mirroring is ujra mukodik (sajnos a 2111(2)-vel nem igazan ment.

[ Szerkesztve ]

(#88405) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Beüzemelve a készülékem viszont találkoztam 1 db pixel hibával :(

szinte közép magasságban

[ Szerkesztve ]

(#88406) PuMbA válasza ZsocaM5 (#88402) üzenetére


PuMbA
titán

J6200 vagy H6400 :)

(#88407) tjnet válasza ZsocaM5 (#88402) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha UHD milyen tartalmat fogsz rá küldeni és miről?
Jövőre már talán lesznek UHD filmek és hozzá horror áron lejátszó.
Tehát 300 alatt 55j6200 vagy 55h6400 jöhet szóba ez egyik sem ívelt.
Az UHD csak minimum 55ju7000 most bőven 400 fölött van. 6-os sorozatút nem szabad megvenni.

Ha sportot is nézel rajta akkor kell a 120hz, ja és persze akciódús filmeknél is.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#88408) Clever0 válasza PHenis (#88403) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem. Közelről-távolról ugyanaz, a tapipad néha érzékel, néha nem, ilyenkor a beépített zöld LED sem villog. Közben felfedeztem, hogy a tapipad púpos, 1-1.5 mm-es domb van rajta. Ha benyomom lesz egy gödör, ami egy idő után kipattan. Ez normális?
Sokadik próbálkozásra sikerült pc-vel is felismertetni. Billentyűzetként jó, (bár a kurzormozgató nyilak melletti gombot véletlenül is meg lehet ütni) egérnek pocsék, használhatatlan. Előfordult, hogy a simogatás kezdetét kattintásnak értelmezte.

(#88409) rambustibi


rambustibi
őstag

Első 4K in-game videóm: [link]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#88410) jambiyya válasza Csabi1984 (#88400) üzenetére


jambiyya
őstag

pattintani

(#88411) marchizo


marchizo
csendes tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni az ősrégi tévémet, és egy smart tv-ben gondolkodok. Tanácsokat kérnék, 100k forint körüli árkategóriában melyik érné meg a legjobban, nézegettem LG, illetve Samsung okostévéket, de gőzöm nincs végül melyiknél állapodjak meg.

Én sajnos a képátlón kívül nem sok mindenben tudok különbséget tenni (ez ebben az árkategóriában 80 cm körül volt), elvárás lenne a Full HD, távirányító (nem tudom hogy jár-e hozzájuk alapesetben).

Leginkább netes tartalmak nézegetésére lenne használva, itt gondolok sorozatokra, youtube és egyéb videókra.

Hálás lennék némi segítségért, jó lenne tippeket kapni a pontos szériára, valamint a boltra, ahol érdemes lenne megvásárolni.

(#88412) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek a Samsung IPTV amire elő kellene fizetni, ér valamit? Próbálta már valaki? Tapasztalat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#88413) Flashget válasza Clever0 (#88396) üzenetére


Flashget
félisten

Chuwi tablettre felraktam a win10-t amit leszedte a szükséges drivert hozzá és pöpecül működik billként a tapipad része is.
win7 esetében használhatatlan nem talál drivert.

Realme GT Master Edition

(#88414) yvsmad válasza Flashget (#88413) üzenetére


yvsmad
őstag

A gyártótól függ, hogy milyen platformra ír drivert a gépeihez. Nekem csak az a furcsa, hogy a Win 8 és 10 64-bites változatát is kínálják mobil cuccokhoz. :F

[ Szerkesztve ]

(#88415) Flashget válasza yvsmad (#88414) üzenetére


Flashget
félisten

tableten 32 bites win fut, de mondom simán leszedte a drivert, ki is írta samsung wireless blablabla a win7 nem talált semmit hozzá.
ez a samsung bill pedig 2011-es fejlesztés vagy 2012 win7-re igazán gyárthattak volna drivert.
laptopon 64 bites win7 home az nem talált semmit.

Realme GT Master Edition

(#88416) laccyy


laccyy
újonc

samsung smart tv re ue43j5600 lehet e adobe flash playert telepíteni hogy nézem meg az ilyen jellegű videókat köszönöm előre is a hozzászoktatásokat és tanacsokat

(#88417) Flashget válasza laccyy (#88416) üzenetére


Flashget
félisten

nézd ott ahol eddig is tetted (pc/éaptop/tab/mobil) az ilyen videókat a tévé kijelző nem pc/multis központ.

Realme GT Master Edition

(#88418) sityupityu válasza Flashget (#88415) üzenetére


sityupityu
veterán

laptopon 64 bites win7 home az nem talált semmit.

Lehet, hogy pont ez miatt. Mert 64 bites volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#88419) ZsocaM5 válasza tjnet (#88407) üzenetére


ZsocaM5
újonc

Köszi a választ.
Egyáltalán nem küldenék rá UHD tartalmat (inkább csak jövőt állóság miatt érdeklődtem), illetve nem tudom, hogy UHD panelen FullHD média nem még "szebb"-e?
De tulképp ez már csak költői kérdés, hiszen írtad, hogy UHD-be ne vegyek 6-os és én is így láttam egyelőre, hogy csak gyengébbet lehetne kihozni ennyiből.
Sportot párom szokott nézni szóval, akkor maradjunk a 120Hz -esnél.
H6400-et már elég jól ismerem olvasgattam róla, a J6200-t még nem néztem sehol.. utána nézek ha van infó róla a neten.

Esetleg a lényegi különbséget a kettő között ide tudnád dobni?
Köszi szépen.

(#88420) BBéci válasza ZsocaM5 (#88419) üzenetére


BBéci
titán

Európában 50; 100; 200; 400; 600; 800; 1000; 1200 hertzes tévék kaphatóak, a 120-as és annak többszörösei olyan országokban, ahol a hálózati áram 60 hertzes, például USA-ban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#88421) yvsmad válasza Flashget (#88415) üzenetére


yvsmad
őstag

PC-re vannak driver kereső programok, mert nem mindig talál meg mindent magától a Win. Nem tudom, hogy mobil eszközön futnak-e ezek.
A Samunak kellett volna a régebbi bill driverét a mobil+win7 kombinációra megírnia, vagy a Win 7-nek egy általános drivert találnia. Ha egyik sem történt meg, akkor jöhetne egy kereső, ami talál hozzá általános drivert.

(#88422) R3nts válasza ΞΔGLΞ (#88401) üzenetére


R3nts
senior tag

:C :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#88423) juno_


juno_
csendes tag

Segítségeteket kérném, Samsung UE48H6400-as készülékkel kapcsolatban. Pc-vel összekötve játékok terén mennyire ajánlott??? Továbbá érdekelne, hogy böngészésnél a Flash-t támogatja-e? A Skype gondolom csak külön kamera megvétele utána használható?
Másik kiszemeltem az Lg "50" LF652V...

Kb. 2-2,5 méter a távolság fotel és a leendő tv között. Ez jelenthet problémát vagy elmegy a 48 vagy 50 col?

(#88424) Clever0 válasza yvsmad (#88421) üzenetére


Clever0
senior tag

Nekem is 64 bites win7-em van egy minipc-n. Közben "megjavult" a samu billentyűzet, eltűnt a púpja és az egér is viszonylag normálisan mozog. A tapipadba épített egérgombok csak kattintani jók úgy-ahogy, nyomvatartás mellett húzni, pl. ablak méret növelése miatt nem nagyon lehet, mert a többszörös érintést nem kezeli és megzavarodik attól, hogy a bal széle is nyomva van, meg az ujjamat is húzkodom rajta, mindezt persze két kézzel. Már nem emlékszem, hogy telepített-e hozzá drájvert, de szerintem szabvány billentyűként elmegy, az extra gomboknak úgyis csak tévénél van értelme. Egy beépített tuneres pc-n esetleg jól jönne a program léptetés, meg a hangerő változtatás, de ezeket nem tudom kipróbálni. Szóval most éppen elfogadhatóan működik, nem értem, hogy eddig mi volt a baja. Majd tesztelem, hogy a hosszas bekapcsolástól romlik-e el.

Más: tegnap vettem észre, hogy ha sokáig nem nyúlok a távirányítóhoz, akkor elmegy a kép és egy pirinyó kék Samsung logó kezd el mozogni a képernyőn. Minden Eco funkció ki van kapcsolva. Ha megnyomok egy gombot, akkor visszajön a kép.

(#88425) BBéci válasza juno_ (#88423) üzenetére


BBéci
titán

Játék: passz
Flash: nem
Skype: csak Samsung kamerával
Távolság - méret: pont jó az 50 colos

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#88426) Dapro válasza juno_ (#88423) üzenetére


Dapro
senior tag

én pont ma voltam MM be megnéztem ezt a 2t. és LGt jobban ajánlják. újabb, webos 2.0 (feliratos hibak elvileg nincsenek) stb

(#88427) Flashget válasza Clever0 (#88424) üzenetére


Flashget
félisten

próbáld ki win10-en ha teheted...teljesen úgy működik tv smart bill. létére PC-n, mint bármelyik általános BT billentyűzet.

Realme GT Master Edition

(#88428) Apooca


Apooca
tag

Sziasztok !
Ma reggeltől, van internet kapcsolatom, de mégis kiírja hogy nincs ha valamit megakarok nézni. Ez lehet a smart hub karbantartástól?
Köszi
Apooca

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#88429) Travelos


Travelos
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek, ha külső HDD-t kötök a TV-re, és folyamatosan rajtahagyom, csak néha veszem le, amikor rámásolok pár új dolgot, az okozhat-e bad sectorokat a HDD-n? Ugyanis kb. 1 éves HDD-m HDSentinel nevű progi szerint haldoklik. Több, mint 300 bad sector van rajta, kondíció:16%. Szerintetek van összefüggés?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#88430) Clever0 válasza Flashget (#88427) üzenetére


Clever0
senior tag

Valami félreértés lehet. Nekem most működik win7-el, nem akarok win10-et.

(#88431) PuMbA válasza marchizo (#88411) üzenetére


PuMbA
titán

UE32J5500 :) Adobe Flash nincs TV-n :)

[ Szerkesztve ]

(#88432) cyanID


cyanID
tag

Kérlek segítsen írja meg valaki, hogy a 48JU6510 es is ívelt fehér uhd tv a nem ajánlott kategória?

Valóban nem tudja a 24p-t?

és tényleg csak 50Hz ez is?

Ez sem éppen olcsó típus, de ha azt mondjátok nem ok akkor 50 colban mi ajánlott, ami nem h6400...

Nekem fontos lenne az ívelt kijelző, de azért nem irreális áron, vagy alacsony minőségben .... de az is lehet várni kell még...

(#88433) PuMbA válasza cyanID (#88432) üzenetére


PuMbA
titán

Miért fontos az ívelt kijelző? Sokkal nagyobb háttérvilágítás egyenetlenséget és oldalsó bevilágítási hibákat okoz, mint egy sima kijelző. Ráadásul csak 1 embernek jó nézni középről. Egyébként a J6300 a íveltek között a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#88434) cyanID válasza PuMbA (#88433) üzenetére


cyanID
tag

az egész helyiség kör alakú és alapteruletu. kb 4m átmérővel.

elegánsabb lenne a fehér.

a J6300at láttam valahol, nagyon alapnak "tűnt".

Egyébként arra utalsz, h a J6300 esetleg 100Hzes? és a fullhd panel relatíve szebb?

(#88435) PuMbA válasza cyanID (#88434) üzenetére


PuMbA
titán

"az egész helyiség kör alakú és alapteruletu. kb 4m átmérővel."

De középen szemből fogják csak nézni a TV-t? :) Igen, a J6300 100Hz-es :)

(#88436) cyanID válasza PuMbA (#88435) üzenetére


cyanID
tag

Igen, ha valahova illik egy ilyen tv, akkor az talan nalunk ervenyesul.

Azonban, ha a J6300on után csak a 350-500ezres áron van 48"os szép és JÓ tv, akkor nem biztos, h megéri.

Lehet megnézem mégegyszer, de a J6300 nagyon egyszerűnek, tűnt, nem túl szép képpel.

Akkor lehet, hogy ebben a méretben és felbontásban egy jobb sony, amiben talán van világosabb kávával.

Kár, hogy csak most olvasom a fórumot igazán, már vagy fél éve kinéztem a 48JU6510-et, valahol írták, hogy 2.0 hdmi van rajta, és feltételeztem, hogy legalább 100Hz és igazi 4k.

(#88437) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok,

Nyugdíjas nagymamámnak vennénk televíziót, mert a régi CRT épp elpukkant.
Ezt a Samsungot néztem.

Igények:

Legyen szép képe, kb. 80 cm képátló
Bruttó 75 körül álljon meg.
Talán USB, amiről filmeket le tud játszani amit visz neki a család.
Szállítson vidékre.

Mi az ami nem kell:

Net connectivity
smart funkciók
3D és társai

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#88438) PuMbA válasza crey (#88437) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tökéletes :)

cyanID: Hát igen, nehéz a választás, ha a dizájn az első és nem a képminőség ugyanis a gyártók fehér TV-t nem csinálnak csak úgy :)

[ Szerkesztve ]

(#88439) laccyy válasza sityupityu (#88418) üzenetére


laccyy
újonc

Koszonom tobbet remeltem egy smar tv tol

(#88440) F-ECT$


F-ECT$
titán

Megkérdem itt is: black friday / év végi leárazásokban van most valami best buy 43-48 colos tv 150e környékén?

Dive ever, work never.

(#88441) sandró60 válasza Travelos (#88429) üzenetére


sandró60
addikt

A szabályos HDD-lecsatlakoztatásnál nem történhet ilyen nagy számú bad sector.Kérdésem amikor le "veszed" Hogy??A tévénél is,mint a szgépnél a szabályos levétel a fontos.Az se ajánlott,hogy állandóan ha kell ha nem rá csatlakozól a tévére.Valamikor"pihenni" is kell a winyónak ;]

(#88442) Flashget válasza cyanID (#88436) üzenetére


Flashget
félisten

mielőtt sok pénzt adnál ívelt tévére...
[link]

Realme GT Master Edition

(#88443) Travelos válasza sandró60 (#88441) üzenetére


Travelos
őstag

Akkor szoktam lehúzni, amikor nincs bekapcsolva a TV, és a vinyó már nem pörög, a ledje sem ég. Ez így szabályos? Egy számítógépben is akkor pihen a vinyó, amikor a gép nincs belapcsolva, a TV esetében is szokott eleget pihenni.
Én arra gondoltam a kérdésemben, hogy a TV-vel való tartós használat okozhat-e bad sectorokat?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#88444) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Az UExxH6400 sorozatnál mennyire gyors az EPG lista "frissítése"? :) Digitális kábel TV adás lenne bekötve CI kártyával. Tehát műsorlista böngészés mennyire gyors, mennyire gyorsan szedi le az adatokat?

Köszi!

(#88445) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. 55"-os TV-ből melyiket érdemes megvenni 300k körüli áron, ami 6-8-10 év múlva is TV? FullHD felbontás fölé nem mennék, Smart funkciók nem érdekelnek, elsősorban mkv, mov fájlok lejátszása lenne a feladata a mellettük lévő felirattal. Elméletileg ebben a Samsung adja legszélesebb támogatást. Ezt igaz vagy más gyártót kéne keresnem?

(#88446) sandró60 válasza Travelos (#88443) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy ok.
Valamikor fizikai vagy nem elég áram ellátási hiba okozhatta a hibát.Olyankor kattog a winyó.Milyen winchesterről beszélünk? Márka- 2.5"-3.5""külső tápos?

(#88447) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok létezhet, hogy a 101 cm-es Tv-n a film sebessége gyorsabbnak érződik ( mintha bepörögnének a jelenetek) de nem túlzottan látszódik csak a normáltól tér el

(#88448) jambiyya válasza koxkids (#88444) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha gyorsan átpörgetem, akkor frissül mind, egyébként csak akkor, ha odakapcsolok. Lehet hogy mindet frissíti idővel magától is, de ennyire nem vagyok türelmes.

Fehersolyom: én a H6400 mellett döntöttem, és nagyon elégedett vagyok vele. Szakik szerint a 7-es szériától TV a TV, de szerintem az több mint 300k.

[ Szerkesztve ]

(#88449) Gedeon31 válasza PuMbA (#88431) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a tv hány valós Hz-es? :U

(#88450) PuMbA válasza Gedeon31 (#88449) üzenetére


PuMbA
titán

50/60 Hz :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.