Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) jambiyya válasza ΞΔGLΞ (#87047) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem is ki van kapcsolva az auto frissítés, és nem is frissít, amíg nem kérem rá.

(#87052) Sárpac válasza jambiyya (#87051) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem ha kritikus hibát javítanak akkor függetlenül akarod vagy sem lejön a frissítés más esetben meg rákérdez!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#87053) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#87048) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mert ezek már nem csak egy simply, hanem fucking smart tévék. Legalább írnák ki, hogy mit tákolt, vagy foltozott össze etc...a "szoftverosztályon" valamelyik okostóni agytrösztjük!

(#87054) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#87053) üzenetére


sityupityu
veterán

Biztos, hogy nem automatára volt állítva?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87055) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#87054) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt a kérdést meg sem hallottam, ok?
Nem én vagyok az egyedüli, akinek ki van kapcsolva és mégis frissít.
Egyébként azóta ki van kapcsolva, amióta ezek a nagygépességűek megszüntették a műsorajánlóm ficsőrt.
Az pedig júliusban volt.

#87049) Cabrio

Biztos valami konteó a tv-ék közt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87056) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#87055) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor passz. Remélem, hogy ezzel a kérdéssel azért nem tapostam a lelki világodba? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87057) Flashget válasza M0RGI (#87033) üzenetére


Flashget
félisten

nem hatos széria, hanem a 6500 a választó vonal.

Minden X6400 típusig 1+1 év minden X6500 típustól 1+2 év gyártói jótállás jár. (X az adott évjáratot jelenti

Realme GT Master Edition

(#87058) M0RGI válasza Flashget (#87057) üzenetére


M0RGI
őstag

Bocs igazad van. Arra gondoltam, csak nem azt írtam.

(#87059) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#87056) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogy! A lelki világom elég erős, azt nem holmi Samsung xarsággal lehet taposgatni! :DDD
De amit leírok beállítást, az nálam valóban úgy is van. Ilyeneket én nem szoktam elnézni. Másfél millióért, azért csesszék már meg (HU7500), ha ki van kapcsolva, akkor ne frissítsen, de egyébként ettől függetlenül pörgősebb lett a rendszer alatta.

[ Szerkesztve ]

(#87060) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#87047) üzenetére


Flashget
félisten

Hogy tudjanak turkálni benne. Beraktam a samygos linket mit és hol kell állitani szerviz menüben. De mivel frissült gyanitom már nem lehet állitgatni. A koreaiak a samygosokat figyelik a ténykedésüket, ahelyett, hogy szerződtetnék őket.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#87061) Azurooandrew válasza M0RGI (#87015) üzenetére


Azurooandrew
tag

Jól látom, hogy külső megjelenés tekintetében kétfajta J6200 is van (?), van a puritán rtings által tesztelt verzió, aztán jól láthatóan ez a 2015-ös esztétikai jegyeket magán hordozó:

[link]

[link]

Rtings

[link]

Raktáron vagy boltban megnézhető modellt nem látok még a webshopok kínálatában sem Pesten, egy-két helyen előrendelhető ha jól látom...

Csatlakozva hozzátok, azért ez a készülék ezekkel a teszteredményekkel, a frissebb 2015-ös külsővel az idei szezon egyik legjobban értékesíthető FHD tv-je 55-ös méretben. Érthetetlen, hogy sem a hazai hivatalos forgalmazó sem pedig a nagyobb webshop-ok nem éltek ezzel az értékesítési lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#87062) R3nts válasza Flashget (#87060) üzenetére


R3nts
senior tag

:C :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#87063) tomlac14


tomlac14
tag

Sziasztok!

Újdonsült tulajdonosa vagyok egy H6400-asnak. Szeretném a notin lévő filmet a tévére vetíteni, de hiába lépek be a samsung linkbe és megyek a lejátszó módosítására, azt mondja, hogy nincs másik eszköz. Pedig a tévé ugyanazon a hálózaton van és amikor tegnap tesóm mutatta, hogy mit hogyan kell, akkor működött a dolog, de ma nem... Mit csinálhattam rosszul? :F

(#87064) Cabrio válasza Flashget (#87057) üzenetére


Cabrio
aktív tag

MM újra árulja az 55H6500 Samsungot 260ezerért.
Neten nem látni, de a Duna Plázában van...

[ Szerkesztve ]

(#87065) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

Samsung UE50H6200 TV-n szeretném használni a PICASA alkalmazást.
Létezik hogy nincs rajta, vagy csak én nem találom sehol?!
Végig néztem az összes katergóriát a Samsung Apps-ba de nem találom.

Szeretnék útmutatást kérni ha valaki használja ezt az alkalmazást erről a készülékről, hogyan tudom beüzemelni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Csontikka

(#87066) VGYke válasza Csontikka (#87065) üzenetére


VGYke
addikt

Nem az a baj, hogy a Google megszüntette a Picassa app-ot a TV-n? Nekem B7000 TV-n volt, de jó ideje nem elérhető. HU8200L TV-n nem is látom hogy van ilyen... (bár nem kerestem).
Ha van MySamsung fiókod és regisztráltad a TV-t (vagy ha nem is, ezt nem tudom), tedd fel ott a supportnak ezt a kérdést...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87067) Fürkésző válasza VGYke (#87066) üzenetére


Fürkésző
tag

Én is úgy emlékszem, hogy már elég régen törölte a Samsung ezt az alkalmazást a tv-ről.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#87068) VGYke válasza Fürkésző (#87067) üzenetére


VGYke
addikt

Szerintem a Google ez irányba megy, illetve Korlátlan tárhely... ha lehet hinni a HVG portálnak a Picassa kifingott....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87069) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek az okos Samsung TV szoftver (frimware) frissítése hogyan megy végbe?
HU8200L WiFi hálózaton lévő TV-n be van kapcsolva az automatikus frissítés.
Mit jelent ez az üzenet:

Azt jelenti, hogy amikor ki van kapcsolva a TV (készenléti állapot), akkor letölti a frissítést és a tudtom / engedélyem nélkül telepíti?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87070) sityupityu válasza VGYke (#87069) üzenetére


sityupityu
veterán

És akár éjjel is bekapcsolhatja magát (képernyő nélkül), hogy frissítéseket keressen. Azzal, hogy automatára van állítva a frissítés ezzel te engedélyt adtál mindezekre.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87071) Fürkésző válasza VGYke (#87068) üzenetére


Fürkésző
tag

Ebben csak az az érdekes, hogy Panasonicon pl. még mindig működik a Picasa alkalmazás. (Szemben a YouTube alkalmazással, ami pl. a 2011-es Panákon már nem érhető el, de a Samun igen.)

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#87072) Flashget válasza VGYke (#87069) üzenetére


Flashget
félisten

pontosan úgy ahogy írod. Ha esetleg van rákötve HDD azt is felpörgeti, közben a tv felől meg kattogó hang jelzi mikor bekapcsol ill. ki kapcsol ha végzett. Sőt az is megeshet hogy közben vigyorognak és hajlonganak a samsung mérnökei, hogy milyen jó nő fekszik melletted használva a beépített éjjel is látó kamerát.. :)

Realme GT Master Edition

(#87073) tomlac14


tomlac14
tag

Erre vki vmit?

Ezt dobja állandóan, hiába frissítek, nem történik semmi. Volt már restart, meg ki-bejelentkezés mindegyik eszközön és semmi. Kezdek nagyon morci lenni... :O :(((

(#87074) yvsmad válasza tomlac14 (#87073) üzenetére


yvsmad
őstag

Kérdezd meg a tesódat.

(#87075) tomlac14 válasza yvsmad (#87074) üzenetére


tomlac14
tag

köszi, ez magamtól nem jutott volna eszembe! :R tabzs, tabzs :C

soha senkinél nem volt ezzel probléma?

(#87076) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Az ue48h6400 alkalmas a UPC mediacard CI+ fogadására? A mediabox nem kell hozzá, ugye?
Köszönöm!

(#87077) Boxi88 válasza M0RGI (#87076) üzenetére


Boxi88
őstag

Alkalmas, nem kell hozzá box.

[ Szerkesztve ]

(#87078) VGYke válasza Flashget (#87072) üzenetére


VGYke
addikt

sityupityu, Flashget köszönöm!
Ha tényleg így van mint ahogyan írtátok egyrészt megnyugodtam, hogy nem én vagyok gyagya és nem a Samu terméktámogatás gagyi. Rendszeresen letöltögettem pendrájvra a megjelent frissétéseket és mindég csodálkoztam, hogy a TV nem fogadja el, mert a rajta lévő a legfrissebb. Azt hittem vagy hülyülök és korábban a frissítést elvégeztem, vagy azt hogy a Samu mindég ugyan azt a frissítést jeleníti meg csak más verzióval, más dátummal.... Szóval ez a rész megnyugtat.
A másik része a dolognak, miszerint engedélyem nélkül frissítődnek cuccok, kevésbé. OK, tiltsam le az automatikus frissítést :C

Tovább fűzve a kérdést: honnan a bánatból lehet megtudni, hogy a frissítés mit módosít, mit javít, mit ront el (pl. fentebbi téma: Picassa, stb. app hozzáadása, elvétele)?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#87079) Flashget válasza VGYke (#87078) üzenetére


Flashget
félisten

Tovább fűzve a kérdést: honnan a bánatból lehet megtudni, hogy a frissítés mit módosít, mit javít, mit ront el

legfeljebb samygo fórumról.
a samsung nem ad ki a changelogot, mert az fw tartalma nem publikus. ugyanis nem csak javítást ad ki.

Realme GT Master Edition

(#87080) zzsolt


zzsolt
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Samsung LE40B530tv-m van. Az USB bemenetet alapból csak szervíz funkciókhoz lehet használni, de hallottam olyanról, hogy a szervíz menüben belépve ezeken a típusokon is lehet aktiválni, hogy filmek is lejátszhatóak legyenek.
Tudtok ennek a beállításáról valamit?

Köszi üdv:

(#87081) sityupityu válasza Flashget (#87072) üzenetére


sityupityu
veterán

Annak idején a C650-nél pont a HDD-nek köszönhetően figyeltem fel erre, hogy bekapcsolja magát. Éjjel arra ébredtem, hogy pislog a merevlemezen a led. Azt sem tudtam, hogy mi van hirtelen. :U

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87082) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

Az UE40JU6470 az belépő szint vagy van olyan jó képe mint az UE40H6400-nak.
Az egyik ugye UHD és kb. 170e-ért meg tudnánk venni kint, vagy a MM itthon a másik 149e.
Szülőknek lenne, nem fontos az UHD, de az fontos, hogy jó képe legyen. UHD része max. fényképnézegetés ritkán.

Mind a kettő 6-os széria. Vagy ez becsapós?

[ Szerkesztve ]

(#87083) Sárpac válasza Gyurma_13 (#87082) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szia! Nekem egy j6250-es van 32-esbe és mivel volt 40es h6400 azt kell mondjam egyértelműen a j6250 vagy j6200(50-esben van sat tuner is), mert brutálisan szép éles képe van a neten található kalibrlás is tökéletes alá nincs utánhúzás és mosódása. Szal ilyet vegyél szerintem én a 40h6400-at nagyon megbántam vissza is vittem elállással!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#87084) Gyurma_13 válasza Sárpac (#87083) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

J62xx-et vennék is, de azt nem kapni nagyon itthon rendes boltban, ahol tuti van garancia is. Egyébként a J62xx az ajánlott típus FHD kategóriába.
Az amit én néztem JU64xx tehát UHD. És azt olvasgatom most itt visszafele, hogy az nem ugyan az a képminőség, mint a sima J-s. Te hol vetted J6250-t?

[ Szerkesztve ]

(#87085) M0RGI válasza Sárpac (#87083) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát tök jó, hogy most vettem meg a H6400-ast (hétfőn hozzák). Eddig az volt az isten, most meg már ennek van a legrosszabb képe többetek szerint is? Nem értem... :(
Lehet, hogy j6200 kellett volna, Mall.hu-n lehet is kapni. Mondjuk ki tudja milyen garanciát adnak és meglesz-e a cég x év után...

(#87086) tomlac14


tomlac14
tag

Ok, akkor máshogy kérdezem.

Ti mit javasoltok, hogyan játszam le a laptopon lévő filmet a tévén (H6400)?

(Tudom, hogy ez a kérdés itt sokaknak triviális, de nekem sajnos nem az, ezért megköszönök minden segítséget!) :R

(#87087) yvsmad válasza M0RGI (#87085) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem lehet egyszerűen összehasonlítani a különböző méretű tévék képét, mert a kisebb képernyőn nagyobb a pixelsűrűség, ezért intenzívebb színek, élesebb kép jön le róla ugyanolyan típus esetén is. Sokszor más típusú panel is kerül ugyanannak a típusnak a különböző méretvariánsaiba.

(#87088) yvsmad válasza tomlac14 (#87086) üzenetére


yvsmad
őstag

HDMI?
A tesód nem veszi fel a telefont? Innen távolból nehéz megmondani, hogy mit csinálsz rosszul, ő meg végig tudna vezetni lépésről-lépésre.

[ Szerkesztve ]

(#87089) Tengo


Tengo
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy TV-t és szeretnék mutatni, illetve kérdezni valamit, de ehhez kéne egy videó amiben valami fekete négyzet vagy bármi egyéb alakzat mozog fehér alapon. Lassú mozgás lenne a jobb, de majdnem mind1. Tud valaki linkelni egy ilyen test videót?

(#87090) yvsmad válasza Tengo (#87089) üzenetére


yvsmad
őstag

Miről játszanád le a videót, milyen szoftverrel, ha sz.gépről?

(#87091) sityupityu válasza Sárpac (#87083) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem a pixelhiba miatt bántad meg, hogy állandóan vissza kellett vinni? Ezt azért elfelejtetted hozzátenni. Mert ha az nem lett volna, akkor gondolom nem vitted volna vissza.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87092) Tengo válasza yvsmad (#87090) üzenetére


Tengo
aktív tag

Amit beakarok mutatni az mindenhol jelen van, így nem hiszem hogy releváns lenne. Számítógépre van kötve, ha a videó formátum miatt kérded, jöhet bármi.

(#87093) yvsmad válasza Tengo (#87092) üzenetére


yvsmad
őstag

Utánhúzás külső lejátszóról? PC szoftver probléma.

[ Szerkesztve ]

(#87094) Tengo válasza yvsmad (#87093) üzenetére


Tengo
aktív tag

Utánhúzás mindenhol. És csak a fekete, világos alapon. Én arra gyanakszom hogy a fekete állapotból a világosba túl lassan vált a kijelző. Konkrétan minden fekete részlet még félmásodpercig megcsodálható teljes pompájában. JU6400 konkrét típus.

[ Szerkesztve ]

(#87095) Gyurma_13 válasza M0RGI (#87085) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Azt mondják, hogy a H6400 = J6200 , de vajon így van-e?
Annyi, hogy a H64-t sokan dícsérik, a J62-ről meg alig van tapasztalat.

(#87096) yvsmad válasza Tengo (#87094) üzenetére


yvsmad
őstag

TruMotion hogy van beállítva nálad?
Teszt videó: állóképpel indul, fél perc után kezd mozogni: [link]. Próbáld ki a tévé saját lejátszójával, ne PC-ről.

(#87097) Tengo válasza yvsmad (#87096) üzenetére


Tengo
aktív tag

True motion kikapcsolva, minden utófeldolgozás opció kikapcsolva. PC label és device type is PC. Eredményről készítek egy videót. Remélem 1080p60-on látszani fog.

[ Szerkesztve ]

(#87098) Tengo válasza Tengo (#87097) üzenetére


Tengo
aktív tag

Mindennel tisztában voltam, amit kifogásoltak a TV-vel kapcsolatban, ennek ellenére arra amire nekem kéne teljesen megfelelőnek tartottam, de erre nem számítottam.

(#87099) gyuribácsi88 válasza tomlac14 (#87086) üzenetére

Mondjuk ha van hálózat, akkor tedd fel a plex app-ot a tv-re meg a laptopra is, és minden gondod megoldódik. 10 perc alatt beállítod és kész.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#87100) yvsmad válasza Tengo (#87098) üzenetére


yvsmad
őstag

Sokat számít a lejátszó program és az összeköttetés is a PC-vel.
De ha jól rémlik, ez egy 50 Hz-es panellel szerelt tévé, ha kikapcsolod a képjavítókat, akkor max. 50 Hz-et is kapsz vissza.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.