Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88801) Flashget válasza Csabi1984 (#88800) üzenetére


Flashget
félisten

használd a topic keresőjét. ;)

Realme GT Master Edition

(#88802) Flashget válasza sityupityu (#88798) üzenetére


Flashget
félisten

Hát H szériás nincs a közelemben, hogy megnézzem. ;)
Mivel D szériásba került először így esélytelen.

Realme GT Master Edition

(#88803) yvsmad válasza Csabi1984 (#88800) üzenetére


yvsmad
őstag

Túlmozgásos videóeffektus. A képkockák közé a tévé kiszámol közbenső kockákat (néha jól, néha rosszul), ettől a mozgás folyamatosabbnak látszik. Az erőssége a tévé menüjében állítható, maxra tekerve némely jeleneteknél olyan, mintha kézikamerával vették volna fel, mert minden mozog, az is, aminek nem kellene.

(#88804) blakey


blakey
titán

PLEX felhasználók, figyelem, megcsináltam a Samsungos alkalmazás magyar fordítását, ha kedvetek van akkor próbáljátok ki és ha valamit másképp fordítanátok akkor írjatok. Menü alatt választható a magyar nyelv. Innen kéne letölteni a legfrissebbet (2.004 beta) és a leírásnak megfelelően kell telepíteni
Köszi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#88805) dethroner válasza Flashget (#88753) üzenetére


dethroner
veterán

Pedig bizony hogy volt az enyémben, néztem is rá mint a boci arra a bizonyos kapura, de mivel nem néztem utána mi ez, és adatszolgáltatás néven nagyon gyanús volt, tiltva volt nálam. Most meg sehol nincs. Szerintem valamelyik mostanában bemászott fw frissítés cseszte ki.
Lehet azért volt az enyémben, mert nem viszonteladótól vettem és más országkód szerepel a típusban?
De emlékszem, valamikor te írtad vagy itt, vagy a digikábeles topikban ezt a hbb dolgot, és akkor megnéztem hogy megy ez. A távkapcsoló színes gombjaival kellett behozni, a közszolgálati csatornákon volt valami extra ficsör, de már meg nem mondom mit csinált.
A lényeg hogy webshopos tévék tudhatják, amíg a samsung el nem cseszi frissítéssel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#88806) Csabi1984 válasza yvsmad (#88803) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor ismerős. Nekem egyes sorozatnál volt ilyen én erre azt hittem képfrissítési nehézségei vannak XD

(#88807) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sracok ezt most nem ertem.

Ossze van kotve a gep es a Router eddig mindig flotul faszan frissult is a firmware, viszont most inaktiv a frissites menupont de ha rajta allok oldalt irja, hogy a jelenlegi verzio 2781, uj verzio 2790.
Miert nem tudok fissiteni online? Internetkapcsolat OK, SmartHUB online mindne mukodik.

Tudom van mas lehetoseg csak idegesit. :W :W

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#88808) Archttila válasza Nono76 (#85415) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Erdekes amit irsz, akkor lehet itt nekem az asszony a ne frissitsen opciot valasztotta, mert emlekszem vmek nap o is szolt, hogy kiirt a TV valamit amig meloztam, de mar nem emlekszik ra, hogy mire nyomott.
Letezne, hogy kikapcsolta vegleg a frissitest, ezert inaktiv most a menupont?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#88809) olasz69


olasz69
senior tag

Üdv Mindenkinek!! Létezhet ,hogy a 2007-es évjárat "R" jelű a 2008 A,2009 B,2010 C,2011 D...... előttről?

Sziasztok... yvsmad,Pumma,blakey,Flashget :R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#88810) sityupityu


sityupityu
veterán

Megint kiír valamit a tévé a smart-al kapcsolatban. Csak a végét csíptem el, december 30-án lesz valami csak azt nem tudtam már kivenni, hogy mi. Nem magyarul volt a szöveg mint legutoljára hanem angolul.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#88811) Tutu7030 válasza olasz69 (#88809) üzenetére


Tutu7030
veterán

Sőt, még az is lehet, hogy 2006-os az "R". Ha jól emlékszem, én 2006 végén vettem egy 26R71BX samut. (de akkor már(még?) az "S" széria is volt a boltokban.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#88812) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most nezem nem csak a frissites inaktiv, hanem meg jo par menupont is az.
Mind1 reggel frissitem USB-rol de tuti elnyomott vmit az asszony...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#88813) olasz69 válasza Tutu7030 (#88811) üzenetére


olasz69
senior tag

2007-ben vettem LE37R82BX/ XEC Úgy emlékszem 2007-es is? :F Holnap megnézem! :) Jó éjt!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#88814) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok...

egy bukott Blaupunkt után végre vettem egy "Samsungot" ... UE50H6200....
szuper, húdejó.. de ami kikészített kapásból az az, hoyg ne mtudom összehozni, hoyg 1 távirányítóm legyen hozzájuk.. ( Samu 2.1, Samu BD lejátszó)
tehát rátolom a 2.1-gyet optikaival, DE a hangot nem tudom rajta szabályozni.
a BD lejátszót tesztelés közben ki-be kapcsolja.. ellenben ha már "élesben" használnám, nem kapcsolja be... a HDMI CEC(?) be van kapcsolva... a Blau legalább kapcsolta be a HDMI-n levőt, akármi is volt az.... a Samu ezt nem nagyon akarja... úgyhogy most minden a régi módszer szerint megy :C
de megy :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#88815) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Erdekes. Mielott lefekudtem kihuztam a konnektorbol a TV-t gondoltam hatha :) erre reggel mar latta a halozatot, es mar a 2790-el fogadott miutan beleptem a menube :)

neha erdemes lehet kihuzni egy kicsit :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#88816) szemese


szemese
tag

Sziasztok!

2 problémám lenne....
A TV egy Samsung 43J5500
Az első nem találom a motion plust a menüben gondolom ebbe a modellbe nincs is??
A másik médialejátszót használok (PC alapú) hdmi porton csatlakozik,de van némi minimális hangcsúszás bárhogy állítom a hang késleltetését a TV-n.
Illetve ha van valakinek hardveres kalibrációs beállítás megoszthatná.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#88817) PuMbA válasza szemese (#88816) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy alap, olcsó TV, nincs Motion Plus.

"A másik médialejátszót használok (PC alapú) hdmi porton csatlakozik,de van némi minimális hangcsúszás bárhogy állítom a hang késleltetését a TV-n."

Az összefoglaló általános beállítások részében van egy HD filmek lejátszása rész, ahol a PC beállításáról van szó és arról a lejátszóról, amivel biztos, hogy megy minden :)

"Illetve ha van valakinek hardveres kalibrációs beállítás megoszthatná."

Az összefoglaló általános részében ott vannak a beállítások, kalibrálással lehet csak biztosabbra venni, ugyanis TV-nként más lehet a beállítás.

(#88818) ΞΔGLΞ válasza szemese (#88816) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az első nem találom a motion plust a menüben gondolom ebbe a modellbe nincs is??

Használj pc-ről, SPLASH PRO EX lejátszót és megoldódik a motion plus gondod, nyomd fel teljesen, akár tízesre is, ha úgy érzed...

(#88819) szemese válasza PuMbA (#88817) üzenetére


szemese
tag

a régi TV-n semmi probléma nem volt a hanggal (le40a676)
a pc média center egy i5 4440 alapú imon távos geforce kártyával a front end szoftver win7 média center
csak a tv változott nem hinném hogy a pc-vel lenne gond vagy nem tudom úgy tűnik a régi sokéves samu jobb
lényegtelen milyen felbontású a film sd hd alatt is van némi tized mp csúszás ami zavaró

[ Szerkesztve ]

(#88820) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#88818) üzenetére


PuMbA
titán

Ez még mindig nagyon távol van a Motion Plus 100/120Hz-étől, ugyanis csak 60Hz-et tud fogadni a TV :)

szemese: Akkor érdemes kipróbálni más HDMI bemenetet, illetve utolsó esetben firmware frissítést :)

[ Szerkesztve ]

(#88821) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#88820) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ok, de a semminél jobb, ráadásul azt kiválóan teszi. :)

(#88822) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#88821) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így van :K Viszont lehet, hogy a mozgásfelbontás növelés miatt kereste a Motion Plus-t, ez esetben a Splash hatástalan :DDD

(#88823) chunter válasza Flashget (#88786) üzenetére


chunter
csendes tag

Ha van rá mód ilyenkor meg kell kérni az eladót, hogy tegye mindkét tévét gyári Normál / Kiemelt módba. Akkor van értelme összehasonlítani.

(#88824) PuMbA válasza chunter (#88823) üzenetére


PuMbA
titán

Ez csalóka így, mert ebből az derül ki, hogy a TV-nek milyen a dinamikus kontraszt, eco érzékelő, fekete birizgáló és a többi 6 képelrontó minősége, de a valós képminőségről sokat nem árul el az elektronikával szénné módosított kép. Az összes képelrontót kikapcsolva, csak Motion Plus-szal érdemes tesztelni :)

[ Szerkesztve ]

(#88825) hati


hati
addikt

Már nem emlékszem mely TV-ket nyilvánítottatok valódi 100/120Hz-esnek, de azok HDMI-n PC-ről is 100/120Hz-esek?

(#88826) Clever0 válasza hati (#88825) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem. Külső csatikról csak 60 Hz-et tud mindegyik. Néhány 3D-s monitor tudja a 120 Hz-et, de ahhoz olyan videokártya is kell.

(#88827) chunter válasza PuMbA (#88824) üzenetére


chunter
csendes tag

Ezért mondtam a kiemelt módot. Ott ezek alapban inaktívak.

(#88828) Makosx


Makosx
csendes tag

Van egy eladó LE40C650 TV-m ami hibás, a Samsung szerviz szerint vezérlő lap csere a többi része pöpec,
A samsung szervíz 60E ért javította volna (panelcsere). UPC CI kártyával használtuk falra szerelve talpa megvan. Valakit érdekel jelezze a 309400602-n.

(#88829) PuMbA válasza chunter (#88827) üzenetére


PuMbA
titán

A Kiemelt mód az nem az, ahol a színek a legjobban virítanak? :)

(#88830) jambiyya válasza PuMbA (#88829) üzenetére


jambiyya
őstag

De igen. Meg a focimód...huhh, embert nem láttam még, akinek tetszett volna.

(#88831) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Szerintetek ha már ismét van raktáron a Media Markt - nál (online) a Samsung 48h6400 akkor napokon belül elküldik nekem is a megrendelt tévém? 2015.11.14-én rendeltem de egyedi szállítással volt (nem volt raktáron) de ma láttam, hogy ismét van. Ugye ez azt jelenti, hogy örülhetek? :-)

(#88832) hati válasza Clever0 (#88826) üzenetére


hati
addikt

Akkor humbug az egész. Gondolom lejátszani sem tud a belső lejátszójával egy 100 fps-el készített filmet.

(#88833) sandró60 válasza Imi1981 (#88831) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor elküldik-reméljük :K
Más a fiam rendelt egy távirányitós autót az agyon reklámozott web áruháztól -M..L.tegnapra volt(a fiam szabija ugrott) kirva,hogy a futárnak átadva,de idáig semmi.Még jó, hogy én vagyok az ügyeletes itthon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#88834) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Imi1981
Ha küldik az értesítést a feladásról akkor kezdhetsz örülni :)

[ Szerkesztve ]

(#88835) PuMbA válasza hati (#88832) üzenetére


PuMbA
titán

A Sony X810C például tud fogadni 120Hz-es jelet, de VGA is kell hozzá, ami támogatja (HDMI 2.0-ás, ezekből még kevés van) :) 60fps fölött meg nem is létezik film, ezért értelemszerűen nem csinálnak olyat, hogy le lehessen játszani :)

[ Szerkesztve ]

(#88836) Imi1981 válasza Mikeee89 (#88834) üzenetére


Imi1981
veterán

Pedig már nagyon szeretrnék örülni :) .

(#88837) Mikeee89 válasza Imi1981 (#88836) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Meghiszem azt! Én is szeretnék. (Egy cipőben járunk)

(#88838) hati válasza Mikeee89 (#88837) üzenetére


hati
addikt

A lábgombára azért vigyázzatok. ;]

(#88839) szemese


szemese
tag

még egy kérdés (Samsung 43J5500)
2 pendrive-om van egyiket sem ismeri fel a TV ntfs 8 és 16GB
viszont a 2TB HDD-t csont nélkül

(#88840) sandró60 válasza szemese (#88839) üzenetére


sandró60
addikt

Márka?Van valami adat rajta?Próbáld Fat32-formázni.Hát-ha ;]

[ Szerkesztve ]

(#88841) Willie válasza Willie (#86477) üzenetére


Willie
őstag

Bocsánat, a kép sajnos elmaradt, de azóta rájöttem, hogy valószínűleg miért tudja kezelni a 3TB-os GPT vinyót az UE48H600-am.

A WD RED 3TB egy Sharkoon Rapid-Case USB3.0 házban van benne, ezen a firmwaret be lehet úgy állítani, hogy a régebbi operációs rendszerek mint a Windows XP kezelni tudja a 2TB fölötti GPT HDD-ket valamiféle trükk segítségével. Nekem így van beállítva a rack és szinte biztosan emiatt tudja kezelni a 3TB-os GPT winchestert a TV is. Remélem érthető voltam és tudtam valakinek segíteni! :) Ha érdekel valakit a dolog, akkor itt érdemes a topik összefoglalót átolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#88842) sityupityu válasza Willie (#88841) üzenetére


sityupityu
veterán

De a legegyszerűbb még is csak az, ha csinálok két külön partíciót. Egy 2TB-ost és egy másikat a maradéknak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#88843) Willie válasza sityupityu (#88842) üzenetére


Willie
őstag

Kinek hogy, szerintem ez sokkal praktikusabb, legalábbis nekem biztosan.

(#88844) Kryklyvyy válasza sityupityu (#88810) üzenetére


Kryklyvyy
csendes tag

erre a kiírásra én is kíváncsi lennék ami tegnap megjelent angolul, valami delete login meg terminated szavak voltak benne, nekem sajnos végig se ment a szöveg, valaki elmondhatná mi volt/lesz

[ Szerkesztve ]

(#88845) sityupityu válasza Willie (#88843) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, ízlések és pofonok. Én ha nem használnám a tévéhez a 3TB-os vinyómat akkor is több partícióm lenne. Nekem egyébként háromra van osztva.

Kryklyvyy Majd este megnézem még egyszer. Olyan gyorsan eltűnt, hogy elolvasni sem nagyon tudtam a nagy részét.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#88846) Willie válasza sityupityu (#88845) üzenetére


Willie
őstag

Mióta SSD-m van, azóta nem particionálok egy HDD-t sem. :) Nekem kényelmesebb így, de hátha más se szereti a particionálást és örülni fog ennek a megoldásnak.

(#88847) sityupityu válasza Willie (#88846) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem is vitattam azt, hogy valakinek jól fog jönni a megoldásod.

Nekem is SSD van az egyik laptopomban. Mi köze van hozzá, hogy 2-3 részre osztok egy külső hdd-t vagy sem?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#88848) torreador22


torreador22
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy Sam tvt de csak garancialevél van hozzá az is elég a garanciális javításhoz ha valami gond van vele? Azt tudom hogy mobiltelefonnál elég de a tv ben nem vagyok otthon! Köszönöm

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#88849) ΞΔGLΞ válasza Kryklyvyy (#88844) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A szociális (az a hülye facebook app lehet) TV szolgáltatás megszűnik december 30.-án, megszűnése után az összes felhasználói adat törlődik
Viszont a Smart Hub felhasználói feltételeknél hamarosan mutatjuk, hogy mennyivel több sok jobb világmegváltó ficsőr érkezik...
<<<<ez már saját értelmezés :DDD de a lényege ez.Eddig sem jött semmi Awesome ficsőr a műsorajánlóm helyett, most se lesz semmi. De ezt a szót használták, hogy awesome...

[ Szerkesztve ]

(#88850) Flashget válasza dethroner (#88805) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a nagykerek szlovákiából vagy németországból hozzák be a webshopok meg tőlük veszik, ott van Hbbtv, de itt Mo-n a Samsung érthetetlen okból nem engedi. Lehet licensz függő nem tudom.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.