Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) PuMbA válasza róland (#87448) üzenetére


PuMbA
titán

Viszont HDMI2.0-ás eszköz is kell hozzá nem? :)

(#87452) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#87432) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy majd egy fw meg fogja a későbbiekben oldani. Ezek mind szoftveres dolgok. Én még a mostanit fw sem tettem fel. Pedig már elgondolkodtam rajta. Csak félek, hogy lekapcsolásnál nálam is jelentkezik majd az a késés probléma mint sokaknál.

(#87431) jambiyya Szóval akkor nálad is van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87453) sandró60 válasza kocsij (#87450) üzenetére


sandró60
addikt

Ha minden igaz a fórumtársnak mai nap folyamán nézik meg ez ügyben a tévét-távolról.[link]
Jelezd majd te is,mert úgy látom nekünk ugyanaz a tipusú tévénk van. :K

[ Szerkesztve ]

(#87454) sandró60 válasza sandró60 (#87453) üzenetére


sandró60
addikt

Elöző hozzászólásomban"ugyanaz a tipusú"
Javitom,mert közben újból olvasva a beirásodat neked F55"tévéd nekem H6400 55" tévé van.Vagy elirtad a betűt?
Akkor lehet,hogy az F-szériánál is előjött ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#87455) róland válasza PuMbA (#87451) üzenetére


róland
veterán

Samsung Anynet+ -t támogató eszközök mind HDMI2.0-ásak. (Sonynál BraviaSync néven fut. A HDMI-CEC egyéb gyártóspecifikus elnevezései fellelhetők az interneten.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#87456) dethroner válasza sityupityu (#87449) üzenetére


dethroner
veterán

Figyelek, kérlek írd tovább!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#87457) galaxys80 válasza galaxys80 (#87447) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs erre senkinek ötlete?
Nem hiszem el, hogy kifog rajtam ez.

(#87458) dethroner válasza ΞΔGLΞ (#87432) üzenetére


dethroner
veterán

Flashget picit feljebb szerintem megtalálta a lényeget.
Csak pár dolog, ami szerintem ezzel függhet össze. Szóval nálam:
Din. kontraszt-ki, Fekete tónus-ki, Fényerő mozgáshoz-ki(ez amúgy is inaktív nálam), Menü átlátszósága-közepes, Nagy kontraszt-ki.
De ha a tévé állítgatja a fényerőt, az valószínűleg a bekapcsolt Energiagazdálkodás és ECO érzékelő kettősnek köszönhető.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#87459) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#87442) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még jobb verzió, kösz nem :))

(#87452) sityupityu

Miért ez a 2781-es update-re jött elő?
Mint írtam nálam nincs, azonnal lekapcsol.

(#87460) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#87459) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, csak hát ki tudja, lehet, hogy nálam ezt hozná elő. :D
Te milyen változást vettél észre miután frissült?

(#87456) dethroner A folytatást a fantáziádra bízom. :K Egyénként befejeztem.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87461) ΞΔGLΞ válasza sityupityu (#87460) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szinte semmit...

(#87462) Flashget válasza sandró60 (#87454) üzenetére


Flashget
félisten

Elo jott. Ezen javitani csak egy ujabb fw kiadasaval tudnak. Ezek a reset factoryk nem csoda dolgok, hogy.mindenre gyogyirt jelentenenek.

Realme GT Master Edition

(#87463) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#87459) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig ez a szomoru valosag, majd 1 honap elteltevel jott meg a csereutalvany ertesites miutan nem tudtak tovabb total hulyenek nezni gyari garancia mellett. Ez egy kis orszag hatranya. Egy webshopos garinal a nagyker elfogadja a samsung valaszat es szivas van semmi csere.

Realme GT Master Edition

(#87464) ΞΔGLΞ válasza dethroner (#87458) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz, de a fekete tónuson kívül minden ugyanaz, viszont kikapcsolva sem változik, ezért lettem volna kíváncsi mindenre, de kösz annyira nem lényeg, mint írtam csak a YT app be-ki, ami kb 5 sec. Ennyi belefér, viszont nem értem, hogy erre miért "javul" meg... Szívesen a fejlesztő szájába rugdosnám ilyenkor a kérdésem.

(#87463) Flashget

Itt, sajnos minden másképp működik, mint külföldön, mert engedjük... :/

(#87465) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Szenvedek ezzel a Smart View progival, de nem sikerül összehozni, a tv-t felismeri össze is kapcsoltam kóddal, de itt elakadok: Mit csinálok rosszul?

(#87466) jambiyya válasza Flashget (#87443) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem ott nincs ilyen sajna. :(

(#87467) Vertigo18 válasza Sz.Miki (#87465) üzenetére


Vertigo18
addikt

Plex...

SmartView nekem sem működött pl...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#87468) Flashget válasza jambiyya (#87466) üzenetére


Flashget
félisten

keresd meg ott kell lennie valahol. lehet elrakták másik opcióba de biztos hogy van ilyen.

Realme GT Master Edition

(#87469) wong kok wah válasza Sz.Miki (#87465) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Milyen OS, milyen TV ?
Nálam tökéletesen működik.
PC-n és telefonon is...

[ Szerkesztve ]

(#87470) Sz.Miki válasza wong kok wah (#87469) üzenetére


Sz.Miki
őstag

48H6400

Windows 10

Telefonnal működik is szépen a ScreenMirroring.

(#87471) mazsó


mazsó
aktív tag

Üdv

Szerintetek melyik a jobb?
Samsung UE32J5000 vagy Samsung UE32J5100 ?
Nem tudom eldönteni melyiket vegyem.... :B
Nagyon köszi a válaszokat, véleményeket!! :R

(#87472) PuMbA válasza mazsó (#87471) üzenetére


PuMbA
titán

Hali :)

Az összefoglalóból kiderül, ha elolvastad volna: igazából egyik se jó, mindkettő egy alap TV, ami ad képet, ennyi, bármelyiket veheted, semmilyen tulajdonságuk se kiugró a TV-k között :)

[ Szerkesztve ]

(#87473) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Milyen külső merevlemezt vegyek samsung 5100 class led FULL-HD tv-hez, szerintetek. Film nézésre használnám.

- Samsung M3 Portable 500GB Fekete [2.5"/USB3.0] 2 év gar
- Samsung M3 Portable 1TB Fekete [2.5"/USB3.0] 2 év gar
- TOSHIBA 500GB CANVIO BASICS 2.5" USB 3.0 (HDTB305EK3AA) 2 év gar
- TOSHIBA 1.0TB CANVIO BASICS 2.5" USB 3.0 (HDTB310EK3AA) 2 év gar

(#87474) Redeckt válasza mazsó (#87471) üzenetére


Redeckt
tag

Az UE32J5100-at venném inkább.

Némileg jobb hang, és fülhallgató kimenet.
(Szerintem képminőség tekintetében is jobban jársz, mert a J5000 ebben a méretben egy nagyon gyenge IPS panellal rendelkezik, de nem vagyok abban biztos, hogy mindet ezzel szerelik.)

(#87473) N.Szil:

A helyzet az, hogy ezek mind USB tápellátású külső HDD-k. A J5100 egyetlen USB portja pedig csak a kisebb (5V 0.5A) áramigényű eszközöket tudja kiszolgálni (HDD esetében ráadásul hivatalos támogatás nélkül). Ezen eszközök áramigénye pedig eltérő.
Tehát a kísérletezgetés helyett, én a helyedben már csak az ár-érték arány miatt is, inkább egy ilyen külső tápellátású darabot vennék.

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#87475) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Picit off, elnézést! Online próbálkozok csatornalistát szerkeszteni, viszont ha törlök egy csatornát, akkor utána már nem enged menteni. Csak én vagyok ilyen béna, vagy másnál is ez a helyzet? Hogyan lehet törölni egy-egy csatornát, hogy menthető legyen? :) Én úgy tettem, hogy a csatornaszámra álltam, majd delete, és akkor az egész sor el is tűnt. Újraszámozni nem engedi addig, amíg nem mentek...

Köszönöm a segítséget!

(#87476) Tutu7030 válasza wopi (#87475) üzenetére


Tutu7030
veterán

Inkább használd az offline verziót.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#87477) Padisha


Padisha
tag

Sziasztok!

55-ös méretben van ennél szerintetek jobb variáció: Samsung UE55JU6800WXXH?

(#87478) wopi válasza Tutu7030 (#87476) üzenetére


wopi
aktív tag

Az lesz, csak kerestem az egyszerűbb megoldást... :)

(#87479) mazsó válasza Redeckt (#87474) üzenetére


mazsó
aktív tag

Köszi!! :R

Lg32LF5610 ? Elvileg jobb a képe és a full hd videókat is szépen lejátssza, mert a samsung akadozgat alatta elvileg... és olcsóbb is 5e Ft-al...

(#87480) Flashget


Flashget
félisten

Az egyik webshop így segít a vásárlásban. :D

A megfelelő méret dilemmája
Mielőtt Tv-t vásárolunk, határozzuk, meg hogy a lakás melyik helyiségbe szánjuk a készüléket. Ez főleg a méret szempontjából lényeges, s ezzel el is érkeztünk az első problémához, ami felvetődhet: Mekkora legyen a tv átmérője?
A televíziók méreteit általában centiméterben, vagy hüvelykben adják meg (1” =2,54cm). Hogy nekünk mekkorára van szükségünk, azt tehát elsősorban lakásunk paraméterei szablyák meg, ezen kívül csak képzeltünk szab határt, milyen nagy felületen kívánjuk kedvenc tartalmainkat megtekinteni. Hálószobába 32” körüli készülékek ajánlatosak, a 42-55 hüvelykes LED tv-k középkategóriásnak mondhatók, míg 60” felett már nagynak számítanak. Az ár és a mértek között természetesen egyenes arányosság van. S habár az ember szeret elbüszkélkedni vele, hogy milyen órási tv készüléke van, figyeljünk, rá, hogy a nagy mérethez, nagy felbontás társuljon, különben a képminőség élvezhetetlenné válik.

Ennyit erről..még véletlenül sem az számíyt milyen távolról nézik majd, hanem konyhába, nappaliba,hálószobába lesz. Hálószobába szerintük 32" mert minden hálószoba 6,5m2? És akinek 20m2? :)

Realme GT Master Edition

(#87481) Sárpac válasza Flashget (#87480) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, én hálóba vettem legutóbb egy 32-est volt 40-es is és nem 6nm hanem dupla nagy és bizony a 40 már nem jó és nem a méret miatt hanem amiatt, hogy a 40-es sokkal nagyobb felületen világít és kellemetlen még levett fényerő mellett is, míg a 32-es pont ideális simán el lehet aludni mellette.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#87482) Flashget válasza Sárpac (#87481) üzenetére


Flashget
félisten

18,5m2-n nézem kikapcsolás előtt a 40"-ban nem jelent gondot..előtte 32" volt az kicsi volt, de már ez is napközben csak éppen helyem nincs nagyobbra a szekrénysorban. LG ezért szóba sem jöhetett a 42" miatt. ;]

Realme GT Master Edition

(#87483) PuMbA válasza Padisha (#87477) üzenetére


PuMbA
titán

Hány m-ről nézed? Milyen UltraHD anyagaid vannak? Sok sportot, illetve TV adást nézel? :)

[ Szerkesztve ]

(#87484) dethroner válasza Sárpac (#87481) üzenetére


dethroner
veterán

Hálószobába tévét tenni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#87485) ΞΔGLΞ válasza Flashget (#87480) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

OMG! Melyik webshop ez?

Szablyával intézném el a(z) "(meg)írója" kezét, amit ő akart volna írni, de hülye hozzá, azt pontos j-vel írják, szinte irritáló, ahogy egyesek, főleg egy webshop, amit sokan olvasnak és néznek, szinte tönkreb..ák a szép magyar nyelvet. Aztán ragad a többi sügérre.
Egyenlőre...ez miatt... minnél...muszály...szívessen...mindíg... etc. napi szinten "ezerszer" olvasni ezen a fórumon is, és ilyenkor még azt hiszik, hogy "hejjesssenn" tudnak írni. :O

[ Szerkesztve ]

(#87486) tjnet válasza Padisha (#87477) üzenetére


tjnet
aktív tag

Inkább a 55JU7000 ha már UHD csak 30000Ft-al több.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#87487) ΞΔGLΞ válasza dethroner (#87484) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi a gond azzal?

(#87488) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#87485) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahha, közben látom, hogy a "nagy" Edigital-nál vannak ilyen okostónik. :U

(#87489) yvsmad válasza ΞΔGLΞ (#87488) üzenetére


yvsmad
őstag

A tévé átmérője is érdekes... kerek tévét is árulnak? A kategóriát meg nem a méret határozza meg.
Hogy az alany után miért kell vesszőt tenni, az nekem még nem jött le. Ez egy új nyelvtani szabály, így oktatják általánosban?

[ Szerkesztve ]

(#87490) N.Szil válasza Redeckt (#87474) üzenetére


N.Szil
tag

Köszönöm szépen a válaszod!

(#87491) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az előbb a nagy dög HU7500-ös egy rádugott pendrive-tól olyan szinten kifagyott, hogy csak az áramtalanítás segített. 1 jó perc után meguntam, hogy semmire nem reagál. Megjelent a menü és ott meg is merevedett minden. Ez egy 64gb usb 3 pen, (sandisk cruzer extreme) és még nem volt gond vele, viszont azóta a PC sem ismeri fel. Azt írja a winfos, hogy gond van ezzel a xarral, de a mac meg simán látja a dolgokat rajta és le is játssza, hát ez cseszettül érdekes, viszont formázni az sem tudja már semmire.

Tegnap még semmi baja nem volt ennek a pen-nek, szerintetek a tv cseszte szét, vagy éppen olyanja lett és elromlott és a tv is kiakadt tőle?
Mondjuk, ez a brutális kifagyás eléggé elgondolkodtató. :U

[ Szerkesztve ]

(#87492) macy válasza ΞΔGLΞ (#87491) üzenetére


macy
addikt

Úgy tudom nem plug&play, csak kikapcsolt állapotban lehet rádugni a pen-t. Legalábbis ezt olvastam valahol.

(#87493) ΞΔGLΞ válasza macy (#87492) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mindig így dugtam rá, több más pen-t is (tehát nem ezt) és soha nem volt gond, sőt azóta három másikat is kipróbáltam és simán, azonnal működik. :U

(#87494) blakey válasza ΞΔGLΞ (#87493) üzenetére


blakey
titán

Megsérültek a jogosultságok, ezt windows alatt de OSX alatt is rendbe lehet hozni. Ha ezzel sem sikerül akkor valamilyen módon formázni kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87495) Tutu7030 válasza blakey (#87494) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ehhez nagy szerencse kell. Én a múltkor 1-2 hónapos sd kártyával jártam hasonlóan. A telefon már nem is "látta", ubuntun viszont még olvasható volt, két fénykép és egy videó kivételével mindent le tudtam róla menteni, de törölni/formázni már nem lehetett a kártyát sem win, sem ubi alól.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#87496) blakey válasza Tutu7030 (#87495) üzenetére


blakey
titán

Nekem többször sikerült, a jogosultság megsérülése nem olyan nagy gond, ha nem javul akkor ott más is van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87497) dethroner válasza ΞΔGLΞ (#87487) üzenetére


dethroner
veterán

Mi a célja, létjogosultsága? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#87498) Flashget válasza ΞΔGLΞ (#87485) üzenetére


Flashget
félisten

az egyik viszonteladói, de psszzttt.. :DDD

Realme GT Master Edition

(#87499) ΞΔGLΞ válasza blakey (#87494) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A következő a történet...
Nem kevés időmbe telt, mire helyre tudtam pofozni a pen-t, és végre tudtam formázni windows alatt ntfs-re.

Rámásoltam pár filmet, képet, aztán gondoltam kipróbálom, ahogy bedugtam (most egy másik usb helyre) a tv ugyanazt csinálta, kifagyott, mint annak a rendje, de csak ezzel a kicseszett xarral. Semmilyen más HDD, pendrive-val semmilyen gondja nincs.

Valószínűleg ez a pen hibás, és valami "áramféle" dolog lesz a háttérben, amit a tv nem komál, viszont többet ezt belé nem dugom. :) Sőt, szerintem semmibe sem.

(#87500) blakey válasza ΞΔGLΞ (#87499) üzenetére


blakey
titán

Én jártam így egy SD kártyával, Dune nem szerette, minden más igen. Nem kukáztam, fényképezőbe tettem és ott használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.