Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87851) Flashget válasza tjnet (#87850) üzenetére


Flashget
félisten

amíg nem dobja be a durcást addig ne válj meg tőle! középkategóriában nem tudott szebb képpel előjönni a samsung...edge led + ultra clear panel, ha nem zavaróan felhős jelenleg nincs jobb tőle. E szériától már csak felső kategória volt ilyen.
backlightes meg directled meg anyám kínja...nincs felhősödés igaz vagy jóval kevesebb...de a képe nem is olyan jó.

Realme GT Master Edition

(#87852) tjnet válasza Flashget (#87851) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha megnézed az aláírásomat még egy 40ES7000 is van itthon.
Szóval szeretem a Samsungot. Kár, hogy kimaradt az életemből egy PANA plazma.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#87853) Flashget válasza tjnet (#87852) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem a következő tévé újra Pana lesz nekem, ha így folytatja a samu...

Realme GT Master Edition

(#87854) M0RGI válasza dethroner (#87838) üzenetére


M0RGI
őstag

Dettó

(#87855) gyeniko válasza tjnet (#87852) üzenetére


gyeniko
őstag

Én is sajnáltam volna, ezért aztán nem is maradt ki. 38 nap után egy "pipa"-vá szelidült...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#87856) keccsa válasza Alex33 (#87820) üzenetére


keccsa
aktív tag

Master-Slave elosztó

Master-be a tévé, a slave-be a hangrendszer. Ez a legegyszerűbb... :K

Mindenki magának hülye!

(#87857) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Üdv. Pontot tettem egy régóta húzódó ügy végére. Kb 1 éve nézegetek tévét, keresgélek, olvasgatok, fórumozok (néha elég nagy hülyeségeket is tudok kérdezni), gondolkozok (kell, nem kell...).

Nos szóval a Media Markt webshopban megrendeltem egy Samsung ue40 h6400 tévét, 130 ezerért a Joy napokbeli akcióban. Ki akartam várni karácsonyig, de tartok tőle, hogy már vagy nem lesz, vagy olcsóbb nem lesz.

Egyedi szállítási idővel írták, nem tudom mikorra jön meg, de lényeg, hogy már meg van rendelve. Juhééé :DD :DD

Köszönöm a rengeteg segítséget, sokat megtudtam a tévéről és a tévével kapcsolatos dolgokról. Amint kezemben a tévé újra jelentkezem.

az elején az olcsóság volt a szempont anno egy 32 colors h4000-et néztem, amit meg akartam venni, aztán tavaly télen majdnem lecsaptam 70-ért egy 32-es h5000-re. De idetaláltam így rájöttem kicsi 32 col és legalább a 6-os szériát kell válasszam. Így remélem jól döntöttem, de az itt olvasottak alapján mindenki csak szuperlatívuszokban beszél róla :)

[ Szerkesztve ]

(#87858) BBéci válasza keccsa (#87856) üzenetére


BBéci
titán

Az olyan elosztók a kép- és hangminőségre egyaránt negatív hatással vannak, ellenségemnek ajánlanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87859) Imi1981 válasza Mikeee89 (#87857) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia!
Nekem is egyedi szálítást írtak és én is joy napokban vettem akciósan a 48h6400-at..Remélem azért minél előbb ideér.
Amúgy én is régóta nézegettem tévéket sőt,egyszer le is mondtam róla azt megint elkapott a hév.Eleinte alsó kategóriás samsung 40j5100,sony40 r450,panasonic cs520 néztem de azt írták itt és a többi topikban hogy 100hz-es panel az igazi.Sokat gondolkoztam de mivel nem szeretném ,hogy a gyors mozgások mosódjanak(nameg élőbe megnéztem és ez tetszett a legjobban képminőségre) így ezt választottam .Szerintem jól választottunk :) .

(#87860) yvsmad válasza dethroner (#87825) üzenetére


yvsmad
őstag

Az a Logitec cucc, amit én is ismerek, legalább 27 ezer volt anno és nincs benne optikai bemenet, szóval minimum még egy külső DAC is kell hozzá.
Szóval várom a javaslatokat 10 ezerért az alábbiakat tartalmazó "hangrendszerre":
-DAC optikai bemenettel (nem kell külső, beépített is jó),
-minimum sztereó erősítő,
-minimum 2 db hangfal,
-kábelek: optikai kábel a tévé és az optikai bemenet közé, hangfalkábelből annyi pár, ahány doboz van, külön dobozos DAC esetén a DAC és az erősítő közé is kell egy pár interconnect.
Vajon mindez hogy jön ki 10 ezerből? Ha a fele már megvan otthon, akkor sem egyszerű.
Ha összerakod egybe egy dizájnos dobozba, azt úgy hívják, hogy soundbar, de annak az ára is többszöröse a 10 ezernek. Szóval nem jön ez ki sehogy... max. a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#87861) Flashget válasza Mikeee89 (#87857) üzenetére


Flashget
félisten

Megnyugtatlak, hamar ráfogsz jönni a 40" is kicsi. ;)

Realme GT Master Edition

(#87862) PuMbA válasza yvsmad (#87860) üzenetére


PuMbA
titán

Én Genius 1250B-re gondoltam, hozzákötöd a TV fejhallgató kimenetéhez és 5x jobb hangzásod van, mint a TV-é :)

(#87863) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A mostani 21es crt után tuti előrelépés. Tesóméknak 40h6200 van, úgyhogy van tapasztalatom a tévével. Nagyon tetszett az is és a méret is pont elég.

(#87864) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Komoly dillemám van. Döntésképtelen vagyok. Két tv van, amit néztem. Az egyik a sima 55JU7090 a másik pedig a 7590. Esetleg még a 8590, ami szóba jöhet, viszont a teszteken rendre rosszabb volt, mint a 7-es széria. Elméletileg, csak annyi a különbség, hogy az egyik hajlított, a másik meg egyenes. Nekem tetszenek a hajlított tv-k is. A hétvégén megnéztem mindkét tv-t a MM-ban. Árban ugyanott lenne mindkettö. Rengeteg tesztet elolvastam már. Jelenleg egy 46ES7090 van otthon. Néztem egy CXW754-es Panát is, de mivel minden cuccom a Samsungtól van, igy ezért döntöttem a Samu mellett. Ti melyiket választanátok?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#87865) bul07 válasza PuMbA (#87862) üzenetére


bul07
nagyúr


Jelen, nekem az van és teljesen meg vagyok elégedve
Csak ha falon van a TV akkor nehézkes elhelyezni mert min 10cm kell a faltól a hangszórónak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87866) PuMbA válasza Gilberto (#87864) üzenetére


PuMbA
titán

55JU7090 egyértelműen :)

(#87867) touchscreen


touchscreen
tag

Sziasztok!

Valaki tudja mi az aktuális firmware a H6400-as modellhez?
Kiváncsi vagyok, hogy sikerült-e blokkolnom routeren keresztül a frissítést.

Nekem most 2760 vagy 2670-es van TV-n. Fejből nem tudom.

Köszi

(#87868) Top cat válasza touchscreen (#87867) üzenetére


Top cat
őstag

A honlapon ez van

Verzió : 2781.0 2015.10.28

Nekem is úgy jött, hogy 2760-as van rajta.

(#87869) touchscreen válasza Top cat (#87868) üzenetére


touchscreen
tag

Köszi!

Szuper, akkor működik a blokkolás :)

(#87870) sandró60 válasza touchscreen (#87869) üzenetére


sandró60
addikt

Mivel "blokkoltad",hogy csináltad a routerben?Szerintem van egy végleges "blokkolás",ha kihúzod a lant letiltod a wifitl ;]
Sokan a tv menűben letiltottuk a frissitést és mégis "sikerűlt"frissitenie :D
Kiváncsi vagyok nálad mikor jön frissités a blokkolás ellenére :K

[ Szerkesztve ]

(#87871) sityupityu válasza sandró60 (#87833) üzenetére


sityupityu
veterán

Én úgy tudom, illetve itt a fórumon is azt mondták nekem , hogy a mikrofon ikont nem lehet kikapcsolni. A smart ikonokat ki lehet lőni, hogy ne jöjjenek elő bekapcsoláskor, de a mikrofont nem. Bár engem nem is zavar.

(#87870) sandró60
Nekem is megjelent a frissítés mint amikor a többieknek, de nekem nem frissíti magát. Csak minden bekapcsoláskor végig kell néznem a feliratot, hogy új frissítés érhető el.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87872) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A h6400-as és h6200-as tévék a lábon állva mennyire stabilak? Mennyire borulékonyak? Mert nálam az ajtó mellett lesz, ahol néha nagy a huzat.

(#87873) PuMbA válasza Mikeee89 (#87872) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen stabilak, mondjuk egy óra bekapcsolás után nem érdemes ráereszteni egy téli huzatot azonnal :)

[ Szerkesztve ]

(#87874) Imi1981 válasza sandró60 (#87870) üzenetére


Imi1981
veterán

Mi a baj a frissítésel?Csak mert nekem is 6400-as lesz de ha már smart, akkor fogom használni néha a youtobe-ot és akkor simán letöltheti a frissítést.Mit csesz el a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#87875) PuMbA válasza Imi1981 (#87874) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit, ha mégis előfordulna, akkor meg a Samsung ügyfélszolgálat távsegítséggel visszarakja a régit :)

[ Szerkesztve ]

(#87876) sandró60 válasza Imi1981 (#87874) üzenetére


sandró60
addikt

Saját tapasztalat.
Sajnos ki vesz és szerintük hozzá tesz különböző "featurokat"-most jól megmondtam ;]
Pl-csatornarendezés-smart hozzáférés "könnyités"Készülék kikapcsolás-"hosszabbitás" :D

[ Szerkesztve ]

(#87877) touchscreen válasza sandró60 (#87870) üzenetére


touchscreen
tag

Wifi szükséges a YouTube-hoz :)
A router beállításaiban kell keresni egy olyan opciót, hogy "Block site" vagy valami hasonlót.
Ezek modellektől, gyártóktól változik, nekem egy régi Netgear-em van, azon volt egy ilyen lehetőség.
Ide bemásolod a következőket egyesével (hozzá adod a blokkolni kívánt oldalakhoz):

msecnd.net
samsungotn.net
www.samsungotn.net
test.samsungotn.net

Én ezt még megfejeltem (mert amatőr vagyok a témában, ezért lehet, hogy tök felesleges) ezekkel az előtagokkal is:
www. ...
https://www. ...
(pl. www.msecnd.net és így tovább)
De előbb beírogattam a fent leírt oldalakat úgy, ahogy először írtam. Majd újból hozzáadtam őket az előtagokkal együtt.

Itt a forrás, ahonnan műveltem az egészet.
Lap alján olvasható ez a rész.
[link]

Azért blokkoltam, mert igazán csak szerviz menüben lehet letiltani a frissítést, de én nem akartam ilyen mélyen belemászni, bár nem tűnt nehéznek a feladat. Viszont így is működik a dolog :)

(#87878) FNZ


FNZ
őstag

hali!

ez mit jelent a 49ju7000-nél:
Digital Broadcasting 2 x DVB-T / C / S2 (T2 Előkészített)
2 Tuner Igen

2 t tunere és 1 c tunere van vagy 2-2 t és c tunere van?
vagyis tudok kábelről felvenni külső vinyóra úgy, hogy közben másik csatornát nézek?

(#87879) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Van egy UE32J5500 televízióm amivel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy miért sötétíti be a képet a tv mikor sötét jelenet van vagy éppen a stáblistából mondjuk csak egy név van a képernyőn, azaz a kép nagyrészt fekete. Próbáltam már mindent állítani de erre még nem jöttem rá mit kéne. Elképzelhető, hogy ezt nem is lehet? Zavaró mert a sötét jelenetnél nem segít az, hogy még sötétebb lesz.

(#87880) PuMbA válasza TaylorXIII (#87879) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a téma összefoglaló általános beállítások részében megtalálod, hogy mit kell beállítani :)

(#87881) sandró60 válasza touchscreen (#87877) üzenetére


sandró60
addikt

Talán jobb,hogy nem a szerviz menűben állitgattál.Ne tán valamit el állitasz akkor lehet,hogy nem működne a tévé.A routerben meg nem hiszem,hogy kárt csinálnál,nem beszélve azért egy kisebb értékű eszköz.Amit könnyebben javithatsz :K

(#87882) PuMbA válasza sandró60 (#87881) üzenetére


PuMbA
titán

Routerben nem is lehet kárt csinálni, van mindegyiken egy fogpiszkálóval megnyomható reset gomb, szóval állítgathat akármit :)

[ Szerkesztve ]

(#87883) sandró60 válasza PuMbA (#87882) üzenetére


sandró60
addikt

Erre gondoltam-csak nem irtam :K
Volt szerencsém routert alaphelyzetbe állitani. Elbaltázott frissités után :D

[ Szerkesztve ]

(#87884) Gilberto válasza PuMbA (#87866) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Köszönöm, akkor maradok a "simánál". Márcsak annyi a kérdés, hogy létezik-e olyan one connect box, amin 2 Cl fogadó van, és müködik is a tv-vel. Láttam egy régebbi 6-os szériás boxot, ahol két fogadó volt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#87885) Flashget válasza touchscreen (#87867) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem nem blokkoltákl semmit, mert ismert jelenség a tv-n mindig régebbi fw van és kiírja nincs frissebb miközben a honlapon van újabb..
egyszerübb szerviz menüben letíltani amíg nem kerül rá olyan fw ami ezt gátolja.

Realme GT Master Edition

(#87886) Flashget


Flashget
félisten

edigitalnál fekete pénteki akció lesz.
van termék amit direkt figyelek és látom 55K-ról felvitték 60K-ra az árát, hogy majd akcióban adhassák 55K-ért. :p
tévéket nem néztem.

Realme GT Master Edition

(#87887) blakey válasza Flashget (#87886) üzenetére


blakey
titán

Ez mindig is így volt és így is lesz. Én már mindent megvettem (szerintem) a legolcsóbban, ami azóta vagy nincs vagy drágább. Az elmúlt 1,5 hónapban sokmindent lecseréltem és egyelőre sokat megtakarítottam.

(#87888) Flashget
Amióta "bevásároltam", rendszeresen nézem, hogy van-e még, vagy esetleg felvitték az árát, nos, van ami elfogyott és van ami már 2 napra a vásárlás után drágább lett. Egyelőre vállveregetéssel konstatálom, hogy jó döntés volt hamarabb megvenni a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87888) Flashget válasza blakey (#87887) üzenetére


Flashget
félisten

tudom. Csak érdemes ilyenkor megnézni ill. múlt héten minek mennyi volt az ára és mennyi lesz "akcióban" ;)

Realme GT Master Edition

(#87889) keccsa válasza BBéci (#87858) üzenetére


keccsa
aktív tag

Hát, nem tudom...

Az igaz, hogy az egyik legolcsóbbat linkeltem, de csak mint megoldást vetettem fel.

Én ilyet használok az összes tévénknél, és semmilyen negatív hatását nem tapasztaltam (tapasztaltunk), pedig annak idején alaposan teszteltem. Ezen elosztók előtt próbálkoztam egy olcsóbb fajtával (valami SAL-féle volt), de azon kívül azzal sem volt semmi bajom, hogy kb. egy év használat után elfogyott belőle a Master/Slave funkció (állandóan aktívak voltak Slave kimenetek).

Te milyen negatív hatását tapasztaltad egy JÓ MINŐSÉGŰ Master/Slave elosztónak? :F

Mindenki magának hülye!

(#87890) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#87754) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Erre esetleg valakinek ötlete?
Ennek függvényében...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#87891) rambustibi


rambustibi
őstag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ezzel a tv-vel: Samsung UE55JU6400? Most nagyon jó árban van, ezért erősen gondolkodom a megvételén.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#87892) touchscreen válasza Flashget (#87885) üzenetére


touchscreen
tag

A blokkolás működik, mert router beállítás előtt meglátogattam az adott oldalakat, utána már nem lehet :)

(#87893) dethroner válasza yvsmad (#87860) üzenetére


dethroner
veterán

Őszintén, nem unod még a témát? Én már eléggé.
De én is szeretnék a jézuskától ajándékot, légyszi szólj neki hogy ilyet kérek:
Max 10 éves autó, vezetett szervizkönyv, benzines, 2 literes motor, bőrön kívül full extra, tökéletes esztétikai és műszaki állapotban, friss műszaki, új téli és nyári gumikkal, és az ára legyen mondjuk papírokkal együtt 600K.
Látod, ha megerőltetem magam én is tudok akkor hülyeséget és ábrándot írni mint te.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#87894) Dave567 válasza dethroner (#87785) üzenetére


Dave567
addikt

Kiváncsi vagyok Te hallotál-e már különbséget?

(#87895) yvsmad válasza dethroner (#87893) üzenetére


yvsmad
őstag

Folyamatosan félrebeszélsz, csak éppen a konkrét kérdésre nem tudsz válaszolni.
Fél tucat felesleges hsz-t megspórolhattál volna magadnak egy egyenes válasszal.
Milyen ábrándot írtam szerinted? De tudod mit, ne is válaszolj, mert megint másfelé fogod terelni témát.

(#87896) dethroner válasza yvsmad (#87895) üzenetére


dethroner
veterán

Hát ez már nem igaz, de tényleg!
Pumba ajánlotta valakinek hogy egy 10K-ba kerülő "rendszert" kössön a tévére ha elégedetlen a hanggal. Ezen mit nem lehet érteni? Nem azt írta hogy ez olcsó cucc ki fog váltani egy csúcshifit, csak annyit hogy jobb lesz tőle a hang. Te meg jössz itt mindenféle idióta elvárással hogy mik legyenek benne/rajta meg stb. Mindent az árához és a felhasználási célhoz kell viszonyítani. Egy trabant szar autó egy lexushoz képest, de ha ganét kell levenni a kert végére és a lehető legolcsóbb, legigénytelenebb járművet keresem, akkor a trabi a tökéletes választás.

De a legjobb az utolsó mondatod:
de annak az ára is többszöröse a 10 ezernek. Szóval nem jön ez ki sehogy... max. a kábel.

Ja, vegyen a paraszt egy kábelt 10K-ért aztán dugja a seggébe, tuti elégedett lesz mindennel :DDD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#87897) tomekma


tomekma
csendes tag

Sziasztok!

Létezik az, hogy a UPC-nél nem lehet MediaCard-ot használni az UE48JU6000, sem a sokak által használt UE48H6400 típushoz?
A UPC hivatalos listáján egyik TV sincs megemlítve.

(#87898) gyeniko válasza tomekma (#87897) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem létezik, mert én használom 2-höz is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#87899) Flashget válasza tomekma (#87897) üzenetére


Flashget
félisten

nem frissítik...
van egy nem hivatalos oldal ahol az userek írják (UPC, Digikábel) mely tipusokon működik a CI+.
Samsung tv esetében gyakorlatilag C szériától igaz nem mindegyikben, de működik a B széria esetében a Franciáknak szánt egyik modellbe raktak CI+ ezekkel működik már.
D szériától minden modellbe CI+ került már amit Mo-ra szántak.
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#87900) PuMbA válasza tomekma (#87897) üzenetére


PuMbA
titán

JU6000 nem ajánlott TV, szóval arra nem is érdemes brazírozni :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.