Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150301) kissdani válasza gordonfreemN (#150299) üzenetére


kissdani
senior tag

5db. Samsung tv van itthon mind 120hz-es egy 75mu7000-et váltott ami ment a hobbiszobába. Egy 85xh9096-ot vettem natív 100hz, 10bites panel, hdmi2.1, VRR meg amit akarsz. Nem akarom itt futtatni de van viszonyítási alapom és számomra tökéletes. Ha van kedved kocsikázni szivesen látlak van egy pár tv itthon, tesztelhetsz... :D

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#150302) Sonex79 válasza gordonfreemN (#150297) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Sonynak a színei szerintem gyengébbek, de talán homogénebbek a kijelzők. Ott sincs azért kolbászból a kerítés 😂😂

(#150303) Celtis válasza wallace 234 (#150300) üzenetére


Celtis
veterán

Pont olyan, mint az a samsung, amit Razor tett be ma. Lehet hasonlítgatni.
samsung
tcl
Amúgy sok jót még nem hallottam róluk. Paraméterekben jó, de a gyakorlatban kiderülnek a hiányosságok. Magam nem próbáltam, ez igaz.

(#150304) grabber válasza gordonfreemN (#150297) üzenetére


grabber
addikt

Jó az a Sony. Q70R helyett az lett volna az alternatíva. Q60-nál meg biztos jobb.

(#150305) Kiskutya válasza Celtis (#150296) üzenetére


Kiskutya
veterán

Lehet te kifogtál egy rossz példányt de semmivel nem rosszabb a helyzet a tcl-nél mint más markánál! Sajnos panel lottó van mindenhol és azt veszem észre mindenhol egyre silányabb az összeszerelés!

hmm...

(#150306) Kiskutya válasza Celtis (#150303) üzenetére


Kiskutya
veterán

Pont egy olyan linket raktál be ahol valószínű szállítás közbe történt valami mivel el van hajolva a keret is....

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#150307) RazoR válasza Celtis (#150287) üzenetére


RazoR
veterán

Törött panel, 55Q80T, önköltséges panelcsere 165k.
Az első kör után csináltam a képeket.
Visszavittem, levitték a szervizbe, ők nem látnak semmi hibát, mondom az kizárt, mutattam a képeket is. Nagynehezen leengedtek, erre látom, hogy fektetve van a tv az asztalon. Mondom állítsuk már fel, otthon sem fektetve használom. Erre a pali megemeli a fekvő tv-t a sarkánál fogva hogy kihúzza a tápkábelt, láttam ahogy hajlik a panel is! Állítva már látszottak a csíkok, gyári hibás a panel, csere gariban, 3 nap alatt megvolt. Az új panel már jó, örül neki az új gazdája.
Abban nem voltam biztos, hogy túléli nála a hazautat. :U

(#150308) Milka 78 válasza RazoR (#150307) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem volt tetőcsomi a paripán? :P

(#150309) Vhiktor válasza Celtis (#150303) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezek a képek nyilván egy leejtett készülékről készültek. Más nem panaszkodott az osszeszerelsre. Ami nálam volt model, az is tökéletesen volt osszeszerelve és az anyaghasznalat is jó.
Szerintem a tcl legalabb 30%al olcsóbban nyújtja teljesen ugyanazt vagy tobbet mint más márka.
Legnagyobb ellenfele ár értéket tekintve a Hisense.

Én nagyon meglepődtem rajta (kellemesen) és a képe is pazar.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#150310) wallace 234 válasza Celtis (#150303) üzenetére


wallace 234
őstag

Bármelyik Márkánál, ki lehet fogni ilyent. Mai napig a családba van a TCL és hibátlanul működik! Képe meglepően jó! Kellemes! Ami miatt nem maradt, az Arc funkció nem nagyon akart, a Denon erősítővel együtt működni. De ez lehet a Droid nyűgje. Ennek ellenére pozitív a véleményem a tvről! Ahogy írtam, tudnék a Sonyról is mesélni, de lehet én fogtam ki. Így nem is mondom, hogy ne vegyen ill pocsék a Sony.

(#150311) gordonfreemN válasza kissdani (#150301) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm a felajánlást :R (jön a vizsgaidőszak, elég szűkös most az idő)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150312) marinea2 válasza RazoR (#150307) üzenetére


marinea2
addikt

Ott egy jo fekezesnel nem csak panel hanem szelvedo csere is kellett volna :Y :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150313) kissdani válasza Milka 78 (#150308) üzenetére


kissdani
senior tag

Egyszer réges rég, 100km néha esett is. :DD

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#150314) Milka 78 válasza kissdani (#150313) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez az, erre gondoltam! :C :D

(#150315) RazoR válasza marinea2 (#150312) üzenetére


RazoR
veterán

Mondtam is az embernek, hogy akkor a TV a tiéd innentől bármi van a te problémád. :D

(#150316) marinea2 válasza RazoR (#150315) üzenetére


marinea2
addikt

:DDD

Ha nem titok megkerdezhetem mennyiert sikerult eluzletelned? Mennyit buktal rajta?
Nalam is egy opcio a QE65Q70T elboltolasa. Igaz most PS5-os HDR uzemmodban total sotetben sem latom a csikokat.

Mi lesz helyette?

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150317) RazoR válasza marinea2 (#150316) üzenetére


RazoR
veterán

Írtam.

C1 lett helyette. :)

(#150318) Rise17


Rise17
tag

Sziasztok! Kedden jönnek bevizságlni a tv-t az Oktogon Kft-től! Várhatom hogy elviszik,vagy a szerelő megnézi és ha látja a hibát berendeli a panel-t? vagy több napig nélkülöznöm kell a tv-t és majd hozza vissza . Nem esne jól ha 120km-t utazna és össze vissza verve kapnám vissza.Illetve ha valaki volt már ilyen vizsgálaton,mire figyeljek hogy biztosan észrevegyék a hibát? mikor megjön egyből rakjam olyan képre ahol láthato? :))

(#150319) wallace 234 válasza Rise17 (#150318) üzenetére


wallace 234
őstag

Ki megy a szerelő, megnézi csinál pár képet. Aztán megírja a jegyző könyvet, hogy igen valós a hiba és panel csere. Vagy fogják és elviszik és a szervizbe írják meg ugyan ezt. Szervize válogatja, hogy ki mit csinál. Ha ott nézi meg akkor legyen olyan környezet, amikor ezt a hibát ki lehet szúrni, mutasd meg neki.. Sok szerencsét!

(#150320) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!

2Tb-os külső merevlemezt tudja rendesen kezelni a Q széria?
Táp nélküli HDD-re gondolok.....csak 1Tb-os külsővel vannak eddig tapasztalataim...
Köszönöm.

(#150321) hurenzon válasza hurenzon (#148411) üzenetére


hurenzon
senior tag

Eddig bírta az új kijelző .
ugyan olyan pixel csík lett , mint az előző TV-n :(

Tudjátok mennyi garancia van a cserélt kijelzőre ?

(#150322) Rise17 válasza wallace 234 (#150319) üzenetére


Rise17
tag

Köszönöm szépen ;)

(#150323) RazoR válasza hurenzon (#150321) üzenetére


RazoR
veterán

6 hónap vagy 1 év, de 6 hónap inkább

(#150324) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Samsung UE55TU7022KXXH Crystal UHD LED TV amit a mai nap folyamán szerettem volna rácsatlakozatni az otthoni routerre ami szintén telekomos.
A TV látja a wifin keresztül a routert, de semmilyen útón-módon nem, tudok rácsatalkozni.
Viszont, ha telefonon keresztül csinálok hotspotot a TV gond nélkül rácsatlakozik.
Magyarán a routerre minden más készülékkel rá tudok csatlakozni ami nem TV.
A TV-vel minden másra rá tudok csatlakozni ami nem a router.
(próbáltam manuálisan konfigurálni, de úgy sem jött össze)

A telekom nem tudott segíteni a problémában.

Valakinek van valami ötlete?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#150325) Celtis válasza Laurh (#150324) üzenetére


Celtis
veterán

Nézd meg, hogy a routerben milyen wifi titkosítás van beállítva. Nemrég jártam így, hogy a telekomos router WPA3-as beállítása mellett az egyik mobil nem tudott csatlakozni, de WPA2-re állítva már ment.

(#150326) Celtis válasza hurenzon (#150321) üzenetére


Celtis
veterán

Azt mondanám, hogy mivel garanciában cserélték és fődarab volt, ezért arra újraindul a 2 év, de legalább 1 jár rá.
De ne is foglalkozz vele, hívd a szervizt, hogy újabb kör.

(#150327) Celtis válasza Rise17 (#150318) üzenetére


Celtis
veterán

Az lenne a szerencsés, ha ott helyben be tudnád mutatni a hibát, és a szervizes ezt el is ismerné. Onnantól sima ügy.
Viszont attól tartok, hogy csak a szállítók mennek hozzád, nekik meg hiába mutogatod.

Ha elviszik bevizsgálni, akkor először is hagynak ott egy cserekészüléket. Viszont ha elviszik, akkor nem tudsz beleszólni, hogy mit és hogyan nézzenek. Onnantól kezdve szinte borítékolható, hogy hibátlannak fogják találni a készüléket.

Sajnos tapasztalat, tőlem kétszer vitték az oktogonosok bevizsgálni a készüléket.

(#150328) Dara


Dara
csendes tag

Sziasztok!

Ma érkezett egy új TV a Vodafonetol. Samsung UE55AU7102.

Problémám az lenne vele, hogy indítás után, mintha elkezdene frissíteni appokat, de összes le van fagyva 1-1 adott %-on. Elején ha rakattintottam valamelyikre, hibát irt hogy Smart Hub frissítése folyamatban van.. Azóta már ezt se írja ki, de 1 appot se lehet megnyitni.

Csináltam gyári visszaállítása, helyzet változatlan. Szoftverfrissites meg volt, legújabb van rajta.

Szerintetek? :(

Das Beste oder nichts

(#150329) gordonfreemN válasza kissdani (#150301) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ma estétől sajnálom, hogy nem hallgattam rád azonnal az első baki után. Már minden ok. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150330) Celtis válasza gordonfreemN (#150329) üzenetére


Celtis
veterán

Vettél egy Sonyt? :C

(#150331) gordonfreemN válasza Celtis (#150330) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ahha :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150332) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Azért mennyi Sonys troll van itt.. 😂😂 uncsi a saját fórum biztos 😂

(#150333) gordonfreemN válasza Sonex79 (#150302) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mindenféle rosszindulat nélkül (meg lehet mi vagyunk színvakok) de a samun pár órán keresztül kellett állítani a képet, még hasonló lett a színtelítettség, árnyalat és kontraszt mint a sony-n alapból.

Eszem ágában sincs lehúzni a samut, rég szerettem volna egyet, mert mindig azt gondoltam, jobb mint az LG és a sony-val egyet tud, valamivel kevesebbért.

Amúgy a menüje és a smart távja szerintem bitang jó a samunak... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150334) wallace 234 válasza gordonfreemN (#150333) üzenetére


wallace 234
őstag

Azért a Sony meg a Samsung közt van különbség, képi világba. Azonos kategória a 2 tv? Amihez próbáltad be állítani? Volt Sony tvm. Képével nem is volt bajom, de sajnos nem voltak túl hosszú életűek. Sok szerencsét a Sonyhoz.

(#150335) gordonfreemN válasza wallace 234 (#150334) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Q70A - ezt nem is sikerült beállítani (biztos az én hibám, de használtam az rtings alapbeállításait)
Q60T - ezt rtings beállításokkal már hellyel közzel sikerült elfogadhatóvá tenni, de még ez se közelítette meg az
XH90 - et. Hangsúlyozom, nem leszólni jöttem a samut. A hiba bármelyik készülékkel megtörténhet. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150336) wallace 234 válasza gordonfreemN (#150335) üzenetére


wallace 234
őstag

XH90 az direkt ledes, míg a másik 2 Samsung edge ledes, szerintem kategóriába is alatta vannak. Rtingsen lévő beállítások, csak ki indulási alapnak jó! Nincs egyforma panel, ill amerikai és az EU-s piacra szánt tvk közt is van különbség. Nincs hiba a készülékbe, csak nem azonos kategóriák. Ez kb olyan mintha ha Q95 höz akarnám az XH90 - t hozzá állítani. A Sony topikba. :R vagy itt.

[ Szerkesztve ]

(#150337) kissdani válasza gordonfreemN (#150335) üzenetére


kissdani
senior tag

Nah ürölök neki hogy végre megoldódott, használd egészséggel. Ha esetleg tudok valamiben segíteni keress nyugodtan. :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#150338) gordonfreemN válasza wallace 234 (#150336) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze vannak különbségek, de fald nelkül mondom amit mondok. A panel homogenitása jobb. Leirták már, mindegy hogy edge vagy direct, lehet mindkettőben nagyon jó vagy rossz.
Plusz a szinekről volt szó illetve arról, hogy alapbeállitásokat csinaltam, fény, kontraszt, szin telitettség, kiindulás volt az rtings, aztán próbáltam finomítani ha volt értelme.
Míg ilyesmire nem volt szükség a sony-nál.
Fehéregyensújhoz nem nyúltam, az már nagyon egyedi.
A Q70 samu egy husszassal olcsóbb most, de lehetett venni novemberben ezt is 350ért MM-ban. Azok sem egy kategória? Most komolyan kerdezem, nem élcelödve

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150339) Sonex79 válasza gordonfreemN (#150333) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Én pl. nem érzem szükségét az 55q80t-nél hogy nagyon állítsam. Egyből olyan képe van hogy leesik a fejem tőle ha olyan tartalom van. Normál módban használom sima tv csatornáknál, sport, természetfilm, természetes módban pl. netflix, 4k, hdr es filmeknél. Eco megoldások kikapcsolva, magas helyi sötétítés. Ez alól csak akkor teszek kivételt ha tényleg soknak érezném a fényerőt, pl. ha rohadt fáradt vagyok és tök sötét van, ilyenkor bekapcsolom a környezeti fény érzékelést. Én ehhez képest a plusz 100 ezres oled c1-en gondolkodnék kipróbáláson.

(#150340) gordonfreemN válasza Sonex79 (#150339) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Arról láttam jókat, de a Q80 már végképp kilőtt a ktg vetésből

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150341) wallace 234 válasza gordonfreemN (#150338) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát nem egy kategória, Q70 már inkább Q60 szintjén van. Samsung eléggé le vitte a kategóriákat!

(#150342) gordonfreemN válasza wallace 234 (#150341) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor ahhoz képest jól megkérik az árát. Ez okozta lehet itt a bajt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#150343) Laurh válasza Celtis (#150325) üzenetére


Laurh
aktív tag

Köszi, ez volt a megoldás. :R :)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#150344) kissdani válasza gordonfreemN (#150342) üzenetére


kissdani
senior tag

Az a fő baj szerintem hogy évről évre ugyan az a kategória egyre kevesebbet ad. Régen pedig legjobb volt, a Hetes szériás Samsungom 5éves modell One connect, 100hz, VA panel, DTS, 2 távirányító. Ezt most melyik széria tudja? Semelyik mert a DTS lisenset nem fizetik. A twitch tv 2 éve megzünt mert nem fizetik És most ez a panel mizéria elfogadhatatlan hogy 10-ből 5 hibás kisebb ngyobb mértékben.. :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#150345) wallace 234 válasza gordonfreemN (#150342) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen ahhoz képest, eléggé! De ez sajnos nem csak a Samsungra vonatkozik. Sony is se egyszerű, nagyon sok olyan dolog, van amit ők kezdtek, de a nem jó név ill irreális áron adták. Samsung jó marketing néven, meg tarolt. Sony mindenki előtt, már csinálta a Quantum Dot kijelzőt, mini ledes tvjük is volt, de bukta lett.

(#150346) sfefe


sfefe
őstag

Na havernak meghozták a qn90et megy is vissza... Akkora hiba van benne mint egy gyufás doboz oldalról....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#150347) meliska73


meliska73
csendes tag

Sziasztok!

Egy 55 colos samsung Q80A televizio vásárlására tettem le végül a voksomat, akinek van az tudna róla véleményt mondani, illetve, hogy itthon vagy az euban azt vegul VA panelekkel szereltek vagy maradt ips az 55colosban?

köszi a válaszokat előre is :)

(#150348) Celtis válasza sfefe (#150346) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen hiba?

(#150349) PuMbA válasza meliska73 (#150347) üzenetére


PuMbA
titán

Displayspecifications.com-on rákeresel a pontos típusra és kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#150350) sfefe válasza Celtis (#150348) üzenetére


sfefe
őstag

Így nézki....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.