Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150851) mrThomi válasza Karzsuzsi (#150846) üzenetére


mrThomi
addikt

Hello, régebbi samsung edge ledes tv-k nem a legjobbak ebből a szempontból. Olvastam egy másik topikban is hogy pár év után úgy szétéghetnek benne a ledek hogy javíthatatlanok lesznek. Szerintem a fényterelő plexi adhatta meg magát. Valószínüleg ennek lejárt az ideje

(#150852) nagyfejü válasza rainman72 (#150849) üzenetére


nagyfejü
őstag

neked és mrThomi nak köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#150853) blue_23


blue_23
senior tag

Sziasztok!
Samsung qe65 TVn a youtube, HBO-n tökéletes a kép, de a laptoppal HDMI kábelen összekötve valamiért sokkal fényesebbek az arcok, kevésbé éles.
Van valamilyen beállítás, amivel orvosolható, avagy HDMI kábelnek lehet baja?
Következő kábellel próbáltam, külsőleg nem látok rajta sérülést: HDMI_kábel
Előre is köszi!

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#150854) Celtis válasza blue_23 (#150853) üzenetére


Celtis
veterán

Ne a kábelben, hanem a laptop és tv beállításaiban keresd a hiba okát..

[ Szerkesztve ]

(#150855) blue_23 válasza Celtis (#150854) üzenetére


blue_23
senior tag

TVt ugyanazokkal a beállításokkal használom, mintha HBOt néznék. Laptopon milyen beállításra gondolsz?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#150856) Celtis válasza blue_23 (#150855) üzenetére


Celtis
veterán

HDMI bemenet beállítások (leginkább feketeszint). A windowsban meg csilliárd dolog lehet, attól is függően milyen lejátszó alkalmazást használsz.

(#150857) Rise17 válasza Celtis (#150856) üzenetére


Rise17
tag

meg az nvidia beállításoknál a dinamikatartományt teljesre kell állítani

(#150858) blue_23 válasza Celtis (#150856) üzenetére


blue_23
senior tag

VLC-t használok.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#150859) A Mágus válasza Bugarov (#150845) üzenetére


A Mágus
csendes tag

Köszi a választ! Sajnos nem találtam ilyen beállítást, de teljesen mindegy, mert ezek szerint keresnem kell egy jó IPS paneles TV-t.

(#150860) espi38


espi38
őstag

sziasztok! UE65TU7102 típusról tapasztalat vélemény? Segítő válaszokat előre is köszönöm :R

(#150861) szabieable


szabieable
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy 3,5 éves UE65MU6172U ami a mai napon kábeltévé közben totál lefagyott, áramtalanítással tudtam csak kikapcsolni. Valami csoda folyánt a távirányító elhangolódott így azzal nem lehet bekapcsolni, csak a tévé hátulján levő gombbal. Power on hosszan nyomvatartásra elindul a tévé viszont a tizen rendszer nem bootol rendesen, a képernyőn csak a csatornahely GUI jelenik meg és fél perc után kikapcsolja magát a tévé.
Végigjátszottam a netes javaslatokat cold boot/ hdmi lehúz, még a raspberryt is rebootoltam hátha küld annyi jelet HDMI-n, hogy jelet váltson a tévé de semmi. Perpill várok a szervíz jelentkezésére de addig is próbálkozom hátha valahogy sikerülne életet lehelni a dologba.
Bármi ötlet/javaslat amit még ki tudnék próbálni?

(#150862) Celtis válasza szabieable (#150861) üzenetére


Celtis
veterán

Esetleg megpróbálhatod kicserélni az alaplapot. Más nem hiszem hogy segítene.

(#150863) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy UE65TU8002KXXH típusú LCD tv, amire szeretnék mobilról hangot küldeni bluetooth-on keresztül. Korábban működött is, de a napokban egyszer sem. Egy telefon sem látja a tv-t, amikor eszközt keres. Illetve a párosított eszközt se tudom törölni a tv-ből. Mitől fordulhat ez elő?

Köszönöm a segítséget!

Üdv.
spgabor

(#150864) pjen válasza spgabor (#150863) üzenetére


pjen
félisten

Első körben húzd ki a konnaktorból pár percre, sokszor segít.

(#150865) spgabor válasza pjen (#150864) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi a tippet. Elsőre úgy tűnt, hogy jó lesz, de pár perc múlva elkezdett szakadozni, ledobta és ismét nem tudok visszakapcsolódni sajnos.
Már szétcsesztem a távirányítót is, azt is vissza kellett állítanom. Az óta a távirányító ledje is néha gondol wgyet és elkezd villogni. Illetve a gombok nyomására duplán villanik. Valami nem jó, mert az is nagyon nehezen kapcsolódott vissza a tv-re.

(#150866) francz'70 válasza spgabor (#150865) üzenetére


francz'70
aktív tag

Lehet a távirányítóban merülnek az elemek, azt jelzi ;)
Nálam legalább is így van (MU széria)

(#150867) espi38


espi38
őstag

Erről a típusról mi a véleményetek?
QE65Q67A segítő válaszokat előre is köszönöm :R

(#150868) spgabor válasza francz'70 (#150866) üzenetére


spgabor
aktív tag

Nem, megnéztem teszterrel, még elég jó. Viszont a bluetooth csatlakozáshoz ennek nem kellene köze lennie hozzá szerintem.

(#150869) Sonex79 válasza espi38 (#150867) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Qled belépő szintű tv. Edge LED, 60hz, nem olyan erős proci. A sima Samsung 4k-s tv-knél azért jobb.

(#150870) espi38 válasza Sonex79 (#150869) üzenetére


espi38
őstag

sziasztok!
Érdemes kifizetni a Q70 es a Q80 közötti árkülönbséget?
Ha jól értelmeztem az összes Samsung tv leírását egyik sem támogatja a dolby Atmos hangot?

(#150871) Sonex79 válasza espi38 (#150870) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Sztem igen.

Q80t 5.1 hangja sztem nagyon jó, van benne ots támogatás is. Alapvetően szinte minden formátum támogatott, kivéve a DTS hang. Dolby atmos támogatott soundbaron keresztül.

(#150872) espi38 válasza Sonex79 (#150871) üzenetére


espi38
őstag

igen, de most kaptam egy olyan infót, hogy IPS panel van, ennek alapján viszont VA panel van benne [link]

(#150873) Sonex79 válasza espi38 (#150872) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A magyar régióba szánt q80a-s tv-k elvileg va panelesek.

(#150874) zoli197602


zoli197602
friss újonc

Vettem egy qe43qn90aatxxh típusú tévét és alapból nekem gyengébb a fénye mint egy sima qled tv nél hogy lehet ez? Csak úgy jo a kep ha az intelligens adaptív képet kapcsolom be. Úgy tudtam a neo qled tv erősebb fényt ad ki.

(#150875) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Valószínűleg banálisan egyszerű a dolog, de nem jutottam el a megoldásig.

Van egy ilyen TV: UE75TU7102KXXH

Az a gondom, hogy a film mellé betett .srt feliratot nem játsza le a tv. A filmbe integrált 10 nyelvből lehet választani, de az srt sehogy nem jelenik meg.
Korábbi samsung tv-n ilyen gond nem volt, gond nélkül, kérdés nélkül vitte, LG tv-k simán viszik, csak ennél nem tudom beállítani, persze nyilván ez lenne a filmnézős TV.

Köszi előre is.

(#150876) Batib válasza Soja (#150875) üzenetére


Batib
őstag

Ha jól értem: Ez egy .mkv amiben van 10 felirat integrálva. A mellétett azonos nevű .srt nem jelenik meg.
Én megnézném, hogy valóban csak 10 felirat van-e benne. Előfordulhat, hogy több s a Samu tv csak 10-et képes látni. Próbáld más filmmel (verzióval)!
Ha az a gond hogy sok a feliratfájl akkor mkvtoolnix nevű progival törölj belőle. Az sem kizárt, hogy van benne magyar is csak eddig nem láttad.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#150877) wallace 234 válasza zoli197602 (#150874) üzenetére


wallace 234
őstag

Eco mód ki van kapcsolva? Fényerő csökkentés ki van kapcsolva?

(#150878) Elar


Elar
senior tag

Felkerült a falra a QE85Q60A a 65-ös Q6FN helyére.
Gondolom nem kell mondanom, hogy jobb nem lett a kép.
Elsőre kicsit sokkolt, h mennyire halvány a fényerő, de miután lekapcsoltam a "szobához igazítja a fényerőt" dolgot, jobb lett.
Ami gyanús nekem az, hogy mintha gyors mozgásnál látnék elmosódást.
A hangja brutál szar.
Nem is tudom ki írta, de valóban visszafelé fejlődik a Samu ebben a kategóriában.
A menürendszer is egyelőre elborzaszt - nem értem miért kellett variálni vele.
Most még szokom, de lehet h visszakerül a boltba.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150879) mrThomi válasza Elar (#150878) üzenetére


mrThomi
addikt

Hello, haveromnál pont egy 65Q6FN-t váltott, de hozzá egy 85Q60T került. Kepminösegben hatalmas a visszalepes, kontraszt, hdr fenyerő nagyon gyenge, de ö ezt tudta, neki a meret volt a lenyeg. Ezek szerint a 60A sem jobb... szerintem egyel kisebb merettel de egy 75Q70A-val jobban jartal volna bár ebben a meretben az arakat se figyelem. Nekem a max eddig 65 volt

(#150880) espi38


espi38
őstag

ma megnéztem a mediában egy samsung 65q60as szeriát hát bőven elég lenne otthonra ,mondjuk mellett volt egy Q80-as nem véletlen a közel 100 ezres különbség.
Állitólag sokkal gyengébb lett a samsung mint pár éve és ennek az az oka,hogy állítólag eladták a gyártsósoraikat az Indiának :(

(#150881) Elar válasza mrThomi (#150879) üzenetére


Elar
senior tag

Igen most én is agyalok, hogy akkor Q70 - de az brutálisan drágább.
Akkor már valóban inkább egy 75Q80, de onnan már csak egy ugrás egy C1 Oled vagy egy NeoQled....
De visszakanyarodom a 65q6fn-hez hogy akkor inkább visszateszem azt és elmegyek 2-3x a Kolpingba a családdal :D

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150882) Milka 78 válasza Elar (#150878) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a q60a és a q6fn nem egy kategória. A régi tv-d bár edge led/non fald paneles, de ennek ellenére pont fényerőben volt egész jó.
A mozgásmegjelenítés és ezen felül maga a panel is két külön világ.
A butítás az nagyon megy a samuéknál és szerintem ez csak rosszabb lesz náluk. 2019-ben a q70r előrelépés volt és a 80 sem volt rossz (bár a két tv nagyon közel volt egymáshoz) viszont a q60r elég feljthető cucc volt, majd 2020-ban a q80t lett a q70r kategória és a 60-70 le lett butítva. A mostani A széria meg igazán nem gurított nagyot a tavalyi szériához képest.

[ Szerkesztve ]

(#150883) mrThomi válasza Elar (#150881) üzenetére


mrThomi
addikt

Hat en meg egy 1 evig hagytam volna a 65q6fn-t, vinnem az asszonyt hotelba es a jovo evi bf-en szetneznek, vagy mikor jönnek az uj tv-k keszletkisöpresnel megnezni mi mennyi :U de megertelek. Tv-t venni sose egyszerü

(#150884) gyeniko válasza Milka 78 (#150882) üzenetére


gyeniko
őstag

A Samu csak azokat tudja butítani, aki "számokat vásárolnak" ahelyett, hogy alaposan és előre megnéznék a műszaki adatokat. A Samu nem felejtett el TV-t gyártani, de átrendezte a sorozatok betű jelét és számait. Átlag embernek bármi jó a hiradót lnézni, igényes fórumtársak pedig nyúljanak mélyen a zsebükbe. A Samu jó készülékei soha nem voltak olcsók, pl. 55C8000-t 890 e Ft-ért vettem kb. 10 éve. Egy 55" csúcsmodell ma ennél olcsóbb, pedig mennyit romlott azóta a Ft?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#150885) wallace 234 válasza gyeniko (#150884) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen valóban, olcsóbbak lettek a csúcs TV-jük! 55qn95 egyes helyeken 497 ezer forint! Ill a tudásuk is jóval több lett azóta! Annak idején építési minőséget ill a jó panelt kellet megfizetni. Míg ma már inkább kicsit felemás lett a kép!
Miközbe a forint nagyon sokat romlott azóta! Amióta a 55c8000 et vetted! Az egy jó tv volt annak idején!

(#150886) tutis


tutis
őstag

Samsung UE43JU6000: netflixnél 4k-s csomag. sokszor megáll a netflix, nem tudja lejátszani a filmet, ezután nem akar elindulni az app, csak áramtalanítás után.
Más is találkozott már hasonlóval?
van amikor simán megy a lejátszás, szóval a tv képes a 4k-s tartalomra is.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#150887) Elar


Elar
senior tag

Na végre sikerült beüzemelni a 2 TV-t egyszerre.
Igen. Nem csalt a szemem.
Gyakorlatilag ég és föld a különbség a "fakóság" - "fényesség" tekintetében.
Beállítottam mindkét Tv-t ugyanarra a Természetes módra, lekapcsoltam minden képjavítást.
Most még beteszek vmi sötéteb filmet és ennyi.
De szerintem megy vissza a Q60

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150888) wallace 234 válasza Elar (#150887) üzenetére


wallace 234
őstag

Mi lenne ha nem természetes módba próbálnád ki a tvt? Hanem pl film módba? Vagy normál módba?

(#150889) Elar válasza Elar (#150887) üzenetére


Elar
senior tag

Még be akartam tenni egy USB-t, de bevallom a fali konzolon nem férek hozzá a nagyhoz...
Mennyivel egyszerűbb, hogy külön van a régin :D (Pedig elsőre nem jött be)

Persze a Q60-on lehetne még játszani a beállításokon, de egyszerűen pl a narancssárga a régin narancssárga - ezen meg piszkosbarna (kicsit eltúlozva).
A fehér sokkal fehérebb.

Szóval gyakorlatilag ezt láttam múltkor a Médiában, hogy a NeoQled kiviláglott a tömegből a többi meg beleolvadt (közte ez is).

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150890) Elar válasza wallace 234 (#150888) üzenetére


Elar
senior tag

Van jelentősége?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150891) Elar válasza wallace 234 (#150888) üzenetére


Elar
senior tag

Visszapakoltam újra a cuccot, kipróbáltam akkor azt a két módot is :)
Sikerült belenyomnom egy USB-t a nagyba is, megnéztem a Lotr 2160-as verzióját.
Csak azt tudom mondani, mint az előbb, hogy pl a sárga - sárga, a Q60-nál meg kicsit "piszkossárga". Pedig ugyanazok a beállítások vannak.
Értelemszerűen nem rossz TV a Q60, de ha melléteszem a Q6FN-t - egyszerűen jobban bejön a színvilága.
Lehet, hogy ha 3 éve ezt veszem, akkor mást mondanék. De azt már írtam, hogy anno emiatt is választottam a Q6FNt mer "kitűnt" a tömegből.
Persze lehet javítani a beállításokkal, de ettől függetlenül szerintem maradok a réginél.
Arra mindenesetre jó volt ez a vétel, hogy szerintem sok lesz a 85 a szobába - elég lesz a 75. :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150892) wallace 234 válasza Elar (#150891) üzenetére


wallace 234
őstag

Q6fn nél, még elég jó panelt tett bele a Samsung! Ill Q60 már lentebb van! Nálad a QN90 vagy qn95 lett volna előre lépés!

(#150893) Elar válasza wallace 234 (#150892) üzenetére


Elar
senior tag

Igen. Így egy tonnányi véleményt elolvasva + látva. Igen.
Csak az árban már elég combos.
A 75-ös 1.1m körül van, akkor már alternatívaként ott van az LG Oled C1.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150894) mrThomi válasza Elar (#150891) üzenetére


mrThomi
addikt

Mi, amikor haverral elhoztok a saturnból az eladó kérdezte, hogy melyik kocsmába lesz rajta focimeccs nézés mert beugrana egy söcire :DDD

Olyan helyekre jó ekkora méretben szerintem, de otthonra szerintem is túl nagy. Akkor már inkább egy zsíros kivetítő vászonnal [link]

(#150895) wallace 234 válasza Elar (#150893) üzenetére


wallace 234
őstag

Ez igaz! Ott az oled c1 alternatívaként! Bár oled fronton jövőre lesz elvileg pozitív változás! Jön a Samsung féle woled és a QD-oled! Lg jön az újabb panel generációval. NeoQled is jön egy kis finomitásokkal! Neo QLED nagy méretbe, elég húzós de én jelenleg azt venném. Jövőre már nem biztos!

(#150896) Elar válasza wallace 234 (#150895) üzenetére


Elar
senior tag

Mondjuk azt sem értem, c1 oled és Samu Qledek miért nem tudják a DTS-t

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150897) Elar válasza mrThomi (#150894) üzenetére


Elar
senior tag

Á ez a vetitő már "bonyolult" nekem. Arra a 2-3 filmre amit megnéznék vele - felesleges

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150898) Elar


Elar
senior tag

Egyébként ez meggondolandó alternatíva:
QE75Q95T

700e Ft.

Mondjuk ez valahol kimaradt nekem... ez most mit tud? :)

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150899) wallace 234 válasza Elar (#150896) üzenetére


wallace 234
őstag

Azért nem tudják a DTS-t mert a licenc díjat nem fizetik ki! Ezért nincs! Ill a streaming csatornák se támogatják a DTS-t. 75Q95 a Qledek csúcsa a 95 ös széria, még mini ledesek. Viszont jó minőségű panelt kaptak! Még az is egy jó alternatíva lehetne! Tud mindent amit kell!

(#150900) pjen válasza wallace 234 (#150899) üzenetére


pjen
félisten

Most néztem, ezen a Hitachi Tv n amit a voda ad 1 forintért van valamilyen kapcsolható virtuál DTS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.