Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150951) Albi101 válasza Sonex79 (#150946) üzenetére


Albi101
csendes tag

Eco mód ki.

(#150952) wallace 234


wallace 234
őstag

Samsung be mutatta a 2022- Micro és NeoQled TV-jüket! Sok újítással kíváncsi leszek mi lesz belőle! Ill milyen panelokkal jönnek! [link]

(#150953) hardverlog válasza KoNZoLik@ (#150933) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Szia, köszi!

Nekem 65KS8000 van (ami USA KS9000) és én is nagyon szeretem, mind képi megjelenítésben, mint anyaghasználatban is szoba éke a tv.

(#150954) KoNZoLik@ válasza hardverlog (#150953) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ne cseréld le egy mostani tévére semmi esetre, ha megvagy vele elégedve 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#150955) Vhiktor válasza wallace 234 (#150952) üzenetére


Vhiktor
veterán

Érdekes lesz a 20 bit mélységű szürkeskála.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#150956) szaki04


szaki04
senior tag

Kérdésem van:

Rendelkezem egy [link] hangprojektorral, mely össze van kötve optikai kábellal, egy Samsung UE65RU8002 tip. TV készülékkel. Eddig gond nélkül tudtam a TV távval hangosítani/halkítani a soundbar-t. Eddig is rá volt még kötve egy Xbox, HDMI kábelen keresztül. Pár hónapja a távirányíthatóság, akadozik, nehezen használható. Lehúztam a HDMI kábellel rákötött egységet, instant javult meg a probléma. De mivel lehet megszüntetni? Állítsam vissza gyári beállításokra? Nem szeretném, ha van más tippetek.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#150957) wallace 234 válasza Vhiktor (#150955) üzenetére


wallace 234
őstag

Az egész érdekes lesz 😉szép és jó amiket írnak, de ha pocsék panelt kapunk akkor sokra mentünk vele!

(#150958) Aaron78


Aaron78
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék a tisztelt fórumozóktól.


A TV-n a mellékelt képhez hasonló furcsa elmosódások jelennek meg élénk színek esetén.

Nem minden csatornán tapasztalható a jelenség.
A kép öndiagnosztikán a teszt kép minősége kiváló.
Másik hasonló készülék, ugyanazon a kábelen kifogástalan képet ad.

A TV típusa: UE37C5000QWXXH

Mi lehet a probléma? TV, kábel, adás, beállítás?

Előre is köszönöm

(#150959) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a jelenlegi tv-met. A jelenlegi egy 55NU7402. A kiszemelt modell a QE55Q80AAT lenne. Nem rég írt egy fórumtárs, hogy meg van vele elégedve stb, stb. Kicsit össze vagyok kavarodva. :W :W Ez most már azt jelenti, hogy minden képpont egy-egy led? Vagy az csak a Neo Qled technológiában van? :F Megéri venni egy Neo Qledet? Pl. egy QE55QN85AAT típust? :F
Illetve szerintetek mennyiért lehetne eladni a jelenlegit? :F :F

(#150960) Celtis válasza sunci_02 (#150959) üzenetére


Celtis
veterán

Kereskedelmi forgalomban lévők közül csak az OLED, ahol minden pixel külön LED.
Az említett típusban néhányszor tíz dimming zóna van, a csúcsmodell miniLED-es qled tv-kben van nagyságrendileg 1000.

(#150961) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Adott egy Q60A széríás készülék:
UPC/vodafone mediacardal használom-én nem tudtam beállítani ,hogy fogja a csatornákat-de tegnap volt egy szerelő aki beálította most működik,de a csatornák nevét nem helyesen jeleníti meg a készülék.
Nem tudom mit csinált a szerelő mert sajnos nem én voltam otthon-esetleg valaki találkozott hasonló problémával és ha igen mi volt a megodás erre?
Segítő válaszokat előre is köszönöm

(#150962) pjen válasza espi38 (#150961) üzenetére


pjen
félisten

Másik országot állított. Szlovák, Német stb.

(#150963) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!
Teljesen sotet szobában teljes fekete kepet megjelenítve Q60A nagyon picit felhősodik.
Mi az a szint ami “elfogadott”?
Azóta miota észrevettem 4K HDR alatt azóta szurja a szemem es keresem a hibát :/.

(#150964) sunci_02 válasza Celtis (#150960) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Köszönöm a választ. Akkor a legnehezebb kérdés:
QE55Q80AAT vagy QE55QN85AAT :F

(#150965) espi38 válasza pjen (#150962) üzenetére


espi38
őstag

Én is erre gondoltam,de nem találtam a menüben hol lehetne ezt átállítani-csak a tv nyelvének való állítására találtam lehetőséget,esetleg tudod hova van eldugva ez az opció? :R

(#150966) pjen válasza espi38 (#150965) üzenetére


pjen
félisten

Ujra kell indítani, mintha most hoznád ki a boltból, és a régiónál vagy hasonlónál lehet országot állítani. A nyelvet aztán hagyd magyaron.

(#150967) Elar válasza sunci_02 (#150964) üzenetére


Elar
senior tag

HA van rá kerek akkor a NeoQled

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150968) espi38 válasza pjen (#150966) üzenetére


espi38
őstag

Az baba,akkor újra kell állítani az egész tévét,csak már az a kérdés,hogy melyik régióra kellene állítani a készüléket,hogy működjön a mediacard és a a csatornák neve is helyesen szerepeljen?

(#150969) pjen válasza espi38 (#150968) üzenetére


pjen
félisten

Ez szerencs kérdése, próbálgatni kell.Van ahol jön minden csatorna, jók a betűk viszont nem jó az idő. Ha minden jön és jó az idő zóna én megbarátkoznék a csati nevekkel. De lehet vannak okosabbak és megírják a tutit.

(#150970) espi38 válasza pjen (#150969) üzenetére


espi38
őstag

Az az érdekes,hogy van egy régebbi Samsung készülékünk azzal hibátlanul müködött ez a kártyaés a neveket és jól jelenítette meg ráadásul azt én állítottam be nem kellett szerelő meg ügyeskedés,hogy milyen régióban legyen a készülék.
Állítólag a Samsung -Philips-Panasonic tévékkel van a gond

(#150971) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok q800t szerviz menüben érdemes valamit àllîtgatni? Valahol olvastam hogy lehet upgradelni újabb típusra vagy valami ilyesmi, van bármi amit érdemes àllîtgatni bent?

(#150972) pjen válasza espi38 (#150970) üzenetére


pjen
félisten

Valamit vagy a Samu, vagy a Voda elcseszett. Van egy két és fél éves Samu Tv m. Egy darabig simán ment a kártya azután nekem is megjött ez a hiba. Most box van. Semmi se tökéletes Lg re csere utalványt kaptam mert nem müködött eggyütt UPC cisco boxal.

(#150973) wallace 234 válasza bobby45 (#150971) üzenetére


wallace 234
őstag

Szervizmenübe nem nagyon érdemes bele nyúlni, ha csak nem tudod, hogy hova kell nyúlni. Mert hamar tégla lesz a tvből.

(#150974) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán érkezett meg a Playstation 5-öm, leváltva a PS 4 Pro-mat és azt vettem észre hogy csúszás van a hang és a kép között, ha nem a linear PCM van kiválasztva a hangnál hanem Dolby, vagy DTS. (4 Pro-n nem volt csúszás)
A tv-m típusa: Samsung QE43Q67AAUXXH
A hangrendszer: Logitech Z906 (Optikán megy a hang)
Találkozott már valaki hasonlóval? Már kb mindent kipróbáltam, de csak linear PCM-en élvezhető a játék, így viszont ugye nem 5.1-ben szól a rendszer.
Előre is köszi a segítséget!

(#150975) espi38 válasza pjen (#150972) üzenetére


espi38
őstag

A szerelő szidta a Samsungot-Philipst mert csak itt jön elő a hiba.
2018 as Samsung tévénél nincs ilyen hiba így úgy gondolom, hogy a samsung cseszett el valamit a frissebb tévéiben.
Egyébként örülök ennek mert így visszavittem a Philips tévét ezzel a hibával ,amúgy nem tettem volna :)

(#150976) pjen válasza espi38 (#150975) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van 8545/12 philips Tv m. DIGI kártyával semmi baja.

(#150977) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Szetesett a CL adapterem. Nem tudjátok h kell osszerakni? :)
[kép]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150978) espi38 válasza Elar (#150977) üzenetére


espi38
őstag

szerintem sehogy, kuka kell egy másik :R
pjen lehet digivel lehet nekem is menne

(#150979) Elar válasza espi38 (#150978) üzenetére


Elar
senior tag

Közben megoldottam.
Egy videón láttam, hogy hol kellene lenni a hosszabb elemnek, a 2 egyenes meg már ment ezek után :)
Épp csomagoltam vissza a Q60A-t. Kicsit leizzadtam :D

Most visszatettem a falra 65-ös Q6F-ot. Meg kell h állapítsam, hogy qrva jó :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150980) espi38 válasza Elar (#150979) üzenetére


espi38
őstag

mi volt a baj Q60A val, nekünk bejött a készülék? :R

(#150981) Elar válasza espi38 (#150980) üzenetére


Elar
senior tag

Egyrészt túl nagy lett a 85
Másrészt egyszerűen szebbek a színei a réginek + világosabb is a kép

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#150982) sunci_02 válasza wallace 234 (#150952) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Szerintetek olcsóbbak lesznek a korábbi modellek?

A kiszemelt modell jelenleg Q80A 309.990.

[ Szerkesztve ]

(#150983) wallace 234 válasza sunci_02 (#150982) üzenetére


wallace 234
őstag

Valamennyit esni fog az ára de szerintem túl sokat már nem.

(#150984) Sonex79 válasza sunci_02 (#150982) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Sztem 280 körül van/volt a. Minimum ár. Így volt ez az egy évvel korábbi modellnél is. Gondolom itt az 55-sről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#150985) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Igen. 55Q80AATXXH a kiszemelt. Lecserélném a jelenlegi NU szériát. Remélem nem bánom meg és szebb lesz a képe.

(#150986) Sonex79 válasza sunci_02 (#150985) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Én pont tegnap üzemeltem be egyet a szomszédban és tök jó volt, szép képe van.

(#150987) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Végül csak nem bírtam magammal és megrendtem a Telekomnál a Samu QE65QN90-et! Magenta1 kedvezménnyel 550-be lesz ami szerintem több mint baráti, főleg,hogy kamatmentes részletre vettem, így 25000/hó 22 hónapig teljesen jó 😁 A KS7000-et most este vitték el kb 1 óra alatt, mondjuk nagyon baráti áron adtam...most már nagyon várom az új tévét főleg így, hogy nincs most itthon semmi, csak lesz valami ugrás a KS7000 után, gondolom mivel a Rtings-en benne van a TOP 5 legjobb/ajánlott tévéi között, annyira rossz csak nem lehet 😅 Ha meglesz írok véleményt pro/kontra ha valakit érdekel...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#150988) kriess


kriess
újonc

Sziasztok.
Adott egy 43-as Q60A.
Rettenetesen zavar egy dolog.
Szóval bármilyen filmet bárhonnan is indítok el egyszerűen akadozik a film olyan darabos az egész.

USB-ről darabos, külső HDD-ről szintén.
Számítógépen a 60hz-es monitoromon a filmek szépen egyenletesen játszódnak le, gondoltam HDMI-vel összekötöm a TV-t a számítógéppel de ugyanúgy darabos. Gondoltam rámásolok egy filmet az S8-as telefonomra és onnan lövöm ki SmartThings-el a filmet a TV-re. Telefon is szépen egyenletesen játsza le a filmet, de amint kilövöm a TV-re ugyanúgy akadozik.

Kicsit utánaolvasva van a TV-ben egy képtisztasági beállítás nevű dolog, ezt be is kapcsoltam tényleg javít valamit a helyzeten de gyors kameramozgásos akciójeleneteknél látszik hogy beakadozik a kép elég sűrűn, mint amikor egy játékba bezuhan az fps 60-ról 20-ra. A kép néha szét is esik mint mikor nincs bekapcsolva a V-Sync, aztán sima beszélgetős jeleneteknél megint jó.
Engem ez teljesen kizökkent.

Olyasmit olvastam hogy a frissítési rátához van köze, de nem értem a TV is 60 és a telefonom és a monitorom is 60hz-es ott jók, csak pont a TV-n nem.
Ez a samu egy 6-7 éves Sharp AQUOS Hd Ready TV-t nyugdíjazott amin USB-ről néztem ugyanezeket a filmeket amin sosem akadozott egy film sem.

Srácok az a kérdésem hogy ez teljesen normális, ez mitől van ha normális? Mást nem zavar ez a dolog?
Például egy LG-nél is ugyanúgy meglenne ez a jelenség?

(#150989) wallace 234 válasza KoNZoLik@ (#150987) üzenetére


wallace 234
őstag

Előre lépés lesz mindenképpen! Már eleve a háttér világítás modernebb! Mini ledes technika sokat dobott rajtuk. Kíváncsian várom a véleményed! Főleg, hogy az már VA panelt kapott!

(#150990) jovás válasza kriess (#150988) üzenetére


jovás
aktív tag

Én először mgpróbálnám áramtalanítani pár percre, ha utána sem javul, akkor jöhetnek a többiek a tippjeikel.

(#150991) KoNZoLik@ válasza wallace 234 (#150989) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én úgy tudom IPS/ADS/ panelt kapott az EU modell, az USA az AV, de mindenki màst mond, tehát majd kiderül, de nem érdekel annyira, mert amit eddig láttam és olvastam erről a készülékről, az csak pozitív dolog függetlenül attól, hogy milyen paneles👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#150992) Celtis válasza kriess (#150988) üzenetére


Celtis
veterán

Azt kellene tisztázni, hogy valóban akadozik a kép vagy egyszerűen a 24p mozi természetes darabosságát tapasztalod. Más szóval ha mondjuk oldalra pásztáz a kamera, akkor egyenletesen darabos a mozgás vagy szabálytalanul akadozó.

Előbbi esetben ez normális jelenség. Igen, olyan mintha bezuhanna az fps, hiszen pontosan 24fps a film.Talán a nagyobb képernyő mérte miatt tűnik fel most. A képtisztaság menüben egyéni beállításban a torzításcsökkentés értéket növelve csökkenthető a darabosság, de ez túltolva szappanopera hatáshoz vezet.

Érdemes kipróbálni még, hogy a képtisztaságot teljesen kikapcsolod, mert az rtings szerint így lesz juddermentes a 24p lejátszás (a judder is egyfajta egyenetlen mozgásmegjelenítés)

A másik esetben (egyenetlen akadozás) talán egy külső lejátszó segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#150993) wallace 234 válasza KoNZoLik@ (#150991) üzenetére


wallace 234
őstag

65 colosnál valóban van Ads panel, de van belőle Va panelos verzió is idehaza! De amúgy valóban lényegtelen, mert nekem a kisebb testvére van de maximálisan elégedett vagyok vele!

(#150994) KoNZoLik@ válasza wallace 234 (#150993) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ha megérkezik letesztelem, hogy milyen paneles, de tényleg lényegtelen :K A MM-ben ami ki volt rakva az biztos IPS volt, mellette ott volt a C1 LG ugyan az a tartalom ment mindkettő tévén, és semmi különleges eltérés nem volt amin nagyon meg is lepődtem, sőt színekben és úgy egészében nekem a Samu jobban bejött, ezért is választottam inkább ezt a modellt, pedig a C1-et még olcsóbban ki tudtam volna hozni a Telekomtól😳 Sok ismerős hülyének is nézett ez miatt, de kb lesz@rom, mert nekem mindig is a Samsung tévék képi világa jött be, ennyi....

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#150995) wallace 234 válasza KoNZoLik@ (#150994) üzenetére


wallace 234
őstag

Így van ez a lényeg, hogy kinek mi a jó! Ne más mondja! Amúgy valójában eléggé minimális már a különbség, persze most az oled tulajok felhördülnek, ha ezt olvasni fogják 🤣🤣 számos teszt videó van ahol mutatják, hogy már ebbe a kategóriába eléggé minimális a különbség! Idei év lesz érdekes! Hogy a QD-oled mit fog a teszteken produkálni!

(#150996) KoNZoLik@ válasza wallace 234 (#150995) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hát ha felhördülnek ha nem, ezek tények, és ami nagyon nagy előny még mindig, hogy itt nincs para a beégéstől, mert ezt is mondhat bárki bármit ott van az Oledneknél! Nem egy ismerősöm cseréltetett panelt az Oled tévéjén beégés miatt, pedig hát nincs olyan, legalább is az Oled topikban ezt írják😂 Mindegy is, amire én használom leginkább a tévét(gamelés) arra nekem ez a NeoQled a legjobb választás minden tekintetben, nem pedig az Oled👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#150997) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Kollégák

[link]

Egy ilyen készülékkel rendelkezem, tudtok segíteni , hogy felismeri vajon a 3-as usb szabványt ? Sehol nem találok erre vonatkozó leírást, csak , hogy van usb port ennyit.
Most készülök venni egy 2Terrás külső vinyót hozzá, remélem nem lesz gond vele.

Előre is köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#150998) sandró60 válasza gyuszmó (#150997) üzenetére


sandró60
addikt

Biztos felismeri.
NTFS-re formázva 2TB.
Vagy a tévét hagyod,hogy végezze a formázást.Csak akkor ezen a tévén a felvett anyagot tudod lejátszani.
Az USB 3.0 és az USB 2.0 csak a sebesség a különbség,de ez nálad nem probléma.Oda-Vissza kompatibilis

[ Szerkesztve ]

(#150999) gyuszmó válasza sandró60 (#150998) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszönöm szépen :)

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#151000) Bugarov válasza Celtis (#150992) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nehezemre esik elkepzelni h a screen tearinget a 24 p 'természetes darabossaga' okozza.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.