Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149351) barizo


barizo
tag

Sziasztok

Lassan tervbe van új tv vásárlása.
Viszont elvesztem már egy ideje a bőség zavaràban
Jelenleg egy Samsung UE40D6500 tv megy. Ugye a 3 D tartalom lassan kiválóan van, a képernyő méret is eléggé kicsi már. Na meg a felbontás sem az igazi (pláne a gyerekeknek a Series X mellé). Szóval ezt a készüléket szeretném lecserélni.
Esetek 80%-ban még.vilagosban van nézve, használva a tv.
Kedvelem a Samu termékeit.
Szempont :
-kb 2-2,3 M a nézési tàvolsag--> 75" méret?
- mivel a régi nem támogatja, az új kell tudja a ma már szokásos "YouGoNe" stb alkalmazásokat, platformot.
-az sem baj ha megbirkózik a különböző képernyő tukrozeses dolgokkal (android-ios)
- S persze a felbontás már a 4k legyen, illetve a konzol miatt jó lenne ha támogatná , tudnà annak a követelményeit (4k, 120Hz, 2.1 HDMI). Azt hiszem ez a "recommended specification"

8k-ra úgy gondolom nincs szükségem, a tàrcàmnak pedig biztos hogy nincs rá szüksége 😉
Tapasztalat alapján mit ajánl a hozzá értő közösség?
Köszönöm a segítséget :R

(#149352) wallace 234 válasza mts (#149350) üzenetére


wallace 234
őstag

Örülök neki, hogy tetszik! Local dimming normal vagy magas álláson van? Kontraszt javító alacsony beállításon? Film mód meg a filmmaker mód hasonló.

(#149353) marinea2 válasza Celtis (#149344) üzenetére


marinea2
addikt

Igen, sotetben sokkal jobban latszik.
Beepitett tesztkepet hogy veszem elo?

#149345Vhiktor: Igen, nekem ez a "legkisebb" elfogadhato meret. Sokszor jatszunk rajta egyszerre 4-en 2vs2 fifat. Szoval az 50-55 os mar "kicsike" :U

#149346wallace 234: Jonnek hazhoz erte? Az a baj hogy amikor vettem tavaly decemberben az Extremedigitaltol. 3-4 heten keresztul nem hoztak ki. Igergettek ossze vissza majd kiderult elkeveredett... Mergemben fogtam magam es Kaposvarrol felmentem Pestre erte hogy azonnal adjak ide. :DDD


UPDATE: Kaptam egy tippet hogy huzzam ki az erositot a konektorbol vagy forditsam meg az aramkabelet mert elvileg foldhurkom is lehet ami csinal ilyen savokat. Hazaerek megprobalom

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149354) wallace 234 válasza marinea2 (#149353) üzenetére


wallace 234
őstag

Samsung szerviz házhoz jön, és helyszínen javítanak. Földhurok valóban okozha, gondot de szerintem ez nem az. De egy próbát megér.

(#149355) marinea2 válasza wallace 234 (#149354) üzenetére


marinea2
addikt

Uj tv szekrenyem lett egy 3 hete. Es ezek a csikok is kb azota vannak. Akkor huztam szet mindent a TV mogott. Szoval most azert remenykedem.. :U

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149356) Celtis válasza marinea2 (#149355) üzenetére


Celtis
veterán

Nem hiszek benne, de mivel az átdugdosás óta látod, egy próbát megér. Ne a konnektorokat forgasd, hanem húzzál ki mindent a TV-ből és úgy nézd meg a YT app bejelentkező oldalt.

(#149357) frigoo válasza frigoo (#149259) üzenetére


frigoo
aktív tag

Gondoltam jelzek, van remény a garanciára! Hétfőn délelőtt jöttek a márkaszervíz emberei, pillanatok alatt konstatálták a problémámat, lekaptuk a falról és kicserélték a kijelzőt. Megadta a srác a számát, ha gondom van a tvvel, egyből őt hívjam, gyorsabb lesz. Most rendben vannak a színek és a homogenitás is, nincs sávosodásom sem.

(#149358) kb7700


kb7700
csendes tag

Üdv!
599e-ért megéri megvenni a 75q80TAT-ot, tud annyit (vagy annyival többet mint a 400-450e Samu társai)? Vagy olcsóbban 75”-ban van javasolt Tv?

Köszi! :R

(#149359) vale92


vale92
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy QE50Q60AAUXXH QLED típusú tv-t, de valahogy a kép beállítás nem tetszik, egy ideális arányút, tudnátok írni nekem, hogy ki tudjam próbálni úgy? Köszönöm.

(#149360) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ha valakit érdekel...

Az 55qn90AA ingyenes szállítással, kuponozva, 340-ért szerintem nem rossz deal ;)

[ Szerkesztve ]

(#149361) ZedTheOne válasza vale92 (#149359) üzenetére


ZedTheOne
csendes tag

Szia!
Sajnos én nem tudok ebben segíteni, de ha használtad eleget, tudnál majd beszámolót írni róla?
Ilyet tervezek venni. Mire fogod használni? Mennyiért vetted és hol?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#149362) wallace 234 válasza vale92 (#149359) üzenetére


wallace 234
őstag

Ezeket a beállításokat, nézd át ki indulási alapnak jó! Nincs egyforma tv, így ezek a beállítások nem biztos, hogy neked is tetszeni fog. [link]

(#149363) mts válasza wallace 234 (#149352) üzenetére


mts
tag

A filmmakerben alapból magason van a local dimming. Nem buzeráltam azt. Tv adásoknál állítottam alacsonyra. Azokon semmi sem segít úgysem :)
Te normálon vagy magason használod?

(#149364) wallace 234 válasza mts (#149363) üzenetére


wallace 234
őstag

Iptv nél is magason van a local dimming, kontrasztjavitó alacsonyan van. De azt kell mondjam, hogy meglepően jó a képe. Ahogy írtam nekem film módba, jó. Ott local dimming magas, kontrasztjavitó alacsony, kivéve hdr - nél ott fel tolja maxra. Betekintési szöggel nincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#149365) mts válasza wallace 234 (#149364) üzenetére


mts
tag

Alapvetően szemből nézzük úgyhogy nincsen. De volt, hogy néztem oldalról kíváncsiságképpen. Nekem nem tűnt fel, hogy fakulna vagy ilyesmi. De nem is lenne téma mert szemből nézzük.

(#149366) wallace 234 válasza mts (#149365) üzenetére


wallace 234
őstag

Szemből enyém is hibátlan, csak oldalról kezd változni, olyan zöldes lesz a kép, mintha be világítana. Szlovák gyártmányú a tvd?

(#149367) Bagan


Bagan
aktív tag

Tegnap vegre 2 hét után vegre volt idom beüzemelni Q60A uj tevenket.

Gyönyörű képe van normál alapbeallitas mellett is.

Beallitas után amit lejátszott demo videó valami brutális színei voltak. Felső kategóriás tévékhez képest biztos gyengébb, de ami eddig volt nekem Panasonic plazma, LCD teveim ahhoz képest eszméletlen.

Tippeket szeretnek kérni, mi alapján szoktátok beállítani a tevét? Van erre valami demo videó vagy diagrammos kép, hogy a színek valósághoz közeli legyen?
:R

(#149368) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Egy kérdésem lenne: A TV szolgáltatóm Vodafone /UPC/, variáltak a csatornakiosztással, és mivel több csatorna is összevissza át lett helyezve, + be is "ragadt" egy-kettő, így gyári visszaállítást csináltam. Utána újból beállítottam mindent. Tökéletesen úgy működik, mint előtte kivéve egy dolgot! A képen is látható, hogy az ékezetes betűket furán jeleníti meg. Visszaállítás előtt hibátlan volt!
A kérdés, hogyan tudnám vagy mit kell beállítanom, hogy normálisan jelenítse meg az ékezetes karaktereket? /á, é, í, ő, ű/ a rövid ékezetes karakterek jók.
A TV Típusa: UE43J5500

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#149369) junior19 válasza Bagan (#149367) üzenetére


junior19
senior tag

[link] Például.

codec project

(#149370) wallace 234 válasza Bagan (#149367) üzenetére


wallace 234
őstag

Kicsit fentebb lévő hozzá szólásomba, tettem fel linket, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak. Minden tv más, nincs egyforma. Így ezek csak ki indulási alapnak jók. De ami a lényeg, úgy állítsd be ahogy neked jó legyen.

(#149371) Vhiktor válasza Bagan (#149367) üzenetére


Vhiktor
veterán

A legtöbb amit tehetsz műszeres kalibráció nélkül azok a következők:

-Mozi képmód kiválasztása
-Meleg2 színhőmérsélet kiválasztása
-Minden képrontó (képjavító) kikapcsolása (dinamikus kontraszt és társai)
-A shadow detail és a kontraszt beállítása AVSHD 709 lemezről. Ha sötétben használod akkor kb a gyári értékek jók.
-Gamma: BT 1886 vagy 2.2
-Élesség: 0
-Color 25
-Tint 0
-Színtér: Auto
-Fényerőt vedd fel tetszőlegesen attól függően, hogy mennyire szereted a nagy fényerőt. A 10-es beállítás add kb 100-120 nit fényerőt, ami stöétben tvzéshez jó.

Gyárilag ez áll a legközelebb a kalibrált képhez, ha a meleg2-vel túl pirossasnak érzed akkor használd a meleg1-et.

Ezek SDR-re vonatkoztak.

Vagy ha van a Tv-n filmmaker képmód, akkor használd azt.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#149372) Rogiii válasza Milka 78 (#149360) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Pont most akarok 65qn90a tv-t venni, és 500 ezerért nagyon baráti lenne.
Az emag az hivatalos samsung garanciát ad vagy inkább hanyagoljam az emagot?
Kinek mi a véleménye?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#149373) Zοltta válasza Rogiii (#149372) üzenetére


Zοltta
senior tag

Voltam már így, írtam az adott gyártónak linkelve az emagos terméket, és mikor azt mondták ,hogy minden hivatalos csak azután vettem meg onnan :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#149374) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Mennyire számít jó vételnek a [qe65q77t ] a feltüntetett áron, annak tudatában, h főleg netflix, amazon, hbogo menne rajta illetve a közeljövőben egy xbox one x is lenne rákötve? A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#149375) marinea2 válasza Zoli1222 (#149374) üzenetére


marinea2
addikt

Enyemet most kell gariztatni, nincs egy eves, es mar savosodik...

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149376) Rogiii válasza Zοltta (#149373) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Közben felhívtam az Emagot és mivel összeolvadtak az Edigitallal, és közös számlát adnak, ezért azt mondta az ügyintéző, hogy minden általuk forgalmazott Samsung tv-re él a gyári Samsung garancia.
Így meg is rendeltem egyet aztán meglátjuk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#149377) Zoli1222 válasza marinea2 (#149375) üzenetére


Zoli1222
őstag

Hát ez nem túl jó hír!
De összességében meg vagy vele elégedve? Mert ha igen és valós ez az akció, nem mondva csinált, akkor elég jó ár érte!

(#149378) marinea2 válasza Zoli1222 (#149377) üzenetére


marinea2
addikt

Ezt leszamitva szeretem. En tavaly decemberben vettem 375-ert az edigitalnal. Elotte csusztam le az Emagos 300k-s BlackF-es akciorol. zerintem varj egy kicsit es bemegy 300k ala ujra. Az 580 ezres MM ar az vicc! :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149379) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Üdv mindenkinek! Milyen 55" tipusú tv 120Hz esek?

Apa csak 1 van!

(#149380) mts válasza wallace 234 (#149366) üzenetére


mts
tag

Valóban, most néztem én is, hogy oldalról olyan. Aham szlóvák az enyém is.

(#149381) mts válasza Aurig@ (#149368) üzenetére


mts
tag

Ezt pont néztem én is. A régi tv-nél nem ilyen volt. Elég... érdekes

(#149382) wallace 234 válasza mts (#149380) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor ez ilyen, ahhoz képest, hogy Ads panel a betekintési szöge, elég gyenge. Q80T nek hibátlan volt VA panel létére. Szlovákiába készül a nekünk szánt tvk, Made in Hungary az megy jobb helyekre pl Anglia. És persze VA panelt kaptak.

(#149383) Zoli1222 válasza marinea2 (#149378) üzenetére


Zoli1222
őstag

Akkor csak a szokásos etetés! Köszi!
Alszom rá még egyet.

(#149384) nicu71 válasza Aurig@ (#149368) üzenetére


nicu71
addikt

Hát ez durva hogy még mindig itt tartunk,ősrégi probléma UPC-Samsung kombó esetén.A régiót kellene átállitani,pl szlovákra vagy finnre/nem emlékszem pontosan melyik is volt a nyerő.A mi C-650es tévénknél ez rendbe tette a "kinai" karaktereket,cserébe az idő bolondult meg . :DDD

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#149385) kiskun968 válasza Aurig@ (#149368) üzenetére


kiskun968
tag

Nálam az észt régión rendben megy minden

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#149386) Zοltta válasza Rogiii (#149376) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az komoly, most nézem ,hogy Edigital by Emag :F :Y
És jó sok leárazás van , mintha az Edigital cuccait hamar elakarnák adni és végleg bezár az Edigital talán... :/

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#149387) satmen


satmen
tag

Adott egy Samsung UE50NU7022KXXH tip. tv. Szeretném a műsorrögzítést használni. Egy 32GB-os pedriv-el ez nem műxik. Sejtem, hogy kevés ez a tárterület, vagy mi lehet a gond?
Köszönöm előre is a válaszotokat! :F

(#149388) Aurig@ válasza kiskun968 (#149385) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, áttettem én is Észt régióra, viszont automatikus csatornakeresésénél kiírta a TV, hogy "Nincs tárolható csatorna, állítson be helyes régiót". Sajnos nálam ez nem jött be, pedig az ügyfélszolgálatos emberke ugyan ezt mondta.
Mindegy, néhány hónapot kibírunk így valahogy, azután vidéken leszünk, ahol Telekom optikai rendszer van.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#149389) satmen válasza satmen (#149387) üzenetére


satmen
tag

Csevegtem a Samuval, és kiderült: csak a 7400-tól támogatott a PVR funkció... :O

(#149390) Rogiii válasza Zοltta (#149386) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Engem is meglepett.
Viszont mikor megrendeltem a tv-t akkor azt irta, hogy másnap kiszállítják és előre ki is kellett fizetni a vételárat. Aztán persze azóta sem hozták még ki a tv-t.
Felhívtam őket és még kell nekik 3 munkanap. :F
Szóval azért nem megy minden flottul, de remélem a tv az jó lesz, mert már benne vagyok egy TCL tv visszaküldésében is, és ez lenne helyette.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#149391) marinea2


marinea2
addikt

Szoval a 8 honapos QE65Q70T . Csinaltam videot is ps5 jatek kozbe hogy mennyire latszik es zavaroak a csikok este de azt sajnos nem tudtam berakni hsz-be.

szoval szerintetek ez garancilis hiba? Foglalkozzak vele? Nekem ez igy nagyon zavaro estenkent(nappal nyilvan ez nem latszik ennyire). Mi a teendo? :F

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149392) Celtis válasza marinea2 (#149391) üzenetére


Celtis
veterán

Te írod: "Nekem ez igy nagyon zavaro", tehát ez hiba.

Jelentsd be a hibát és csatold hozzá ezt a képet. Aztán bízz a szerencsédben, hogy szó nélkül elfogadják és nem a szokásos sablonválazst kapod. Talán jobb lenne azonnal egy márkaszervizt felkeresni az "ügyfélszolgálat" helyett.

(#149393) wallace 234 válasza marinea2 (#149391) üzenetére


wallace 234
őstag

Samsungot kell hívni, kérni fogják a képet, utána küldik a szerelőt! Szervizt ha hívod plusz köröd lesz, mert a szerviznek kell a Samsung felé jelezni. Samsung nem szereti ha meg kerülik őket, garancia ügybe.

(#149394) marinea2 válasza wallace 234 (#149393) üzenetére


marinea2
addikt

:R Koszi a tippeket!

Most jutott eszembe, hogy valami 1200Ft/havi biztositasom is van a TV-re. Legrosszabb esetbe veletlenul leverem a szekrenyrol... ;] :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149395) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok! UE55TU7022K TV

Az adatvédelmi nyilatkozat elfogadásához internet szükséges ami kapcsolódik is, kapcsolat létrejött, minden működik a tv azt írja, viszont amikor el kéne fogadni a nyilatkozatot akkor azt írja ki hogy:
hálózati interferencia. Később próbálja újra. (1-9)
Így nem lehet használni egyik Smart funkció-t sem, mi lehet a probléma?

előre is köszönöm a segítséget.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#149396) marinea2 válasza Celtis (#149392) üzenetére


marinea2
addikt

Felhivtam a Samsungot. Nyilvan a diszpecser kiscsaj beepitett kep tesztet nezettetet velem ami egy full szines kep amin nem latszik. Ugy hogy kepet kellett csatoljak, majd a teknikus megvizsgalja hogy valos e az eszrevetelem :DDD Drukkoljatok :U :))

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149397) wallace 234 válasza marinea2 (#149396) üzenetére


wallace 234
őstag

Így szokták indítani, küldj a hibáról és a tesztképről! Ha első körbe le ráznak, küld el újra! Mert ki tudja, aki éppen nézi milyen lábbal kelt fel épp az nap! De sok szerencsét!

(#149398) marinea2 válasza wallace 234 (#149397) üzenetére


marinea2
addikt

A beepitett tesztkepen semmi nem latszik. MIvel egy full szines kep aminel eddig sem jott elo. Szurkes sotetes kepeknel latszik. Par hsz-el feljebb vannak kepek a hibarol.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#149399) wallace 234 válasza marinea2 (#149398) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen ezért nehéz a hibát, rájuk varrni mert a tesztképjük szerint járnak el. Amikor a teszt képen hiba van, akkor már normál adás már nézhetetlen kb. Jól ki van ez találva, én küldtem, több képet annak idején, és írtam, hogy a technikus nyissa ki a szemét 🤣🤣

(#149400) Celtis válasza marinea2 (#149396) üzenetére


Celtis
veterán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.