Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150201) wallace 234 válasza Sonja (#150198) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor mi lesz helyette? 48 collos oled?

(#150202) s7evcsenko válasza Sonja (#150198) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pedig jó lett volna, ha megveszed és leteszteled, hogy akkor mi az igazság, csak mert nekem is a 43" a legmegfelelőbb méret... ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#150203) Fr3eWar válasza wallace 234 (#150201) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én annál maradtam a hálóba.

(#150204) RazoR


RazoR
veterán

Kalandos ez a Samsung minden téren ha garancia/szerviz-re kerül a sor, biztos, hogy nem lesz több Samsung tv-m.... :(((

(#150205) meliska73


meliska73
csendes tag

Sziasztok!

Több tv-t néztem már, pl a tcl c728 vagy a nano tvk ebben az arkategiraban az lg-nél, most szembe jött velem ez a samsung, ami felkeltette az erdeklodesemet [link] , streamong tartalom fogyasztásra, illetve gamingre kell, tehat a 120hz, alacsony input lagg fontos lenne, illetve hogy a hdrt szépen visszaadja, mert a tlcnel, ahogy olvastam vannak gondok. Esetleg pár tanácsot, véleményt szívesen meghallgatnek! Köszi, előre is.

(#150206) Sonex79 válasza meliska73 (#150205) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ez egy jó tv arra amit szeretnél, nem hinném hogy csalódni fogsz

(#150207) h377


h377
tag

Sziasztok!

Egyébként szerintetek, tényleg lehet akkora képminőségbeli eltérés egy VA és egy ADS panellel szerelt pl. QN90A között? Megengedheti ezt a gyártó? Mérhető különbség biztosan van illetve, ha egymás mellé tesszük a két TV-t akkor is biztosan van differencia, de normál használatban vajon megmutatkozik ez?

Nyilván a mérettel együtt nő a zónák és ezzel a LED-ek száma, tehát ebből a szempontból adódhat eltérés, de vajon panel és panel között lehet akkora ugyanazon modell esetén?

Illetve amit nem nagyon értek, hogy a QN90A-ra írják a tükröződésmentesítő felületet, de itt ebben a videóban olyan mintha nem lenne rajta, vagy csak a QN95A-n más ez a réteg? [link] Vagy ami a videóban látszik, az egy olyan réteg ami a VA panelnél az széles betekintési szöget (is) biztosítja? Mert tavaly mintha valami ilyesmit olvastam volna a Q90T-nél.

(#150208) a2319


a2319
csendes tag

Sziasztok, másik topicból irányítottak ide, hogy hátha tudja valaki hogy 75-ös méretben a qn90a is vegyes Ads vagy VA panel itthon, vagy ebben méretben már csak Va panel van nálunk (vagy ads 😥). Köszi szépen.

(#150209) Sonex79 válasza h377 (#150207) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Lg-nél is mérettől függően változhat pl. a panel is. Azonos sorozat de az 50-es va, 49-es méret már ips. De kisebb tv-nél hiányozhatnak egyéb funkciók is a nagyobbhoz képest. Illetve régiónkként is mindig van eltérés, de ez nemcsak a tv-knél van így.

az 55q80t-n semmilyen réteg nincs mégis rohadt jó a betekintési szög pedig va paneles.

Ezért is jók az ilyen fórumok, ahol ilyen információkat megkaphatsz.

(#150210) h377 válasza Sonex79 (#150209) üzenetére


h377
tag

Szia! Köszi a választ! Lehet rosszul tettem fel a kérdést, szóval csak arra lettem volna kíváncsi, hogy még ha más is a panel ugyanazon modelleknél vajon a szemmel látható képminőségben van - e akkora eltérés, hogy azt az ember észre vegye.

(#150211) wallace 234 válasza h377 (#150207) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha egymás mellett lenne, akkor valószínűleg látni lehetne a különbséget. Európai QN90 nél, nincs ultra betekintési bevonat, ill a tükröződési bevonat, így eléggé tud tükrőzödni. Német piacra többségében VA panelt kapott 55qn90. Mi magyarok és a bizonyos országok kaptak Ads panelt. 55colos kivételével VA panelt kapott a QN90 széria.
a2319. #150208

75 colos verzióba VA panel van!

[ Szerkesztve ]

(#150212) h377 válasza wallace 234 (#150211) üzenetére


h377
tag

Köszi a választ!

(#150213) a2319 válasza wallace 234 (#150211) üzenetére


a2319
csendes tag

Köszi :C

(#150214) Sonex79 válasza h377 (#150210) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Feljebb írtam hogy láttam az alzaban egymás alatt 2 tv-t: 55qn90-t ads panellel, 55q80a-t va panellal. Nekem jobban tetszett a va paneles.

(#150215) wallace 234 válasza Sonex79 (#150214) üzenetére


wallace 234
őstag

Ezért írtam, hogy egymás mellett látni a különbséget, de ha nincs egymás mellett más a helyzet. Nálam a 55Q80T vel volt egymás mellett a 55qn90 es Ads panelal is jobbat produkált. De kinek mi tetszik, nem vagyunk egyformák. Lehet másnak fordítva tetszett volna.

[ Szerkesztve ]

(#150216) h377 válasza Sonex79 (#150214) üzenetére


h377
tag

Köszi mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#150217) bghistvan


bghistvan
senior tag

Még mindig nem jött meg a készülék, de már kaptam róla értesítőt, hogy a mai nap folyamán érkezik (eMAG)
Mire figyeljek a csomagolást/dobozolást illetően (készüléken fólia, menü,stb....)
:R
(lehetőleg kerülni szeretném a 14 napos elállásból visszaküldött termék átvételét)

[ Szerkesztve ]

(#150218) Sonex79 válasza wallace 234 (#150215) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igen, meg a 2 tv-n nem azonos tartalom ment. Ez is erősen befolyásolhat.

(#150219) kissdani válasza bghistvan (#150217) üzenetére


kissdani
senior tag

Ha módod van rá csinálj kicsomagolós videót. Ha bármiféle kibontásra utaló nyom van a dobozon vagy valami benyomódás át se vedd...Kibontottad pár szines teljes képernyős tesztkép sötét szobában, fekete, fehér, sárga, piros. Aztán kis bandinges video a Y.T. tele van vele. Nagyjából ennyi. :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#150220) wallace 234 válasza bghistvan (#150217) üzenetére


wallace 234
őstag

Amikor megjön a dobozt, kívülről jól nézd át! Ha lehet a futárok előtt, csinálj képet ha látsz valami problémát. Ha gond van ne vedd át! Amúgy ki csomagolásról, ill az első be kapcsolásról is lehet videót csinálni. De szerintem nem lesz gond. Készülék kijelzőn lennie kell fóliának, ha nincs akkor valószínűleg újra csomagolt, bár úgy tudom emag jelzi a dobozon. Első bekapcsoláskor, nyelv választás, ill távirányító párosítás.

(#150221) bghistvan válasza kissdani (#150219) üzenetére


bghistvan
senior tag

wallace 234:

Köszönöm a tanácsokat, nyilván egyből áram alá nem fogom majd helyezni ,mert a kinti hőmérséklet és a szoba melege miatt várnom kell kicsit a pára lecsapódás miatt.....de a doboz tetején vagy oldalán van valami gyári matricaszalag?
LG tv-nél emlékszem a doboz teteje nem sima átlátszó tesa szalaggal volt végig ragasztva, hanem egy LG logós szalaggal,amit csak egyszer lehetett leszedni róla, és vissza ragasztani már nem lehetett volna,mert látszódott volna a bontás nyoma.
B.F alatt rendeltem, nyilván nem volt odaírva, hogy újra csomagolt,hanem új termékként szerepelt.
(Ha fólia nem lenne rajta,akkor nyilván nem is szabad átvenni nem?)

Mivel emeletre jön,a liftbe simán állítva nem fog bemenni... függőlegesen állítva is lehet szállítani?

[ Szerkesztve ]

(#150222) Rise17 válasza Rise17 (#150194) üzenetére


Rise17
tag

el sem hiszem,három hét levelezés után jön a szervíz :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#150223) kissdani válasza Rise17 (#150222) üzenetére


kissdani
senior tag

Nah Gratulálok. :C Majd írj hogy mi lett, de szerintem biztos panel csere. ;)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#150224) Rise17 válasza kissdani (#150223) üzenetére


Rise17
tag

Köszönöm! Én még ezt nem merem leírni,csak reménykedem.VIszont szemmel látható probléma,ugyhogy remélem hogy normális lesz a szervizes.A pesti Oktogon szervizből jönnek. Viszont ami itt 3 hete ment az nevetséges,következő tv-m biztos hogy 1 lg oled lesz.Soha többet samsung tv.

[ Szerkesztve ]

(#150225) Tucz válasza wallace 234 (#150178) üzenetére


Tucz
csendes tag

"Természetes" módban volt, de egyáltalán nem természetes az eredmény :D
Állítgatom rtings szerint, de nemtetszik. Vagy nagyon fakó vagy nagyon színes.
Ha natívra állítom a színközt a film módnál, akkor lesz nagyon "színes".
Ill. ha már azt hiszem hogy jó, átkapcsolva másik adásra szörnyű. Értem én, hogy mindegyik más, de ezt más tv-n eddig nem éreztem. (Korábbi Pana tx-50ds630e bedugtam és jó volt)

Gyerekek néztek HarryPotter, az élvezhető, de annak elég sötét a színvilága, jó sok fekete. Az szép :)

Megkocogtatva nem villan, dobozon pedig made in Hungary. Ezexerint ez se szentírás.

Írtátok valahol, hogy van benne gyári tesztkép. Hogy lehet azt előcsalogatni, én nem találtam a menüben. Hátha azzal sikerül valami értékelhető beállítást elérnem.

Vagy lehet kéne valaki, aki ránéz és meg tudja mondani mi nem stimmel. Bár az is világos, hogy mindenkinek más tetszik.

Küzdök még.

"Mindenki fölött dolgozik egy méghüjéb"

(#150226) wallace 234 válasza Tucz (#150225) üzenetére


wallace 234
őstag

Természetes módba, az ilyen mesterkélt hdr szerű kép. Film módba, ill filmmaker módba, próbáld ki! Ill adaptív képet is ki próbálhatod. Teszt kép az a hiba megállapításra van ki találva, de ahhoz eléggé hibásnak kell lennie, hogy azon bármit észre vegyél. Made in Hungary közt, is lehet Ads. Szerviz menübe, lehet még meg tudni milyen panelt kapott. Local dimminget, normál módba vagy magasra állítsd, Kontrasztjavitót alacsony vagy ki. Így próbáld meg. Ill fentebb van Rtings által, kalibrált kép módok.

[ Szerkesztve ]

(#150227) Celtis válasza Tucz (#150225) üzenetére


Celtis
veterán

A természetes mód elnevezése egy vicc a gyártó részéről. Valójában a természetellenes lenne a helyes név. Iszonyatosan túlszaturált.

Állítsd be az rtings szerint a film módra. Persze elsőre fakónak fog tűnni a csiricsáré képek után. Hagyj pár napnyi időt a szemednek, hogy megszokja. Utána állítgasd, de csak a film módon belül és csak kis lépésekben.

Ha végképp nem tudsz vele megbarátkozni, akkor állj el a vásárlástól és nézz másik márkát.

(#150228) Celtis válasza Rise17 (#150222) üzenetére


Celtis
veterán

Még ne örülj! Nyugtával dicsérd a napot. Nekem kétszer vitték el az oktogonosok bevizsgálni a tv-t anno, hiába.
Ha viszont jól látható a hiba, akkor bízhtasz benne, hogy a szervizes nem lesz vaksi.

(#150229) Rise17 válasza Celtis (#150228) üzenetére


Rise17
tag

neked milyen probléma volt vele,hogy nem csinálták meg?

(#150230) Sonex79 válasza Tucz (#150225) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Normál módban biztos nem kéne olyannak lennie. A film módban meg még kevésbé. Természetes mód erősen szaturalt de van amikor hihetetlenül szép képet ad az a mód, de nem mindegy hogy milyen tartalmat fogyasztasz.

(#150231) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Samsung TV-n ki lehet kapcsolni a készenléti piros ledet?

(#150232) marinea2


marinea2
addikt

Kezdodik….:

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150233) Rise17 válasza marinea2 (#150232) üzenetére


Rise17
tag

itt sztem nem létezik hogy uj panelt kaptál,ha ugyan az a hiba...

(#150234) marinea2 válasza Rise17 (#150233) üzenetére


marinea2
addikt

Dede. foliat is en huztam le rola. A masiknak a bal oldalan jottek elo jobban.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150235) Kutyu74


Kutyu74
lelkes újonc

Sziasztok.
2021.10.28-án rendeltem az Euronics-tól egy Samsung ue75au8002kxxh tv-t.
A készülék ára 459.900.- lett/ gondolom készültek a Black Friday-re :D / de nekem a kosárban 299.900.- ért volt benne és annyiért meg is tudtam rendelni. Pár nap múlva jelezték, hogy készlet hiány miatt nem tudják teljesíteni a rendelésem és törölni fogják. Kissé sérelmeztem ezt az eljárást és fel ajánlották, hogy panasszal élhetek amit meg is tettem. Ennek ellenére kb. egy hét múlva értesítettek , hogy törölték végleg a rendelésem. Erre ma hívott az Euronics ügyfélszolgálat, hogy a vezetőség úgy döntött, hogy kivételesen a megrendelt áron biztosítják a készüléket és kaptam is róla e-mail értesítést. A hosszú bevezetés után az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek a fent is említett Samsung ue75au8002kxxh tv-ről? A segítő válaszokat előre is Köszönöm. :R

(#150236) bghistvan


bghistvan
senior tag

MPL futárszolgálat kezd felqrni :W ... arról volt szó, tegnapra megérkezik a tv, nem jött össze,kivettem még egy mai nap szabadságot, ígérték, hogy ma fog megérkezni , úgyanugy kaptam sms értesítőt róla,a csomagszám alapján pedig az is nyomon követhető, hogy reggel óta a kézbesítőnél van az autón.
Betelefonálok....elsírom a bánatom....erre holt lazába: " uram,ha ma sem fog megérkezni,majd egy másik időpontban fogjunk kézbesíteni"
Wtf????????

Frankón 2 nap alatt belaraknak a tv-be városon belül ezeken a fasza utakon furikázva vagy 400km-ert??????

Vicc!

(#150237) Milka 78 válasza marinea2 (#150232) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezek a Dual Ledes/T modellek hullanak mint a legyek. Milyen érdekes, hogy az R szériával alig van hiba, viszont utána a fene nagy butítás amit az R és az A széria kapott szedi szépen az áldozatait. :U

(#150238) Sonex79 válasza marinea2 (#150232) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Itt mi a forrás? Honnan jön a jel?

(#150239) degec


degec
senior tag

Sziasztok ! UE65AU7172U tv-m megjött ma, tök atom.. :) nekem megfelel, nem lézeratomátrixledkkvantumritkaföldfémgrafén mátrix hajlitható oled ezerherces trinitronjaazmárnincs de szuper. Troll off..

Samsung account nélkül nem telepíthetek rá appot.. ez komoly ? :D nem lehet ezt skippelni.. hbogo nem igen akar felmászni rá.
(Tök fura 2011-es 50 es samumhoz fém vázas világítós távirányító volt, ez tárcsás kevés gombos matt sötét fekete semmi sem világít rajta.. visszafelé lépdelünk ? :D oké nincs PIP rendszer kép a képben, dupla tuner ilyenek, na de ez sem?) Köszönöm a helpet!

(#150240) marinea2 válasza Sonex79 (#150238) üzenetére


marinea2
addikt

PS5 de nem a jel hibaja ez.
ez az uj panelom (1honapja csereltettem ki)

Milka78: Nagyon ugy fest hogy nekem ez volt az utolso samsung TV-m. Mar banom hogy nem szantam ra tavaly meg egy 100k-150k-t az Oledre. Gondoltam azert ez ar/ertek aranyban megis csak kervezobb.

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150241) Sonex79 válasza marinea2 (#150240) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Grey uniformity test-nél is csíkos? Van rá youtube-on teszt.

[ Szerkesztve ]

(#150242) Celtis válasza Rise17 (#150229) üzenetére


Celtis
veterán

Dióhéjban a #150035 ban írtam le. 9 hónapig hadakoztam, mire visszakaptam a pénzt a típushiba miatt.

(#150243) Celtis válasza marinea2 (#150232) üzenetére


Celtis
veterán

Ez most mintha sakktábla mintás lenne.
Azt állítod, hogy a csere után jó volt és azóta jött ez elő?

(#150244) Ciccuka válasza marinea2 (#150232) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyenek miatt nem érdemes leváltanom a viszonylag jól üzemelő H6400-ast.
Csak a Smart része kezd már harmatgyenge lenni. Youtube alkalmazása például irdatlanul belassult, mert kb. 1-1,5 éve teletömték "automatikus" reklámozással (valamikor is 10 másodperc kell mire elindul, amit nézni akarok).

Hiába van benne 4-magos cpu, semmire se lehet gyakorlatilag használni már. A beépített böngésző is alig kezeli már az oldalakat. Frissítés se jön ki már rá valószínűleg. Több, mint 6 éves már (egyébként meg 2014-es modell).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#150245) marinea2 válasza Celtis (#150243) üzenetére


marinea2
addikt

Ahham, 1 honapja csereltek. Ez amugy meg mindig jobb mint amit csereltettem, de azert elegge felidegesit…
gondolom idovel megrosszabb lesz

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150246) marinea2 válasza Sonex79 (#150241) üzenetére


marinea2
addikt

Igen, latszodik. Nem annyira mint amit csereltettem, de ez meg csak 1 honapos, az meg majdnem egy eves volt. Szoval valoszinuleg idovel jobban kiadja majd… :O

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150247) marinea2 válasza Ciccuka (#150244) üzenetére


marinea2
addikt

Erdemes, csak nem egy samsung qledre.. :U :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150248) Sonex79 válasza marinea2 (#150246) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Mondjuk erre azért elég kicsi a valószínűség hogy pont ugyanolyan hibás panelt fogj ki.. fura mindenesetre. Ugye nálam egyértelmű volt a panelcsere, de az itt a nappaliban volt. Lehet hogy csak mókoltak vele és visszaküldték?? Nálam is volt gyanú, hogy a szervíz most új panelt hozott-e, vagy tudták előre h milyen a panel (használt)?

(#150249) marinea2 válasza Sonex79 (#150248) üzenetére


marinea2
addikt

Ez mashogy csikos vagyis a masik oldalan inkabb. Ill kicsit feheren vilagit a bal oldala, a masik mashol vilagitott jobban xd
foliat en huztam le rola szoval tuti hogy ez nem az!
plussz a szervizes jobban nem is ertett hozza minthogy egybe kicserelje! Nem nyulnak bele csak fodarabot cserelnek…

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#150250) Sonex79 válasza marinea2 (#150249) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Hát akkor csak nagy pech.. nálam is panel ki, másik be, többi hardver elem ment vissza, mondjuk a patentek 10%-a tuti eltört közben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.