Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137051) zsocy válasza mpo (#137046) üzenetére


zsocy
őstag

Én sem értem, milyen kép nem jelenik meg? Azt írod csak az AVR és a TV van összekötve, az AVR menüjét hiányolod?
Amúgy mindenképp nyomnék egy teljes resetet az AVR-nek, lehet valami be lett állítva a régi TV-hez ami ide nem jó.

DarthPeeter, igen, ott már van különbség, az edge led is a direct led azért egy másik szint már, plusz a qled panel is jobb.
130K sok, de tv-t is sok évre veszel. A Q70 most kb az arany középút, tudásban és árban is.

[ Szerkesztve ]

(#137052) Celtis válasza PuMbA (#137049) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, én is arra gondoltam, de a #134081 elég jól lehúzza.
Azt jól látom, hogy az RU74 az VA, míg a Q60 az IPS paneles?

(#137053) DarthPeeter válasza zsocy (#137051) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Akkor várok még pár hónapot hátha lemegy 300 alá-köré.
Nem sos-be kell, csak a mostani 48h6200-asom már nem tudja az új kódolásokat lejátszani, meg elférne egy 65"-os is a helyén.

(#137054) M i a m i


M i a m i
újonc

Sziasztok !

Mi a véleményetek ?
Az előző Q széria , mármint a 2018-as modellek közül érdemes még választani ( most elég jó áron vannak, pl. Samsung Q9FN ), vagy azoknak még nem olyan a jók a led panelük, technológiájuk, szoftverük ?

(#137055) jambiyya válasza zsocy (#137051) üzenetére


jambiyya
őstag

CEC, ARC sem működik, de a TV látja hogy van valami rákötve, de majd este lesz rá több időm...

(#137056) DarthPeeter válasza zsocy (#137051) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

És a 65ru8002-ről mi a véleményed mint köztes kategória?

(#137057) zsocy válasza Celtis (#137052) üzenetére


zsocy
őstag

Dehogy, a Q60 is VA paneles. Csak nem ugyanolyan VA paneles mint a nagyobb Q-k.

M i a m i : Igen, ha jó áron van megéri, abból az évjáratból pl nem volt edge ledes model csak local dimminges, aztán behozták idén (tavaly) az egész Q alá a Q60-at. Tehát pl a Q6 az jobb mint a Q60, az inkább egy mai Q70-nek felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#137058) PuMbA válasza Celtis (#137052) üzenetére


PuMbA
titán

43-asban igen :)

(#137059) zsocy válasza PuMbA (#137058) üzenetére


zsocy
őstag

Biztos nem VA? Rtings nem ezt írja, persze ők is tévedhetnek.

Egyébként ez a táblázat jó kiindulás ha Q60-at szeretnél venni, látszik melyik mérettől vette komolyan a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#137060) PuMbA válasza zsocy (#137059) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de ez az USA verzió. Nálunk QE43 van és nem QN.

(#137061) zsocy válasza PuMbA (#137060) üzenetére


zsocy
őstag

Durva hogy régiónként is variálnak... De a lényeg akkor is az, hogy ne vegyél 43-ast, a nagyobb itt jobb is :DDD

(#137062) flash-


flash-
veterán

Samsung le32a451 lcd tv-re van kötve a genius sp-hf1250b hangfal.
Olyan doboz szerű a hangzás, pcre kötve jobb. Ezen lehet valahogy segíteni? Vagy ez a tv hibája?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#137063) zsocy válasza flash- (#137062) üzenetére


zsocy
őstag

A TV mint forrás elég gyenge, szóval igen, főleg a TV hibája, még aktív hangfalnál is.
Menj ki optikán (vagy HDMI ARC-on, bár ezen a TV-n lehet egyik sincs még) egy erősítőre vagy külső DAC-ra, és elképzelhető hogy jobb hangot kapsz. Csak sajnos nem biztos, 10 éves a TV, nem mai darab.

(#137064) PuMbA válasza flash- (#137062) üzenetére


PuMbA
titán

TV adások hangja se valami jó minőségű mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#137065) #76027648


#76027648
törölt tag

Sziasztok!

Samsung RU8002-es tv-t valaki hasonlított össze LG SM8200PLA tévével? Melyik készülék adhat jobb képminőséget filmeknél, illetve HDR-nél?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#137066) mpo válasza DarthPeeter (#137053) üzenetére


mpo
veterán

Jobban jársz egy médialejátszóval, akár a régi, akár az új tévével.
A tévé legyen megjelenítő, mint a monitor, azt se használjuk lejátszóként.
Itt kapsz tanácsot:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#137067) DarthPeeter válasza mpo (#137066) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm. Ez volna a leg pénztárca barátabb megoldás. Egyébként meg voltam elégedve a tv szoftverével, csak a legújabb x/h265 már kifogott rajta.
Amúgy utp kábel - servio és klappolt minden.

(#137068) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Samu tv-hez (qled 55q6) ajánljatok már légyszi mini billentyűzetet, ami tuti működik, főként Youtube-bal.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#137069) Steady74 válasza zsocy (#137034) üzenetére


Steady74
addikt

Nem a gyűjtögetéssel van a baj, a pénz megvan, de nem akarok többet költeni rá. Ahogy írtam, a nappaliban a TV-knk egy LE55A956 vagy ilyesmi, 12 éves TV. Aláírom, hogy nem 1-2 évre veszek TV-t, de nem akarok 500nál többet költeni. Esetleg lenne ajánlásod nem Q sorozatra, hanem "normál" led-re 75"-ban? Köszi :R

(#137070) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Üdv

Szerintetek Q70R 65"-os tv-t érdemes bekalibráltalni?

Továbbá csak az érdekesség kedvéért kérdezem hogy egy Dolby Vison és DTS támogatás egy Chip kérdése vagy az inkább licenc/ frimware dologtól függ?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#137071) RudY válasza Hardstyler01 (#137070) üzenetére


RudY
addikt

A DTS licenc a Samsung sorozatos és meglehetősen komoly jogsértései miatt lett visszavonva. 2018. decemberében elvileg megállapodás született a jogtulajdonossal (Xperi Corp.), leálltak a perek, és - elvileg - az újabb tárgyalásokat követően megállapodás születhet. [link] Ennyit tudni, de hogy mikor lesz ebből konkrétum, azt a Samsung is elárulhatná, de még egy rohadt nyilatkozatot sem adott ki azóta sem, csak kb. annyit, hogy vegyél DTS-t támogató lejátszót és hangrendszert. :U

(#137072) Momax


Momax
friss újonc

Üdv! Adott egy samsung ue50ru7102 típusú tv, aminél a leírás szerint usb egeret csak bizonyos internetes funkciókhoz lehet használni. Vettem egy air mouse-t. A kérdésem, hogy van-e arra mód, hogy valahogy mégis használjam más funkciókhoz is távirányító helyett?

(#137073) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt vagyok és érdeklődnék az UE75RU7102-as íránt, hogy van benne valami clear motion rate a képfrissítéshez vagy sem?
Nem találok egyértelmű leírást. Jelenleg egy Samu UA55J6300-at használok, ami elvileg 120Hz-es panellal van szerelve plusz CMR200 és mindig is elégedett voltam a képfrissítéssel, de nem tudom eldönteni, hogy a 120Hz a fontos vagy a CMR.
Tervezem valamelyik áruházban letesztelni, csak infó hiáynában érdeklődöm. :R
Egyenlőre ezt néztem ki [link] (ár/érték arányban nagyon jó vételnek tűnik), de a samu-ban eddig nem csalódtam

[ Szerkesztve ]

(#137074) Thom!


Thom!
veterán

Holnap jön egy 55Q6FN QLED TV kiváncsi vagyok rá, egy hete volt LG 55C9 nálam az odabaszos volt, de az ár/érték miatt esett a Samsungra a választásom.

Remélem jó lesz a fekete a bevilágítással és a felsősödéssel sem lesz probléma.

(#137075) jambiyya válasza zsocy (#137051) üzenetére


jambiyya
őstag

Tanulság: nem csak félig dugjuk be a HDMI kábelt az erősítőbe...

(#137076) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok,

Van egy már-már bebábozódott LE40C650 TV-m, és az lenne a kérdésem, hogy az optikán, és a jacken kívül milyen módszerekkel küldhető ki a hangja például hangfalra, vagy soundbarra, fejhallgatóra stb?!

Igazából van egy soundbarom, amin van coaxial in, és ezzel szeretném csatlakoztatni a TV-hez. Megoldható ez erősítő nélkül? Mert ugye simán a jacken nem fog menni átalakítóval, mert egyik digitális másik analóg.

Ha én bekapcsolom a TV-t amire rá van dugva jacken a soundbar, akkor a PC hangfalam elkezd zúgni, valamint ha elindítok egy filmet vagy játékot akkor még jobban zúg.

Gondolom ha kerülném az analóg csatlakozásokat, kevesebb lenne a zaj.

Itt vannak a csatlakozóim:
[link]

(#137077) mpo válasza jambiyya (#137075) üzenetére


mpo
veterán

Ez volt az egyik tippem, mert én is jártam már így HDMI-vel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137078) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Az idén 7 éves Samsung Led TV-men a napokban feltűnt, hogy beég a kép. Ez főleg a sötét jeleneteknél vehető észre, amikor például jön a stáblista, és az előtte levő képkocka tartalma felületesen kitölti a sötét részt. De kilépés után nyoma sem marad. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy a tv kezdi megadni magát?

(#137079) Kriszbmx válasza Gino20 (#137073) üzenetére


Kriszbmx
tag

75" Hisense H75B7510 ez a tv melyik Samu szinvonala lehet?

(#137080) junior11 válasza Kriszbmx (#137079) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem az RU71xx vagy RU74xx szintjén lehet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137081) PuMbA válasza Gino20 (#137073) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs ezekben semmi. Ennyiért a leggyagyibb 75"-os TV vannak.

[ Szerkesztve ]

(#137082) junior19 válasza Hardstyler01 (#137070) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
[link] Ha itt megnézel pár dolgot, akkor már talán te is eltudod dönteni, kalibráltatsz-e vagy sem.
Lényeges, amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy az oldal tetején található pontszámok, már kalibrált állapotra osztják. Tehát ez nem a dobozból kivett, pár dolgot beállítok utáni pontszámok.
Azután érdemes megnézni a pre és prokalibrációs pontszámokat. A Pre 7,9-et kapott, ami nem nevezhető rossznak, oledek is kaptak már kevesebbet.
A Post kalibráció 9.2-es értéke nem kiemelkedő, ettől többet is szoktak osztogatni. Szerintem a gamma miatt nem kapott többet, azt nem sikerült nekik igazán beállítani.
A fehéregyensúly és a színkezelés is javult kalibrálással.
Azt már neked kell eldöntened, amennyiért megcsinálják, megéri-e neked.

codec project

(#137083) jambiyya válasza mpo (#137077) üzenetére


jambiyya
őstag

Épp csak egy picit kellett még bentebb dugni. Netflix áttolja a DD+ hangot, nagyon baba., és szépen működik minden. :)

Kérdés: kontrasztjavítóval kapcsolatban mi az általánosan elfogadott nézet? Nagyon látványosan javulnak a sötét részek (kb. mint anno, mikor egy portolt gcam-et próbáltam egy régebbi telón HDR-el), viszont mintha a szynek is változnának, és nem az előnyükre, pl. a bőrszín enyhén rózsaszínes lesz.

ui: még nem volt időm kalibráltatni

(#137084) Celtis válasza PuMbA (#137049) üzenetére


Celtis
veterán

Végül Q60-at vett az illető és teljesen le van nyűgözve a képminőségtől. Mondjuk amilyen TV-je volt előtte, ahhoz képest nem csoda.
Állítása szerint a MM saját rövid reklám anyagán a többi márkán erős bandingot látott, míg a samukon nem, illetve mozgásban meg részletgazdagságban is jobbnak látta. Ezeket nem tudom mire vélni, mivel a többi alternatíva is 8bit+FRC-s 60Hz-es TV volt. Ilyen durva különbséget nem érzek indokoltnak.

(#137085) zsocy válasza junior19 (#137082) üzenetére


zsocy
őstag

Tudsz esetleg konkrét kalibráló embert is aki kijön és a kis varázsvesszejével megsuhintja a tv-t? Komolyan érdekelne.

jambiyya : kontrasztjavítót ki-ki izlése szerint. Belenyúl a képbe, de ha úgy neked jobban tetszik akkor ne érdekeljen mit mondanak mások. Nálam pl ki van kapcsolva.

Celtis : Durva összegek elköltése után sokszor látunk durva különbségeket is :P

[ Szerkesztve ]

(#137086) Celtis válasza zsocy (#137085) üzenetére


Celtis
veterán

Csak ezt előtte látta.

(#137087) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok!
Egy marha gyors F6100-ról
Samsung Nu7652, Philips 7503, LG UM7400, LG SM8200 után úgy néz ki egy 55RU8002-nél teszem le a voksom. (180k ért sikerült behúzni)

Írhatnék litániát de az ajnározott webos nekem nem jött át, az Android tv egy forintot nem ér Philipsnèl, pedig az Ambilightot nagyon sajnàlom, marha jó feature, de a droid és Phil távkapcs egy büntetés!
A Tizen pedig az RU8002-ben marha gyors és fluid, terveben volt egy Q6FN de videok alapján lassabb a menü és inkább tv illetve XBox fut rajta, nem éri meg a plusz felárat (220-30 körül találni újat) vagy volt egy 1 éves 175 fent nemrég. (3év garból még 2 évvel)
A buta :U Smart táv helyett vettem egy új classic nyomógombos BN59-et 1500-ért.

Viszont a gyerekzár kiidegel!
18+ (horror ;] ) folyton kéri a pin.-t
A upc CI kártyánál kikapcsoltam, és a menüben is összes engedélyezés van, de random bekéri egy-egy adónál, más is tapasztalt ilyet?

illetve a csatornalistát le lehet tölteni szerkesztéshez?

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#137088) Gino20 válasza Kriszbmx (#137079) üzenetére


Gino20
őstag

Jó kérdés, nem tudnám megmondani, de van benne pár dolog amit a nagyobb gyártók csak a drágább modeljeikbe teszik bele pl HDR10+, DV, de Motion Rate (100) is [link] , így ár/érték arámyban nagyon jónak tűnik csak sajnos sehol nem tudod megnézni :(

[ Szerkesztve ]

(#137089) Gino20 válasza PuMbA (#137081) üzenetére


Gino20
őstag

Idő közben láttam 1-2 oldalon, hogy True motion 100 vagy pl itt [link] MR100, de lehet fars infó. Mindegy is, mert egyre inkább arra hajlok, hogy a méret hátrányára, de a minőség javára 65" RU8000, Q60,65 vagy esetleg ha találok kedvező áron Q70

(#137090) szaszapi válasza zsocy (#137085) üzenetére


szaszapi
őstag

Itt ph-n janos666-ot keresd, ő foglalkozik kalibrálással elég magas fokon űzi már nagyon rég.

[link]

(#137091) PuMbA válasza Gino20 (#137089) üzenetére


PuMbA
titán

MR100 az 50Hz, CMR200 volt a 100Hz. Marketing szöveggel bármit el lehet nevezni, még az alapvető dolgokat is :)

(#137092) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Következő a problémám; Adott egy Samu ue55NU7023K tévé és egy számítógép.A gépben egy Giga rtx 2060, az oc változat. Gépezésnél egy FHD monitor DP-al kapcsolódik, de a tv hdmi-vel. A probléma az, hogy bizonyos időközönként - van, hogy gyakrabban, van, hogy fel sem tűnik - "hardver kapcsólódása" windows hang hallatszik, és ilyenkor a játékok be is laggolnak elég komolyan arra az 1-2 másodpercre. A tv-nek 2 hdmi portja van, már mindkettőt próbáltam, mindkettőnél jelentkezik a hiba. A tv-ből azonban kihúzva a HDMI-t a fenti probléma teljesen megszűnik. A kérdésem, hogy az vajon a kártya hibája lehet e ? Mivel csak egy hdmi csati van a kártyán, másik portot nem tudok kipróbáln benne.
Vagy esetleg valami szoftveres cucc, és van rá valami megoldás ?! A gépen a legújabb nvidia driver, és a tv-n a legfrissebb firmware van telepítve.
A videókártya topikjában egy tag írta, hogy a tv élesztgeti a szgépet, nála is ez a probléma, de megoldást nem tudott mondani.

Megköszönném, ha tudnátok valami tippet adni, hogy ennek hogyan tudnék a végére járni.

Segítségeteket előre is köszi!

(#137093) mpo válasza zsocy (#137085) üzenetére


mpo
veterán

Ő is kalibrál.
Nem tudom, miért nem írta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137094) Hardstyler01 válasza junior19 (#137082) üzenetére


Hardstyler01
tag

Köszönöm
Igen ezt az oldalt találtam meg tegnap és elég hasonló az összefoglalóban leírt értékekhez.. Talán [EZ] a cikkük ami Best Calibration Settings keresésre jött elő de én valahogy viszolygok egy kicsit ettől a film módtól...
Én jelenleg normálon használom de persze pontról pontra beállítom valamelyik nap ezeket az értékeket hogy tényleg szebbnek hat e..
Mondjuk amit nem értek hogy más bemenetre mintha más beállítást írnának? Én 80%-ba USB filmlejátszásra használom és inkább a HDR fényerőt hiányolom amit írnak is hogy lehet esetleg turbózni minimálisan...

@RudY: Nem a kérdésre válaszoltál de erre voltam a legkíváncsibb hogy igen miért vették el! :) De milyen visszaélések voltak ezek?
Akkor van esély egy frimware kiadás utáni DTS támogatásra ha megbékélnek?
Dolby Vison-nél is működhet ez vagy ott a panelnek kell tudnia vagy ezek is csak szoftveres licences dolgok??

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#137095) fageza válasza Celtis (#137052) üzenetére


fageza
csendes tag

Szia, Nálam is a RU74 van kinézve 43as méretben. A displayspecifications szerint ebben a méretben IPS van, csak a nagyobb méretek VA-sok. Más honlapok szerint ez is VA-s. Melyik az igaz?

(#137096) Celtis válasza fageza (#137095) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom. Szerintem én is csak elnéztem, amikor VA-t gondoltam.

(#137097) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok segítséget kérnék van egy UE50MU6102K tv kb 2 vagy 3 éve és egy ilyen szintén Samsung 1T külső merevlemez amin a gyerek rengeteg meséi. Kb 1 éve elkezdtek róla eltűnni 1-2 mese pedig mindig kilépünk belőle. Akkor azt tanácsolták többen hogy ki kell húzni a tv-ből ha nincs használva. Mostanra viszont minden eltűnt róla de megnézve laptopon rajta van minden szóval a tv-vel van valami mert áramtalanítás után se ismeri sőt a másik Hdmi portban sem pedig azt egyáltalán nem használtuk. Másik tvn is működik a pendrive. Eddig csak Samsung tvnk volt síma aztán HD utána FullHD most ez a 4K de még egyikkel se volt gondunk. Mit lehet ezzel csinálni szerintetek szervíz vagy van valami megoldása mert másik pendriveot se ismer fel. Lehet ez már jellemző hiba esetleg mostanság már? Köszönöm a tanácsokat.

(#137098) flash-


flash-
veterán

üdv

kérdés:
a Samsung QE49Q60RA az a Samsung Q6FN/Q6/Q6F QLED 2018 sorozatba tartozik?
rtings alapján néznék tv-t (filmezésre) és ez jó ár érték lenne de nem tudom hogy a fenti kettő ugyanaz e?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#137099) Partizan182 válasza flash- (#137098) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem, a Q6R az idei modell, gyengébb, mint tavaly volt.
Itt az idei: [link]

Arra vigyázz még, hogy a 49-es méret butított: csak 60hz és nincs benne VRR (Freesync).

(#137100) flash- válasza Partizan182 (#137099) üzenetére


flash-
veterán

köszi! UE55RU8002 felé tendálok már, de az lenne a kérdés hogy számít egyátalán a 120hz, ha fullhd-4k mkv filmeket néznék rajta 80%ban, meg egy kis tvzés (iptv)?(tehát egyáltalán nem játszanék rajta)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.