Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137401) Celtis válasza Csabi1984 (#137400) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem nem, mert az is a teljes CEC-et tiltja. Nem értem miért nem kapcsolod ki a TV-n vagy az erősítőben az CEC-en keresztüli ki/bekapcsolás opciót. Pont a problémádat oldja meg.

(#137402) Csabi1984 válasza Celtis (#137401) üzenetére


Csabi1984
addikt

Majd holnap kísérletezek újra még a Tv műsorok előtt :D
Tv-n belül csak olyan opció van,hogy Tv kikapcsolása esetén a többi eszköz is kikapcsolódjon ami CEC kompatibilis.
Bekapcsolásra vonatkozó beállítást nem találtam sajnos.

(#137403) Celtis válasza Csabi1984 (#137402) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, azt tiltsd le. Legrosszabb esetben kézzel kell az erősítőt bekapcsolni.

Most megnéztem és nálam az erősítőben a HDMI control be van kapcsolva (nyilvánvalóan) és a "Standby Sync" auto-n van. A Sony TV-men a CEC-nél külön állítható, hogy a TV ki-bekapcsolja-e a csatlakoztatott eszközöket, illetve a csatlakoztatott eszközök ki-bekapcsolhatják-e a TV-t. Mondjuk mindkettő engedélyezve van. Viszont az erősítő mégis csak akkor kapcsolja be a TV-t, ha a TV hang bemenet, azaz az ARC van kiválasztva forrásnak. Szerintem nálad is így kéne működnie az erősítőnek.

(#137404) vanboy válasza Partizan182 (#137395) üzenetére


vanboy
csendes tag

Celtis: köszi, pwm ezek szerint nem jelenthet gondot// motion plus - itt van a kutya elásva

Partizan182: köszi, kikapcsoltam a motion plust és valóban eltűnt minden villogás :)

...és persze előjött a képkockák ugrálása :))
Valamit valamiért- vagy a háttér villog, vagy a képkockák ugrálnak a 75-ös tvn

(#137405) Partizan182 válasza vanboy (#137404) üzenetére


Partizan182
senior tag

A vicc az, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, sosem fogom megérteni, miért köti össze a Samsung az interpolációt a PWM frekvenciájával. A 120 hz pwm belépő tévéknél is kínos, nem hogy a csúcskategóriában, pláne, hogy ha akarja, tudja ennek a 8x-osát is. Szal igen, valamit valamiért, de ez nem a technó miatt van, ez a Samu agyréme.

(#137406) danger


danger
csendes tag

Q70T-ben edge lighting?? Ennek csak akkor lenne ertelme, ha az alabbi megvalosul ugy, hogy lejjebb megy arban is:

We don't know much about the non-QLED portion of Samsung's lineup for 2020, but we've got early hints that the basic UHD lineup is shrinking. In 2020, the RU800 series will be replaced by the QLED Q60T as Samsung's primary mass market product. There's also no word on whether the Samsung RU7300 – Samsung's line of curved LCD TVs – will get any sort of update in 2020.

(#137407) junior11 válasza danger (#137406) üzenetére


junior11
veterán

Várjuk még meg az európai piacra szánt termékek bejelentését, ami kb tavasszal szokott megtörténni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137408) zsocy válasza danger (#137406) üzenetére


zsocy
őstag

Minden évben butítják valahol a TV-ket, így semmi sem lehetetlen sajnos, de tényleg várjuk meg a hivatalos bejelentést.

(#137409) PuMbA válasza zsocy (#137408) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább lejjebb hozzák a kategóriákat :) Ugye a 7000-res széria régen nem a legalja kategóriát jelentette, most pedig a Q60T-t akarják a 7000-res teteje és a 8000-res széria körülre lehozni. Szóval QLED-et mindenkinek, a név marketing értéke miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#137410) szgaby


szgaby
friss újonc

Sziasztok! Olyan problémám lenne Samsung UE40MU6102 KXXH Smart tv lejátszója nem kezeli a 3.0 pendrivet. Áramtalanítás után elfogadja egyszer,de utána kiírja ,hogy nem látja a csatlakoztatott eszközt. Régebbi Samsung tévénk ,amin szintén nincsen 3.0 port tökéletesen működik ugyanazzal a pendrive-val. Valaki tud ebben nekem segíteni?

(#137411) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Adott egy UE48H5040AW típusú TV és egy R550 hangprojektor.
Optikaival csatlakoztattam őket össze (sajnos ez a TV nem tud HDMI ARC-ot) és olyan kis problémánk van, hogy amikor a TV távirányítójával vezéreljük a hangot, akkor mindig előjön ez az ablak.

Működik amúgy rendesen, a TV távirányítója tökéletesen vezérli magát a hangprojektort, tulajdonképpen feleslegesen jön elő mindig ez az ablak minden gombnyomáskor és gondolom nincs is mód a kiiktatására, de azért "hátha mégis" alapon gondoltam beírok ide.
Szóval tud valaki valami megoldást erre?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#137412) Celtis válasza fery02 (#137411) üzenetére


Celtis
veterán

A "tökéletesen vezérli magát a hangprojektort" alatt azt érted, hogy a TV távirányítóval tudod szabályozni a hangerőt, annak ellenére, hogy optikai kábellel vannak összekötve és megjelenik ez a felirat is a TV-n?
Van esetleg HDMI csatlakozás a hangprojektor és a TV között? Azért kérdezem, mert régi LG TV-n láttam, hogy ugyan ARC-ot nem tudott a TV, de hangerő vezérlést igen. Erre a setupra volt egy külön választható opció a hang kimenet menüben.
A megoldás amúgy egy tanítható távirányító lehet, ahol minden gombot a TV távról betanítasz, kivéve a hangerőt, amit a soundbar távirányítóról tanítasz be.

(#137413) fery02 válasza Celtis (#137412) üzenetére


fery02
addikt

Igen, írja is a hangprojektor kézikönyve, hogy bizonyos Samsung TV-k (hangprojektor is Samsung) távjával lehet vezérelni a hangprojektort is, optikai csatlakozás ellenére is.

Kipróbálhatom végülis a HDMI-vel való összekötést is, köszi az ötletet!
Mondjuk gyanítom, hogy nem lesz megoldás erre az állandóan előjövő ablakra, olyan túl egyszerűnek tűnne, mint megoldás. 😁

Az univerzális távirányító valóban megoldás lenne az biztos, csak próbálnám elsőkörben plusz eszköz vevése nélkül megoldani a dolgot.

(#137414) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Sziasztok!

Valaki pár mondatban összefoglalná nekem, hogy jelenleg hogyan is állunk a Samsung TV-kkel?

Korábban szépen követhető volt:
C, D, ES, F, H, I, J, K (G és L kimaradt, ha jól emlékszem) minden évben nőtt 2010/2011 évjárat stb., a K volt a 2017/2018 évjárat

Ugyancsak követhető volt a minőség is:

4 és 5ös széria alap
6 és 7es közép
8as és 9es (igaz utóbbi nem mindig volt idehaza kapható) felsőkategória

A 2018ban megjelent M és a 2019ben megjelent R szériánál azt vettem észre, hogy a 7es széria is igen gagyi, középkategória, de éppen még lehet középnek nevezni...azaz mintha picit a számozás a minőséget kevésbé adta már, vagy legalább is picit gyengébben.

Mi a helyzet a Q szériával? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#137415) vanboy


vanboy
csendes tag

Szia, amit én látok, szívesen megosztom veled:

15 éve van Samsung TV-m. A Samsung átnevezte a palettát pár éve, ezzel készpénzre váltotta a 7-8-9 sorozat minőségi elismertségét. Sokan csalódnak a ha megveszik az új 7-es szériát.
Az MU 7-8 sorozatban még voltak prémium tv-k, nekem is van ilyen , szép a képe, a feketéje. csak szemből nézhető. nagyon magas natív kontrasztja van a tv-nek
NU, RU katasztrófa, kb régi 4-5 ös széria. annyira nem olcsó amennyire vacak (Itt keres sokat a cég)
Q6F-FN szuper széria volt,
nekem Q8F volt (még eladó:), szép a képe, > Q7F, FN-t teszteltem szép a képe,> Q6FN vettem végül, érezhetően már gyengébb a színvilága, plasztikussága, a Q7FN, Q8 után, de még jó a képi élmény.
Q60 nincs infóm,
Q70 állítólag nagyon jó a tesztek szerint, nekem kb mint Q6F-FN, 55-65" ban szerintem best buy
Q85 nagyon jó választás ár/érték prémium tvben, Csak egymás mellett jön ki a 90 vs 85 eltérése. 75" ban ajánlott.
Q90 a top tv, nagyobb kontraszt mint Q85, amire szerintem nincs szükség, a Q90-esem van, kb 50-70% háttérfénnyel megy, hogy ne legyen irreális a képen belüli kontraszt, és ne égesse be a szememet. kb15-20%-al drágább mint a Q85,
Q900, Q950 8K, szerintem még felejtős, jó áron is. pl. Q900 natív kontrasztja katasztrófa




(#137416) Celtis válasza fery02 (#137413) üzenetére


Celtis
veterán

Nem pont erre gondoltam gondoltam, de hátha a HDMI csatlakoztatással egy újabb opció nyílik a hang menüben...

(#137417) vanboy válasza Celtis (#137394) üzenetére


vanboy
csendes tag

Celtis,
Köszi a korábbi választ, a képi beállításokkal vannak még fenntartásaim, elakadtam (ld lentebb)
Ajánlanál szakit, aki bekalibrálja/állítja a TV-t (Budapest XI) ?
:R

Q90 tapasztalatok:
Este Film, nappal Normál módban, Meleg2-n nézem, főleg HBO, Netflix, vagy UPC HD-t.

AppleTv, Netflix HDR az szuper, itt nem is lehet állítani szinte semmit sem, panasonic plazma élmény közeli

A HD, SD képe nem igazán tetszik, hiányzik a koherencia, a kép plasztikussága. Egy egy színfolt túlzott, míg a 30% alatti sötétebb képrészletek összeolvadnak, (színtelítettség 40-60%, minden OFF, kivéve Helyi világítás)
Színköz auto beállításnál fátyolos a kép, natívnál nem, teltebbek a színek így azt használom.
Az arc/bőr színe sok esetben zöldes. Természetellenesen változik a ráeső fény függvényében, olyan mintha a fényerővel változna az RGB erősétés mértéke is.
Számítógépen (27", 5k) nézve sokkal jobb a képi élmény :((

Ez az erőltetett kontraszt ( >8000:1), és nem valós hdr tartalmat csak utánzó dinamikus háttérfény okoskodás inkább ront az összképen SD HD esetében. A panel tudja a tutit, de az SD/HD színgörbék és a világítás megvezérlése csim-bumm cirkuszt csinál belőle.

(#137418) hardverlog válasza vanboy (#137415) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Leírásod alapján akkor igazából a Q széria úgy komplett nem rossz, sőt egyes típusok kimondott jók.

Mi a helyzet azzal, hogy azt vettem észre, sok ilyen Q sorozatú tv gagyi anyaghasználatú....
Én ugye a C, D, ES stb top tv-k megjelenéséhez vagyok szokva, mert az van otthon, de azt látom, a megjelenésük bizonyos Q tv-knek is igen gyenge, gagyi talp, gagyi keret, gagyi táv..
Jól látom, hogy ezt elszúrták a legtöbb tvjüknél? Vagy ennyire spórolnak már?

(#137419) PuMbA válasza vanboy (#137417) üzenetére


PuMbA
titán

"natívnál nem, teltebbek a színek"

De a natív nem a valós színeket mutatja, hanem a videóanyag valós színeit széthúzza a TV által tudott színközre ilyenkor, tehát például az arcbőr sokkal színesebb lesz, mint valójában.

[ Szerkesztve ]

(#137420) Zigi válasza hardverlog (#137414) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. A Samsung szépen kivezeti a nem Q jelölésű tv-it. Évről évre tolódik el a rangsor. Valószínűleg maradni fog alsó kategóriának egy 7-es vagy 8-as nem Q tv-jük (régi 4-5 széria) ,utána ugyanaz lesz mint régen csak minden Q-val kezdődik :) 6-7-8-9 .

[ Szerkesztve ]

(#137421) hardverlog válasza Zigi (#137420) üzenetére


hardverlog
aktív tag

na ez jó lenne, mert kollégám vett egy RU8002öt, és verte a mellét, ez is felsőkategória, mint az én ES8000esem, és magamban picit mosolyogtam, hogy jól van, hidd azt :)

(#137422) Zigi válasza hardverlog (#137421) üzenetére


Zigi
senior tag

Nem rossz az RU8, de már régen nem felső, sőt még talán középkategória sincs. Ha az MU8-at vesszük alapul, akkor az NU8 7-es szint, az RU8 pedig 6-os lehet a régi számozás szerint kb. Bár a 120Hz nem volt jellemzője az alsó kategóriának régen sem, tehát kicsit visszás a dolog, de mondjuk azt, hogy fejlődik a technika és többet kapunk ugyanannyiért ( na persze).

[ Szerkesztve ]

(#137423) vanboy válasza hardverlog (#137418) üzenetére


vanboy
csendes tag

Ahogyan többen leírták a Samsung egyre rosszabb tv-ket produkál. Bajban lehetnek mert tv gyárat zártak be kínában.

ES8000 után kell q80 vagy felette :C
régi tv örizd meg, mert azok még igényes tv-k voltak, amig megy élvezd

mu7000 tv ben inkább panelt cseréltek 150eFt ért, mint adjanak egy új RU-t (a garis szerelo tanácsára)

(#137424) tomszah válasza mpo (#137368) üzenetére


tomszah
csendes tag

Szia!

Pendrive/külső 4 TB-os HDD. Nem lehet az auto motion plus, mert kompletten megakad...olyasmi feelinget képzelj el mint amikor tekered a filmet...3-4 másodpercenként egy-egy képkocka, hang abszolút nincs. Viszont ha bekapcsolom azt a 360-as módot, amit lejátszás közben lehet ott az alsó sávban...az nyilván jól lebutítja a filmet és akkor lejátssza.
De csak bizonyos 4k esetében csinálja, van, amit hibátlanul visz.
Egy pl:
Csillag születik, ncoreról lehúzott 4k változat. Ennél van gond. De pl egy Éhezők viadala 4k változatánál nincs (annál magyar hang nincs mert DTS [Samsung -.-] xd)
Erre kellene megoldás :/

(#137425) PuMbA válasza tomszah (#137424) üzenetére


PuMbA
titán

4TB már nem ajánlott méret, ha jól tudom. Ez bele van írva a TV leírásában is. Biztos, hogy kap elegendő tápot a vinyó? Érdemesebb lenne a gépbe beleraknod a vinyót és a TV-t hálózatra kötve csinálni a lejátszást, a géped pedig média szerverként szolgáltatja az adatokat a hálózaton keresztül. Így kikerülöd a másolgatást és sok kényelmetlen dolgot és még DTS hangod is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#137426) tomszah válasza PuMbA (#137425) üzenetére


tomszah
csendes tag

43RU7102-n semmi baja nincs a lejátszással, illetve egy 64 GB-os Pendriveról sem megy...azt azért csak kéne kezelnie :D az a baj, hogy van egy olcsóbb ellenpéldám, aminél működik. Ezért nem értem. Gépről azért nem akarom, mert van 8TB-nyi filmem, ami olyan lehúztam még van seedje, illetve elérhető, illetve a 4k filmeket elég nehéz hosszú távon gépen tárolni.
Egy laptomom van, viszont prbóáltam a képernyőtükrözést is, elkezd kapcsolódni a TV-hez, de végül nem kapcsolódik... :/

(#137427) Celtis válasza vanboy (#137417) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudok senkit sem ajánlani, de itt a fórumon vannak ilyennel foglalkozó emberek.
A véleményemet viszont leírom, hátha segít.
Ha követed az rtings beállításait, kb olyan képet kapsz, amit egy műszeres kalibrálás után is. A kalibrálástól nem kell csodákat várni. Nem fog más kép módot, színtartományt, automotion vagy egyéb beállítást kitalálni. Gyakorlatilag az RGB csatornák együttfutását állíja be pontosan. Ha neked film módban fátyolos a kép, akkor az kalibrálás után is fátyolos lesz.

Én azt javaslom, hogy film módban a feketeszintet kell beállítani a "black clipping" videóval. Samsung TV esetén 99%, hogy az eredmény a gyári alapbeállítás lesz. Aztán a színtelítettséget levenni nullára és olyan színhőmérsékletet választani, hogy a képen a szürke árnyalatai legyenek. Ne legyen kékes vagy pirosas. Aztán a telítettséget visszaállítani gyári alapértékre. Ezen kívül én mindent ki szoktam kapcsolni. FALD-t meg igény szerint.

(#137428) lupu500


lupu500
tag

Tud valaki olyan youtube sreamet ami működik is? Egyáltalán mit kell beírni az online kereső felületbe hogy keressen pl. filmeket a youtube-on? Kérlek osszátok meg velem is.

(#137429) mpo válasza lupu500 (#137428) üzenetére


mpo
veterán

PC-n bejelentkezel a YT-ba és amit érdemesnek találsz, azt beteszed a megnézendő videók közé.
A tévén is ezen a néven jelentkezel be és ott lesznek a megnézendők között.
Mindez azért, mert billentyűvel jobb mint távirányítóval.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137430) vanboy válasza Celtis (#137427) üzenetére


vanboy
csendes tag

Köszi,

AVS hd709 tesztekkel állitottam be.
Háttér vil 80%
Fényerő valóban gyári közép lett.
A kontraszt kb gyári 100%, amit sok esetben a FALD közepes már túlvilágit, ezért a kontrasztot levettem 60-80%ra.

minden OFF
A FALD enyhe beállitás mozi esetében nekem lapos képet ad, ezért a közepeset használom. A FALD mindenképpen kell ha OLED-el szeretnénk versenyeztetni. A gyártó is ide hegyezte ki a Q90R-t, (a Q9FN től határozottabb a fald működése)

Normál vagy természetes képmódban mások a FALD értékek, már az enyhe beállitásra is kb azt adja mint filmnél a közepes beállitás. (Kiemeltnél a közepes annyi mint itt a maximum)

Tény hogy az enyhe (min beállitás) FALD sokkal koherensebb valosághűbb képet ad, normál vagy természetes módban kb elég is.

A kalibrálast rgb együttfutásra gondoltam. Az arcok eseteben feltűnő, hogy egyes fényviszonyoknál zöldes

(#137431) tomszah válasza PuMbA (#137369) üzenetére


tomszah
csendes tag

Nem is láttam ezt a hozzászólásod. Szerinted megoldhatja, ha teljesen kikapcsolom az AutoMotiont? Lehet az kavar be neki valamit?

(#137432) Celtis válasza vanboy (#137430) üzenetére


Celtis
veterán

Ha levett telítettséggel (fekete-fehér képen) nincs elszíneződés, akkor a zöld arcokon a kalibrálás sem fog segíteni. Emlékeim szerint természetes módban, alapbeállításokkal botrányosan túlszaturált és természetellenes volt a kép (neonzölden világító focipálya, brrr..)

(#137433) mpo válasza tomszah (#137431) üzenetére


mpo
veterán

Ki kellett volna próbálnod és utána jelezni, hogy mi történt.
Ennyi választ kaptál:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#137434) tomszah válasza mpo (#137433) üzenetére


tomszah
csendes tag

Továbbra sem működik...új frissítés nincs, minden képjavító funkciót kikapcsoltam. Max egy vidit tudnék küldeni, hogy értsétek a gondot.

(#137435) junior19 válasza vanboy (#137430) üzenetére


junior19
senior tag

A kontrasztot rakd vissza a gyári alapállapotba. Azt sem nagyon érdemes piszkálni, mert emelés esetén a Samsungok képesek valamelyik színcsatornát túlvezérelni, s elszíneződést fog okozni.
Levenni pedig azért nem érdemes 60-80%-ra, mert az határozza meg a legmagasabb fehér értékét, így ha leveszed, akkor a készüléknek az lesz a maximális megjelenítése, fakó lesz a kép.
Inkább a helyi világítást rakd alacsonyra, s a kontraszt legyen a gyári értéken.

codec project

(#137436) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Amióta W10-re áttéretem most először próbálok pc-ről a tévére kiterjesztve filmet lejátszani powerDVD-vel és röcög a kép. Ha monitoron játszom le minden oké, de tévén mintha nem menne a 24p lejátszás. Van aki vágja ezt a dolgot hol lehet w10-ben beállítani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137437) PuMbA válasza dethroner (#137436) üzenetére


PuMbA
titán

Miért PowerDVD? Elég érdekes lejátszó, mert nem bírja 24Hz-re kapcsolni a TV-t automatikusan :) Ingyenesen jobbak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#137438) dethroner válasza PuMbA (#137437) üzenetére


dethroner
veterán

Szia :)
3D remuxot akarok nézni. W7 alatt semmi gond nem volt, ment faszán, de ez a w10 nem tudom miért szivat. Mit állítsak be?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137439) dethroner válasza PuMbA (#137437) üzenetére


dethroner
veterán

Nem lehet hogy nem is pdwd a leginkább a hunyó ebben a helyzetben, hanem sokkal inkább valami vga driver beállítás?
Régen amikor még MPC HC-val játszottam le filmeket a tévén, akkor volt valami, hogy üzemmódokat kellett bekapcsolni, aktiválni, most nem emlékszem, de vagy a lejátszóban, vagy a windows-ban és attól kezdve jó lett. Most ezt valahol meg tudom csinálni hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137440) PuMbA válasza dethroner (#137439) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-ban be kellett állítani egyszer, hogy 23fps esetén automatikusan 23Hz-re váltson a TV és hasonlók :) PowerDVD tudtommal nem tud ilyet, szóval neked kell 23Hz-re átrakni a TV-t manuálisan filmlejátszás előtt vagy arra amennyi fps-es a videó.

[ Szerkesztve ]

(#137441) dethroner válasza PuMbA (#137440) üzenetére


dethroner
veterán

Mediainfo szerint a szokásos 23,976 fps. Akkor most ennél 23, vagy 24Hz-re lőjem? MK3D-ről van szó. Az a fura hogy a 3D BD ISO-t meg tökéletesen lejátssza.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137442) PuMbA válasza dethroner (#137441) üzenetére


PuMbA
titán

23 :)

(#137443) dethroner válasza PuMbA (#137442) üzenetére


dethroner
veterán

Így gondoltad?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137444) PuMbA válasza dethroner (#137443) üzenetére


PuMbA
titán

Ja :)

(#137445) dethroner válasza PuMbA (#137444) üzenetére


dethroner
veterán

Sajnos nem vált be. Sőt, végigzongoráztam az összes beállítást ott, de az az apró, pár másodpercenként észrevehető rándulás mindig ott maradt. De mára már nem érdekel, majd holnap próbálkozom és inkább majd privátban írok, mert nem annyira samsung tévé probléma ez :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#137446) PuMbA válasza dethroner (#137445) üzenetére


PuMbA
titán

Amikor utoljára próbáltam a 3D-t Half-SBS-ben Windows 10-en, akkor én is akadozást tapasztaltam néhány másodpercenként, mindegy, hogy mit csináltam. Nagyon furcsa volt, mert ugye a Half-SBS az gyakorlatilag 2D, amit a TV ugye egymás mellé rak, tehát ha egy sima 2D-s film hibátlanul megy 23Hz-en, akkor ez miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#137447) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
egy noob kérdéssel fordulnék a topikhoz.
Azt már elsajátítottam, hogy mi a különbség a Q60-70-80 modellek között, de néha feltűnik egy Q82 és Q85.
Ezeket külön nem találtam meg a Samsung oldalán, mi lehet a különbség itt? :F

Köszi!

(#137448) zsocy válasza BomiBoogie (#137447) üzenetére


zsocy
őstag

Ha jól tudom semmi, ezek csak a régiós elnevezések, más az EU más az USA.

(#137449) PuMbA válasza BomiBoogie (#137447) üzenetére


PuMbA
titán

DisplaySpecifications.com

(#137450) Partizan182 válasza danger (#137406) üzenetére


Partizan182
senior tag

Yikes, most olvasom, hogy a Q90 zónaszámát is csökkentik 480-ról 96-ra idén...

Konkrétan minden 4K modell esik egy lépcsőt minőségben, ez így csak akkor életképes, ha az árakat is komolyan igazítják ("QLED"-et százötvenér').

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.