Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Jim-X válasza M_AND_Ms (#12948) üzenetére


Jim-X
őstag

Még hiszel a mesékben? :Y

A játék az nem játék!

(#12952) bigdady


bigdady
nagyúr

hali

G30-hoz a netgear adapter hogy csatlakozik? usb?

kösz :R

30 usd-t megér egy használt?

[ Szerkesztve ]

(#12953) DM-Fan válasza bigdady (#12952) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha a WiFi-adapterre gondolsz, akkor igen.

Get Moded!

(#12954) BBéci


BBéci
titán

Az Origo megjelentetett egy cikket a MinDigTV olimpiai közvetítéseiről, benne szó esik az antennákról.
Egy idézet: "próbáink során egy teljesen passzív, azaz működéséhez semmilyen külső áramforrást nem igénylő antennával jobb vételt értünk el, mint egy extra jó vételt ígérő, erősítős típussal".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12955) DM-Fan válasza BBéci (#12954) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Urban legend! Akkor mi is arány? 21:2? :P

Get Moded!

(#12956) madgie válasza DM-Fan (#12955) üzenetére


madgie
titán

Pestről könnyű dumálni :P gyertek le (nagyon) vidékre, 50+ km a legközelebbi adótorony, két fa meg egy komplett lakótelep árnyékolja... erősítős antenna nélkül max hangyafocit fognánk itt.

(#12957) DM-Fan válasza madgie (#12956) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szüleim vidéken élnek, náluk sem volt soha szükség rá. Most meg már tányéros van nekik, azon nagyobb a választék. De azért mi is el tudunk Pesten is képzelni fát is, lakótelepet is, meg távoli adótornyot is. :P Nagyon távoli toronynál meg...

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12958) M_AND_Ms válasza Jim-X (#12951) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem, de annyi erővel amivel ideírtam, ugyanazzal küldtem nekik is, ha már létre is hozták az arculat@mtva.hu címet

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12959) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#12955) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Héé, ki rúgta azt a második gólt?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12960) Marci79


Marci79
aktív tag

Lassan 20 éves tetőantennával erősítő nélkül. Nálunk 100%-os jelszint (A Multiplex). :D (Csak az RTL és a TV2 nem jön be. :F )

(#12961) akisbandi válasza DM-Fan (#12949) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A sat.hu MTV foruman mar tobben jeleztuk a problemat. Igeretet kaptunk a bennfentesektol,hogy tovabbitjak az illetekeseknek. Raadasul az egyikuknek mintha plazmaja lenne emlekeim szerint.
Ok eleg kozel vannak a tuzhoz szakmai oldalrol.
Remenykedjunk!

(#12962) atok666


atok666
őstag

Annyira nem kell spilazni ezen a plazma beegesen. Eleg surun van reklam a teveben amikor nincs kinn a teve logo, ugyhogy nem nagyon lesz ideje beegni :)

Atok

(#12963) DM-Fan válasza atok666 (#12962) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, a közszolgálati TV-ken nem igazán van olyan sűrűn reklám (nézz csak végig egy F1-et, vagy majd most az olimpiát, de akámelyik műsorukat is: nincs reklám), ráadásul a tömör fehér logó a legrosszabb és ha lenne is reklám, kevés lenne a teljes regenerálódáshoz, márpedig az állandó ráerősítéssel ebből nagy eséllyel beégés lenne. Legjobb példa erre az RTL-Klub, ahol tényleg sok a reklám, mégis nagyon sokaknak beég.

akisbandi: hátha történik valami, bár én nem lennék bizakodó.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12964) Ijk


Ijk
nagyúr

Hogyan lehetséges az hogy 2012-ben egy országos közszolgálati televíziónál egyetlen "szakember" sincs, aki azt mondta volna, "Gyerekek, ez logó nem lesz így jó, mert több tízezer plazmatulaj életét keserítjük meg vele". Főleg hogy az olimpia és a 3D-s közvetítés miatt még nőtt is a plazmatulajok száma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12965) #66323456 válasza madgie (#12956) üzenetére


#66323456
törölt tag

Valószínűleg részben keverik a hozzászólók az erősítővel egybeépített óccsóáruházas jóárasított szobaantennát a (nagynyereségű) tetőantenna+kiszajú antennaerősítővel, illetve nem tesznek különbséget a kettő között. Hogy az idézett cikk szerzője az előbbire gondol, szinte biztos. De ahogyan itt már más is elmondta: mindenkinek a saját esete az igaz, azt kell tényként elfogadnia, nem pedig a megmondóemberek "alapigazságait".
Vannak nagyon jó kis topikok MindigTv vételre, ahol konkrét adókra, településekre is vannak vételi példák mindenféle anomáliákkal és arra is van logikus magyarázat, hogy miért lehet rosszabb eredmény a beiktatott (vagy egybeépített) erősítővel, mint anélkül. De ez egy konkrét helyen, konkrét körülmények között igaz csak és nem szokás általános érvű igazságként idézni....pedig tudjuk, hogy az LCD is sokkal jobb, hiszen sokkal többen veszik, továbbá van az a másfélmilliárd légy is.... És ugye az is világos, hogy az antennaerősítő kiiktatása nem egyenlő az antennaerősítő kikapcsolásával.....

Mindez nem zárja ki, hogy egy óccsóáruházas ilyen kütyü (akár tökéletlenségéből, akár a helyi vételi anomáliákból eredően) az esetek egy részében nem oldja meg a hibátlan vételt.

(#12966) M_AND_Ms válasza #66323456 (#12965) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem occsóáruházas passzív antenném van. A negyedik helyen bizonyít (épp a melóhelyemen, ahova az Olimpia idejére egy usb-s vevővel beüzeltem)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12967) DM-Fan válasza #66323456 (#12965) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kezdettől fogva az olcsó, szobai erősítős antennákat állítottuk szembe a passzív, kis lepkeantennával/tetőantennával. BBéci még meg is jegyezte, hogy utóbbinál a nagy kábelszakaszok miatt szükséges lehet az erősítés. Innen indult az egész.

Ijk: ráadásul az ilyen logó nemcsak a plazmákra, de a CRT-kre és LCD-kre is veszélyt jelent.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12968) #66323456 válasza DM-Fan (#12967) üzenetére


#66323456
törölt tag

Egy idézet: "próbáink során egy teljesen passzív, azaz működéséhez semmilyen külső áramforrást nem igénylő antennával jobb vételt értünk el, mint egy extra jó vételt ígérő, erősítős típussal".

Ebből pont nem ez derül ki. És nem mond ellent az általam leírtaknak sem, az összekeveréstől eltekintve.

(#12969) DM-Fan válasza #66323456 (#12968) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem ebből az jön le, hogy passzív antennákat hasonlítottak olcsó, erősítős szobai antennákkal és ezek közül az előbbit találták jobbnak, ahogy azt számos itteni topictárs is tapasztalta és írtuk is le. Szerintem pontosan ugyanarról ír a cikk is, amit az itteni közösség nagyja is megállapított.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12970) #66323456 válasza M_AND_Ms (#12966) üzenetére


#66323456
törölt tag

Én egy darab dróttal fogom a 3D-t, apám meg szalagkábelből méretezett hozzá antennát, az is ingyen vót...Csak a lúzerek költenek antennára meg erősítőre. Meg akinek szükséges, az.
:)

(#12971) madgie válasza #66323456 (#12970) üzenetére


madgie
titán

Ja, meg a lúzerek nem laknak Pest közelében, hogy ingyen 3D-t kaphassanak csupasz dróttal. Várjál, megyek csomagolni :U

(#12972) szacsee válasza #66323456 (#12970) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megnézném Kab-hegytől 38-40km-re lakva mit csinálnál egy szál dróttal... ;]
Mező közepére villámláskor max villámhárítónak használhatnád....
Ha jó valami Nálad nem biztos, hogy másnak is megfelel a megoldás. - hsz végén átsiklottam bocs... :R

A padláson egy erősítős szobaantenna volt felrakva. Nyáron elég meleg van odafent, ezért arra gondoltam, mielőtt még leég a kecó lecserélem egy nagyobb passzív antennára.
A csere megtörtént, az erősítős antenna majdnem teljes erősítésen ment és DVB-T set top box szerint 88-90%-os jel erősséget produkált. A passzív antenna igaz, hogy 78-80%-os jel erősséget mutat, viszont az egyik régebbi (analóg föld-felszíni tuneres) rákötött TV-n szebb a képe a passzívnak (színesebb lett az adás, míg az erősítőssel "fakóbbnak" hatott az egész), mivel az aktív nem csak a "hasznos" jelet erősíti, hanem a zajokat is.
Digitális adásoknál nem érzékeltem azt, hogy megállna a kép, vagy akadozna, megszakadna.

[ Szerkesztve ]

(#12973) #66323456 válasza DM-Fan (#12969) üzenetére


#66323456
törölt tag

Fefeex antennás hozzászólásával kezdünk, aki urban legendnek minősítette az erősítős antenna semmit sem ér teóriát és leírta, mit tapasztalt. Az nem derült ki, mit jelent nála az erősítővel és erősítő nélkül, de erre is kitértem a hozzászólásomban.
Más is megnyugtatta őt, hogy az van, amit lát, a többi meg az igazság, ami őnála nem úgy van.
Erre is utaltam: tessék olvasgatni a szaktopikokat.

A belinkelt idézet nyelvtanilag egy antennát hasonlít össze egy antennával.
Valószínűleg egy konkrét adó vételi körzetében próbálták egy adott földrajzi helyen, nagyon nem mindegy, konkrétan hol vagyunk, melyik adót akarjuk/tudjuk venni.

Az idézet önmagában sem Fefeex-nek sem nekem nem mond ellent, én az egyszerű általánosítás ellen bátorkodtam felszólalni és ismételten ajánlom a MinDigTV topikjait....(ahol a többség - érthető okokból - tetőantennát használ... :) )

(#12974) #66323456 válasza szacsee (#12972) üzenetére


#66323456
törölt tag

Megnézném Kab-hegytől 38-40km-re lakva mit csinálnál egy szál dróttal

Addig csereberélném az e-bay-en (mint az a csávó a gémkapcsot), amíg szereznék egy profi tetőantennát profi erősítővel, de az is lehet, hogy még tovább cserélném és a végén beköltözhetnék a budai lakásomba, ahonnan rálátok a Széchenyi-hegyre. Mit rálátok! Rácsúzlizok a toronyra! :)

(#12975) #66323456 válasza madgie (#12971) üzenetére


#66323456
törölt tag

Azt nem mondtam, hogy nézni is tudom, mert nem 3D-s a TV-m, csak fogom, igaz, néha-néha kockásodik. Apám meg tudná nézni, de nála meg kevés az óccsó antenna hozzá, meg 3D szemüvegre is sajnálja a pénzt. Hát így élünk mi, itten, vidéken.
Nagyon ne csomagoljál még, nem az a vendéglátós fajta vagyunk....

(#12976) M_AND_Ms válasza #66323456 (#12970) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak a kis fekete antennám még mutat is valahogy a polc szélén, míg egy drót nem igazán. Amúgy, próbáltam azt is, de kevés volt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12977) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#12976) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kíváncsi vagyok az olimpiai közvetítés minőségére, a Panasonic futtatja az egészet, állítólag brutális lesz.

Get Moded!

(#12978) vMk^ válasza DM-Fan (#12977) üzenetére


vMk^
csendes tag

És Samsung TV-vel reklámozza a MindigTV... azabaj. :)

(#12979) tendetiti


tendetiti
tag

DVB-T: A Misinai tv toronytól légvonalban kb. 25 km-re lakom, a nappali a toronytól a ház túlsó felén van, meg egy háromszintes társasház is betakar. Próbálkozások: lecsupaszított koaxxal RTL és a Tv2 be se jött, a többi "nézhető", erősítős antennával (nemhülye, kb. 2800 Ft.) bejön minden. kicsit jobb minőségben, de messzebb kellett rakni a Tv-től, zavart a kábel, így odaadtam öcsémnek, most egy passzív 1200 Ft-os vaterás antennával nyomom, marad is, mert minden frankó.
U.I: régebben téma volt, hogy ez az antenna mágnestalpas, merjem-e a Tv hátuljára rakni, megkérdeztem egy elektroműszerész ismerősömet is, azt mondta merjem, azóta (kb. 2 hónap) ott van a jobb felső sarkában, semmi baja... Kopp, kopp, kopp

(#12980) DM-Fan válasza vMk^ (#12978) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnos a Panasonic sosem fektetett túl nagy hangsúlyt a marketingre. Ha annyit reklámozna, mint a Samsung, nem itt tartana a plazma sem.

Get Moded!

(#12981) Mezi1982 válasza DM-Fan (#12977) üzenetére


Mezi1982
tag

Hát a 23" LG TV/Monitoromon biztos az lesz, mert a plazmára csak időnként fogom zoom nélkül engedni, pedig azt terveztem végignézem a 3 hetet brutál minőségben a szabi alatt :W

(#12982) janos666 válasza Mezi1982 (#12981) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

:N :(((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12983) zsola32


zsola32
őstag

írtam az mtva-nak logó ügyben...
kíváncsi leszek a fejleményekre

(#12984) janos666 válasza zsola32 (#12983) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az első egy két mondat után vagy nevetnek egy nagyot, hogy "mit hisz ez magáról, hogy majd ő mondja meg?" vagy elkönyvelnek olyan akadékoskodó fafejnek, aki minden héten feljelenti a szomszédját valamiért. :))

Ebben a kérdésben csak azt nem értem, hogy akiknek döntésjoguk van ebben, azok közt hogy nincs senki, akinek eszébe jutna, hogy "na ezt én se szívesen nézném otthon a plazmán".

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12985) zsola32 válasza janos666 (#12984) üzenetére


zsola32
őstag

lehet hogy keversz valakivel, nem szokásom jelentgetni
nem tudom mennyit nézed az m1-et, én pl. sokat.
és amit levettem, az, az a szlogen, hogy magyaroknak, magyaroktól, magyar értékeket figyelembe véve, szórakoztatás felső fokon.

miért nem fér bele egy szerény, nem akadékoskodó megjegyzés, miszerint nem plazmabarát a tvlogó

aztán ha így marad, majd nézünk mást...pl. filmeket, az logómentes.

(#12986) norral válasza janos666 (#12984) üzenetére


norral
aktív tag

Volt már szó itt korábban hasonlóról. Akkor valami olyasmit kapott vissza a fórumozó, hogy bárcsak a mi csatornánk logója égne be minden TV-be.

Hasonló hozzáállás várható szerintem. :) Mikor megláttam a cikket az egyik indexes, az új arculatról, meg a karikákról, akkor már tudtam, hogy nagy fehér karikákat kapunk, és már forma1et se fogok nézni többet.

Mindig csak azt tudom mondani, miért nem tud mindenki BBC logót csinálni. Amit egy-két angol sorozat alatt láttam, izé nem láttam, aztán mégis láttam. 90+% opacity. :)

[ Szerkesztve ]

(#12987) norral válasza norral (#12986) üzenetére


norral
aktív tag

Kicsit világosabb háttérrel:

(#12988) Chrys_ válasza norral (#12986) üzenetére


Chrys_
addikt

Több német csatorna is így csinálja,bár talán egy kicsit erősebb megjelenítéssel.

(#12989) norral válasza Chrys_ (#12988) üzenetére


norral
aktív tag

Igazából szerintem itt-ott már rájöttek, hogy ha már egy műsor miatt odakapcsolsz valahova, vagy ott ragadsz, akkor nem kell 200*200 fehér piros csillivilli logó, hogy képes legyél elolvasni a csatorna nevét. Sokkal jobb 1 diszkrét megoldás, ami hagy szórakozni.

De mind1, álmodik a nyomor, nekünk RTL Klubbunk van, meg most már MTVA nevű csodánk. Mind1, én pl. eddig se néztem TV-t, csak a forma1-et, meg a fociEB-t. Ez után se fogok.

Legfeljebb majd forma1-et is letöltöm inkább, úgyis idegesít a magyar kommentár. Nem a Wéber, hanem a másik kopaszodó csávó.

[ Szerkesztve ]

(#12990) Voice24


Voice24
őstag

Prósza-cseresznye alapon én is írtam egy levélkét. Meglátjuk...

(#12991) norral válasza Voice24 (#12990) üzenetére


norral
aktív tag

Én is írtam egyet, bár nem hiszek benne. :)

(#12992) szepi77


szepi77
tag

Hát gyerekek le a kalappal az M1 képminősége előtt, amit az Olimpia közvetítésével nyújt. Szerintem tökéletes. A Eurosport HD-val felváltva kapcsolgatva pedig még a beégés is elkerülhető és nem maradsz le egyetlen másodpercről sem;) :C

Panasonic TX-P42S30E

(#12993) Chrys_ válasza norral (#12989) üzenetére


Chrys_
addikt

És ha zoom-olsz? Nehogy már egy logo miatt lemondj egy számodra érdekes műsorról.

(#12994) gomzol


gomzol
tag

Budaörsi gazdaságos:
Pana 42C3: 96 ezer Ft

(#12995) norral válasza Chrys_ (#12993) üzenetére


norral
aktív tag

Eddig is kénytelen voltam zoomolgatni, mert nagyon érzékeny a panelem sajnos. Csak pl zoom3-on, ahol az F1 logó sem látszik már annyira nem élvezhető a történet. :)

(#12996) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

A csehek eleg meno surranoban nyomtak :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12997) janos666 válasza zsola32 (#12985) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem keverlek, csak félreérted. Azt mondtam szerintem mit fog gondolni az, aki olvassa a leveledet és 99%, hogy gőze sincs arról hogy beleéghet egy logó a plazma TV-kbe, illetve hogy nem csak 5 embernek van ilyen TV-je Magyarországon.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12998) DM-Fan válasza janos666 (#12997) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tényleg szomorú, hogy a döntéshozók ennyire nincsenek tisztában a mai technológiákkal, pedig egyáltalán nem újkeletű dologról van szó és nem akarom elhinni, hogy még soha sehol nem találkoztak a kérdéskörrel. Plusz még zoomolni sem lehet rendesen, mert még úgy is belóg az élő elirat egy része.
Ráadásul nem is értem, hogy mi volt a baj a korábbi logókkal (amelyek egyébként szintén nem voltak 100%-ig plazmabarátak, de ennél azért jóval jobbak voltak), a jelenlegi logókhoz egyáltalán nem illeszkedik a műsorok design-ja, egyelőre legalábbis pl. a híradó is a régi arculata formázott alakban fut. Az új logót egyébként nem is tudom értelmezni, ennek a pirosal áthúzott körnek a jelentése nem tiszta számomra. Olyan, mintha később még bele akarnának rakni valamit, amit tiltani akarnának, kvázi piktogram: kicsit megdöntik, mögé rakják egy gyerek fotóját és már ki sem kell tenni a másik karikát az alsó sarokba, mert mindenki tudja majd, hogy kiskorúak számára nem ajánlott műsorról van szó. :((

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12999) Dorian válasza DM-Fan (#12998) üzenetére


Dorian
félisten

Ne légy naiv. Az volt a baj a régi logóval, hogy az új arculatért ki lehetett fizetni egy csomó pénzt, aminek 20%-a visszacsorog a döntéshozókhoz és a pártkasszába.
Hogy milyen lesz az új, az teljesen mellékes.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13000) lemmy9


lemmy9
őstag

Írtam nekik én is!!

Szerintem!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.