Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) BBéci válasza erdoke (#13500) üzenetére


BBéci
titán

Igaz, alighanem eltévesztettem a számokat. Fél éve kínálgatják a 6006-ost, hogy teszteljem, de még nem volt rá érkezésem. Most a Primare SPA22 van nálam, attól nehezen válok meg. Valamint a 7-es széria új modelljét várom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13502) erdoke válasza BBéci (#13501) üzenetére


erdoke
titán

A kijelzője bosszantó áldozat a dizájn oltárán, de már nem nagyon hiányzik a rajta lévő mikroszkopikus információ. Hangban kb. ugyanaz a szint lehet, szolgáltatásban több. Számodra nem sok izgalmat jelentene szerintem. :N

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#13503) BBéci válasza erdoke (#13502) üzenetére


BBéci
titán

Nem lennék elkeseredve, ha 6006-ossal kellene együttélnem, mozizásra megfelelne, sztereó zenehallgatásra itt a Norma Revo IPA-140. Amit a Primare megérkezése óta be sem kapcsoltam. Nem egy ligában fociznak, de AV gép létére kiválóan muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13504) Gézengúz válasza BBéci (#13499) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezzel én is tisztában vagyok, de ez nem az enyém... :U Más pénztárcájával meg nem gondolkodhatok, mindenesetre érdekes, hogy 50 colos plazma meg 9200....Nem mondok inkább semmit.. :U

(#13505) BBéci válasza Gézengúz (#13504) üzenetére


BBéci
titán

Maradhat a 9200, a tévéhez pedig kell venni egy 11000 forintos Egreat médialejátszót, azzal egycsapásra megszűnnek a gondok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13506) Gézengúz válasza BBéci (#13505) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az egész gépet szereztem neki 10 ropiért, szerinted? :U

(#13507) BBéci válasza Gézengúz (#13506) üzenetére


BBéci
titán

Passzolok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13508) janos666 válasza Gézengúz (#13498) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

6.11 (2006 november). Lehet, hogy jobban jársz, ha felerőltetsz rá egy Win7-et. Én már csináltam hasonló "ezer éves" géppel, és kicsit használhatóbb lett, mint XP-vel volt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13509) BBéci válasza janos666 (#13508) üzenetére


BBéci
titán

Amit én linkeltem, a 9.7 csak 3 éves.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13510) janos666 válasza BBéci (#13509) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, de az Vista/Win7, ez pedig XP, amit ő kért. Ezért is mondtam, hogy bepróbálhatna egy Win7-et, mert régi gépek is használhatóbbak lehetnek vele.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13511) BBéci válasza janos666 (#13510) üzenetére


BBéci
titán

Kutyafülét!
Fölül rá kell kattintani az XP-re! XP

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13512) Gézengúz válasza janos666 (#13510) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kösz, de lehet inkább hagyom a búsba, overscan-t meg drivereket még kipróbálom,aztán ha nem megy akkor hanyagolom. 512Mb ramra én nem rakok win7-et, a proci mondjuk egy Hypertreadinges 3Ghz-es Intel, pedig van egy 256Mb-os modulom bontásból persze pont nem eszi meg...

(#13513) Dorian válasza Gézengúz (#13512) üzenetére


Dorian
félisten

512Mb RAM-ra még az XP a jobb, 1024-re már jobb a Win7

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13514) lemmy9


lemmy9
őstag

Példaértékű hozzáállás a királyi tv részéről, le a kalappal.
És nem húzták hónapokig.
Lehet, hogy egy köszönőlevelet is megér.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#13515) DM-Fan válasza lemmy9 (#13514) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, ez így már korrekt. Nekik is számít a nézettség, pláne az olimpia alatt.

Mondjuk a most a jobb alsó sarokban látható Balatoni nyár, iletve az Élő felirat ennek tükrében még mindig elég demoralizáló.

Get Moded!

(#13516) Voice24 válasza lemmy9 (#13514) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, és ez válasz az itteni kétkedőknek is :K Mégiscsak megért egy prószát az a cseresznye, és örülök, hogy a levélkémmel egy kis részben én is hozzájárulhattam a "sikerhez". :D

(#13517) M_AND_Ms válasza Voice24 (#13516) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor, melyik lesz a következő? Rtl Klub, SportTv?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13518) Mezi1982


Mezi1982
tag

Kezd alakulni a logó probléma, viszont a HD felirat még mindig erős és a élő felirat is erősebb mint a kör és a M1,2

(#13519) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Vásároltam májusban U30-as plazmát, jó a képe, hibátlanul működik, csak a relé kattogása zavar. Nem értem miért kattog sokszor feleslegesen

Legyen a kiinduló állapot hogy a tv ki van kapcsolva.
Bekapcsolásnál a relék kb 4-5x kattognak, aztán bejön a kép...
Amikor kikapcsolom, nincs kattanás csöndben kikapcsol a tv, majd 1 perc múlva 1 relé kattanást hallok, majd félóra - óra elteltével hallok kb 3-4 kattanást.
Aztán egész addig nincs kattogás, amig ujra be nem kapcsolom.

De mostanság feltűnt, hogy néhány órával a kikapcsolás után hallani a sok kattogást, és akkor bekapcsolva a tv-t nincs relékattogás teljesen csendben kapcsolbe a tv.

Mi okozhatja ezt? Ez a jelenség normális?

(#13520) DM-Fan válasza tpeter77 (#13519) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Rengetegszer leírtuk: kapcsold ki a menüben az automatikus szoftverfrissítést! Az okozza, ugyanis ilyenkor feszültség alá helyezi az alaplapot és kábelen próbál frissítést keresni. Miután nem talál, kikapcsol. Ha közben indítasz rá, azért nem kattan, mert már megy a rendszer, csak a panelt kell még elindítania, hogy képet is láss. Legközelebb pedig légy szíves használd a keresőt!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13521) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Most,hogy kijavították az MTV logót,lehet érdemes lenne egy köszönő levelet is írni.
Szerintem ez váratlanul korrekt volt.

Alias: Júzer error

(#13522) NoOne1976 válasza -HajTömeg- (#13521) üzenetére


NoOne1976
őstag

Így igaz! Viszont most a Digisport lett botrányos. Legalábbis én így látom, engem baromira zavar ez az új logó. Nagy, nem transzparens, szóval katasztrófális tvzési szempontból :((

(#13523) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az imént szétesett a kép a G30-on. Először a Windows-t és az AMD drivereket kezdtem szidni, reboot alatt már azt hittem a VGA-m adta le a kulcsot, de végül a TV-t kellett újraindítani. :U

Levágta a kép tetejét egy fekete sávval, az eredeti tartalom pedig a képernyő közepe táján másolódott rá halványan a képre. Remélem többször nem csinál ilyet. :F

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13524) norral válasza janos666 (#13523) üzenetére


norral
aktív tag

Tuti csak melege van. :)

(#13525) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok!Panasonic TX-P42U20E-ról van vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#13526) hl225 válasza revezehun (#13525) üzenetére


hl225
tag

2010-es modell, gyaníthatóan csak fent maradt árgépen, már a tavalyi 42u30-ból sem nagyon lehet kapni olyat ami nem bemutató darab lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#13527) M_AND_Ms válasza -HajTömeg- (#13521) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én mégírtam a magam köszönő levelét, kiegészítve egy kis udvarlással.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13528) norral válasza M_AND_Ms (#13527) üzenetére


norral
aktív tag

Én is írtam, de hangsúlyozzátok ki, hogy az élő, illetve HD felirat azért lehetne még áttetszőbb. :)

(#13529) zsigus


zsigus
őstag

Ahogy látom az MTVA facebook oldalán már valaki lázad a halványabb logók ellen. Ha lesz még egy pár hasonló vélemény, félek tőle hogy visszakerülhet a régi állapot...

Hogy mi a baja nem tudom, mert így legalább szinte csak a "hasznos" tartalom látszik, és nem rondít bele semmi az adásba. Lehet hogy ő csak a logót nézi, nem a műsort...

Részemről is megvolt a köszönetnyilvánítás.

[ Szerkesztve ]

(#13530) tpeter77 válasza DM-Fan (#13520) üzenetére


tpeter77
addikt

szia, elnézést, azt hittem az U30-asban ez a funkció nincs benne.
Már találkoztam ezzel a "tanáccsal" a topikban de úgy gondoltam az U sorozatban ez nincs csak a G sorozatban és afelett.
Bocsánatot kérek. :U

(#13531) spiky03


spiky03
veterán

Lemértem, hogy mennyire ülök a tv-től. kb olyan 2,60 - 2,70 méterre.
A táblázat szerint még az 50"-os tv is kicsi lenne. :DDD
65"-os kéne. :Y :C

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13532) erdoke válasza spiky03 (#13531) üzenetére


erdoke
titán

Pedig teljesen korrekt. Én 2,5-2,7 méterről nézem az 50-est, és az 55-ös lenne már optimális közeli, de nem lenne probléma a 60-as sem.

A legjobb aláírás a héten

(#13533) athomi válasza zsigus (#13529) üzenetére


athomi
veterán

egy-két idióta, meg egy utolsó aljarocker :) úgy néz ki egyesek a TV logókat szeretik nézni a csatornákon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13534) nebulo5 válasza zsigus (#13529) üzenetére


nebulo5
senior tag

Kellene neki írni (én nem vagyok "pofakönyv" tag), hogy erősítse meg hibajavító trutyival, és akkor már bambulhatja neki tetszően!

Üdv: nebulo

(#13535) rigo88


rigo88
aktív tag

köszi a válaszokat.
bár az, hogy az általam kinézett xy modellhez képest a csúcsmodell a duplája, nem vígasztal, tv-re nem fogok 400ezer forintot költeni. de 300at sem. 600eurom van rá és pont :)
ebből szeretném kihozni a legjobbat.
asszem az lesz, hogy elmegyek a bótba ahol van 0% hitel, és kérem a 600euro környéki összes tévét rakják elém, és hagyjanak magamra egy fél órára...
empírikus nemde? :D

athomi: "aljarocker" <- ezt nemá...

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#13536) norral


norral
aktív tag

Néztünk ma olimpiát, direkt nem kíméltem a panelt kinn volt a logó, HD, élő, stb vagy 3 órán át. Az én panelem nagyon érzékeny. Megnéztem most (többféle) szürke háttéren, és csak a HD ghostol, semmi más.

Remélem így marad a dolog.

(#13537) rigo88 válasza tpeter77 (#13530) üzenetére


rigo88
aktív tag

üdv
neked mi a véleményed a tx p50u30ról?
szimpatikus.

(sry pont lejárt az 5perc)

Dirr

(#13538) M_AND_Ms válasza norral (#13536) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mármint, hogy ott marad a 'hd' ghost a paneleden? Hmm... ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13539) tpeter77 válasza rigo88 (#13537) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
A gyatrább analóg adás esetén elég rossz a kép, szemcsés, de hálistennek 2-3 adónál nincs több ilyenem, azt is ritkán nézem.
Viszont a magyar HD adás szuper rajta! Forma1, olimpia remek rajta! A jóminőségű nem HD adások is szépek rajta.
Egy 72 centis crt tv után váltottam erre, sógromnak is 72-ese van, mindig mondja is, hogy milyen jó tv-t vettem :)

kb egy árban kapni vele a Samsung 50"-os 3D-s plazmatévéjét, és az nem annyira érzékeny a ghostra, mint a Pana, és persze a Samuban van 3D az U30-asban meg nincs.
Képminőségét tekintve azt mondják kb egy szint a kettő, de a Samsungban az új FW valamit rontott a feketeszinten ha jól emlékszek.
Én e kettő közül az U30-at vettem mert 30-al olcsóbb volt a Pana és nem érdekelnek még most a 3D-s filmek, még elég kevés van belőlük.

A két tv közül azt válaszd, amelyik neked szimpatikusabb.

(#13540) szepi77


szepi77
tag

M1 logó opacitása elérte a határeset szintet. Kár, hogy az "Élő" és a "HD" logóra külön beadványt kellene benyújtani, hogy halványítsák. De már az is valami, hogy a sok panaszt legalább lereagálták egy látható változtatással. Nem úgy, mint az RTL esetében, ahol válaszra sem méltatták a panaszos levelünket.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-P42S30E

(#13541) Marci79


Marci79
aktív tag

A cellafény beállításával kapcsolatban mit érdemes tudni? Bejáratás alatt és után.
(Mire jó és mi értelme lenne, eme opciónak?)

(#13542) M_AND_Ms válasza szepi77 (#13540) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Rtl Klub nálam már nem számít. Annyira keveset nézem, hogy tőlem akár egy egészképernyős csatornalogót is kirakhatnak, bal felső sarokban kis képben a műsorral.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13543) kalmanchris válasza M_AND_Ms (#13542) üzenetére


kalmanchris
tag

Egyetértek. Nincs értelmes műsoruk a Telaviv 2-vel együtt...

(#13544) DM-Fan válasza kalmanchris (#13543) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Idejét sem tudom, mikor néztem ezen két adó valamelyikét utoljára. Talán pár hónapja volt szerencsém utoljára az egyikőjük híradónak csúfolt, már-már a legalja bulvár szintjét sem megütő műsorához. Nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. Észre sem vettem, hogy vége lett és már a celebműsor ment.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13545) norral válasza M_AND_Ms (#13538) üzenetére


norral
aktív tag

Azért nem fogom hagyni beégni. :) De ez a HD felirat legalább kicsi, a régi M1 HD-t 3 méterről is láttam filmnézés közben is, ahogy ghostol. Inkább maradjon ez a HD, mint visszajöjjön a régi logó, vagy visszavegyék az áttetszőséget.

Ez a HD felirat csak a legsötétebb szürkéken látszik, azaz gyorsan kimosható kategória, így nem is izgultam túl tegnap, majd ma valami filmmel kiszedem.

A lényeg azonban még mindig az, hogy a tényleg rohadt érzékeny panelem alig érezte meg az új logót, vagy az élő feliratot. Csak a HD-nak maradt nyoma. Ez sokakat megnyugtathat, mert akinek kevésbé érzékeny a panelje, az akár 4 órát is bámulhatja nyugodtan, alig fog neki bármi is ott ragadni.

(#13546) Szabii14


Szabii14
csendes tag

Kettő közül melyik? :)
LG
Pana

(#13547) Gergőke88 válasza Szabii14 (#13546) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pana.
De hogy hol fogsz kapni bontatlan origi darabot....

(#13548) rigo88 válasza tpeter77 (#13539) üzenetére


rigo88
aktív tag

köszi a véleményed, egyre szimpatikusabb ez a modell!

bár nyilván nem fogod átolvasni a teljes fórumot a hozzászólásaim után kutatva :D már írtam, hogy a 3d nem érdekel. nem is fog. :R

és az is igaz, hogy még hd adást sem fogok tudni nézni amíg a dm500-s van üzemben nem a htpc+tvkártya. de ez már csak idő kérdése.

Dirr

(#13549) Drakuf


Drakuf
tag

Szerintetek plazma vagy lcd? :D:D Ha plazma akkor legfeljebb 350 ezerig milyet? :P Mellesleg lenne rákötve egy xbox is.

(#13550) DM-Fan válasza Drakuf (#13549) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kezdetnek talán olvasd el az #1. HSZ-t!

A Panasonic 50ST50-et megkapod 300 eFt-ból. Az a jelenlegi legjobb ár/érték arányú plazma.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.