Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) DM-Fan válasza tamáspapa (#12597) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha 50"-ban gondolkozol, akkor csak felbontást tekintve a fullHD előnye sajnos elveszik a közel 4 méteres nézési távolságodon. Viszont minden mást tekintve nyersz a fullHD-vel: a fullHD modellek általános képminősége jobb, ha közelebb ülsz, akkor már a nagyobb felbontás adta többlet is jelentősen növeli az élményt, a fullHD modellekben már ott a 3D (ha ez szempont) és a kiegészítő funkciók is fejlettebbek. HD-Ready modellben pl. én nem tudok PVR-funkcióról, erre konkrétan rá is kérdeztél. Külső eszközzel persze megoldható ez is, de minek bonyolítani, ha TV-ből is kapsz olyat, ami tudja?
Ha hivatalos helyen veszed Londonban, akkor elvileg a pán-európai garanciajeggyel itthon is tudnod kell garanciáztatni, elvileg! A probléma inkább az eltérő régióból lehet, bár elviekben a tápjának tudnia kell a megfelelő csatlakozóval mindkét elektromos hálózaton üzemelni és elvileg a tunerrel sem szabadna bajnak lennie, de ilyen konkrét tapasztalatom nincs, sosem láttam itthon a brit piacra készült TV-t.

Az extrák használata nagyon egyénfüggő, a 3D-vel kapcsolatban általános tapasztalat, hogy a varázsa gyorsan elillan, az internetes funkciókat viszont sokan szeretik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12602) gulylali


gulylali
csendes tag

Hetenkénti boltlátogatóként figyelem a plazmaárakat.
Az auchanban valahonnan előkerült egy újabb(egy bő hónapja 120-ért hitelre eladtak egyet ,ha? eladták) utolsó darabos látszatra valahol már kiállított 42g30 120-ért.
A metro-ban van egy ugyancsak kiállított 42ut30 132-ért.Ezt még bekepcsolva nem láttam csak a polcon van készenléti állapotban.
Szerintetek nem lenne jó vétel valamelyik?

(#12603) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

200-250 környékén néztem Panasonicot és 2 gép jött szóba.
Melyiket lenne érdemesebb megvenni? TX-P42ST50E 3év gar. vagy TX-P42GT30E 2év gar.?
Ebben az árfekvésben valami jobb választás? Ha nagyon-nagyon megérné akkor 300 de ez már tényleg valami nagyon tuti gép kellene hogy legyen.

Az 5éves garancia lesz mostanában a Panasonictól?

Köszi

(#12604) DM-Fan válasza gulylali (#12602) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Árat tekintve mindkét készülék nagyon-nagyon megérné ennyiért, mondhatni brutálisan jó ár. A probléma gondolom ott van velük, hogy valószínű bemuatópéldányok voltak, jobb esetben csak pár száz, rosszabb esetben már egy-kétezer üzemórával, még rosszabb esetben itt-ott beégéssel. Ha megvizsgálod mindezt és kiderül, hogy ilyen tekintetben is rendben van a dolog, akkor nagyon jó vétel mindekettő.

Get Moded!

(#12605) DM-Fan válasza rszp (#12603) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Neked kell tudnod, hogy kellenek-e azok a plusz dolgok, amelyeket a GT30 kínál az ST50-nel szemben. Nekem a két gépet alapbeállításokon összevetve a GT30 képe tűnt szimaptikusabbnak. Mindazonáltal hatalmas különbség azért nincs a képük között, viszont az ST50-re adott 3 év garancia pont 1 évvel több, mint a GT30-ra adott 1 év, ami nagyon sokat érhet és billentheti a mérleg nyelvét az ST50 felé.

Get Moded!

(#12606) rszp válasza DM-Fan (#12605) üzenetére


rszp
aktív tag

Elsődlegesen a képe érdekel, majd a hang és ezután garancia, a végén szolgáltatás, mert túl nagy eltérés nem lehet a szolgáltatásban.

Árgépen találtam P42GT50-t 317-ért csak a garancia kérdéses, mert ez nem a P.Shop. Ott 350-ért van és az már drága nekem.

Olimpiai akció nem lesz esetleg? Garancia kiterjesztés, árcsökkentés akár az Olimpia idejére?
Ha még ki tudom húzni néhány hónapig, várható valami árcsökkenés? Nem ismerem az árgöbét.

[ Szerkesztve ]

(#12607) hl225 válasza rszp (#12606) üzenetére


hl225
tag

Tavalyi árak alakulása

[ Szerkesztve ]

(#12608) rszp válasza hl225 (#12607) üzenetére


rszp
aktív tag

Hasznos volt. Köszönöm. :R

(#12609) DM-Fan válasza rszp (#12606) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pontosan a képminőség miatt mondtam, hogy a GT30 jobb lehet, mert nekem már eleve alapbeállításokon is jobban tetszett a képe, de ezen felül ugye ott az ISFccc nevű szolgáltatás (kalibrálási lehetőség), ami az ST50-nél nincs meg.

Hangot tekintve egyiktől se várj semmit, konkrétan 10-es skálán 1-esre értékelném mindkettőét, csak akkor lehetne rosszabb, ha egyáltalán nem szólna! Semmi teste ezen TV-k hangjának, a mélyek unblokk hiányoznak, magasabb hangerőn még rezonál is, stb., hírműsorokhoz elég, filmnézésre már teljesen alkalmatlan. Már egy olcsó bögreszettel is többre mész.

A 42GT50 sehol nem ér 317 eFt-ot, kb. a fele lenne a reális ár érte, egy 42"-os TV-ről beszélünk, aminek a tavalyi, 3D nélküli verzióját (42G30) meg tudtad venni 160 eFt-ért nemrégiben! Most meg már ugye 2D verzió nincs is, pusztán azért pedig, mert az utód 3D-t is tud teljesen indokolatlan az ártöbblet. Talán jövő év elején elérhető lesz 200-220 eFt körül, annyiért már talán meg szabad venni, bár szerintem még az is sok.

Olimpiai akció úgy néz ki nem lesz, jövő héten indulnak a játékok és se híre, se hamva. Könnyen lehet, hogy karácsonykor lesz csak 5 éves akció. Szignifikáns árcsökkenést nem várnék idén, csak pár tízezer forintosat maximum.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12610) rszp válasza DM-Fan (#12609) üzenetére


rszp
aktív tag

Amit írtam 317-ért az P42GT50. Ez gyengébb mint a tavalyi P42GT30??? Gyengébb mint a P42ST50??? :F

Most CRT van, 12 éves TX33AK10P hihetetlen jó hanggal. Ezt felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#12611) Gabor970 válasza rszp (#12610) üzenetére


Gabor970
addikt

nem találtam, hogy írtad volna, milyen messziről néznéd? Én mindig próbálok győzködni, hogy min 50", ha már TV-t vesz valaki!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12612) DM-Fan válasza rszp (#12610) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tudom, hogy azt írtad, arra reagáltam ezt:

"A 42GT50 sehol nem ér 317 eFt-ot, kb. a fele lenne a reális ár érte, egy 42"-os TV-ről beszélünk, aminek a tavalyi, 3D nélküli verzióját (42G30) meg tudtad venni 160 eFt-ért nemrégiben!"

Miért lenne gyengébb a 42GT50, mint a tavalyi 42GT30 vagy az idei 42ST50? Ez miből jött le neked? Nem gyengébb, csak egyszerűen nem ér 317 eFt-ot. Ennél jóval kevesebb pénzből vígan megkaptad tavaly a csak 2D-s 50G30-at is. Eleve nem nagyon vennék 50"-nál kisebb TV-t és ha 2,5 méteren kívülről nézed, akkor neked sem ajánlom!

Ha nem világos, mit takarnak az egyes modellszámok, ott vannak a specifikációk az #1. HSZ táblázataiban: tavalyi modellek, illetve idei modellek.

A minőségi hangot úgy ahogy van felejtsd el! Gyenge hangszórók kerülnek már ezekbe a TV-kbe, amelyek ráadásul lefelé néznek és nincs tér sem a készülékben, ami növelné a hangzás minőségét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12613) rszp válasza Gabor970 (#12611) üzenetére


rszp
aktív tag

A mostani 33" 4:3 aránnyal klb 3-3.5 méter. Ahogy számoltam 42"-nél nagyobb nem kell.
A túl nagy TV zavar, hiába vesztem a HD "élvezetet". Kábeles SD anyaghoz + DVD amire használom.

42ST50 kb 240, 42GT30 kb 220. Ezek mennyiért lennének reálisak ha a 42GT50 sem éri meg az árát?

[ Szerkesztve ]

(#12614) DM-Fan válasza rszp (#12613) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hidd el, hogy nagyon nem zavarna! 3,5 méterre az 50" sem nagy, még SD-adás mellé sem, sőt, ilyen távról már a DVD is szépen mutat az 50"-os panelen is. Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak 42"-ost vesznek, mert az hú de nagy a korábbi 55"-os CRT után. Aztán fél év után meg vakarják a fejüket, hogy 50"-os kellett volna és sokan cserélik is a viszonylag új TV-t.

"42ST50 kb 240, 42GT30 kb 220. Ezek mennyiért lennének reálisak ha a 42GT50 sem éri meg az árát?"

Neked kell tudni, számodra mi mennyit ér. A 42ST50-ért én nem adnék 180-200 eFt-nál többet. A Panasonic idei legalapabb, belépő fullHD plazmája (3D funkcióval). Igaz, jól sikerült, de csak 42" és semmi extra nincs benne, egyszerűen jó. A 42GT30 tavalyi 3D-s fullHD modell, nagyjából reális érte a 220 eFt, jobban testreszabható, mint az idei 42ST50.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12615) junkpod válasza Voice24 (#12595) üzenetére


junkpod
nagyúr

ja, igen, 1.323 az uj. kaptunk egy uj app kategòriàt - gyerekek - 3 uj appal. jo lenne ha vegre mi is megkapnank a böngészö appot...

Box's don't touch!

(#12616) Gabor970 válasza rszp (#12613) üzenetére


Gabor970
addikt

ilyen jó készülékeken gondolkodsz, mellette meg beérnéd 3m-re 42"-el? Ne tedd!!!
Illetve ha kábeles SD, és DVD akkor minek a GT széria? Ejj, jó TV, jó kiszolgálást neki! HD csomag, media player, HD anyagok. Persze és 50" :) Ha már pénzt költesz, ahogy nézem nem is keveset!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12617) rszp válasza Gabor970 (#12616) üzenetére


rszp
aktív tag

Fizikai limitbe ütközöm, ha 50" TV-t veszek. A 42" is kisebb átrendezést igényel és az a kicsi plusz hely már nem fér bele, hiába döntenék mégis az 50" mellett. Nem is gondolkodom 50"-ban.

Nem a 3D miatt kell a GT/ST (ez majd kiderül) hanem, hogy legyen egy jó képű 2D TV.
A 3D és full HD majd később bejöhet a képbe. Egyik se igaz picit se.
Ha lenne jó 32-36" CRT 16:9 aránnyal, akkor azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#12618) junkpod válasza DM-Fan (#12601) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezeknél a nezesi tàv vs. felbontàs kérdésekben ne feledjétek el, hogy a megadott tàvol altalaban a max tàvol, pl egy kanapé a falnak. gondolom. sehol sincs lànccal lekeritve a tv, nehogy közelebb menjenek. egy rosszabb felbontàsù tv közelröl nagyon gagyi... plane ha 50+ incsrol beszelunk.
pl ha hatradolok vagy elorehajolva nezem a tv-t, az mar majd 1 meter kulonbseg.

Box's don't touch!

(#12619) Ijk válasza junkpod (#12618) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha van pénzed megfizetni a nem csak HD-ready 50"-ost, akkor nyugodtan előre is dőlhetsz filmezés közben, ha úgy kényelmesebb. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12620) dawe79 válasza DM-Fan (#12600) üzenetére


dawe79
csendes tag

Kedves DM-Fan!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és terjedelmes szakértői válaszodat!
Sokat segítettél, de egyúttal még bizonytalanabb is lettem, ugyanis ma délután a feleségemmel az MM üzletében végre az aktív és passzív 3D-d megoldásokat is le tesztelhettük.

Nos bár a képátlók 42' voltak ami doboz hangulatot teremtett, de a samsung tisztább, full hd képe 3D-ben meggyőzőbb volt az LG megoldásánál. Ott valóban érződik a minőségromlás, és valahogy a varjúdombi mesék 2d-s síkeltolásos papírfiguráira hasonlított. LG mindkét vonalon kilőve (plazma, lcd). A samu szemüvegén, ha nem a tv-re koncentráltam, hanem beszűrődött a fény, csak akkor éreztem a vibrálást. A panánál is meglenne?

Sajnos plazma tv-t nem igen tudtam tesztelni, egyedül a pana u30-asa volt kiállítva, sajna nem meggyőző beállításokkal.

Viszont a feleségemnek és nekem is nagyon tetszett a samu e7000-es led világítású lcd tv-je. HD-ben nagyon ütött, a feleségem a samu 3D-je után rögtön a szívébe zárta.

Sajnos csak 55'!

Rossz hír, hogy a focinak ekkora plazmán az általad említett ghost miatt nem igen örülhetnék.

Ha megengedsz még egy kérdést!

Erősen gondolkodom a méret no meg az ára, és az általad említettek miatt a samu csúcsplazmáján.
De szerinted a 65st50, bár középkategória, de panasonic modell, felveszi a versenyt a samu csúcsplazmájával.

Nagyjából egy árba vannak! A kettő közül Te melyiket ajánlanád?
Ezenkívül gondolkodjak-e samu csúcs lcd-ben, pl. a foci közvetítések miatt?
Az eladó az lcd- között a sony csúcsát ajánlotta 2d és 3d-re egyaránt!

Ne haragudj, ha ismét sokat írtam, de szakértői válaszod biztos segít eligazodni a vásárláson, ráadásul, ahogy említetted ennyi pénz esetén, mindenképpen hosszú távra kell tervezni, és jól meggondolni a tv vásárlást!

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Dávid

(#12621) Jim-X válasza Ijk (#12619) üzenetére


Jim-X
őstag

Na igen... csak bírj ki 2 órát mondjuk a kanapén előredőlve...jóvicc :D

Én mondjuk közelebb hoztam a kanapét a faltól még kb 70 centivel, ameddig a nagyszőnyegem engedte, így még a hátterek is közelebb vannak az ideális szöghöz... :C

Üdv

A játék az nem játék!

(#12622) Ijk válasza dawe79 (#12620) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ki mondta neked azt a szamárságot, hogy focira LED-es LCD-t kell venni? :Y
Én biztos a 65ST50-et venném, ha meg tudnám fizetni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12623) Jim-X válasza dawe79 (#12620) üzenetére


Jim-X
őstag

Ha ilyen csúcs TV-ben gondolkozol, akkor szerintem ne az áruházi körülményekre hagyatkozz... Lehet, hogy ott a LED háttérvilágításút látod jobbnak, mivel eléggé világos van. Az áruházi beállítások amúgy is fényévekre vannak az ideálistól. Biztos vannak bemutatótermek, ahol meg tudod nézni a kiszemelt TV-t úgymond ideális körülmények között, megfelelő forrásanyaggal.
Szerintem érdemes rászánni az időt!

Megj.: A Focinézésnél lehet egy kicsit jobban oda kell figyelni, de megfelelően beállított plazmával szerintem a mai szinten ahol tartanak, nem kell nagyon aggódni beégés miatt. Csak nagyon szélsőséges esetben.
Én az EB-t végignéztem a G30-on és még egy ghostom sem volt!!!!!

Üdv

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#12624) DM-Fan válasza dawe79 (#12620) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az LG 3D megoldását nem csodálom, hogy elvetettétek, szerintem sem az igazi! A szemüvegen sok múlik, okozhat hasonló gondokat a Panánál is, a Pana is vibrál ilyen szinten, sőt!

"Sajnos plazma tv-t nem igen tudtam tesztelni, egyedül a pana u30-asa volt kiállítva, sajna nem meggyőző beállításokkal."

Kár érte, mert az csak a Pana tavalyi belépő fullHD modellje 3D nélkül, az alapján nem igazán lehet megítélni a plazmákat, pláne az új modelleket.

"Viszont a feleségemnek és nekem is nagyon tetszett a samu e7000-es led világítású lcd tv-je. HD-ben nagyon ütött, a feleségem a samu 3D-je után rögtön a szívébe zárta."

Pedig az közel sincs annyira jó, mint az ST50. Nem kicsit jobb a Pana plazmája, ez főként otthoni környezetben derülne ki!

"De szerinted a 65st50, bár középkategória, de panasonic modell, felveszi a versenyt a samu csúcsplazmájával."

A tesztek alapján nagyon jó a Samsung csúcsplazmája is, szerintem hozza az ST50 szintjét, de meg kell nézni, a Samsung-ot még én sem láttam élőben, az ST50-et, VT50-et igen, azok közül láthatóan az utóbbi jobb, persze sokkal drágább is, annyit nem ér, ugyanakkor már az ST50 is kiváló készülék! Ezek alapján nem merném ajánlani a Samsung-ot az ST50-nel szemben, de fordítva sem. Meg kell nézni mindkettőt és személyesen levonni a konzekvenciát, mert könnyen lehet, hogy neked más tetszik, mint másnak. Lehetőleg az otthonihoz hasonló fényviszonyok között kéne vizsgálni, így ha pl. márkaboltban jársz, akkor meg kell kérni az eladót, hogy kapcsolják le a világítást. Egy multinál erre nincs mód, hacsak nem kifejezetten abban a kis szeparált teszthelyiségben van az adott TV.

"Ezenkívül gondolkodjak-e samu csúcs lcd-ben, pl. a foci közvetítések miatt?"

Gondolkozhatsz benne, de mérlegelj és megintcsak nem győzöm hangsúlyozni: nézd meg az adott modellt mielőtt döntesz. Gondolom ismered annyira a két technológiát, hogy mit várhatsz el az egyiktől és mit a másiktól. LCD esetében nagyon a zsebedbe kell nyúlni ahhoz, hogy színhűséget, feketeszintet és mozgásmegjelenítést tekintve is olyan szintű TV-t kapj, amilyen akár csak egy ST50. A Sony csúcs LCD-i között tényleg vannak jók, de az ár/érték arányuk még úgy lehet rosszabb, mint a VT50-é, méretben sem nagyon kapsz belőlük 55"-nál nagyobbat és már azok ára is horror.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12625) Voice24 válasza junkpod (#12615) üzenetére


Voice24
őstag

Azért +, hogy még foglalkoznak a tavalyi modellekkel is :)

(#12626) DM-Fan válasza dawe79 (#12620) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Itt egy teszt a 64E8000-ről. Érdemes olvasgatni ezt is, bár az ST50 pár dologban azért ráver (pl. feketeszintben jelentősen). A 3D üzemmód vibrálása itt is szóba kerül negatívumként. KB. a cikkíró is azt mondja, hogy a GT50/VT50 jobb készülékek ennél, de az ST50-nel többé-kevésbé pariban van az E8000. Viszont ha megnézed 50"-os méretben a Pana GT50 olcsóbb is (kb. 450 eFt az ára), mint a Samsung 51E8000 (ami inkább 520 eFt), így pedig elég egyértelműen a Pana a nyerőbb választás. Ráadásul a Pana 50ST50 már megáll 320 eFt-ból is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12627) junkpod válasza Ijk (#12619) üzenetére


junkpod
nagyúr

egyébként gyártanak még egyáltalán hd ready tipusokat 50" vagy felette?

Box's don't touch!

(#12628) DM-Fan válasza junkpod (#12627) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Persze, a Pana-nak idén is ott az 50X50-es HD-Ready-je, sőt, a passzív 3D-s 50XT50 is. Előbbit beleírtuk az #1. HSZ-be is, utóbbi tudtommal itthon hivatalosan (még) nem forgalmazott termék, de lehet, hogy tévedek. 50" fölötti HD-Ready-ről nem tudok, szerintem nem is nagyon volt ilyen korábban sem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12629) junkpod válasza Voice24 (#12625) üzenetére


junkpod
nagyúr

ja, meg aranyos az a kisállattos applikáció, 2,5 éves kisfiamnak tetszett:)

Box's don't touch!

(#12630) junkpod válasza DM-Fan (#12626) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem értem a magyar kereskedőket, ha TV-ket árulnék és valaki az 500eFt kategóriás tv-k iránt érdeklődik, csak nem engedném haza üres kézzel. ekkora árú tv-t én még a vásárló lakására is kivinném tesztelésre (ha biztos vagyok, hogy jól mértem fel az igényeket, ott is maradna tuti...)

Box's don't touch!

(#12631) DM-Fan válasza junkpod (#12630) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, néha én is fogom a fejem, mekkora sötétség van egyes áruházi eladók fejében. Az értékesítési módszerekkel kapcsolatban meg aztán abszolút no comment.

Get Moded!

(#12632) ZEN1TH válasza DM-Fan (#12628) üzenetére


ZEN1TH
őstag

XT50 aktív.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12633) DM-Fan válasza ZEN1TH (#12632) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig passzívnak rémlett, már rég olvastam, látni meg nem láttam sehol.

Get Moded!

(#12634) dawe79 válasza DM-Fan (#12626) üzenetére


dawe79
csendes tag

Kedves DM-Fan!

Köszönöm a részletes, az általam konkrétan feltett kérdésekre a válaszaid!

Most már eléggé leszűkült a kör és leginkább a samu csúcsplazmájában gondolkodunk.

Éspedig:

A méret, ahogy írtad 64' képátlón, már mozis, ez 3D-ben is biztos jól mutat+a focimeccsek, illetve a fokozatosan bővülő HD tartalom.
A samu mellett szól, hogy gazdag a szolgáltatáskínálata, ami nem baj ha van, a nejemnek különösen tetszett a széleskörű smart funkció, kamera stb.

Állítólag 3-4 éven keresztül egy smart kit evolution funkcióval frissíthető a tv, bár nem tudom, hogy ez mennyire marketing, illetve parasztvakítás.

A 65st50 lévén, hogy pana szintén vonzó, de az ennyi funkcióval nem rendelkezik, + még 3 db szemüveget is venni kéne hozzá, samunál, most 4-et adnak+egy galaxy tab-ot is.

A hdtv 2012-es tesztjén a pana vt50 mögött a samu nem maradt el annyival, az lg valóban leszerepelt.

Ezek alapján remélem nem fogok nagyon mellé, a jelenlegi LGpk350 50' tévémnél biztos minőségibb lesz a változás képminőség illetve a méret okán is.

Mégegyszer köszönöm a segítségedet, üdvözlettel: Dávid

(#12635) DM-Fan válasza dawe79 (#12634) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az általad leírtakat egybevéve megértem a döntést. A ghosting tekintetében is linkeltünk nemrégiben egy összehasonlítást, amiben a Samsung jobban szerepelt a Panánál is - bár ennyi alapján nem általánosítanék, de azért megnyugtató lehet. Az ajándék tab pedig nagyon gáláns, esetleg linkelhetnéd ezt az akciót, hátha másnak is vonzó lehet.

Mindenesetre a személyes megtekintést továbbra is erősen javaslom mind a két gyártó TV-jének esetében, ha ennyi pénzt szánsz rá, akkor mindenképp érdemes! Az ST50-et még mindenképp nézd meg, mielőtt döntést hozol a kérdésben!

A Samsung támogatására kíváncsi leszek, nem jellemző az éveken át tartó support, de ne legyen igazam!

A jelenlegi LG-dhez képest üdítő lesz a változás, akár a Samsung, akár a Panasonic mellett döntesz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12636) dawe79 válasza DM-Fan (#12635) üzenetére


dawe79
csendes tag

Kedves DM-Fan!

Köszi, hogy reagáltál, az edigitalon láttam, de úgy tudom ez a samu általános akciója!

http://www.edigital.hu/Plazma_televizio/Samsung_PS64E8000_3D_SMART_Plazma_Televizio__4db_3D_szemuveggel+Samsung_P3110_Galaxy_Tab-p308857.html

Remélem sikerült a linkelés!:-)

Egyébként bizonyos LG cinema 3d tvk-hez 3d kamerát adnak ajándékba.

A samu honlapján a tv megújításával kapcsolatos tájékoztatás.

"Minden évben új tévét kap

Legyen mindig naprakész a televíziója a legfrissebb csúcstechnológiával. A Samsung Smart Evolúció képes teljesen átalakítani a készülékét anélkül, hogy önnek új televíziót kéne vásárolnia. Ehhez mindössze a Smart Evolúció csomagot kell csatlakoztatnia tévéjéhez. Alakítsa át a TV kétmagos processzorát az új generációs négymagos technológiával. Növelje a képminőséget és cserélje le a HD TV VCD felbontását, a Full HD lélegzetelállító képeire. Bővítse televíziója képességeit új funkciókkal és adjon hozzá új tartalmakat. Fedezzen fel új, interaktív tartalmakat és funkciókat, és élvezze a vadonatúj készülék tudását. A Smart Evolúció technológiával ön valóban új televíziót kap minden évben.

* A Smart Evolúció csomag nem minden TV típushoz elérhető, és a teljesítmény a Smart Evolution technológiát tartalmazó televízió műszaki jellemzőinek függvényében eltérő lehet.
* A külön vásárolt Smart Evolúció csomag által eredményezett fejlesztések a vásárlás évében elérhető teljesítményszintekre vonatkoznak.
* A Smart Evolúció csomagra hardverkorlátozások vonatkoznak.
* A Smart Evolúció csomag 2012-ben még nem elérhető, 2013 és 2016 között minden évben külön vásárolható meg a készülékhez."

Üdv: Dávid

(#12637) Tuya


Tuya
tag

Panasonic S20 CI+ modult tud fogadni?UPC miatt kérdem....

(#12638) DM-Fan válasza Tuya (#12637) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha minden igaz, akkor a 2010-es modellek tudták először fogadni a CI+ kártyákat, tehát az S20 már ilyen. De majd jön KTTech kolléga és megerősíti vagy megcáfolja.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12639) dawe79


dawe79
csendes tag

Kedves DM-Fan!

Olvastam itt a fórumon és ha jól tudom Te is azt szorgalmaztad, hogy a tv-k médialejátszója helyett érdemes külső médialejátszót használni.

Tudnál-e olyan médialejátszót ajánlani,persze ha van ilyen, ami gyakorlatilag mindenevő 3d-s filmek, 2D-s, 3D-s blu ray filmeket (iso) lejátszik, vagy érdemes külön 3d-s blu ray lejátszót venni? Most csak egy sima LG blu ray lejátszóm van. A hd filmeket többnyire úgy nézzük, hogy a notebookot hdmi kábellel kötöm össze a tv-vel, és a total media home theatre lejátszó progit használom.

Azt hallottam, hogy a hd set top box, persze hdmi-vel a tv-n a kábel tv adást szebben jeleníti meg, mint a tv erre való digitális tunere.

Jelenleg a vidanet hd cam modulját használom, a kép egyébként nem rossz.

Szerinted ennek van alapja?

Válaszod, mint mindig előre is köszönöm és várom!

Üdv: Dávid

(#12640) Jim-X válasza dawe79 (#12639) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Van külön médialejátszós topik ITT

Én személy szerint egy új tipusú Popcorn Hour A300-as médialejátszót használok, eddig nagy megelégedéssel! A nagytestvére a C300 is nagyon jó, bár kicsit drágább...az új fw frissítés után már nagyon jó, sok hibát kijavítottak benne.

Ezekbe mindegyikbre rakható belső merevlemez, tehát nem fog egy kanócon lógni mellette a külső HDD. Ugyanakkor hálózatban is képesek lejátszani, akár az említett laptopról is!

Üdv:Jim

A játék az nem játék!

(#12641) DM-Fan válasza dawe79 (#12639) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Van már pár médialejátszó, ami a 3DBD-ket is le tudja játszani, döntően az újabb chipset-tel szerelt modellek, ennek kapcsán nézz át a médialejátszó topicba! Nekem Popcorn Hour A-210-em van, másfél éve használom, igaz 3D-re nem használom, de minden másra tökéletes, fejlettek a hálózati protokolljai, BD-ISO sem kottyan meg neki, a HD-hangnormákat is tökéletesen kezeli. Teljesen passzív, fogad belső HDD-t (2,5"-ost és 3,5"-ost is) és teljesen néma.

A SetTopBox-szal kapcsolatban nem tudom, hol olvastál olyat, hogy jobb lenne, mint a TV-k saját tunerje, pl. a Panasonic TV-inek tunerjénél én még nem láttam jobb képet adó STB-ot, ráadásul ha jelenleg is Conax-modult használsz, akkor meg eszedbe ne jusson még egy plusz eszközt a TV alá rakni, teljesen fölöslegesen: plusz fogyasztó, plusz zajforrás, plusz egy távirányító, ráadásul még a képe is rosszabb, mint a TV saját tunerjével.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12642) tamáspapa válasza DM-Fan (#12601) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Köszi a válaszokat, továbbra is dilemmában vagyok. Tehát kb. 4 m-ről nézve a full HD-nak valamivel azért jobb a képe. A plusz szolgáltatások jól használhatóak. A dilemma az, hogy ha a távolság miatt a full HD nem annyira fontos - némi képminőség plusztól eltekintve - az egyéb szolgáltatás, tudástöbblet elég érv-e ahhoz, hogy kb. 100 e -rel ( 1/3-dal ) többet adjak egy tv-ért. Panában HD ready az X50, 189 e-ért, az ST50 meg 297-ért kelleti magát a pluszokkal együtt. Samsung PS51E530 lehet még jó megoldás HD readyre197 e körüli áron. [link]

(#12643) FefeeX


FefeeX
veterán

Megpróbáltam az első 3D 1080p mkv-t... A tévé gyönyörűen lejátssza, DE valamiért kiteszi forced 16:9-be, ami ugye a képarány változtatásával jár... Erre nincs valami megoldás, hogy egy számomra felesleges 70ezres lejátszót ne kelljen megvennem? :F (van egy WD TV HD-m, egy AppleTV-m JBzve meg van NAS-om is torrent klienssel, szóval nincs különösebb szükségem redundanciára)

Esetleg ha megy a MacBook Air-ről, a ritka 3D filmezéshez az sem lenne rossz megoldás végül... Vagy esetleg PS3...

[ Szerkesztve ]

(#12644) DM-Fan válasza tamáspapa (#12642) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Neked kell tudnod, számodra mi a fontos és ez megéri-e az anyagi többletet. Egy dolog biztos: az X50 és az ST50 nem egy kategória, semmilyen tekintetben. A nézési távolságod meg gondolom tényleg nincs kőbe vésve, mehetsz közelebb is és nyilván lesz olyan helyzet, amikor fogsz is. A Samsung HD-Ready-jét én hanyagolnám.

Szerintem várj még kicsit a vásárlással, lesz még olcsóbb az 50ST50, ha 250 eFt körülire lemegy az ára, akkor gondolom már nem lesz ilyen nagy a dilemma.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12645) tamáspapa válasza tamáspapa (#12642) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

MOst látom, hogy a Samu full Hd. Igaz, nincs PVR, de tudja az internetet. Mennyire jó alternatíva ez az ST50-hez képest, leszámítva a PVR hiányát?

(#12646) DM-Fan válasza tamáspapa (#12645) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Jó TV az E530, de elmarad az ST50-től, nem véletlenül olcsóbb a Samsung. Nem egy ligában fociznak. Igazából az ST50-et bizonyos dolgokban még a Samsung csúcsplazmája, az E8000 sem tudja megszorítani. Én maradnék a helyedben az ST50 mellett, csak megvárnám a következő áresést.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12647) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Erről mi a véleményetek?
Érdemes erre még egy ötvenest rádobni?
Főleg tévézésre használom,ritkán (havi 2-3) filmezésre és szeretek rajta focit nézni.
2m-ről nézem.
Nem tudom a full-hd észrevehető-e,érdemes-e rádobnom egy ötvenest.

Alias: Júzer error

(#12648) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#12647) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 2 méter már határeset, 42"-nál ott már elveszik a többletfelbontás előnye. Ellenben általános képminőséget tekintve picit jobb az S30, amin már van tükröződésgátló bevonat is. Ezen felül az S30 számos funkcióval és csatlakozóval több, mint a C3, ami a legalapabb plazma. Ha közelebb tudsz ülni 20-30 cm-rel, akkor HD-forrásnál látványos a különbség az S30 javára. Focinézésnél viszont figyelni kell az állandóan kintlévő eredményjelzőkre, mert azt a plazma tartósan nem nagyon komálja, azokat célszeű néha kizoom-olni egy kis időre. A színhűség, a mozgásmegjelenítés és a feketeszint viszont kárpótol mindezért, ezekben sokkal jobb már a C3 is, mint akármelyik ilyen árú LCD.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12649) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#12648) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Alias: Júzer error

(#12650) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#12648) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Egyébként olyan érdekes nekem ez a beégés, már egy 90perces meccs alatt is képes beégni valami?
Ha mondjuk discoveryt nézek egész nap,akkor másnapra ott a logo a bal sarokban? :(

Alias: Júzer error

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.