Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) BBéci válasza blakey (#13700) üzenetére


BBéci
titán

Mindig is szerettem a Pana lejátszókat, nem véletlenül írtam a cikkben elismeréssel a 310-ről. De egy VT50 sokkal jobbat követel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13702) Mezga Aladár válasza BBéci (#13698) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért ez a Furutech érdekes öszvér dac+phono mm, mc.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13703) BBéci válasza Mezga Aladár (#13702) üzenetére


BBéci
titán

Éppen azért kiváló szerkezet, ráadásul mindezt kiemelkedően magas szinten teljesíti. Az Esprit még sokkal jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13704) Mezga Aladár válasza BBéci (#13703) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kár hogy nincs szimmetrikus kimenete, és koax bemenete. Az utóbbi hiánya nagyon szűkíti a felhasználását.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13705) BBéci válasza Mezga Aladár (#13704) üzenetére


BBéci
titán

Az már egy magasabb osztály, ennek például van XLR kimenete.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13706) Mezga Aladár válasza BBéci (#13705) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na ez már egy komoly szerkezetnek tűnik. Van itt egy kartárs akinek ilyen van, csak még építi a rendszerét. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13707) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#13672) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"valóban megszerezhető egy Furutech is ennyiért, + egy tizes, mert az valóban High End kategória"

Tegyük a helyére ez NEM HIGH-END. :N :N

Ez a HIGH-END :K :K

Az ára olyan 11 000.- euro :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13708) BBéci válasza Mezga Aladár (#13707) üzenetére


BBéci
titán

Inkább ezt választanám, potom 25000 euróért vesztegetik és volt szerencsém rendszerben hallani a müncheni HIGH END 2012 kiállításon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13709) Mezga Aladár válasza BBéci (#13708) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezen nem fogunk vitatkozni. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13710) clarlet167


clarlet167
csendes tag

sziasztok

tegnap megrendeltem a UPC-től a digitális csomagot, HD media Card-dal, megdöbbenésemre nem volt hová bedugni... Samsung ps59d6900

Később rájöttem hogy ennél a típusnál utólag kell felpattintani hátulra a ci+ kártyaolvasót, de sajnos ez nincs hozzá.

Nem tudja esetleg valaki hogy hol tudom beszerezni? Van e értelme egyáltalán, állitólag nem biztos hogy működik a UPC-s kártya vele, az ES sorozatúak vannak csak feltüntetve a UPC oldalán.

köszi előre is.

Kemény vagyok, mint Tarzan sarka :)

(#13711) blakey válasza clarlet167 (#13710) üzenetére


blakey
titán

MM-be bemész, megrendeled, és 2-3 napon belül megkapod. Ez a leggyorsabb, árban nem tudom, hogy mennyire tér el a samu beszerzéstől, érdemes mindkettőt megkérdezni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13712) M_AND_Ms válasza clarlet167 (#13710) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Íme a tudatos vásárló! ;]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13713) clarlet167 válasza blakey (#13711) üzenetére


clarlet167
csendes tag

A Mediaval az a baj hogy tele van agyamputált emberrel... Szegény pali azt sem tudta miről beszélek, inkább azt mondta ez a tv tartozéka, külön nem lehet rendelésre sem:)

Kemény vagyok, mint Tarzan sarka :)

(#13714) blakey válasza clarlet167 (#13713) üzenetére


blakey
titán

Idén vezették be, nekem 2 nap alatt megjött a kért cuccom. :) Ügyfélszolgálaton intézik és gépről nézik cikkszám alapján.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13715) clarlet167 válasza blakey (#13714) üzenetére


clarlet167
csendes tag

akkor ne a tv osztályt kérjem? tudsz esetleg elérhetőséget?

Kemény vagyok, mint Tarzan sarka :)

(#13716) blakey válasza clarlet167 (#13715) üzenetére


blakey
titán

Nem tudok, személyesen intéztem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13717) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#13707) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hiába oltogatsz, nem nagyon érdekel a kioktató jellegű válaszod.

Attól, hogy láttál már ilyet, mert én pl igen, nem kell nagyokat mondani. Attól nem lesz igazad.

Miért nem fér bele a fejébe egy két embernek, hogy vannak fokozatok.
A Suzuki és a Bentley között van bőven élet!!!!!
A Mercedest luxuskategóriába sorolják nemde? Pedig vannak jobbak is nála.
Az Accuphase az pont NEM a Mercedessel van egyszinten, hanem mondjuk inkább a Bentleyvel.

SZERINTEM, DE OFF

"csak a zene van"

(#13718) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#13717) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Oltogatott téged a radai rossebb.
Ha neked az high-end nekem tök mindegy, de ez attól még hülyeség.
OFF

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13719) Toobee válasza dgyuri0123 (#13717) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem pusztán az szúrta a szemét, hogy helytelenül használod a high-end jelzőt, amivel megtéveszthetsz pár emberkét. Pedig az nem ezen a szinten kezdődik. Oltogatást nem láttam sehol, csak sértődést.

https://barbieripnk.hu/

(#13720) dgyuri0123 válasza Toobee (#13719) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A High End "kategória" besorolása nem az árcédula alapján keletkezik és nem is kilóra mérik, hanem sok-sok szaki a világban tesztelgeti és amikor az a sok neves szakíró-szaklap besolrolja a High End kategóriába akkor én ezt elfogadom. Soha ne dobálózzon senki több milliós cuccok nevével, mert ez nem az a fórum. A legtöbb felhasználónak kuporgatni kell még egy alapkategóriás plazmára is, ti pedig fikáztok valamit, mert nem kerül 3 millába? Persze megint csak szerintem.

A Furutech korábban említett Dac-ja igenis besorolható a legmagasabb osztályba, annak ellenére, hogy ti nem hiszitek el.

Ha pedig végigolvastad volna amit írtam, láttad volna az autós hasonlatomat is, miszerint a Mercedes NEM High End, mert van Bentley is 70 millióért mende?
Azért ez így kicsit sarkítás nem? Miért ne férne bele egy sokkal olcsóbb berendezés ugyanabba a ketagóriába, még akkor is, ha valóban van különbség a hangjuk között.
Mert most csak arról beszélünk ugye? A hangról.

Egyáltalán nem tévesztek meg senkit. A Pro-Ject bármelyik Dac-ját is képesek a High End-be besorolni és úgy árulni. Na ez az árverés. Nem az amit én mondok.

Egy legutolsó példával hadd éljek, mint elkötelezett plazma párti. A legtöbb Panasonic plazmára el lehetne mondani, hogy High End, ha nem szólnátok le egyből. mert ha öszehaonlítod egy lcd képével akkor hamar rájössz, hogy mekkora pénz kéne ahhoz, hogy egy átlagos plazma minőségét egy lcd-n akard láttatni? Szerintem az is közelítene az 1 millióhoz. Arra kapásból rávágnád, hogy High End? Akkor amikor (és ezt az itt fórumozók tudják a legjobban) , mire képes egy "alap" plazma is kb 150e-ből. Nem a legmagasabb képminőséget kapod, szinte a legalacsonyabb árért? Gondold már végig, mielőtt megint boszorkányégetésbe kezdtek.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13721) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#13707) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a szép ebben a világban, hogy van szabadakarat. Neked is van, élj vele legjobb tudásod szerint, de te se beszélj hülyeségeket kérlek, mert kevebbel is lehet zenét hallgatni.

Akkor nosza vegyél ilyet. Annak tudatában, hogy nem egy sóskifli árába került, biztos ez a legjobb a világon.
Abszolút életszerű egy Accuphase-t mutogatni. Ez olyan, mintha Ethiopiában reklámoznál egy vizicsúszdát :P

OFF

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13722) #66323456


#66323456
törölt tag

Tudna valaki saját tapasztalatból referálni tányéros júpiszi képminőségéről HD és SD adásoknál összevetve mondjuk a mindigtv képminőségével? Kábelesek nem játszanak, sajnos....Esetleg a Digisportról hasonlóképpen? A HD sportcsatorna miatt kéne választani valamit.

(#13723) hunspikey


hunspikey
őstag

oké, megfogadom a jó tanácsot BD lejátszó ügyben és a következőt fogom tenni. Most gyorsan veszek egy vacak 320-ast, csak hogy a kislányom tudja végre nézni a meséket amit már egy ideje kap, mondván, hogy majd egyszer lesz lejátszó is. Most már nagyon jó kislány, megérdemli.

Pár hónap múlva tudok legközelebb fejleszteni akkor szánnék rá körülbelül 400e-et, akkor veszek egy tutti média playert és egy felső kategóriás BD lejátszót. Ezt a 320-ast meg minimális értékcsökkenéssel jól eladom.

Kérdés akkor innen fogva inkább úgy szól, hogy 300e környékén melyik BD player az amelyik szerintetek tényleg hozzá illik a VT50-hez?

Más, tegnap próbáltam két földi digitális antennát is, de nem sikerült egyáltalán jelet fogni, rossz antennákat próbáltam, vagy valami mást szúrtam el?

Az egyik egy Strong SRT 12-es volt, ha jól emlékszem 40db körüli erősítéssel, a másik valami hagyományos kinézetű volt 30 db értékkel, rá dugtam a megfelelő csatlakozóra, áramot is adtam nekik de semmi nem történt, minden hangolás nulla csatornát adott.

Mit rontok el??

ps: bocsánat ha kicsit off topic kérdés volt.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13724) erdoke válasza hunspikey (#13723) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem bőven elég 130-ért az a Pioneer LX55, amit BBéci javasolt, nem kell túlzásba esni sem. :N

A legjobb aláírás a héten

(#13725) frei34 válasza #66323456 (#13722) üzenetére


frei34
csendes tag

Mindig TV-t nem ismerem,a UPC műholdas sztem nagyon jó HD-ben és SD-ben is.

(#13726) junior11 válasza hunspikey (#13723) üzenetére


junior11
veterán

Nézd meg a Pana DMP-BDT500eg-t is :).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13727) Gabor970 válasza #66323456 (#13722) üzenetére


Gabor970
addikt

a mindig TV lényegesen jobb minőség SD és HD esetén is. Volt UPC directem. Nekem is nagyon tetszett, amíg nem láttam, hogy a kábeles UPC digit mennyivel jobb.
Amikolr volt a directem, akkor is azonnal raktam antennát mindig TV vételhez, az ingyeneseket néztem, de ha azokon levő adás volt porondon, mindenképp ott néztük, nem a UPC directen. Ha a Mindig TV csatornaválasztéka elég, én feltétlen azt ajánlanám inkább.

hunspikey: [ilyesmivel] kellene próbálkozni, nem erősítős vackokkal. Persze miután meggyőződtél, hogy a lakhelyeden van vétel. Mindig TV honlapján utca/házszámra kiírja a vételi lehetőséget, és az antennaigényt.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13728) bucsher


bucsher
őstag

ismét köszönöm a tippeket :R, lett egy egreat r6c. eddig mindent tudott, amit az s30 magától nem.

In the pipe - five by five!

(#13729) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Sziasztok

Tanácsot kell adnom tv-vásárlással kapcsolatban, nagy nehezen sikerült lebeszélni a ledes dolgokról, de jelenleg 2 plazma között kéne dönteni.

Panasonic TX-P42X50E vagy Samsung PS43E450.

90%-ban sima iptv-adás menne rajta, alkalmanként 720-1080p-s x264, az is 2 méternél messzebbről. Tuner, hangszóró része lényegtelen. Sűrűn váltogatják az adókat, még ghosting se nagyon tudna előjönni :)

Az kérdés, hogy megéri-e a pana a +35k-t? A samsungot most pont 100-ért lehet kapni euronics-ben.

(#13730) DM-Fan válasza Spectrum (#13729) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem bőven megéri a Pana is a 135 eFt-ot, általános képminőséget és tunert tekintve jobb, mint a Samsung, de egyébként a Samsung is vállalható. Ebben a kategóriában egyikkel sem nyúl mellé, de a Pana egy árnyalatnyival jobb.

Get Moded!

(#13731) DM-Fan válasza hunspikey (#13723) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Még egy szavazat a Pioneer LX55-re, tökéletesen elég a VT50-hez, az Oppo BDP-95EU-t már inkább profi projektorhoz merném ajánlani, oda simán kellene. Az említett Pioneer ennek pont harmadába kerül és nem rosszabb annyival! Nekem a kisebb testvére van és azzal is bőven meg vagyok elégedve az 50G20-on, pedig már itt is szépen kijönnek a különbségek az egyes lejátszók között.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13732) Marci79 válasza Spectrum (#13729) üzenetére


Marci79
aktív tag

A Samu se rossz. Én megszerettem.

(#13733) n.dani válasza Spectrum (#13729) üzenetére


n.dani
tag

Az X50 feketéje és mozgásmegjelenítése szerintem jobb egy fokkal.
Ellenben azt nem szabad elfelejteni, ha a Samu képminősége is megfelel az illetőnek, akkor meg a plussz összegből kijön hozzá egy Dune 101-es például.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#13734) tendetiti


tendetiti
tag

Ismét új firmware 42G30-ra: 1.323 Viera Connect javítás.

(#13735) BBéci válasza dgyuri0123 (#13717) üzenetére


BBéci
titán

A Mercedes A, B, C, E osztályt mióta és hol sorolják luxuskategóriába?
Netán megint csak trollkodni, flame-t szítani akarsz, ahogy korábban?

A Furutech GT40 a középkategóriába tartozik, itt is oda sorolják.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13736) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Akit érdekel és nem tud ott lenni: élőben nézhetők a Sziget egyes koncertjei a Youtube-on, 720p felbontásban, akár most is. Több A+ kategóriás koncert is megnézhető, így pl. ma este 21:30-tól a Placebo. De holnap lesz pl. Korn is (bár én már láttam őket élőben és csalódás volt).
Kipróbáltam, abszolút folyamatos, szakadásmentes, élvezhető kép- és hangminőségű live stream-ről van szó. Nézzétek, ha kedvelitek az előadókat! Több Placebo koncerten voltam már és csak ajánlani tudom, nagyon jó show-kat szoktak csinálni!

Itt a közvetlen link, bökhettek a három színpad valamelyikére.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13737) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy melyik üzlethálózatnál lehetne Pana plazmákat megnézni.
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy érzékeny-e a szemem a "vibrálásra" Neo PDP panellel szerelt plazmáknál. Győr nincs messze. Bp-re emiatt ha lehet nem mennék fel.
TV-t hol érdemes venni, ha megtetszik valamelyik? Panashop pl mennyire megbízható, vagy inkább személyesen kocogjak el érte? (szállítás elég macera ahogy sejtem lcd-hez képest... 42-50"-nál személyautóval 150-200km-re... ) :B

(#13738) DM-Fan válasza szacsee (#13737) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Panashop teljesen jó nézelődési célra, legalábbis alkalmasabb, mint az agyonvilágított multik nagy része. Adott esetben még a világítást is lekapcsolják neked, ha megkéred őket.

Ők a hivatalos kereskedők, megbízhatók, nyugodtan vásárolj tőlük! A személyautós szállítás annak a függvénye, hogy mekkora méret mellett döntesz és milyen autód van. Csak állítva szabad szállítani és a dobozmérettel kalkulálj!

Get Moded!

(#13739) n.dani válasza DM-Fan (#13736) üzenetére


n.dani
tag

Jaja, én a 2006-os Szigeten láttam őket, fasza volt.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#13740) szacsee válasza DM-Fan (#13738) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Ezek szerint nyitott hátsó ajtóval kell végigjönnöm a varrógéppel Bp-ről, ha 50"-ost veszek. :D
Sim használata esetén belső nézetben gondolom nem kell tartanom beégéstől, mert "mozog" minden, max a hud-tól (verseny közbeni pozíció jelző, idő kijelző tábla stb.)
Közben játszanék is a TV-t nézve, így ha fix hud-os a játék kb mennyi idő után érdemes pihentetni? Félni nem félek a beégéstől, mert úgy vagyok vele, hogy az eszköz van az emberért nem az ember az eszközért. Szórakoztatásra veszem, nem pedig azért, hogy újkori tamagocsit játszak vele. :) (persze 1-2 tv műsor befigyelhet rajta, de főleg film és néha játék).

(#13741) blakey válasza szacsee (#13740) üzenetére


blakey
titán

Ehhez csak annyit fűznék, hogy fektettve szállítottam és nem volt semmi baja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13742) DM-Fan válasza blakey (#13741) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak annyit fűznék hozzá, hogy szerencséd volt, plusz nem tudhatod, mennyire gyengült meg közben a kapillárisszerkezet, ami lehet egy későbbi meghibásodás alapja. Rajta van a dobozon az egyértelmű piktogram, nem véletlenül került oda.

Get Moded!

(#13743) DM-Fan válasza szacsee (#13740) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem kell tartanod a beégéstől ezen szimulátor esetében, a HUD meg a legtöbb esetben kikapcsolható. Ha nem, akkor HUD-tól függően célszerű óránként 1-2, változó képtartalmas pihenőt beiktatni - annyi neked is kell egyébként is. Elég sokat játszom PS3-mal a plazmán, eddig 4 év alatt nem volt gond - kis odafigyeléssel simán megúszható minden gond nélkül. A múltkor egy hétvége alatt végigtoltam a Max Payne 3-at (pedig nem rövid), mégcsak ghost-om sem volt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13744) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most néztem az argep-et. Ezt hogy hozták össze, hogy a nem is oly rég még közel egy árban mozgó 50ST50 és 42GT50 közül előbbi már egész szépen ment lefelé, a GT viszont maradt?

Szerintem már induláskor is aránytalan volt, hogy vagy kicsit jobb képminőség (az is inkább csak abból fakadóan, hogy jobban kalibrálható), vagy látványosan nagyobb képátló közt választhatsz ugyan annyiért. Na de így...? Mint ha GT50-ből egy darabot nem akarnának eladni (aki nem árérzékeny, az úgyis inkább a VT50 felé kacsintgat...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13745) DM-Fan válasza janos666 (#13744) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezt én sem értem, pedig szerintem a GT50 sok szempontból vonzóbb modell lenne sokak számára. Érdekes ez az árképzés.

Get Moded!

(#13746) blakey válasza DM-Fan (#13742) üzenetére


blakey
titán

Nem egy tv volt így szállítva, egyiknek sem lett semmi baja, de engem nem zavar ki, hogy szállítja, csak egyszerűen megjegyeztem. Van amelyik már 5 éves és semmi baja. Piktogrammot én is el tudok helyezni pl. a mikróra, hogy macskát nem szabad szárítani. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13747) Topanka


Topanka
aktív tag

BBéci

Légysi segíts a tanácsaiddal, és ha lehet légy türelmes a tudatlanságommal szemben.
Mint korábban írtam tv-t vennék.Jót.
Nézési távolság min.: 1,6-1,9m (ez ritkábban), max.: 3,5m (ez gyakrabban)
Internet nem érdekel. Akkor írtam hogy szimpizek a Pana 50ST50-nel.
Javasoltátok "Gergőke88"-vel, "erdoke"-vel egyetemben, hogy kicsi lesz ez a méret, nem lenne jobb a "Samsung PS60E530 (343eFt), esetleg a 3D-t is tudó PS60E550 (389e Ft)".
Közben képbe jött az a bizonyos hálozati média lejátszó, amit az istennek sem akartam megérteni minek is kell, de "DM-Fan" türelmesen leírta. Amit nem értek még ebben a témában:
1, Mi a NAS
2, Erre a média lejátszóra kötöm a passportot, vagy pendrivet, vagy külső vinyót, (lemezt nem akarok írkálni sem DVD-t, sem Bluray-t)?
A gondom, hogy a tv mellé a lejátsó, plusz a 3D szemüvegek ami elég drága 20ezer/db, elég sokba jönne ki.
Vagyis most elviselem a 300 ezer kiadását a tv-re, max a 4db szemüveg ára, de később tudnék költeni lejátszóra ami szintén nem lesz olcsó.
Milyen lejátszót javasolsz? pl. Popcorn 300-as-t? Ez tudja a 3d full-hd-t?
Vagy egyáltalán milyen vásárlási politikát javasolsz?
Akár tv, szemüveg ügyben is.
Tudom, szinte arra kérlek gondolkodj helyettem, de nagyon hálásak vagyunk már így is a hasznos beírásokért, és a családnak ez brutál nagy kiadás, de mindenki ezt akarja.

A mai napon elmentem kisvárosunk egyetlen szaki "juronikszjába", hogy lássak valami tv félét.
Mondom: szeretnék egy TV, plazmát, ha lehet Pana-t.
Válasz: Pana sajna nincs semmilyen, de plazma se.
Kérdem: Miért?
Válasz: Mert nem kérik.
Na bumm. Most mi legyen. Legközelebbi város ami nagy és talán van ott plazma az Kecskemét, és Szolnok.
Hova menjek, hogy a legnagyobb eséllyel lássak is olyan, vagy hasonló tv-t amit venni szeretnék?
Hálóban váltana fel egy 52cm-es ---Mi is volt a múlt múlt évezredben?-- képcsöves tv-ét.
Szóval hatalmas változás lenne, jól és átgondoltan szeretnék vásárolni család minden tagjának az élvezetére.
Vagy hasonló árkategóriában tényleg gondoljam át nagyobb méret vásárlási lehetőségét. (SD adás figyelembe vétele mellett, bár nem ez lesz az elsődleges)
Én még nemm láttam Pana plazmát, bár másmilyet sem, de már nagyon tetszik az 50ST50 ár/érték miatt is.
Vagy várjak egy kicsit, hátha olcsóbb lesz, vagy 5 év gari...

[ Szerkesztve ]

(#13748) DM-Fan válasza blakey (#13746) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért az állítva szállítás megkövetelésének kicsit komolyabb alapja és oka van (én még egyébként nem láttam macskát áthúzva egyik mikró dobozán sem, ellenben minden plazma dobozán rajta van a csak állítva szállítható jelzés), persze mindig akad olyan, aki szarik rá, az ő baja, de másnak ne javasoljon hülyeséget! Én meg nem egy plazmát láttam törött kijelzővel ilyenből kifolyólag, akkor most kinek van igaza?

Aki nem tudja maga megoldani a szállítást, de sajnálja az 5 eFt-ot egy házhozszállításért egy 200-400+ eFt-os készülék esetében és nem tartja be az egyértelmű gyártói utasítást, az magára vessen!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13749) DM-Fan válasza Topanka (#13747) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de válaszolok.

"1, Mi a NAS"

Network-Attached Storage

Hálózati alapú háttértár, önmagában is működni képes HDD, vagy több HDD, amely hálózatba kötve elérhető pl. a médialejátszó, mobiltelefon, talbet, PC, stb. átal.

"2, Erre a média lejátszóra kötöm a passportot, vagy pendrivet, vagy külső vinyót, (lemezt nem akarok írkálni sem DVD-t, sem Bluray-t)?"

Kötheted rá persze, de ennél komfortosabb és praktikusabb megoldás a NAS, mert azt egyszerre minden eszközöddel eléred, mivel a router-re kell kötni.

"Milyen lejátszót javasolsz?"

Minden attól függ, mik az elvárásaid, illetve hogy mennyit szánsz rá. A Popcorn-ok típusait itt tudod böngészni. A Dune-k közt itt tudsz szétnézni.

Először böngészd át, hogy melyik mit tud, majd mérlegelj, hogy mire van szükséged!

TV-t (pláne Panát) elsődlegesen a Panashop üzleteiben keress (jobb oldalt ott vannak az üzletek felsorolva)! Azért a nagyobb multiknál is akad plazma, meg lehet szemlélni őket.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13750) Topanka válasza DM-Fan (#13749) üzenetére


Topanka
aktív tag

Persze örülök a Te válaszodnak is.
Tehát a NAS egy adathordozó ház, ami kezeli a bele tehető HDD-ket, és amit a router-re kötök.
Ez is lóvé, és passportom van 1 TB-os, külső HDD 2 TB-os. NAS-ra beruházni így ráér később.
Akkor most az lesz a dolgom, hogy belemerüljek a média lejátszókba, mit is tudnak.
Azt mire kötöm? Ok, a kimeneti jelet -milyen csatival is?- a tv-re, de ezt is elvileg a router-re csatlakoztatom?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.