Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) vMk^ válasza junkpod (#13597) üzenetére


vMk^
csendes tag

Nálam kijön a TV-ből a DTS hang, ha usb-ről megy a lejátszás, akkor is. Viszont tényleg jobb egy független mediaplayer.

(#13602) Gabor970 válasza M_AND_Ms (#13600) üzenetére


Gabor970
addikt

Szerintem a retekklubon a sötétítés nem ma lesz, hanem akkor van, amikor adnak :(((

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13603) Gabor970 válasza b.lajos (#13598) üzenetére


Gabor970
addikt

ahamm, TV eladó, 6000Ft/1". Kérek 42" tévét....., ......50"-lett, maradhat? :) Jahh, hogy miért nem így működik, nem is értem....

150e Ft volt a PS50C430, szívesen vettem volna 300e-ért egy PS100C430-at :D

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13604) b.lajos válasza Toobee (#13599) üzenetére


b.lajos
tag

Tényleg, a terület is nő :DD , na jó vicceltem, értelemszerű, hogy nő a megjelenítő területe, és még a káva, viszont más semmi. Ez az ár képzés akkor lenne reális ha a panel tenné ki a tv árának 60-80%-át. De mivel erről sem infóm sem megfelelő tudásom tájékozottságom nincs inkább nem megyek bele a témába mélyebben.

b.lajos

(#13605) junkpod válasza vMk^ (#13601) üzenetére


junkpod
nagyúr

akkor ezt rosszul tudtam...

Box's don't touch!

(#13606) nightshadow


nightshadow
veterán

LG 42PA4500 review: [link]

(#13607) Viktor81 válasza Gabor970 (#13602) üzenetére


Viktor81
senior tag

:)
Ez oriasi....
Nagyon talalo.
Hozza kell tennem, semmit nem vesztett a "muveszvilag" ezzel a buntivel, sot ! Ha napi 12 orara feketek lennenek akkor is boven artalamasabb lenne, mint "kellene".

(#13608) alázógyík válasza nightshadow (#13606) üzenetére


alázógyík
őstag

Az lehetett, hogy már ilyen tv-t láttam a Metroban, 130K-ért? :U

(#13609) nightshadow válasza alázógyík (#13608) üzenetére


nightshadow
veterán

Miért ne lehetett volna, itthon is forgalmazzák, pl. az e-digitalban jelenleg 110k.

[ Szerkesztve ]

(#13610) alázógyík válasza nightshadow (#13609) üzenetére


alázógyík
őstag

Jaa, le vagyok maradva.

Egyébként érdekes volt. Be volt kapcsolva vagy 15 tv, minden méretben, típusban,.....

Mennyaszonyomat oda hívtam, hogy melyiknek van jobb képe, lessen már rá a tévékre.
Volt ott ledes Samu, LCD, Ledes Lg,....

Rögtön a plazmára mutatott, hogy 100x szebb a képe mindegyiknél. Pont ez az LG volt, amit linkeltél. Tényleg jó képe volt, pedig ez még alap plazma.
Éppen tenisz ment mindegyiken.

[ Szerkesztve ]

(#13611) BBéci válasza mp54 (#13593) üzenetére


BBéci
titán

"Hidd el, nem gyakori az ilyen feleség..."

Tudni kell választani. Nem tudnék olyan nővel együttélni, aki nem vesz részt örömmel a számomra kedves elfoglaltságokban, akinek más az értékrendje, az érdeklődési köre. Ez a jó házasság alapja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13612) hunspikey válasza spiky03 (#13465) üzenetére


hunspikey
őstag

csatlakozom az előttem szólókhoz, én sem keveset agyaltam az 50-es és az 55-ös közt, ráadásul VT50-ből az az 5 coll ugye méreg drága. Ennek ellenére minden alkalommal hálát adok az égnek, hogy nem sajnáltam magamtól. Rohadt szarul érezném magam ha a kisebbet vettem volna, pedig 2.8 méterről nézem ahol akár még az 50 collos is el menne...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13613) hunspikey


hunspikey
őstag

azt tudja valaki, hogy miért van az, hogy HDMI bemenetnél illetve USB drive-ról való média lejátszásnál homlok egyenest más képi beállítások elérhetők? Gondolok itt arra, hogy pl nincs THX üzemmód ha pendrive-ról nézek filmet :F

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13614) DM-Fan válasza hunspikey (#13613) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az USB-ről történő lejátszással kapcsolatban nem ez a legnagyobb probléma. Alapvetően az a baj, hogy pl. helyes kadencia sem érhető el mondjuk egy 24p anyagnál, mert 60 Hzre force-olja a képmódot. Már egy olcsó médialejátszóval is sokkal többre mész, ott már normálisan működik a 24p, plusz a HDMI-n keresztül úgy állítod be a képmódot, ahogy neked tetszik, akár a THX-et is. De a VT-széria nagyon megérdemel egy drágább médialejátszót is, sőt, mondhatnám úgy is, hogy alapvető, hogy minimum egy Popcorn-t, vagy Dune-t illik alárakni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13615) BBéci válasza DM-Fan (#13614) üzenetére


BBéci
titán

Fel nem foghatom, miért akarja mindenki a beépített médialejátszót használni? :F
Aki olcsó 100000 forintos tévé tulajdonosa, még azt a pénzt is nehezen kaparta össze és nem futja normális lejátszóra, hát egye fene, megértem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13616) hunspikey válasza DM-Fan (#13614) üzenetére


hunspikey
őstag

ezt nem értem. Azt hittem, hogy pont a VT50 széria az ami tudja a 96 hz-es képi módot, ami ugye 24 fps-hez van kitalálva (4 x 24 = 96 hz azaz minden forrás framere jut egy kép pásztázás)

És egyébként ennek megfelelően, rohadt jól is játssza le a 24 p-s anyagokat, csak mint mondottam az zavaró, hogy nem ugyan azokat a kép beállításokat hozza fel a különféle bemenetekre- ezt nem értem.

Néztem a popcornt- azért ez csak 100 ropi - nem tekintem olcsónak, vagy belépő modell is jobb képet ad mint a TV beépített lejátszója?

Azt már kipróbáltam, hogy HP laptop HDMI-vel rákötve, legfrissebb K-lite codec pack és benne ugye a media player classic, sehol sincs képminőségben a TV média lejátszójához képest. Nincs megfelelő gradáció a képben, olyan mintha kb 1.6-os gammával menne az egész. Nagyon csúnya.

Popcornból melyik az amelyik tényleg jó, és mondjuk nem 100e ft?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13617) hunspikey válasza BBéci (#13615) üzenetére


hunspikey
őstag

alapvetően azért mert azt gondolom / gondoltam, hogy amennyiben az ember megveszi egy cég csúcstermékét 700 ezerért akkor az tudjon már egy tetves mkv-t normálisan lejátszani minden opcióval egyetemben. Lehet irreális volt az elvárásom, de akkor minek rakják bele?

na mindegy - bele törődöm :O

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13618) BBéci válasza hunspikey (#13617) üzenetére


BBéci
titán

A beépített médialejátszó nem képes 24p-re, a tévé, külső forrásról, tökéletesen megjeleníti azt.
A tévé az képmegjelenítő, nem lejátszó, ezt tudomásul kell venni! Az, hogy beleerőszakoltak egy extra funkciót, az ugyanúgy sz@rt sem ér, mint ahogy webböngészője sem egyenértékű egy PC-vel. Azért teszik ezeket a tévékbe, mert valamelyik idióta koreai marketinges kitalálta
és a többiek kénytelenek utánuk menni. Kivéve a Sonyt, mert a VT50-nel arányban lévő HX850 csúcsmodelljük (730000 Ft) szinte semmit nem tud lejátszani és csak FAT-ot kezel.
Senki nem mondta, hogy csak 100000 forintért lehet jó lejátszót kapni, de azt szintén tudnod kell, hogy ami igazán kiváló, az tévé árban van. Miért adnák fillérekért a videólánc egyik szemét, amikor a másik 700000 forint, hol lenne az arányban?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13619) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic TX-P42X50 review: [link]

(#13620) vilga


vilga
tag

Egy meglepően példa értékű hozzáállás:logóügyben

[ Szerkesztve ]

(#13621) DM-Fan válasza hunspikey (#13616) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nemcsak a VT-széria, de a kisebb modellek is 96 Hz-en járnak a 24p anyagoknál (már tavaly a G30 is tudta ezt, janos666 kolléga is kimérte, de a korábbi modellek is tudták már), sőt, szerintem a kisebb modellek is tudják, de ez külső forrásból érkező jelre vonatkozik és nem a beépített médialejátszós tartalomra (legalábbis a VT30 esetében még így volt, de gyanítom a VT50 esetében is így van). Nem feltétlen veszed észre, hogy nem 24p módban játssza az USB-ről a tartalmakat, pláne, ha az IFC-t is bekapcsolod, de attól még az nem jó.

Popcorn-ból 100 eFt-ból konkrétan már a csúcsmodellt kapod meg, ott van a Popbox 40 eFt-ért, ott van a Popcorn A300 szűk 70 eFt-ért, de ott van a Dune számos lejátszója jóval 100 eFt alatt, akár 30 eFt-ért is.

Na, ezek minden tekinteten lemossák a TV beépített lejátszóját, akár folyamatos lejátszást, akár képminőséget, akár funkciókat nézzük. Ez a TV nagyon igényli ezt, erre pénzt kell szánni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13622) vMk^ válasza hunspikey (#13617) üzenetére


vMk^
csendes tag

Sőt... akkor már mindent játsszon! És persze jó a meglátás Béci részéről, nyilván nem fogok még csak a TV fele árért sem mediaplyert venni. Örültem, hogy ezt össze tudtam kapargatni rá. És nyilván többre megy az ember minőségben is ha dedikált komponenst használ.
Tényleg csak az a baj, hogy belerakták a lejátszót, és csak félmunkát végeztek ezzel. Ha nem rakták volna bele, akkor valószínűleg nem lenne sírás, hogy mit nem visz és stb.

[ Szerkesztve ]

(#13623) norral válasza hunspikey (#13617) üzenetére


norral
aktív tag

Azért azt megemlíteném, hogy semmi sem tökéletes, egy külső mediaplayerrel is meg lehet szívni.

Nekem Dune 101 van, és szerintem szuper kis szappantartó lejátszó. Visz mindenfélét, amit manapság kell. Ez még nem 3d-s, meg a HD hangok néha kifognak rajta, de engem ez sem zavar, mert egy sztereó rendszerem van.

Ha leírod ide az igényeid, akkor segítenek.

Sajnos a beépített médialejátszó is csak egy marketing bullshit, egyikben sem az igazi, ahogy DM-Fan írta, ezt követeli meg a piac, csak azért van benne egyáltalán.

(#13624) dgyuri0123 válasza vMk^ (#13622) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igazad lehet.

A G30-on én is kipróbáltam, de eléggé lehangoló a beépített lejátszó. Mondjuk örültem volna, ha a WD-t ki tudom váltani vele, mert nem szeretem a kábeleket. Jobb ha csak egyetlen madzag lóg ki a tv-ből az erősítő felé.
Mondjuk nem a beépített lejátszóért vettem meg, csak kicsit bosszant, hogy ha egy mediaplayert akár 10-15 e Ft-ért magkapni, ami ráadásul teljesen használható minőgéget produkál ennyi pénzért, akkor mennyibe kelülne egy (akár csak) ilyen szintű lejátszó beépítése egy tv-be? Kb. 5 e Ft-ba? Gondolom, mert a ház, a táp, a csatlakozó a proci ott van most is. Mi lenne ha ezeket összehangolnák és máris lehetne egy jó kis lejátszónk.

Én ott látom a kutyát elásva, hogy a Pana és a Sony is erősen támogat mindenféle szerzői
jogvédelmet és talán nem kíván pont ezért beépíteni egy "erős képességű" lejátszót a tv-ibe, mert ezzel támogatná a kalózkodást. Az LG volt pl az első, aki a világ felháborodására MKV lejátszási lehetőséget "rakott" a BluRay lejátszóiba. Kaptak is érte rendesen a filmkiadóktól.
A DUNE és a Popcorn gyártói sem onnan jöttek, ahol komolyan veszik a másolásvédelmi törvényeket.

De az is lehet ,tévedek, csak hangosan gondolkodom.

"csak a zene van"

(#13625) hunspikey


hunspikey
őstag

oké, azt hiszem fel fogtam a dolgot :D

abban segítsetek, hogy melyik a jobb kombó:

1- TV plusz egy pana BR olvasó, 3D-vel, pl a 220-as, ami ugye fogad pendriveot is, tehát kvázi média player szerepkörben is tud tetszelegni.

vagy

2-TV és egy média player, ami segít az összes mkv-s tartalom lejátszásában is, de akkor ugye nincs eredeti BR lemez lejátszási képességem

Amennyiben a kettes, akkor melyik az a külső média player ami 3D-t is kezel rendesen, tudja az összes valamire való hangformátumot mozgóképnél is, tehát pl DTS vagy AC3, illetve csak hangfájl esetén is pl FLAC, vagy WAV, netán MP3.

konténerből azért ismerje: mkv, mp4, avi, mpeg2, m2ts, netán exzotikumok mint flc
kodekből meg tudjon tényleg mindent

legyen benne felírat támogatás, lehessen választani kódlapot, és ne őrüljön meg attól, ha a mkv-be bele van kódolva fixen mondjuk egy holland felírat, de mellé van rakva egy magyar .srt is, akkor lehessen választani, hogy melyiket és hogy akarom

Az már csak hab lenne a tortán, ha tudna fontot váltani, illetve font méret, netán pozició offset is lenne benne.

Tudja ezek szerint kötelezően a 24p-t, ne hülyüljön meg a 23.9valamennyi fps-től se, legyen 25 és 30 fps support

és legyen wifis és legyen HDMI, legyen audió pass through erősítőhöz, kódolatlanul.

nagyjából ezek szerintem amik nekem fontosak.

Tudtok jó megoldást?

Köszi!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13626) hunspikey válasza hunspikey (#13625) üzenetére


hunspikey
őstag

biztos nem gondolkodsz túl hangosan és nem is gondolkodsz rosszul.

A VT50-ben a pana arról zengett, hogy mennyire tutti iker magos 2 Ghz feletti procit épített, na nehogy már megártson neki akármilyen fájl rendes kikódolása, lejátszása. Ez csak szoftver kérdése. Ha egy pl samu s2 vagy s3- tud felvenni (azaz ötször komplexebb betömörítést végezni) frame skip nélkül full HD-ben, akkor egy ilyen fejlett TV CPU-nak mennie kéne.

Szerintem meg van a mérnökök keze kötve csúnyán...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13627) dgyuri0123 válasza hunspikey (#13626) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem is.

Egyébként a DUNE-nek van olyan mediaplayere, ami BD és HDD-s lejátszó egyben.

120-e körül van az ára. (akciós) HDI DUNE HD Max. a vas amiről beszélek.

Nem olcsó, de ez már mindent lejátszik és nem is akármilyen minőségben. Zenére is kiváló, ha van FLAC-d.

Bár lenne zsém, biztos ez lenne a WD helyett.

Lehet ennél olcsóbban is kihozni. csak akkor két doboz lesz. Egy "akármilyen" mediaplayer
és egy BD player. Akár 50-70-ből is kijön.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13628) hunspikey válasza dgyuri0123 (#13627) üzenetére


hunspikey
őstag

tényleg, erről jut eszembe, itt TV-s berkekben nem elterjedt az egyedi firware főzés, azaz, úgy mint a telóknál, rootolják, aztán azt raknak rá amit nem szégyellnek és ettől nagyon gyakran sokkal jobb lesz egy hardware kezelhetősége, pl gondolok itt android esetén a Meui ROM-ra vagy a cyanogen modra. Ilyenek nincsennek TV-re?

Mert ha lenne akkor akár a panel luminencia zárolását is fel lehetne oldani nem? (úgy tudom a VT50 93 cd/m2 környékére van lezárva)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13629) DM-Fan válasza hunspikey (#13625) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem ez a kérdés nem vagylagos - maximum akkor, ha nincsenek BD-id, mert akkor elég a médialejátszó.

Sajnos a BD-lejátszók önmagukban nem elég jók médialejátszásra, többé-kevésbé ugyan elboldogulnak a médiafájlokkal, de vannak problémák formátumtámogatás, feliratkezelés terén és fejlettebb hálózati funkciókat sem tudnak.
Ugyanakkor óva intenélek a médialejátszókba integrált BD-olvasóktól is, azok minősége nem az igazi és a lemezes lejátszás bizonytalan is szokott lenni ezen esetekben, ráadásul aránytalanul drágák is ezen médialejátszók.

Mint az audió-videó szegmensben általában, a legjobb megoldás itt is a dedikált eszköz minden feladatra, a mindent-egybe eszközök sosem jók mindenre.
Szinte minden, BD-lejátszással kapcsolatos igényt kielégítő 3D BD-lejátszót kapsz már 40 eFt-ból (Pioneer-t is, 3 év garanciával, a legmegbízhatóbb mechanikával), egy jobb médialejátszó is megáll már 40 eFt-ból, ami mindent tud, amit felsoroltál. Épp tegnap olvastam itt a PH! az Egreat új lejátszójáról, azt is érdemes lehet megnézni, az elődjét is sokan kedvelték. De 40 eFt-ból már Popbox-ot, Dune-t is kapsz, szóval 80 eFt-ból megúszható a BD + médialejátszó együtt és ennyiből garantáltan jó minőséget kapsz mindkét esetben.

TV-knél nem annyira divat a buherált firmware, és bár van rá példa, de az laikusoknak csöppet sem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13630) nightshadow válasza dgyuri0123 (#13624) üzenetére


nightshadow
veterán

Én ott látom a kutyát elásva, hogy a Pana és a Sony is erősen támogat mindenféle szerzői
jogvédelmet és talán nem kíván pont ezért beépíteni egy "erős képességű" lejátszót a tv-ibe, mert ezzel támogatná a kalózkodást.

A Sonyval kapcsolatban sok helyen olvasom ezt az érvet, de szerintem ez ott bicsaklik meg, hogy pl. a Sony belépő szintű tévéi (pl. BX sorozat) lejátsszák az mkv-ét, csak a közép- és csúcskategóriájú tévéi nem. Ráadásul a Sony mediaplayert is gyárt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13631) Warpig


Warpig
aktív tag

Mi a baj a sima pc-ről történő lejátszással? Írta itt valaki, hogy neki nem tetszett a képe vagy valami ilyesmi.

Hang kirakva az erősítőre, kép a tévére és ennyi.
Mi ebben a probléma?
Lehet BD olvasót venni a gépbe simán.

Persze azt megértem, ha vki a nappaliját nem akarja elrontani egy számítógéppel, vagy nincs is neki vagy ilyen dolgok.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#13632) madgie válasza Warpig (#13631) üzenetére


madgie
titán

Ha két kimenetet használsz, nincs idle órajel a dGPU-n. lehet variálni a letiltással, aztán visszakapcsolásnál elkezd variálni a PC, hol az asztalra teszi az asztalt, hol elfeketíti a monitor képét, ilyesmi, szokásos random dolgok. Ja, meg nincs normális 23.976, sok esetben ugrik a kép. No meg alig van értelmes BD lejátszóprogram, meg mondjuk az AMD-nél alapból minden képjavító be van kapcsolva, azokat is egyesével ki kell lőni. Sok-sok apróság, azt meg már csak félve említem meg, hogy a Popi A-210-emen szebb a kép, mint a két PC-men kiküldve.

[ Szerkesztve ]

(#13633) DM-Fan válasza Warpig (#13631) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Meg is adtad a választ: sokan nem akarnak PC-t látni a nappaliban, vagy ha másik helyiségben van a PC, onnan problémás a videojel átjátszása (videokábelből nem húzhatsz több tíz métert, LAN-kábelből viszont igen), vagy csak egyszerűen nem akarják járatni a sokat fogyasztó, adott esetben zajos PC-t, mikor egy 10 Wh fogyasztású eszköz is megteszi ugyanazt a feladatot, adott esetben stabilabban, kevesebb szentségeléssel. Én is így vagyok vele: a nappali legyen letisztult, ott semmi keresnivalója egy PC-nek, sem vizuálisan, sem funkcionálisan.

nightshadow: én is sokkal inkább azt a prózai okot látom a dolog mögött, hogy minden gyártó gyárt olyan eszközt is, ami alkalmasabba médialejátszásra, mint az általa forgalmazott TV, márpedig a gyártók ezeket az eszközöket is el akarják adni, nemcsak a TV-ket. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13634) Topanka válasza junkpod (#13597) üzenetére


Topanka
aktív tag

"Szia, nem értem miért kell tv-re AC3 és vagy DTS hangsáv lejátszási képesség?
Úgy sem fogja csak sztereóban megszólaltatni, azt is dobozhangon. Ha pedig úgy gondoltad, hogy a tv-ből kirakod erősítőre és majd ott jól megszólaltatod, akkor is csalódni fogsz, nem jön ki a tv-ből a dts hang lejátszóról, csak tunerről."

Bocsi, hogy most reagálok, de idáig be voltam ájulva valami hülye fertőzés miatt.

A DTS hangot úgy értettem, hogy pendrive-ra felrakok egy mkv filmet, aminek az audio DTS-ben van. Egy régebbi LCD tv-énk nem ismeri fel a DTS hangot, ezért süket a film, vagy le se játsza. Ezért át kellett konvertálnom az ősszes pc-én lévő filmemet AC3-ra, hogy lejátsza.
Na ezzel nem akarok szarakodni, játsza le úgy ahogy van. Később, ha lejátszót is beiktatok, kiírva a filmet jó hangzást is el tudok érni.
Szeretném ezenkívűl a pc-ről, vagy egy 1TB-os WD passportról üzemeltetni.

Értelmezve amit írtál, a jelenlegi TV-ék nem viszik át az 5.1 DTS hangot?

erdoke
"Bő 3,5 méteres távolsághoz nem elég az 50-es képméret. Full HD-ben az általad említett keretbe belefér a Samsung PS60E530 (343eFt), esetleg a 3D-t is tudó PS60E550 (389e Ft). Az árak lassan, de folyamatosan csökkennek. Javaslom a 3 éves hazai garancia választását, Samsung esetében egyébként is elég kicsi a különbség."

Hát egyre jobban meggyőztök az 55"-60" -os nagyságról.
A Panasonic nem sokkal jobb tv mint a samu? Vagy csak az ár miatt ajánlottad a samut.
Szóval jó tv is legyen, meg nagy, azt meg kell fizetni.
A plazmával szemben ennyire háttérbe szorul a LED LCD tv?
Milyen az LG60PK550 plazma tv?

[ Szerkesztve ]

(#13635) dgyuri0123 válasza hunspikey (#13625) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nem fontos a zenehallgatás, akkor valóban tökéletes az előbbiekben leírt variáció. Mindig beleesek abba a hibába, hogy magamból indulok ki. Sajna nekem nagyon fontos a jó audio DAC és azt mindig csak a drágább lejátszókban találni. Ezért min. Dune HD Smart D1.
Így azért közelít a BD player és a Dune HD Smart D1 a 110e Ft-hoz és még egy plusz HDMI és plusz Optikai kábelt kell venned. Ergo biztos többe fog kerülni, mint a fentebb említett DUNE HD Max, ami egyébként tökéletesen működik, mint BD lejátszó és a hangja audiophile
minőséget közelítő.

Ha nem hallgatsz zenét, valóban fölösleges kiadnod plusz 20e Ft-ot erre a célra, de ha egyszer belekóstolnál az FLAC-ba akkor sokkal többe fájna később egy külön DAC-ot venni. +kábelek. Ezt sokan felejtik el. Egy jobb HDMI kábel 8-10 e és egy optikai is kb. ugyanennyi.
Ez alaphangon számolva, mert a határ a csillagos ég, mint tudjuk.
Ha külön dobozokat veszel, mindegyikhez külön kábelek is dukálnak.
Az integrált dobozokról meg annyit ,hogy van az OPPO BDP 93EU egydobozos gépe, ami mindent ver úgy 500 e-ig és "csak" kb 220 e Ft-ba van és mindent lejátszik, méghozzá High End közeli kép és hangminőségben. Egyenként összeválogatva sokkal többe kerülne összehozni egy ilyen színvonalú berendezést.
Gondold át, mire ven szükséged?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13636) Warpig


Warpig
aktív tag

Friss, ropogós: ST50e

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#13637) erdoke válasza Topanka (#13634) üzenetére


erdoke
titán

ÖsszességébenHa csak a minőséget nézed, a Panasonic jobb, de ha méret vs. minőséget, akkor nem feltétlenül. Különösen igaz ez az 50" fölötti tartományra, addig nem nagy a különbség, és az ember inkább áldoz egy kicsit a valamivel jobb minőségért. A Pana 55-ös és 65-ös méretet kínál, míg a Samsung 60-ast, amit ráadásul jobb áron ad, mint a Panasonic az 55-öst. Az az igazság, hogy ha 450-ért akarnék tévét venni, jó eséllyel én is inkább választanék egy 60E6500-at, mint egy 55ST50-et. Hasonló képminőség mellett az a +5" alkalmasint igen jól jön.
Az eddigi tesztek alapján talán elmondható, hogy csökkent a különbség a Samsung és a Panasonic között a középkategóriában.

A legjobb aláírás a héten

(#13638) BBéci válasza dgyuri0123 (#13635) üzenetére


BBéci
titán

A Dunék DAC-ja egyáltalán nem annyira jó hangminőségű, hogy az audiofil szót akár egy napon lehessen emlegetni vele. Külső DAC-kal szokták használni, akik igényesek a hangra.
Már a tápegységen elbuknak. Volt szerencsém a VLS táposhoz, ami lényegesen jobban szólt és természetesen a képminősége is sokat javult, de baroni drága.

Az OPPO BDP-93 már csak azért sem ver mindent 500e-ig, mert ott a 95-ös, ami pont annyival jobb, amennyivel drágább. A tápja annak sem az igazi.
Médialejátszónak egyáltalán nem ajánlanám az OPPO-kat, például a feliratkezelésük rémes, már egy Dune D1 is sokkal használhatóbb, bár kép- és hangminőségben nincs azon a szinten.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13639) Topanka válasza erdoke (#13637) üzenetére


Topanka
aktív tag

Gyors a válasz, amit nagyon szépen köszönök.

Tőled is megkérdezném, mi a véleményed Plazma tv vs. Led LCD tv esetében?
Például Pana 50ST50 vs. Philips 47PFL7606K (méret itt nem érdekes, csak a minőség)
Meg jó lenne ha végérvényesen megérteném mi ez a külső lejátszó mizéria?
DVD, Bluray lejátszóra gondoltok?
Nekem nincs se DVD, se Bluray lemezem, de valszeg nem is lesz.
Vagy valami másról beszélünk?
Elég laikus vagyok ebben a kérdésben.
Úgy gondolom, hogy kell egy jó video és audio forrás, ez lehet bármi, esetemben pc, pendrive, passport.
Házimozi 5.1 hangzást gondolom csak a pc ről tudnék levenni?
Erre gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#13640) BBéci válasza Topanka (#13639) üzenetére


BBéci
titán

Olvass figyelmesebben, azt a téves állítást már megcáfolták, ami Téged aggaszt! Az idei tévék, kivétel nélkül ki tudják adni a DTS 5.1 hangot. Optikai és HDMI ARC csatlakozón is.

Lejátszó ügyben arra gondolunk, hogy amiket a tévékbe építenek, az csak ideiglenes, átmeneti megoldásnak jó, ha az ember picit igényes. Csakis külső eszközzel érhető el kiváló kép és hangminőség, valamint a kezelhetőségük és a fájlkompatibilitásuk is nagyságrenddel jobb a belsőknél.

Az LCD-ket sürgősen felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13641) dgyuri0123 válasza BBéci (#13638) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igaz.

De nagyon nehéz fájdalommentesen vásárolni. Vagy nagyon sokba kerül, vagy nem tökéletes. Úgy hiszem nincs abszolút befutó semmiben sem. Mindig vannak szempontok, amik egyik embernél fontosabbak, mint a másiknál. Tudom, ezek kompromisszumok, de ha valaki nem akar 5-600 e Ft-ot költeni (vagy annál még többet), akkor bizony komoly hátrányokkal is fog találkozni. Ha Dac-ot vennék külön, az sem állna meg úgy 120-150 e alatt, ami még egyáltalán nem mondható drágának. Persze biztos sokkal jobb hangja van, mint egy DUNE DAC-ja, de az kompletten ennyi ( BD+ mediaplayer + Dac).
Ezek fényében voltam bátor írni, amit írtam. Nem is mertem audiophile-nek minősíteni a hangját, csak ahhoz közelítőnek, de mindenképpen sokkalta jobb, mint egy olcsó mediaplayer hangja, ami zenére pl teljességgel elfogadhatatlan minőségű számomra, pedig csak kicsit vagyok "finnyás".
A 95-ös Oppo 380 körül mozog. Ezért direkt nem is arra hivatkoztam, de az egész világ elismeri az Oppok különlegesen jó minőségét az árához viszonyítva, Angliában, USA-ban is, látszik is az árcédulán, hogy nem egy Egreat, vagy WD.
Ha adott mondjuk 100-120e Ft, és zenélni is szeretnél, szerintem nehéz lenne egyszerűbb megoldást találni, mint a DUNE HD Max. De ez csak az én véleményem.
Mindenki döntse el, mi a legfontosabb számára.

"csak a zene van"

(#13642) erdoke válasza Topanka (#13639) üzenetére


erdoke
titán

Gyengébb kép és kisebb méret, szerintem nem jó alternatíva.

Külső médialejátszóról beszéltek a többiek, ami – típustól függően – USB-ről, SATA-n, hálózaton keresztül tud multimédiás tartalmakat lejátszani. Mivel ezek célszerszámok, sokkal hatékonyabban birkóznak meg a feladattal, mint a tévékbe integrált pótlékok.

A legjobb aláírás a héten

(#13643) Topanka válasza BBéci (#13640) üzenetére


Topanka
aktív tag

Vagyis ha az asztali pc-m videokártyájáról HDMI csatlakozom a tv-hez az nem ad olyan jó minőségű képet mint egy külső lejátszó?

(#13644) BBéci válasza Topanka (#13643) üzenetére


BBéci
titán

Általában nem. :(
Valamint számold a HDMI kábel árát méterenként 3-4000 forinttal!

(#13641) dgyuri0123
A Házimozi erősítős topik lakói között járványként terjedt a külső DAC beszerzésének ötlete, legtöbben 20-50000 forintos készülékeket vettek és kiváló, hangminőséget értek el velük.
Erős túlzás a 150000 Ft, hacsak nem milliós hangdobozpárral és hasonló erősítővel rendelkezik valaki.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13645) Topanka válasza erdoke (#13642) üzenetére


Topanka
aktív tag

Lehet, hogy valamit nagyon kavarok.
Szoftveres, vagy hardveres lejátszásról beszélünk?

BBéci

Azt hiszem, jobb lesz egy kicsit jobban belemélyednem ezekbe a kérdésekbe, van még mit tanulnom, mielőtt fej nélkül belemegyek egy vásárlásba.
Illetve a tv jöhet, csak az utólagos kialakításokban nem mindegy mit hogyan teszek.

[ Szerkesztve ]

(#13646) BBéci válasza Topanka (#13645) üzenetére


BBéci
titán

A kettőt hogyan tudod különválasztani?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13647) Mezga Aladár válasza dgyuri0123 (#13635) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha nem fontos a zenehallgatás, akkor valóban tökéletes az előbbiekben leírt variáció. Mindig beleesek abba a hibába, hogy magamból indulok ki. Sajna nekem nagyon fontos a jó audio DAC és azt mindig csak a drágább lejátszókban találni. Ezért min. Dune HD Smart D1."

Elnézést de miért jó a dune dac-ja. Szerintem ezt nem lehet, külön da-ként kipróbálni.
Az analóg köre pedig gyenguska.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13648) Topanka válasza BBéci (#13646) üzenetére


Topanka
aktív tag

Nem értem a kérdést.
Veszek egy tv-t.
Míg nem tudom hogy miért és minek vegyek egy külső lejátszót, nézem a tv-én a tv adásokat, illetve pc-ről és pendrive-ről a filmeket.
Megérteni szeretném, mi a különbség ha van egy külső lejátszóm, az miért jobb.
Van a képnek felbontása, és egy adat átviteli sebessége (mozgókép), ha ezt tudja a vga, miért rosszabb mint egy külső lejátszó?
Vagy a szoftver+hardver dologra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#13649) hunspikey válasza BBéci (#13638) üzenetére


hunspikey
őstag

ha arról van szó a fentiek fényében, hogy eredeti blueray lemez lejátszásánál szeretném a legszebb képet kapni, akkor egy dedikált BR lejátszóval vagy egy média playerrel kapom ezt?

Pl pana bdt220 vs Dune HD ? -> csak eredeti BR lemezről kérdezek most, nem pendriveolásról meg rippelt fájlokról.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13650) frei34 válasza Mezga Aladár (#13647) üzenetére


frei34
csendes tag

Nekem egy Dune Base Prime van,mindennel elboldogul,kivéve a dvd-audio..
Nem érzem gyengusnak a zene lejátszási képességeit,minőségét és lejátsza a 192/24-et is!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.