Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) baboss válasza DM-Fan (#12049) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#12052) janos666 válasza Mezga Aladár (#12046) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Millió módon lehet képkockát interpolálni. A legegyszerűbb eljárások nem kerülnek sokba, a bonyolultabbakat a 4.5Ghz-en járó 2500K-m sem bírja el valós időben 1080p anyagokkal (például 24-ről 60Hz-re). A VGA-m (GPU shaderekkel, 3D órajeleken) már elég komoly dolgokra képes, de még ott is jobban zavarnak a véletlen hibák, mint amit nyerhetek vele (nem használok ilyet).

Egyedül azt szoktam megcsináltatni a GPU-val, hogy mikor be tudom szerezni újrakódolatlan stream-ripben a külföldi TV sorozatokat, akkor az 1080i50-ből 50, az 1080i60-ból 60 progresszív képkockát csináltatok a GPU-val (azt lazán elbírja valós időben és csak nagyon ritkán, nagyon változatos mozgásnál tűnnek elő néha a sorok vagy a fűrészfogak).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12053) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Játszogattam még egy kicsit a 24p Smooth Film-el.

Ha valaki használja, akkor javaslom, hogy inkább Max-ra állítsa, ne Medium-ra, mert előbbivel 60Hz-re váltva legalább látványosan csökken a false contouring jelenség is (a 96Hz ilyen szempontból olyan, mint a 100, zajos, csak a 24fps mozifilmek általában lassan pásztáznak, különben szaggatnának, így nem túl gyorsak a panelnek - hacsak fel nem gyorsítjuk 48-ra...).

Sőt, azokkal a jelenetekkel, amikkel én nézegettem nem csak folyamatosabb volt a kép (ezért mondom, hogy szerintem 48fpt-t készít csak a Medium), de a becslési hibák is ritkábban voltak (kevesebb volt az anomália, ritkábban torzult a geometria).

Ja, de leesett még egy dolog, amiért én véletlenül sem használom: Ha be van húzva egy apró felirat a képernyő közepére, azt durván összemossa a háttérben mozgó képpel...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12054) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

bocsanat, hogy itt teszem fel a kerdesemet, de itt mindig segitokre talaltam.
viszonylag s.o.s lenne a kerdes...:
belteris hd-s upc-n hol lehet 3d-ben "fogni" az eb dontot?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12055) Toobee válasza HUTCHDB (#12054) üzenetére


Toobee
veterán

Úgy tudom, hogy az EB döntő, csak MindigTV-n fogható, és Bp-en, egy toronyból sugározzák.

Az Antenna Hungária DVB-T 3D tesztsugárzásának műszaki paraméterei:

Sugárzás helye: Budapest, Széchenyi-hegy (OMK)
Csatorna: 43 (650 MHz)
Beállítások: 16QAM, FEC 1/2, GI 1/32,
Sávszélesség: 12,06 Mbps
Video: 3D side by side
Audio: AC-3 5.1 vagy AC-3 2.0 és Mpeg1 layer II stereo

https://barbieripnk.hu/

(#12056) HUTCHDB válasza Toobee (#12055) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nagyon koszi, akkor nem babralom tovabb :)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#12057) KTTech válasza HUTCHDB (#12054) üzenetére


KTTech
veterán

A UPC-nél 07.02-től megy az M3D, ma még nem. MindigTV-n tudod nézni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12058) kisgyerek85 válasza Toobee (#12055) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Apum salgotarjani toronyra nez ra es azon is van m3d. Az mas kerdes,h a tv -je nem tudja meg amugy sem szereti a foci.

(#12059) nemisfontos


nemisfontos
csendes tag

Ha valait érdekel: Debreceni METRO áruházban láttam p50u30-at 140ezer forintért, bár nyakamat rá, hogy az kiállított darab már ilyenkor, főleg ennyiért.

(#12060) lemmy9


lemmy9
őstag

Van valakinek tapasztalata a G30-as új szoftverével kapcsolatban?
Merjem frissíteni, vagy úgy járok mint a samsungosok. ;)

Szerintem!

(#12061) tendetiti válasza lemmy9 (#12060) üzenetére


tendetiti
tag

Szerintem nem változott a képminőség.

(#12062) Csöves válasza nemisfontos (#12059) üzenetére


Csöves
senior tag

Csak 1 db. volt?

Aquila non captat muscas.

(#12063) lemmy9 válasza tendetiti (#12061) üzenetére


lemmy9
őstag

Neked fent van az új?
Mi változott?

Szerintem!

(#12064) Gabor970


Gabor970
addikt

Szombathelyi TESCO-ban is 104000Ft a Pana 42U30.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12065) kalmanchris válasza Gabor970 (#12064) üzenetére


kalmanchris
tag

Fehérvár szintén :K

(#12066) nemisfontos válasza Csöves (#12062) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Sajnos nem figyeltem meg, hogy volt-e még valahol dobozban. Eladót nem láttam a közelben, én meg sajnos siettem.

(#12067) slick-adam


slick-adam
aktív tag

sajnos meg kellett allapitanom, hogy a VT50-esemen tobb a crosstalk, mint tavaly volt a VT30-on. igazat kell hat adnom a Cnet-es sracoknak. HDTVTest es Avforums-osok pedig vakok, vagy az en szemem rossz (de ez nem magyarazza a VT30-at).
2D-ben es 3D-ben is referencia szintu Hugo-t neztem BD-rol. nem lehet ugy beallitani, hogy eloterben vagy hatterben ne legyen lathato crosstalk... :(

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12068) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

A Pana-plazmák csomagolásának méreteit hol tudom megnézni? (Tervezném a szállítást...) A hivatalos Pana oldalon nem találom, és a gyári kézikönyvben sincs szó a csomagolás méretéről...

(#12069) RandomPJ válasza slick-adam (#12067) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

A bejáratásnak vége? Kalibrálás? Vagy az nem befolyásolja?

(#12070) slick-adam válasza RandomPJ (#12069) üzenetére


slick-adam
aktív tag

100 ora korul jarok, kalibralni egyelore nem fogom (THX mod megteszi).
nem hiszem, hogy ezek befolyasolnak a 3D-t.
azt azert meg hozzateszem, hogy meg mindig felso kategoriaban jatszik ez a teve (gondolom ST es GT is), csupan EN ugy latom, hogy tobb lett a crosstalk. angol tesztekben is irjak, hogy lathato, de csak extrem, kontrasztos jeleneteknel. nos, en tok normalisoknal is latom.

most nezem, hogy frissitettek a Cnet-es 3D-s bekezdest. 24p-s opcional 60 Hz-rol 48 Hz-re valtva csokkent a crosstalk. mar csak azt kell kideritenem, hogy ez nalam, EU-s modellnel hogy valosithato meg.:D 24p Smooth Film-nel csak Min, Mid, ... lehetosegek vannak.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12071) janos666 válasza slick-adam (#12067) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak a panelen múlik, hanem a szemüvegen is.

Ne felejtsük el, hogy ezek LCD shutterek. Nem végtelenül gyorsak és messze nem zárnak tökéletesen. Szóval a tesztekben amiatt is lehet különbség, ha egyik helyen az alap bundle szemcsit kapták, a másikon a drágább kiadást, amik esetleg nem csak külsőben térnek el.

Erősen gyanítom, hogy smoothfilm OFF-al 48Hz, hisz 96/2=48, míg a 60 csak interpolálással vagy 2:3 arányban akadozva jönne ki. (Ja, azt hiszem US modelleken lehet választani 2:3 módot is, mert ott sokszor csak 48Hz érhető el 2D-ben is, ami vibrál.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12072) slick-adam válasza janos666 (#12071) üzenetére


slick-adam
aktív tag

amcsiban nem jar hozza szemcsi, szoval ott valoszinuleg az akku-s verzioval teszteltek. szerintem igazabol csak ez az elteres, az aramforras. de ha megis lenne minosegbeli kulonbseg, akkor az en olcsobb szemcsimmel csak rosszabb eredmeny szulethet. teszteltek egyebkent a Samsung olcso elemes szemuveggel is, ugyanannyi crosstalk-ot mutatott.

na majd probalgatom meg.
ja... van meg frissitesi opcio is, arrol el is feledkeztem. 100 Hz vagy 120 Hz valaszthato.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12073) RandomPJ válasza slick-adam (#12067) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

Cneten, ezt találva, akkor a többi tv "még rosszabb":)
http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57439424-221/panasonic-vt50-wins-value-electronics-2012-tv-picture-quality-shootout/

A tied is 60colos? Valahol olvastam, hogy még a szérián belüli méret is hat a minőségre!?

(#12074) slick-adam válasza RandomPJ (#12073) üzenetére


slick-adam
aktív tag

50 colos az enyem.

errol a rendezvenyrol van fent par video YT-on, ha rakeresel. eleg erdekes. foleg a rovid bevezeto az elejen. osszessegeben tenyleg a VT50 nyert, de pl a fekete a Sharp Elite-en volt jobb (meg tan a kontraszt is). na de az arban mas kategoria. es csak only USA.
3D-t szerintem nem teszteltek itt.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12075) KTTech válasza slick-adam (#12074) üzenetére


KTTech
veterán

"VT50 nyert, de pl a fekete a Sharp Elite-en volt jobb"

Nem volt nehéz kikapcsolt panellel - pontosabban kikapcsolt háttérvilágítással :)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12076) slick-adam válasza KTTech (#12075) üzenetére


slick-adam
aktív tag

persze, hogy nem. viszont hogy ne legyen az ilyen teveknel jellemzo halo effekt jelen, az mar annal nehezebb. mar ha hihetunk a teszteknek es tenyleg halo-free az Elite.:)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12077) janos666 válasza slick-adam (#12072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Rakd 120-ra.
Viszont ha 120Hz-es a szemcsi, akkor nem tudom milyen 48Hz-ről beszélnek, mert így 60-60 jut egy szemre. Ami egyébként logikusabb is, mert 48-al már eléggé vibrálna és 120-ba is belefér kereken a 24 (két szemre 60-60 jönne ki, de folyamatában megoldható, hogy ne legyen 2:3 judder).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12078) delete76


delete76
csendes tag

Sziasztok!
Ma láttam a Tescoban Pana TX-P50ST30 tipusú Pazma TV-t.
Szerintetek van olyan jó képe mint TX-P5G30-nak? Érdemes megvenni?(olcsóbb mint a G30)
köszi

(#12079) alázógyík válasza delete76 (#12078) üzenetére


alázógyík
őstag

Mennyiért hirdetik?
Garancia 2év?

(#12080) delete76 válasza alázógyík (#12079) üzenetére


delete76
csendes tag

227eFT.A garanciát nem kérdeztem.

(#12081) alázógyík válasza delete76 (#12080) üzenetére


alázógyík
őstag

Jó ár. :K

(#12082) delete76 válasza alázógyík (#12081) üzenetére


delete76
csendes tag

Köszi.És van olyan jó képe mint a G30-nak?
Nagyon sokáig arra fájt a fogam, de az ára miatt nem tudtam magam rászánni.

(#12083) tendetiti válasza lemmy9 (#12063) üzenetére


tendetiti
tag

Lett egy-két új app, meg a médialejátszóba nyúltak bele. Nem visz DLNA-n egy két avi-t amit előtte vitt, de mkv-ból meg úgy tűnik többet visz. Nekem ennyi tűnt fel. Mások? Engem is érdekelne mik a tapasztalatok a G30 új firmwerével?

(#12084) DM-Fan válasza delete76 (#12082) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nincs olyan jó képe, mint a G30-nak, csak a 3D-vel több. Amúgy korrekt ennyiért, simán megéri. A garancia biztos, hogy 2 év, de kérdezz rá, hogy lehet-e toldani és hogy mennyiért! Mindenképp érdemes kiterjesztetni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12085) Zozzy válasza #48967168 (#12068) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Melyik képátmérő csomagolása érdekel? Az 50ST50 dobozát lemérem szívesen, ha kell.

(#12086) delete76 válasza DM-Fan (#12084) üzenetére


delete76
csendes tag

Köszi mindenképpen rákérdezek a garira.A Panasonic.hu-n nem tudnak róla, hogy a következőkben lenne 5év ingyen gari.Az a baj, hogy nekem sem kellene a 3D,de szerettem volna egy olyan képminőséget mint a G30-asé.Miben lehet észrevenni, hogy nincs olyan jó képe?

(#12087) slick-adam válasza delete76 (#12086) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ha nem latod elotte / vagy fizikailag mellette a G30-at, akkor semmiben. ST30-as is nagy favorit volt tavaly (ar-ertek arany).

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12088) lemmy9 válasza tendetiti (#12083) üzenetére


lemmy9
őstag

Várjuk a tapasztalatokat!!

Szerintem!

(#12089) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Letöltöttem az új firmwaret G30-hoz, de nincsen SD kártyám, pendriveom van meg külső vinyóm. Valamelyik megteszi?

(#12090) ZEN1TH válasza -FLY-> (#12089) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Persze.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12091) #48967168 válasza Zozzy (#12085) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a segítséget, de időközben a körúti Pana-boltban elértem telefonon egy segítőkész eladót... :)

(#12092) sanyi0629


sanyi0629
csendes tag

Ha valakinek esetleg van tapasztalat, szívesen venném a segítségét. Plazmát szeretnék venni, és első sorban a Samsung PS60E6500, a maga 60" kijelzőjével, vagy a vele nagyjából egy árban lévő, de kisebb kijelzőjű PS51E8000 érdekelne. Olvasgattam még a Pana ST50-ről is. Kb 2-3,5 méterről nézném, ez még képlékeny. Első sorban természetesen a HD anyagok minősége és élvezhetősége, de emellett az SD TV adások minősége is fontos, hiszen kábelt is néznénk rajta (valójában jóval több SD adást, mint HD-t, viszont kevésbé zavarna talán a rossz minőségű híradó, mint a nem tökéleteshez közeli mozi). A kevés rendelkezésre álló teszt alapján a 60e6500-öt lőttem be, de mivel - sokakkal ellentétben - engem a 3D mozi is érdekelene (és a 2D-3D konverzió), szintén tesztek alapján talán jobb lehet az e8000 (ennél ráadásul talán még az SD kép is jobb). A Smart funkciók abszolút hidegen hagynak. Ki mit javasolna, kicsit jobb 3D és SD adás (elvileg) a kisebb, 51-es e8000-en, vagy valószínűleg első plazmás számára impresszív lenne az e6500-is? és akkor azért az már csak 60 coll. Köszi előre is.

(#12093) Gabor970 válasza sanyi0629 (#12092) üzenetére


Gabor970
addikt

Egyik készüléket sem láttam még működés közben. Én személy szerint méretmániás vagyok, ezért egyértelműen a 60"-es mellett tenném le a voksot, és igyekeznék azt mennél magasabb minőségű forrással kiszolgálni. BD50 és HD adások, jóféle kábelszolgáltatón keresztül. A 2-3,5m-t hogy érted? Tologatod a fotelt, vagy hogy? (ha tényleg 2m, akkor az 50ST50 pana is tuti)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12094) sanyi0629 válasza Gabor970 (#12093) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Még nincs berendezve a szoba, tehát képlékeny, de valószínű, hogy kb. 3-3,5m között lesz a stabil nézési távolság, esetlegesen közelebb, amikor többen nézzük majd, nem egy kanapéról (keskeny, de hosszú szoba).

(#12095) rekop


rekop
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki ma meglesz a TV-m, egy Pana 42U30-as :) Ahogy nézegettem az áruházban a kiállított darabot, kikapcsolt állapotban a képernyő nem volt teljesen fekete mint az LCD-ké hanem inkább olyan barnás színű. Ez normális? Volt olyan plazma is(típusra nem emlékszem, azt hiszem Sony) ami viszont teljesen fekete. Bocs ha hülyeséget kérdezek, de nem vagyok jártas a témában! :R

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12096) ZEN1TH válasza rekop (#12095) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Teljesen normális jelenség igen. Egyszerűen ilyen színe van a panelnak. Sötétben szép feketét fogsz kapni ne aggódj.

sanyi0629: Ilyen távolságra jobban jársz egy 60-as készülékkel, de azért próbáld meg megvárni a teszteket a Samsungról ha nem nagyon sürgős, mert így picit zsákbamacska.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12097) rekop válasza ZEN1TH (#12096) üzenetére


rekop
senior tag

Oké köszönöm, akkor megnyugodtam!

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12098) DM-Fan válasza rekop (#12095) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Normális, hogy nem fekete a kikapcsolt állapotú panel. Ami Sony-t feketének láttál, az biztos nem plazma, mivel a Sony nem gyárt plazmát. LCD volt az.

Get Moded!

(#12099) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Az a gondom, hogy festés után újra összeállítottam a házimozimat és a következő problémám van: UPC beltéri HDMI-vel, Panasonic DVD-felvevő scarttal a V20-ba. Ha dvd felvevőn nézek valamit, nemcsak annak a hangját, hanem háttérben a UPC adás hangját is hallom, igaz sokkal halkabban. Már átnéztem az összes kábelt, de nem tudom hol lehet a hiba. :U
(A szétszerelésig semmi gond nem volt.)

(#12100) StLui válasza Subimp (#12099) üzenetére


StLui
veterán

bocs nem válasz akart lenni, hanem új hsz.
Jártam westend pana boltban, kint van 50GT30, 50VT50, 50ST50, és 50UT50
Hát nekem pana demo adással egyegyanaz volt mind a 3, talán VT50 volt picit jobb (élénkebb), tehát nekem tökmindegy lenne melyik.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.