Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13399) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ráadásul még szarul is játszunk!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13402) ZEN1TH válasza M_AND_Ms (#13401) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Nah ja :S

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#13403) Jim-X válasza M_AND_Ms (#13401) üzenetére


Jim-X
őstag

Kemény Dénes azt mondta az első meccs után, hogy az a csapat amelyik 14gólt kap egy meccsen az nem nyer olimpiát... "kemény" beszólás volt de igaz sajnos... :((( :W

A játék az nem játék!

(#13404) hunspikey


hunspikey
őstag

Sziasztok,

egy jó ideje olvasom a fórumot névtelenül, és ha hiszitek ha nem jó adag köszönhető nektek abban, hogy végül is egy Panasonic TV-t vettem, abból is egy elég jót, az 55VT50-est.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mivel kalibráljátok, mennyit kell mennie előtte, sikerült-e jóval jobb képet kapni, mint pl a gyári THX üzemmód?

A TV amúgy lélegzetelállító, a feketék olyan feketék, hogy nem tudom hol a káva, a kontraszt bámulatos a színeket meg nem hiszem egyenlőre el annyira szépek de még is telítettek. Agyament jó cucc!!!

Előre is köszi a válaszokat!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13405) norral válasza hunspikey (#13404) üzenetére


norral
aktív tag

Grat hozzá. :)

Kalibrálni műszerrel lehet, itt a fórumban janos666 szokott kalibrálni emberkéknek jelképes összegért. Kérdezz rá nála.

(#13406) DM-Fan válasza hunspikey (#13404) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gratulálok, a létező legjobb TV-t vetted meg. Brutális készülék.

A kalibrálással érdemes várni pár száz órát, mert eleinte még azért változik a panel karakterisztikája. Persze lehet az elején is, csak számíts rá, hogy a bejáratási időszak végén célszerű újra megcsinálni. A kalibrálás egyébként nem egyszerű, kalibrátor, koloriméter, spektrofotométer és célszoftver kell hozzá, ha nem értesz hozzá, akkor bízd profira, ez a TV megérdemli! Kérdezz rá janos666-nál! Jóval jobb kihozható belőle, mint amit a gyári THX-üzemmód kínál.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13407) hunspikey


hunspikey
őstag

Nagyon köszönöm a válaszokat, írok egy püt az említett kollégának amikor lesz 200 óra a készülékben.

Azt tudja valaki, hogy pendrive-ról játszott mkv- vagy avi fájlhoz a feliratot le tudja valahogy játszani és milyen formátum kell neki?

Köszi a segítséget!

ps: most nézem a Sucker Punch című szürreális alkotást, amikor a csaj táncol és beképzeli magának az akciójeleneteket az valami iszonyat. Messze minden várakozásomat felül múlja a TV pedig már vagy egy egész napot el töltöttem vásárlás előtt a Pana boltban, de ott nem hozott ennyit valahogy. Itthon elé ülve becsoki :D

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13408) Gergőke88 válasza hunspikey (#13407) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vegyél mellé egy normalis lejetszot. Meghalalja!
Min. egy Popcornt vagy Dune-t!

(#13409) hunspikey válasza Gergőke88 (#13408) üzenetére


hunspikey
őstag

ezek jobbak, mintha egy rendes laptopot kötnék rá? Mármint a végeredmény szempontjából?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13410) Gergőke88 válasza hunspikey (#13409) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem kicsit.
24p megjelenites problemas mind a tv lejatszojaval illetve laptoppal is.
Illetve ilyen tv-n mar kijonnek a kulonbsegek.
Illetve min. Bd25 anyagokkal erdemes etettni.

(#13411) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Na, sajnos Cseh Laci csak harmadik lett. Nem akar ez neki összejönni! De azért ez is szép, ez is érem!

Ellenben az m1HD logó ismét tömör fehér. :W

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13412) Gabor970 válasza DM-Fan (#13411) üzenetére


Gabor970
addikt

ebben a pillanatban nem tömör, hanem amilyen du volt. Sztem ez így rendben lesz.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13413) zsola32 válasza Gergőke88 (#13408) üzenetére


zsola32
őstag

én htpc-vel etetem ( 6570-es videókarival)
ha jól be van állítva, üti a lejátszókat is....
(tesztek a magyar av fórumon)

(#13414) FefeeX válasza DM-Fan (#13411) üzenetére


FefeeX
veterán

én az m3D-n néztem, az nem volt tömör fehér, plusz nálam az m1HD logo sem az, szerintem csak elnyomták pár percre...

BTW: szerintem brutál jó 3D-ben némelyik olimpiai szám, pl a tegnapi talaj, meg a vadvízi evezés, mondjuk az úszás sem volt rossz...

(#13415) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Jó kérdés, most néztem egészen közelről én is, csak az a kérdés merült fel bennem, hogy ne-e lehet "érzéki csalódás, hogy halványabb" mármint az agyad produkálja a keskenysége miatt, mintha....

"in medias res"

(#13416) Gabor970 válasza Csabroncka (#13415) üzenetére


Gabor970
addikt

nem-e lehet...... Ez talán a legdurvábbak közé való.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13417) FefeeX válasza Csabroncka (#13415) üzenetére


FefeeX
veterán

ha épp változik a háttér mögötte, akkor azt pl látod, nem a keskenysége miatt :) Mondjuk lehetne rajt még 20%-kal több átlátszóság...

[ Szerkesztve ]

(#13418) zsola32 válasza Csabroncka (#13415) üzenetére


zsola32
őstag

nekem sem tűnik jelenleg átlátszónak

(#13419) DM-Fan válasza Gabor970 (#13412) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, szerintem pedig délután áttetszőbb volt. Nálam most kifejezetten nem transzparens.

Get Moded!

(#13420) Csabroncka válasza DM-Fan (#13419) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legjobban az "élő" felirat zavar, na az gáz ebben a formában!

Gabor970: nem lehet-e :R

"in medias res"

(#13421) zsola32


zsola32
őstag

Ti mivel tisztítjátok a tv keretét?
a g30-as plazma kerete nagyon sérülékeny nagyon nem mindegy mivel törlöm le róla a port
(sikerült is rátennem már néhány apró karcot)

(#13422) DM-Fan válasza zsola32 (#13421) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy már sokszor leírtuk: Pronto Duster portalanító pamacs. Az garantáltan nem okoz még mikrokarcot sem, viszont a port 100%-ban lekapja. A panelre is ezt használd! Máskor a keresőt is használd kulcsszóra keresve! Rátalálsz hamar ezen válaszokra!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13423) Gabor970 válasza DM-Fan (#13419) üzenetére


Gabor970
addikt

én olyannak látom, mint kb 6-kor du. látom mögötte a dolgokat, most az amerikai himnusznál a zászló csillagainak a konturjai is átjöttek, pedig a kék is elég világos.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13424) zsola32


zsola32
őstag

köszi
speckó egy termék, ahogy nézem

(#13425) blakey válasza zsola32 (#13421) üzenetére


blakey
titán

Mikrokarcok mindenképp lesznek, ez a fényes keret átka, remélem most már leszoknak róla. Mikroszálas törlő vagy az említett pronto jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13426) DM-Fan válasza Gabor970 (#13423) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nagyon enyhén transzparens csak - ez szerintem még 10% sincs. Kvázi szart sem ér jelenlegi formájában. Délután ennél jobb volt egy fokkal.

Get Moded!

(#13427) Gabor970 válasza DM-Fan (#13426) üzenetére


Gabor970
addikt

kb 3 órája nem kapcsoltam el. mindjárt ráküldök egy samsungféle "lapozást" megnézem mennyi idő alatt tűnik el.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13428) Gabor970 válasza Gabor970 (#13427) üzenetére


Gabor970
addikt

hmm, kellett 10 perc. mostanra nyomtalan. bevallom, rövidebbet vártam.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13429) t-bali3 válasza DM-Fan (#13411) üzenetére


t-bali3
senior tag

Az esti úszás alatt még az "élő" felirat is áttetsző volt m1HD-n, szerintem ez határozott előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#13430) BBéci válasza Gabor970 (#13394) üzenetére


BBéci
titán

A fotelt én sem húzom közelebb, mert dögnehéz, de az olimpiai közvetítések javát 2 méterről, a szőnyegen ülve nézem.
Számomra a mai nap csúcsát a már sérült, yuko hátrányban lévő Joó Abigél, ippont érő akciója jelentette. Ordítottam örömömben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13431) Socket A


Socket A
aktív tag

Hali!
Nemrég ment el a UPCs szerelő mindent kipróbáltunk gyári beállítás szoftverfrissítés stb stb de egyszerűen nem működik a HD kártya (kettőt is bedugtunk) pedig a TV látja,fölismeri a beállításoknál is látom de egyszerűen nem jön vele az adás.
Samsung PS51E490es készülékem van és alkalmas a kártya fogadására.
Azt ajánlották föl hogy hoznak egy HD mediaboxot (ez elvileg HDMIvel lesz csatlakoztatva)
kérdésem az hogy ha valakinek van ötlete esetleg amit még nem próbáltunk jelezze valamint hogy a HDs mediabox képe megegyezik a HDs mediacarddal?
Köszönöm!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13432) M_AND_Ms válasza Socket A (#13431) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A mediacard-nak nincs képe, az csak a kikódolásban vesz részt. A képalkotás minőségéhez nincs köze.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13433) BBéci válasza M_AND_Ms (#13432) üzenetére


BBéci
titán

Gonoszabb vagy, mint én. :K
Bizonyára értetted, hogy a két megoldás közti képminőségre vonatkozott a kérdés.

Szinte minden esetben rosszabb, amit a box ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13434) Socket A válasza BBéci (#13433) üzenetére


Socket A
aktív tag

az nagyszerű mert mivel nem tudtuk beüzemelni a kártyát hoznak egy HDMIs HD boxot vígaszdíjként ^^

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13435) BBéci válasza Socket A (#13434) üzenetére


BBéci
titán

Talán a tévédben kellene keresni a hibát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13436) Socket A válasza BBéci (#13435) üzenetére


Socket A
aktív tag

lehetséges. de érzékeli a kártyát szóval nem tudom
vigyem vissza ezzel az okkal hogy nem jó bele a CI kártya?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13437) M_AND_Ms válasza BBéci (#13433) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én csak azt értem meg, ami le van írva és nem azt, amit az emberek magukban gondolnak. ;-)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13438) BBéci válasza Socket A (#13436) üzenetére


BBéci
titán

Ha még visszavihető, akkor igen, egyébként értekezz garanciális szakszervizzel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13439) ZEN1TH válasza BBéci (#13430) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Az gyonyoru mozdulat volt bizony. Egyet kell ertsek :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#13440) Leefty válasza Socket A (#13431) üzenetére


Leefty
csendes tag

Ha társasházban laksz, akkor elképzelhető, hogy az elosztószekrényben rossz helyre dugtak egy csatlakozót. Nálam legalábbis ez volt a gond, már nekem is mediaboxot akartak hozni, mire sikerült a "szakembereket" meggyőznöm, hogy ugyan nézzék már meg a közös elosztó szekrényt nem-e rossz helyre dugtak valamit...
Esetleg lehet még egy ottfelejtett szűrő is valahol...

(#13441) M_AND_Ms válasza Leefty (#13440) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"nem-e rossz helyre dugtak valamit..."
nem-e ???

nem dugtak-e rossz helyre valamit ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13442) erdoke válasza M_AND_Ms (#13441) üzenetére


erdoke
titán

Nem-e dugtak-e rossz helyre-e valamit? E? :))

A legjobb aláírás a héten

(#13443) Toobee válasza erdoke (#13442) üzenetére


Toobee
veterán

Így beszélünk E?

https://barbieripnk.hu/

(#13444) spiky03 válasza Toobee (#13443) üzenetére


spiky03
veterán

Jól nyomja benne Robert Downey Jr. :)
Ő a legjobb a filmben, igaz a film nem olyan nagy szám, de nem rossz :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13445) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic TX-P65ST50B review [link]

(#13446) spiky03 válasza nightshadow (#13445) üzenetére


spiky03
veterán

Csak jó lesz nekem ez a tv. :)
Persze nem ekkorába, csak 42". :C

Csak lenne már meg.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13447) hunspikey


hunspikey
őstag

Múlt héten kint voltam Franciaországban, ott volt lehetőségem messze menőkig össze hasonlítani az ST50-et a VT50-el és azt kell, hogy mondjam, hogy amennyivel olcsóbb az ST azért derekasan állja a sarat a VT mellett, egyedül egy ici pici brillancia hiányzik belőle és a feketéi nem annyira totál tökéletesek mint a VT-nél, de ezek a különbségek főleg csak olyan jeleneteknél jöttek ki, amikor pl egy metál fekete krómozott autó volt látható, itt ugye mellbe vág a VT kontrasztja, de amúgy természetesebb helyzetekben nagyon szép az ST képe.

Aki vedofil az még láthat különbséget szín hihetőségben. A VT úgy tud gazdag lenni, hogy maradéktalanul színhű, egy ici picit az ST színei valótlanabbak, de itt tényleg nem egetrengető dologra kell gondolni.

Az UT-hoz hasonlítva már óriási különbség jött elő. Amekkora előre lépés az ST az UT-hez képest, annak kb az ötöde látható az ST és a VT közt.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#13448) spiky03 válasza hunspikey (#13447) üzenetére


spiky03
veterán

Nah meg otthon úgy sem lesz egymás mellett a két tv. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13449) BBéci válasza spiky03 (#13446) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem: 3 méteres nézési távolsághoz orbitális butaság 42 colos tévét, pláne ST50-et venni!!! Semmit nem fogsz látni a full HD felbontásból és a gyengébb, olcsóbb modellekhez, akár LCD-hez képest meglévő előny nagyrésze is elvész. :W
Inkább 50-es Samu, LG!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13450) Toobee válasza BBéci (#13449) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem is fogadd meg, én is vettem egy 37" LCD TV-t, mert gondoltam, hogy az majd milyen jó lesz. 2,5 m-ről néztem, semmi értelme nem volt.

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.