Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) fokukac válasza DM-Fan (#12147) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát igen, én is gondban lennék, ha most kellene tévét vennem :(

a keresztanyámék most akartak venni egy kisebbet a hálóba, kérdezett, hogy mit javaslok, megnéztem az árlistát, és leesett az állam, hogy annyiért adnak 42-es plazmákat, amennyiért 50-eseket lehetett hazavinni pár hónapja.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12152) Zozzy válasza BBéci (#12150) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nem feltétlen. Ahonnan vettem, 5 db is volt nekik három hete, de úgy látszik, kapós darab.

(#12153) -FLY->


-FLY->
őstag

Tápzajt ezt, hogy kell érteni, vagy milyen távolságból kéne hallani? G30-am van és kitűnő a fülem is, sajnos a zenéhez is, ezért olcsón nem úszok meg semmit. Akkor hallok egy kis vékony ciripelést, ha odamegyek a tv-hez és a fülemet a tetejéhez kb 2 centire helyezem, de így is nagyon kell figyelni, mert a ventilátort jobban hallom. Nem tudom elképzelni, hogy ez bárkit is zavarhat.

(#12154) #48967168 válasza Zozzy (#12152) üzenetére


#48967168
törölt tag

Zozzy!

Te honnan szerezted be? Mennyi garit adtak a TV-dre? Paneuropai füzet van?

(#12155) Zozzy válasza #48967168 (#12154) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Igen azt a füzetet kaptam. Soproni bolttól rendeltem, nem akarok reklámot nekik (pedig annyira korrektek voltak, hogy megérdemelnék), úgyhogy a többit privátban.

(#12156) salapp


salapp
addikt

majdnem elcsábultam és beújítottam egy d6900-at ingyenhitellel 15 honapra 260K lett volna es bontatlan az auchanban. de csak ket ev gari. kiterjesztettel 4 ev gari es maris 280. Asszem inkabb reménykedek az év végi 5 év samu gari+ MM/Saturn/auchan ingyenhitelben és majd egy e550 vagy talan e6500

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12157) salapp válasza StLui (#12124) üzenetére


salapp
addikt

neztem samu oldalt es osszehasonlithatatlanok.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12158) StLui válasza salapp (#12157) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, kicsit visszaadtad az önbizalmam :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12159) mp54 válasza Zozzy (#12148) üzenetére


mp54
senior tag

Melyik az a megbízható bolt?

(#12160) rekop válasza DM-Fan (#11816) üzenetére


rekop
senior tag

Sikerült megvennem a Pana 42U30E-t újonnan. :) Az utolsó darabot hoztam el az áruházból.
Eddig nagyon tetszik, a régi kis crt tv-m után ez teljesen más dimenzió. Úgyhogy köszönöm még egyszer a tanácsokat, most már örülök, hogy nem a kis 32"-os lcd-t vettem (ennek a topiknak köszönhetően), amit először szerettem volna.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#12161) Zozzy válasza mp54 (#12159) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Ez. A webshopjuk nem épp a legmodernebb, de csak jót tudok mondani róluk. És profi futárcéggel szállítanak, az sem utolsó szempont. Ráadásul Panasonic hivatalos márkaszervize is a cég Dunántúl jó részén.

(#12163) spiky03 válasza SKYmovie (#12162) üzenetére


spiky03
veterán

Ismét csak jó hírek. :)
Remélem én is így fogom majd látni. :)
Mert pont a színkezelését írták jobbnak a G30-at, meg, hogy nincs jobb képe, mint a G30nak
.
Hol nézted meg?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12164) mp54 válasza Zozzy (#12161) üzenetére


mp54
senior tag

Garanciáról nem írnak...Tudsz valamit?

(#12165) JaniS válasza -FLY-> (#12153) üzenetére


JaniS
senior tag

Az ekkora tápzaj valószínűleg senkit sem zavarna. Változó, ahogy írják. Nálam ennél erősebb, ha nagyon halkra van állítva és világos a kép, akkor hallható 2-3 m-ről is. Hozzátartozik, hogy engem nem zavar :) , de ez simán az a kategória, ami másnál már kivágja a biztosítékot.

JaniS

(#12166) Zozzy válasza mp54 (#12164) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Persze, az alapértelmezett két évet adják, páneurópai füzettel. Számlával együtt érvényesíthető bármelyik márkaszervizben. Kiterjesztett garanciáról érdeklődj náluk, nem nagy ügy megereszteni egy telefont.

(#12167) Toobee válasza JaniS (#12165) üzenetére


Toobee
veterán

Én is csak megtűröm. Engem borzasztó mód zavar. Szintén csak akkor hallom, ha világos a tartalom és épp csendes rész van.

https://barbieripnk.hu/

(#12168) DM-Fan válasza SKYmovie (#12162) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mivel tesztelted? Rámértél műszerrel is, hogy ilyen pozitívnak láttad a színkezelést?

Get Moded!

(#12169) DM-Fan válasza -FLY-> (#12153) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam az 50G20-nak kb. ugyanennyi zaja van, azzal a különbséggel, hogy abban még ventillátor sincs.

A zavaró tápzaj nem ez a kategória. Hallottam viszont már olyan tápzajt, ami mellett nem tudtam volna megmaadni, az konkrétan magasfrekvenciás sípoló hang volt, mondjuk az egy Samsung plazma volt. De Panasonic-ot is hallottam már hangosan ciceregni, ami már tényleg zavaró szintű. Eekkel a a gond, hogy a gyártó sokszor nem ismeri el hibának.

Get Moded!

(#12170) BBéci válasza DM-Fan (#12168) üzenetére


BBéci
titán

Naná! Egy Konica Minolta CS-2000 készülékkel. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12171) Dorian válasza Toobee (#12167) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig a tiéd az enyémhez képest szerintem kevésbé cicereg. Normál Tv nézési hangerőnél egyáltalán nem hallani, csak halknál, de 3m-ről is. Korábban egyáltalán nem zavart, de valahogy ahogy egyre többet olvasgat, fórumozgat a tévékről az ember egyre inkább. Emelkednek az igényeim, a fenébe... :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12172) t-bali3


t-bali3
senior tag

Ma 10 percre összehasonlítottam a Pana UT50-ST50-VT50-et a Westendben!
Sajnos rosszak voltak a körülmények (megvilágítás, stb..), az eladó azt mondta az összes TV dinamikus módban van, így elvileg összehasonlítható állapotban voltak.

Az UT50 nagyon elütött a másik kettőtől, mind fekete, mind általános képminőség terén látszott, hogy szerényebb modellről van szó. A másik kettőt erősebben kellett néznem, de még ott is látható volt a különbség (nem tátongott akkora szakadék, mint UT50 és a többi között), ami szerintem elismerésre méltó a VT50-nek, ha azt nézem, hogy bolti viszonyok között történt az összehasonlítás. Otthoni körülmények között nyilván egy pillantás is elég lenne.

Ezek után kíváncsi vagyok a GT50-re, mert azért az ST50-VT50 közötti különbség jóval kisebb volt, mint az ST50-UT50 közötti :K

Más, az S30-am szerintem az utóbbi időben kezdett el erősebben ciceregni, csöndben nagyon világos képtartalomnál már szinte zavaróan hangos 2m-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#12173) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

"az eladó azt mondta az összes TV dinamikus módban van, így elvileg összehasonlítható állapotban voltak"

wut? :Y

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12174) t-bali3 válasza ZEN1TH (#12173) üzenetére


t-bali3
senior tag

A korrekt összehasonlíthatóság alapfeltétele szerintem, hogy legalább a beállítások egyezzenek. A bolti körülmények nem igazán kedveznek a true cinema/thx módnak, így megértem, hogy dinamikusban futottak, ha átállíttatom őket, akkor szerintem csak a saját tükörképem színhelyességét ellenőrizhettem volna :)
Nem áll szándékomban a profi tesztelők kenyerét elvenni, a szubjektív véleményem írtam le. Bárki meggyőződhet róla a Westendben pl, akár Te is.

(#12175) DM-Fan válasza t-bali3 (#12174) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, én semmilyen körülmények között nem értem meg a dinamikus módot, még fényes nappal sem. Értékelhetetlen és nézhetetlen fos, nem is értem, hogyan lehet úgy elviselni a TV-t, teljesen semmitmondó, a TV képességeiből látni semmit nem engedő képmódról van szó. Szégyellhetné magát az az eladó, aki ezek alapján szeretné eladni a készüléket. Persze, tudom, hogy sokan arra izgulnak, hogy vakítsa meg őket a TV a fényével, de nekik bőven elég egy belépő LCD is, nem kell ahhoz felső-közép-, vagy csúcskategóriás plazma.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12176) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#12175) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vakító fényhez elég egy halogénlámpa is! ;-)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12177) janos666 válasza t-bali3 (#12174) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Erre van a THX Bright Room mód a GT és VT modellen, az ST-n pedig a (True)Cinema módnak lehet egész magasra tolni a fényerejét a Contrast csúszkával.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12178) t-bali3 válasza DM-Fan (#12175) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ha otthon lett volna a három TV vagy legalább egy tisztes házimozi stúdióban megérteném a kirohanásodat, de milliószor beszéltük a fórumon, hogy a boltokban minden dinamikus módban fut. :F
Ha a színhelyességet nem is lőhetjük be a dinamikus mód miatt (meg amúgy sem, mert ahhoz műszer kellene), a mondandóm lényege akkor is megmarad, miszerint általános képminőségben és fekete szintben is látszott a 3 TV-n a különbség, csak a mértékük volt eltérő. Részemről lezártam, legközelebb kiosztom a csávót, hogy villany le, távirányítók a kezembe, aztán hadd szóljon :)

Gondolkodtam a Pana plazma termékspalettáján és úgy érzem még mindig ott a probléma, hogy nehezen lehet őket differenciálni...gondoljatok bele, egy átlag ember besétál a boltba és elkezdi nézni őket az X50 és az UT50 után a három másik modell nagyon egybemosódik panel meg a manapság divatos smart funkciók terén. A VT50-et még el lehet különíteni a "referencia TV" minősége miatt meg szemüveg is jár hozzá, de az ST és a GT között az ember nem látja majd azt a különbséget, amit az árkülönbözetük mutat...régebben írtam, hogy szerintem fognak még modellek kikopni, egyre inkább úgy érzem, hogy az utóbbi kettő közül fog valamelyik, csak kérdés, hogy népszerűség miatt hogyan játszanak majd a nevekkel...

A Samsung ehhez képest egyszerűbben oldotta meg a dolgot, mert van két majdnem megegyező TV, csak az egyik smart, a másik nagyon-nagyon smart :)

(#12179) DM-Fan válasza t-bali3 (#12178) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pontosan ezért nem lehet megítélni semmit az üzletek döntő hányadában a készülékekből. A dinamikus mód tökéletesen alkalmatlan bármi megállapítására is, az meg eleve komolytalan, hogy fényes nappal, dinamikus mód mellett akarsz feketeszintet megítélni. Az általános képminőség megítélése megintcsak igen bajos ezen képmóddal, ugyanis olyan szinten telekerül oda nem illő képzajjal a forrás a túlgerjesztett panel miatt, hogy ihaj. Csűrhetjük ezt bárhogy, TV-t ebben a módban nem lehet objetíven megítélni, sem önmagában, sem összehasonlítva. Pontosan ezért adnak el több LCD-t, mint plazmát és pontosan ezért érzed magad is egybemosódónak a plettát, holott nem az, csak a képi finomságokat ilyen körülmények között, vagy kalibrálás nélkül soha nem fogod látni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12180) BBéci válasza t-bali3 (#12178) üzenetére


BBéci
titán

"Pana plazma termékspalettáján"
Elképzeltem, amint a házam ablakaira kívülről rácsukódik 1-1 plazmatévé. :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12181) DM-Fan válasza BBéci (#12180) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezen én is jót mosolyogtam. :K

Get Moded!

(#12182) StLui


StLui
veterán

Nem is értem az ilyen szerencsétlen hülyegyerekeket, miért nem vette meg mindhármat, hazaviszi, bekalibráltatja őket, amelyik szar azt meg feldobja vaterára féláron, egy rendes hozzáértő biztos ezt tenné, de ezek a szerencsétlenek.... nem is tudom melyik szmájlit tegyem ki, arról az +s betűről meg ne is beszéljünk

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12183) t-bali3 válasza DM-Fan (#12179) üzenetére


t-bali3
senior tag

A szubjektív szócska ha jól rémlik megjelent nálam, az objektívet Te keverted most ide, továbbá hozzátettem azt is, hogy meghagyom a profiknak a pontos tesztelést, nekem az is elég ha elolvasom a végeredményt.
Az, hogy a feketék közötti különbséget láttam az biztos, UT-n kapásból észre lehet venni, gondolom a gyengébb panel miatt. A 10 percből 8-at áldoztam a VT vs ST-re és szubjektíven ott is láttam különbséget, csak kisebbet, egy ideig azon is gondolkodtam, hogy nincs különbség feketében csak az zavar be, hogy a VT-nek szép fekete a kerete, míg az ST-nek szürke, végül csak meggyőztem magamat.

Pontosan azért egybemosott a paletta, mert az emberek többsége Panashopban vagy nagy elektronikai boltokban nézi ki a kiszemeltjét, nyilván van különbség a TV-k között, mi értelme lenne ha nem lenne? , csak ez - mint már többször Te is írtad - egyelőre túl nagy árkülönbözetnek tűnik. Ha már Te is utaltál többször erre, akkor egy laikus könnyen dönt majd ST mellett. (Szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#12184) DM-Fan válasza StLui (#12182) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha szélsőségesen gondolkozol, akkor csinálhatod így is. Normális ember meg elolvassa az összes rendelkezésre álló tesztet, átfutja a szaktopicokat, majd keres olyan üzletet, ahol viszonylag normál körülmények között össze tudja hasonlítani a modelleket és megítélheti, hogy mennyiben tapasztalja azt, amit eddig olvasott, illetve mérlegel, hogy számára mi a megfelelő. Gúnyolódni lehet, ettől még igazad nem lesz.

t-bali3: természetesen objektíven fogom megítélni a készülékeket, hiszen az én szubjektív véleményemmel más, aki tanácsot kér, nem sokra megy. A nagy többség egyébként pont ott rontja el, hogy nem olvas utána a termékeknek, nincs is tisztában a választékkal, csak bemegy egy boltba és többnyire az aktuális készletből választ,a többnyire ár szerint. Jelenleg szerintem az összes új modell túlzóan drága, árcsökkenés itán meg már nem ST-t vennék, hanem GT-t.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12185) ZEN1TH válasza t-bali3 (#12183) üzenetére


ZEN1TH
őstag

A feketét kizárólag teljes sötétségben lehet megítélni. Megvilágított környezetben csak az AR filter hatékonyságát vagy annak hiányát észlelheted, illetve adott esetben maga a panel is lehet szürkés lásd 2011-es szériás belépő modellek pl. C3, U30, S30, UT30.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12186) t-bali3 válasza BBéci (#12180) üzenetére


t-bali3
senior tag

Oké-oké, ezt el*úrtam, nem kicsit tudom, nagyon :R
Maradjunk annyiban, hogy ha majd megtehetem, mert már nem leszek "kis" hülyegyerek, akkor Neked is és DM-nek is VT50 spalettáitok lesznek még a budiablakon is, de csak Nektek, mert Forzához az nem dukál...

(#12185) ZEN1TH: Értem és elfogadom, akkor úgy módosítok, hogy nappali viszonyoknál a TV előlapján található bevonatolás miatt, dinamikus képbeállítás mellett az UT50-nek van a legrosszabbnak látszó feketéje, Őt követi az ST50, majd végül a VT50 a legjobb, szerintem. És ezt most nem gúnyolódásból írom tényleg ma is tanultam valamit, a lentit viszont igen :P

Kész vége, úgy érzem meggyőztetek, hogy csak azért láttam a legjobb TV-nek a VT50-et, mert a véletlen pont azt dobta ki, hogy a túlhajszolt panelek közül a jobb oldali jött be, vagy lehet szimplán placebo...

[ Szerkesztve ]

(#12187) StLui válasza DM-Fan (#12184) üzenetére


StLui
veterán

A teszteket, ami legtöbb angol, ha érti elolvassa, amit nem tud, hogy mennyit fizettek a szakújságírónak, természetesen a legdrágább a legjobb és mindenki eldöntheti, hogy megéri neki a felárat a a picit jobb képminőség amiről beszélnek a cikkírók, vagy elmegy valamelyik közelben lévő boltba, és megnézi ahogy tudja, hogy neki látható-e valami belőle. Természetesen menjen el akár több száz kilométerre is a megfelelő fényviszonyokkal rendelkező boltba, ahol éppen van is mit összehasonlítani, arra viszont esély sincs , hogy mondjuk samut panával hasonlítson össze.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12188) DM-Fan válasza StLui (#12187) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha csak egy tesztet is olvastál azok közül, amiket pl. az #1. HSZ-ben belinkeltünk és picit értesz a kalibráláshoz, akkor láthatod, hogy nem márkához köthető fizetett újságírók ömlengéséről szólnak, hanem a száraz tényekről, tele kalibrációs report-okkal és hisztogramokkal. Ha ezek az illetőnek semmit nem mondanak, az már más kérdés, jöjjön és kérdezzen. Ja, hogy nem tud angolul sem? Hát, így járt, lehet próbálkozni Google-fordítóval, de alapvetően a szakzsargon nem ismerete lesz a nagyobb probléma, jöjjön és kérdezzen. Amúgy nyelvismeret nélkül az élet egyre több területén egyre neheebb boldogulni, sajnos anélkül nem a TV-vásárlás körüli mizéria lesz a legnagyobb pofon az életben.

Maradjunk annyiban, hogy nem pici képminőségbeli különbségek vannak egyes TV-k között és nem is feltétlen állnak messze árban egymástól ezen modellek.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12189) StLui válasza DM-Fan (#12188) üzenetére


StLui
veterán

semmit nem mondanak én csak tv néző vagyok, nem szakember, igazán nem is érdekel a szakszöveg még magyarul sem, melyiknek szebb a képe és kész, ahogy számomra semmi különbség nem volt a boltban a 3 2012-es pana között, egy fillérel nem érne többet nekem egyik sem másiknál, ennyi.
50st50 350eFt 50vt50 520eft szerintem ez nagy különbség
mondjuk ha st lemenn 300-ra vt 350-re akor biztos vt-t vennék minden meggyőződés nélkül, csak mert biztos jobb, de 400-ért már nem

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12190) DM-Fan válasza StLui (#12189) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alapvetően így semmiből nem tudod kifogni a jobbat. Autók között is hatalmas különbségek vannak még azonos árkategóriában is, kicsit mindenbe bele kell ásnod magad egy nagyobb összegű beruházás előtt. Pont ezért jó a net, mert tele van hozzáértők tapasztalatával, de adott esetben egy mezei felhasználó hosszabb távú otthoni tapasztalata is kincset érhet. Nem neked kell feltalálni a spanyolviaszt, megtették már előtted, neked csak el kell olvasnod és türelmesen összegyűjteni az infót. Ha meg nem érdekel ennyire a téma, akkor neked valószínű megteszi már egy olcsóbb modell is, mert úgysem tudod, hogy mire figyelj.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12191) BBéci válasza StLui (#12189) üzenetére


BBéci
titán

Szerencsés ember vagy, ha nem látod a különbséget, megveheted a legolcsóbbat és boldog leszel vele.
Én például imádom a nálunk a CBA-ban különleges kedvezménnyel 635 forintért kapható egri Turán vörösbort, amit PH! házigazdánk, Parci megkóstolni sem hajlandó. Szerinte szerencsés vagyok, nem kell a drága borok közül válogatnom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12192) ZEN1TH válasza t-bali3 (#12186) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Ezen nincs semmi meglepo az UT-nak filter nelkul nincs eselye nappal. A VT-n pedig kivalo a szuro ahogy lenni szokott.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12193) t-bali3 válasza ZEN1TH (#12192) üzenetére


t-bali3
senior tag

Lehet, hogy Neked ezen nincs semmi meglepő, de mi már több, mint 1 órája azon lovagolunk, hogy én ezt nem láthattam, mert nem lehet összehasonlítani. Én semmi természetfelettit nem akartam, csak leírtam, hogy mit láttam.
Ha valaki a Westendben jár és van kedve megnézhetné, hogy mit gondol a megnevezett TVkről és leírhatná rangsorát, két eltérő vélemény már van.

[ Szerkesztve ]

(#12194) BBéci válasza t-bali3 (#12193) üzenetére


BBéci
titán

Arról volt szó, hogy az általad elmesélt összehasonlítás alapján nem szabad választani a három tévé közül. Tapasztalatszerzésnek jó volt, az is rendben van, hogy leírtad, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12195) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Egyebkent elerhetoek az uj Pana modellek vegre a multiknal is ha valakit erdekel.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12196) M_AND_Ms válasza BBéci (#12191) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Végre valami, amit nem magas szinten művelsz. ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12197) Zozzy válasza t-bali3 (#12186) üzenetére


Zozzy
aktív tag

A Westendben néztem én is pont ezeket a modelleket lassan egy hónapja, nagyjából ugyanez volt a véleményem. Az eladó el is ismerte zavartan, hogy kénytelenek túlszaturálni a színeket, mivel az átlag vásárló a multiknál kirakott LCD rengeteg képi világát szeretné viszontlátni ezeken a modelleken is. Az, hogy annak köze nincs a valós színekhez, nem érdekes. Ráadásnal a demo célból készült kisfilmek még tesznek is erre egy lapáttal.
Sajnos (a plazma eladásokra nézve hátrányosan) nagyon kevés vevő néz utána alaposan vásárlás előtt annak, hogy mit is kéne vennie. Az átlag bemegy, és a látottak alapján választ. Van még egy nem elhanyagolható vásárlói réteg: az impulzív. Aki megint csak a látottak alapján választ. Ha a kettőt összeadjuk, akkor nem is várható sajnos, hogy a sokkal kisebb réteget képező tudatos és megfontolt vásárlónak akarják eladni a beállítások alapján a TV-t, ő úgyis meg fogja kérni az eladót arra, hogy vegye elő a távirányítót.
Multiknál is nem egyszer elismerték, hogy a Samu LCD-k mellett levő Pana plazmákat szándékosan fakóra állítják, mert nem abban van a pénz. Kemény a harc, az eszközök meg gusztustalanok.

(#12198) Csöves válasza Zozzy (#12197) üzenetére


Csöves
senior tag

Az átlag vásárlót nem érdekli a valós színvilág.
A szomszédnak LCD van mert az keveset eszik, ergó Ő is azt fog venni.

Aquila non captat muscas.

(#12199) < CyberBob > válasza Zozzy (#12197) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha el akarják adni a plazmákat és itt elsődlegesen a Panasonic-ra gondolok akkor alakítsanak ki olyan környezetet a szinte minden nagy bevásárló központban megtalálható márkaboltokban ahol jól látszik a különbség. Ne egy szétvilágított üveg kalitkában keljen állva demó vagy tv adással kipróbálni a fél milliós tv-ket. Persze amikor tavaly a Pana központi márkaboltban is úgy kellett vadászni, hogy a nagyobb típusokból legyen egy kirakva akkor ne csodálkozzunk, hogy nehéz dönteni.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12200) spiky03


spiky03
veterán

Ti melyik tesztnek hisztek? :)
A Blu-ray.com által írt teszteknek vagy inkább azoknak amik a High-def-en találhatóak?
Mert láttam olyan filmet, ahol eltérő volt a teszt eredménye.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.