Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) DM-Fan válasza Subimp (#12099) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez elég érdekes. Nem szabadna hallanod a HDMI-eszköz hangját, ha SCART-bemenetre váltasz. Nincs sok ötletem, esetleg próbáld ki, hogy másik HDMI-re dugod a STB-ot és nézd meg, hogy így is hallod-e a hangját, ha a DVD-t használod!

Get Moded!

(#12102) DM-Fan válasza Subimp (#12099) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

StLui: Valószínű egyik sem volt kalibrálva, plusz ugye a nem túl ideális tesztkörnyezet miatt sem láthattad az eltéréseket.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12103) RandomPJ válasza StLui (#12100) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

Analizálva nézted, v. egyszerűen élvezted a látványt?
3D próbáltad?

(#12104) StLui válasza RandomPJ (#12103) üzenetére


StLui
veterán

Semmi, odamentem és néztem 3-4 percig őket,

Dm-Fan: fényviszony nem volt vészes.
Tény, hogysemmi szakmai nem volt, nem is értek hozzá, a megfigyelésemben.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12105) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy a Panasonic G30 szerviz menüben a Time: 01193:30 1193,5 óra üzemidőt jelent?

(#12106) ZEN1TH válasza hl225 (#12105) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Így van.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12107) hl225 válasza ZEN1TH (#12106) üzenetére


hl225
tag

Köszi!
Érdekes lesz a holnapi nap, ugyanis új "bontatlan" nem bemutató darabként vettem! :O

[ Szerkesztve ]

(#12108) fokukac válasza hl225 (#12105) üzenetére


fokukac
nagyúr

az szívás... hol vetted?

most néztem amúgy, hogy a panashop-nál a "plazmatévé" (értsd: nem 3D-s) menüpontban egy csomó tavalyi meg tavalyelőtti modell van. De létezik vajon, hogy ezek nem bemutató modellek?

nekem nagyon gyanús.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12109) hl225 válasza fokukac (#12108) üzenetére


hl225
tag

Euronics

(#12110) DM-Fan válasza fokukac (#12108) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már írtam magam is valamelyik nap, hogy szinte tuti, hogy korábbi bemutató darabok lesznek ezek, amiket visszacsomagoltak. Kizártnak tartom, hogy új példányok legyenek.

Get Moded!

(#12111) ZEN1TH válasza fokukac (#12108) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Valszeg hasznaltak. De nezd meg oket vagy kerdez ra. Sot sztem ellenoriztetheted is az uzemidot.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12112) Arwald válasza sanyi0629 (#12092) üzenetére


Arwald
csendes tag

Szia!

Aréna Saturnban láttam Samsung PS60E6500-at kiállítva. Pana plazmát sajnos egyáltalán nem láttam ott, nemhogy mellette, de Saturnnal szemben van Pana bolt, ahol van UT50, ST50, VT50 és talán még GT50 is. Kis "rohangálással" talán össze tudod nézni. :)

(#12113) kenguru99 válasza fokukac (#12108) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A szüleimnek akartam 42C3-mat venni így felhívtam őket és igen azt a válszt kaptam, hogy bemutató darabok. Mondjuk nem túl korrekt dolog, hogy "elfelejtik" kiírni. Így a pécsi kincses utcai tesco-ban vettem meg 96-ért.

(#12114) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Már egy ideje nem szabad tavalyi modelleket venni bevásárló központokban (máshol se) mert vagy kiállított vagy visszavitt darab.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12115) kalmanchris válasza < CyberBob > (#12114) üzenetére


kalmanchris
tag

Már innen, a fehérvári tecsóból is elvitték a 42U20(!)-ast :))

(#12116) Gabor970


Gabor970
addikt

korábban írtam, hogy a zalaegerszegi és a szombathelyi tescoban is van 42U30 104e Ft áron. Engem is meglepett, hogy mindkét boltban volt 42U20 is, csak azt nem írtam nektek meg, mert az meg 107e Ft volt, ha jól emlékszem. Ki akarna 20-ast, ha a 30-as olcsóbb?
Hát igen, honnét a csudából van 20-as?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12117) kalmanchris válasza Gabor970 (#12116) üzenetére


kalmanchris
tag

Itt is volt még tavaly év végén, hogy drágább volt a 20-as mint az az évi 30-as

(#12118) StLui


StLui
veterán

érdekességet nem is írtam, westend MM-ban azt hiszem 1db plazma volt összesen, talán egy 60-as samu, és úgy emlékszem más hasonló nagyban sem találtam két hete, csak nem emlékszem hol.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12119) Warpig


Warpig
aktív tag

Használt plazmát hol lehetne venni? Itt nem sokat hirdetnek a hardveraprón, van esetleg olyan spec fórum, ahol találhatok?

Illetve erről véleményt szeretnék kérni.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#12122) kenguru99 válasza kenguru99 (#12113) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ja, és teljesen új bontatlan darab volt, nem bemutató.

(#12123) BBéci válasza MR2Petőfi (#12120) üzenetére


BBéci
titán

Minden kérdésedre megtalálod a válaszokat egy kis visszaolvasással.
Azt a cikket ismerjük, már alaposan kitárgyaltuk.
A Samsungok legalább annyira zúgósak, mint a Panák. Sőt, én még csak Samsungot hallottam ciceregni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12124) StLui


StLui
veterán

Én nem értek hozzá, vagy itt tényleg nem nagyon lehet összehasonlítani a 2011-es 2012-es modelleket, egy csomó adat az egyikből, egy csomó adat a másikból hiányzik :F

a két 2012-es modell esetén nekem mint laikusnak az E550-es jobbnak tűnik mint az E6500, ezt már végképp nem értem :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12125) fokukac válasza kalmanchris (#12115) üzenetére


fokukac
nagyúr

a panashopnál most G10-es is van az árlistában...

az 3 évvel ezelőtti modell...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12126) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Panasonic 42GT30-hoz szeretnek 3d szemuveget venni,tudom,kicsit elkestem vele,s emiatt mar sehol sem kapok Panasonic alltal gyartott modellt, csak Hama-t, van valakinek tapasztalata ezzel a modellel?,az edigital-tol vasarolnam,azt mondjak mukodne a GT30-cal, esetleg ha valaki meg tudna ezt erositeni nagyon megkoszonnem.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#12128) ZEN1TH válasza Snoop27 (#12126) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Természetesen működik hiszen kifejezetten Panasonic modellekhez készült.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12129) StLui válasza StLui (#12124) üzenetére


StLui
veterán

Megtudnátok mondani mi a különbség az e6500 és az e550d között, 100eFt az árdifi, és a 2011-es modellek is hasonló árban vannak, azokkal gondolom nem is érdemes foglalkozni.
Pana-ban nem elérhető árban számomra a 65-ös, 60-ast meg nem találok, de az 55-ös is drágább mint a samu 60-as

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12131) StLui válasza royal16 (#12130) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! és azt nem tudod véletlenül mi a különbség a két Samu között?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12132) Snoop27 válasza ZEN1TH (#12128) üzenetére


Snoop27
őstag

Koszonom gyors valaszod. Azt nem tudod,h minosegbeli kulonbseg van-e koztuk,mivel osszehasonlitast sehol sem kaptam,valamint azt is furcsallom,h a Hama-nal nincsenek S,M illetve L meretek,mint ahogy a Pananal,esetleg ha ezekrol tudnal/tudnatok valamit irni sokat segitenel/segitenetek.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#12133) Arwald válasza StLui (#12131) üzenetére


Arwald
csendes tag

Pontos különbséget szerintem még senki sem tud, mivel nincs még E550-ről. Ami eddig látszik, hogy az E6500-ban alapból van beépített wi-fi, DVB-S2 tuner és Real Black Pro panelt használ szemben az E550 Real Black-jével szemben.

Az E6500-ről is eddig az egyetlen teszt, amit láttam Cnet-es volt.

AVForums.com-on már van néhány E550 tulaj. Az ottaniak meg voltak vele elégedve, úgy írták, hogy alapvetően egy D6900-asnak felel meg, de Samsung idei Smart TV-jével.

(#12134) Leefty válasza royal16 (#12127) üzenetére


Leefty
csendes tag

Sajnos ciripelnek a G30-as plazmák, van akit nem zavar, van akit igen. Az enyém is ciripel, sajnos engem egyre jobban zavar.

(#12135) DM-Fan válasza MR2Petőfi (#12120) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Panasonic-nál is csak annyira probléma a tápzaj, mint a többi gyártónál. Én mindenesetre több zajos Samsung-gal találkoztam, mint Panasonic-kal, pedig elég sok TV-t láttam már. Eddig két Pana plazmám volt, az első teljesen hangtalan volt, a jelenleginek meg kb. annyi tápzaja van, hogy ha a hátlapra tapasztom a fülem (amit amúgy meg sem tudok tenni, mert falon van), akkor hallok minimális zúgást, egyébként semmit. Ez abszolút szerencse kérdése amúgy, hogy milyet fogsz ki. A tavalyi Panák közül is volt már szerencsém teljesen néma S30-akhoz és G30-akhoz is.

Az említett cikkről már volt itt szó, erre megint csak kb. annyit lehet mondani, hogy a vizsgált példányok közül épp a Samsung volt jobb, de semmi garancia nincs arra, hogy ha fognál másik három ugyanilyen készüléket, akkor ugyanez lenne az eredmény. Nem kell félni a Panáktól, kiváló készülékek, belenyúlni meg bármivel bele lehet.

A két említett készülék egyébként kb. egy ligában játszik, a Samsung-gal kapcsoatban érdemes megvárni egy-két tesztet, de a Pana ST50 alapvetően egy elég jól sikerült modell lett, nem lesz könnyű megszorítani.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12136) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

50ST50 teszt by hdtvtest.co.uk

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12137) StLui válasza Arwald (#12133) üzenetére


StLui
veterán

köszönöm, nem is gondoltam volna, hogy ennyire nincs info. Sajnos én max a magyar teszteteket tudnám elolvasni, ezért nem is keresek angol nyelvűeket. Itt is van már ugye royal16-nak e6500, kapható is mindkettő már nálunk is sok helyen. lehet a pro panel, a wifi és sat tuner lenne a különbség, mert akkor nekem bőven jó az 550, wifi nem kell, mellette van a router, pro nem izgat, én nem veszem nagyon észre a különbségeket, kalibráltatni sem fogom, sat meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12139) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Ezer elnézést, hogy nem keresek :R
egy barátommal szaladnánk hatkor itt zalaegerszegen a tescoba megnézni számára a 42U30-at. Tudna valaki gyorsan dobni infót, hogy kell bemenni a szervíz menübe?

KÖSZÖNÖM!!!

asszem megtaláltam, ha a 2009-eské, amit DM-Fan beírt az U30-hoz is ok.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12140) DM-Fan válasza Gabor970 (#12139) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, úgy kell belépni, ahogy ott le van írva!

Get Moded!

(#12141) Csabroncka válasza Gabor970 (#12139) üzenetére


Csabroncka
addikt

Jézus! Honnan kaparnak még elő? :F , ezek biztosan valami raktár alja vagy kiállított darabok. Tényleg érdemes jól megnézni őket !

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#12142) Mezga Aladár válasza Leefty (#12134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem csak akkor hallható a ciripelés ha néma csönd van és teljesen fehér a képtartalom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12143) pkaresz válasza Mezga Aladár (#12142) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nálam sincs semmi.
A ventiket hallani, de csak ha teljesen csend van, akkor is picit.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#12144) hl225


hl225
tag

Szerintetek az 42ST50 a tavalyi modellek közül melyikhez hasonló árkategória?
Valamelyik fórumban azt olvastam, hogy talán a 42S30, ezen csak azért lepődtem meg, mert az ugye még nem NeoPDP paneles volt.
Egyenlőre nem találok tavalyi induló árakat, hogy összehasonlíthassam az ideiekkel.

Érdemes a 42ST50 esetében jelenetős áresésre és 5 éves garanciára várni karácsonyig (mondjuk olyan ~150e környéke) vagy jobban járnék egy 0 perces 42gt30-as 5 évre kiterjesztett garanciával 215e környékén most?

Aktív Panasonic szemüveg létezik valahonnét 20e Ft-nál olcsóbban.
(És mivel tájékozatlan vagyok 3D ügyében idei illetve tavalyi panasonic 3d modellek csak aktív szemüveggel mennek?)

(#12145) Zozzy válasza hl225 (#12144) üzenetére


Zozzy
aktív tag

A tavalyiakról nem tudok biztosat mondani, de az ideiek csak a bluetoothos szemüveggel mennek. (A többi is aktív, de nem ezt a technológiát használják. Tudomásom szerint a Panasonic még nem csinált passzív 3D TV-t, de lehet, hogy rosszul tudom). Egész pontosan ez a típus kell az idei modellekhez: TY-ER3D4(S)(M)E. Zárójelben a méret, ezekből már nincs L-es. Árgép szerint 19900 a legolcsóbb.

(#12146) t-bali3 válasza Zozzy (#12145) üzenetére


t-bali3
senior tag

Azért az nagyon komoly, hogy mennyiért dobálják ezeket a Pana szemüvegeket! 4 db a legjobb esetben is 80 e Ft. Ezek fényében az E550 bomba vétel 270 e Ft-ért 4 db szemüveggel...persze tudom az ST50 valószínűleg veri képminőségben, de ár-érték arányban bomba lehet. Kíváncsian várom róla a teszteket!

(#12147) DM-Fan válasza hl225 (#12144) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne keverd az árkategóriát azzal, hogy tudásban mit nyújt!

A 42ST50 jelenleg 230-240 eFt körül vihető haza, amiért már majdnem 50G30-at kaptál volna idén első negyedévben, ami ugye méretben is és kvázi minőségben is jobb, mint a 42ST50. A tesztek ugyan dícsérik az ST50-et, de annyira azért nem csúcskategória ez a TV. Persze, egyébként kiváló vétel lesz, csak nem ennyiért. Áresésre mindenképp számíthatsz, ahogy az 5 év garancia-akcióra is, szerintem egyikre sem kell várnod karácsonyig. A 42ST50-nek olyan 180 eFt körüli árat látok reálisnak év végéig (optimista becsléssel), az 50ST50 szerintem be fog állni 250-280 eFt környékére, amiért már korrekt vétel lesz (sajnos a jelenlegi 350 eFt-os ára azért még elég riasztó).
Az igazán korrekt persze az 50GT50 lenne ilyen áron, de arra nemigen látok reális esélyt, hogy az 300 eFt alá bekússzon (jelenelg 450 eFt-ot kérnek el érte, ami egyértelműen horror, akárhogy is kiváló TV).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12148) Zozzy válasza DM-Fan (#12147) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Azért az 50ST50 már jónéhány helyen beszerezhető 300 alatt is, igaz raktárkészlet nem nagyon van. De megbízható bolt is árulja már ennyiért.

(#12149) nightshadow


nightshadow
veterán

HDTVtest ST50 review: [link]

(#12150) BBéci válasza Zozzy (#12148) üzenetére


BBéci
titán

Ahol nincs raktáron, annak a meghirdetett árát nem érdemes számításba venni. Vevőcsalogató kamu.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.