Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) BBéci válasza Toobee (#13450) üzenetére


BBéci
titán

50 coloson 2 méterről nézem az olimpiát, nem tudok elszakadni előle, pedig csak LG.
A brazil röplabdás lányok gyönyörűek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13452) spiky03 válasza BBéci (#13449) üzenetére


spiky03
veterán

Jójó, tisztában vagyok a nézési távolságokkal.
De erre lesz elég pénzem (vagyis remélem) és nem akarok gyengébb minőségű tv-t venni.
Persze 50-es vennék biztos, ha lenne rá keret, de nincs, meg szerintem nagy lenne az abba a nappaliba.
Max ha tényleg kicsi lesz a 42-es, akkor a következő tv-m már 50-es lesz. :)
Nah meg ugye az ember a saját kárán tanul. :)
De szerintem nem fogok csalódni a 42-esben sem, mert a mostani 51centis JVC után megváltás lesz az is :)
Meg havernak is egy 42-es G30-a van és kb akkora távolságról nézi, mint ami nálam van és nincs vele gond. Talán nálam még egy picit közelebb is lesz.
Nah meg tv-t szemüvegben nézek, azzal emg csak látom a részleteket. ;]
De azért köszi, hogy aggódsz értem. :) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13453) Toobee válasza spiky03 (#13452) üzenetére


Toobee
veterán

Neked aztán hiába mondja az ember...Hidd el, hogy nem bántásból mondjuk. Hajadra kenheted a jobb képminőséget, mivel onnan úgysem látod!

https://barbieripnk.hu/

(#13454) BBéci válasza Toobee (#13453) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek és hozzáteszem, kidobott pénz, amit arra költene. :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13455) spiky03 válasza Toobee (#13453) üzenetére


spiky03
veterán

Tudom, hogy nem bántásból mondjátok, meg értem én, hogy segíteni akartok.
De tudod, pénz beszél, én meg hiába ugatok. :)

Úgyhogy tényleg köszi mindenkinek a segítő szándékot, rendes tőletek! :R

Remélhetőleg decemberben már be is tudok majd számolni arról, hogy jól döntöttem-e vagy megbántam. :)

De ma lemérem a pontos távolságot, hogy menyi lesz a távolság a szemem és a tv között. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13456) ZEN1TH válasza spiky03 (#13452) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Inkabb sporolj meg ossze egy kis penzt. Ev vege fele eselyes hogy megall az 50ST50 250-260k-bol. Annyiert brutal vetel lesz, foleg 5 ev garival. Ha szerencsed van valami 0% THM-et is kifoghatsz egy multinal. Hidd el kell majd az 50-es meret.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#13457) DM-Fan válasza spiky03 (#13452) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha nincs pénzed, akkor inkább várj még és tegyél még félre a vásárlásig! Duplán jól jársz: az árak is csökkennek és pénzed is több lesz. Tényleg fogadd meg, ami a többiek mondtak: iyen nézési távolságra nagyon kell az 50"-os méret. Ne akarj a saját károdon tanulni olyan esetben, ahol már többen egyértelműen megtapasztalták, hogy mi a helyes. Én is végigjártam ezt, tudom, hogy miről van szó, használtam mind a két méretet huzamosabb ideig. Ha most elköltöd a teljes pénzmagot egy kisebb TV-re, miközben annak árának már csak kisebb részét hozzátéve megkapnád a nagyobbat, akkor nagyon sokára lesz csak nagyobb TV-d, közben meg verheted a fejed a falba. Ja, és nem, szemüvegben sem látod a részleteket ilyen távról, egyszerűen fiziológiai akadáya van.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13458) Szabii14


Szabii14
csendes tag

Nos, méricskéltem, és inkább a 42" FullHD mellett döntök, az lenne a kérdésem, hogy ha Scart-on rá van kötve a TV-re egy kompakt házimozi, akkor az usb-ről (vagy memóriakártyáról) betöltött film a TV hangszóróin szól vagy az 5.1-en?

Panasonic S30-on gondolkodom, úgy tudom a Pana nagyon jó plazmákat csinál, és az S30-ról tesztet is találtam, nem tűnik rossznak.

(#13459) < CyberBob > válasza ZEN1TH (#13456) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Úgy legyen. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#13460) spiky03 válasza DM-Fan (#13457) üzenetére


spiky03
veterán

Oke. :)
Akkor gyűjtögetek még serényen, aztán meglátjuk, hogy hol lesznek az árak az év végén, meg milyen akciók lesznek.
Aztán meg reméljük a legjobbakat. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13461) Toobee válasza spiky03 (#13460) üzenetére


Toobee
veterán

Azért is foglalkozunk ám veled ennyire, mert öreg motoros vagy. Nem tudom észre vetted-e, hogy, aki csak úgy betéved, azt hamarabb "elengedik", nem győzködik őket ennyi ideig. Szóval tényleg semmi piszkálódás nincs az irányodba. A legjobbat akarjuk!

https://barbieripnk.hu/

(#13462) M_AND_Ms válasza Szabii14 (#13458) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már ott elakad a dolog, hogy a scarton nem megy át az 5+1 csatorna, csak a sztereó 2.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13463) spiky03 válasza Toobee (#13461) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen a kedves szavakat. :R
Majd megiszunk valami erőset, ha egyszer élek a meghívásoddal egy hallgatózás erejéig. ;) Feltéve ha él még? :)

Nah meg majd az asszonnyal kell futni még pár kört, hogy a nagyobb tv-t viszem haza, ha úgy lesz. :) Mert őt ez nem nagyon érdekli, neki bőven elég a mostani JVC is.
Pedig mondtam neki, hogy a nagy tv-n sokkal nagyobb lesz Eduárd, meg Jákob is. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13464) FefeeX válasza spiky03 (#13460) üzenetére


FefeeX
veterán

Én a helyedben nézegetném majd év vége/jövő év eleje felé a szlovák árakat is, mert előfordulhat, hogy ott majd jóval nagyobb kedvezményt kapsz (lásd az 50GT30-am 240ért) - hej.sk; nay.sk aztán google fordító magyarra :)

3D szemüveget meg szintén tudom ajánlani az ebay-t, EW3D3MC szemüveg 50-60 dollár közt mozog postával, ez fele annyi mint itthon. És ugyan kicsit szkeptikus voltam eleinte, mikor azt olvastam több helyen, hogy ugyanaz, mint a EW3D3ME, de aztán élőben meggyőzött. Tökéletesen megy a tévével.

(#13465) spiky03 válasza FefeeX (#13464) üzenetére


spiky03
veterán

Thx neked is.
Hát inkább itthon venném a tv-t. Persze a szemüveg az jöhet kintről is, ha megfelelő hozzá, mert azért egy párt csak illik beszerezni hozzá, már csak a móka kedvéért. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13466) Gabor970 válasza spiky03 (#13463) üzenetére


Gabor970
addikt

mikor mi két éve a PS50C430-ast vettük, az Asszonyomal bevásárolni mentünk szombat de., én egy euronics felé, ő meg szembe a húsboltba. Végzett, kint vártam. Kérdezte, láttál valamit?
Mondom neki: gyere kicsit be a euronicsba! Odavittem a tévékhez, a 42-esek közt ott állt egy PS50B430-as samu, meg egy másik 50-es LG.
Megszólalt: "na majd akkor veszünk tévét, ha legalább ekkorát tudunk venni"
Aztán mutatom neki a samu 127,500Ft-os árcéduláját -akkor volt kifutó-. Elkerekedett a szeme :Y ennyiért ilyen tévé van???
Kis kutakodás, egy itt már rég látott fórumtárs tippje: MM 150e a PS50C430, friss modell.
Szerdán hoztuk haza.
Szóval ha jól körítesz az Asszonyodnak, és a pénz is a zsebetekben ficeg, talán nem lesz nehéz rávenni a jóra :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13467) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Mivel én is kérdeztem korábban, ezért csak megerősíteni szeretném, hátha másoknak is segít majd, hogy 1m kábelt megblankolva simán jönnek a digitális adások, semmiféle tetőantenna vagy szobaantenna nem kell! (A mindig.tv oldalán a cím keresésre rózsaszín jelerősséget jeleztek előre.)

(#13468) ctucker88


ctucker88
csendes tag

LG 32LG5500 fullhd tv-n nem lehet a menüt eltüntetni mi lehet a baja? amugy minden ok vele.

(#13469) laszlo168 válasza ctucker88 (#13468) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha áramtalanitod, és újra bekapcsolod, akkor sem tünik el?

(#13470) Marci79


Marci79
aktív tag

Ha valakinek hasznos lenne és kellene egy csatornalista szerkesztő:
Samsung Channel List Editor 1.08
E szériához is jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#13471) BBéci válasza Szabii14 (#13458) üzenetére


BBéci
titán

Hol kapni S30-at?

A kompakt izét dobd ki, mert nem tud full HD filmeket lejátszani, tehát nem való full HD tévéhez. A hangja ott szól, ahol akarod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13472) FefeeX válasza Gabor970 (#13466) üzenetére


FefeeX
veterán

Sajnos ez így nem kerek. Az asszonyt már 7 éve próbálom rászoktatni a jóra, de kevés sikerrel :) Vannak reménytelenek, akiknek totál nem számít. Látja a különbséget, de sokáig nem akart új tévét. Még szerencse, hogy én döntök... Neki bőven megfelelt a 37PV70, sőt, igazából a korábbi is. Neki tévé az tévé, nézheti rajt a híradót, meg néha a közös filmeket (amiknek nem igazán kell óriás tévé), és totál mindegy neki. Látja a különbséget nagyjából, csak nem érdekli. Totál nem. Még szerencse, hogy nem a kenyér helyett kellett a pénz, mert akkor sosem lett volna 50" tévém...
És kb ennyit az SD, HDReady, fHDról is, még ha olyat nézünk is, totál mindegy neki. A hang legyen jó, a kép neki elég lenne szerintem egy jobb minőségű mozis is :)

Ezzel csak azt próbáltam jó hosszan, hülye kitérőkkel mondani, hogy nem minden nővel ilyen egyszerű, bár a többség szerintem is meggyőzhető... (a 3D evezés, az a vadvizes, átjött a húgom, az állát valahol az ágy alatt találtam meg két napra rá :P )

[ Szerkesztve ]

(#13473) Toobee válasza FefeeX (#13472) üzenetére


Toobee
veterán

Egy jobb minőségű mozis képpel én is kibékülnék. Mondjuk egy SIM 2 vetítő már hozza a jobb mozik szintjét.

Ha véletlenül a moziban, kamerával felvett "filmre" gondolsz, akkor nem szóltam :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#13474) BBéci válasza FefeeX (#13472) üzenetére


BBéci
titán

Amikor a sok 50+ colos tévé után egy 40-est kaptam tesztelésre, feleségem megkérdezte, távcsövet adtak-e hozzá? Legszívesebben ő is 2-2,4 m széles vásznon szereti nézni a filmeket. Pár hónapja elindítottam egy "diviksz" filmet, amit haverom másolt a merevlemezemre, amikor kölcsönbe adtam. 2 perc után közölte, vagy másik, normális minőségű filmet nézünk, vagy elvonul olvasni.
Hangról meg a konyhából megmondja, mi szól jól, és mi kiválóan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13475) spiky03 válasza FefeeX (#13472) üzenetére


spiky03
veterán

Szintén zenész. :)
Annyi különbséggel, hogy az én asszonyomat a hang sem érdekli annyira. Neki csak az a lényeg, hogy hallja a filmet. :D
De nálunk is én felelek ezekért a "kiegészítőkért." :)
De reméljük változik majd a véleménye ha végre rendes minőségben nézünk majd filmeket.
Igaz ő akkor is fog SD tv adásokat nézni, pl Tvpaprikát. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13476) kalmanchris


kalmanchris
tag

Duna és Duna world logo teljesen jó lett! :K kellően transzparens, kivéve a HD logót, ugyanis ott már ezt is kirakták.. Talán ilyen lesz az m1 és m2 is...

(#13477) lfabian


lfabian
tag

Asszony megnézte az olimpia első napját LCD-tévén,másnap ismétlés plazmán,féltem hogy választanom kell. :((

fabi

(#13478) akisbandi válasza kalmanchris (#13476) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Így van, sőt a mérete is kisebb lett, illetve a korhatár karika is kellően átlátszó.

(#13479) DM-Fan válasza kalmanchris (#13476) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Néztem én is, ezzel már kiegyeznék. :K

Get Moded!

(#13480) erdoke válasza spiky03 (#13465) üzenetére


erdoke
titán

Ha minden kötél szakad, 3 m-re inkább vennék egy 51E530-at, mint egy 42ST50-et. :K

A legjobb aláírás a héten

(#13481) BBéci válasza erdoke (#13480) üzenetére


BBéci
titán

Ez egyértelmű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13482) akisbandi válasza DM-Fan (#13479) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Az m1 és m2-t holnapra ígérik.

(#13483) DM-Fan válasza akisbandi (#13482) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Várjuk, remélem nem cseszik el! Csak volt értelme leveleznünk!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13484) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13483) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Digisport is arculatot váltott. Az eddigi viszonylag kulturált és félig plazmabarát logót lecserélték egy Budapest Tv szintűre, szép telt fehérekkel.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13485) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Havernél egy Pana TX-P50C2E készülék van, megpróbáltuk dvi-hdmi kábellel rákötni egy régi pc-t, amiben 9200-es Radeon van...Csak 800*600-on látszódik teljes kép, ez feletti felbontásoknál a kép bal széle és az alja kilóg a képernyőből, magyarán nem látszik pl. a start menü csík....

Nálam samsungnál ilyenkor nyomok egy csak pásztázást, de itt semmi olyant nem találtunk ami eredményt hozott volna....

Valaki?

Szoftverzió 1.015 Tv..

(#13486) erdoke válasza Gézengúz (#13485) üzenetére


erdoke
titán

ATI driverben állítsátok az overscan csúszkát.

A legjobb aláírás a héten

(#13487) Gézengúz válasza erdoke (#13486) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még valami, hiába is bírok megjeleníteni 1920*1080-as képet az mégis elmosott....

Ki fogom próbálni, bár nem láttam merre van az overscan csúszka..Sokszor úgy érzem az Nvidia kártyák sokkal egyszerűbbek, ésszerűbbek....

(#13488) BBéci válasza Gézengúz (#13487) üzenetére


BBéci
titán

A tévé fizikai felbontásával megegyezőre méretezett képet küldj rá!
Jól érzed, nekem semmi pénzért nem kellene más, csak nVidia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13489) janos666 válasza erdoke (#13486) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, rohadt idegesítő, hogy erőszakosan adja az overscan-t a HDMI-re. :(((
Most Win8 alatt bugzik a driver és minden reboot után vissza kell tolnom. :W
Most nekem is érik, hogy az asztali gépbe legközelebb Geforce megy.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13490) Gézengúz válasza BBéci (#13488) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szóval a TV azt mondja magáról, hogy 1920*1080 60Hz, ( egyébként 100Hz-es) én rá is küldöm de az egész egy homályos halmaz, (illetve az 1920*1080p-t meg sem jeleníti azt hiszem, csak az i-t) Pedig nem régi tv... Mit ronthatok el vajon?

(#13491) BBéci válasza Gézengúz (#13490) üzenetére


BBéci
titán

A tévé semmit nem mond magáról, csupán a beérkező jel adatait írja ki. A felbontása 1024x768 és meg tudja jeleníteni a p-t is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13492) janos666 válasza BBéci (#13491) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De, egész sokat mond magáról a forráseszköznek. TV-knél dugig szokott lenni az EDID a támogatott kép és hangmódokkal, a gyártó szerinti színtér adataival, stb.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13493) BBéci válasza janos666 (#13492) üzenetére


BBéci
titán

Arra céloztam, hogy sokan összetévesztik a beérkező jel adataira vonatkozó kiírást, például a hertzeket a tévé saját adataival.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13494) Gézengúz válasza BBéci (#13491) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az baromi jó mert, hogy pont az 1024-et nem jeleníti meg...17-es crt monitor azon megy és amikor klónoztam akkor a tv kussolt....

(#13495) KTTech válasza Gézengúz (#13494) üzenetére


KTTech
veterán

Küldj rá 1920x1080/50p-t és nem lesz vele gond. Persze, ha jól állítod be az ATI drivert, de az is igaz, hogy a videokártyád nem túl acélos, szóval küzdeni fog ezzel is...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#13496) erdoke válasza KTTech (#13495) üzenetére


erdoke
titán

Nem lenne szabad, hogy 2D-ben bármilyen támogatott felbontással küzdjön.

A legjobb aláírás a héten

(#13497) BBéci válasza KTTech (#13495) üzenetére


BBéci
titán

Én inkább számítógéppel méretezném át a fényképeket, az gyorsabb és talán jobb is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13498) Gézengúz válasza KTTech (#13495) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem esküszöm meg rá de lehet azzal a felbontással sem ment...Mi ennek a kártyának vajon az utolsó drivere xp-re?

Internetre, divx filmekre, zenére elégnek kellene lennie...Persze nem 1080p-ket akar nézni vele a youtubon... :U ..Legalábbis remélem...... :)

(#13499) BBéci válasza Gézengúz (#13498) üzenetére


BBéci
titán

Az egy 9 éves kártya, erősen megérett a kukázásra.
Driverek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13500) erdoke válasza BBéci (#12893) üzenetére


erdoke
titán

Most jutottam el az AVO-ra, de csak SR6005 tesztet találtam, ami eggyel régebbi modell. Az enyém a 6006-os.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.