Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#12650) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez nagyban TV, beállítás és az adott tartós képelem milyenségének kérdése. 90 perc alatt már komoly ghost-ot lehet összeszedni és a probléma az, hogy ha ezek után nem regenerálod a panelt és ráerősítesz egy másik alkalommal, akkor még nehezebben tudsz majd tőle megszabadulni, mert kumulálódik a dolog. Ha egész napra, megszakítás nélkül otthagysz egy gyilkosabb logót, állandó képlemet, akkor egész biztos, hogy sok-sok nap alatt fogsz csak tőle megszabadulni. Szerencsétlenebb esetben végleges beégést is összeszedhetsz, ha túlzó a kontrasztbeállításod, durva a logó és adott esetben jobban hajlamosabb a TV-d a ghost-ra, mint a nagy átlag. A plazma kis odafigyelést igényel, de meghálája.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12652) FefeeX válasza DM-Fan (#12651) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem értelek ezzel az állandó vészmadárkodással a beégéssel kapcsolatban. 90 perces meccs két 5 perces megszakítással abszolút nem vészes, pláne hogy nem nagyon van olyan ember aki egész nap csak meccset néz... Szóval normál felhasználás mellett lazán jó focimeccsre is a tv. Figyelni sem nagyon kell rá, veszélyesebb a PC-játék, ami megszakítás nélküli és akár órákig is eltart. Na az már okozhat komolyabb ghostingot, esetleg beégést (na ez sem másfél óra alatt...)

(#12653) DM-Fan válasza FefeeX (#12652) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezt magyarázd meg annak, akinek már egy félidő alatt szép kis ghost-ja alakult ki, vannak ilyenek is itt páran. Ráadásul több 42S30 tulaj is érintett ebben a kérdésben, most pedig pont erről kérdezett az illető. Magam is szedtem már össze ghost-ot egy órányi játékkal is és eltartott egy ideig, míg kikopott.

Én meg pont azt nem értem, miért olyan nehéz egyeseknek beismerni a technológia ezen rákfenéjét. Igenis az a kötelességünk, hogy erre fölhívjuk a döntés előtt állók figyelmét. Vagy esetleg irányítsam hozzád azokat, akiknek erre nem hívjuk fel előre a figyelmét és utána jönnek majd panaszkodni? Megmagyarázod nekik, hogy márpedig nincs is ott az, amit lát, mert ez normál felhasználás?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12654) blakey válasza FefeeX (#12652) üzenetére


blakey
titán

Sajnos oda kell figyelni, mert jelen van és meglepetést okozhat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12655) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#12651) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

MOst lehet,hogy butaságot kérdezek,de ghost feketével is előfordulhat?
Ha pl nézek egy alul-felül fekete csíkos filmet, ami ugye minyima 90perc,de lehet akár 180 is.
VAgy a fekete nem "éghet bele" ?

Alias: Júzer error

(#12656) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#12655) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ugye elolvastad az #1. HSZ-t? Csakmert ott a válasz benne. :U

Get Moded!

(#12657) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#12656) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerinted? :DDD
Na,most akkor elolvasom! :P

Van valami gyakorlati megoldás a ghost elkerülésére,ami esetleg beállítható a tévén?
Gondolok itt bármiféle kifejezetten a ghosting elkerülésére kitalált praktikára,pl beállítható,hogy x idő után kikapcsoljon ,mint a monitor vagy ilyesmi?
Mert megmondom őszintén abszolute plazma mellett döntenék,de sokszor csak a háttérben szól a tévé, most óránként kapcsoljak át, ha meg elfelejtem,akkor szívok,vagy ezt hogy oldjátok meg a gyakorlatban? (közben olvasom az első hsz.t :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12658) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#12657) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Természetesen. Eleve van a megszokott sleep mode, ahol alkalmanként megadhatod, hogy hány perc múlva kapcsoljon ki a TV.

A Panák ezen felül tudnak egy tétlenségi kikapcsolást is, amit ha beállítasz, akkor mindig érvényben marad. Lényege, hogy ha x percig/óráig (amennyit beállítasz) nem nyúlsz a távirányítóhoz, akkor a TV a beállított idő után kikapcsol. Előtte 3 perccel kiírja, hogy nyomj egy OK-t a távon, ha továbbra is nézni szeretnéd, ha ekkor rányomsz, akkor újrakezdi az eredetileg beállított idő számítását.

Ezen felül a Panánál még egy olyan biztonsági mechanizmus is van, hogy ha érzi, hogy változik semmi a panelen, mert mondjuk kimerevítetted a képet, akkor x perc után visszaveszi a kontrasztot és fényerőt minimálisra, így épp csak sejlik a képtartalom. Ha továbbengeded a lejátszást, akkor visszaállítja.

Az emberi oda nem figyelés ellen azonban nincs védelem, a logók és a változó képen levő állandó képelemek azonban problémásak lehetnek. Ha háttértévézésre használod és nem nézed, akkor oly' mindegy, hogy zoom-olva megy a háttérben az adás, vagy nem, mert úgyis csak a hangjára figyelsz. Ilyn esetben egyébként azt is meg tudod csinálni, hogy csak a panelt kapcsolod ki képmenüből, a készülék tovább megy, van hangja, stb. Lenyomsz bármilyen gombot a távon és visszajön a kép is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12659) Gabor970 válasza -HajTömeg- (#12657) üzenetére


Gabor970
addikt

nálunk is sokszor csak háttérben zörög a TV, még soha nem volt 10 percnél tovább látható ghostnál nagyobb problémám. 2 éve van meg, sosem zoomolok ki semmit, viszont sokféle csatornát nézünk.

a samu C szériája (gondolom a későbbiek is) is tudja DM-Fan által jelzett első két védelmet, a harmadikról nincsenek emlékeim.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12660) DM-Fan válasza Gabor970 (#12659) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerencséd volt a TV-vel, örülj neki! Sokan szeretnék, hogy ilyen legyen a plazmájuk, sajnos ez közel sincs így minden példánynál. Nekem az első plazmám alig volt érzékeny erre (az is HD-Ready volt, mint a tied), a mostani G20-am jóval látványosabban produkálja a ghosing-ot.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12661) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#12658) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi!
Szerintem maradok a HD readynél! :R

Gabor970 Köszi! MIlyen árkategóriájú plazmád van?
Mert lehet egy komolyabbnál ez a helyzet,én belépő szintűt vennék max.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12662) t-bali3 válasza FefeeX (#12652) üzenetére


t-bali3
senior tag

Egyáltalán nem vészmadárkodik, inkább úgy mondanám, hogy jól kihangsúlyozza ezt a témát, szerintem korrektül, senki ne vegyen zsákbamacskát.
Ha visszaolvasol láthatod, hogy közel hetente visszatérő téma itt a fórumon egy-egy ghostot kiszúró fórumtárs.

(#12663) Gabor970 válasza -HajTömeg- (#12661) üzenetére


Gabor970
addikt

2010-ben a legolcsóbb 50"-esek közé tartozott. Samsung PS50C430.

Annyit még hozzátennék, hogy amíg a plazma előtt a 28"-es CRT volt, én sem néztem szinte sem TV-t, sem filmeket. Miután megvettük a "lapostévét" ez erősen változott. Heti több filmet is megnézek, sorozatokat kezdtünk el nézni (HD-ben torrentről beszerezve) HD természetfilmek....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12664) -HajTömeg- válasza Gabor970 (#12663) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ok,köszi,mindenki tanácsát megfogadom. :)
HA valaki tud nála jobb 100körüli plazmát,az ne tartsa magában! ;]

Jaa és mégegy!
Kiállított ,leárazott darabokat meg szabad-e venni?
Nálunk a Media-ban ajánlottak egy kiállított darabot,de belegondolva,hogy mennyit mehetett 1 év alatt (tavalyi modell),hát nem volt hozzá sok bizodalmam.

Gabor970 Az jobb ennél? A 42U30...

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12665) Gabor970 válasza -HajTömeg- (#12664) üzenetére


Gabor970
addikt

több tescoban is láttam panasonic 42U30-at 104e Ft áron. Meg kell nézni, találni-e köztük bontatlan darabot!

jobb mint a c3, belépő full hd.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12666) -HajTömeg- válasza Gabor970 (#12665) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kössz,ez is bekerült a kalapba.

gomzol

Ezek igencsak jó árak!

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12667) Gabor970 válasza -HajTömeg- (#12664) üzenetére


Gabor970
addikt

ne vegyél kiállított darabot!

Annyival nem adják olcsóbban, hogy megérné.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12668) gomzol válasza -HajTömeg- (#12664) üzenetére


gomzol
tag

HA valaki tud nála jobb 100körüli plazmát,az ne tartsa magában!

Itt találsz ilyet olcsóbban, és a többi se drága.

(#12669) Gabor970 válasza gomzol (#12668) üzenetére


Gabor970
addikt

Ha a 42S30 nem futott darab, akkor iggen csak jó vétel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12670) baboss


baboss
őstag

Sziasztok ne dőljetek be az Euronicsben meghirdetett 40 %-os olimpiai akciónak múlthéten voltam tévéket nézni például
lg 55lm620s 3d led tv 399990ft cib kártyával 356000ft volt az ára.
Ma megint bementem és megdöbbentem amit láttam.ugyan az a tv
lg55lm620s 3d led tv 435000ft akciós ár 399990ft cib kártyával 356000ft.
Hát azért ezt nem gondoltam volna. :W

(#12671) -HajTömeg- válasza baboss (#12670) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hányszor láttam én már ilyet pl Extreme digitalnál :)
MInden egyes 0% hitelakciónál felmennek az árak kb 10-20%-ot :D
Magyarország...

Alias: Júzer error

(#12672) RandomPJ


RandomPJ
csendes tag

Sziasztok!
Holnap Hódmezővásárhelyre kell mennem, ha tud esetleg valaki Pana Plazma kínálatot (50es széria, báár...) a városban, kérem jelezze. Köszönöm.

(#12673) salapp válasza DM-Fan (#12658) üzenetére


salapp
addikt

Ezt a funkciót nagyon szeretem. A Samukban nincs ilyen, már mint a "tétlenségi" kikapcs?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12674) salapp válasza baboss (#12670) üzenetére


salapp
addikt

Az Euronics számomra valahogy "ránézésre" az átqrunk üzlet. Haveromat és családtagot is sz.pattak már meg refurbished holmival, illetve kiállított, agyonfogdosott/nyitogatott hűtővel, mindet újként vitték ki otthonukba. Persze visszavitették. De a lényeg, hogy bepróbálkoznak, vagyis van olyan szerencsétlen, talán nyugdíjas, nem tudom, akit rá tudnak szedni ezzel, és aki beletörődik, hogy ilyet kapott, ez van. Behányok tőlük.
Ezért jó folyamatosan nézegetni a közeljövőben megvásárolni kívánt termék(ek, ha nem biztos, melyik lesz) árait, hogy felismerd, ha qró rudit akarnak az orrod alá tolni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12675) salapp válasza baboss (#12670) üzenetére


salapp
addikt

Az Euronics számomra valahogy "ránézésre" az átqrunk üzlet. Haveromat és családtagot is sz.pattak már meg refurbished holmival, illetve kiállított, agyonfogdosott/nyitogatott hűtővel, mindet újként vitték ki otthonukba. Persze visszavitették. De a lényeg, hogy bepróbálkoznak, vagyis van olyan szerencsétlen, talán nyugdíjas, nem tudom, akit rá tudnak szedni ezzel, és aki beletörődik, hogy ilyet kapott, ez van. Behányok tőlük.
Ezért jó folyamatosan nézegetni a közeljövőben megvásárolni kívánt termék(ek, ha nem biztos, melyik lesz) árait, hogy felismerd, ha qró rudit akarnak az orrod alá tolni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12676) junkpod válasza -HajTömeg- (#12650) üzenetére


junkpod
nagyúr

nem
igen
elmúlik idővel, no para:)

DMfan idézet:
Szerencsétlenebb esetben végleges beégést is összeszedhetsz, ha túlzó a kontrasztbeállításod, durva a logó és adott esetben jobban hajlamosabb a TV-d a ghost-ra, mint a nagy átlag.

a kiemelt rész a lényeg, ha nem vagy hajlandó dinamikus módot elfelejteni, jön a ghost, mozi móddal (S30) nem kell annyira félni. Tegnap otthagytam véletlen viera connect app módban a tv-t és mire visszaértem 15 perc múlva kellemes meglepetésként animációval tekergette az otthagyott oldalt screensaverként a tv! örültem neki, okos kis jószág ez, tud magára vigyázni:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12677) junkpod válasza DM-Fan (#12653) üzenetére


junkpod
nagyúr

lejárt a szerk...

én G30-asokra emlékszem, hogy ghostoltak, nem S30-asra. de lehet én tévedek...

(#12661) -HajTömeg-
manapság semmi nem indokolhat egy HDready tv megvételét, pénzkidobás... Az elv, hogy 2 méterről nincs különbség, csak 2 méterre érvényes, közelebbről pedig szörnyű élmény esz, hidd el, nem éri meg

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12678) -HajTömeg- válasza junkpod (#12677) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hátde felmerül a kérdés hogy néznék én valaha 2m -nél közelebbről egy 100cm-es tévét?
Meg az ágyamnál lesz,onnan fogom nézni,ami 2m.

Alias: Júzer error

(#12679) DM-Fan válasza junkpod (#12677) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez még korábban volt. Ott van például Voice24 fórumtárs, aki már tavaly is erősen panaszkodott a ghost-oló S30-asára, de voltak többen, hirtelen az ő esete van határozottan előttem.

Get Moded!

(#12680) lemmy9 válasza DM-Fan (#12660) üzenetére


lemmy9
őstag

Milyen volt a Batman?
Spoiler nélkül :))

Szerintem!

(#12681) junkpod válasza -HajTömeg- (#12678) üzenetére


junkpod
nagyúr

hidd el úgyis van különbség. de inkább javaslom, hogy nézd meg boltban mindkét felbontású tv-t. 1,5 - 2,5 méter között lassan hátrálva és majd érzed, hogy ez van-e akkora távolság neked ami nem rontja az élményt.

Box's don't touch!

(#12682) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#12678) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért merül fel ez a kérdés? A moziban hány méterre ülsz a 20-25 méter átlójú vászontól? 10-15-re kb.

én rendszerint azon kapom aam, hogy 1,5 méterre ülök az 50"-os TV-től és nem érzem nagynak, sőt. BD-vel etetem és simán makulátlan ilyen távról, sőt, igazából ilyen közelről észlelhetők igazán a részletek.

Felejtsd el, amit a CRT-nél megszoktál a távolságokkal kapcsolatban. Ez egy kicsit más világ már.

Get Moded!

(#12683) -HajTömeg- válasza junkpod (#12681) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez lesz,bár sajnos az ár is döntő fontosságú.

DM-Fan

Lehet,ezt addig nem tudom,míg nem próbáltam. MOst egy 50cm-es lcd monitor előtt ülök, kb 1m-re van a fejemtől,néha ez is sok nekem. Fárasztja a szemem.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12684) Csabroncka válasza DM-Fan (#12679) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az viszont miért van, hogy például az U30-omon alig veszem észre, illetve nagyon kell figyelni ahhoz, hogy észrevedd. Pedig a panel elvileg ugyan az :F

"in medias res"

(#12685) DM-Fan válasza lemmy9 (#12680) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tekintve, hogy jövő hét szerda este lesz a premier előtti vetítés, ezért nagyon röviden és spoilermentesen válaszolok: nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12686) DM-Fan válasza Csabroncka (#12684) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerencséd volt. Mint már sokszor leírtam: még azonos típusnál és azonos méretnél (értsd: két darab 42S30 között) is lehet hatalmas eltérés ilyen szempontból. Ismerősöm tavaly vett 42S30-a például elenyésző mértékben ghost-ol csak.

-HajTömeg-: LCD-vel ne hasonlítsd, pláne, ha LED-es háttérvilágítású! Az nekem is sokkal inkább fárasztja a szemem, pedig csak 75 cd/m2-en járatom és csak 24"-os a monitor. A plazmánál némi villódzást tapasztalhatsz, de csak ha érzékeny vagy rá. Kb. az emberek 10%-át zavarja csak.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12687) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#12686) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nehéz dolog ez a tv vásárlás :D

Alias: Júzer error

(#12688) lemmy9 válasza DM-Fan (#12685) üzenetére


lemmy9
őstag

:)) Bocs

Szerintem!

(#12689) Gabor970 válasza junkpod (#12677) üzenetére


Gabor970
addikt

volt neked valaha HD ready plazmád? Szerintem pl M1 HD DVB-T vételnél az 50" HD ready sem szörnyű élmény. SŐT!
DVD is jó minőség, meglepő módon, pedig az a HD ready-től is jóval kisebb felbontás.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12690) BBéci válasza FefeeX (#12643) üzenetére


BBéci
titán

Felejtsd el azokat a 3D mkv filmeket! Gondolom nem azért vettél full HD tévét, hogy felezett felbontást nézz rajta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12691) junkpod válasza Gabor970 (#12689) üzenetére


junkpod
nagyúr

igen.
amíg csak azt nézhettem persze az is kiváló volt, de én jelentős különbséget tapasztaltam a váltás után (úgy, hogy rendszeresen látom továbbra is a hdready tv-t is)
A jót könnyű megszokni:)

Box's don't touch!

(#12692) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, az elso hszt olvasgattam, de 2008 szovegezes is van igy inkabb tt kerdeznem meg. xbox, pc film, jatek ra vennek plazmat hasznaltan 2010 evjaratban gondolkodom ar ertek arany miatt... a beeges azokban a modellekben is nagyesellyel fordul elo? illetve a ghosting amit olvastam meg... csak mert 2008 hoz kepest talan a 2010 modellek hatha jobbak ebben is sokkal. 42 lcd helyett 50" ra valtanek es gondoltam 1xer mar kikene probalni a plasmat is hatha javult ez a beeges es ghosting problema valamelyest... illetve ha megveszem a tv-t mire erdemes odafigyelni teszteleskor?

(#12693) Fail3D!


Fail3D!
addikt

LG 50pv250
pl errol a tipsurol velemeny? egesz jo aron van, full hd, 100 hz, ezek az adatok amik mondanak nekem valamit:) illetve 600 hz mci

(#12694) FefeeX válasza BBéci (#12690) üzenetére


FefeeX
veterán

Most nézem a felbontását... 1920x800, de úgy nézem, hogy az 1920 szélesség az két képet tartalmaz - gondolom erre írtad a felezett felbontást... Tehát a magassága megvan, a szélessége meg felezett? Milyen elfuserált módszer ez? A BD-k esetében is így vannak rögzítve a filmek, vagy ott más a módszer?

(#12695) BBéci válasza Fail3D! (#12692) üzenetére


BBéci
titán

Ha annyira figyelmetlen voltál, hogy még azt sem vetted észre, mikor volt legutóbb frissítve, akkor jobb, ha nekiállsz újra. :W
Elárulom, az első hozzászólás naprakész!

(#12694) FefeeX
Úgy van jól fogalmaztál: elfuserált módszer. Szerintem, aki olyat néz, annak elfuserált az ízlése is.
A 3D Blu-ray két teljes felbontású, 1920x1080 vagy 1920x800-as képet jelenít meg gyors egymásutánban. Úgy néz ki, mintha egymástól pár centivel el lennének csúsztatva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12696) Fail3D! válasza BBéci (#12695) üzenetére


Fail3D!
addikt

lattam frsiitest 2011 pana modeleknek viszont a cikben mikor a ghostingot es beegest emliti meg 2008 megjenesrol beszel szoval a targykor ami erdekel a kerdesbol az igenis 2008 evjaratrol szol.. szoval ha segiteni nem tudsz akkor ilyen hsz-t ne is irj kerlek:(

Viszont a most irt tv 2011 evjaratnak tunik google alapjan... csak nemigazan tudom a plazmanal miket erdemes figyelni vasarlasnal... hz, kontraszton kivul a kepminoseget befolyasolo adatok szempontjabol mit erdemes figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#12697) BBéci válasza Fail3D! (#12696) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem: az első hozzászólás teljes tartalma, a beégésre vonatkozó rész is frissített, naprakész. Minden benne van, amit a témáról - ma 2012. 07. 23-án - el lehet mondani.

Vásárlásnál semmilyen más adatra nem érdemes figyelni, csak ami az árcédulán van. Kontrasztra végképp nem, mert soha nem a ténylegesen mérhetőt adják meg.
Szinte a piacon megforduló összes modellről volt szó itt a topikban. Ha egy konkrét típusról kérdezel, biztosan lesz valaki, aki ismeri és elmeséli a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12698) DM-Fan válasza Fail3D! (#12696) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Olvasd már végig figyelmesen az #1. HSZ-t, nem véletlenül tettem bele annyi munkát, nem véletlenül kérjük a topic címében, hogy először olvass, aztán kérdezz. Teljesen egyértelmű, hogy jelenleg is fennálló probléma a ghosting, különben kivettem volna onnan. Egyébként pár HSZ-t kellett volna csak visszaolvasni, épp tegnap volt szó róla legutóbb, de minden héten előkerül a téma. Ha tovább olvasod az #1. HSZ-t, akkor láthatod, hogy még a 2012-es modellek részletes specifikációi is ott vannak, profi tesztekkel megtámogatva, az árak meg mindenki számára elérhetők, nézd meg őket, aztán mérlegelj, hogy mi fér bele! Ha ezen túl vagy és van még kérdés, akkor kérdezz!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12699) Fail3D! válasza BBéci (#12697) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks:( akkor meg mindig macera kicsit a plasma, pc hasznalat eseten:( az arcedulan kivul azert csak van meg valami kulonbseg ami eszre veheto... oks csatlakozok szama, divix lejatszas stb... csak abbol kiindulva hogy 1 normalisabb 2d-s 40" lcd mondjuk hasznaltan 110k ehez kepest 50" plazmakat is lehet venni ilyen ar kornyeken... es ezert gondolom hogy itt is van amit erdemes figyelni mert pl lcd nel se mind1 hogy 50hz v 100 hz a kep stb.

(#12698) DM-Fan koszonom a munkadat, es lattam hogy vannak ott tesztek, csak 1ik sem az a tv amit eddig lattam neten:P de megnezem hatha van belole valami hasznos info akkor. az a baj amiket felraknak olcsobb aron plasmakat azok foleg kulfodlrol szarmaznak es a teszteket se sokat talalok :(

(#12700) BBéci akkor szomoru vagyok:( mert erteni nem rtek es a legjobb hoyg pc monitorkent lenne hasznalva:) szoval meg mindig ugynezki kivan love a hasznalat, bar ha fel oraig nem zavarna hogy ugyan az a kep akkor nem lenne gond mert arra szoktam figyeni, hogy feleslegesen ne menjen a tv ill nem is szokott sokaig az asztal sem latszodni... amenyiben papiros garancia van a tv rol ugyse merjek belefogni a hasznalt vasarlasba?

[ Szerkesztve ]

(#12700) BBéci válasza Fail3D! (#12699) üzenetére


BBéci
titán

Egy esetben nem szoktuk javasolni a plazmatévéket, ha valaki PC monitornak akarja használni.

Használt plazmatévét venni oroszruletthez hasonló mutatvány, annak, aki nem ért hozzá, tilos belefogni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.