Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Mezga Aladár válasza -HajTömeg- (#13249) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rendszermenü energia tak. ki, öko be, és dinamikus, normál profil+ nagy külsö fényerő+ 100% fehér képtartalom= 350w
teljesen fekete kép= 40w

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13252) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#13250) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kössz az infókat, aug közepén jön meg a pénzem,adig olvasgatlak titeket aztán eldöntöm milyen is legyen.
A szép kép mindenképpen a plazma mellett szól,de a beégés és a magas fogyasztás komoly érv ellene.
Nem akarom állandóan idegesen nézni,hogy jaj mikor fog beleégni a logó és havi 2ezer sem kevés (így is 13 a villanyszámlánk, a jó ég tudja mi a frásztól)
NAmindegy,szóval majd még eldöntöm a hasznos infókat mindenesetre köszönöm.

Alias: Júzer error

(#13253) mp54 válasza -HajTömeg- (#13252) üzenetére


mp54
senior tag

Egy ötlet: a szebb és olcsóbb képért cserébe vállald be a +2 eFt-ot (ha valóban ennyi lesz...), valamint nézz utána, miért 13 eFt most a számlád....!!!!
A beégés az már más tészta...

[ Szerkesztve ]

(#13254) nightshadow


nightshadow
veterán

Megnéztem a kb. 18 éves 51 cm-es Philips CRT-ét is: 55W.

(#13255) Gabor970 válasza -HajTömeg- (#13252) üzenetére


Gabor970
addikt

nekünk is 13e a villanyszámla, de a kétmotoros régi hűtő és a 4magos AMD phenomII + ATI 6870 vidkari elég egyszerű magyarázat a "bajokra" a szgép is sokat megy. Nem a 140W átlagfogyis 50"-es HD ready plazma ami sok. Igaz, az is többet megy, mint szükséges lenne. Ehh, meg a fülemet is egye meg a rosseb, ha már megy a TV, és nem háttér, hanem nézzük, akkor szinte mindig még hozzájön egy erősítő + egy külső hangkártya ami az optikai digit kimenetet emészthetővé teszi az erősítő számára. Az is min 60-70W szerintem.

Tegnap este teszteltem a királyi TV logója által okozott bajokat. kb du 6-tól este 11-ig folyamatosan az M1 ment az olimpiával, direkt nem kapcsoltam sehova. Meglepő, de annyira nem bajos az a logó. Kb 5perc mosással teljesen eltűnt, és eredetileg is alig volt látható. Csak szürke háttérnél.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13256) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#13252) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem lesz az 2 eFt, ha átlag 150 Wh-val számolok, akkor napi 6 órával egy hónapban 1.269 Ft jön ki. Ez szerintem igazán nem sok. Szerintem is azt nézd meg inkább, hogy mi fogyaszt ilyen sokat nálad, régi villanybojler, hűtő, fagyasztóláda, egyéb koros háztartási gép!

A beégésre figyelni kell, de lehet szerencséd is a panellel, ha kifogsz egy toleránsabb darabot. Mindenképp jobb alternatíva képminőség és méret szempontjából a plazma, ár/érték arányt tekintve meg nem is kérdés.

Get Moded!

(#13257) Toobee válasza DM-Fan (#13256) üzenetére


Toobee
veterán

Kinek van ideje, hogy napi 6 órát TV-zen? Cserélnék vele. Én hetente tudok ennyit.

Dorian: mindjárt jönnek az LCD-s fórumból, hogy 2 szelet pizzat, meg egy kólát vesznek havonta :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#13258) Dorian válasza DM-Fan (#13256) üzenetére


Dorian
félisten

Már csak azért sem lesz, mert a 150Wh-ból még le kell vonni az alacsonyabb fogyasztású másik tévé-alternatíva fogyasztását. Mondjuk havi 600Ft-ról beszélünk, mint többlet, tehát a semmiről.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13259) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello

LCD topicban érdeklődtem de ott leszóltak... :O remélem itt barátságosabb a hangulat :DDD , visszaolvastam kb 200hozzászólást és arra jutottam hogy inkább a plazma felé húzok, mivel a képminőségért kompromisszumot kell kötni, de jobban megéri mivel szebb a képe és filmnézésre jobb.

Most már csak a készüléket kellene kiválasztani, érdekelne melyiket ajánljátok.

MAX 250k de ha van olcsóbb akkor az is bőven megteszi.
TV(sport események többségében) +Film
3D,"SMART" funkciók nem lényegesek.

Fogyasztás miatt, jelenleg Ilyen Pana 72cm 100HZ sík képernyős készülék van
fogyasztásmérőt rádugtam, de az olimpián 120Wh jelez amit felvesz, de a színek állításával keveset csökken -+10Wh

Amit lejjebb írtatok hogy max 180Wh fogyasztás, ami ez esetben +60-80Wh többlet lenne ami bőven megérné akkor ha nagyobb, és szebb képet látnék :DD

Ajánlott típusok érdekelnének, leginkább maradnék a Panasonicnál mert annál nehiszem hogy van jobb, de sok idő telt már el, szóval érdekelne hogy melyik mivel jobb a másiknál kb 3-4 alternatíva elfér, ha több az se gond.

[ Szerkesztve ]

(#13260) Toobee


Toobee
veterán

Még vége sincs a meccsnek, az utolsó negyed jön, de már fullos kis ghostom van. Minden benne van, logó és eredmény jelző. Mindezt magas energiagazdálkodási módban. Direkt besötétítettem, hogy le tudjam venni a fényerőt, de nem segített. Számomra se opció, hogy sporteseményt zoomoljak. M1 monnyon le!

https://barbieripnk.hu/

(#13261) FX8 válasza BeriHampeR (#13259) üzenetére


FX8
csendes tag

1. hsz-ben vannak az idei tipusok, valaszd ki a megfelelo meretet, es kb kesz is vagy.

(#13262) Gabor970 válasza Dorian (#13258) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem ő nagyon pontosan számolt, levonta amit említesz. A lényegen tényleg nem változtat, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki havi 1000Ft-1500Ft miatt vegyen plazma helyett LCD-t. Ha ennyi is számít, akkor még honnét lesz HD csatornára előfizetve (ok, nem muszáj, a királyin is jönnek, de azért érdemes továbbiakat is szerintem) Kell normális net is, meg mediaplayer valami tárolóval, szal nem a havi ezerpárszáz a gond. Ha igen, akkor nem is kell TV, neki lehet állni az egész életet átszervezni. Net-, TV-, szgép kuka, áramszámla-, telefont kikapcs, az is -, simán lehet 20000Ft-ot faragni a havi költségekből, és hosszú távon még az élet sem lesz rosszabb, pláne ha talál pár hasonszőrű barátot. Hmm, ezt egész jól kitaláltam, gondolkodóba is estem....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13263) fokukac válasza Toobee (#13260) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez azért durva.
milyen tévéd van?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13264) Toobee válasza fokukac (#13263) üzenetére


Toobee
veterán

Adatlapomon megtalálsz mindent.

https://barbieripnk.hu/

(#13265) Attic09


Attic09
tag

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KlHnN5boHFA Csak egy kis érdekesség.

(#13266) Gabor970 válasza BeriHampeR (#13259) üzenetére


Gabor970
addikt

már 300e alatt látom a panasonic 50ST50 készülékét. Én az itt és egyéb tesztekből összeszedett infók alapján azt javallanám. Vagy egy kis plusz pénz gyűjtésével, vagy kis türelemmel elérhető lesz számodra. Szerintem ebben az árfekvésben a legjobb választás. A 3D-től ne ijedj meg :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#13267) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#13256) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

MOndjuk való igaz,hogy 1300 nem sok,pláne,ha ugye a régi tévém is kb 600-at "evett" ,akkor kb 700ft plusz.

Toobee

Annak van ideje,aki sokat dolgozik otthon :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#13268) Socket A


Socket A
aktív tag

van egy uj HBO sorozat (ez kb garancia a minosegre :) The Newsroom cimmel ezt nezem most a tvn :) valaki mas esetleg nezi?)

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13269) FefeeX válasza Voice24 (#13235) üzenetére


FefeeX
veterán

És valóban, tévét nem néztem, csak a c900-as 19" monitoromat, ami a maga 120W-jával így elég durvának számít ezek szerint. Lehet, hogy a felbontás számít ennyit a fogyasztásban...

(#13270) Socket A válasza FefeeX (#13269) üzenetére


Socket A
aktív tag

megvan hogy miért csúszkált a kép
be volt kapcsolva a pixeleltolás 4percenként 4pixelnyi értékkel
úgy látszik mindig akkor mentem oda mikor bal oldalt tolta el ezért nem tudtam hogy mi van :D

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13271) DM-Fan válasza Socket A (#13270) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De Te nem a fölső négy sort hiányoltad? Vagy úgy is csúsztatja?

El,g haszontalan egy funkció amúgy szerintem, úgyis nagyobb a logók kiterjedése, mint pár pixel, így jobb is, ha kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13272) Socket A válasza DM-Fan (#13271) üzenetére


Socket A
aktív tag

De azt is bár ez is user error mert a kép 1es üzemmódban volt ami miatt a fölső 4 pixelsor nem ment
most már teljesen jó minden, megnyugodtam :)

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13273) DM-Fan válasza Socket A (#13272) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, ez a lényeg, jól van!

Get Moded!

(#13274) bucsher


bucsher
őstag

én meg kipróbáltam mind a 3 hdmi-t fullHD-n minden ok volt. az első sokk után mire mindet átkapcsoltam dinamikusból true cinemára :)

In the pipe - five by five!

(#13275) Mezga Aladár válasza bucsher (#13274) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egész nap ment az olimpia, megint megnéztem homogén 50% szürkével, semmi ghost, talán egy kicsi inhomogenitás, 10-20 centiről nézve.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13276) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Akit érint:

Ma megjelent a Popcorn Hour A2x0 lejátszókhoz is a frissített firmware. A frissítés gond nélkül lezajlott, viszont a hírekben írtakkal ellentétben az NMT-programok nem frissültek automatikusan. Rájöttem, hogy azért nem, mert a frissítést követően valamiért nincs kapcsolata a lejátszónak a Syabas-szerverrel. Letöltöttem hát a csomagot a hírben szereplő linkről és USB-ről manuálisan frissítettem az NMT-programcsomagot is a legfrissebbre - nem mintha egyébként kellett volna, mert a korábbi verzióval is futottak az NMT-programok az új firmware alatt is, a gép ugyanúgy elérte a NAS-t, mint korábban. Egyedül a netkapcsolat nem ment neki és nem megy az új NMT-csomaggal sem, így pl. a Youtube-kliens, a Picasa, a WeatherBug valamiért nem tud kapcsolódni a szerverhez. Azt nem tudom, hogy a frissítés előtt, a régi firmware-rel sem ment-e, mert frissítés előtt pont egyiket sem használtam. Lehet, hogy csak terheltek a Syabas-szerverek. Esetleg valaki megnézheti még frissítés előtt, hogy elérhetők-e a szolgáltatások, kimegy-e a lejátszó a netre!

Amúgy a működésben semmi változást nem tapasztaltam, ugyanúgy megy minden belső HDD-ről és NAS-ról is, mint korábban. Remélem helyreáll a netes bug is.

Get Moded!

(#13277) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#13276) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam megy a Youtube kliens. A leirás szerint új az apps marketjuk, próbáld a régit eltávolítani az ujjat feltenni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13278) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13276) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az NMT programokat ugyancsak a Karbantartás menüből a netről tudod telepíteni, nem kell külön letöltened.

Az új Apps nálam nem tud csatlakozni. Ez nem jó így. Bízom benne, hogy csak valami átmeneti szerverprobléma lesz.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13279) Mezga Aladár válasza M_AND_Ms (#13278) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam tökéletes, ez.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13280) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#13278) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az NMT programokat ugyancsak a Karbantartás menüből a netről tudod telepíteni, nem kell külön letöltened."

Ezt próbáltam először, itt pattantam le, ugyanis ahhoz netre kéne mennie, amit már nem tud az új firmware-rel. Ezért kellett USB-ről manuálisan feltennem az új NMT-verziót. A gond csak az, hogy ezt követően sem megy.

Márpedig a probléma szerintem egyedi, ugyanis ismerősömmel telefon-kontaktban vagyok, a régi firmware-rel próbálta, mentek az App-ok, majd ráfrissített és ugyan az új firmware neki sem telepítette automatikusan az NMT-programokat, de neki a Karbantartás menüből sikerült netről frissítenie és az új firmware-rel is mennek az App-ok.

Próbálkozok tovább, keresem a hibát.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13281) M_AND_Ms válasza Mezga Aladár (#13279) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Majd holnap újra ránézek...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13282) RandomPJ


RandomPJ
csendes tag

Összehasonlítás, az ez évi Panákról:

2012 Panasonic VIERA Plasma HDTV Comparison Chart

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00752VKW8/kitchengz-20

24, 576 Shades of Gradation --> megkérdezném, hogy ez mi is?

[ Szerkesztve ]

(#13283) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#13281) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Megvan a hiba oka: a hálózat beállítások menüben az IP-cím beállítása alatt eddig tökéletesen megfelelt neki az automatikus DNS-kiosztás (DHCP-alapú az otthoni hálóm, a routerben fixálva az IP a MAC-address alapján a Popcorn-hoz), így a router-től mindig kapott DNS-t, azt boldog volt vele. Most valamiért nem, úgyhogy a hálózatot meghagytam automatikuson a Popcorn beállításaiban, az IP-t ugyanúgy a router osztja ki neki a DHCP-tábla alapján, viszont a DNS-t kézire állítottam a Popcorn menüjében és beadtam elsődlegesnek a 8.8.8.8-at, másodlagosnak a 8.8.4.4-et - ezt a Google lőtte fel anno ilyen célra. Most tökéletes, rögtön mennek az App-ok is és megy újra a firmware-frissítés keresés is. Furcsa, kérdés, hogy ezt mi okozza, ismerősömnél semmi gond nem volt.

Get Moded!

(#13284) Gabesz128 válasza DM-Fan (#13283) üzenetére


Gabesz128
csendes tag

Nálam is minden ua, mint nálad.
Router osztja az IP-t, frissítés előtt volt internet elérése a mediaboxnak, utána csak helyi háló. Az általad írtakat megváltoztatva a netelérés visszajött (köszönet érte).
írd meg nekem légy szíves, hogy a következő dolgokat mire kell állítani:
- hálózat/eternet sebessége
- hálózat/TCP receive window

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#13285) DM-Fan válasza Gabesz128 (#13284) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hálózat/Ethernet sebessége: Automatikus
Hálózat/TCP reveive window: 0

Get Moded!

(#13286) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13283) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Biztos csak bizonyos routereknél jön ez elő.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13287) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#13286) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is erre gondoltam, viszont az előző firmware-rel nem volt ezzel gond, a router által kiosztott DNS-sekkel simán ment a dolog, a Popcorn-on semmit nem kellett állítani, automatikus DHCP-konfiguráció volt a Popcorn-on, ahol a router elvégzett mindent az általam írt DHCP-tábla alapján. Most is így maradt, de a DNS-eket már kézzel be kellett írnom az említettekre, különben csak a belső háló megy, a http-protokollok nem. Ráadásul nem is gagyi router-em van, hanem egy jobb Cisco. Kíváncsi leszek, hányan tapasztalják ezt. Mindegy, most megy, csak picit kellett agyalnom, de egyébként már az elején gyanús volt, hogy errefelé kell keresni a hibát, erre utalt, hogy a belső hálózatelérés hiba nélkül ment.

Ja, és a lényeg: szerintem azért is nem a router a ludas, mert kipróbáltam azt is, hogy a Popcorn-t közvetlenül dugtam a netre a router nélkül és úgy sem ment.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13288) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

(#13289) spiky03 válasza Hsanyika1 (#13288) üzenetére


spiky03
veterán

Hoppá hoppá. :)
Remélem decemberben is lesz ilyen csere akciójuk, vagy valami :) :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13290) blakey válasza DM-Fan (#13283) üzenetére


blakey
titán

Csak egy kérdés, miért ez a két DNS? 1 DNS-t kell megadni és az a DNS kiszolgáló szervered, esetetben a router ip-címe, ezt a 8.8.8.8-at és a 8.8.4.4-et nem értem. Amúgy érdemes minden eszközt fix ip-re állítani, dhcp-vel előfordulnak ütközések, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13291) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13287) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az utolsó állításod zárja ki a router ludasságát (hiába írtad, hogy frissítés előtt jó volt. Sajnos változhatott olyasmi az új firmben, ami a bizonyos routerekkel való együttműködést elrontja)

Lehet az is, hogy a DNS kiosztásban változtattak az NMT szerverein (egyszerűen új ip-t kaptak), amit a Google DNS szerver már jól lát.

Amúgy érdekes, mert pl. a Picasa alkalmazás , ha nagy nehezen is, de néha kijutott a netre és töltött be képet, néha meg kiírta, hogy nem éri el a netet.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13292) DM-Fan válasza blakey (#13290) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Már miért fordulnának elő ütközések? Jól konfigurált DHCP-nél ez teljesen kizárt. Márpedig a router-em DHCP-táblájával ez tökéletesen biztosítható, ugyanis meg kell adnod a csatlakozó eszközök MAC-address-ét, amelyekhez rendelsz egy saját IP-címet, így az adott MAC-address-ű eszköz minden csatlakozáskor ugyanazt az IP-t kapja, legyen az kábelen a router-hez kötött PC, médialejátszó, NAS, vagy WiFi-n csatlakozó telefon, tablet, bármi. Mindig ugyanazt az IP-t kapja minden eszköz és soha nem ütköznek, pedig DHCP a protokoll, ahol a DNS-ek kiosztása is teljesen automatizált. Nem is ezzel van a gond, ezt az is igazolja, hogy router nélkül is ugyanúgy viselkedett a Popcorn: nem ment a http-protokoll.

A Popcorn 2 DNS-t kér, nem pedig DNS-kiszolgálót. Ezt vagy automatikusra állítod, vagy kézzel kell megadnod. A két említett DNS-t a Google üzemelteti és pont ilyen esetekre találták ki. Egyébként értelemszerűen a router IP-je, az átjáró, minden normálisan meg van adva, automatikusra állítva tehát egyértelmű, hogy a router a DNS-kiszolgáló, na úgy nem ment, a Google DNS-eivel viszont rögtön.

Amúgy szerintem is az van, amit M_AND_Ms koll,ga írt és a Syabas módosított valamit a szerverek körül, csak a firmware-ben ezt nem feltétlen követték le. Már csak arra kéne rájönni, hogy akinek megy, annak miért megy mégis, de eddig csak egy ilyen felhasználóról tudok. Friss még a firmware.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13293) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13292) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen. Mint írtam privátban, megváltozott a DNS kezelés a Popcornban. Ezt az új módot néhány router nem szereti, ekkor jön jól, ha fixen beadod neki a DNS címeket (pl: Google-t).

"nmj won't scan, time is never correct or app market does not connect to server/work.

Check your network settings.
- if you factory reset and switched to static, check the subnet it's probably wrong and needs to be adjusted to 255.255.255.0
- If you see 1 dns server. Try editing the dns only (it's an option) and put in the same server for dns1 and dns2. save and reboot the pch.
- if you see dns servers that start with 208, some routers do not like multicast-dns with open dns. Edit the dns servers and put in your home dns server twice (usually the router/gateway ip), or try googles dns servers which are 8.8.8.8 and 8.8.4.4. You may need to reboot for it to fully kick in."

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13294) blakey válasza DM-Fan (#13292) üzenetére


blakey
titán

Végülis fix ip-t adtál neki, mert korlátozod az eszközöket, azaz csak azt engedélyezed amelyiket akarod ill. az adott ip-t kapja. A két DNS dolgot nem értem, minden eszköznek ua. kell, volt popcornom is, ott is a kiszolgáló DNS-ét kell megadni, a dune-nél is, soha semmilyen net kapcsolat vesztésem nincs. De nekem mindegy ha működik, csak nem értem, hogy miért kell másmilyen DNS ha egy saját hálózaton belül vagy.
Én konkrétan nem korlátozom a csatlakozandó eszközöket viszont minden eszközömnek ami állandóan a neten van, fix ip-t adok, az ideiglenesek dinamikusat kapnak.

Ahogy le is van írva: "Edit the dns servers and put in your home dns server twice (usually the router/gateway ip),…"
Szóval jót mondok én is, amit ezek szerint beírtál egy "joker" dns. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13295) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#13293) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, frankó, de ha én erre saját kútfőből rájöttem egy óra alatt, akkor a Syabas-nál miért nem tudnak erre odafigyelni? Csakmert akkor ez így már abszolút nem egyedi probléma. Ahogy írtad is priviben, ugye ezen firmware C200-as megfelelőjét is többször kellett hotfix-elni, lehet, hogy hasonló okokból, csak most még a hotfix nélkülit portolták az A-szériára. Még azt fogom kipróbálni, hogy visszaállítom a DNS-kezelést automatikusra és a router-ben tiltom a multicast-szűrést. Hátha az megoldja. De ha nem, akkor sincs gond, végülis semmi nem változott router szinten sem, csak a Popcorn DNS-eit kell kézzel átírni.

Get Moded!

(#13296) DM-Fan válasza blakey (#13294) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, ez a záloga a stabil DHCP-nek, hogy ki kell tölteni a táblát, sőt még a csatlakoztatható eszközök számát is leszűkítem egy konkrét IP-tartományra. A DNS-t illetően persze, ugyanazt kapja minden eszköz, mivel a router a kiszolgáló, de pont ez a baj jelen esetben: a Popcorn azzal nem megy netre. Ezért kellett a Google-é, ami - ahogy írod is - ha úgy tetszik joker DNS, de működik is.

Get Moded!

(#13297) blakey válasza DM-Fan (#13296) üzenetére


blakey
titán

Csak nem értettem a google féle dns-r, soha nem volt rá szükségem, mert mindig jól működött a router dns-e, régen volt, hogy más volt a dns, de már évek óta a gépem automatikusan a router ip-címét írja be dns szervernek ha dhcp-re állítom. A lényeg, hogy működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13298) M_AND_Ms válasza blakey (#13294) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"amit ezek szerint beírtál egy "joker" dns."

Ilyen nincs, hogy joker dns. Bármelyik dns-t megadhatod. Persze ajánlott, egy gyors, lehetőleg fizikailag is közeli és stabil dns szervert megadni. ja és legyen biztonságos!
Pl a Commodo tűzfal szolgáltat olyat, hogy saját dns szervert ajánl fel, amiről ők állítják, hogy biztonságos, vagyis nincsenek benne hamis domain rekordok.

A rotered dns szervere csak átveszi a netszolgáltatód által alapban megadott dns szolgáltatást.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13299) DM-Fan válasza blakey (#13297) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Biztos, hogy firmware-szintű a probléma, mert eddig ment a router DNS-ével, amit meg ugye alapból a szolgáltatód ad - valószínű ezért nem megy router nélkül sem, mert a szolgáltatói DNS-t nem komálja. Még kipróblom a multicast-szűrés kikapcsolását, hátha az kavar be, de eddig az sem volt gond, illetve a fentiek alapján nemigen lesz értelme.

Addig is akinek hasonló gondja van, az használja a javasolt DNS-eket, azzal biztosan és stabilan megy.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13300) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nálam tökéletesen müxik: dns1. a router ip-je dns2. a szolgáltatóm dns cime.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.