Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) sanyi0629 válasza Arwald (#12112) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Sajnos mostanság csak Miskolcon tudok nézelődni, itt sajnos semmilyen e6500-ast nem láttam még eddig, 60-as képátlók meg nincsenek is:) De ha rra járnék mégis, mindenképp meglesem, köszönöm!

(#12202) sanyi0629 válasza royal16 (#12130) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Én is ps60E6500 szeretnék venni! Neked mennyiért sikerült hozzájutnod? Most 490-500 körül találok neten. Tükröződik a képernyője? mennyire alacsony a fényereje? Tesztben ezt hátránynak írták. Nekem déli fekvésű szobába lenne, sok ablakkal, de háttal az ablaknak. 3D tartlmt néztél már rajta? mennyire tetszett?

(#12203) Panthera válasza DM-Fan (#12003) üzenetére


Panthera
őstag

"A 3D-t nem tudod nem megvenni, minden idei fullHD modellben benne van már, ha tetszik, ha nem."

Csak a Panánál, vagy mindegyik márkánál így van? Mert annyit nem szánok rá, hogy 3d-s legyen, de a full hd az jó lett volna. Bár megfordult a fejemben, de azért a pár adásért, ami a közeljövőben várható, felesleges.

Máshoz hasonlóan én is szemezek egy típussal, ami kifutó (?), de sajnos csak HD ready: Samsung 43E450. Bő 2,5 méterről nézném, de főleg nem hd-s anyagokat.

De szerintem csak akkor fogok eljutni a vásárlásig, ha lesz módom párat rendesen letesztelni, mert az üzletekben ez reménytelen dolog.

[ Szerkesztve ]

(#12204) Gabor970 válasza Panthera (#12203) üzenetére


Gabor970
addikt

Szerintem a Samsung PS51E530 az Full HD és nem 3D. 200e Ft környéke. Ha 2,5m-ről nézed, és csak 42"-43"-ben gondolkodsz, önmagában a FULL HD hiánya nem hátrány. Onnét nem elég már a szemed felbontóképessége, hogy lásd a pixelszám béli különbséget.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12205) Panthera válasza Gabor970 (#12204) üzenetére


Panthera
őstag

És az hátrány-e, hogy csak 1024x768 a felbontás? Van ennél nagyobb felbontású ready is.

(#12206) Attic09 válasza Panthera (#12205) üzenetére


Attic09
tag

Szia, nem és nincs. :)

(#12207) Panthera válasza Attic09 (#12206) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!
Mármint plazmánál nincs? Tudtommal az 1366x768 az még ready, nem?

(#12208) Attic09 válasza Panthera (#12207) üzenetére


Attic09
tag

Igen az is hd ready, de már vagy 2 éve csak 1024×768-as hd-ready plazma létezik. LCD-ben meg már csak full hd-sek vannak.

(#12209) nightshadow válasza Attic09 (#12208) üzenetére


nightshadow
veterán

LCD-ben meg már csak full hd-sek vannak.

LCD-ben is van még HD-Ready: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12210) Kernel válasza Panthera (#12207) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pontosabban most már a kereskedők is szeretik úgy megjelölni az árcédulákon, hogy kétféle van: HD vagy Full HD.

Sajnos az 1024-es plazma elég pixeles, ha kicsit közelebb kerülsz hozzá, tőlem gyárthatnának azok is helyett inkább 1366-ost. TV-műsorokhoz, számítógépről játszott átlag torrentes videókhoz én jobban híve lennék az 1366-os megoldásnak.

Mindamellett több lejátszóprogramnál be lehet állítani a 4:3 --> 16:9 pixeltorzítást, tehát az is megoldható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12211) Gabor970 válasza Panthera (#12205) üzenetére


Gabor970
addikt

42"-43" esetén szerintem nem hátrány 2,5m vagy nagyobb nézési távolság esetén.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12212) Gabor970 válasza Kernel (#12210) üzenetére


Gabor970
addikt

Nem tudom mire gondolsz, amikor "átlag torrentes videóról" beszélsz.
Szeretném ismételten kinyilvánítani a véleményem az alábbiakról:
Bármilyen olcsó és alsó kategóriás is a TV (plazma) Az mindenképp profitál a minőségi forrásból. PS50C430 alap Samsungnál is látványos a difi még a 7-8GB 720-as MKV és a 12-15GB 1080-as MKV-k közt is. Gyengébb forrásokról inkább nem is beszélnék.
Ha meg szeretnék nézni egy filmet -az az esti program- akkor mindenképp az elérhető/lejátszható legjobb forrást választom, hogy kihozzak mindent amit a TV tud. Még ha az kevesebbet is tud, mint a jobb modellek. Javaslom másnak is, hogy ha 42" vagy nagyobb TV-re áldozott, akkor ne elégedjen meg a gyenge anyagokkal! Ha tv műsorokat is néz, igenis fizessen elő HD csatornákra is! Nem olyan nagy érvágás már, a mindig TV ingyenes HD adásairól nem is beszélve. Van olyan ismerősöm, aki puszta lustaságból nem tett ki 2 év alatt sem egy nyomorult UHF antennát, inkább nézi azt is SD-ben az 50"-es plazmán, amit egy minimális egyszeri fáradozással HD-ban is nézhetne.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12213) Panthera válasza Kernel (#12210) üzenetére


Panthera
őstag

Ez eszembe se jutott eddig (vagyis nem gondoltam bele), hogy az 1024p-s az 4:3-as. Nem torzul ott a kép?
Furcsának találom, hogy egy ilyen arányú "pixelhálót" húznak rá, holott a tv nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12214) Gabor970 válasza Panthera (#12213) üzenetére


Gabor970
addikt

korábban már több alkalommal ki lett ez a téma vesézve. Nem lesz torz a kép, a TV megoldja az arányhelyes megjelenítést. 720-as anyagnál is megoldja 768-as TV esetén is, hogy ne legyen fekete csík.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12215) Kernel válasza Gabor970 (#12212) üzenetére


Kernel
nagyúr

SCART-os SD stb. figurákra én is leginkább csak sajnálkozva tekintek, de azt majd hadd döntsem én el, hogy hány száz rengeteg gigát akarok letölteni, utána esetleg tárolni, netán DVD-re kiírni.

Nyilván tisztában vagyok a minőségi következményekkel én is, ezzel most újat nem mondtál. De nehogy azt higgyük, hogy mindenki megszállottja a maximalista házi mozizásnak, százgigás torrentek hajkurászásának, vannak az életben más dolgok is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12216) DM-Fan válasza < CyberBob > (#12199) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ha el akarják adni a plazmákat és itt elsődlegesen a Panasonic-ra gondolok akkor alakítsanak ki olyan környezetet a szinte minden nagy bevásárló központban megtalálható márkaboltokban ahol jól látszik a különbség."

Pont a Pana csinálta ezt meg 2 évvel ezelőtt, mikor újdonság volt a 3D. A legtöbb Panashop-boltban ott voltak a lefüggönyözött fülkék, benne egy, a paneltől kb. 2 méterre elhelyezett kanapéval és két szemüveggel. Tökéletesen meg lehetett ítélni a készülékeket. Ezeket azóta elbontották, de nekem már oltottak le lámpákat Panashop-ban és korrekt fényviszonyok alakultak ki.

Get Moded!

(#12217) DM-Fan válasza Panthera (#12213) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért nem torz, mert square-pixeleket használnak, amik téglalap alakúak, ezért az 1024x768-as felbontás is 16:9 képarányú lesz. A HD-Ready szabványnak csak a 720 fizikai sor megléte az alapkövetelménye, az oszlopok száma nincs megkötve, az lehet akár 1024 vagy 1366 is, az arányt meg a pixelek alakjával lehet kialakítani. Már tavaly sem készültek 1366x768-as HD-Ready plazmák, csak 1024x768-asok, a Pana meg már vagy 2 éve átállt erre.

Get Moded!

(#12218) < CyberBob > válasza DM-Fan (#12216) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ahogy te is írtad az már régen volt. Én olyat láttam tavaly, hogy bizonyos típusok csak a kirakatban (kívülről) voltak megnézhetők. Meg hogy csak képeket váltogat a tv mert nem lehet rákötni semmit. Tisztelet a kivételnek, de amíg ilyenek vannak addig nem mutogassanak az MM és társaira, hogy azért fogy több lcd mert eldugják a plazmát.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12219) Gabor970 válasza Kernel (#12215) üzenetére


Gabor970
addikt

én azért nem nagyon értem ezt, mert egy 25megás nettel már a legnagyobb mkv is kevesebb mint 2 óra, tárolni meg minek? 2 éve van nagy TV nálunk. Gyakorlatilag ugyanennyi ideje filmezek érdemben. Még soha egy filmnél sem voltam úgy, hogy jajj de kár, hogy nem tettem el.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12220) Panthera válasza DM-Fan (#12217) üzenetére


Panthera
őstag

Akármilyen HD modellt veszek majd, szerintem várni fogok majd az áresésre, meg amúgy is nagyon kifogytak a tavalyi készletek. Elsősorban Panát szeretnék, lehetőleg 5 év garival.
Addig hátha meg tudok bizonyosodni arról, hogy jó lesz nekem a plazma.
Ha tudtok Szegeden megfelelő teszthelyet, ahol nyitottak az ilyenre, akkor feltétlen szóljatok! :)

(#12221) BBéci válasza Gabor970 (#12219) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, honnan szerzed be. A legtöbb esetben bizony illik, sőt, kötelező megtartani. Merevlemezeimen 3 éve letöltött filmek is vannak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12222) nemisfontos


nemisfontos
csendes tag

Tegnap a Ferenc körúti Pana-shopban rákérdeztem, hogy lesz-e 5 év gari akció most Olimpia miatt. Az eladó azt mondta, hogy nem, hanem valószínűleg csak plusz felárért lehet majd venni a tévéhez (kb 10-15% a vételáron felül).
Nem tudom mennyi az igazságtartalma, esetleg más is rákérdezhetne valmelyik üzletükben.

(#12223) BBéci válasza nemisfontos (#12222) üzenetére


BBéci
titán

Egyáltalán nem biztos, hogy a bolti eladókkal közlik a tervezett akciókat és az sem, hogy ha netán mégis tudják, akkor elmondják bármelyik betérő érdeklődőnek. Nekik az a jó, ha tegnap és ma is sok tévét eladnak, nem csak majd hetek múlva, az 5 éves garancia-akció ideje alatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12224) nemisfontos válasza BBéci (#12223) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Erre alapozva reménykedem én is még a garanciában:D

(#12225) DM-Fan válasza nemisfontos (#12224) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Bizony BBécinek igaza van. Volt már olyan eset, hogy itt már tudtuk, hogy mikortól lesz garancia-akció, az üzletben meg csak néztek, hogy ők erről hivatalosan még semmit nem tudnak.

Get Moded!

(#12226) Marci79


Marci79
aktív tag

Kiterjesztett garanciát lehet venni valahol?
1-2 hét mire megjön a rendelt plazmám (Samu) és abban a webshop-ban csak balesetis garit lehetne venni mellé. :W

(#12227) ezredes


ezredes
csendes tag

Sziasztok!

Mit lehet tudni a Samsung PS51E550 tv.ről?
Melyik panával van egy kategóriában (képminőség tekintetében, képátmérő relatív nem számít)???

(#12228) DM-Fan válasza ezredes (#12227) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem nagyon vannak még tesztek vele kapcsolatban, csak komolytalan, inkább marketing rizsák (ez is PN és nem PS). Szerintem várj még vele. Gyanítom egyébként kb. a Pana 50UT50-nel lesz egy ligában, árban is ugyanott mozognak.

Marci79: ez boltfüggő, több helyen is van lehetőség kiterjesztett garanciát vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12229) StLui válasza Marci79 (#12226) üzenetére


StLui
veterán

Ha már megrendelted, akkor nem hiszem, hogy máshol vehetsz hozzá külön garit, de lehet nincs igazam

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12230) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Sziasztok!

Mibe jelent előrelépést a G30 új szoftvere?

Ha már volt erről szó, bocs érte, nem nagyon voltam mostanság fórumközhelben.

(#12231) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

2012.márciusban vettem egy SAM PS51D550 -et, ez idáig nem nagyon mertem rajta szélesvásznú filmeket nézni, inkább nagyítottam, kihúztam a képet. Gondolom most már be lett járatva, lehet -e folyamatosan az mkv filmeket széles vásznon néznem, hogy ne keljen az alul-felül lévő fekete csík miatt kinagyítanom a képet, gondolok még a TV műsorokra is, mert ott is sok olyan filmet játszanak ami ilyen felbontású :F Ne féljek most már a beégéstől :F :U

[ Szerkesztve ]

(#12232) erdoke válasza HoReSz1975 (#12231) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem már korábban is nézhettél volna 1:2,35 filmeket, a lényeg, hogy vegyes tartalom járjon a tévén.
Egyébként még az HBO csomag adóin is elég sok 16:9 film megy, gyakran olyanok is, amik BD-n szélesebb formátumban jelentek meg. Éppen most megy pl. a Rio az HBO Comedy-n, és 16:9, miközben BD-n 1:2,35-ös (megvan gyáriban).

A legjobb aláírás a héten

(#12233) DM-Fan válasza HoReSz1975 (#12231) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nyugodtan nézhettél volna kezdettől fogva is szélesvásznú filmeket, a fekete sávok nem tudnak beégni, ezt leírtam az #1. HSZ-ben is. Problémát az okozna, ha csak ilyen tartalmat néznél, semmi mást, így nem tudna homogenizálódni a panel.

Get Moded!

(#12234) HoReSz1975 válasza DM-Fan (#12233) üzenetére


HoReSz1975
őstag

:R

----------------------------------------------

Most vettem észre, hogy megjelent egy új firmware SAM PS51D550C1 -re, fel is rakom, mert ez a 1026.1 amúgy is szar volt...

T-MST4DEUC-1027.1

[ Szerkesztve ]

(#12235) Toobee válasza HoReSz1975 (#12234) üzenetére


Toobee
veterán

Nagy kár lenne. Ha még nincs kész, akkor felejtsd is el! Ha felraktad, akkor bőgj nyugodtan, nem szégyen. Azért csak beütöttem volna a keresőbe...

https://barbieripnk.hu/

(#12236) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Hülye helyen vagyok, de azért rákérdezek.. valaki tud szerezni egy Sony HMZ-T1 -et? Esetleg van valahol ahol ki lehet próbálni? :U

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#12237) HoReSz1975 válasza Toobee (#12235) üzenetére


HoReSz1975
őstag

:F

(#12238) Toobee válasza HoReSz1975 (#12237) üzenetére


Toobee
veterán

A keresőbe ennyit ütöttem be: D550 firmware.

https://barbieripnk.hu/

(#12239) DM-Fan válasza Toobee (#12238) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De ha elolvasod a találatokat, akkor láthatod, hogy az 1.026 volt a rontott firmware, ő pedig már az 1.027-ről beszél, tehát nincs sok vesztenivalója.

Get Moded!

(#12240) Gasparius válasza Gasparius (#12230) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Hmm

most vagy senki nem vette észre, hogy új FW van a G30-hoz, vagy senki nem vette észre a hozzászólásomat....

inkább az utóbbira tippelek

:-)

szval az új Panasonic FW-ről valaki??

(#12241) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Milyen plazma tv-t ajánlanátok 150 cm-es méretben kb 400 000 Ft-ig?
Főleg konzolhoz (WII) és hd filmekhez lenne használva. (Esetleg számítógép is lenne rákötve...)
Köszönöm!

(#12242) Mezga Aladár válasza Gasparius (#12240) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam a digi tv vételénél volt eltérés, a régi fw-nél egy darab drót volt az antenna, most már ez nem elég. Én ezen kívül nem találtam eltérést. Smart funkciókat és media playert nem használok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12243) baboss válasza Gaborka30 (#12241) üzenetére


baboss
őstag

Szia én is most szeretnék tévét venni kb 2 héten belül ezeket néztem ki.Igaz ezek 100000ft-al olcsóbbak.
LG 60PK250 152 cm-es plazma 269000FT
SAMSUNG PS59D530 150 cm-es plazma 299000FT
LG 60PA5500 152 cm-es plazma 285000FT
Még ez is szóba jöhet de csak 127 cm-es
Panasonic TX-P50ST50E 3D SmarTViera plazma 299900ft erről sok jót hallottam.

(#12244) erdoke válasza Gasparius (#12240) üzenetére


erdoke
titán

Volt már szó az új firmware-ről, de nem szóltam hozzá, mivel nem vettem észre változást.

A legjobb aláírás a héten

(#12245) M_AND_Ms válasza Mezga Aladár (#12242) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Digi tv helyett gondolom, MindigTv-t akartál írni. Bár a Digi Tv-hez is elég egy drót, de annak a másik végének csatlakoznia kell a Digi rendszeréhez.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12246) janos666 válasza Gasparius (#12240) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A képminőségre nincs hatással és eddig más problémát sem jelentettek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12247) janos666 válasza baboss (#12243) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az LG-ket szerintem húzd ki, aztán:
- ha a távolság miatt ~60"-ost szeretnél, akkor 59D530.
- ha gond nélkül közelebb tudsz hozzá ülni, akkor inkább 50ST50

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12248) baboss válasza janos666 (#12247) üzenetére


baboss
őstag

4 m a távolság .

(#12249) DM-Fan válasza baboss (#12248) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 4 méterre indokolt lenne a 60", de én nem adnám az 50ST50 szintje alá a képminőséget. Persze mindenkinek más a fontos.

Get Moded!

(#12250) baboss válasza baboss (#12248) üzenetére


baboss
őstag

Most egy régi lg 107cm-es plazma van ezt 4 méteről nézem [link] A hagyományos 82 cm es régi tévémhez képest nagy változás volt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.