Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) baboss válasza StLui (#12499) üzenetére


baboss
őstag

Az LG plazmák aktív szemüvegesek.És a LG Led tévék passzívak ezt biztosan tudom .
A led tévékből ezt néztem ki.[link]

[ Szerkesztve ]

(#12502) DM-Fan válasza baboss (#12498) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ennyire fontos a 3D, hogy lemondanál a plazmáról és inkább vennél LCD-t?

Szerintem a 3D varázsa gyorsan elmúlik (az emberek döntő hányadánál ez a tapasztalat), ellenben az LCD gyengébb képminősége és adott árért elérhető kisebb mérete fájó pont marad a későbbiekben is. Az 50ST50 ráadásul már 320 eFt-ból is megáll.

Get Moded!

(#12503) gomzol válasza baboss (#12498) üzenetére


gomzol
tag

Én a mai 3D technológiáért nem mondanék le a plazma minőségbeli előnyeiről, főleg, hogy 3D-s anyag ma még nagyon kevés van, és nem is biztos, hogy a gyerekeknek egészséges.

(#12504) RandomPJ válasza baboss (#12498) üzenetére


RandomPJ
csendes tag

Nos mivel én is a TX-P50ST50E tv-ét néztem ki, szöget ütött a hsz:
Sajnos a páromnak nem jó az aktív szemüveg vibrálva homályosan látja a képet
Ebből az is értelmezhető, hogy neked jó volt?
A bolt viszonyok tudjuk nem álltalában alkalmasak a jó tesztelésre.

Mivel én is (gongolom más is) boltban fogom tesztelni adhatnátok pár tanácsot, hogy általános bolti környezet mellett ha 1általán lehet, milyen képbeállításokat alkalmazzunk konkrétan TX-P50ST50E estén?

[ Szerkesztve ]

(#12505) DM-Fan válasza RandomPJ (#12504) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Mivel én is (gongolom más is) boltban fogom tesztelni adhatnátok pár tanácsot, hogy általános bolti környezet mellett ha 1általán lehet milyen képbeállításokat alkalmazzunk konkrétan TX-P50ST50E estén?"

Erre nem lehet egyértelmű választ adni! Nagyon soktényezős dologról van szó: nem mindegy, hogy milyenek az üzlet fényviszonyai, nem mindegy, hogy milyen eszközzel hajtják a TV-t, milyen forrással, valamint az egyes példányok közötti szórásnak is lehet jelentősége. Odamész, elkezded próbálgatni a profilokat, ha nem tetszik, belemászol a beállításokba.

Get Moded!

(#12506) BBéci válasza bogabi (#12500) üzenetére


BBéci
titán

Nem néztem utána a KSH honlapján, sejtettem, hogy baj lesz belőle. :)
Legalább megtudtam, miért emlegetem életem legszebb éveiként azt az időszakot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12507) baboss válasza DM-Fan (#12502) üzenetére


baboss
őstag

Átgondoltam a dolgot az asszony úgyis csak tv sorozatokat néz.Ritkán szokott filmet nézni velem.Legfeljebb ha filmezni szeretne neki megfelel 3 D nélkül is.A gyerekeknél (a legkissebb 14 éves) meg korlátozva lessz hogy csak napi 1 3D filmet nézhetnek.
Úgyhogy marad a plazma 50ST50 :C

[ Szerkesztve ]

(#12508) BBéci válasza RandomPJ (#12504) üzenetére


BBéci
titán

A vibrálást más is okozhatja, például a lejátszó minősége, ezzel éppen hétfőn szembesültem. Az is fontos, hogy a látószögedben az egyetlen fényforrás a tévé legyen. Sem ablak, sem lámpa, sem másik tévé. Az ajánlott nézési távolságra is ügyelj! A szemüveg makulátlanul tiszta legyen, egy ujjlenyomat töredék már zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12509) Jim-X válasza BBéci (#12508) üzenetére


Jim-X
őstag

Na ezért nem érdekel a 3D... Különben is egész nap 3D-ben látok, amikor filmezek akkor a 2D a különleges... :D

Üdv

A játék az nem játék!

(#12510) FefeeX


FefeeX
veterán

Beüzemeltem a GT30-at, az első probléma amivel szembesültem (miután csekkoltam, hogy tényleg 0 perces), hogy miután frissített magának FW-t, nem akarja a DVB-T jeleket fogni. Azt mondja, kevés a kakaó, előtte meg jó volt... EZ lehet FW miatt, vagy azóta még szánalmasabb lett a jelerősség? (42db erősítős a szobaantennám, BP VII ker régi bérház földszint)
Pedig olyan jó volt, néztem fél órát a műsort, meg bejött az m3D is :(

(#12511) BBéci válasza FefeeX (#12510) üzenetére


BBéci
titán

Próbaképpen iktasd ki az erősítőt!
Egy fél perces teljes áramtalanítás sem ártana.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12512) FefeeX válasza BBéci (#12511) üzenetére


FefeeX
veterán

a kiiktatástól teljesen süket, ellenben az áramtalanítás valamelyest segített... retekklubb és tv2 akad, de a többi adó tökéletes... az analóg UPC-t rá lehet dugni a satelit jelre? :)

(#12513) DM-Fan válasza FefeeX (#12510) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha megvolt a BBéci által említett áramtalanítás és erősítő kikapcsolás, akkor csinálj egy full factory reset-et is menüből, aztán állíts be mindent újra!

szerk.: Látom, közben megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12514) BBéci válasza FefeeX (#12512) üzenetére


BBéci
titán

A DVB-S bemenet csavaros, tehát fizikailag sem lehet rádugni, de értelme sem lenne.
Az erősítő kiiktatása alatt nem kikapcsolást, hanem eltávolítást, kiszerelést értettem. Az csak ront a jelen, vételen, nincs rá semmi szükség. Mókusvakítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12515) tamáspapa válasza BBéci (#12409) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

mit jelent a bolti és a márkaszervizes garancia?

(#12516) FefeeX válasza BBéci (#12514) üzenetére


FefeeX
veterán

erősítős antennát vettem. Thomson. Ha lekapcsolom benne az erősítőt (kihúzom pl), akkor abszolút nincs adás.
A tévéhez adtak csavaros/dugós átalakítót, de az a kérdés, hogy a DVB-S bemeneten a UPC analógot tudja-e értelmezni...

(#12517) Ijk válasza FefeeX (#12516) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem erősítős antennák szart sem érnek, 1000ft-os sima tesco szobaantennával néztem végig a komplett EB-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12518) DM-Fan válasza tamáspapa (#12515) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Amit a nevük is mutat: bolti garancia esetében a botba kell visszavinned a meghibásodott készüléket és ők intézik a javítást. Ezek többnyire szürkeimportos beszerzések, nincs pán-európai garanciajegy, így ezekkel a készülékekkel nem mehetsz a márkaszervizbe. Veszélye, hogy ki vagy szolgáltatva a boltnak, így pl. ha az megszűnik, akkor nem tudod érvényesíteni a garanciát, mert azt sem tudod, honnan származik a készülék. Kerülendő! Csakis hivatalos viszonteladótól vásárolj, így közvetlenül a szerviz jön a készülékért, viszik-hozzák, mert sok esetben az üzletek ezt sem vállalják, hiába írja elő törvény az ilyen méretű és súlyú készülékeknél, a javítási idő is rövidebb, sok esetben a javítás is szakszerűbb, mint a bolti garancia esetében, ahol ki tudja, hol javíttatnak. A hivatalos viszonteladók listája fenn szokott lenni a gyártók honlapján, ahogy pl. a Pana honlapján is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12519) M_AND_Ms válasza FefeeX (#12516) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mert ezekben az erősítős szarokban a jel csak az erősítőn keresztül megy, ha kikapcsolod, akkor nem viselkedik sima passzív antennaként, hanem mintha rá sem dugtad volna a tv-re.

Mindig mondom, hogy passzív, de jó antennára hajtsatok és ne a kék ledes, parabolás, hétzenés erősítősökre! Sajnos már nem kapható a tescos, 700 Ft-os passzív antenna, ami több jóval drágább (3-4 ezer Ft-os) erősítőst lenyomott.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12520) M_AND_Ms válasza Ijk (#12517) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

1000?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12521) spiky03


spiky03
veterán

Egy kis érdekesség ismét. :)
UHD
Hova tovább? :U

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12522) ZEN1TH válasza spiky03 (#12521) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Gigászi méretű készülékekhez jól jöhet. Én szívesen látnám a 4K-t is már 65 hüvelyknél.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12523) Jim-X válasza ZEN1TH (#12522) üzenetére


Jim-X
őstag

Egyetértek! 65 alatt szerintem semmi értelme, hacsak nem 5centire ülsz a képernyőtől :DD

A játék az nem játék!

(#12524) gomzol válasza spiky03 (#12521) üzenetére


gomzol
tag

Biztos volt már ez is, de kapcsolódik.

(#12525) gomzol válasza ZEN1TH (#12522) üzenetére


gomzol
tag

Itt konkrétan hülyeségnek tartják, hogy otthon egy TV 4K-s legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#12526) < CyberBob > válasza spiky03 (#12521) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Röviden, semmi értelme. Inkább a jelenlegit javítanák pl. ne sávosodjanak a színek vagy több valós képkocka / másodperc legyen.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12527) spiky03 válasza < CyberBob > (#12526) üzenetére


spiky03
veterán

Csak érdekesség képen linkeltem be a cikket. :)
Jelenleg engem sem izgat annyira a dolog. Még talán a nagyobb fps szám sem, mert a Hobbit 48p-étől sem voltak elájulva a tesztvetítésen, Jacson a Comoic Con-on be se mutatta már ebben a formátumban. :)
Persze azért megnézném, hogy milyen lett, a film az nem érdekel. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12528) BBéci válasza FefeeX (#12516) üzenetére


BBéci
titán

"az a kérdés, hogy a DVB-S bemeneten a UPC analógot tudja-e értelmezni..."
Még nem próbáltam, mert kizártnak tartom.

Az erősítős antennáról mindent leírtak a többiek, összefoglalva: pénzkidobás, öngól!

(#12527) spiky03
Érdekességképpen!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12529) n.dani válasza BBéci (#12487) üzenetére


n.dani
tag

Akkor viszont "durván" volt difi az átlagbér és a minimálbér között, 95-ben ha jól emlékszem ez valami 13e Ft volt...

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#12530) BBéci válasza n.dani (#12529) üzenetére


BBéci
titán

Itt meg tudod nézni a pontos számokat. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12531) Chrys_


Chrys_
addikt

Jó ez a VT50, csak kurvára zavar az akadás, amikor pl. a kamera svenkkel egy világos színű felvételnél. Azért ettől kicsit többet vár az ember, ha már ennyit fizet a cuccért. Fellép ilyen hiba a projektoroknál is?

(#12532) FefeeX válasza BBéci (#12528) üzenetére


FefeeX
veterán

Teszkóba ha visszaviszem, hogy nem működik, vajon visszaadják az árát? :)

(#12533) BBéci válasza Chrys_ (#12531) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondolod, hogy a tévé hibája és nem a felvételé, lejátszóé?

(#12532) FefeeX
Passz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12534) Chrys_ válasza BBéci (#12533) üzenetére


Chrys_
addikt

egyértelmű...

(#12535) BBéci válasza Chrys_ (#12534) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem az, de Te biztosan jobban tudod.
Add el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12536) Chrys_ válasza BBéci (#12535) üzenetére


Chrys_
addikt

Ugyanaz a felvétel PC-ről lejátszva a monitoron nem produkálja a hibát, a TV-n viszont igen. Ez bizony az.
Azt pedig majd én eldöntöm, mi lesz vele, ok?

(#12537) gomzol


gomzol
tag

Talán már mindenki ismeri, de hátha valakinek még jól jön:
Itt van néhány tesztgyűjtő oldal:
http://www.testberichte.de/tv-video-und-dvd/2651/fernseher.html
http://www.testfreaks.co.uk/tvs/
http://www.testseek.co.uk/home_electronics/tv-c-107.html

[ Szerkesztve ]

(#12538) ZEN1TH válasza BBéci (#12535) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12539) BBéci válasza Chrys_ (#12536) üzenetére


BBéci
titán

Te döntesz, de attól én még tehetek javaslatot, azt nem tilthatod meg.
Mégis mi egyebet tudnál tenni az eladáson kívül, ha elégedetlen vagy a tévéddel?
Amit leírtál, az nem bizonyítja, hogy VT50 hibája, inkább user error.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12540) salapp válasza Chrys_ (#12536) üzenetére


salapp
addikt

Sorsold ki közöttünk a bolti ár feléért, és mindenki jól jár. :DD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12541) dawe79


dawe79
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok!

Jelenleg egy LG PK350 típusú 50 inch-es plazma tv-m van.

A tv vásárlásra jelentősebb összeg áll rendelkezésre, az ársáv: 500.000-1.000.000 Ft

Szempontok!

Engem és a családot speciel érdekel a 3D, ezért olyan tv-t szeretnék, ami nemcsak 2D-ben, hanem 3D-ben is kiváló képminőséget nyújt.

Persze a komfort érzet is fontos a 3D-nél, értem ezalatt a kiváló, tiszta képminőséget (full hd), minimális crosstalkot, illetve legfőképp a szemüvegben érezhető vibráció minimális szintjét.
Ezenkívül a képminőség és a nagy képátló mindenképpen fontos, illetve a tv- műsorok rögzítése, internetes tartalmak gyors elérése stb.

A kiszemelt áldozatok:

Panasonic 65vt50
Samsung ps64e8000
Panasonic 65st50

A GT széria sajnos csak 50 collig van így ez kiesett.

Az alábbi kérdéseim lennének:

A Samsung és a Panasonic csúcsplazmája közötti cirka 300.000, - forint felár megéri-e, a fentebb említett szempontok alapján, a Panasonic felé való hajlást?

A Panasonic 65st50 és a Samsung ps64e8000 között van-e különbség 2D illetve 3D terén, melyik lenne a jobb választás összességében?

Sajnos még aktív shutteres szemüveget nem sikerült kipróbálnom, csak az LG passzív szemüvegét. 3D esetén a Samsung vagy a Panasonic jobb? Melyikkel élvezhetőbb, kényelmesebb a 3d-s tévézés?

A tv-t kb 3-3,5 méterről nézi a család, elég-e az 55 colos méret vagy a 65 mindenképpen ajánlott? Ennyi pénznél igazán nem szeretnék kompromisszumot kötni, nem akarok később csalódni a kisebb képátló vagy rosszabb képminőség miatt.

A tv-n főként kábelen érkező hd és sd adásokat, illetve mozizáshoz minőségi hd anyagokat, blu ray 2d és 3d filmeket, valamint rengetek sportközvetítést, főleg focit, és a gyerekek miatt animációs filmeket néznénk.

A thx minősítésű tv-vel még nem találkoztam, ez csak a vt50-ben van bent a kiszemelt tv- közül. Ez a thx funkció mennyit számít, illetve nappali viszonyok közötti használat esetén érdemes-e emiatt ezt a tv-t választani?

Segítő és hozzáértő válaszotokat előre is köszönöm, és kíváncsian várom!:-)

UI: Rengetek tesztet olvastam, videókat néztem és minél többet hallok egy termékről, annál inkább úgy érzem nem tudok reálisan dönteni (murphy törvénye!)

Üdv: Dávid

(#12542) BBéci válasza dawe79 (#12541) üzenetére


BBéci
titán

Ha megteheted, a VT50 legyen a kiválasztott, mert annál jobb nincs és nem szidhatod később magad, amiért egy szerényebb tudású modellt választottál.
A méretről éppen tegnap elmélkedtünk több tucat hozzászólásban, olvasd el azokat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12543) Gabor970 válasza Chrys_ (#12536) üzenetére


Gabor970
addikt

amikor a TV-n látod a hibát, mi a lejátszó eszköz?
Amennyiben PC vagy a tv beépített lejátszója, akkor javaslom egy mediaplayer kipróbálását M2TS vagy TS anyaggal. Ha jól emlékszem, nem írtad, hogy mi a mediafile formátuma.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#12544) Chrys_ válasza BBéci (#12539) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a gond, hogy ez valami típushiba, amiről szerintem ti is tudtok (a német Amazon majdnem minden ezzel a TV-vel kapcsolatos kommentje is említi, ez nem user error). Próbálják javítani az újabb firmware-ekkel, több-kevesebb sikerrel. Mondjuk pár hete már nem néztem, van-e újabb FW hozzá, ideje lenne megint.

(#12545) ZEN1TH válasza dawe79 (#12541) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Biztosan a VT-t valasztanam ha tehetnem. Lenyugozo TV.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12546) BBéci válasza ZEN1TH (#12545) üzenetére


BBéci
titán

Az említett típushiba ellenére? :)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12547) Jim-X válasza dawe79 (#12541) üzenetére


Jim-X
őstag

+1 a VT50-nek!!! A legjobb Tv! :C

A játék az nem játék!

(#12548) Chrys_ válasza salapp (#12540) üzenetére


Chrys_
addikt

;)

(#12549) ZEN1TH válasza BBéci (#12546) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Milyen típushiba? :DDD

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#12550) DM-Fan válasza spiky03 (#12521) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Olvastam én is tegnap. Szerintem pedig van létjogosultsága. Pár hónapja ugyanígy elképzelni nem tudtuk, hogy minek kell az új iPad-be 2048x1536 felbontású kijelző, mindezt 9,7"-os méretben. Aztán meg lehet nézni, hogy mennyire más, mint az iPad2 kijelzője. Soha nem váltanék vissza erről a felbontásról egy kisebb értékűre, annyira van létjogosultsága. Rá is jött a többi tablet-gyártó is, hogy csak úgy kellhetnek versenyre az Apple-lel, ha legalább fullHD kijelzővel jönnek ki a következő készülékeknél.

De ugyanígy érdemes összehasonlítani, hogy sok film esetében mit jelentett az 576i -> 1080p váltás (DVD -> BD). Egy minimum 50"-os panelen már simán van értelme az 1080p -> 4k váltásnak, a nagyobb méretkategóriában meg ugye még inkább. Ráadásul - ahogy a cikk is írja - eleve minimum 4k felbontásban forognak ma már a filmek, a régi, szalagra vett filmek esetében sem gond ilyen transzfert szkennelni.

Persze, azt aláírom, hogy sokkal inkább kéne előbb teljesen tökélyre vinni az 1080p-t és a jelenlegi TV-gyermekbetegségeket kiküszöbölni, de valószínű azért nem is fenyeget az a veszély, hogy 1-2 éven belül 4k TV-ket fogunk otthon bámulni, mikor még a fizikai adathordozó sincs kereskedelmi forgalomban, pedig anélkül jelentős bevételkieséssel számolhatnának a stúdiók is, akárhogy is háttérbe szorul a fizikai adathordozó (egy párszáz GB-os 4k filmnél azért már gyors internetkapcsolat mellett sem nézel live stream-et és a letöltési idő is tetemesebb). Ezért is mondják sokan a szakik, hogy korai még temetni a lemezes tárolást, mert olyan méretbeli kapacitásokra lesz szükség, amit így a legkényelmesebb forgalmazni. Aztán persze majd jön megint egy gigantikus net-sávszél ugrás és akkor megint kezdhetnek feledésbe merülni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.