Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

sziasztok valaki halott olyanról ,hogy "szép" kártyát elfogadnak plazma vásárlásra?

(#13102) laszlo168 válasza Hsanyika1 (#13101) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha nagyon szép, akkor esetleg :)

(#13103) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#13084) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy logó pl napi 10 perctől is meg maradhat, ha közben mást nem néz az ember, három héten keresztül.
Én bevetem még a túlpásztázás ki-be kapcsolását is. Ettől 2-3 centivel arrébb kerül a logó.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13104) DM-Fan válasza Hsanyika1 (#13101) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, az elég érdekes lenne! A rekreációs alszámlára számolnád el, mint szórakoztató elektronikai berendezést? :F Fura.

Get Moded!

(#13105) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#13103) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én bevetem még a túlpásztázás ki-be kapcsolását is. Ettől 2-3 centivel arrébb kerül a logó."

Igen, ez is egy jó megoldás. Mondjuk azt vettem észre, hogy csak zoom nélküli képnél működik, a kizoomolt képre nincs hatással, ha ki-be kapcsolgatod a túlpásztázást. Így pl. az m1HD-nál sajnos a zoom2-ben még épp belógó élő felirat egy része nem tüntethető el ezzel a módszerrel, mert ugyanúgy ottmarad.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13106) Dorian válasza DM-Fan (#13105) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a zoomolgatás teljességgel vállalhatatlan, ha az ember arra akarja használni a készülékét, amire tervezték: tévénézésre. Nehogymá' le kelljen vágni a kép negyedét... Elvárható, hogy 3-4 óra alatt semmi ne égjen be egy TV.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13107) DM-Fan válasza Dorian (#13106) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyetértek és zömmel nem is ég be ennyi idő alatt, bár az új logókkal nem próbálkoznék ennyi ideig megszakítás nélkül. Ha beégés nem is, de egy igen tartós ghost garantált lenne ezek után az érzékenyebb paneleknél. Számomra egyetlen TV-műsor sem ér annyit, hogy maradandóan (vagy akár csak ideiglenesen) elcsesszem a panelt, legyen az olimpia, EB, VB, akármi. Nálam a filmek elérhető legjobb minősége a lényeg, ott meg nem kell tartanom semmilyen logótól, egyéb tartós képelemtől. A TV-nézés másodlagos és mint olyan, ott hajlandó vagyok kompromisszumot kötni a pár problémás csatorna esetében.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13108) Dorian válasza DM-Fan (#13107) üzenetére


Dorian
félisten

Végignéztem a F1-et, most figyelek :D
Nemrég lett vége, még halványan látszik a bal alsó "F1" és a jobb felső "ÉLŐ"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13109) Dorian válasza Dorian (#13108) üzenetére


Dorian
félisten

Most értek véget a reklámok, már semmi nyomot nem látok, 50cm-ről sasolva sem.
Pedig viszonylag agresszív képbeállításokkal néztem, mivel fényesen süt a nap.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13110) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Egyébként ez a logós dolog egy nagy baromság! Elég lett volna egy áttetsző M1 ... stb felirat és kész! Eleve nem értem, minek kiírni, hogy HD, vagy élő!? Ott a képújság vagy dig műsorújság... MINEK???????

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#13111) CoolBoy323 válasza Csabroncka (#13110) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem is írják ki már, h HD :P

(#13112) DM-Fan válasza Dorian (#13109) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerencsés vagy, örülj neki! Nálam már a régi m1HD logó is okozott hetekig tartó ghost-ot pár óra alatt, pedig nálam még a beállítások sem nevezhetők agresszívnek. Az előző plazmámon nekem sem volt semmi gond ezzel, a jelenleginek kb. ez az egyetlen lényegi negatívuma, de ezzel meg együtt tudok élni.

Get Moded!

(#13113) M_AND_Ms válasza Csabroncka (#13110) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Viszont, most az Olimpián mindig kint az 'élő' felirat, még akkor is, amikor konzervanyagot közvetítenek. Elég béna így.
A hangmérnök se áll a helyzet magaslatán. A zajmikrofonok által vett hang rendre sokkal hangosabb, mint a kommentátoré. Alig hallom a Knézyt, miközben tisztán átjön a játékosok hangja.

Olyan gyermeteg és amatőr hibák ezek.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13114) Mezi1982 válasza Dorian (#13109) üzenetére


Mezi1982
tag

Én ahogy észrevettem, szerintem csak huzamosabb idő után lehet gond, mondjuk ha egyoldalúan csak a köztévét nézed. Bár ha valakit nem érdekel vagy csak figyelmetlen már pár óra után beszedhet makacsabb ghostot is.

(#13115) Csabroncka válasza Mezi1982 (#13114) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez még hagyján, a legrosszab az, hogy nem vezetünk! :((

"in medias res"

(#13116) n.dani válasza Hsanyika1 (#13101) üzenetére


n.dani
tag

Ezzel szerintem az a baj, hogy a max. kerete, ha jól tudom 75e Ft. Kiegészítésnek még oké lenne, ha mellé van kp.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#13117) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Kipróbáltam a Forma 1 alatt, hogy mi történik, ha nem zoomolok. Nem látom maradványát logónak, de azért nem kísértem a sorsot ezután sem. Az M3D sajnos nem zoomolható, (illetve semmilyen 3D műsorforrás), annak azért látszik egy kis nyoma, ami viszont azért érdekes, mert nem néztem olyan sokat a csatornát.

(#13118) RandomPJ


RandomPJ
csendes tag

Két dolog jutott az eszembe:
Ha már 300 körül kiad az ember 1 TV re, akkor ilyennekkel is jó tisztába lenni.
Pl mint most, viharos villámos, stb időben hogy oldjátok meg a védelmet, kihuzzátok a dugót?
Télen pl ha elhagyátok a lakást pár napra, és minuszok vannak, hogy oldjátok meg?

(#13119) Hsanyika1 válasza n.dani (#13116) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

kiegészítésnek gondoltam hisz szabadidő eltöltés :) na majd ki alakul.

(#13120) Dorian válasza RandomPJ (#13118) üzenetére


Dorian
félisten

Villámkárra kiterjedő lakásbiztosítás + A-B-C-D fokozatú villámvédelem megléte a megoldás. Csak akkor húzom ki, ha több napra elutazunk.

Télen mi a probléma? A lakás nem hűl ki annyira, hogy fagyjon :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13121) StLui válasza RandomPJ (#13118) üzenetére


StLui
veterán

Lakást nem engedhetsz mínuszba a vízvezeték miatt sem, meg értelme sem lenne annyira hagyni lehűlni, mert sokba kerül újra felfűteni. Viszont egy fatüzeléses, nem automata kazános házban tényleg gondot okozhat, de ott is inkább a vízvezetéket félteném.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13122) Csabroncka válasza RandomPJ (#13118) üzenetére


Csabroncka
addikt

A villám nem a 220-on jön, hanem az antennán, legyen az kábel tv vagy akár saját antenna. Ha már a villamoshálózaton jön be ott valami gond van! Mondjuk a végeredmény szempontjából mindegy!

"in medias res"

(#13123) Dorian válasza Csabroncka (#13122) üzenetére


Dorian
félisten

Simán okozhat kárt a villám az elektromos hálózaton keresztül, elég csak az indukciós hatásra gondolni.

Antenna sem veszélyesebb, nálunk pl a társasházba optikai kábel áll be, belül van koax-szal szétosztva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13124) StLui válasza Csabroncka (#13122) üzenetére


StLui
veterán

TV-n kívül sok más elektromos berendezés is el szokott romlani villámlástól, de az biztos, hogy antennán is jöhet, nekem az villámvédős elosztón van is antenna átvezetés, és telefon átvezetés is. Viszont nem tudom ér e valamit.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13125) Dorian válasza StLui (#13124) üzenetére


Dorian
félisten

A villámvédős elosztó a "D" villámvédelmi fokozat. Akkor ér valamit, ha előtte az A B C ki van építve a házban.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13126) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

A villamlas okozhat kart az elektromos berendezesekben, es ezt ugy mojdom, mint szakember :) tanitottak az oskolaban :)

Meg a riasztok is meghalhatnak egy kozeli villamcsapastol.

(#13127) vMk^ válasza Zozzy (#13117) üzenetére


vMk^
csendes tag

Szintén ez a tapasztalatom, amit leírtál. Csak én utána még néztem az olimpiát is pár órán át, igaz ott a másik oldalon volt már a logó, de semmi ghostot nem látok.

(#13128) DM-Fan válasza RandomPJ (#13118) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam van túlfeszvédős/zavarszűrős aljzat, ami a hálózati kábelt, a telefonkáblet és a koaxot is szűri. Nincsenek persze illúzióim a villámokkal szembeni hatásosságával kapcsolatban, ezért viharban én kihúzom a tápfeszültséget, a netkábelt és a koaxot is, habár a házig nálam is optikán jön minden és központilag van szétosztva. Tavaly előtt így menekült meg mindenem, mikor a házba csapott a villám. A szomszédaimnak többmindene elfüstölt akkor a villámcsapás miatt. Ha több napra elutazom, akkor is alapvető, hogy mindent áramtalanítok. Ezen felül a lakásbiztosításomnak része a villámkárral kapcsolatos szekció.

Télen sem engedném a lakást 20 fok alá akkor, ha nem volnék otthon, de a plazma egyébként ennél jóval alacsonyabb hőfokon is tudna még üzemelni is, nemhogy állni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13129) kisband10 válasza StLui (#13124) üzenetére


kisband10
csendes tag

Sziasztok!Bocsi hogy ide írok de véletlenül nem tudja valaki hogy hol lehet még kapni 42u30-at vagy 50est mert már nem igazán lehet találni sehol.MM.saturnt végighívtam mindenhol , maglódi auchanból eltűntek a panasonic-ok , tesco-ba vannak de mind kiállított db sajnos!

(#13130) vMk^ válasza RandomPJ (#13118) üzenetére


vMk^
csendes tag

Jó kérdés. Én pl tartok az ilyentől, tehát kihúzom, ha úgyérzem, hogy gáz van. Ethernetet is. Ott is összeszedheti. Tervezek beruházni villámvédős elosztóra/konnektorra, de abból is olyanra, amibe mehet az ethernet is, esetleg antenna is. Bár az csak a tetőantennánál lenne lényeg. A téli probléma meg tényleg a hely adottságától függ, hogy "automata" a fűtés vagy sem.

(#13131) StLui válasza kisband10 (#13129) üzenetére


StLui
veterán

tudod, hogy kifutó, tehát csak szerencsével kaphatsz akárhol is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13132) kasee


kasee
aktív tag

Hello
Van valakinek ilyen Samsung Tv-je: PS51D450 ?
Meg tudná mondani hogy lehet eltüntetni a bal oldalon+ sarokban felbukkanó sávot PDP TV meg a többi specifikáció .
Ez gondolom az ÜZLET mód miatt, de nem jövök rá hogy lehet OTTHON módra átállítani.
Illetve nem találom mi az előre beállított PIN kódja a tvnek?

köszi

(#13133) vMk^ válasza DM-Fan (#13128) üzenetére


vMk^
csendes tag

Igen, valószínűleg én sem szeretném megvárni, hogy biztosan jól működik-e a kütyü.
Sajnos szünetmenteseknél is előfordul, hogy elpusztulnak villámkár miatt. És bár nem szabadna, de találkoztam pár olyannal, hogy viszik magukkal a PC-t is. Legalábbis a tápegységét.

(#13134) StLui válasza Dorian (#13125) üzenetére


StLui
veterán

Viszont van rá 1millió eur biztosítás, na jó ezt nem vettem túl komolyan a 10eFt-os villámvédőtől :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13135) Socket A válasza kasee (#13132) üzenetére


Socket A
aktív tag

négy nulla

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#13136) Toobee válasza Dorian (#13123) üzenetére


Toobee
veterán

Nem is olyan rég olvastam az újságban, hogy az agyoniskolázott roma kisebbség, mikor itt volt valami olajkutató cég, akkor több km optikai kábelt égettek el, az éjszaka folyamán. Nem értették, hogy miért nem marad belőle semmi.

https://barbieripnk.hu/

(#13137) spiky03


spiky03
veterán

Megint csodálatos időnk van. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13138) DM-Fan válasza spiky03 (#13137) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen. :(((

Viszont megvan az első arany és hatodikok vagyunk az éremtáblán, Európából csak az olaszok vannak előttünk. Élvezzük ki, mert sajnos valószínű nem lesz ez így sokáig!

Get Moded!

(#13139) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Holnap kölcsön kapok egy kis lcd monitor/tv kombót, amiben van dvb-t és c. Nekem sajnos itthon műholdas a jel, így se kábelem, se antennám. Ha jól rémlik, többen is írtátok, hogy a dvb-t-t csak egy szimpla kábellel nézitek.

Leírnátok nekem, hogy ennek mi a lényege? (Az erősítős szobaantenna felesleges, vagy csak az erősítőnek nincs értelme?)

Ilyet használni (Sencor) van értelme, vagy felesleges pénzkidobás?

(#13140) Toobee válasza spiky03 (#13137) üzenetére


Toobee
veterán

Az, halál volt az út Győrig, nagyon sokan meg is húzták magukat a leálló sávban.

https://barbieripnk.hu/

(#13141) zsigus válasza NoOne1976 (#13139) üzenetére


zsigus
őstag

Nézz utána itt, hogy nálad milyenek a(z elméleti) vételi lehetőségek. Ha egy világosabb zónába tartozol (a térképen) tetőantenna kell a vételhez.

Azt pedig senki nem tudja, hogy konkrétan nálad milyenek a vételi lehetőségek, mert ez sok mindentől függ (domborzat, épületek árnyékolása stb. stb.). Próbáld ki egy kölcsön-antennával ha van rá lehetőséged mielőtt bármit megvásárolnál.

[ Szerkesztve ]

(#13142) creatorium


creatorium
tag

Éljen az új m1-2 logó. Egy nap után bent is maradt.Jól mutat a már bent maradt rtl logón. g30-as panel gratulálok. Aki tv-t akar nézni annak nem ajánlott ez a sorozat az biztos, bárki bármit mond. Ja normál módban minden alapon. Kizúmolás? Nevetséges. Vízilabdánál vagy bármi más sportágnál ne lássam az időt meg az eredményeket? Ez már azért irreális kompromisszum. :W

(#13143) NoOne1976 válasza zsigus (#13141) üzenetére


NoOne1976
őstag

Megnéztem. Rózsaszinnek hozza a területet. Nem messze látok egy adótornyot is a térképen. (Miskolc)
Így milyenek az esélyeim? (Sajnos senkit nem ismerek, akinek volna dvb-t antennája, vagy egyáltalán így tvz-ne, mert különben és is gondoltam volna a kölcsönkérés/kipróbálás kombinációra.)

(#13144) Mezga Aladár válasza creatorium (#13142) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam nincs gond, van ghost ha közelről nézem, de kb 1 perc alatt el is tünik.
Egész nap ment olimpia+F1

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13145) creatorium válasza Mezga Aladár (#13144) üzenetére


creatorium
tag

42g30-am van tavaly vettem.Neked?

(#13146) mr.dana válasza creatorium (#13142) üzenetére


mr.dana
aktív tag

az hülyeség valóban , de itt a 16:9 túlpásztázást mondta valaki az teljesen jó , bár én nem foglalkozom avval sem ,de ha valakit izgat akkor lehet vele játszani ...

(#13147) zsigus válasza NoOne1976 (#13143) üzenetére


zsigus
őstag

Tudomásom szerint nincs olyan, hogy DVB-T antenna. Olyanról hallottam már, hogy bizonyos frekvenciákat nem képesek venni a nagyon régi antennák, de te is írtad, hogy egy kábeldarabbal fogható néhol, szóval lényegében majdnem mindegy mit dugsz a TV-re.

Ha tényleg nincs messze az adótorony, és van is rálátásod akkor a helyedben tennék egy próbát 1-2m koax kábellel plusz egy dugóval, és kipróbálnám egy kábeldarabbal (ez csak pár száz Ft.). De ahogy mondtam innen nem tudom megítélni a dolgot, próbálj valahonnan szerezni egy antennát és nézd meg, hogy működik e...

(#13148) creatorium


creatorium
tag

Hogyan lehetne hatásosan kampányolni vagy demonstrálni a régi m1-2 logók mellett? Vagy az újak átlátszóvá tételéért?

(#13149) Mezga Aladár válasza creatorium (#13145) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ugyan az decemberi

Direkt most néztem meg homogén háttér mellett, és semmi.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13150) DM-Fan válasza creatorium (#13148) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem sehogy. Nyilván nem azért fizettek ki értük gyaníthatóan nagy összeget, hogy frissen vissza is cseréljék/elhalványítsák őket. A nézők le annak sajnálva. Pedig ezek az új logók még az LCD-nek sem használnak.

A példád egyébként jól szemlélteti, amit írni szoktam: ugyanazon méretű és típusú modelled van, mint Mezga Aladárnak, nem túlzóak a beállításaid sem, mégis sokkal rosszabb a helyzet a ghost-tal nálad, mint nála. Készülékenként változó az érzékenység. Valamint kicsit rákontráz a múltkori minifelmérésünkre is, miszerint a 42"-osoknál nem jellemző annyira a ghost, mint az 50"-osoknál.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.