Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Marky18 válasza hombre[EU] (#54798) üzenetére


Marky18
aktív tag

Ha ez valos, akkor ott nem a covid a gond, hanem a ceges processek es a project management.
Egyetlen ertelmes kifogasnak a devkiteket es a build szerverek helyhez kotottseget tartom. Szar kapcsolattal tenyleg szopatos lehet tavolrol buildelni es tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#54802) Xero válasza hombre[EU] (#54798) üzenetére


Xero
nagyúr

Nalunk a tagabb csapat 100+ fo (maga a ceg meg egy mamut), eddig is kb 4 kontinensen ucsorgott mindenki, tehat meg kellett oldani. A koordinalas es felugyelet ha szemelyes interakciot kivan sw fejlesztesnel, akkor regen el van kefelve valami. Ez igy netto hulyeseg. A collaboration a mai toolokkal, pedig adott. Siman dolgozunk ugyan azon a codebasen vs/vscode live share-el, mikozben slacken/teamsen lehet rola pofazni. Nekem 2020-ban ~$2.25M volt ami kiment a kezem alol (ebbol ugy 1M amit egyedul toltam vegig) mint cost out inhouse sw replacement. Nyilvan nem AAA game dev komplexitas, de nem is Marineni biowebshopja szint.

Elhiszem, hogy sokak berogynak kicsit, azt is elhiszem, hogy kell a human interaction, de a jelentos csuszasokat erre fogni netto bullshitnek tartom. Sokkal realisabb, hogy felmertek a piaci viszonyokat es latjak, hogy 1. maradt ido reszelgetni a dolgokat mivel a piac elfogadobb 2. nem akkora a fizetokepes a kereslet, hogy megerje kockaztatni, igy mennek inkabb biztosra.

#54801Marky18: Az az a pont ahol a ceg mint beruhazas fogja es behuzza a berelt vonalat a dev seggeig. Kerdes nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#54803) F-ECT$ válasza the_mad (#54598) üzenetére


F-ECT$
titán

Abszurd picit, de ha az ember nem megbízható boltból vásárol, akkor talán megér 2-3 kattintást, mielőtt előre utalsz egy nagyobb összeget egy világszinten hiányzó termékért egy kisboltnak...

Dive ever, work never.

(#54804) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Játék közbeni zöld halálra van valami megoldás :F :U Gondolom szoftveres hiba lehet. Maiden demot meg az Astrot próbáltam eddig, mindkettőnél jelentkezett kis idő múlva :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54805) vg válasza Xero (#54802) üzenetére


vg
addikt

Hát én kb 5ször olvastam el ezt a hsz-t, de nem értem mit írsz. Inkább amolyan meg nem értett zseni írásnak tűnik.

(#54806) #04441088 válasza Scholes9 (#54804) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ha tepek nem nagyon játszok, inkább film olyankor. ;]

(#54807) Scholes9 válasza #04441088 (#54806) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD :C ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54808) zkxdn válasza Wesder (#54797) üzenetére


zkxdn
őstag

*Ratchetes Standard Bundle :P :DDD
Amúgy oké még hivatalos Sony bundle-ök meg más színű PS5ök nem jönnek mert elég ezt legyártani, de más színű kontrollert szívesen megnéznék :))

(#54809) Xero válasza vg (#54805) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezen mi volt nem ertheto for real? :)

(#54810) ambushka válasza Xero (#54802) üzenetére


ambushka
aktív tag

Ugyanez itt is, csak penzugyi SSC, go liveot vegigvittem a virus alatt, munkahelyet is valtottam, pozit is, a jelenlegi csapatombol konkretan senki nem el Magyarorszagon, megis az eddigi legjobban mukodo csapatom.

a mai vilagban barmit arra fogni irodai munkanal, hogy a covid miatti szemelyes interakcio hianya reven megcsuszig egy baromsag.

[ Szerkesztve ]

PSN ambushka8989

(#54811) RangerFox válasza Xero (#54802) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

100 főnél ez nagyon jól működik, 1-2 ezernél már nem. Se személyes jelenléttel, se HO-ban. Ezért torkollik minden nagyobb project crunchba, vagy csúszásba ÉS crunchba... Itt egy klasszikus Ubisoft project felépítése. Ha vicces akarnék lenni, akkor valószínűleg csak a branddel többen foglalkoznak, mint 100 fő. :DDD

(#54812) Xero válasza RangerFox (#54811) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy F500-as ceg ugyan ilyen vagy komplexebb. Attolni egy projectet aminek a csapjai 5 internal es 3 external servicet is maceralnak, kozben betartani ugy a security guidelineokat hogy az a US hadsereg eloirasainak is megfeleljen, ja es hasznalni ugy public toolokat hogy a mar emlitett security measurementek miatt ki vannak herelve, nem egyszeru. De egy centivel sem bonyolultabb mint covid elott. Mivel ugyis minden dokumentalva van, igy teljesen mindegy hogy egy videoconf vagy egy standup utan szuletik meg a mail vagy kb vagy pr vagy akarmi.
En fullra elhiszem, hogy keptelenek koordinalni valamit, nalunk is van project ami tobb mint egy eve kerul egyik zsebbol a masikba, de ennek semmi koze a covidhoz.

(#54813) Dreamie válasza #04441088 (#54806) üzenetére


Dreamie
őstag

:DD :D :C

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#54814) Wesder válasza zkxdn (#54808) üzenetére


Wesder
félisten

Mit kezdjek a lemezes géppel? :F

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#54815) EnterR válasza Scholes9 (#54804) üzenetére


EnterR
veterán

Ez nekem új, milyen egy PS5-ös zöldhalál?

PSN ID: marquuard

(#54816) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

ExDigital on már nincs is link,eddig ott volt.Jó lenne holnap egy előjegyzés es mail.Mindig akkor jön mikor melózik az ember.Gondolom 225 ért megint

(#54817) RangerFox válasza Xero (#54812) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem úgy kell gondolni a covidra, mint minden probléma forrására, hanem csak plusz egy probléma a többi mellé. Szerintem igenis lelassult a kommunikáció a teamek közt, ráadásul kb minden procedúrára +1 layer került azzal, hogy mindenki távolról dolgozik. A kreatív folyamatokról nem is beszélve.

(#54818) RangerFox válasza EnterR (#54815) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

(#54819) Wesder válasza EnterR (#54815) üzenetére


Wesder
félisten

Ràejtette a Series X-et. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#54820) Bencus88 válasza Wesder (#54819) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Hülye :C :DDD

(#54821) koncsik válasza Wesder (#54819) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :)) médmájdéj :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54822) saelin válasza RangerFox (#54818) üzenetére


saelin
veterán

Wow, ilyet nem hardveres hiba okoz? Eléggé csúnya hangja volt és ahogy láttam ki is kapcsolt a gép tőle. Szerencsére nekem hasonlót nem produkált még, csak a szokásos hibakódos crash-t, meg Control alatt belefutottam egy végtelen töltőképernyőbe, ami valszeg a játék hibája volt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#54823) RangerFox válasza saelin (#54822) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én is GPU hibára gyanakszom, de nem jártam utána a hibának, csak rákerestem a videóra.

(#54824) Scholes9 válasza RangerFox (#54818) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen ez az. Annyi, hogy bejön a zöld kép, megfagy és kikapcsol a gép. A PS bekapcsoló gombjával tudom újra beindítani a konzolt. Na majd lesz valami vele :D :U Hang nálam nem sípol közben.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#54825) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Egy HyperX Cloud Revolver-t mennyire éri meg lecserélni egy SS Arctis 7P-re (PS5-hoz) véleményetek szerint? Egy ideje vadászok már de lehet inkább feladom mert amúgy sem lenne materiális difi?

Koszonom

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#54826) zkxdn válasza Wesder (#54814) üzenetére


zkxdn
őstag

Átadod nekem bolti áron :B :P :DDD

(#54827) Elderath válasza Landon (#54825) üzenetére


Elderath
őstag

Szerintem hyperx jobb

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#54828) Landon válasza Elderath (#54827) üzenetére


Landon
őstag

Na ez remek hír, nem gondoltam volna hogy még jobb is lehet. Már csak a párnákat kéne kicserélni rajtuk. :)) A vezeték nem annyira zavar. Mivel kontrollerhez kötöm így nem gátol semmiben. A 3D audio ha jól tudom meg minden fulesen megy.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#54829) Mephike válasza Landon (#54825) üzenetére


Mephike
senior tag

Rengeteg füles volt már a fejemen. Azért ha van lehetőséged próbáld ki azt a 7p-t. Az megint más kérdés, hogy a különbözet megéri-e. De az biztos, hogy kényelem szempontjából (is) nálam tutira SS terméke a nyerő.

(#54830) EczkE válasza EczkE (#54636) üzenetére


EczkE
addikt

Mar egyik sem hianyzik, ma este meg lett a Control platina. Holnap johetnek a dlck. :D :C

Asszem mindenféleképpen!

(#54831) TXT


TXT
őstag

Sracok!
Melyik a legjobb HDMI 2.1 kabel PS5 melle, amelyik nem ilyen b@szom merev muanyag boritasu?
Ki-milyet hasznal?

(#54832) F-ECT$


F-ECT$
titán

Azért ez a Control néha elég szarul tud kinézni, és nem csak a karakterek, a fémes felületek is elég furcsák. Illetve egyszer belefutottam egy akkora frame dropba hogy majd leestem a székről.
Persze összességében nem rossz, de azért dolgozhattak még volna rajta egy picit.

Dive ever, work never.

(#54833) Marky18 válasza TXT (#54831) üzenetére


Marky18
aktív tag

Amit a gephez adtak tokeletes.

(#54834) TXT


TXT
őstag

PS4 Pro-rol valtok napokon belul PS5-re, amint atveheto lesz a gepem vegre.
Tudnatok segiteni, mi a teendo, hogy kellene ennyi tapasztalattal a hatatok mogott a legoptimalisabban beuzemelni es jatekra birni az uj verzios konzolt?
Bar biztos volt mar tema, nem talaltam ... :R

[ Szerkesztve ]

(#54835) Steve1207


Steve1207
veterán

Fiókhoz adható a Ratchet & Clank.

.

(#54836) saelin válasza F-ECT$ (#54832) üzenetére


saelin
veterán

Nekem van a játékban egy terület ahol ha befordulok a fal felé ilyen 5 fps-re esik a frame. Tök mindegy milyen grafikai módban van a játék. :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#54837) HELLAFLUSH válasza saelin (#54836) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Pc-n is katasztrófa, nem csak konzolon. :DDD

(#54838) hombre[EU] válasza Xero (#54802) üzenetére


hombre[EU]
veterán

írtam, a szalagmunkánál nem okoz gondot...látjuk,hogy az ea sportok, ac-k, farcry-ok,codok jönnek-mennek :D maximum otthon nem ülnek a gép elōtt 12-14órát,mint a stúdióban ezért van a csúszás
A koordinalas es felugyelet ha szemelyes interakciot kivan sw fejlesztesnel, akkor regen el van kefelve valami.
csak,hogy képben legyünk (és igen, ez egy szélsōséges példa): arthur morgan karaktere 5évig készült az írók, a színészek, a mocapesek, az animátorok, az audiósok stb. együttmūködésének gyümölcse. webcamen nem lehet mūvészetet alkotni csak iparosmelót ;)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#54839) echterion válasza TXT (#54834) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, kicsomagolod, vársz vele egy-két órát, ha hideg volt. Majd berakod a helyére, radugid a tv egyik hdmi portjára, adsz neki áramot és bekapcsolod. :)
Ahogy itt olvasom a srácokat, nem feltétlen kell a játékok átpakolásával vesződni, mert gyorsabb a letöltés, mint a régi gépeken. Ha van plus, akkor a mentések is megvannak.

**********

(#54840) VTom válasza F-ECT$ (#54832) üzenetére


VTom
veterán

Nem baj, annyi pénzt pont megér, amennyiért adták :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#54841) saelin válasza echterion (#54839) üzenetére


saelin
veterán

Én is inkább a "tiszta lapot" választottam. Nem akartam mindenféle szemetet átmásolni az új konzolra.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#54842) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Charging Station még mindig ugyan olyan hiánycikk, mint maga a konzol?
Gondoltam veszek még egy kontrollert, az esetleges drift gondok miatt, hogy ha gariztatni kell az egyiket, akkor legyen másik. És ehhez akartam egy charging station-t is akkor már.. de nem nagyon találok.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#54843) balazs025 válasza .LnB (#54842) üzenetére


balazs025
senior tag

Most éppen elfogyott, de a központi szalonban hetekig volt, szóval szerintem hamarosan megint lesz. Most egyelőre a notebook.hu-n lehet kapni, de drágábban vagy a gamertechnél, de ott is többe kerül. (Gondolom tesztelik a piacot. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#54844) Big_Boss válasza .LnB (#54842) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Itt elég gyakran van raktáron, ha jól látom most is.

(#54845) bbuffy válasza .LnB (#54842) üzenetére


bbuffy
senior tag

Venom nem jön be? Nekem volt ps4 hez és teljesen jó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#54846) ambushka válasza Big_Boss (#54844) üzenetére


ambushka
aktív tag

Látom ezt is feltolták? :D

PSN ambushka8989

(#54847) .LnB válasza bbuffy (#54845) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Maradnék a gyárinál, novemberben is jól mutatott a szett, jó lenne azt az állapotot visszaállítani. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#54848) Big_Boss válasza ambushka (#54846) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Mindent is :D

(#54849) .LnB válasza ambushka (#54846) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Neked megjöttek a darkplate-ek? Kerestem, de nem látom, hogy linkeltél volna képet róla.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#54850) sp8787 válasza oriic (#54734) üzenetére


sp8787
addikt

Eleg "gyenge"/sad.
OW DS egy rakat reused fittyfenevel ahol lehet lovagolni hehhh

Most ugy nez ki marad a 2 jatek a tobbi csak ezek ragozasa.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.