Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) SUPREME7 válasza Halbrand (#54550) üzenetére


SUPREME7
őstag

Még rendelhető, de gyanús, hogy valami szar van az euronics rendszerrel és azért rendelhető még /vagy nem is volt. Rendelésről nem jött megerősítő mail, és a rendelések menü se tölt be...

(#54552) Halbrand válasza SUPREME7 (#54551) üzenetére


Halbrand
csendes tag

Valóban kosárba lehet tenni. Megrendelted?

(#54553) #04441088


#04441088
törölt tag

Euronics kiadja másnak, ha adok rendelés számot és adatokat?
Ha igen, és sikerült a rendelés, akkor Kökiben majd lesz egy átvehető lemezes. Még senki nem tudja mi lesz, de ha jön email és átvehető jelzem.

Itt már mutatja:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#54554) sz.robert99 válasza Halbrand (#54552) üzenetére


sz.robert99
újonc

Én megrendeltem, ki is fizettem kártyával előre. A kártyás fizetésről jött visszaigazoló mail, magáról a rendelésről (még) nem. A rendeléseim menüpont kb. 10 percig hibát dobott vissza, utána már be tudtam lépni, és jelezte is a rendelést. Várom, mi lesz az eredmény :)

(#54555) Elims válasza MrDrake (#54542) üzenetére


Elims
veterán

Ha telepítesz egy játékot automatikusan oda kerül az ikonja.Azon start-ot nyomva ott lesz a frissítés keresése lehetőség.
Vagy nem erre gondoltál?
Viszont áruljatok nekem is vmit..hol van a menüben a barátlista+az üzenetek?

(#54556) magy1975 válasza #04441088 (#54553) üzenetére


magy1975
csendes tag

Nem tudom de ha valahogy megoldható akkor érdekelne a dolog.

(#54557) MrDrake válasza Elims (#54555) üzenetére


MrDrake
tag

Köszi! A barátlistát úgy érheted el, hogy megnyomod egyszer a PS gombot, majd alul a harmadik, vagy negyedik ikon (Game base néven), majd view all friends, mire behozza a game base menüt, ahol az első fülön (parties) vannak az barátaiddal folytatott beszélgetések.

(#54558) munky válasza SUPREME7 (#54551) üzenetére


munky
őstag

Ez nekem is rendszerhibának tűnik. 6 óra után pár perccel leadtam egy rendelést, e-mail azóta sem jött, rendelések menüben hibát dob. Nagy reményeket nem fűzök.

(#54559) folyqa


folyqa
csendes tag

Nekem azóta bekerült a rendelésekhez " Pénzügyi tevékenységre vár" státusszal, utánvételesként rendelve. Meglátjuk mi lesz, köszi a linket.

(#54560) Halbrand válasza folyqa (#54559) üzenetére


Halbrand
csendes tag

Nekem még mindig hibát ír ki a rendeléseim opciónál:)

[ Szerkesztve ]

(#54561) folyqa válasza Halbrand (#54560) üzenetére


folyqa
csendes tag

Mikor rendelted meg? (óra:perc -- már ha emlékszel)

[ Szerkesztve ]

(#54562) Halbrand válasza folyqa (#54561) üzenetére


Halbrand
csendes tag

Szerintem kb 5 óra után valamikor. De a végén kiírta, hogy sikeres megrendelés stb..

(#54563) folyqa válasza Halbrand (#54562) üzenetére


folyqa
csendes tag

Akkor kb. akkor rendelted mint én. Valószínűleg tényleg csak bugos fos volt a rendszer de a remény hal meg utoljára, marad a holnapi amazon drop/előrendelésesdi.

(#54564) Sipi458 válasza Sefneni (#54546) üzenetére


Sipi458
tag

Szerintem a Detroit Become Human is nagyon tetszene nektek. Magyar feliratos, jó sztorival.

(#54565) folyqa válasza Sipi458 (#54564) üzenetére


folyqa
csendes tag

Ha akciós a Hidden Agenda (teljes áron 7000, annyit nem ér) akkor az is mókás lehet ilyen 2-3000 forintos áron. Többen lehet játszani, mobiltelefonok kellenek hozzá. Van hozzá magyar felirat.

(#54566) Sipi458 válasza folyqa (#54565) üzenetére


Sipi458
tag

Igen, ismerem, játszottunk már vele. Jöhetne belőle folytatás. Jatekaim.hu-n fent van lemezesen, 3ezer forinttól, magyar szinkronosan, mi is úgy játszottuk.

Más téma: bírom ezeket a lehetetlen időpontban lévő ps droppokat. Hétfő reggel 5kor ki frissíti a készletet, hogy van elérhető raktáron. (8-10körül nyitnak az euronics-ek átlagban, értem én, hogy a központi raktár és a bolti raktár nem ugyan az, de akkor is érdekes)
Na meg a telekom 11-hajnali1-es droppok is 😂😂

[ Szerkesztve ]

(#54567) folyqa válasza Sipi458 (#54566) üzenetére


folyqa
csendes tag

Szerintem az Euronics direkt csinálja ezt, szerda-csütörtökön volt este 11 körül drop, most reggel 4-5.
Biztosra mennek, hogy csak az elvetemültek vehessenek konzolt, mint amikor a brit Currys hajnali 3:00-kor nyomta fel az RTX stockot, hogy csak botok vehessenek belőle. Vicc.

(#54568) Gaben92 válasza folyqa (#54567) üzenetére


Gaben92
őstag

Szerintem meg logisztika. Miért lenne érdekük, hogy "csak az elvetemültek vehesseenek"? Nekik egy a fontos, el legyen adva. Bármikor raknák fel mindenki rárepülne egyből mindenképp.

Cserébe az este 11 / hajnal 4-5 elég tipikus szállítmányozási időpontok. Pár km-re lakok Tampere legnagyobb műszaki boltjától és mivel pont a hypermarkettel szemben van elég sokat járok arra. Nem egyszer láttam, hogy pakolják le a kamiont 10 - 11 között (9-ig vannak nyitva) illetve egyszer még hajnali 5-kor is sikerült elcsípnem mikor korán indultam messzire.

Egy normális informatikai rendszerrel gyakorlatilag amint a raktárban szkennelnek egy palettát (beviszik a szállítólevelet, stb.) azonnal megjelenik a webshop-ban elérhetőként. Ebben a boltban például még az árucímkék is digitálisak és realtime frissítik a rendszerről, hogy adott dologból mennyi van raktáron.

Szóval hidd el, logisztika és informatikai rendszer lesz a háttérben, nem direkt szívatás. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#54569) Thu


Thu
csendes tag

(#54570) folyqa válasza Gaben92 (#54568) üzenetére


folyqa
csendes tag

guess that makes sense

csak fura volt, hogy egyedül az euronics operál ilyen restockolási időkkel

(#54571) Elims válasza MrDrake (#54557) üzenetére


Elims
veterán

:R

(#54572) sz.robert99 válasza Thu (#54569) üzenetére


sz.robert99
újonc

Én kivételesen az alvási problémáimnak köszönhetem, hogy most (remélhetőleg) sikerült elcsípni egy PS5-öt az Euronicsból :D Be van állítva a Distill, ami e-mailben jelez, ha valahol elérhető a készlet, de le van némítva a telefon, így nem hallanám az értesítést, viszont 4:45-kor felébredtem, ránéztem a telefonra, és ott volt az alert.

(#54573) Sipi458 válasza sz.robert99 (#54572) üzenetére


Sipi458
tag

Ilyenkor nektek éjjel-nappal megy a sz.gép?

[ Szerkesztve ]

(#54574) Sefneni válasza Sipi458 (#54564) üzenetére


Sefneni
őstag

Köszi a tippet, ránézek majd. :R

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#54575) #04441088 válasza Sipi458 (#54573) üzenetére


#04441088
törölt tag

Meg irta is, hogy telefon jelzett.

[ Szerkesztve ]

(#54576) sz.robert99 válasza Sipi458 (#54573) üzenetére


sz.robert99
újonc

Egy régi kínai TV Box-ra telepítettem linux rendszert (Armbian), és azon belül egy böngészőben fut a Distill. Erre a célra tökéletes, nincs hangja, alig fogyaszt valamit, az értesítést pedig kiküldi e-mailben (többek között) a telefonomra.

(#54577) Sipi458 válasza #04441088 (#54575) üzenetére


Sipi458
tag

Igen, de a telefon önmagában nem jelez, ha nincs egy másik eszköz ami folyamatosan futtatja a distillt. Erre a kérdésemre adott választ utánad.

köszi sz.robert99

(#54578) Gaben92 válasza Sipi458 (#54573) üzenetére


Gaben92
őstag

Én nem vadászok PS-re mégis megy a laptop gyakorlatilag 24/7. :DDD Mondjuk a gyári 128GB-os rendszer SSD-t be is daráltam 25%-ra 3 év alatt. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#54579) Derron


Derron
aktív tag

Ezek szerint Euronics nél nincs túl nagy előrendelés, hogy a beérkezett készlet rögtön ment is fel a shop ba.

(#54580) Peace


Peace
nagyúr

Na átpörgettem a majd 900 hsz-t, ami felgyülemlett és annyi volt számomra lényeges belőle, hogy pletyka szerint 2022-re csúszik a Forbidden West, majd egy másik pletyka ezt megcáfolta. :DDD

Amúgy nekem is összerottyantotta magát kicsit a gép múlt héten. Kiírta, hogy frissítenie kell magát. Rányomtam, majd kikapcsolt és fekete képernyő. Vártam pár percet, aztán megpróbáltam bekapcsolni manuálisan a kis power gombjával, de semmi. Vártam kicsit, megint megnyomtam és bekapcsolt. Kiírta, hogy hibát észlelt és ő elküldené a jelentést. Majd lefrissült és onnantól működött.

(#54581) Flyboy00


Flyboy00
csendes tag

Van itt aki csütörtök este 11es dropnal rendelt az Euronicsbol és már szállítják neki ? Vagy más van kiírva mint a Megrendelés befogadása ?
Az lesz az érdekes, hogy ha valaki a mai Dropbol hamarabb kap. (Csak azért kérdezem ,hogy hívogassam őket meg ilyenek? ) írni írtam már az ügyfélszolgálatra de 3 napja semmi! :W

(#54582) ToxLee válasza Flyboy00 (#54581) üzenetére


ToxLee
őstag

Nekem is ugyan úgy van. Gondolom hétvégén nem történik semmi. Aztán ma fognak jelentkezni.

(#54583) Gaben92 válasza folyqa (#54570) üzenetére


Gaben92
őstag

Minden áruház másképp működik szóval ez is csak egy tipp, de ez egy elég kézenfekvő magyarázat amiatt gondoltam erre. Nem mindenhol van teljesen automatizált rendszer, gondolom vannak olyanok is ahol a PS-eket külön kezelik az előrendelések/kereslet miatt, stb, de ez az eset (nekem) elég egyértelműnek tűnik.

Wolfy33: Van egy Xbox One FAT itthon, az ugye érintőgombos és szereti kapcsolgatni. :DDD Most februárban járt le a két év gari, szóval sajnos kicsúsztam. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#54584) Lackooo84 válasza Flyboy00 (#54581) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az szerda este volt, és pénteken már ki is szállították mindenkinek.

The Truth is out there...

(#54585) swaggie5 válasza Derron (#54579) üzenetére


swaggie5
csendes tag

Dehogynem van, én onnan rendeltem elő és konkrétan telibesz..ják az ügyfeleket. :W Amikor az első dropp után rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, hogy ez mégis micsoda, ezt a választ kaptam:

Tájékoztatjuk, hogy a PS5 előrendelések teljesíthetőségére vonatkozóan még nem kaptunk visszajelzést beszállító partnerünktől. Amint teljesíthető lesz az Ön előrendelése, felvesszük Önnel a kapcsolatot a megadott elérhetőségen.
A termék áruházi készleten jelenleg nem elérhető.
Amennyiben a jövőben a segítségére lehetünk, keresse bizalommal ügyfélszolgálatunkat!
Tájékoztatjuk, hogy panaszával tovább fordulhat a lakóhelye szerint illetékes Járási Hivatalhoz, illetve az Ön lakóhelye szerint illetékes Békéltető Testülethez

Ráadásul az első esti dropp után másnap egyből mentem az egyik vidéki üzletükbe, hátha oda is szállítottak, de ott azt mondták megjelenés óta egy db-ot sem kaptak.

(#54586) nitro16 válasza Lackooo84 (#54584) üzenetére


nitro16
senior tag

Akkor is volt és másnap Csütörtökön is volt pár darab.

[ Szerkesztve ]

(#54587) retroid


retroid
senior tag

Elolvastam ezt a kellemetlen adás-vétel sztorit, hát a hideg is kirázott töle.
Sajnos a mai világba ekkora összeget, de még a töredékét se nagyon szabad ismeretlen embernek előre elküldeni úgy hogy az ég világon semmiféle referenciája vagy teljes visszakövethetőség nincs. Mert legtöbb esetbe vissza is élnek ezzel mint a jelen helyzetbe.
Én ezért is szeretem a hardveraprót mert ott azért lehet valamennyire elővigyázatosnak lenni a 2 napos reg vagy 0 pozitív értékeléses profilokkal nem is kezdek üzletelni.
Szerintem ez sajnos a tökéletes példa volt így a csoporttagok számára is hogy érdemes inkább biztosra menni és referenciák alapján eladót keresni vagy kicsit még várni és boltból elhozni,

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#54588) saelin válasza retroid (#54587) üzenetére


saelin
veterán

HA már csak azért is jó, mert ha van egy tag aki 5-10+ éve fórumozik az nem fogja elszarni a profilját egy kamu eladással. Márpedig biztos vannak ilyenek is, akik nem nagyon kereskedtek eddig, de most felraknának egy ps5-öt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#54589) varjupalink válasza Flyboy00 (#54581) üzenetére


varjupalink
csendes újonc

nekem is "Megrendelés befogadása" van még csak. csütörtök este 11, házhozszállítással kértem.

(#54590) SPQR301


SPQR301
tag

Nem sűrűn szoktam TV-t nézni, de most épp belefutottam egy PS5 reklámba. Minek reklámozzák, ha az, aki majd megszakad se tud hozzájutni? De az is lehet, hogy azért kezdtek el reklámozni, mert hamarosan nagy szállítmányokat küldenek végre ide is? Bizakodó vagyok.

(#54591) swaggie5 válasza SPQR301 (#54590) üzenetére


swaggie5
csendes tag

Igen, volt róla szó, hogy a héten érkeznek nagyobb szállítmányok(konzolvilag esetén akár egy hónapot is tud haladni az előrendelők kiszolgálása). Nagyon remélem , hogy most már sikerül nekem is egyet megcsípni.

(#54592) megyer11 válasza SPQR301 (#54590) üzenetére


megyer11
tag

Nem jelent semmit, karácsony elött is reklámozták.

(#54593) ambushka válasza SPQR301 (#54590) üzenetére


ambushka
aktív tag

A megjelenéskor is reklámozták :D

PSN ambushka8989

(#54594) the_mad válasza retroid (#54587) üzenetére


the_mad
aktív tag

Lehetsz te akármennyire elővigyázatos, nem ér semmit. Maximum a nagyon amatőrök fennakadnak a rostán.. Az ügyesebb gecók és a vérprofik meg úgyis hülyére vesznek. Nem PS téma de tökéletesen leírja az alábbi példa: Sógorom vett egy autót, csili-vili minden, szalon állapot, stb. Átvizsgálta a márkaszerviz, megnézte független autószerelő, minden frankó. "Há'haver haezt nemveszedmeg akkorte nagyonhülyevagy" mondották az olajos kezeslábast viselő emberek. Megvette. Aztán 1500km után (kb 1 hónap aktív használat) szétrepült a motor. Javíthatatlan, motorcsere. Szétbontáskor kiderült, hogy a motor úgy volt összetákolva, hogy a saját lábán el tudja hagyni a telephelyet. Mondjuk ehhez képest jól bírta. Szal 900 ezres "új" motor, 2 éve pereskedés, egy centit nem haladt előre az ügy. Mindenki maszatol, "ilyenre nincs gari, nem rejtett hiba, ő tette tönkre, semmiközömhozzá bizományosacucc" ésatöbbi.. A legszomorúbb az egészben, hogy a magyar igazságszolgáltatás pedig asszisztál a csalóknak. Ez a savanyú helyzet.

a1b2c3 esetében nincs minden veszve. Lehet, hogy lesz megoldás a problémára.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#54595) LSL1337 válasza the_mad (#54594) üzenetére


LSL1337
őstag

Volt anno cikk ilyen kamu webshopról, ahol több 100 ember előre utalásával léptek le.

Sajna ez az egyedi helyzet ehhez vezetjet.
Utólag mindenki rohadt okos, de az egyéni felelősség nem elhanyagolható

[ Szerkesztve ]

(#54596) Flyboy00 válasza ToxLee (#54582) üzenetére


Flyboy00
csendes tag

Remélem igazad lesz :))

(#54597) SH4D0W2011 válasza Sefneni (#54546) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Üdv a kék oldalon. :)

(#54598) the_mad válasza LSL1337 (#54595) üzenetére


the_mad
aktív tag

De azért nem érezzük kicsit abszurdnak, hogy nekem mint vevőnek kell cégadatokat ellenőrizni, hogy nem-e valami hajléktalan a tulaj, meg a telephelyet megnézni a google sztrít vjúvon, hogy nem-e egy üres gazosra mutat a cím valahol Borsod megye sarkában és hasonlók? Egy kicsit azé kifordult a világ magából.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#54599) Halbrand


Halbrand
csendes tag

Beszéltem az Euronics-al, tényleg kaptak fizikálisan készletet. Arra választ sajnos nem nagyon tudott adni miért nem jött email a rendelés leadásárol. Meg egy kb. darabszámot is mondott mennyi jött.

(#54600) syIex válasza Halbrand (#54599) üzenetére


syIex
veterán

Mennyi és hová? :DDD
Lesz fent a neten is vagy ezek csak a boltba lesznek fellelhetőek?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.