Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) Aciduzzu válasza Lemonjam (#52042) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nyilván egy rossz darabot fogtál ki, gariztasd le.

Az enyémnek semmi hangja nincs, se a lemezmeghajtónak, se működés közben. Eddig bármivel hajtottam meg, soha nem hallottam a konzol hangját.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#52052) Aerodyn válasza Gaben92 (#52046) üzenetére


Aerodyn
csendes tag

Ezt jó tudni, hogy így működik, mert nálunk itt az Audinál, kis sufni cégnél sem megy olyan pikk-pakk, ahogy írtad. :DDD

(#52053) eisento válasza MechaMill (#52048) üzenetére


eisento
addikt

konzolstudiobol johetne egy datum vkitol digitalisra :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#52054) sting2 válasza -=Jam=- (#52049) üzenetére


sting2
addikt

Nekem vannak hozzá játékok is, lehet ez dob a " fontossági" tényezőkön..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#52055) Kendek válasza Aciduzzu (#52051) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még ha így is van, akkor is ráér azzal a gariztatással. Most nem éppen szerencsés az ilyet intézni.
De amúgy amit eddig leírt, az alapján teljesen normálisan működik a konzolja.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#52056) -=Jam=- válasza sting2 (#52054) üzenetére


-=Jam=-
őstag

El is mennek a p***ba akkor :DDD Azért írtam nekik, hogy WTF, érezzék a törődést :D

(#52057) danielgalaxy válasza Raga (#51984) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Ha még sosem volt konzolod, a helyedben vennék egy XBOX Series X-et, előfizetnék akciósan a gamepass-ra, és azzal ellennék egy ideig. Ha pedig már lehet PS5-öt kapni normális keretek között, minimális bukóval el tudod adni a Boxot, és átnyargalhatsz a Sony oldalra.
Én pont ezt tettem. Én eddig Sony vonalon éltem, van egy PS4 Pro-m, de pár hete beruháztam egy XSX-re, mindkettő maximálisan kiszolgál. Év végén eladom a Pro-t és veszem a PS5-öt.
PS-en az exkluzívokat játszom majd, minden mást Boxon a pass-ban.

(#52058) -=Jam=- válasza Aciduzzu (#52051) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Akkor lemezt még biztos nem raktál a gépbe, mert az fizikai képtelenség, hogy annak ne legyen hangja. Egyszerűen, ahogy pörög a lemez olyan sebességgel, azt a hangot nem lehet sehogy kiküszöbölni.

(#52059) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Feltennem újra a kérdést, mert nem kaptam választ, hátha valaki tudja. Pc-s witcher mentést át lehet valahogy hozni ps5re? Van egy sejtésem, hogy nem de azért rákérdezek :R

(#52060) Peace válasza Bencus88 (#52059) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem.

(#52061) Gaben92 válasza Aerodyn (#52052) üzenetére


Gaben92
őstag

Gyártósor függő a dolog és az, hogy mit gyártasz rajtuk. Nem arról beszélek mikor komplett új termékre kell átállni, hanem hasonlók között. Nem pont a legjobb példa, de ha jól emlékszem a TT-k végösszeszerelése is úgy megy/ment, hogy együtt mennek a roadsterek, a coupé-k ahogy az S-ek és a simák is. Bosch-ban ha jól emlékszem volt olyan sor, ahol 5 perc volt a komplett átállás. ABB-nek programoztam egy gyártósor vezérlést Vantaa-ban ahol ugyanazon a soron készül 5 különböző fajta frekvenciaváltó átállás nélkül. Minden station ID-z és az alapján válogatja az alkatrészeket, hogy épp mi érkezett. Igazából sorolhatnám még, elég sok gyárban megfordultam már a világ sok pontján. Nyilván van ellenpélda is, mert például a Wärtsilä gyárában (ahol akkora motorokat szerelnek össze aminek kocsi méretű dugattyúja van) valóban órákig tart.

Itt viszont arról beszélünk, hogy a két konzol között annyira kevés a különbség, hogy gyakorlatilag átállás nélkül gyárthatóak akár úgy is, hogy 1-et ebből 1-et abból ugyanazon a soron.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#52062) tboy93 válasza Bencus88 (#52059) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tudtommal nem lehet.

(#52063) Lemonjam válasza Kendek (#52055) üzenetére


Lemonjam
kezdő

Hát nézőpont kérdése, hogy mi számít normálisnak, de utánaolvasva úgy tűnik, hogy sokaknál jelen vannak ezek a problémák. Szóval ha nem is normális, de általános a jelenség. Én sajnos kifejezetten érzékeny vagyok ezekre a vibráló zajokra, és nem tartom elfogadhatónak őket egy 200ezres terméknél, aminek a szórakoztatás lenne a célja, nem pedig az, hogy az őrületbe kergessen :D

(#52064) Aerodyn válasza Gaben92 (#52061) üzenetére


Aerodyn
csendes tag

Én a logisztikai oldalát látom ennek a dolognak, de onnan kész remálom lenne, az egy ilyen egy olyan felállás. Mármint gyártósor kiszolgálás szempontjából, JIT rendszerrel persze egy autónál oké, de egy 500 dolláros konzolnál csak felesleges erőforrás pazarlás. Persze túloztam a 10 órával bevallom, de szerintem ziher, hogy nagyobb szériákat gyártanak ritka átállásokkal.

(#52065) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Köszi akkor nem folytatom inkább! :R

(#52066) KoNZoLik@ válasza Lemonjam (#52063) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor vegyél digitálisat annak semmi hangja nincs és csak 150K👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#52068) d@vee válasza Sipi458 (#52036) üzenetére


d@vee
őstag

Annyira túlmisztifikáljátok ezeket a kábeleket, hogy rossz nézni. Hagyd a francba a teszteket, csak belezavarnak. Szerinted mi lesz, ha veszel es sima aranyozott végű A+ márkájú HDMI-t, mint én? 3000 körül volt 5 méteres, lazán hozza a 4K 60fps-hez a debességet. Sosem lett zavaros a kép, nem ment el egyszer sem.
Mit gondoltok mi lesz ha nem 10 rugós kábelt vesztek? Felrobban a tv? :DDD
Am meg vannak verziószámozva a kábelek, van 3 kábelem is, amkn dobozon és kábelen is fent van, hogy 2.0 vagy épp 1.4. Vegyél egy megfelelő hosszúságú 2.0-st és jó lesz :)

Ja

(#52069) bordi10 válasza -=Jam=- (#52058) üzenetére


bordi10
senior tag

+1 :K

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#52072) Kendek válasza Lemonjam (#52063) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az enyém is ilyen, halk környezetben hallható a hűtés. De főleg nem a süvítés, hanem a motor és a rezonálás hangja. Ezen sokat tud segíteni az a bizonyos gumigyűrű, bár engem ennyire nem zavar, hogy ilyet applikáljak bele.
A lemezmeghajtó pedig írtó hangos, ami teljesen természetes. A megoldás az, hogy inkább digitális játékokat vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#52073) Gaben92 válasza Aerodyn (#52064) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem azt mondtam, hogy úgy gyártják csak azt, hogy papíron lehetséges akár az is és nem nagy ördöngősség. :) A probléma ott van, hogy még mindig átállásban gondolkozol pedig egy modern gyártósor tud úgy működni, hogy ha neked kell óránként 40 ebből és 20 abból a termékből, akkor 40 percenként programot cserél, és onnantól más megfogókkal dolgozik, más szelepeket vezérel, stb, de klasszikus értelemben vett gépátállítás nincs. Erre hoztam példának, hogy ha fele-felében kell gyártani akkor simán mehetne egy ilyen egy olyanban mert semmibe nem telik "átállni" a másikra, de való életben nyilván akkor fél műszak ilyen, fél műszak olyan lesz szimplán logisztikai okokból, ahogy te is írtad.

Na de fejezzük abba mert ez már nagyon off. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#52075) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Nem tudom,hogy volt-e már ez a cikk, elég jól körülírja a PS5 kontroller drift témát és sajnos úgy néz ki minden kontroller érintett a dologban és jelentkezni fog a probléma inkább előbb mint utóbb:
[link]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#52085) proly01 válasza Gaben92 (#52034) üzenetére


proly01
őstag

Ááá értem! A sorrend PS-soundbar hdmi vel illetve a soundbar a tv vel pedig arc al lenne a sorrend.
A soundbar egy lg SN7y.
Szóval ez így elméletileg okés a Losless hangokra és nem kell semmiféle passtrought?!
:R

....Pr:)ly....

(#52089) Gaben92 válasza proly01 (#52085) üzenetére


Gaben92
őstag

Mivel a PS a soundbarra van/lesz kötve a hang pontosan addig lesz továbbítva. Csak a képet kell tovább lökni a TV felé. Specifikáció alapján nem lesz gondod vele.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#52090) vg válasza Lemonjam (#52042) üzenetére


vg
addikt

Képzeld el a szituációt, hogy 350e-ért vetted volna...

(#52093) bordi10


bordi10
senior tag

Hova lett egy pár hsz? :U

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#52094) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Kéretik befejezni ezt a boszorkányüldözést! A túlárazott konzolok témája itt tiltva van. Aki nyerészkedik a jelen helyzeten, az nyerészkedik. De ez a topik nem arról szól, hogy őket támadjuk és becsméreljük!

<-ƘƘ->

(#52095) folyqa válasza bordi10 (#52093) üzenetére


folyqa
csendes tag

fanboykodás = jó
kinevetni egy embert aki támogatja az oldalt = rossz

(#52096) belan válasza Kendek (#52094) üzenetére


belan
addikt

Engem nem zavar persze sok mindenkit igen szerintem itt nem ez a legnagyobb probléma! Hanem sok kamuzás amit a emberek nem bírnak .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#52097) proly01 válasza Gaben92 (#52089) üzenetére


proly01
őstag

Köszönöm!
Még egy utolsó kérdés:
Akkor maradhat vagy lehet úgy hogy a PSt a soundbar-al a PShez kapott 2.1 es HDMI vel kötöm össze,de a soundbarbol a tvbe 2.0 as megy (ami a képet viszi ugye)ami most eredetileg is benne van? Így okés lesz minden lesz lossless hang 4k 60fps viszont nem lesz VRR ALLM illetve 120fps.
Jól értem? :R

....Pr:)ly....

(#52098) Lemonjam válasza vg (#52090) üzenetére


Lemonjam
kezdő

:D :D jogos

(#52099) belan válasza Lemonjam (#52098) üzenetére


belan
addikt

Pedig nem is hangos, jó a digi gép halkabb mint a lemezes, de ha zavar ott xsx halkabb. ;]Ps4 pro hoz megváltás.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#52100) Deck válasza belan (#52099) üzenetére


Deck
titán

Ha nem rakok a lemezesbe lemezt, akkor nem lesz hangosabb... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.