Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#36501) RangerFox válasza syIex (#36499) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A trófeákkal nincs összefüggés, ez egy új játék, a trophy rendszer is új játékként kezeli. Ettől függetlenül a mentéseket fel kell ismernie a legutóbbi frissítésnek hála.

(#36502) vhunor


vhunor
őstag

Mondjuk eme videók alapján lehet, hogy a részben hűtetlen RAM chipek tényleg okozhatnak gondot.

(#36503) syIex válasza RangerFox (#36501) üzenetére


syIex
veterán

Reménykedem benne, hogy akkor megtalálja őket! :K

Szerk.:
Sajnos nem. :(((
Azt írja, hogy be lehetne tölteni, de ahhoz a PS4-es mentés fájl kellene ami nyilván nincs meg.. :O

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36504) CptAdamica válasza Kendek (#36498) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk szerintem ez majd házilag is lehet cserélni, nem? (Ha valakit nagyon zavar)

Megyen!

(#36505) Kendek válasza vhunor (#36502) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Volt ma már erről szó, és nincsenek hűtetlen RAM chipek. Mindegyiken van hővezető anyag, amely összeköti ezeket egy fémlappal. Az egyik felén kicsit hatékonyabb a hűtés, mert közvetlen mellette megy egy hőcső, amely hűtőbordában végződik. De mint ahogyan a PS4 Pro sem ment tönkre (ott is csak egy sima fémlap vezette el a keletkező hőt), úgy a PS5 sem fog.

<-ƘƘ->

(#36506) Kendek válasza CptAdamica (#36504) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Magát a ventilátort simán lehet cserélni, akár garanciavesztés nélkül is (írtam is róla az összefoglalóban). Az más kérdés, hogy egyelőre még nem lehet semelyikből sem szerezni, addig pedig mindenképpen marad az amit gyárilag beleszereltek.
De amúgy szerintem nem érdemes ebben gondolkodni, mert egyáltalán nem hangos így sem a hűtési hangerő. Nekem a Pro-ban is Delta típusú van, és bár fel tud hangosodni, akkor sem jutott eszembe, hogy lecseréljem benne.

<-ƘƘ->

(#36507) KaitouP válasza Deck (#36421) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Köszi és a korabbi kollégának is, igyekszem majd! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#36508) VTom válasza Darth_Revan (#36491) üzenetére


VTom
veterán

Digitális esetében egyébként nem lehet kihagyni a patch-t?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36509) tboy93 válasza VTom (#36508) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, mert akkor a legfrissebb verziót tölti le. Szép is lenne, ha leszedne egy 1.0-t, majd utána a patchet...

[ Szerkesztve ]

(#36510) stickermajom


stickermajom
addikt

Charging Station beszerzése idén már elég esélytelen, ugye?

(#36511) boost válasza vhunor (#36502) üzenetére


boost
addikt

Itt inkább a GPU problémákat taglalják

(#36512) Wesder


Wesder
félisten

Az új stability update utàn màr elöl is lehet tölteni a DualSense-t.
(20.02-2.26)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36513) Wesder


Wesder
félisten

UK reseller CrepChiefNotify says it acquired nearly 3,500 PS5s to resell using bots previously designed to purchase shoes that were in high demand.

Sony-nak meg mindegy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36514) KaitouP válasza stickermajom (#36510) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Talán még érkezik egy maréknyi szállítmány, de túl sok esélyt nem látok rá. Viszont láttam Venom felé DS5 töltőt, kettőt tudsz vele egyszerre maximum tölteni. Ez elvileg készleten van, de nem tudom milyen lehet, és a bolttal sincs tapasztalatom: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#36515) Major Lion válasza japunk (#36449) üzenetére


Major Lion
senior tag

és egyáltalán a játékkal? Hiszen volt benne meleg karakter, Bill

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#36516) vhunor válasza boost (#36511) üzenetére


vhunor
őstag

Az artifactolás szinte biztos, hogy RAM és nem GPU probléma.

Kendek: igazad van, rosszul fogalmaztam. Nem hűtetlen, hanem részben elégtelenül hűtött. A GN videóban Steve elég alaposan megmutatta a részleteket, és nyilván, ha a Micron hivatalosan 105 fokot ad meg max. üzemi hőmérsékletnek, akkor elvileg ez nem kéne problémát okozzon. De ugye a tömeggyártásban van szórás, szóval bőven lehetnek olyan modulok, amik 95 fok körül elkezdenek elhasalni, másrészt az átlag vásárlók közül nem mindenki fog arra figyelni, hogy elég hely legyen körülötte a kellő szellőzéshez.

Annyiban egyetértek Steve-vel, hogy alapvetően kockázatos tervezési döntés egy alkatrészt közel a gyártói limithez közel üzemeltetni több száz vagy ezer üzemórán át.

(#36517) Madwe válasza Kendek (#36498) üzenetére


Madwe
nagyúr

Meló után rálesek én is :) ehhez elég lepattintani az oldallapot, h lássam a ventit, vagy mást is kell még tenni az ügy érdekében :)? Egyébként ha a hangosabb jutott nekem akkor sincs ok a panaszra, mert semmit nem hallok belőle. Coil whine sincs nálam szerencsére, igaz csak astroval kínoztam egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

(#36518) KKaresz45 válasza Major Lion (#36515) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Mi lenne ha ezt a topikot megkímélnénk a további TLOU2 spoilerektől? Van másik topik hogy ezeket kibeszéljék az emberek.

(#36519) Wesder válasza KKaresz45 (#36518) üzenetére


Wesder
félisten

Ez TLOU 1 volt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36520) Madwe válasza KKaresz45 (#36518) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez tlou 1 spoiler volt amúgy :)

(#36521) KKaresz45 válasza Wesder (#36519) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Köszönöm a helyesbítést! :R Tehát mi lenne ha úgy általában a spoilereket kerülnénk? :)

#36520 Madwe: Igen, be is talált mert még csak most játszom az elsőt.

[ Szerkesztve ]

(#36522) kicsako válasza Kendek (#36506) üzenetére


kicsako
őstag

Már írtam róla 1x, de haverom akinek sikerült PS5t szereznie panaszkodott róla, hogy hangosabb a konzolja alvó módban, mint amikor be van kapcsolva. A cikkben is épp ezt írátk, hogy alvó módban kerregő hangot ad a gyengébb venti.

(#36523) cyberkind válasza japunk (#36449) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom miért, de nekem az nem tetszett, bár lehet azért nem tetszett mert nem Joel-lel vagyunk, más nem változott.

Paranormal Cocktivity

(#36524) Elderath


Elderath
őstag

Na látom már mennek a szakértések meg páran már elkönyvelték, hogy fos a HW tervezése 1 videó alapján. Sony biztos nem tesztelte ezeket agyon előtte...

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#36525) stickermajom válasza KaitouP (#36514) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, de akkor marad a várakozás ezek szerint. :(

(#36526) Wolfy33 válasza tajati (#36487) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Teljesítés időpontja számít (amikor jeleznek hogy számlába állítják,akkor lesz teljesítés. Ha az már 21 01.01 után van akkor 2 év.

(#36527) VTom válasza Wesder (#36512) üzenetére


VTom
veterán

Nekem eddig is töltötte elöl...

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36528) Wesder válasza VTom (#36527) üzenetére


Wesder
félisten

Volt akinek nem, ezért írtam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36529) KKaresz45 válasza VTom (#36527) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Rest módban egyeseknél nem töltött elől. Nekem is rá kellett keresnem hogy mi volt itt a probléma.

(#36530) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr


;]

Igazából magam sem értem, h hogyan, de végül nekem is sikerült a startra szereznem egy gépet. Ráadásul "hivatalos áron". Mondjuk az túlzás, h én szereztem, mert valójában egy rendkívül jóindulatú ember segítsége nélkül esélyem sem lett volna rá. Örök hálám neki!
A gépről nem tudok semmi újat írni, de a lényeg: az enyém hibátlanul működik (kopp-kopp). Az Astro's Playroom-mal kezdtem, TLoU Part 2-vel folytattam, de ma már csak 60fps-ses játékokkal szeretnék játszani. A Last of Us-ból egyelőre elég volt ennyi, egy kicsit bántja a szememet az alacsony frame rate, úgyhogy inkább megvárom, h kapjon egy PS5-ös patch-et. Igazából most egy kicsit hiányolom a nextgen feelinget, amit valószínűleg csak a MM tudna megadni nekem - ami viszont (az alapjátékból kiindulva) nem igazán az én játékom. A terveim szerint egyébként csak az exkluzív címekkel fogok ezen a gépen játszani, mert a legújabb multiplatform játékokat (AC, WD, CoD, stb) idén már mind PC-n kezdtem el. Szval hajrá Sony, jöjjenek az újabb exc. címek minél hamarabb!
A képhez csak annyit: hiába vagyok "spekuláns", én nem adnám el 500k-ért sem ezt a gépet. Nem vagyok a saját magam ellensége, de ez már egy kicsit sok lenne nekem, nem lenne gyomrom hozzá - hogy úgy mondjam.
A vevőknek pedig azt üzenem: senki ne fizessen ezért a gépért 300-350 ezer forintot! Ne legyetek hülyék, közel sem ér annyit! Tényleg nem sokat ad még, egyelőre! A legjobb tanács amit adni tudok a "várakozóknak": vegyetek egy XSX-et, meglesz azon is a nextgen feeling, plusz szinte ingyen kaphattok jó pár ottani nagyon király címet, tavasszal PS5 vásárlás előtt pedig kis bukóval kiszállhattok belőle.

[ Szerkesztve ]

(#36531) horkaytom


horkaytom
tag

Valaki próbálta a Just Dance 2021-et (tegnapi ps5 update-et) ps5 kamerával, hogy működik-e?

[ Szerkesztve ]

(#36532) Tuomas válasza bulikavagyok (#36530) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez nem is ér 500 k-t, hát hogy néz ki az a doboz, el van szakadva. :( :DDD ;]

We were here

(#36533) bulikavagyok válasza Tuomas (#36532) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Így kaptam! :O Tényleg nagyon gáz! ;]

(#36534) Deck válasza bulikavagyok (#36530) üzenetére


Deck
titán

GG hozzá és jó játékot! :R :C

PS5

(#36535) Kendek válasza Madwe (#36517) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elég csak lepattintani az oldallapot. Meg lehet számolni a lapátokat (17 vagy 23), és a fémlemez is különbözik rajtuk (teljesen sima vagy bemélyedéses).

<-ƘƘ->

(#36536) KaitouP válasza bulikavagyok (#36530) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Szép, gratula, hosszú és boldog használatot! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#36537) Rocso666


Rocso666
csendes tag

Rest Mode-ba raktam a gépet , de a led csak folyamatosan fehéren villogott :/
Ez mitől van ?

(#36538) LendvaiFeri1 válasza Wesder (#36512) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Az előlapi USB-n keresztül?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#36539) EnterR válasza Elderath (#36524) üzenetére


EnterR
veterán

Valamin muszáj háborogni, amíg napokig a nyerészkedők kérdéskörétől sótlan a topik. :DDD

PSN ID: marquuard

(#36540) Tomtailor85 válasza Tuomas (#36532) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Jó szeme van a kollegának! A tiéd 495-ért! :DDD :DDD :C :C

[ Szerkesztve ]

(#36541) boost válasza Elderath (#36524) üzenetére


boost
addikt

biztos rengetegen tesztelték, hiszen volt rá egy csomó idejük, és tavasszal mindenhol mindenki teljes erőbedobással dolgozott.. oh wait :D

Viccet félretéve én is úgy gondolom, hogy jók lesznek a gépek.

(#36542) nxswitch


nxswitch
senior tag

********* Armored Spider :W

(#36543) drk88 válasza bulikavagyok (#36530) üzenetére


drk88
senior tag

Ez tuti leesett a kamionrol, es a sarkara esett :D

(#36544) GEIL válasza bulikavagyok (#36530) üzenetére


GEIL
addikt

Most kéne eladnod 400 ért....aztán tavasszal (húsvétra) veszel magadnak 189-ért. :C :R :C ;] :P

Amúgy a nextgen élményt valóban még csak nyomokban tartalmaz,.......egyszerűen nincs rá még játék olyan, ami tényleg leteszi az arcot.
Ez igaz Xbox Series gépekre is......amit ezek tudnak sebességben (60/120 fps) most, azt már illenne tudni egy jelenlegi konzolnak 2020 év végén...de ez már az ÚJ generáció és van ahol a 60 fps is beesik 45-re már most.....3 év múlva lefőtt a kávéjuk....megint jön majd a 30 fps-es szüttyögés, vagy rottyra butitva a 40-60 fps. Mondjuk PS4 is jól bírta (7 év), de már tényleg eljárt az idő felette. :R :F :U :K

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#36545) CptAdamica válasza Kendek (#36506) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk ez tök jó, hogy legalább cserélhető gari vesztés nélkül, meg az SSD is szabvány SSD-vel bővíthető.

Megyen!

(#36546) Imilenni válasza Madwe (#36520) üzenetére


Imilenni
addikt

Óvatosan, 7 éves játékról se szpojlerezzünk, akkora csavar hogy egy mellékszereplő meleg, azta :Y

Más :
GoW: ha van még Ps4 otthon, lemezről kell telepíteni, nem frissíteni és úgy átmásolni Ps5re.
Ha minden igaz így marad az 1.0

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#36547) japunk válasza nxswitch (#36542) üzenetére


japunk
aktív tag

Várd meg a következőt. :DDD

The owls are not what they seem.

(#36548) eisento


eisento
addikt

Na volt egy kis idom beugrottam a helyi konzolvilagba ps5 ugyben. aztmondta az elado jovo marcius de felesleges elorendelni mert addigra mar ugyis lesz polcon :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#36549) RangerFox válasza syIex (#36503) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hát mentés fájl nélkül nehéz mentést betölteni.... Mire gondoltál? Hogy a trophy listed egyúttal a mentést is tartalmazza? Vagy nem értem...

(#36550) EnterR


EnterR
veterán

Egyébként a mai patch note:

Version 20.02-02.26.00
This system software update improves system performance. An issue where installed disc versions of games were sometimes deleted was resolved. An issue that prevented the PS5 wireless controller from being charged while in rest mode when connected to the PS5's front side USB Type-A port using the USB cable included with some PS5 consoles was resolved.

[link]

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.