Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#36901) vonSux válasza eisento (#36881) üzenetére


vonSux
őstag

A collection nem egy speciális ajánlat ps5 felhasználóknak? Mert ha igen (nem tudom), akkor tök mindegy hány ps4 van a családban, csak ps5-re él a kedvezmény. Azt értem, hogy lehet kiskapuzni.

(#36902) EnterR válasza stickermajom (#36899) üzenetére


EnterR
veterán

Nem, egyik sem szemétláda. Kezdetektől fogva be se szálltam a scalperek alázásába, mert leszarom. Nekem jutott (ha nem jut, ott a Pro), ők bizniszelgetnek, vevő meg 350e-ért is akad rá. Nem látok problémát. Lopkodják meg a Sony-t, ez sem különösebben érdekel. Ennek teret adtak, a leleményesebbje (lásd: nem a bolti tolvajok) kihasználta. Nem hibáztatom az account mutyizókat, de ha emiatt valakit neadjaisten kibannolnak, megérdemli.

Azért azt megjegyezném, hogy alapvetően azért van nálam jóval ingerküszöb alatt ez a két dolog, mert se nem osztozkodok saját/mások PSN accountjával, se nem halásztam le a fél ország készletét.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#36903) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Tolja valaki a codot? zombi mód elég sokszor kidob, vagy baromira laggol. Plusz a kezdő területen a föld is fura, ilyen barna folt van ahol elvileg hó van odamegyek és eltűnik. Mintha ilyen képhiba lenne vagy nemtudom, más területeken normális. Ennyire bugos lenne? valaki találkozott már ilyennel? :R

(#36904) EnterR válasza Bencus88 (#36903) üzenetére


EnterR
veterán

Remélem ez nincs összefüggésben a napokban felröppent VRAM cikkel.

PSN ID: marquuard

(#36905) Zanik válasza stickermajom (#36899) üzenetére


Zanik
addikt

Nyilván egyik sem etikus. Pont erre írtam, hogy vagy zárja be a kiskaput a Sony, vagy pedig menjen figyelmeztetés, hogy ban jár érte. De ne az legyen, hogy permaban egyből. Szerintem sokan, akik jófejségből segítettek beszerezni másoknak, nem tudták, hogy permaban-t kockáztatnak vele. Szóval előbb nyílt kommunikáció, utána ha ennek ellenére valakik mégis folytatják, akkor mehet jogosan büntetés.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#36906) Bencus88 válasza EnterR (#36904) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Mindegyik másik játék tökéletes sőt cod is mnden multi pálya kampány csak itt a zombiban szórakozik.

(#36907) felixo


felixo
őstag

Euronics-tól házhozszállítással kapott már valaki digitális gépet ?
Páran még arra várunk, de eddig még semmi. :O

Redmi Note 9

(#36908) Kendek válasza EnterR (#36902) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, de sokan csak jófejségből csinálják és nem haszonszerzésből.
Meg lehetne ezt szépen is oldani. Simán csak megnézhetnék, hogy mely profilokhoz van PS5 aktiválva, és amelyikhez nincs, arról leveszik a játékok licenceit. Aztán pedig bezárhatnák ezt a kiskaput.

<-ƘƘ->

(#36909) CptAdamica válasza Kendek (#36908) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem is. Nem hiszem, hogy akik 1-2 embernek megcsinálták máris bant kapnának, az MS biztosan hamar lecsapná a labdát marketingben.

Megyen!

(#36910) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

A gépet tudná a Sony úgy is bannolni, hogy használhatatlan legyen? :F

(#36911) stickermajom válasza Zanik (#36905) üzenetére


stickermajom
addikt

PSN Terms of Service világosan szabályozza a kérdést: [link]

5.10. Do not cheat, or use any bugs, glitches, vulnerabilities or unintentional mechanics in Content or the PSN to get an advantage or to gain unauthorized access to Content.

12.2. Suspension or Termination of your Account or Console by SIE. We may suspend or terminate any PSN Account or PlayStation Device, or indefinitely suspend or discontinue online access to certain network features or services, in the event of a violation of this Agreement, or as may be reasonably necessary to protect our PSN users, our partners, our platform, or other SIE interests.

Nyilván soha senki nem olvassa el (én sem), de a nem tudták itt sem érv. Szerintem gond nélkül mehet a permaban arra, aki nagyüzemben tolta, ez nem az állambácsi, vagy valami jótékonysági szervezet, hogy ejnyebejnye üzeneteket küldjenek előtte.
2-3-4 aktivációnál viszont valóban mehetne az üzenet, hogy eddig és ne tovább, mielőtt nagyon bepörög valaki..

(#36912) karmaresz


karmaresz
senior tag

Szerintem utolsóként a csoportból, de tegnap végül én is beüzemeltem a múlt héten megjött PS5-öt. :)
Mivel karácsonyi ajándék lesz a gép, így nem tudtam olyankor, mikor itthon van a család, máskor meg meló miatt nem ment korábban.
Egyelőre minden smooth, meg szép és jó. 1 méternél közelebb hajolva hallok én is egy kis surrogást, de máskülönben teljesen csendes a gép. Letöltöttem a gyerekeknek való Collection-ös játékokat, meg elindítottam párat megamnak is, de azt már nem tudtam végig várni. Gyorsan kipróbáltam az Astro-t, meg a Last Guardiant, amire nagyon vágytam.
Hogy mennyit szenvedtem a kontrollerről való kikapcsolással... PS3-on ez sokkal egyszerűbb volt, de majd erre is rááll a kezem idővel. :B
Két kérdésem lenne:
- Ki tudom-e kapcsolni teljesen a játék közbeni filmfelvételt?
- Tud-e valaki egy jó cikket, leírást, videót a PS5 family/parental control témájában angol, vagy magyar nyelven. Szeretném megcsinálni a gyerekek számára is a usereket és beállítani az életkori feltételeket, de úgy, hogy az én, vagy párom user-ét ne tudják használni.
Köszi előre is! :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#36913) Wesder válasza Tomtailor85 (#36910) üzenetére


Wesder
félisten

Persze.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36914) Kendek válasza Tomtailor85 (#36910) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha magát a konzolt bannolják (a Collection aktiválások kapcsán amúgy nem erről van szó, csak account ban), akkor nem lehet vele online felcsatlakozni a Sony szervereire. Offline, lemezekkel azért még lehetne használni (már amelyiket, patch nélkül), meg pendrive-ról is frissíthető a rendszerszoftver (hogy fussanak a legfrissebb címek is). Nézőpont kérdése, szerintem ez így már eléggé kimeríti a használhatatlanság fogalmát. Főleg ha egy Digital Edition-t választanak le a szerverekről, mert akkor az kuka.

<-ƘƘ->

(#36915) d@vee válasza karmaresz (#36912) üzenetére


d@vee
őstag

Azt nem tudom, hogy a teljes felvételt ki lehet-e, de azt igen, hogy ki lehet kapcsolni azt a felvételt, amit automatikusan elment egy-egy trophy megszerzésénél. Elég sok helyet meg fog spórolni még, a beállításokban megtalálod.

Ja

(#36916) sp8787


sp8787
addikt

Sztem a Sony nem tudja kivel kezdett!!!

(#36917) Kendek válasza karmaresz (#36912) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

- Ki tudom-e kapcsolni teljesen a játék közbeni filmfelvételt?

15 másodpercre lehet szűkíteni, de teljesen kikapcsolni nem.

- Tud-e valaki egy jó cikket, leírást, videót a PS5 family/parental control témájában angol, vagy magyar nyelven.

Ilyet nem tudok, de böngészőből az Account Settings > Family Management alatt elkészítheted a profilokat és beszabályozhatod a gyerekeid lehetőségeit. Nagyon egyszerű és magától értetődő minden, legyen az játékidő, korhatár vagy pénzköltés, stb.

<-ƘƘ->

(#36918) JanR válasza Kendek (#36914) üzenetére


JanR
addikt

Azert ez egy digitalis geppel eleg nagy khm szo*as lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36920) Zanik válasza stickermajom (#36911) üzenetére


Zanik
addikt

Na, akkor nem szóltam. Én se olvastam el. :(

Mondjuk nálam eddig kimerült abban a kihasználás, hogy mikor a Pro-t vettem, a sógornak lepasszolt PS4-emen én maradtam a primary account. De már azóta ő is lecserélte azt egy Pro-ra, szóval én jelenleg megfelelek a szabályoknak. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#36921) boost válasza eisento (#36881) üzenetére


boost
addikt

gondolom ha ugyanaz az IP akkor nem gond, de ha 20-40+ embernek csinálod meg, az már gond

(#36922) kriszpontaz válasza stickermajom (#36899) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Csak akkor tud játszani a játékokkal, ha élő PS+ előfizetése van. Mitől lopás ez? Még ha aktiválja is, ha lejár a plus, nézheti a címeket amivel nem tud játszani. Az első pontra meg inkább nem reagálok, ki lett az már beszélve rendesen.

(#36924) Peace


Peace
nagyúr

Ez izgalmas volt. Rendelési szám? Elmondom. Ilyen nincs. Beírja megint. Nem létezik. Kaptál e-mailt? Persze, azért vagyok itt. Pötyög 3 percig....optikai meghajtós? Igen. Mégis itt van....pfff..... :(((

(#36927) JanR


JanR
addikt

Na, en is leteszteltem ezt a "surrogast", amirol mindenki beszel. Kozelrol az en gepemnek is van venti hangja, bar egyaltalan nem erdekel, csak kivancsisagbol tettem. Inkabb az optikai meghajto a brutal hangos! Idonkent bele-beleolvas a play disc-be Last of Us alatt es akkor olyan, mint ha felnakarna szallni. Viszont ettol eltekintve nem hallani a gepet. ~ 2 meterre ulok tole.

(#36928) -=Jam=- válasza Peace (#36924) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Gondolom levert a víz, mikor mondta, hogy ilyen nincs :D Na most már akkor jó játékot neked is :)

(#36931) Peace válasza -=Jam=- (#36928) üzenetére


Peace
nagyúr

Látta, hogy kezdem ráncolni a homlokom. Köszi köszi! Jöhet a jó kis factory reset a jó öreg Pro-ra. :C

(#36935) karmaresz válasza Kendek (#36917) üzenetére


karmaresz
senior tag

Érdekes, miért nem engedi teljesen kikapcsolni a felvételt. Nekem például semmi szükségem rá és gondolom, vagyunk még így egy páran.

Köszönöm! Kell egy kis nyugi, de akkor végigmegyek majd a beállításokon. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#36936) stickermajom válasza kriszpontaz (#36922) üzenetére


stickermajom
addikt

Tehát ha van egy Telekom előfizetésem kihozhatok szó nélkül egy telefont az üzletből, mert ha lemondom az előfizut úgyis csak nézhetem?

(#36938) eisento válasza Peace (#36924) üzenetére


eisento
addikt

Utso pillanatban is radhozzak a szivbajt xD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#36939) CptAdamica válasza stickermajom (#36936) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem a lopás nem éppen passzoló jelző rá, mert a játékot amúgy is csak béreljük, nem tulajdonoljuk a PS Plus esetében. Az lenne a legjobb, ha a Sony kiadna egy közleményt, már a hónap elején megírta sok újság ennek a módszernek a lehetőségét, azóta is hallgat a Sony. Szóval ekkora készlethiány esetén kétlem, hogy több millió felhasználót letiltanának.

Megyen!

(#36941) opr válasza CptAdamica (#36939) üzenetére


opr
veterán

A lopas az lopas. Van rengeteg szoftver, amit megvenni nem tudsz, csak havidij elleneben hasznalni (sot, az igazan komoly, profi szoftverek nagyon nagy resze ilyen). Ha azokat hasznalod ugy, hogy nem fizetsz havidijat, az ugyanugy lopas. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36942) Kendek válasza CptAdamica (#36939) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Semelyik digitális játékot sem tulajdonoljuk, csak a használatára vásárolunk licencet (ergo béreljük). Ez jogilag nagyon fontos különbség (ezért nem lehet pl. eladni). Szóval amiért külön fizetsz, annak a licencéhez nincs lejárati dátum, amit pedig a Plus keretein belül húzol be, azoknak megegyezik az előfizetés lejáratával (és mindig megújul ha újra előfizetsz).

<-ƘƘ->

(#36943) Tomtailor85 válasza CptAdamica (#36939) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Inkább jobb szó a leleményesség. Sajnos idehaza ez így működik, ha bemész a boltba és fizetés nélkül elhozol egy kiflit, akkor lopásnak minősül, de ha az állam milliárdokat sikkaszt, az károkozás! :F

(#36944) CptAdamica válasza opr (#36941) üzenetére


CptAdamica
veterán

Neked amúgy mi erről a véleményed? Várható tömeges ban?

Megyen!

(#36945) EnterR


EnterR
veterán

Én most egyelőre a PS4-es backlogjaimat játszom. Van valami "stress test" cím, amivel meg lehet dolgoztatni a gépet?

PSN ID: marquuard

(#36946) MerLinh válasza Kendek (#36942) üzenetére


MerLinh
senior tag

de a fizikai kopia is ilyen, techikailag az sem a tied csak a mediat is adjak melle hogy hasznalhasd, elonye hogy nem kell a szerver hozza, hatranya, serules, elvesztes eseten ujat kell venni.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#36948) vonSux válasza ImACeltic (#36937) üzenetére


vonSux
őstag

Tudod te milyen űrt hagy maga után, hogy nem süvít a venti, meg nem kell (nincs hova ;] ) berakni a maradék radírokat? :D

(#36949) opr válasza CptAdamica (#36944) üzenetére


opr
veterán

Nem hiszem, az account sharinggel eddig is nagyon jofej modon bant a sony, kizartnak tartom, hogy normal felhasznalas mellett (tehat amit eddig is sokan csinaltak ps4-en, hogy felezzek a jatekok arait) barmi bajod lenne belole. Inkabb az lehet, hogy voltak ugyeskedok, akik durvan visszaeltek a dologgal, es azokat blokkoltak, ami amugy teljesen ertheto.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36950) keIdor válasza EnterR (#36945) üzenetére


keIdor
titán

Miles Morales és Black Ops Cold War.
Ezeknél sok a fagyás, pl. Astro vagy PS4 játékok alatt ritka.
Ha vram melegedés az instabilitás oka, akkor az előbbi kettő játék lehetséges, hogy azért is fagy, mert az terhel jobban.

Ray Tracing legyen on.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.