Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#36951) Kendek válasza MerLinh (#36946) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért nem teljesen. A fizikai lemezt azt nem béreled, hanem az a másolat a tied, és a tulajdonlásáról te rendelkezel.

<-ƘƘ->

(#36952) CptAdamica válasza opr (#36949) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, a nyerészkedők tényleg mehetnek a levesbe.

Megyen!

(#36953) echterion válasza opr (#36941) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha jól értettem, akkor akinek van ps plus de nincs ps5, annak nem elérhető a collection, de ha egy ps5-ön behúzza, akkor utána ps4-en is megy a játék, de kell hozzá a plus. Hol itt a lopás? Hogy bizonyítja a Sony, hogy nem volt ps5, csak közben eladta? Rém egyszerű ezt lezárni, de nyitva hagyta a kiskaput, most meg hüppög azokon, akik kihasználják? Nem tudok egyetérteni vele, mert nem tett semmit azért, hogy megakadályozza ezt. De a pénzt meg ugyanúgy bezsebeli a plus-ok után.

**********

(#36954) vg válasza karmaresz (#36912) üzenetére


vg
addikt

Ez a last guardian a lemezes ámbár patch nélkül 60fps, a store-ból meg csak 30... pedig végigtolnám újra 60-al

(#36955) CptAdamica válasza echterion (#36953) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem elsősorban azokkal van bajuk, akik üzletet csinálnak belőle.

Megyen!

(#36956) MerLinh válasza Kendek (#36951) üzenetére


MerLinh
senior tag

jaja en se arra ertettem ha nem a jatekra, hogy csak hasznalati jogot veszel ott is.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#36957) Impulsivex válasza echterion (#36953) üzenetére


Impulsivex
tag

Szerintem a Sony rálát melyik sorozatszámú PS5-ről töltötték le a játékokat.
És ha 30 accon ugyan az a PS5 szerepel , akkor nem mondhatják hogy gyorsan eladtam a PS-t.

(#36958) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Nem hallott valaki esetleg valami infót hogy jövő héten nem kapnak e a hazai boltok újabb PS5 szállítmányt???

(#36959) Kendek válasza MerLinh (#36956) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De nem. A Store-ban nem játékot veszel, hanem csak licencet. Lemezzel pedig nem licencet veszel, hanem a játék egy másolatát, ami a te tulajdonodba kerül. Az teljesen mellékes, hogy mit tudsz vele kezdeni ha nincs mivel lejátszani.

<-ƘƘ->

(#36960) VTom válasza -=Jam=- (#36900) üzenetére


VTom
veterán

Miért lenne mocsok húzás? 30 accountra aktivált egy játékcsomagot, ami nem járna - kvázi ellopták - de a Sony intézze el egy ejnye-bejnyével?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36961) LendvaiFeri1 válasza Bazsi747 (#36958) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Elvileg hétfőn jön a következő.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#36963) ambushka válasza Bazsi747 (#36958) üzenetére


ambushka
aktív tag

Írtam mindenkinek - iPon, MM, Edigital, PlayIT, Telekom, stb - senki nem kap, csak Ricsi írt a KVtól.

Nyilván nem biztos, hogy e-mailben megírják.

PSN ambushka8989

(#36964) VTom válasza kriszpontaz (#36922) üzenetére


VTom
veterán

Azért lopás, mert a PS+ előfizetésért meghatározott játékokat adnak.
A PS5 tulajoknak jár a collection, így akinek PS4-re aktiválják a játékokat, olyan címeket kapnak a PS+ áráért, amiket normál esetben csak a storeból tudnának megvásárolni.
Ezáltal a Sony elesik a PS4-es vásárlásokból származó profittól, hiszen a kiskaput kihasználva a játékokat már a könyvtárukba tették.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36965) echterion válasza VTom (#36964) üzenetére


echterion
nagyúr

Semeddig nem tartott volna beállítani azoknál, hogy csak PS5-ön induljanak. Vajon miért nem tette meg? Azt ne mondd, hogy nem gondoltak arra, hogy lesz, aki ezt kihasználja, mert ennyire nem dilettánsak ott sem.

**********

(#36966) echterion válasza CptAdamica (#36955) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, csak ezt igen nehéz ellenőrizni, mondhatjuk úgy is, hogy nem fogják tudni megtenni, ergo vagy mindenkit kibannolnak, vagy senkit. Minden más megoldás csak félmegoldás.

**********

(#36967) Peace válasza eisento (#36938) üzenetére


Peace
nagyúr

A kis vicceskedők. :)

(#36968) Bazsi747 válasza ambushka (#36963) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Köszi szépen az infót

(#36970) Major Lion válasza VTom (#36964) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez is csak egyike azoknak a kiskapuknak amiket a Sony nem zár be, pedig megtehetnék, ez ugyanúgy nem lopás mint az, hogy több account-od is lehet, sőt a Sony hivatalosan elfogadott megoldásként tekint rá, ha országot váltasz. Nonszensz. Még azt se ellenőrzi, hogy Magyarországról te mit keresel egy USA store-ban :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#36972) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy javították a rest módban történő kontroller töltést, eddig nem kapott elég szuflát és azért töltötte lassan, viszont tegnap pikk-pakk feltöltötte a kontrollert.

Megyen!

(#36973) hyggelig válasza Imilenni (#36870) üzenetére


hyggelig
senior tag

Szerinted ezt mindenki csinálja? Mert kizártam tartom.
Ha van pár ezer ember, aki ezt megcsinálta, és ezért jár nekik a ban, az csak csepp a tengerben.

(#36974) F-ECT$ válasza VTom (#36964) üzenetére


F-ECT$
titán

Így van, ez lopás, illevte a Sony elesik az esetleges vásárlásoktól így. Hogy nem érzed annak, több oka is lehet: csak digitális, amúgy is van ps+ előfizetésed, Magyarországon élsz, stb.

Dive ever, work never.

(#36976) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

De nem értem miért kell ezért bannolni? Ha én megcsináltam kb 20 embernek (tudom fejlövés járna érte), akkor egyszerűen tegyen lakatot azokra a játékokra, amit más accounton lett leszedve! Ennyi :C

(#36977) GEIL válasza Tomtailor85 (#36976) üzenetére


GEIL
addikt

Jobban esik nekik ha inkább bannolják azt a PS5-öt.... ;] :o :DDD ;]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#36978) echterion válasza Tomtailor85 (#36976) üzenetére


echterion
nagyúr

Kb. Ha meg büntetni is szeretne, akkor tegyen lakatot arra az account-ra x időre, de véglegesen? Ráadásul egy-egy ilyen bünti előtt azért még a legelvetemültebb cégek is küldenek figyelmeztető levelet, hogy "hello, öcsi, mit csinálsz?"

**********

(#36979) Tomtailor85 válasza echterion (#36978) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Jogos! De arra gondoltam, hogy ha ennyire problémázik a Sony, akkor azokat a ps plus játékokat lakatolja le, amiket más felhasználónak töltötték le! És nem a te accountodon, hanem a másikén!

(#36980) kicsako


kicsako
őstag

Én valószínűnek tartom, hogy akiknél ez bannal járt, ott teljes account adattal volt belépkedve, napi 100+ (mivel üzlet szerűen csinálták valós lehet ez a szám), és inkább a rendszer tiltotta az accountokat elővigyázatosságból, nehogy account lopás történjen. Valószínűleg ha írnak majd a supportnak, akkor megoldódik, de erről valamiért nincs szó a cikkben. :U

(#36981) -=Jam=- válasza VTom (#36960) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Azért, mert ezt több nagyobb oldal is lehozta már és a Sony azóta se reagált rá semmit. Ha szóltak volna, hogy Te figyi már, ezt nem kéne, mert ki leszel bannolva, és valaki ezután csinálja, akkor jogos, így viszont nem érzem annak a végleges tiltást elsőre. Ha dob rád 1-2 hónapot azt még el lehet fogadni, de hogy egyből végleges az teljesen nonszensz. De szerintem, akiket bannoltak malájziában, ott más is volt a háttérben nem csak ez, vagy tényleg akkora üzemben csinálták, hogy az már túlzás volt.

(#36982) Tomtailor85 válasza -=Jam=- (#36981) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Én is úgy vagyok vele! Itt nem pár userről van szó, akiknek megcsinálták!

(#36983) VTom válasza kicsako (#36980) üzenetére


VTom
veterán

Igen, ez elképzelhető.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36984) crue válasza -=Jam=- (#36981) üzenetére


crue
őstag

Azon mondjuk eleve pislogtam, hogy nagy oldalak hogy merték lehozni ezt a lopás/csalás módszert, gyakorlatilag pontosan leírva, hogyan kell megszegni a licensz szerződést. Bár a Gamestaron lopott Windows/Ofiice kódokkal kereskedő weboldalakat is reklámoznak.

(#36985) Tomasonda


Tomasonda
tag

[kép] a tegnap este "sikeresen" leadott rendelésemre az edigital-nál, ezt válaszolta reggel az ügyintéző. szerintetek? :)

(#36986) VTom válasza Tomasonda (#36985) üzenetére


VTom
veterán

szerintem utálni fognak érte itt a topikban páran :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36987) ambushka válasza Tomasonda (#36985) üzenetére


ambushka
aktív tag

Érdekes, akkor mi lesz megint a feliratkozókkal? :D

PSN ambushka8989

(#36988) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

ED nál most látom hogy már PS5 nem elérhető az előjegyzés gomb sem,csak elfogyott van írva.Azért ha tényeg csak február körül lessz gép az elég gáz.

(#36989) ambushka válasza Bazsi747 (#36988) üzenetére


ambushka
aktív tag

Nekem konkrétan törölték az előjegyzésem :D

PSN ambushka8989

(#36990) Tomasonda válasza VTom (#36986) üzenetére


Tomasonda
tag

egyébként szeptember 18-i előjegyzésem volt, ha van is hozzá bármi köze..

(#36991) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Hoppá és nov 30 van írva a beérkezéshez

(#36992) hombre[EU] válasza kicsako (#36980) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez a logikus,igen...nem manuálisan történt

Life, Uh, Finds A Way

(#36993) CptAdamica válasza crue (#36984) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én úgy tudom, hogy azok OEM kulcsok, és az EU szabályzata megengedi, hogy ezek a kulcsok tovább értékesíthetők legyenek. Ezért is épült rá egy egész üzletág.

Megyen!

(#36994) Elektrosokk válasza Bazsi747 (#36988) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ott van hogy Várható beérkezés : 2020. nov. 30. :Y erre amúgy kíváncsi leszek, biztonság kedvéért előjegyeztem tegnap :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#36995) Hubba12 válasza Tomasonda (#36985) üzenetére


Hubba12
senior tag

Én tuti rosszul leszek ha igy megkapod. Sorry😅

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#36996) Bazsi747 válasza Elektrosokk (#36994) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Ugyszintén

(#36997) Tomasonda válasza Hubba12 (#36995) üzenetére


Tomasonda
tag

szerintem én is :D

(#36998) Zanik válasza Tomasonda (#36997) üzenetére


Zanik
addikt

Én nem tudok rád haragudni. Jókor voltál jó helyen. Itt inkább az Edigital az, aki hibázott.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#36999) VTom válasza Bazsi747 (#36991) üzenetére


VTom
veterán

Na, a végén még esz készlet március előtt is? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#37000) ambushka


ambushka
aktív tag

Én most beszéltem az ED-vel, az előjegyzés semmi, csak kapsz egy e-mailt ha van készlet, jövő év elejéig nem várnak készletet és nincs is készletinformációjuk.

PSN ambushka8989

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.