Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Peace


Peace
nagyúr

Ha van választható performance mód 4K@60 és van választható RT on 4K@30, akkor szerintem mindenki megkapja, amit szeretne. Csak minél több játéknál legyen így!!! :R

(#22602) Deck válasza Frod (#22598) üzenetére


Deck
titán

Mitfpshuszárkodszittenna ;]

PS5

(#22603) Wesder válasza Peace (#22601) üzenetére


Wesder
félisten

+1

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22604) VTom válasza zozika84 (#22596) üzenetére


VTom
veterán

Tegyük hozzá, hogya többség a PH fórumon.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#22605) szasanyi válasza Wesder (#22592) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze... aztán a kezük a bilibe ért és felébredtek. Nem lesz 4K@60FPS sem, csupán trükközéssel, natívban aligha. Ez még nem lenne nagy baj ha jól megcsinálják... de hát tudjuk, hogy a hazugság korszerű, technolőgiailag fejlettebb változata a marketing. ;)
Egyébként az NV RT-je valóban látványosabb, nagy erőforrás és speciális hw igény imellett (ami a PS5-ben nincs is meg) tehát itt nem kell komoly RayTracing-re számítani.

(#22606) zozika84 válasza VTom (#22604) üzenetére


zozika84
őstag

Meg az ismerettségi körben :K

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#22607) Blaze_ válasza szasanyi (#22605) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Hát de ott volt az unreal 5 tech demo ami ps5-ön futott ;]

(#22608) Madwe válasza zozika84 (#22596) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem jöhet az rt@30fps a legtöbb single címnél... 60hoz csak akkor ragaszkodom, ha multi cím vagy pl autós cím. Nyilván jobban esik a 60 singleben is, de pl én a látványért simán elengedem a 60at...

[ Szerkesztve ]

(#22609) d@vee válasza Lackooo84 (#22593) üzenetére


d@vee
őstag

Azért a Demon's Souls-ban eléggé látványos a fény-árnyék viszonya a dolgoknak. Nem csak salamon töke efektusra tudják használni.

Ja

(#22610) hombre[EU] válasza Blaze_ (#22607) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az nem volt se 4k, se 60hz, se raytracing :D

Life, Uh, Finds A Way

(#22611) d@vee válasza hombre[EU] (#22610) üzenetére


d@vee
őstag

Kit érdekel, ha így néz ki? :DDD :DDD :DDD

Ja

(#22612) hombre[EU] válasza karmaresz (#22597) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja 1440p60 jó élsimítással és raytracinggel lenne a tökéletes :)

(#22611) d@vee na ez meg a másik :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#22613) Blaze_ válasza hombre[EU] (#22610) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Igen, közben utánanéztem csak már nem tudtam szerkeszteni :U

(#22614) szasanyi válasza d@vee (#22611) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, ez az! Figyelembe véve az erőforrásigényt és a csekély vizuális értékét hiba lesz ha ezt erőltetik konzolon. Anélkül is lehetne olyan mutatós játék, ami ha 4K@60FPS mellett fut sokkal többet ér mint bármilyen RT felskálázott 4K + 30FPS mellett.
RT-t a PC-hez találták ki, hogy legyen (ál) ok az újabb és sokkal drágább hw-ek eladására. Vicc az egész... van frankó és már eleve drága VGA aminél elpazarolják az erőforrásait egy ilyen, minden további nélkül mellőzhető feature-re. Az RTX 3080 az első, ami elfogadható sebességere képes RT-vel 4K-ban (az sem minden játékban) aminek az ára szintén vicc kategória.

(#22615) Carlos Padre válasza Deck (#22590) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Neked is érik az xboxra váltás látom :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22616) VTom válasza zozika84 (#22606) üzenetére


VTom
veterán

Még mindig a casual réteget kell nézni, akik azt sem tudják mi az az fps, csak azt látják, hogy sokkal szebb lett a Pókember, mert tükröződik a felhőkarcoló ablakain, ahogy mászkál. :)

Egyébként a legjobb, amit tehetnek, az szerintem is az opcionális lehetőség.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#22617) Carlos Padre válasza szasanyi (#22591) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"Az a feature alig ad hozzá a vizuális élményhez"

Nektek mi baja a szemeteknek? :F Nem ad hozzá semmit a vizuális élményhez , hogy az üveg így néz ki, mint az üveg, átlátszó, tükröződik, töri és visszaveri a fényt? Hogy a víz úgy néz ki mint a viz? Hogy a karakterek szája nem világít mintha lámpa lenne benne mert végre van önárnyék? Egyáltalán az, hogy végre van rendes árnyék.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22618) mettek


mettek
addikt

A Cyberpunk ps4-es lemezes verziója menni fog ps5-ön? Ugyanúgy olvassa majd a lemezt a ps5? Erről lehet valamit tudni?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#22619) Wesder válasza mettek (#22618) üzenetére


Wesder
félisten

Menni fog.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22620) Deck válasza Carlos Padre (#22615) üzenetére


Deck
titán

Azt, hogy játszanék Nioh 2-t rajta? :DDD (vagy GOW, Tsushima, DS, Nioh 1 stb..)
Számomra teljesen kizárt az xbox.

PS5

(#22621) Carlos Padre válasza zozika84 (#22596) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"konkrétan a többség inkább a 60 fps-t várja"

Konkrétan ilyeneket mindig csak a nagyhangú kisebbség állít. Még itt a fórumon sem vagytok többségben, nem, hogy globálisan. A többség igenis azt látja, hogy fú de szép, milyen életszerű, nem azt, hogy geci megint visszaesett 58fpsre ez a fos, megyek és le is fikázom a ph-n, hogy mekkora szar.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22622) Deck válasza Carlos Padre (#22617) üzenetére


Deck
titán

A 60fps többet ad hozzá mint a RT. A normális játszhatóság az első. Kamera mozgásnál ha nem látod ezt akkor neked van baj a szemeddel :))

Túlzol nagyon.. De ez vagy te.. Nem is értem minek állok le veled.. :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#22623) RangerFox válasza Carlos Padre (#22617) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hisz már írták, hogy csak a casual rétegnek számít a látvány :N

(#22624) zozika84 válasza Carlos Padre (#22621) üzenetére


zozika84
őstag

Megint okos vagy jár a keksz :C :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#22625) Zoleee83 válasza Deck (#22622) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nem sokszor értek egyet a Padréval, de igenis sokunknál inkább az számít hogy mennyire szépen kidolgozott a játék, és én pl. pont lesz@rom ha csak 30 FPS-sel fut.
A látvány nagyon sokat tud hozzáadni a történethez, nem érdekelnek az FPS-ek egy bizonyos határ felett. :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#22626) Wesder válasza zozika84 (#22624) üzenetére


Wesder
félisten

Hagyjàtok rà, jobban jàrtok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22627) Carlos Padre válasza szasanyi (#22614) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha eddig nem lett volna tiszta barkinek is, hogy pécés hittéritő vagy mostanra már egész biztos leesett neki is. Fogd már fel vegre, hogy ps5öt nem azért vesz bárki is, mert fú de baszó réjtrész van rajta, hanem mert fú de baszó játékok vannak rajta, amik nem elérhetőek pécén, hiába van rajta fú de baszó réjtrész háromszor annyi pénzért.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22628) Deck válasza Zoleee83 (#22625) üzenetére


Deck
titán

Hiába szép egy játék ha a 30fps csak ront rajta. Persze casual játékosoknak m1, könnyű játékokkal.

PS5

(#22629) Deck válasza Carlos Padre (#22627) üzenetére


Deck
titán

Pedig igaza van :))

PS5

(#22630) front3r válasza Zoleee83 (#22625) üzenetére


front3r
őstag

Én is egyetértek vele. Ha stabil a 30FPS, és jók az animációk, akkor ezzel nincs semmi gond. Akkor szokott probléma lenni, ha 30 alá beesik, tele van mikrolaggokkal.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#22631) myckey válasza Zoleee83 (#22625) üzenetére


myckey
veterán

Legyen pofás a látvány, meg ne akadjon be minden képkocka....
Nekem a többi nem téma. ;]

A megjelenés és a sebesség többi része innentől erősen szubjektív, ízlés/megszokás kérdése stb...
Butaság lenne ebbe beleállni. részemről.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#22632) Carlos Padre válasza RangerFox (#22623) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ami elenyesző része a játékosoknak, tényleg :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22633) zozika84 válasza Deck (#22628) üzenetére


zozika84
őstag

Igen ez egy tök szubjektív dolog nekem és még jópár embernek fontos a 60 fps, másnak elég a 30 :K

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#22634) Deck válasza zozika84 (#22633) üzenetére


Deck
titán

Akiknek van szeme vagy jól lát annak fontos is.. :DDD ;]

PS5

(#22635) sp8787


sp8787
addikt

Mandjuk 2 idovel nem igazan ertek egyet.

(#22636) opr


opr
veterán

Szerintem ez ugy fog kinezni, hogy most az elejen megy a csillio fps marketing meg minden, aztan 1-2 ev alatt osszegyulik annyi telemetria mindket oldalon, hogy kideruljon, hogy erdemes-e ezzel szenvedni, mekkora resze hasznalja a jatekoknal a performance modot, es mekkora resz megy a szebb jatekra.
Szerintem ennek az lesz a vege, hogy... Mondjuk ugy, hogy akik a sok fps-t szeretik/kovetelik, elvezzek ki az elso 1-2 evet a nextgennek, es gyujtsenek serenyen eros PC-re, mert ki fog derulni, hogy nagyon keves jatekost erdekel a dolog, onnantol meg megint nem lesz ilyen mod, cserebe lesznek gyonyoru, de 30fps lockolt cimek mindket oldalon, 1-2 kiveteltol eltekintve.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22637) zozika84 válasza Deck (#22634) üzenetére


zozika84
őstag

Ne szítsd a tüzet, mert tudjuk ki vérszemet kap ;]
Szubjektív ennyi :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#22638) .LnB válasza Wesder (#22619) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

hova? :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22639) opr válasza sp8787 (#22635) üzenetére


opr
veterán

Ratched Clank... Ez valami 18+os cim lesz. Eddig nem tudtam, hogy Clanknek ilyen dominatrixos hajlamai vannak, de oszinten szolva jol megvoltam az informacio nelkul... :DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22640) Deck válasza opr (#22636) üzenetére


Deck
titán

A 60fps nem csillió meg sok. Az a 100+.

PS5

(#22641) Wesder válasza .LnB (#22638) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt ha menni fog, akkor nem nekem kell kivinni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22642) mettek válasza Wesder (#22619) üzenetére


mettek
addikt

Köszi.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#22643) sp8787 válasza opr (#22639) üzenetére


sp8787
addikt

Jahh meg Jason Bourne. :DDD
Vszinu kicsit meg volt csuszva az illeto.

(#22644) .LnB válasza opr (#22636) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg az lesz, hogy mindenki addig duzzog, meg követelődzik, hogy nekem az fps a fontos, nekem a ray tracing, nekem a 4k.. Míg majd meg nem jelenik az első igazi PS5 ex játék, mondjuk a Naughty Dog-tól. Ott majd mindenki bekussol. ;] :) Hirtelen egyik se lesz annyira fontos.

(#22641) wesder

Jóóó! ;) Ez jó volt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22645) opr válasza Deck (#22640) üzenetére


opr
veterán

Tok mindegy, ne zabhegyezzunk ezen, abszolut nem az a lenyeg, hogy kinek hany fps a sok, hanem hogy hany embert erdekel a latvannyal szemben. Nem lesz sok ilyen, mindegy mennyire hangosan mondja az a par ember, akit erdekel.

Hint: Engem is erdekel, amikor lehet valasztani most pro-n, mindig a perf modot valasztom, hogy tobb legyen az fps. De ez a szemelyi preferenciam, teljesen mas kerdes, hogy a tobbsegnek mi fog kelleni. Marpedig amikor 10millio+ darabot el akarsz valamibol adni, akkor pont leszarod a hangos kisebbseget, mindegy mennyire uvoltik magukat rekedtre twitteren meg redditen.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22646) opr válasza .LnB (#22644) üzenetére


opr
veterán

Igen, errol beszelek en is. :D
Ok, lehet, hogy a random evenkenti CoD-nal lesz 60fps mod amig birjak a gepek, sot, ez meg talan valoszinu is, annak a kozonsegnek szamit, de a jatekok tobbsegenel meglepodnek, ha maradna sokaig a perf mod.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22647) zozika84 válasza .LnB (#22644) üzenetére


zozika84
őstag

Engem speciel kisebbségként a TLOU 2-nél is zavart a 30 fps.
Valahogy nem folyamatos nekem, pedig több kijelzőn is próbáltam :B

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#22648) .LnB válasza opr (#22646) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eskü jobban érdekel a menü alaptémájának a színe (vakító fehérre tippelek), mint ez a sok teljesítménybeli szarság. :)

Ez az egész csak arról szól, hogy unatkoznak, vergődnek a konzol megjelenéséig. A vége úgy is az lesz, hogy lesz két csoport. Egy, aki megveszi, és elfogadja olyannak amilyen. És lesz aki nem, az majd továbbra is elégedetlenkedik. Aztán egy idő után ő is vesz, és hirtelen nem lesz baja vele. Vagy lehet venni Xbox-ot. Az a világlegerősebbkonzola! (Azért veszik a legtöbben az XSS-t belőle :U )

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22649) LendvaiFeri1 válasza Carlos Padre (#22621) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Volt már részed 60 fps-t produkáló játékban?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#22650) modd3r


modd3r
őstag

Frissült a Remote Play a PS5 opcióval! :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.