Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Moby válasza Kendek (#22299) üzenetére


Moby
addikt

A lyukakon nem a bordát lehet kiporszivózni, hanem a porgyűjtő szivacsokat, de kiszedhető a venti garvesztés nélkül, szóval a teljes takarítás is egyszerű lesz.

(#22302) Carlos Padre válasza Lackooo84 (#22290) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mitől lennének a nand chipek forróak?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22303) d@vee válasza hombre[EU] (#22300) üzenetére


d@vee
őstag

Lehet itt akármilyen átgondolt, ha sokan már most rettegve rágják a körmüket, hogy forrasztott ssd elromlik 10 év múlva, meg szét kell szedni mert szar a paszta a nandokon, stb... :DDD Beszarás mi megy itt.
Szerintem mondjátok vissza az előrendelést, legalább jut olyannak aki játszani is akar vele, nem csak félve bekapcsolni ;]

[ Szerkesztve ]

Ja

(#22304) Carlos Padre válasza d@vee (#22303) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát mivel senki nem nézte meg a linkemet bemásolom a lényeget. 171 év, nagyon valószínű, hogy kiszolgál életem végéig.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22305) Kendek válasza d@vee (#22303) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bocsánat, hogy a technikai részéről is beszélgetünk kicsit és nem csak a még nem létező játékélményeink megosztásáról szól a topik. :B

<-ƘƘ->

(#22306) Lackooo84 válasza Carlos Padre (#22302) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

SSD chipekre gondoltam.

The Truth is out there...

(#22307) d@vee válasza Kendek (#22305) üzenetére


d@vee
őstag

Nem kell túltolni, mint ahogy páran csinálják. És ez az igazság, ha annyira fél valaki hogy 2 évet sem bír ki, akkor meg se vegye :U

Ja

(#22308) d@vee válasza Carlos Padre (#22304) üzenetére


d@vee
őstag

Tudom, hogy sokat bír. Van otthol 5 laptop, mind SSD-s. És mindegyik 5+éves, egyik sem friss csirke.
Az asztalimban szintén 2 SSD, ráadásul bőven van használva. Rengeteg telepítés-törlés lement már rajta, ment a virágboltos filmezés a netflix mellett, de még ígyis 92%-os a legrosszabb kondíciójú.

Ja

(#22309) Kendek válasza Carlos Padre (#22304) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a kép nem pont a PS5 SSD-jéről szól, és nem az MTBF értékét kell nézni, hanem a TBW-t. Pl. QLC-nél a 870 QVO esetén teránként 360 TB írásra vállal garanciát a Samsung (TLC-nél 600 ez az érték, MLC-nél pedig 1.200). Az SSD elhasználódása erősen a ráírt adatmennyiségtől függ. Amit jócskán megdobhat a belső adatmozgatás is, vagyis a wear leveling.
Ha ezt vesszük alapul, akkor is többezernyi játéktelepítésről beszélünk mielőtt valami problémája jelentkezik a PS5 SSD-jének. Ez meg azért nem jön össze olyan gyorsan.

<-ƘƘ->

(#22310) RangerFox válasza d@vee (#22307) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én olyanról is hallottam, aki használat után letakarja átlátszó fóliával az elektronikai eszközeit, mert fél, hogy porosak lesznek. Na ő tényleg túltolja.

(#22311) Madwe válasza RangerFox (#22310) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát jogos a félelme, tényleg porosak lesznek! ;]

(#22312) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

TryPlaystation5 új videó -> [link]
DMC5 3-4mp töltéssel jön...az még belefér :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#22313) d@vee válasza RangerFox (#22310) üzenetére


d@vee
őstag

Ne már :DDD :DDD

Ja

(#22314) Lackooo84 válasza hombre[EU] (#22312) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na már megdőlt a hazugság, az instant betöltésről. :DDD

The Truth is out there...

(#22315) Lackooo84 válasza RangerFox (#22310) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én ismerek olyat, aki ronggyal takarja le. Beteg. :D

The Truth is out there...

(#22316) Carlos Padre válasza Kendek (#22309) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nehéz ezt előre pontosan megmondani, mivel a konzolos használat jellemzően olvasásról szól, de az biztos, hogy a legrosszabb esetben is bőven kibírja a konzol teljes élettartamát. Persze abban biztos vagyok, hogy lesz olyan barom, aki 24/7 másolgatni fogja a játékokat, csak hogy "tesztelje" mennyit bír .

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22317) Carlos Padre válasza Lackooo84 (#22314) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Te nem pesti vagy véletlenül?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22318) karmaresz válasza Lackooo84 (#22315) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nem vagyok szakértő, így lehet hogy alapvető elvi okok miatt nem lehetséges a dolog, de eszembe jutott, hogy gyárilag nem lehetett volna könnyen kipattintható és mosható szűrő(ke)t tervezni a légbevezető nyílások elé?

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22319) KD6-3.7 válasza karmaresz (#22318) üzenetére


KD6-3.7
őstag

És szerinted ezzel a 12 éves gyerek akik nyomja a Fortnite-ot meg a Warzonet majd foglalkozik? Ez nem egy PC. Még mindig egy konzolrol beszéltek, amit behajint az ember a tv alá/mellé azt ennyi. Nagyon kis százalék vagytok ti, akiket ez érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#22320) Carlos Padre válasza karmaresz (#22318) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Sokat segít, ha tisztán tartod a lakást.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22321) Lackooo84 válasza Carlos Padre (#22317) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Isten őrizz. :DDD

The Truth is out there...

(#22322) karmaresz válasza Carlos Padre (#22320) üzenetére


karmaresz
senior tag

Hehe. :U
Kertvárosi rész, kisforgalmú utca, sok növény a kertben, hetente jön a takarító, heti háromszor megy a robotporszívó, mi is rendet tartunk, de ettől még por, kutyaszőr van. Jövőre tervezem, hogy befejezem a szellőztetőrendszer kialakítását, amibe többszintű szűrő kerül majd. A csövezés már megvan. Az majd talán lendít a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22323) F-ECT$ válasza Carlos Padre (#22320) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, de ha sok a levegőben a szálló por (ami jöhet az utcáról), akkor hiába tiszta a lakás.

Dive ever, work never.

(#22324) karmaresz válasza KD6-3.7 (#22319) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ne a 12 éves gyerek foglalkozzon vele, hanem a szülő. Pár havonta kivenni és kitakarítani nem lenne egy nagy kunszt, ahogy megtesszük szárítógéppel, porszívóval, autó légszűrővel, meg mindenhol, ahol az aktív légáramlás miatt megülhet a piszok és por.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22325) cyberkind válasza Carlos Padre (#22320) üzenetére


cyberkind
félisten

Persze, legjobb a steril műtőszoba! :K

Paranormal Cocktivity

(#22326) KD6-3.7 válasza karmaresz (#22324) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát bevallom én felnőtt fejjel sem foglalkoztam vele soha. Az, hogy porszívózáskor eszembe jutott, hogy beleszivok már a lukakba' az nem sok. Ennek így kell működnie. Ne keljen már mindennel foglalkoznom! Foglalkozok én a barátnőmmel, családommal meg a munkámmal. Meg a buzi konzolommal is ami csak a pénzt viszi?! Na ne...
Meg vegyek hozzá hepa filtert nem? Azt ha anyám kimossa én meg pont nyomnam a meccset a haverokkal suli után?

[ Szerkesztve ]

(#22327) karmaresz válasza KD6-3.7 (#22326) üzenetére


karmaresz
senior tag

Gondoltam, ez egyszerűbb és hatékonyabb megoldás lenne, mint a fedeleket minden alkalommal leszedve, a porgyűjtő lyukakat szívogatni. Anya meg meg tudja csinálni egy hétköznapi éjjel, mikor kisfia már alszik, ha az a büdös kölök ennyit nem képes megtenni cserébe a kétszázezres gépért. :U
De mindez nálam sem "first world problem", csak bedobtam a gondolatot, mert látom, sokakat érdekel a téma. Úgy tűnik, van aki ráharapott a gumicsontra. :P

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22328) Madwe válasza karmaresz (#22324) üzenetére


Madwe
nagyúr

Meglepődnél mekkora % nem teszi meg azáltalad felsoroltalnál sem :)

(#22329) KD6-3.7 válasza karmaresz (#22327) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ez is több részre bontható, van akit érdekel ez és van aki megvette 2013ban az 4et aztán azóta is ugyan ott áll és működik anélkül, hogy újra lett volna pásztázta vagy portalanitva. Ezzel a gumicsontos dumaval meg minden hülyeség alól ki lehet bújni. :R

(#22330) karmaresz válasza Madwe (#22328) üzenetére


karmaresz
senior tag

Sajnos sejtem. Én még a Pana plazmám hátlapját is leszedtem évente, mert a benne lévő ventik miatt abban is megült a por. Az egy jó órás meló volt. Ez a PS5 esetén meg negyedévente, porszívóval öt perc lenne. Évente meg mindenhol van egy-két olyan este, amikor átöblítés után megszáradhatna a szűrő nyugodtan. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22331) Kendek válasza Carlos Padre (#22316) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bár nem találtam róla pontos infót, de valószínűbb, hogy a PS5-ben nem is QLC, hanem TLC NAND chipeket alkalmaznak. Már csak azért is, mert összesen hat darabot forrasztanak fel a 825 GB tárkapacitás eléréséhez, miközben a Samsung legmodernebb 3D V-NAND QLC chipjei egyenként tudnak 1-2 TB-ot.
Ha pedig TLC az SSD, az elméletben tízezer újraírást is bírhat, ami egy nagyságrenddel több mint a QLC esetén. Ami azt jelenti, hogy ha átlagban naponta telepítesz egy 100 GB-os játékot, akkor is ki kell bírnia több mint 100 évig. Akkor is ha belevesszük az egyéb dolgokat, vagyis pl. a frissítéseket, meg ha lesz ilyen Quick Resume jellegű funkció, akkor azt is.

<-ƘƘ->

(#22332) Moby válasza Kendek (#22331) üzenetére


Moby
addikt

3D TLC (Toshiba TH58LJT0T24BA4C).

(#22333) denx1992 válasza Kendek (#22331) üzenetére


denx1992
tag

Durva mit kibírnak ezek, hát a merevlemezek mehetnek a levesbe kb :DD

Nber tragédiája

(#22334) Kendek válasza Moby (#22332) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Specifikációját tekintve tényleg egyezik. Ha pedig ilyen TLC dolgozik a konzolban, akkor azt nagyon nem kell sajnálni, mert bőven bírni fogja. :)

<-ƘƘ->

(#22335) karmaresz válasza KD6-3.7 (#22329) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egy elméleti megoldást vetettem fel. Érveket írtam egy mosható, könnyen kezelhető szűrős megoldás mellett, de valódi ellenérvek helyett csak " takaríts többet", "ne kelljen márt" "buzi konzolt", "majd hepa filtert vegyek", meg "anya majd pont akkor takarítja, mikor haverokkal meccselek" szintű flame-eket kaptam. :R

Látom a szívedre vetted amit írtam. Nem sajnálom. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22336) RudY válasza Kendek (#22334) üzenetére


RudY
addikt

(#22337) Executioner válasza Kendek (#22331) üzenetére


Executioner
tag

Nagy kár, hogy az SSD-k általában nem a sok adatírásba pusztulnak bele. Hanem a vezérlőjük adja meg magát. Amennyiben ez bekövetkezik akkor minden ami a vezérlőhöz van forrasztva - jelenesetben a komplett PS5 - mehet az elektronikai hulladékgyűjtőbe. :(((

Exec

(#22338) Kendek válasza RudY (#22336) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, így tényleg tuti, hogy ez az. :R

(#22337) Executioner: A PS5-ben található vezérlőt nem kell annyira félteni. Egy sima SSD-hez képest jókora combos darab lesz, megfelelő hűtéssel. :)

<-ƘƘ->

(#22339) KD6-3.7 válasza karmaresz (#22335) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jaj dehogy vettem a szívemre, nem is akartam megsérteni senkit, de ez az ötlet...
" A konzolok új generációja! Tisztithato szűrővel!" Mekkora ficsőr lenne nem?! Ennek a kis-nagy dobozbak az a lenyege, hogy megvegye az ember aztán 7-8 évig ne is tudják róla csak vegyem a játékot és játsszák. Meg hogyan lehet majd kicserélni benne esetleg az SSD-t, hát persze! Vicc! :DDD
No offense! :R

(#22340) STC Speed válasza Kendek (#22331) üzenetére


STC Speed
őstag

Azért remélem tavasszal adnak ki 1,5 terás verziót a ps5 ből. Bővíteni lehet majd, vagy csak USB-n keresztül?

(#22341) RangerFox válasza STC Speed (#22340) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Lehet majd, de konkrét támogatott típusokról még nem tudni semmit.

(#22342) Wesder válasza STC Speed (#22340) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet majd bővíteni, amint megjelennek a megfelelő SSD-k.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22343) Kendek válasza STC Speed (#22340) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztosan lesz ilyen is, igazából technikailag már most is összehozható lenne a duplázott vagy akár a négyszer nagyobb tárhelyű változat is. De azért az kérdéses, hogy már jövő év elején lesz-e ilyen, tekintve, hogy egyelőre még az alapváltozatból sem tudnak megfelelő mennyiséget gyártatni.
Bővíteni hagyományos M.2 SSD-vel lehet majd, de csak adott típusokkal, amihez ad majd egy kompatibilitási listát a Sony. Ezek egyelőre elég drágának ígérkeznek, az 1 TB-os kb. a konzol árának a fele, a 2 pedig majd' a teljes ára. Idővel olcsóbbá válnak.
Az USB-s külső vinyó az opciós a BC játékok esetén, illetve elvileg a PS5-ös játékok csak tárolására is használható lesz (ami azt jelenti, hogy a futtatáshoz vissza kell másolni a belső SSD-re).

<-ƘƘ->

(#22344) Sordoran válasza STC Speed (#22340) üzenetére


Sordoran
addikt

Szerintem nem lesz itt nagyobb tárhelyű verzió, legfeljebb majd a PS5 pro vagy akármi is lesz a neve jön ki alapból nagyobbal. Mivel nem szimpla cserélhető háttértára van a gépnek, így jóval bonyolultabb nagyobb tárhely elhelyezése. (mármint megoldhatják, de felesleges energia befektetés nekik)
Eddig csak elég volt nagyobb HDD-t rakni bele, amit otthon is bárki megoldott. Itt viszont egyrészt ez bonyolultabb, másrészt most jóval drágább is a tárhely. 825 GB-os alap verzió 185ért, míg a kétszer nagyobb tárhelyű lenne kb. 270ezer, hiszen a Sony plusz hasznot szed be érte.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#22345) Madwe válasza Sordoran (#22344) üzenetére


Madwe
nagyúr

1-2 év távlatában felére eshet az ssd ára, akkor lehet jön ki nagyobb változat leváltva a jelenlegit, de h fél éven belül nem jön ahogy a kérdező remélte az szinte biztos, mert az valóban sokkal drágább lenne

(#22346) Kendek válasza Sordoran (#22344) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

6 darab chip van ráforrasztva az alaplapra, amiből létezik kétszer és négyszer akkora tárkapacitású változat is. Az elhelyezés annyiból áll, hogy a gyártósoron az adagolóban kicserélik a chipeket.

<-ƘƘ->

(#22347) Sordoran válasza Kendek (#22346) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem hiszek így se nagyon benne. Persze ha majd esnek az árak, akkor a Slim és Pro kaphat ilyet tényleg. Főleg ha sok kritikát kapnak majd a xbox-al szembeni kisebb tárhely miatt. Viszont a felár miatt még így se feltétlen fogja megérni, és olcsóbb lesz házilag bővíteni. (szerintem)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#22348) Moby válasza Sordoran (#22347) üzenetére


Moby
addikt

Mitől lenne olcsóbb megvenni 5 kereskedőn keresztül azt, amit a sony most is szabad szemmel is jól látható buktával árul a gépben? :D A házilag beszerelt SSD-ben szükségszerűen kifizeted a kontrollert is, ami amúgy a belső bővítésnél nem játszik, hiszen most is ott van benne.

[ Szerkesztve ]

(#22349) karmaresz válasza Sordoran (#22347) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerintem az Oodle Kraken miatt hamar ki fog derülni, hogy a kevesebb igazából nem is kevesebb, vagyis kb. ugyanaz a játékmennyiség fér fel erre a háttértárra is, mint az 1Tbyte-os Xbox Series X-re.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22350) Carlos Padre válasza karmaresz (#22349) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez igaz, de akkor majd az lesz, hogy jó, hogy ilyen jól tömörít, és annyi játék fér fel rá, mint egy 1terásra tömörítés nélkül , de mennyivel több férne fel ha nagyobb lenne az SSD.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.