Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) hombre[EU] válasza KaitouP (#22450) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem tudjuk

Life, Uh, Finds A Way

(#22452) karmaresz válasza KaitouP (#22450) üzenetére


karmaresz
senior tag

A 1440p-nek én is örülnék, nekem egy jó kompromisszum a 4K/alacsony és az 1080p/magas frame-rate között. Ilyen TV-vel, monitorral biztos használható lesz a gép, de a natív támogatásról eddig nem láttam semmi konkrétumot.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22453) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

(#22454) Kendek válasza karmaresz (#22452) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Két külön dologról beszéltek. FHD-tól FUHD-ig bármilyen tetszőleges köztes felbontásban számolhatnak a játékok, tehát nincs olyan megkötés, hogy 4K/alacsony vagy 1080p/magas frame-rate. Viszont HDMI kimeneti felbontásnak HD, FHD, UHD és FUHD opciós csak (mert a tévéknél ez a támogatott), ezekre fel- vagy leskálázza a konzol a számolt képet. Sokaknak azért hiányzik a FHD és UHD közé eső 1440p, mert a monitoroknál ez általános natív felbontás. De egyelőre nincs olyan infó, hogy ezt, vagy a 16:9-nél eltérő (ultraszéles) képarányokat támogatná majd a PS5. Valószínűleg nem fogja.

<-ƘƘ->

(#22455) KaitouP válasza Kendek (#22454) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Én a kimeneti felbontásról beszélek, de szerintem a kolléga is erre gondolt. Mindenesetre jó lenne valamit pontosan nyilatkoznia ez ügyben is a Sony-nak. Vennék új monitort, a PC és a PS4/PS5 is erre van/lenne rákötve, PC miatt a 4K nem lehetőség, viszont azt azért jó lenne tudni hogy 1440p vagy FHD legyen az új jövevény.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#22456) erahurka válasza undercover (#22396) üzenetére


erahurka
félisten

Aki olyan hülye hogy 350-et ad érte az meg is érdemli hogy lehúzzák.

(#22457) Kendek válasza KaitouP (#22455) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha arra gondolt, akkor az első mondata teljesen értelmetlen.
Az 1440p kimeneti felbontás esélye nagyon-nagyon alacsony, én nem számítanék rá. De amúgy nem is értem, hogy ez most miért kérdéses a PS5 esetén, hiszen ha akarták volna akkor már a PS4-nél is bevezethették volna. Nincs neki semmilyen technikai akadálya, egyszerűen csak a tévéket támogatják, a monitorokat pedig ilyen szinten nem.

<-ƘƘ->

(#22458) karmaresz válasza Kendek (#22457) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha jól tudom, az XBOX támogatja az 1440p-t. Arra gondoltam, hogy ha 4K mellett egy játék 30 frame-et tudna stabilan, akkor ha lenne 1440p, úgy azzal nagyjából lehetne a 60 fps-t hozni ugyanazon effektekkel, és mégiscsak magasabb felbontás, mint a "sima" Full HD. Ráadásul gondolom, hogy a játékosok egy mérhető százaléka használ 1440p-s monitort még PS5-höz is. Ha butaságot írtam, szóljatok.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22459) KaitouP válasza Kendek (#22457) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

És ez pont abból kifolyólag teljesen érthetetlen, hogy - feltételezem - nem telne semmibe támogatottá tenni ezt a kimeneti felbontást.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#22460) myckey válasza karmaresz (#22458) üzenetére


myckey
veterán

Azért találták ki ezt a topicot, hogy megbeszéljük az ilyen dolgokat.
Én is használnám az 1440P monitort a PS5 höz, majd.

Én azt se bánom ha a 4K/30 vagy fene tudja mennyi fps profilt engedélyezi 1440p re.
Csak nem kelljen 1080P re visszarakni a megjelenítőt, ha már ilyen meg olyan gémer meg kutyafüle.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#22461) Steve1207 válasza Kendek (#22457) üzenetére


Steve1207
veterán

Már a Pro-nál is 4k-ban ki tudta tolni a konzol 1440p-s kijelzőre, régebben linkeltem videót róla, hogy valaki tesztelte yt-on. Amúgy értelmetlen ezzel vesződniük, amikor a csapból is a 4k folyik, framerate se lenne más hozzá képest.
Én pl előszeretettel néztem korábban fullhd tv-n is 4k tartalmakat (rosszabb bitrate mellett), mert szebbnek hatott még így is, natív felbontás ide vagy oda. Játéknál is inkább előny, mint hátrány a megjelenítést nézve.

.

(#22462) myckey válasza Steve1207 (#22461) üzenetére


myckey
veterán

Akkor Te voltál az...már nem emlékeztem, csak hogy volt egy ilyen jellegű hsz.
Jó lesz az is, csak ne visszafele kelljen lépni.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#22463) Kendek válasza karmaresz (#22458) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amire gondolsz, vagyis, hogy egy játék 1440p-ben (illetve FHD és UHD között bármilyen felbontáson) számoljon a magasabb fps érdekében, nem függ a ráaggatott kijelzőtől (ez már most is működik PS4 Pro esetén). Tehát a 60 fps meg lehet FHD, UHD és FUHD kimenettel is, és skálázva lesz a kép. A többieknek azzal van a baja, hogy a HDMI kimeneti felbontásánál nem opciós az 1440p, vagyis ha maga a kijelző nem fogad UHD-t amit le tud skálázni, akkor FHD-t fog kapni és felskálázza (ami a kép minőségromlásával jár).

<-ƘƘ->

(#22464) Steve1207 válasza myckey (#22462) üzenetére


Steve1207
veterán

Előszedtem a videót, de itt is írja egy srác, hogy sima downscale van 4k-ról.

.

(#22465) vonSux


vonSux
őstag

Nem sieti el a Sony a PS5-höz ajánlott tv szériájának 4k 120fps updatejét. Ráér az adott esetben tavasszal is.

(#22466) S e t h válasza erahurka (#22456) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vagy szimplán van annyi pénze és megteheti.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22467) Citroware válasza vonSux (#22465) üzenetére


Citroware
addikt

Én már annak is örülnék, ha 60fps-sel mennének a játékok.

(#22468) karmaresz válasza Kendek (#22463) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ez tiszta sor. Ha rosszul fogalmaztam, akkor szorri.
Én egy natív 1440p-s módot várnék, amit akár 4K TV-n is választhatnék a sztenderd 4K/1080p mellett. Ezt élvezhetnék azok is akik 1440p-s monitorral rendelkeznek, - így nem kellene feleslegesen magas felbontásról "visszabutítatni" a grafikát, vagy az alacsonyabb felbontásról felskáláznia a kijelzőnek- meg azok is, akik 4K-s megjelenítőt használnak tolják, de a maximális felbontásból áldoznának a magasabb frame rate, vagy több/jobb effekt oltárán.
Remélem, így már nem félreérthető amit írtam. :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22469) Citroware válasza karmaresz (#22468) üzenetére


Citroware
addikt

1080p-ről szebben skáláz fel 4K-ra, mert a pixelek számának aránya egész számmal osztható, így nem lesznek "félresikerült" pixelek, mint az 1440p-s anyaggal 4K megjelenítőn.
Ezt sajátszeműleg tapasztaltam azzal, amikor a PC-mről streameltem ki a képet a 4K TV-re. 1080p-ről nem volt rosszabb mint 1440p-ről, de még lehet, hogy jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#22470) karmaresz válasza Citroware (#22469) üzenetére


karmaresz
senior tag

Köszi, ez érdekes. Nálam még kérdés, hogy mondjuk egy DLNA stream mit is tud egy dedikált HDMI kábelhez képest. Tesztelek majd én is egyet, mert van FHD, 1440p meg 4K kijelző is itthon, de így még nem néztem meg.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22471) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

PS5 "Limited Edition" kiadások mikorra várhatók? Jövő év nyár , vagy előbb? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22472) karmaresz válasza MaxxDamage (#22471) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egyelőre egy "aranyáron" mért arany verzió kivételével tudtommal nincs semmi konkrétum. Ami viszont jó, hogy a cserélhető fedlapok miatt mindegyik gép egyedivé tehető. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22473) Carlos Padre válasza Citroware (#22469) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nekem olyan 4k monitorom volt korábban, ami csak 4k 30hz-t tudott, úgyhogy a PS nem volt hajlandó csak 1080p-ben működni vele. Tanusíthatom, hogy nem nagyon lehetett felfedezni a különbséget közte ez a 4k tévé közt. Úgyhogy szerintem jobb választás egy 4k monitor 1080p-ben meghajtva mint egy 1440p ami sehogy sem passzol.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22474) karmaresz


karmaresz
senior tag

Bár nem annyira friss és ropogós, de akinek tetszett a Black Myth: Wu Kong, annak itt egy, a háttértörténetet bemutató videó, elég autentikusnak tűnő forrásból: [link]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22475) Wesder


Wesder
félisten

15.-én UI vàeható.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22476) hombre[EU] válasza MaxxDamage (#22471) üzenetére


hombre[EU]
veterán

November 12, egy hónap múlva :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#22477) oriic válasza Wesder (#22475) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Komoly, hogy Burger King reklámmal teaselik ezt. (Ha tényleg akkor jön UI)

Live-Die-Respawn

(#22478) felixo válasza MaxxDamage (#22471) üzenetére


felixo
őstag

Még normál sem nagyon lesz, nem hogy limited edition. :O
Vagyis a normál a limited edition. :O

Redmi Note 9

(#22479) .LnB válasza oriic (#22477) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Remélem, hogy nem adtak el reklámfelületeket az UI-ban. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22480) EnterR válasza .LnB (#22479) üzenetére


EnterR
veterán

Remélem igen.
;]

PSN ID: marquuard

(#22481) hombre[EU] válasza .LnB (#22479) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az nagyon béna lenne..fúúj :D

Life, Uh, Finds A Way

(#22482) .LnB válasza hombre[EU] (#22481) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mondjuk én kíváncsi leszek azért rá, hogy ez tényleg az UI reveal lesz e. Mert nem sokatmondó az a kis videó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22483) kriszpontaz válasza oriic (#22477) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem szokták egységesíteni az UI-t az előző gennel? Gondolok itt arra, hogy a PS4 nem kap ráncfelvarrást a PS5 mintájára?

(#22484) Moby válasza kriszpontaz (#22483) üzenetére


Moby
addikt

Eddig ilyenre nem volt példa.

(#22485) ldave válasza kriszpontaz (#22483) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, hogy lenne ilyen, a PS3 is maradt a saját eredeti UI mentén a PS4 megjelenése után.

A Slime draws near! Command?

(#22486) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv mindenkinek! Lassan aktuális (lehet) a PS5 ezért úgy gondoltam benézek miről folyik a diskurzus. :)
Úgy tűnik itt is ellátási problémák várhatóak (csakúgy mint az új VGA-k esetén, és ami ott folyik az tragikommédiába illő) de legalább nem lett emiatt túlárazva (egyelőre). Azt lehet-e tudni, hogy a megjelenést követően várható a teszt a gépről?

(#22487) Szilágyi84 válasza szasanyi (#22486) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

1000% hogy lesz de még lehet megjelenés előtt is megkapják a majmok de ha mégse mi akkor is okosabbak leszünk mivel nálunk 1 héttel később indul mint máshol szóval az alatt biztos rengeteg teszt videó beszámoló fikázás és nyáladzás lesz bőven.

(#22488) hombre[EU] válasza .LnB (#22482) üzenetére


hombre[EU]
veterán

lehet csak burger king-ps5 nyereményjáték :)

Life, Uh, Finds A Way

(#22489) Deck válasza Szilágyi84 (#22487) üzenetére


Deck
titán

Milyen majmok?

PS5

(#22490) Szilágyi84 válasza Deck (#22489) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

YouTube hírességeket akartam írni csak így gyorsabb volt...

(#22491) MaxxDamage válasza karmaresz (#22472) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Olyan nem érdekel, mert tök felesleges "pénz" kidobás. :D

(#22476) hombre[EU] + (#22478) felixo :
Köszi a válaszokat. Volt XboX 360 MW3 Limited Edition 2 Controlleres verzióm (újként vettem még a "konzolokszervize"-nél ami mára már "playitstore" lett), bár pár hét után elcseréltem laptopra. ;]
Gondolkodom egy PS5 -n mert inkább egy konzol, mint 1-1.5M egy "Gamer" laposért (majd 1+év múlva) az általam évi 1 max. 2 Game egy komoly Gamer lapost nem éri meg venni, jelenlegi meg kiszolgál évekig itthoni felhasználásra.

Elvileg (USB-s) bill. és egér csatlakoztatása/használata megoldható lesz, vagy rosszul gondolom?
TV az van 55" OLED 4K 120Hz 1MS G-Sync HDMI 2.1 /szóval a HDMI 2.1és a 120Hz ki lenne használva/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22492) Madwe válasza MaxxDamage (#22491) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ps4hez is lehet bill egeret csatolni, lekezeli. Az viszont hogy játékban használhatod e az adott címtől függ, de ez ritka (pl fortnite és codban megy, de akkor multiban is egeresekkel rak össze, ha partiban vagy kontrolleresekkel, ők is egeresek ellen mennek pl)

(#22493) szasanyi válasza Szilágyi84 (#22487) üzenetére


szasanyi
félisten

Valami ilyesmiben bíztam, ti. én pontosan szeretném tudni mit adnak 185k-ért - egyrészt mert az nem aprópénz, másrészt a játékok baromi drágák lesznek szóval tényleg jónak kell lennie ahhoz, hogy megvegyem.. Hangos és/vagy meleg gépet biztosan nem szeretnék, illetve rendkívűl kíváncsi vok mi (és hogyan!) teljesúl játékok alatt a 4K@60FPS marketingből mivel azt az előző RTX2080-as kártyám sem tudta ami önmagában többet fogyasztott és többe is került (nem is kicsivel).

(#22494) erahurka válasza oriic (#22477) üzenetére


erahurka
félisten

Mi ez a Burger King PS5 téma? :D

(#22495) ImACeltic válasza erahurka (#22494) üzenetére


ImACeltic
őstag

Teaserelték a boot hangot, ebből következtetünk arra, hogy UI leleplezés jön holnap után.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#22496) karmaresz válasza szasanyi (#22493) üzenetére


karmaresz
senior tag

A hűtéssel szinte biztos nem lesz gond. Volt már tear-down videó, ami alapján most központi szerepet kapott ennek tervezése. Óriási, láthatóan okosan megtervezett hűtőbordát és ennek megfelelő méreteket kapott a gép. ráadásul ez az első consumer eszköz, ahol a hatékony hővezetéshez folyékony fémet használtak. Az japán hands-on beszámolók is halk, hűvös gépről érkeztek.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22497) szasanyi válasza karmaresz (#22496) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, azt megnéztem. Jónak tűnik valóban, de az még nem garancia a hatékony és halk működésre (arról meg - ha jól tudom még - nincs pontos infó). Azt is kellene tudni - ami szintén nem is mert -, hogy mennyi melegszenek amiket hűtenie kell, és fontos milyen a kapcsolat a hőátadó felület és a hűtő között. Ezek az adatok várhatóan csak a megjelenés után válnak ismeretté. És remélem a SONY minőségellenőrző rendszere jól funkcionál, és nem lesz szórás (e téren sem).

(#22498) Frod válasza karmaresz (#22496) üzenetére


Frod
addikt

Nem vonom kétségbe azt amit mondasz, hogy ezúttal okosan megtervezett hűtésű gép lesz, de: "A japán hands-on beszámolók is halk, hűvös gépről érkeztek."

Az ugye nyilvánvaló mindenkinek, hogy sosem az első pár napban/hétben volt probléma ezzel...

Do you see the white shadow?

(#22499) MaxxDamage válasza Madwe (#22492) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, ezt jó tudni :R
GTA5/6 gondolom meg fogja kapni a bill./egér támogatást?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22500) Moby válasza erahurka (#22494) üzenetére


Moby
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.