Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147601) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Days Gone-ban lassan ott tartok, ahol abbahagytam Steam Deck-en, ott hagytam abba, amikor Piásnak amputálni kellett a karját. Egész gyorsan elértem, bár érzésem szerint nem rohantam. Csak szerintem az volt, hogy már rutinosabban oldottam meg a dolgokat. De összességében másodjára sokkal jobban élveztem a dolgot PS-en, köszönhetően a 60fps-nek és a mocskos szép grafikának. Tegnap is ámultam pl hogy Piás homlokán csurog a verejték vagy hogy a víz milyen szépen tükröződik, vagy az esőcseppek az aszfalton. És közben azon gondolkodom milyen szép hely lehetett ez, mielőtt kitört a balhé. Imádom. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#147602) markknight válasza bexinho23 (#147600) üzenetére


markknight
veterán

Nem tudom észrevetted-e, de elég nagy a recesszió világszinten. Sok stúdió azért küzd, hogy ne menjenek a levesbe.

(#147603) TrishtanAG válasza markknight (#147602) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

off: Epictől most rúgtak ki 900 embert, akikből 300-an az engine-en dolgozó részleg tagjai voltak (és valszeg nem marketingesek meg HR-esek :( ). Egyre nagyobb lesz az a recesszió :(

[ Szerkesztve ]

www.adventuregames.hu

(#147604) bexinho23 válasza markknight (#147602) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi, hogy felvilágosítottál, fogalmam sem volt a recesszióról /s
De gondolom a gazdasági nehézségek tavasszal is megvoltak, amikor bejelentették az októberi megjelenést. Mindenesetre az, hogy eltolták fél évvel (pontos dátum nincs is) és nem tudják még hónapokig értékesíteni (ha nem vesszük ide a pre-ordert), biztosan nem segít pénzügyileg egy cégnek.

[ Szerkesztve ]

(#147605) markknight válasza bexinho23 (#147604) üzenetére


markknight
veterán

Gondolom minél több pénzt akartak felnyalni, hogy lehessen miből és hogyé finanszírozni, hogy októberben kiadható legyen. A GTA megjelenése felől szerintem ne legyen kétséged, ott gennyesre keresték magukat az évek alatt, óriásit fog szólni ha megérkezik. 10 éve nem jött új GTA, erre nem volt példa korábban. Óramű pontossággal be fog esni és mindent letarol. Ámen!

(#147606) bexinho23 válasza markknight (#147605) üzenetére


bexinho23
őstag

Aha... gondolom azóta elfelejtetted, hogy a GTA5 és a RDR2 is csúsztatva volt az eredeti megjelenési dátumhoz képest annak idején. Ráadásul pont a TakeTwo ne játszaná meg ezt a pre-order-es folyamatot? Meglepődnék.

"Gondolom minél több pénzt akartak felnyalni, hogy lehessen miből és hogyé finanszírozni, hogy októberben kiadható legyen."
Én is így látom, ezt írtam is. De ez azért pofátlanság. Mára pedig annyira megszokott lett ez az eljárás, hogy szinte már minden kiadó él ezzel.
A PS3-as és PS4-es korszakban nem emlékszem ilyenekre. Lehet előfordult, de nem ilyen arányban. Ma már azon lepődik meg az ember, ha egy játék az előre ígért időpontban megjelenik (Dead Space remake).

[ Szerkesztve ]

(#147607) 30z.Samu válasza bexinho23 (#147606) üzenetére


30z.Samu
félisten

RDR2-höz nem akarnak legalább egy 60fps patch-et kiadni? Grafikával szerintem továbbra sincs semmi probléma. Sőt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#147608) lo_jo válasza bexinho23 (#147600) üzenetére


lo_jo
senior tag

A teljes IT ipar, benne a játékiparral, nagyon nagy része így működik. Alapvetően az agile használja a csirkék és disznók analógiát, de ezekre a sok éves waterfall projectekre is megállja a helyét.

A csirkék (jelen esetben a kiadó C-suite emberei, részvényesek, stb) nem a saját bőrüket viszik a vásárra (vagyis de, de általában ők nem egy lapra tesznek fel mindent), "csak tojnak", ami elengedhetetlen a bacon and eggs reggelihez, de ők döntenek a megjelenési dátumról, a disznók (dev team, beleértve az íróktól kezdve a QAig mindenkit) sokkal jobban benne vannak a project napi folyásában, sokkal inkább érdekelt a sikerességben, esetleg adhatnak inputot a csirkék döntéseihez, de azok nem feltétlenül hallgatnak rájuk. A fejlesztők általában már sokkal hamarabb tudják, hogy csúszás lesz, de nem ők kommunikálnak, nem ők döntenek, hogy milyen állapotban kerül ki, ők csak szólnak, hogy esélytelen tartani a határidőt.

Másik analógiával élve, a nagy kiadók alatti játékfejlesztés az a zeneszerző, akit nagyon köt a határidő, mert indul a marketingkampány és ha a fene fenét eszik, neki akkor is produkálni kell egy reklámzenét a határidőre. Az indie (nem feltétlenül méret, hanem a független kiadás miatt) pedig az a zenekar, aki elvonul a stúdióba, játszanak a hangszereken, együtt dolgoznak a producerrel és hangmérnökkel, majd kiadják, amikor úgy érzik, hogy készen van a lemez. Persze nekik nem áll rendelkezésükre akkora háttér és nem fogja senki állni a költségeiket, amíg nincs a lemezből bevétel, míg a médiaügynökségen dolgozó zeneszerző havi fixet kap, azokban a hónapokban is, amikor csak 1 dalt írt, meg azokban is, amikor 8-at.

(#147609) F-ECT$ válasza 30z.Samu (#147607) üzenetére


F-ECT$
titán

Majd egy remastert $60-ért.

Dive ever, work never.

(#147610) ribizly válasza 30z.Samu (#147607) üzenetére


ribizly
veterán

Dehogynem. Csak 70 Euro lesz az ara. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#147611) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jogos jogos! Én kérek elnézést, hogy erre nem gondoltam. :C

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#147612) bexinho23 válasza 30z.Samu (#147607) üzenetére


bexinho23
őstag

Nyáron játszottam végig negyedjére, de biztosan végig tolnám újra ráncfelvarrottan. De nem reménykedem egy ilyen patch-ben.

(#147613) rodman73


rodman73
aktív tag

Nemrég vettem egy ps5-t, nem tudom pontosan melyik típus, de valószinű valamelyik első szériás lehet, alapjáraton van egy fura hangja a gépnek. Ha cserélek benne ventit ez megszűnik? Létezik bele halkabb venti?

Előre is köszi a segítséget. :R

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#147614) .LnB válasza 30z.Samu (#147607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

60fps-es RDR2 patch. Az de cép vóna' főnök! [link]
Minden évben azt kérem karácsonyra, de hiába. :DDD

#147609F-ECT$
Eskü azt se bánnám már.. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#147615) tboy93


tboy93
nagyúr

A Resi5 coopozás után (első resi élmény) ugy döntöttem tegnap, hogy ha már megvan elkezdem a Resi7-et. Hát, egészen más élmény :D 1.5 óra játék utan olyan gyomorgöcsöm lett, hogy inkabb elmentem aludni.

(#147616) RangerFox válasza rodman73 (#147613) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Coil whine?

(#147617) 30z.Samu válasza .LnB (#147614) üzenetére


30z.Samu
félisten

-Hol a patch, Főnök?
-Ott van a bozótba, szedd össze fele! :D

Sic Parvis Magna

(#147618) RangerFox válasza tboy93 (#147615) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

VR-ban nég parább :C

(#147619) rodman73 válasza RangerFox (#147616) üzenetére


rodman73
aktív tag

Szerintem az lesz, igen. Létezik utángyártott, jobb minőségű fan vagy esetleg az újabb modellét be lehet rakni módosítás nélkül? Vagy vízhűtés a ps5-höz? :DDD

Vagy a legegyszerűbb ha fülesben játszom és veszek majd egy újabb modellt? Akár Pro :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#147620) RangerFox válasza rodman73 (#147619) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Az nem a venti hangja, és normális.

(#147621) tboy93 válasza RangerFox (#147618) üzenetére


tboy93
nagyúr

Á. Ahhoz még szoknom kell a műfajt :D

(#147622) TrishtanAG válasza rodman73 (#147619) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

A táp csinálja terheléskor, azt meg max szervizben cserélik :O .

www.adventuregames.hu

(#147623) GEIL


GEIL
addikt

Mondjuk aki PC után jött PS5-re, annak kb fel sem tűnik.... :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#147624) rodman73 válasza GEIL (#147623) üzenetére


rodman73
aktív tag

Az a baj mikor este tudnék játszani, mindenki alszik és engem zavar. :D de akkor max veszek egy fülest majd ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#147625) F-ECT$ válasza rodman73 (#147624) üzenetére


F-ECT$
titán

Ki kell fogni sajnos. Ez enyém teljesen hangtalan, de a haveré hangosabb. A füles egyébként nem árt, ha alszik a család, főleg ha valamilyen akciódúsabb játékkal játszol :)

Dive ever, work never.

(#147626) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Wars KotoR Remake hivatalos trailer állítólag privát videóvá lett rakva, egyből jött pletyka hogy lehet elkaszaltak.

Live-Die-Respawn

(#147627) opr válasza oriic (#147626) üzenetére


opr
veterán

Embracer, ott most bármi lehet. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#147628) 30z.Samu válasza F-ECT$ (#147625) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fülessel alapvetően is jobb játszani bármit. :K

Sic Parvis Magna

(#147629) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mobil app-ban hol tudom megnézni, hogy mennyi pénz van még a wallet-emben?

(#147630) GEIL


GEIL
addikt

Walleten lévő "pénzből" már lehet venni + -t ? :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#147631) LÁZ válasza GEIL (#147630) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem eddig is lehetett, mert ha volt rajta akárcsak 1ft is, onnan vonta le először ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#147632) markknight válasza oriic (#147626) üzenetére


markknight
veterán

De, hogy ilyenre honnan jönnek rá? :D Van aki minden egyes nap megnézi a trailert?

(#147633) F-ECT$ válasza markknight (#147632) üzenetére


F-ECT$
titán

Az emberiség egyik legnagyobb ereje, hogy sokan vagyunk, és jól kommunikálunk. Így nem kell mindenkinek mindent észben tartania / ellenőriznie, úgyis lesz valaki, aki megcsinálja, és szól ha valami rendelleneset lát :K

Dive ever, work never.

(#147634) wolf13 válasza Sanyi.mTs (#147629) üzenetére


wolf13
őstag

Store icon (középső). 3 csík jobb felül. Ott menübe fizetési módok.

(#147635) dezfafara81


dezfafara81
csendes tag

Sziasztok!
Érdemes már elkezdeni PS5-ön a Cyberpunk 2077 Phantom Liberty-t? Már 1x végigvittem régen, de halogatom a bugok miatt... Meg gondolkozok, hogy érdemes-e új karaktert indítani vagy nem gond a régit folytatni... Végigvitte már valaki, nincs olyan hiba, amely miatt nem lehet továbbmenni? Illetve mennyi lett így együtt a játék teljes mérete?
Köszönöm előre is!

(#147636) Wesder válasza dezfafara81 (#147635) üzenetére


Wesder
félisten

Igen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#147637) F-ECT$ válasza dezfafara81 (#147635) üzenetére


F-ECT$
titán

Én azt olvastam, hogy annyi minden változott, hogy ha időd engedi, akkor érdemes új karaktert is indítani.

Dive ever, work never.

(#147638) Elderath válasza dezfafara81 (#147635) üzenetére


Elderath
őstag

Pont most olvastam, hogy jön patch hamarosan, ami javít bugokat meg performancet dogtownba. Én azt megvárnám, mert dogtownba sokszor nem 60 és még tearingel is a városközpontba... Persze, hogy megint post launch után jön ez is, mert semmi se jó releasere. Nem tudom minek vásárlok day 1 játékot még mindig...

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#147639) Kendek válasza Elderath (#147638) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az jó lesz, mert nálam most állandósult egy képhibával társított háttérzaj, és közben folyamatosan rezeg a kontroller is. Olvastam, hogy egy szerencsétlen válasz volt a kiváltó oka, de két nappal ezelőtti a megelőző mentésem, így az nem opció. Pedig most már baromira zavaró. Elvileg a Brendan-os (vending machine) küldetések végrehajtása is megoldja, viszont hiába mentem oda, épp egy karbantartó fazon volt ott, és nem tudtam interakcióba lépni.
Ezen kívül egy-két olyan bug volt, amiket kilépés és a mentett állás visszatöltése oldott meg.

<-ƘƘ->

(#147640) Elderath válasza Kendek (#147639) üzenetére


Elderath
őstag

A játék még mindig egy bugfeszt. AI még mindig totál béna, ha útkeresésről van szó. Nekem volt olyan bug, hogy a bal kezembe ottragadt egy kiálló cigaretta és marhára illuzió romboló volt átvezetőknél... Egyszer gondolt egyet és eltűnt, utána megint visszajött a bug, de megint eltűnt. Nem csoda, hogy kukázzák ezt az enginet bármennyire is jól néz ki

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#147641) miami válasza Kendek (#147639) üzenetére


miami
csendes tag

Nekem egy crash volt, illetve a El Capitan kocsis küldinél egyszer nem nyilt ki a kapu Dogtownból kifelé.

(#147642) markknight


markknight
veterán

Van a Cyberpunkban egy olyan opció amivel be tudom hívni a PC-s mentéseimet.

Mi van akkor ha a Phantom Liberty-t valaki PC-n veszi meg, ment egyet majd betölti PS-en a PC-s mentését, ahol nem vette meg a DLC-t?

(#147643) Kendek válasza markknight (#147642) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valami hibát biztosan kiírna, ha egyszer hiányoznak a DLC fájljai, meg hozzá a licenc is.
Olyat már tapasztaltam más játéknál, hogy nem töltött be olyan mentést, ami telepítetlen tartalomra hivatkozott. Ilyenkor egyszerűen használhatatlan az adott mentés, mindaddig, amíg a tartalom telepítésre nem kerül, illetve amíg hiányoznak a licencek.

<-ƘƘ->

(#147644) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#147645) Wesder válasza oriic (#147644) üzenetére


Wesder
félisten

Lesz èrtelme mèg játszani vele?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#147646) Mezcal válasza oriic (#147644) üzenetére


Mezcal
addikt

A GT 5-6-ot sokkal hamarabb lőtték ki, de ez még így is meglepő. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#147647) marinea2 válasza .LnB (#147614) üzenetére


marinea2
addikt

En ezert epitettem egy PC-t, igaz meg nem alltam neki az RDR2-nek de a magyar GoW-ot most fogom befejezni :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#147648) 30z.Samu válasza marinea2 (#147647) üzenetére


30z.Samu
félisten

GoW-ot még letoltan Steam Deck-en, zseniális lett a szinkron. :C

Sic Parvis Magna

(#147649) markknight válasza 30z.Samu (#147648) üzenetére


markknight
veterán

Milyen furi amúgy a geek közösség :D Ha sorozat lett volna a GoW-ból, ugyanilyen minőségű szinkronnal, az szét lett volna savazva.

(#147650) F-ECT$ válasza markknight (#147649) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért nem mindegy hogy egy rajongói munkát vagy egy hivatalos szinkront minősítesz.

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.