Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94601) Tikakukac válasza T_Stark (#94600) üzenetére


Tikakukac
titán

Az ott olaj és víz keveréke.

Amit tennék: szelepfedél le és teljes kitakarítás, minden járatot átmosni és kifújni. Utána jöhet az összes kartergázos csövecske. Majd a pillangószelep is úgy ahogy van. Kegyetlen sok mocsok lehet benne, eldugult a visszavezető és most folyik orrán-száján.
Nyilván a szívósor is agyig lenne amúgy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94602) Janou válasza Tikakukac (#94597) üzenetére


Janou
őstag

Bocsi, még egy kérdés. Ugye van egy hibakódom. Ez alapján lehet hiba magával az ECU-val, vagy netán a ventilátor rossz, esetleg az előtét vagy még 1-2 dolog mint mondjuk a relé. Ilyenkor először el kell vinnem egy normális szervizbe ahol megnézik hogy minek van baja és utána ha az ECU a hibás elviszem pl. egy ilyen helyre? [link] [link]
Esetleg tud valaki megbízható szervizt Budapesten vagy Dunaharasztiban? (nyilván olyat ami nem horror áron dolgozik) Bocsi de még nem volt olyan kocsim ami hibakódot dobott, így fogalmam sincs mi a teendő.

(#94603) Tikakukac válasza Janou (#94602) üzenetére


Tikakukac
titán

Huha. Na. 2 dolog lesz ez. Egyik fele azon Opel motorok amik híresen ECU bajosak. Itt egy pár mérés után kiderül, hogy mi a pálya. Ha ECU akkor javítás. Ha nem, akkor minden más. De ehhez majd kellenek pontos számok, mérések stb.

Első körben értelmes szerelőt keress.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94604) Janou válasza Tikakukac (#94603) üzenetére


Janou
őstag

Az nem lesz egyszerű :D Csak trógereket ismerek, de abból nem is egyet. :D

(#94605) Tikakukac válasza Janou (#94604) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen ez a popszakma manapság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94606) kijan79


kijan79
újonc

Sziasztok! Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy J Astra 1.4 es (A14NET) turbó motor vezérlés oldali főtengely szimering cseréhez meg kell bontani a vezérlést?

(#94607) OPiiPO válasza OPiiPO (#94341) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali

- Tansapka rögzítő zsinórt tudok külön venni vagy csak tanksapkával együtt?
- Motor laza tisztitására mit javasoltok? Motormosásra nem akarom vinni, csak kis felületi tisztításra lenne szükség, semmi olajsár nincs.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94608) Tikakukac válasza OPiiPO (#94607) üzenetére


Tikakukac
titán

Brigéciol. Váltót és motor oldalát takarítottam. Tökéletes rá. Kis víz és ecset és szépen lehet pacsmagolni. Ha már majdnem tiszta akkor kis spray vízzel és levegőt neki. Done.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94609) OPiiPO válasza Tikakukac (#94608) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94610) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Na most picit úrrá lett rajtam a pánik. Az automata váltónál tapasztalok általam problémának vélt jelenséget. Az érdekesség, hogy nem mindig csinálja, csak úgy hébe-hóba. Pl. 100 km alatt 2-szer tapasztaltam.

Hiba: Ránt egyet fokozatváltás közben. Ahogy megfigyeltem, amikor 2-ből 4-be vált, akkor csinálja. Furcsa. Természetesen ezt eddig nem csinálta. Mai napon vettem észre. Holnap diagolunk, mert ránéz barátom. Szerintetek?

Annyit hozzátennék, hogy áttettem "manuálba" és végigváltottam 1-5-ig és 5-1-ig többször is és semmi. Nem értem. Okosítsatok fel! :O

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94611) Petyyyyy válasza Carlytoo (#94610) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az ilyen rántásokat ritkán látni viszont hibakódként amennyire tudom - meg kell jegyezni: olyan nagyon nem tudom azért. :D
Nem hatos váltó van az Y30 mögé akasztva?
Olajcserét szoktak javasolni, de inkább csúszásra. Ha mondjuk nagyobb csúszás van: pl rálépsz és elforog, majd a következő fokozatban is leforog, akkor annak a fokozatnak a szelepe van oda, azt kell cserélni.
Worst case - szeleptömb.
Ha egyszer véletlen BP-n jársz, sikotls.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#94612) Carlytoo válasza Petyyyyy (#94611) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Bármikor járhatok BP-.n :D

öt gangos.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94613) steve1021


steve1021
csendes tag

Nálam valami véget ért.Még mielőtt megkérdezitek igen a bontóba megy.
Sajna 4 év kínszenvedés elég volt és feladtam a harcot.
#soha többet diselt#
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#94614) Petyyyyy válasza Carlytoo (#94612) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hamarosan úgyis itt a következő topik/autós tali. :)

steve1021 - Szomorú kép.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#94615) athomi válasza ntomka (#94599) üzenetére


athomi
veterán

És a titkos menübe lévő hőfok mennyire volt szinkronba az OBD-sel?

(#94616) ntomka válasza athomi (#94615) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt nem szoktam piszkálni, azért van az obd. Meg tartok attól, hogy beragadt nála valami és szívja az akksit, sokféle panaszkodnak erre.

ツ Headphones on - World off

(#94617) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Ebben valaki tudna segíteni? Van aki tapasztalt már hasonlót?

(#94618) Carlytoo válasza Bitpalace (#94617) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Hogyan tudom leellenőriztetni nem horror összegből, hogybaz autón történt-e teljesítmény vagy fogyasztás optimalizálás?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94619) Bitpalace válasza Carlytoo (#94618) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Hogy micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#94620) Tikakukac válasza Carlytoo (#94618) üzenetére


Tikakukac
titán

Csipsztuning? Hát basszus nem te írtad, hogy még donor autód is van? Csak érted akkor a típust :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94621) Carlytoo válasza Tikakukac (#94620) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Miből következik, hogyha van donorautóm, hogy akkor tudok is mindent? Mindegy. Holnap már viszem délután.

Bitpalace: Meg lett-e az autó agya rángatva? Növelték-e a teljesítményét? "Megcsippelték" - e?

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94622) Tikakukac válasza Carlytoo (#94621) üzenetére


Tikakukac
titán

Abból, hogy donorautót én még eddig életemben csak olyan helyen láttam, ahol az illető vagy konkrétan szervizes volt vagy típusrajongó és bebiztosította a relatíve régi autója életét egy időre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94623) Carlytoo válasza Tikakukac (#94622) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Itt autórajongóról beszélünk. Ő azt mondja, hogy nem volt piszkálva. Erről magam is meg fogok győződni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94624) Tikakukac válasza Carlytoo (#94623) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor szívd fel magad rendesen vagy keress bitang szerelőt, common rail, 6 henger, turbódízel, első genes CAN itt aztán tényleg lesz mit megtanulni.
Itt nem sokkal fentebb ment bontóba az a szegény C Veki, és tippre abban még csak nem is a 3 literes moci volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94625) Carlytoo válasza Tikakukac (#94624) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Tanulok-tanulok rendesen. A 6 henger nekem előny. A common rail nem probléma, mert az van. Turbó van. A többi már csak filléres dolog. ;] ;] ;]

Egyet viszont kijelenthetek: Imádom ezt a dögöt. Persze ezt asszonynak nem megmondani.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94626) Tikakukac válasza Carlytoo (#94625) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ezzel vitatkozni nem tudok, a filléres rész mindig attól függ, kinek mennyiből kell kiszórni a filléreket :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94627) Carlytoo válasza Tikakukac (#94626) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Minden autóra drága költeni, ha nincs. A drága egy relatív fogalom. Nekem is drága félre ne érts, nem vagyok milliomos. Viszont én szeretem ezt -mármint nem a pénzköltést- és egy hobbira szívesebben szán az ember.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94628) Tikakukac válasza Carlytoo (#94627) üzenetére


Tikakukac
titán

Valóban. Ezért hoztam fel példának azt a traileren búslakodó Vectrat. Arra is realtív fogalmat költöttek és hát ez lett vele.

De tökösöknek áll a világ :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94629) cappa72 válasza steve1021 (#94613) üzenetére


cappa72
nagyúr

Te jó ég... sajnálatos...legközelebb legyen nagyobb szerencséd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#94630) adorjant


adorjant
senior tag

Hali!

Ha már ennyire szerelünk,meghallgatnátok,hogy ez a kerregő hang mi lehet? Én a hosszbordás feszítőtől hallom,de több fül többet hall :) [link]
X10XE,hidegen-melegen kb ugyanígy szól.

(#94631) Carlytoo válasza adorjant (#94630) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Hááááát. Videó alapján szvsz. generátor. Lehet, hogy a feszítő, de ott élesebb hangot szoktam meg, ha azzal van valami.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94632) adorjant válasza Carlytoo (#94631) üzenetére


adorjant
senior tag

Hm,egymás mellett vannak,szóval még akár így is lehet :)

(#94633) Carlytoo válasza adorjant (#94632) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Én a "búgó" hangból gondolom, de a tévedés jogát fenntartom. :))

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94634) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Anno váltógonddal jöttem (sajnos megmaradt, mert a szerelő nem akarta kicserélni a váltóolajat), most az lenne a kérdésem, hogy az mennyire normális, hogy 14,5voltot mutat az információs kp (anno opcommal engedélyeztem, hogy mutassa)? Alapból gyújtáson még csak 12,1 van rajta, viszont mikor jár a motor már fölmegy 14 fölé. Generátor hiba, vagy az újabb autóknál esetleg direkt így van (c zafi)?
Azért is kérdezem, mert egyszer majdnem ott ragadtam egy autópályás benzinkúton, mert nem akart indítózni (meg se tekerte az indítót, minden más tökéletesen működött: navi/rádió, lámpa). Végül kb 15 perc után (plusz akku saru lefel rakás, plusz idegeskedés) valami csoda folytán beindult. Azóta nem produkálja ezt a hibát.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#94635) Luck Dragon válasza ArthurShelby (#94634) üzenetére

12. Már elég kevés neki.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#94636) Tikakukac válasza ArthurShelby (#94634) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha multiméterrel kiméred a töltést és valóban ennyi vagy klasszik 14,4V, akkor ez ennyi, akkut ennyivel töltögetünk, amíg nincs tele.
De ez régi autóknál is így volt. Az, hogy alapban te 12,1V-ot mérsz, az meg azért van... mert basszus 12V-os akku van a kocsidban :B Nyilván nem lenne gond, ha egy 12,5V azért lenne rajta, autója válogatja, anyám 3. éve megy úgy, hogy 12,3V-ot ha elérte a kocsi, már tapsoltam.

Az akkusarus nem tekerős megoldás meg bármi lehetett.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94637) ArthurShelby válasza Luck Dragon (#94635) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kicsivel 12 fölött szokott lenni, lehet megvan 12,5 is.
A furcsa az volt, hogy autópályán mentem előtte, még 70 km volt vissza kb (Tatabánya) a 300km-es útból (odafele aznap már megvolt 300km) Tehát tölteni volt ideje, igaz havas, hideg idő volt ahonnan elindultam (akkor nehezen is indult).
Esetleg a száguldozás nem tesz jót a generátornak?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#94638) dualcore válasza ArthurShelby (#94637) üzenetére


dualcore
őstag

A generátor fordulata a jármű motorjával arányos (növelt áttétel), így az hogy milyen tempóban autózol nem befolyásolja a működését. Már alapjáraton is tudnia kell a töltést.

(#94639) Tikakukac válasza ArthurShelby (#94637) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mindegy neki mit csinálsz, ez nem az volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94640) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! G astrában próbáltam resetelni az insp jelzést, mert a szervízben benne hagyták. Annyira sikerült, hogy most az egész napi km számláló eltűnt. Hogyan tudom visszavarázsolni?
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#94641) Tikakukac válasza Olcsi (#94640) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan nincs.

Fényképezd már le mit jelent az eltűnik esetedben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94642) Petyyyyy válasza Tikakukac (#94641) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolom nullázódott. De asszem azt nem lehet visszaállítani.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#94643) Carlytoo válasza Petyyyyy (#94642) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ha a nullázásról van szó és nem csinált teljes BC resetet vissza lehet hozni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94644) Petyyyyy válasza Carlytoo (#94643) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Micsoda black magic. :Y My bad, akkor várjuk a helyes megfejtéseket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#94645) Carlytoo válasza Petyyyyy (#94644) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Legalábbis én visszahoztam. ;] Nekem is kellett szervíz resetet eszközölnöm.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#94646) Sanki


Sanki
addikt

G Astra táviránytó: ha másik kocsira lesz feltanítva a táv, akkor előtte az előző kocsiból törölni kell a távirányítót?
2 gombos

(#94647) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Átülnénk B Zafiba.
Ismeri, látta ezeket valaki?
Miskolci

Debreceni

Tőlünk ezek jó 300km, minden segítség jól jönne.
Bárki, aki arra jár és rá tudna nézni, az nagy segítség lenne. Nyílván a személyes megnézést nem helyettesíti.
De sokat lendítene azon, hogy nem csalira mennék ennyit.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#94648) Janou


Janou
őstag

Srácok

Kérdésem lenne. Ne nevessetek ki, de hogy kapcsolom be a lámpát a visszapillantó mellett? Próbáltam a lámpát nyomkodni de semmi. Nem kattan be semerre sem. Gombot szintén nem találok sehol hozzá. Viszont tuti működik, mert amikor kinyitom az ajtót világít. :B

(#94649) mohabá 007 válasza Janou (#94648) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Aki keres talál. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#94650) Tikakukac válasza Janou (#94648) üzenetére


Tikakukac
titán

Világításkapcsolót húzd magad felé. Kifelé.

20 seccel előztek :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.