Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) bul07 válasza Sanki (#95750) üzenetére


bul07
nagyúr

03.16-án jött az utolsó kupon
Sőt most nézem hogy a meglévő pontokat se lehet beváltani, igaz nem eltörölték hanem szüneteltetik a beváltást, a gyűjtés él

Meg az volt áremelkedés is olyan 10-15%

Amúgy szállítás nem annyira emelkedett
Én mindig a Fáma futár, vidék: választom
Februárban 1199 Ft
Most 1259 Ft.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95752) Sanki válasza bul07 (#95751) üzenetére


Sanki
addikt

Nekem eddig pick pack pont 899-999 Ft volt előre utalva, most:
Pick-Pack pont, utánvéttel:1658 Ft.
Pick-Pack pont, előre fizetéssel:1259 Ft.

(#95753) bul07 válasza Sanki (#95752) üzenetére


bul07
nagyúr

Talán olvassák hogy mit írnak róluk.
Most jött nemrég a email, kupon kóddal. :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95754) Oposzumtoszó válasza ricsi8800gt (#95746) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Voltam átvizsgáláson. Kormány, futómű, fék tökéletes állapotban van.
Toronycsapágy kiszakadásról annyit mondotthogy annak azért van előjele, hangja.

(#95755) Lauda válasza Oposzumtoszó (#95745) üzenetére


Lauda
félisten

Azért érdekes, hogy mitől néz ez így ki nálad. :U A toronycsapágy ha döglődik, az úgy is kopogni, rotyogni kezd, szóval észreveszed.

(#95756) Oposzumtoszó válasza Lauda (#95755) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Igen, ő is ezt mondta. Következő hónapban kicseréltetem, nem akarom megvárni még hangja lesz.
A Korant nem ártott neki azt mondta, meg Ti is mondtátok. :)
Én azt olvastam, hogy hibás konstrukció. Befolyni be tud a víz, de ki nem. Megáll benne és elkezd rohadni.

(#95757) Lauda válasza Oposzumtoszó (#95756) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nincs hangja, nem kotyog, teljesen felesleges megbontani. Egy jó alkatrészt kár kicserélni.

Nálam még rajt vannak a gyári sapkák, esetleg nézd meg, hátha a te kocsidra is létezik ilyesmi:

;)

(#95758) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
B Zafin az első lökös koptatója megegyezik a facelift előttin és az utánin?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#95759) Lauda válasza Oposzumtoszó (#95727) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez hiányzik neked onnan: porvédő kupak toronycsapágy fölé Opel Astra H, Zafira B

Így nem tud oda bejutni a nedvesség. Az enyémből ha kiveszem azt a zárófedelet, olyan, mint újkorában. Persze ez csak esztétikai kérdés, végeredményben az a rozsda ott a működést nem befolyásolja. Kinek mi fontos. :)

[ Szerkesztve ]

(#95760) Sanki válasza bul07 (#95753) üzenetére


Sanki
addikt

Igen, nekem is... Tudtam, hogy érdemes várni még. :DDD

(#95761) Oposzumtoszó válasza Lauda (#95759) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Rajta van a kupak. Nem gumi, hanem merev műanyag.

(#95762) Lauda válasza Oposzumtoszó (#95761) üzenetére


Lauda
félisten

Na akkor az a kérdés hogy folyik be oda a víz.

(#95763) Doggy dog válasza Oposzumtoszó (#95761) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ez már csere.
Utána zsírt neki. És nem fog rozsdásodni.
Alulról is fel tudja verni a vizet.
Zsír nélkül, gumi kupakkal is berozsdásodna.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#95764) Oposzumtoszó válasza Doggy dog (#95763) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Jövő hónapban cseréltetem. Ma voltam átvizsgálason, direkt szóltam a szakinak, hogy nézzen rá. Azt mondta, hogy ő még nem cserélné ki.
De a jövő hónapban fix a csere.

(#95765) csonyi82


csonyi82
friss újonc

Sziasztok! Van 1 Meriva b (A14 NEL) a családban, ma gépre lett rakva ezt a 2 hibakódot kaptuk P0113(Beszívott levegő hőmérséklet; magas feszültség; szakaszos illetve P1101 Beszívott légáram rendszer; teljesítmény; szakaszos), én nagyon nem vettem észre semmit max ritkán az alapjárat ingadozik... 6,4 a fogyasztás ha hajtva van akkor 7 kérdés a két hibakód légtömegmérő cserével oldódik meg vagy másik szenzor csere esetleg tisztítással????? :F Köszi ha segítetek....

(#95766) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap elvittem az utolsó éves kötelező olaj+szűrő cserére az Astra-t. Még a bal első fényszóró + szelepfedél tömítést még kicseréltettem. Ősszel műszaki és utána jön az utód. Nem akarom már tovább húzni a dolgot.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95767) ArthurShelby válasza AMD Power (#95766) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pár éve ezt már mondod, hogy le fogod cserélni :) ;]
De ezt ismered relatíve megbízható, olcsón fenntartható (bár nem tudom mennyire rozsdál), a legnagyobb baj vele, hogy nincs benne klíma :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#95768) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Korábban kérdeztem, esetleg valaki tudja?
"Sziasztok.
B Zafin az első lökös koptatója megegyezik a facelift előttin és az utánin?"
:R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#95769) davenport válasza Doggy dog (#95768) üzenetére


davenport
aktív tag

7zap alapján oldalanként 2-2 változat van van (a 6-os lehet az). Itt vannak gyári számok is, és pl. a csergő szerint az a facelift utáni balos. Szép ára van, szerencsére nálam még egyben van.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#95770) AMD Power válasza ArthurShelby (#95767) üzenetére


AMD Power
titán

Rozsda az van már bőven. Motor az mintha új lenne 20 évesen 177e km-rel. Eddig úgy volt ,hogy lesz helyette egy új autó. De ez a Covidos *zar ezt áthúzta. Igy marad a használt. KIA Ceed vagy Hyundai i30.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95771) cappa72 válasza AMD Power (#95770) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Én marhára csípem a kisöreget (162k km van benne), valahogy olyan elnemadnám érzésem van (persze már van "vevő" rá; vélhetően fiam veheti majd meg kedvezményes áron)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#95772) Luck Dragon válasza AMD Power (#95770) üzenetére

Nem hogy Daciát vennél. Tudom...tudom. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#95773) AMD Power válasza cappa72 (#95771) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem szívesen adom majd el. Rengeteg szép emlék fűz hozzá. Ez volt eddig a legjobb autóm. És nem azért mert gyors stb..... egyszerűen jó.

Luck Dragon Az a hajó sajnos már elment. Pedig nem sok kellett hozzá. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95774) Doggy dog válasza davenport (#95769) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Én is sajnos úgy tudom, hogy különbözik.
Ára, az van.
Mindenki azt mondja, hagyjam, úgyis leszaggatnám. Vágjam le a tartókat inkább.
De én meg szeretem a gyári kinézetét.
Néha felbukkan bontottan 10 alatt a pár.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#95775) ArthurShelby válasza Doggy dog (#95774) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálunk is lejött a koptató a mindkét zafirán (a, c). Előbbin az autó elé futó kutyák (2 kutya, 2 külön helyszínen... :D ) , utóbbit a Bp-i parkolás vitte el (nincs parkoló hely, ha van az is szűk hosszában/széltében).
Kinézetben nem ad hozzá szerintem semmit, a légellenállási tényező kicsit rosszabb lett.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#95776) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Ma nyomtam egy pedál tesztet. Ez az egyetlen hibakód jött ki: 056003

Opel műhelyen rákerestem, laikusként az akkura tippelek, lehet rá is mérek egyet.

(#95777) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

98-as F astrába milyen izzó kell a fényszóróba?

Illetve mi az ajánlott? Nem szeretnék standard sàrgàt, de mi az amit lehet bele tenni, ami még legális? Igazából szeretnék este nagyon jól làtni vele majd

Xbox One: bandymnc

(#95778) farkas-j válasza bandi0000 (#95777) üzenetére


farkas-j
őstag

Astra F izzók

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#95779) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
2007.09.1.6Benzin Z16XER 259xxx KM
Amíg a Föld kerek, mindig lesznek Opelek! ;]

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#95780) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

voltam autót (H Astra , Z16XER motorral, 280e Km-vel) nézni és nagyjából megfelelt volna gép, de az olajnyomás lámpa világított a műszerfalon. A motornak nem volt beteg, csörgő hangja, jól is ment, húzott rendesen.
Elvittem átnézetni az autót, laptopot rákötötték, ami csak alapjáraton jelezte az alacsony nyomást, ha kicsit odaléptünk, akkor normál értéket mutatott a szoftver.
Az hozzátartozik a történethez, hogy kb. 1 éve áll az autó és nem foglalkoztak vele semmit, az olajszint épp csak elérte a nívópálca alját, de azt sem tudni milyen olaj és mikor lett beletéve.
Autószerelő ismerőst felhívtam, ő azt mondta, hogy az olajnyomás probléma komoly dolog, akár fél milliós motorfelújításba is belefuthatok...
Az eladó szerint a megfelelő olajszint és az olajcsere megoldja a nyomásproblémát.
Szerintetek érdemes ezzel futni még egy kört? Esetleg megmérni külső cuccal az olajnyomást?
Tudnak valamit machinálni a motorral, hogy átverjenek és pár hétig ne mutasson nekem rossz értéket?
Amúgy elég kedvező áron lenne az autó, de egy fél millás motorfelújítással már nem érné meg :)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#95781) Lauda válasza Mákosmetélt (#95780) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Amelyik autóval ennyire nem foglalkoztak és ilyen probléma jelentkezik már most, azt én gyorsan el is felejteném.

(#95782) zgospel válasza Mákosmetélt (#95780) üzenetére


zgospel
őstag

Ha arra is lusta volt az eladó hogy rátöltsön 5 deci olajat, akkor bele se merek gondolni hogy a többi részével az autónak mennyire nem foglalkozhatott...

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95783) Mákosmetélt válasza zgospel (#95782) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

@Lauda és zgospel:
Kereskedésben van, ott áll kb 1 éve, ők b.sztak rá :) . Az eredeti tulaj mikor még használta, gondolom odafigyelt rá.
Köszi! Akkor elfelejtem ezt az autót..

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#95784) Tikakukac válasza Mákosmetélt (#95780) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor cseréljenek olajat és oldják meg. 10k alatti költség. Ja, hogy mesélni egyszerűbb. Hát bocsi ;]

Protip: olajnyomást mérni külső eszközzel 1 perc. Hajrá szerviz, dugja rá az órát a gomba helyére és látni fogja mi van.

Ez az olajcsere megoldja és a klímát csak fel kell tölteni duma a létező legmocskosabb agyhalál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95785) AMD Power válasza Mákosmetélt (#95780) üzenetére


AMD Power
titán

Egy éve álló autót biztos nem vennék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95786) bul07 válasza ricsi8800gt (#95779) üzenetére


bul07
nagyúr

Jól néz ki, és képeket is elnézve
Ne feled hogy e hó 28-án lejár a műszaki, már ha azóta nem volt már műszakin :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95787) zgospel válasza Mákosmetélt (#95783) üzenetére


zgospel
őstag

Ha 1 éve áll, akkor 1 évvel ezelőtt lett nívó alattira járatva az olajszint. Az is gáz, valószínűleg nem foglalkoztak vele. A kereskedés ha eladni akarja és valamennyire igényes, akkor 2-3 ezer forintból tölthetett volna rá.
Persze ezek csak feltételezések, de valószínű hogy akkor mindig levitték az olajat a nívó alá, az meg problémás.

Önmagában az 1 éve állással nincs baj szerintem, feltéve hogy rögtön utána az első szerviz alkalmával figyelembe veszitek.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95788) betyar1974 válasza Tikakukac (#95659) üzenetére


betyar1974
senior tag

Szia! Segíteni próbáltál, gondolom megosztom a tapasztalatom! Meglett a hiba oka, a ventivel kapcsolatban. Ablaktörlő motor alatt(természetesen nem látható helyen), megsérült a vezeték(5 szálból egyik) ami az előtét ellenállásra csatlakozik. "Csokizással" megoldottam, elkötegeltem, vagyis legközelebb kizárt azon a ponton. Azóta tökéletesen működik! Nem zavarni szerettelek volna..., gondoltam ennyivel tartozok, hogy időt szántál Rám! :)

(#95789) Tikakukac válasza betyar1974 (#95788) üzenetére


Tikakukac
titán

Más fogyasztó mivel nincs azon a szálon elég egyértelmű volt, hogy valahol testelődik a vezeték :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95790) ricsi8800gt válasza bul07 (#95786) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Tudom hogy le jár és be van jelentve majd megy a kicsike :R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#95791) betyar1974 válasza Tikakukac (#95789) üzenetére


betyar1974
senior tag

Végpontokban(kapcsoló, venti, el. ellenállás, csatlakozók) kerestem a hibát, de egy kicsit beljebb történt. Amúgy még ott van a kapcsolón a hátsóablak páramentesítő és a középső konzol világítás(beleértve a belső keringető izzó is), Utóbbiakat nem tudom, hogy van-e köze hozzá?

(#95792) FoLey-v válasza ricsi8800gt (#95779) üzenetére


FoLey-v
addikt

Lehet rosszul látom,de volt már polírozva az első két lámpabúra? ;]

Ez meg az én szekerem. A felnit kéne újra lefestetni +esztétikai hibák kijavítása. Cserébe meg hűséges autó. Mellesleg szép autó,sokan mondják rá. :C

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#95793) Luck Dragon válasza FoLey-v (#95792) üzenetére

Festés helyett nem gondoltál arra hogy gyári alufelnit keres rá? Annak az összegéből szép , megkímélt állapotban eladó példányokat látni csoporton belül vagy azon kívül is.
"Szerintem" még szebb tőle az autó.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#95794) ricsi8800gt válasza FoLey-v (#95792) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Volt igen de csak az egyik aztán végül mindkettő

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#95795) mohabá 007 válasza betyar1974 (#95791) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Van saját "szösszenet"-em :D a teljes Astra F biztosíték tábla-ról. Ebből kiderül minek, mihez van köze. :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#95796) ntomka válasza Mákosmetélt (#95780) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondjuk nem mindegy, hogy olajnyomás vagy olajszint jelző. Ebbe már belefutottam és megtudtam, hogy az utóbbi volt. :D (Hiába no, ha az ember odafigyel a kocsira, ezekkel a kijelzőkkel elég ritkán találkozik.) Abból amit az olajszinttel kapcsolatban írsz, az utóbbi is lehetett, akkor viszont gyorsan tudod csekkolni magad is, ha az eladó már lusta: viszel magaddal belevaló olajat, rátöltesz pár decit, ha csak a szinttel van baj, elalszik és többet nem gyullad fel. Ha nyomás, akkor nekem azt mondták, hogy annak rövid távon is szó szerint hallható jele van a motor felől. :)

De ha csak az olajszint, akkor is kerüld az autót, ha már az eladó arra is lusta, hogy 1-2 ezer forintból töltsön rá egy kis olajat. Meg az eladót is kerüld. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#95797) FoLey-v válasza Luck Dragon (#95793) üzenetére


FoLey-v
addikt

Gondolkoztam rajta,de az lesz a legutolsó amit venni fogok. Ha csak nem jóárban lehet kapni akkor beszerzek. :)

ricsi8800gt Csak így kép alapján úgy nézz ki,de akkor nem szóltam. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#95798) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Van egy másodautóként használt b corsam. Gyári car 300as rádióval vettem, ezt szerettem volna lecserélni egy egyszerű sal usb-s cuccra. A probléma az, hogy csatlakoztatva az újat, nem szólnak a hangszórók. A rádió kap tápot, működik, csak épp hangot nem ad semmi. Mi lehet a probléma? Esetleg a 3 tagos csatlakozóból a corsa kijelzőjével kapcsolatos stekkerrel lehet valami? Mert az ugye üresen marad... vagy kell vele valamit hekkelni? 2 zsír új rádióval is kipróbáltam...

(#95799) betyar1974 válasza mohabá 007 (#95795) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi! :R

(#95800) betyar1974


betyar1974
senior tag

Astra f sedan!!! Hátsó szárnyat vettem és magam szerelném fel. Van erre valami sablon, furatméret(elhelyezés), vagy hasonló, pontosság és egyszerűség érdekében? Festés előtt szeretném felfúrni, nem utána vacakolni. Esetleg valaki tudna segíteni?
Csiszolás és a festék megvan, már csak ez választ el tőle, hogy felrakjam!
Raktam képet, erről a típusról(szárny) van szó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.