Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) mohabá 007 válasza zgospel (#95349) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha a szétszedése mellett döntesz, célszerűbb az egészet kiszerelni, és úgy gyógyítani. Ha a fojtószelepházat leszeded, oda célszerű egy új tömítés. Kell még 2 tömítés a szívósorhoz.[link]
A szívósor alsó, felső részének tömítésére meg jó a tömítőpaszta.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#95352) AMD Power


AMD Power
titán

Jövő hónapban jön az utolsó "nagy szerviz". Olaj, szűrök, jobb első fényszóró. Ősszel még egy műszaki és szerintem utána jön majd az újabb gép.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95353) Jofi81


Jofi81
őstag

Van bármi különbség a G Astra és a B Zafira szivargyújtója között? Azért kérdezem, mert vettem egy Roidmi 3S-t és az Astrában nem működik, míg a Zafirában igen. De ránézésre ugyanolyan a csatlakozása, mint az eddig használt töltőmnek, ami működik.

(#95354) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap toltam egy 400km túrát a Tisza-tó körül. Ez a 4 évszakos gumi milyen rohadt jó "melegben" is. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95355) hódmaci válasza F_Gergely (#95294) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Mik voltak a hiba tünetei?
Amennyiben nem titok mennyibe fájt a felújítása?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#95356) F_Gergely válasza hódmaci (#95355) üzenetére


F_Gergely
őstag

2-es 3-as fokozatban 1500-tol egy bugo hang volt hallhato es a fordulattal emelkedett a hangja, ha elvettem a labam a gazrol akkor kevesbe volt hallhato.
Eloszor mikor hallottam azt hittem bejon valahol a levego a szelvedon es az suvit. De gyorsan rajottem hogy ez bizony valto lesz.
180 ezer volt a felujitas.
Eleg jellegzetes hangja van, gyorsan rajon az ember.
En csak azt sajnalom, hogy probauton nem vettem eszre hogy hangja van a valtonak....

(#95357) mohabá 007 válasza Sanki (#95347) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Igen, általában ezt a két alkatrészt dobja a hibakód táblázat.

Nem vagyok se gép-ész, se villany-ász, :DDD de van okosom, amibe beletúrtam. :K
Előtte kérdezek. Miből gondolod, hogy az érték magas, ha nem tudod pontosan a kell értéket?

"…de a kinti levegőnek menet közben vissza kellett volna hűlnie…”

Az ECU a feszültség mérésével állapítja meg a beszívott levegő hőmérsékletét. Hiába tűnik neked úgy, hogy meleg a beszívott levegő, lehet, hogy ez az ECU-nak még ez is alacsony, ezért bekapcsolja a fűtőszálat, hisz lehet, hogy neki 100°C hőmérsékletű levegő kell a pillanatnyi ideális keverési arányhoz.

"… Beszívott levegő hőmérsékletérzékelő (IAT)
A beszívott levegő hőmérsékletének (IAT) érzékelője egy termisztor, azaz olyan ellenállás, amelynek értéke a motorba beáramló levegő hőmérsékletének függvényében változik.
- Alacsony hőmérséklet magas ellenállást (4 500 Ω -40 °F [-40 °C] hőmérsékleten),
- magas hőmérséklet pedig alacsony ellenállást (70 Ω 266 °F [130 °C] hőmérsékleten) eredményez.
A motor-szabályozó modul (ECU) egy belső ellenálláson keresztül 5 voltos feszültséggel látja el az IAT-érzékelőt, és a feszültség változása alapján határozza meg az IAT értékét..."

a P1112 hibakód ua, mint a P0112 hibakód
Ha az IAT hibás, annak vannak tünetei:[kép]

Feltételezem, hogy kitisztítottad a MAF-ot, sőt kikaptad az egységet, és megnézted az IAT-ot.
Méricskéléssel meg lehet nézni, hogy ő e a bűnös. Ha valóban testzárlatos az IAT, valahol eltérő adat lesz.

MAF ellenőrzése leállított motornál
MAF ellenőrzése járó motornál

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#95360) AMD Power


AMD Power
titán

Újabb fogyasztási adat. 430m km mentem 28.5l benzinből. Ebből volt kb 200km autópálya, kb 150km autóút. A többi BP lett megtéve. Ez már alakul. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95361) Zotyatv válasza Fandango (#95359) üzenetére


Zotyatv
tag

Köszönöm!
Akkor belevágok!!

(#95362) zgospel válasza Zotyatv (#95361) üzenetére


zgospel
őstag

A kínai másolatokkal nem árt vigyázni. Itt egy hosszabb angol leírás róla [link]
Nem véletlen, hogy mindegyik v1.5 néven fut, miközben már évekkel ezelőtt is v2.1-nél jár az eredeti.
Természetesen ha működik, akkor azon nincs mit magyarázni, a rizikó az, hogy jól működik-e, és hogy a teljes utasításkészletet tudja-e.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#95363) Sanki válasza mohabá 007 (#95357) üzenetére


Sanki
addikt

Első diplomám gépészmérnöki, de sajnos nem sok mindent kell onnan használnom a munkám során, így el is kopnak szépen lassan azok a tudások. :(
Lehet én értelmezem félre, de a beszívott levegő hőmérsékletérzékelőnek nem a valós, "közel" kinti levegő hőmérsékletét kellene vissza adnia? (Nyilván egy az egybe nem tudja visszaadni, mert a motortérben van és a bemelegedett motor közelében mások a hőmérsékleti viszonyok.)

"Az ECU a feszültség mérésével állapítja meg a beszívott levegő hőmérsékletét. Hiába tűnik neked úgy, hogy meleg a beszívott levegő, lehet, hogy ez az ECU-nak még ez is alacsony, ezért bekapcsolja a fűtőszálat, hisz lehet, hogy neki 100°C hőmérsékletű levegő kell a pillanatnyi ideális keverési arányhoz." --> Én arra gondoltam, hogy induláskor (meleg motorral és motortérrel) adott pl. 35 fok, amit érzékel a szenzor, viszont a kinti hőmérséklet ~20 fok, akkor haladás közben valamennyire a hidegebb szélnek vissza kellene hűtenie a motortér 1 részét (legalábbis a szenzorig, mert a pontos értékből számítana az ECU, de függ a szenzor és a motor távolsága, minél közelebb van, gondolom annál jobban befolyásolja). <-- Természetesen ez lehet teljesen hülyeség és rosszul gondolom. :DDD

Méregetni még nem tudtam, de ezek alapján elindulok és megnézem jövő héten. :R

MAF szenzort sem takarítottam, mert nem voltam a hibában biztos. Viszont a kérdésem, hogyan szabad/érdemes ezt takarítani?

A linkelt hibákat, tüneteket nem érzékelem (sajnos sokat áll az autó most a home office miatt, illetve rövid távokat megyek vele...), 2-3-as fokozatba, ha hirtelen taposok a gázra, akkor reagál azonnal, nem tűnik lassúnak a reagálás.
1 tünet szokott előfordulni, meleg motornál, ha indítok (pl. elmegyek a boltba, parkolóba áll azt az 5-10 percet az autó és úgy indulok haza), akkor 10-ből talán 1x nem a megszokott módon indul (pöccröff, ha lehet így mondani és szépen beáll a fordulat), hanem lomhán indul és több mp. kell, mire az alapfordulatra felkúszik. :U

(#95364) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!!

Faternak van egy 1.2-es 16V G Astrája, minden szuper, hálisten nincs rossz állapotban a motor, viszont csattog egy ideje melegen is. Eddig volt egy kis csattogás indítás után hidegen, viszont most már folyamatosan meg van ez a csattogó hang. Valószínűleg a hidrotőke lesz. Megkérdeztük a szerelőt, hogy mi a helyzet evvel, azt mondta mivel jól működik a motor, nem érdemes foglalkozni vele, mert ha kicseréljük a tőkéket, akkor a himbát is ki kell cserélni majd, meg még vonzza magával a többi problémát is esetleg :F Ez mennyire lehet benne a pakliban? Volt valakinek már tapasztalata ilyen csattogó jelenséggel és, hogy mi volt a megoldás rá? Előre is köszi a választ!

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#95365) Tikakukac válasza rbertkrl (#95364) üzenetére


Tikakukac
titán

Motorkód nem árt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95366) F_Gergely válasza rbertkrl (#95364) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ismerősnek ugyan ez csak 1.4-es motorral, szintén a tőkék kelepelnek.
250 lenne de mivel megbontás után derül ki minden ez felmehet akár 500-ig ha teljes generál kell, így nem nyúltunk hozzá ameddig megy addig inkább békén hagyjuk, nem éri meg megbontani.

(#95367) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Ez is letudva H Astrába gázrugó. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#95368) mohabá 007 válasza Tikakukac (#95365) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Motorkód nem játszik,mivel mindegyiknek láncos a vezérlése, és a hidrotőkék is egyformák.
(X12XE, Z12XE, Z12XEP)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#95369) Tikakukac válasza mohabá 007 (#95368) üzenetére


Tikakukac
titán

Intake már nem. Nekem is lett volna kontakt akinél volt 3, gondoltam becserélem a srácoknál felújításba, de nem. A XEP-ek jók jak, XEP-hez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95370) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

Kérek szépen megerősítést, hogy egy 2000-es évjáratú Astra G-re tényleg hagyományos, keretes ablaktörlő való? [kép]

Esetleg tudtok segíteni, milyen méretűek kellenek előre?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#95371) focvis válasza focvis (#95370) üzenetére


focvis
veterán

Megvan: 500/475 mm.

(#95372) Tikakukac válasza focvis (#95371) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyes számok vannak, az 510 és 480 elfér, ezt biztosan tudom. Én ilyen 500-505/475 párost találtam legtöbbet, de az is jó volt meg ez is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95373) focvis válasza Tikakukac (#95372) üzenetére


focvis
veterán

Köszi! :)
Közben megrendeltem, egy kolléganőm autójára lesz, a 2 db SCT szumma 1068 Ft. :DDD

(#95374) Fandango válasza FoLey-v (#95367) üzenetére


Fandango
veterán

Ezzel a képpel ma már találkoztam az egyik Opel Astra FB csoportban. :D

(#95375) _seth_


_seth_
veterán

Astra H cabrioban van hátul isofix?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#95376) Revesz


Revesz
aktív tag

Sziasztok,

Z18xe motorkódú G astrámon nemrég kicserélték a középdobot mert kilyukadt. Nemsokkal később felvillant a szervizlámpa(kis kocsi benne villás kulcs). Ami városi használat mellett nem világít, csak autópálya tempónál jelenik meg. Ha leállítom akkor eltűnik és míg nem pályázok elő sem jön. Amíg nem világít nagyon jól megy a kocsi, utána sokkal gyengébb.
Nem gyakori hiba, hogy indításnál lefullad mert az alapjárat össze vissza ugrál(10-ből egyszer max. kétszer és csak hideg motornál).
Mitől lehet ez az egész?

Kiolvastam a hibakódokat:
p0170
p1327
p1329
p1555(most volt kipucolva a folytószelepház, nem is értem miért került ez bele...).

(#95377) bul07 válasza focvis (#95370) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerk ide az elejére;
Megírtam és utána olvastam tovább hogy már megvan rendelve

Simán rakhatsz újabb fajtát is és olcsóbb is lehet mint a régi fajta
Pont tegnap raktam a Merivára kemény 450Ft/db lapátokat, pár hónapja volt a Auchanba
Képek: [link], [link], [kép]
Nem csíkozik szépen hangtalanul töröl
Ennyiért ha egy évet bír is ajándék volt

Én a sajátomra meg SCT Germany márkát ezeket [link], [link]
Azért nem semmi 01.06-án 797Ft és 909Ft-ért vettem egy hónapja a kettő ára már elérte a 2100Ft-ot most egy hónappal később már 2600Ft, na ez igen 5hónap alatt 50% áremelkedés
És ezt megfigyeltem minden alkatrész esetén olyan 5-10% emelkedés volt szinte mindennél

Kérdés

Meriva A
Beázik
A sofőr ülés előtti szőnyeg tocsog a víztől
Esetleg valaki ötlet hogy honnan jöhet a víz
Ajtónál nem a kialakítás miatt, gondoltam még hogy elvan dugulva az ablak alatti rács vízelvezetője, megpiszkáltam öntöttem oda vizet és kifojt a földre

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95378) gban válasza bul07 (#95377) üzenetére


gban
Közösségépítő

Konkrétan esőben ázik be egész biztosan, és csak akkor?
Ha nem, akkor nincs hűtővíz színe-szaga a lötyinek?

Postázást nem vállalok.

(#95379) bul07 válasza gban (#95378) üzenetére


bul07
nagyúr

Sima víz, nem fogy a hűtővíz

Nem tudni mióta gyűlik most lett észrevéve, csillag garázsban van a kocsi nagy többségében

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95380) Tikakukac válasza bul07 (#95379) üzenetére


Tikakukac
titán

Kintről locsolj és figyeld. Esőelvezető alagútban ha van trutyi, akkor szokott olyan lenni, hogy a levegővel víz is kerül be az utastérbe és aztán odapancsolja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95381) focvis válasza bul07 (#95377) üzenetére


focvis
veterán

Köszi szépen! :)

Gondoltam, hogy vélhetően felmegy rá az aeroblade típus is; de a kolléganő nem értékelné / nem érzékelné a különbséget; így maradtam az egyszerűbb verziónál.

(#95382) mrx1212


mrx1212
tag

Lassan aktuális az olaj csere eddig csak gyárit használtam.
Most gondolkozom a váltáson erre : Motul 8100 X-Clean 5W-40 véleménye esetleg valakinek?
/ Z16XER/ motor

(#95383) FoLey-v válasza Fandango (#95374) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen én posztoltam :DD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#95384) Fandango válasza mrx1212 (#95382) üzenetére


Fandango
veterán

Miért pont ez? Miért nem maradsz a gyárinál?

(#95385) rbertkrl válasza Tikakukac (#95365) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Jajj, bocsánat. Z12XE a motorkód.

(#95366) F_Gergely
Ezt nagyon rossz volt olvasni :Y De köszi az infót azért :(

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#95386) mrx1212 válasza Fandango (#95384) üzenetére


mrx1212
tag

Eddig mindig csak gyárit használtam,na igen ezt jól elnéztem ez nem is jó!
Inkább ez lenne esetleg a gyári helyet !? : Mobil 1 ESP X3 0W-40
Kezd traktorozni indításkor gondoltam most lassan aktuális úgyis az olaj csere hátha,egy próba!? /szolenoidokon már szűrő nincs/

(#95387) Lajos1966 válasza mrx1212 (#95382) üzenetére


Lajos1966
tag

Ez nagyon jó olaj és Dexos2.Saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#95388) mohabá 007 válasza rbertkrl (#95385) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nem írtad, ezért halkan megkérdezem: km mennyi, vezérlés volt már cserélve?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#95389) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Olvasgattam itt korábban, hogy páran cseréltetek Astra H-ban ablakmosó fúvókát Insigniásra, én is kedvet kaptam a dologhoz. Láttam róla https://www.youtube.com/watch?v=ETM4g0Ns_oA&t=30s [videót is] , gondoltam ezt simán kicserélem magamnak. Meg is jött a csomag, de sajnos sikerült elakadnom kb az első lépésnél :DD . Van valami jó trükk az ablaktörlőt tartó anyák leszedésére? Úgy rá vannak szorulva, hogy hiába fújkáltam meg párszor WD40el meg sem moccan egyik sem.

(#95390) bul07 válasza DjDanee87 (#95389) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha az anya se akar lejönni akkor a kar még nehezebben fog (valószínűleg), azért erre is készülj lelkileg

És ha már ott jársz akkor érdemes megzsírozni a ablaktörlő szerkezetet is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95391) Tikakukac válasza DjDanee87 (#95389) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha semmilyen módszerrel nem megy, akkor van hozzá leszedő. Nem egy túlkomplikált cucc.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95392) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok

Valaki meg tudná mondani hogy van e különbség a facelift előtti-utáni Astra H Caravan hátsó lökhárítók között ?
Vagy azt nem változtatták meg ?

Előre is köszi !

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#95393) DjDanee87 válasza Tikakukac (#95391) üzenetére


DjDanee87
addikt

Van valami tipp WD40en kívül esetleg?

(#95394) Tikakukac válasza DjDanee87 (#95393) üzenetére


Tikakukac
titán

Acetilénnel is nekieshetsz, de az szerintem ott gyilkos lesz :P

Mikor először szedtem le, nekem is necces volt, mondanám 3D printerrel nyomtass egy lehúzót ABS-ből, de szerintem ez sem opció.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95395) body007 válasza DjDanee87 (#95393) üzenetére


body007
addikt

ablaktörlő leszedő

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#95396) Tikakukac válasza body007 (#95395) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nagyon izé akarok lenni jó egy csapágylehúzó is akár elférhet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#95397) DjDanee87 válasza bul07 (#95390) üzenetére


DjDanee87
addikt

Igazad lett, nagy nehezen leszenvedtem az anyát majd ismét elakadtam. :)) Majd megkérdezek egy ismerőst van-e neki ilyen fentebb linkelt leszedője. A videóban olyan könnyedén szétkapják az egészet, gondolom az egy 2-3 éves autó nem 10+os. Szívás

(#95398) Sanki válasza DjDanee87 (#95397) üzenetére


Sanki
addikt

Az anya után nekem is nehezen jött le, korábban itt javasolták, hogy hajtsam fel, plusz nyomjam/húzzam. [link] + [link]
Végül pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

(#95399) bul07 válasza DjDanee87 (#95397) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy a videó előtt már le volt véve gyakorlás gyanánt, és persze amikkor videózták már könnyen ment

Például Meriva A esetén sűrűbben kel leszedni a pollen szűrő csere miatt, mert máshogy nem cserélhető

Figyelj majd arra hogy melyik lapár hogy volt mert akkor így lehet járni -> videó Meriva A pollenszűrő utáni összeszerelés utáni teszt :DDD

Amúgy a bontóban Merivához a hátsó ablaktörlő kart csak fleksszel tudták levenni úgy rá volt rohadva, de persze rendes leszedőjük nem volt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95400) mohabá 007 válasza Sanki (#95363) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Jól gondolod. Lehet, azért mér pontatlanul mert el ven koszolódva az érzékelő.Lehet tisztítani féktisztítóval is, de én inkább spéci tisztítóval tisztítanám, az a biztos. MAF tisztító
Ki tudod szerelni a MAF házából az érzékelő részt, úgy könnyebb.A két rögzítőcsavart kell csak kivenni.
Így néz ki:

Ha a linkelt hibák még nincsenek, akkor még a MAF teszi a dolgát. Van élő hibakód?
Ha melegen rendszeresen lomhán indúl, az nem a MAF hibája.
Szívósorod még a régi?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.