Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-10 23:42:54

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) Tikakukac válasza ArthurShelby (#81700) üzenetére


Tikakukac
titán

Jók a hasonlatok, de térjünk akkor át a mederbe: 2 dolog fogja mocsokul nyírni a szálat: a fesz. és hőmérséklet ingadozás.
Kiégni meg minden ki tud. Ez egy egyenletrendszer, amiben rakhatod a dolgokat balra és jobbra. De az általános egyetemes fizikát nem tudod kikerülni. Nyilván lehet olyan izzót is csinálni, ami kőnig lesz. Csak nem fizeted ki. Philipsnek van ilyesmije, dupla annyi, mint akár a legdrágább Osram. Így aki tutira akar menni veheti, de az meg drága lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81702) mohabá 007 válasza bexinho23 (#81699) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Valóban mellé nyomtam, de a helyzet változatlan: [kép] :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#81703) bexinho23 válasza mohabá 007 (#81702) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem kötekedésként írtam, csak hogy a jövőben mások is láthassák. Köszönöm a segítséget :) A következő hónapban meg is csinálom az olajcserét szűrővel együtt.

(#81704) bexinho23 válasza mohabá 007 (#81702) üzenetére


bexinho23
őstag

Akkor csak egy gyors kérdés:
Ha én 1,5 év (valószínű előző tulaj is) 10w40 után 30w40et teszek bele, akkor ha jelentkezik olajfogyás, az a motor kopottsága magyarázza? Előző egy évben egy alkalommal kellett fél 1-2 decit rátöltenem.

Milyen olajat (típus, márka) érdemes venni, ami megfelel a szabványnak is?

A Castrol Magnatec típus megfelelő 5w40-ben?

[ Szerkesztve ]

(#81705) -=RelakS=- válasza Tikakukac (#81692) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval a K Astrához nem árt, ha beszerzek egy zsebbikát, hogy 1-2 év múlva reggel munkába induljak vele csodálkozás helyett? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#81706) amargo válasza Tikakukac (#81692) üzenetére


amargo
addikt

2-3 óra telt el a leállítás és a riasztás után, én úgy tudom 10-20 perc amíg nézeget max. Ezért kicsit furcsa, hogy ennyi idő elteltével történt a dolog.
Én csak a rendszámtábla világítást segítséget kapcsoltam be, ez még nem üdvözlő, hanem valami más, de tud segíteni.

(#81698) Petyyyyy:
Pánik nincs csak kis wtf érzés. Töltök majd rá, de elindítom az új akkumulátor keresés projektet is.

Bebikáztuk az autót, pöcre indult (mentem vele 40km-et :D), azt megfigyeltem, hogy itt egyből letiltotta az indítózást, azaz nem tudtam tovább szívni az akkumulátort, amikor kevés volt neki a fesz. De érdekes volt, hogy semmi tekerés nem volt bikakábellel (G astrán, ahol tudtam indítózni és tovább merítettem, bikakábelen is tekert párat az önindító mire beröffent csak ezért volt fura)

Még egy érdekesség, a külső hőmérséklet kijelzésem elment, olvastam olyat, hogy bizonyos fogyasztókat lekapcsol, ha lemerülés közelében van. Gyanítom akkor majd valamikor ezt is visszafogja kapcsolni.

Köszi a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#81707) Petyyyyy válasza amargo (#81706) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Reméljük.
Ha gondolod, össze is gurulhatunk egy okostöltő kölcsönzés-erejéig. Már csak azért is mert az képes karbantartó-töltés programra is, cserébe 24 órát kell rajta hagyni az akkut.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#81708) Tikakukac válasza -=RelakS=- (#81705) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye infósként nekem a világ másképp fest, nekem már eleve most is az van a fejemben, hogy elkezdem építeni az akkufelügyelőt és a belső meg az álló vízfűtést is, hogy menjenek szenzorról és rakom is ki netről vezérelhetőre-nézhetőre. Jók a gyári cuccok, csak ott belepofázik a pénzügy. Azok meg nem mérnökök, így szerinte a nevük kuss, ha én csinálok valamit az olyan is lesz :B

amargo: Sok az ismeretlen ebben az egyenletben. De biztosan van erre is válasz, hogy mi miért ment.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81709) Sanki válasza Tikakukac (#81673) üzenetére


Sanki
addikt

Reggel írtam a lumenetnek, mert akkor még nem voltak nyitva.
Az ügyintéző rákérdezett a futárszolgálatnál (ezt a levelet továbbította nekem) és érdekes mód egyből jött az sms, hogy átvehető a csomag. :C

(#81710) < DominuS >


< DominuS >
csendes tag

-Opel Zafira 1.8 benzin, random leállás menetközben-

Na megvolt az Opel szaki tali ,és arra jutott , hogy a trafóm a vétkes a leállásokért ...
GM gyertyák vannak egyébként az autóban és tán azokkal nem szokott gond lenni. Kaptam most tőle próbára a hétvégére egy használt de tökéletesen működő trafót , ha azzal nem állok le akkor az lesz a "lúdas" .

A szaki itt Szeged mellet lakik egy kis községben ami 19km -re van és 2x állt le az autó az oda úton.
Kicsréltük a trafót és azóta mentem vele 60km -t és eddig semmi gáz (kopp kopp) ..

Van valakinek tapasztalata trafó ügyileg ? Ki milyen márkát ajánl ? A szerelő a Delphi -t vagy a Marelli-t ajánlotta.

Apple Iphone 13mini 128GB | Apple Macbook Air 2019

(#81711) molnarpeter válasza < DominuS > (#81710) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hétfőn Matyi névre keresztelitek? :DDD Gyújtásban én NGK hívő vagyok, de hátha mond valaki kevésbé hobbista is véleményt :)

(#81712) Szada85


Szada85
aktív tag

Tegnap reggel leadtam a pixelfixes srácoknak az ECU-t, reggel 9:30-kor vették át, 15:30 környékén hívtak is, hogy szétnyitották, megvizsgálták, azonban a tipikus "ECU-problémákat" ezen a darabon nem tapasztalták, 1-2 forrasztás volt "gyanús", ezeket újraforrasztották, a házat lezárták.

Az egész müveletért 8 pisztolyorrút kértek. (ha vacak lett volna az ECU, és komplett javítás kellett volna, az 45k lett volna ).

ECU-t ma visszaszerelték az autóba, holnap kapjuk vissza, aztán mehet a próbakör. Meglátjuk. Egyrészt jó, hogy komoly baja az ECU-nak nem volt, másrészt rossz persze, mert a gyanú így még fennáll, hogy vajon lesz-e még leállás, vagy ezek után nem.

Stay tuned...

(#81713) Lajos1966 válasza < DominuS > (#81710) üzenetére


Lajos1966
tag

Trafóból gyári a legjobb,de szerintem a Delphi is gyári beszállító.

(#81714) _seth_ válasza molnarpeter (#81711) üzenetére


_seth_
veterán

NGK-val egy baj van: hamisítják, és nem csak feltételezés, én is belefutottam már hamis garnitúrába.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#81715) adorjant válasza < DominuS > (#81710) üzenetére


adorjant
senior tag

Az én Zafirámban Sagem volt például :) Én babonából cseréltem az autóvásárlás után egyből, mert az előtte használt G Astrában a gyerek születése előtt pár nappal ment ki a trafó :D

(#81716) < DominuS > válasza molnarpeter (#81711) üzenetére


< DominuS >
csendes tag

Az NGK -ból a Japán jó a francia pedig :N

Apple Iphone 13mini 128GB | Apple Macbook Air 2019

(#81717) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most nézem micsoda dolog az hogy Saint_ kolléga szuper elektromos kocsija érdemelte ki az első képet az összefoglalóban...Megáll az ember esze... ;] :P

Amúgy már neki azóta másik van ami fekete. :)

(#81718) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Van egy 2006-os 1.4-es "H" Astra-m, és szeretnék rá venni alufelnit. 15" colos 4 lyukas lemezfelni van rajta (195/65 R15 gumikkal)
Van az alábbi alufelni a következő paraméterekkel:
6.5×15-ös, 4×100-as osztóval, ET38, agyméret 60mm

A kérdésem az lenne, hogy ez elvileg jó lenne? Leginkább az ET és agymérettel vagyok bajba mert azt nem tudom, hogy passzol e?

A válaszokat köszönöm előre is.

(#81719) MunezXBK válasza < DominuS > (#81716) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bosch milyen? Most vettem 6db-ot. :D

(#81720) AMD Power válasza Luck Dragon (#81690) üzenetére


AMD Power
titán

2007 utaniakban mar nincs CIM modul hiba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#81721) Sza_Sa válasza AMD Power (#81720) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Végre valami jó hír.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81722) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Van itt valaki a győri és tud segíteni a komfort dolgok felprogramozásában? Kísérőfényt szeretném bekapcsoltatni, persze nem szertném ingyen.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81723) < DominuS > válasza MunezXBK (#81719) üzenetére


< DominuS >
csendes tag

A szaki szerint a Bosch és a GM amik beváltak . Meg esetleg az NGK japán.

Apple Iphone 13mini 128GB | Apple Macbook Air 2019

(#81724) AMD Power válasza Sza_Sa (#81721) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt egy Szentgothárdi gyárban dolgozó Opeles kolléga írta nekem.

"H-nál mindenképpen a 2007 utániakat érdemes keresni, azokban már javítva van pl a CIM modul hiba.
Benzinesben H esetén mindenképpen az 1.6-os ajánlott abból is a Z16XER motoros
az XEP nem annyira megbízható
H-nál felszereltségre oda kell figyelni, ha szeretnél bele ködlámpát multikormányt pl akkor jobb olyat keresni
mert ha utólag nincs ott a kábele akkor nehéz megoldani
de pl ha csak TID kijelzős és később GID-et tennél mondjuk bele akkor az egyszer
egyszerűen megoldható"

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#81725) HoaryFox válasza B-L-A-C-K (#81717) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ki volt az a galád, aki letaszított az első helyről? ;]

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#81726) amargo válasza Petyyyyy (#81707) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a felajánlást, de szerintem 6-6,5 éves akkumulátortól már elbúcsúzom, ma reggel 11,9 V-et mutatott (és meg beindult a kocsi!) tegnap mentem vele 50km-et és végig 14,5-14,7-el töltött, ma reggel pedig 15,2 -ve is.

Exide mennyire jó választás? [link] Amennyire néztem ez jó minőségű.

Ui ezek a mostani akkumulátor paraméterei:
GM P/N 12 772 116 FW
AH 60 CCA (EN) 438
RC 90 CCA (SAE) 445

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#81727) Petyyyyy válasza amargo (#81726) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ahogy jónak látod. Az öregem 11 éve használja a gyári zselés Varta akksiját.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#81728) mohabá 007 válasza _seth_ (#81714) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A GM el pedig az, hogy mióta RUSSIA-ba gyártják, már kinézetre is gagyi, nekem konkrétan 4 ből 1 kuka lett. :O

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#81729) amargo válasza Petyyyyy (#81727) üzenetére


amargo
addikt

Ha tényleg megdöglik az autóban az akkumulátor (a jelekből ítélve meg van rá az esély, bár elvileg van emergency töltésre lehetőség), akkor a pajzs miatt ultra szívás lesz a motortérhez férni, sokkal többet bukhatok mint 20e, amibe egy új akkumulátor kerül.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#81730) _seth_ válasza mohabá 007 (#81728) üzenetére


_seth_
veterán

Hmm... hogyan lehet felismerni az orosz változatot?

(NGK nekem konkrétan tövig szétégett egy anno és 3 hengerrel jöttem haza, nem volt szép kör :( )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#81731) Markizmark válasza mohabá 007 (#81728) üzenetére


Markizmark
addikt

Denso Iridium. Ennyit mondok. :D Atomóra pontosságú szikra és mindig ugyanolyan.
Mivel nem 2 lapos felület között csattan el, hanem 1 hegyes és 1 lapos, vagy 2 hegyes között, emiatt sokkal pontosabb.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#81732) _seth_ válasza Markizmark (#81731) üzenetére


_seth_
veterán

Használsz esetleg ilyen gyertyát? Alapvetően nem is vészes az ára...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#81733) Markizmark válasza _seth_ (#81732) üzenetére


Markizmark
addikt

Én nem próbáltam még, mire megtudtam, hogy létezik ilyen és nem is drága, addigra már bent voltak az új NGK-k.
De a következő cserekor ilyeneket teszek be. Ismerősöm próbálta, és tényleg jók.
Neten is sok helyen olvastam véleményeket, hogy nagyon jók. A jobb szikra miatt a fogyasztás is csökken.

Valamelyik Ignisbe pl. eleve iridiumos kell.
Sőt, gáz üzemű autókba is ajánlott, mivel az iridium jól bírja a magas égéshőt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#81734) Doggy dog válasza AMD Power (#81720) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Haver 2009es 1.4xep H astráján is volt már a cim újraforrasztva.... ;)

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#81735) diegho válasza _seth_ (#81732) üzenetére


diegho
nagyúr

Én használtam többet is, azóta csak Denso gyertya kerül az autóba.

(#81736) AMD Power válasza Doggy dog (#81734) üzenetére


AMD Power
titán

Elhiszem. Ez csak a hivatalos Opel "valasz"volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#81737) athomi


athomi
veterán

Végülis lefoglalóztam ma a gépet, voltam vele Opel szervizben.

A vezetett szervizkönyve stimmel, ott van minden a rendszerben. Az autót még izzócserére is szakszervizbe hordták. :D Elég durván lekövethető volt az gépjármű előélete, tulajdonképp minden kiderült belőle (szélvédőcsere, hűtőmaszk csere, ajtóburkolatbontás,CIM modul miatti visszahívás, stb.). Bal oldalt a leghátsó elemen elég vastag volt a festékréteg, úgyhogy ott valami kis ütést kapott, de jól átvizsgálták, nem volt nagy gond.

Amit találtak és javításra szorul az az hogy a bal első féktárcsa erőteljes fékezésnél üt, határértéknél épp nagyobb mértékben, így cserére javasolt. Ami nagyobb gond, hogy hátsó főtengely szimmeringnél olajszivárgást észleltek. tulajdonképp ennyi, azt mondták a szakszervizbe nem sok ilyen állapotú használtautót tolnak be hozzájuk.

Fentiek miatt egy kis alku lett a vége, de a lényeg hogy megegyeztünk, jövő hét közepén már meglesz a gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#81738) Szada85 válasza athomi (#81737) üzenetére


Szada85
aktív tag

Gratula, sok balesetmentes Km-t! :)

(#81739) Sza_Sa válasza athomi (#81737) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Gratula, tényleg kevés az ennyire visszakövethető autó a piacon. Nekem 3 hónapomba került, pedig nem csak h astra, sőt, nem csak Opel volt amit néztünk.
Aztán in is ráakadtam a szinte csodára, az enyém is még tavaly szeptemberben abba a márkaszervizbe járt ahol vették.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81740) Petyyyyy válasza athomi (#81737) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csak idő kérdése és össze fogtok melegedni, nem lesz itt probléma. Balesetmentes tricsillió kilométereket.
Bár a tiéd eléggé jól ismert darab, de mégiscsak használt autót vettél, tehát jobb ha ismered a használt autó tulajdonos első parancsolatát: mindig legyen pénz lóvéra! :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#81741) Sanki


Sanki
addikt

Na volt a kocsi egy elektromos ellenőrzésen.
Csak egy hibakódot szedett ki a gép is, 2-es lambdaszonda hibát.
Akksit ellenőrizték, már egyből azzal kezdte, hogy ez a vezérlés kényes az akksira és ebbe csak 52Ah-s akksi van, illetve az állapotát is megnézte (ilyen speckó műszerrel), aszerint is kuka az akksi, min 3 zöld csík kellett volna, na hát 1 se volt, csak sárga.
A készenléti fogyasztás pedig minimális, gyári értékű, 30 mA.

Illetve amit még mondtak, hogy a twinport szelep utolsó része eltört, a maradék 3 rendben van. Emiatt a 90 paci nem lesz meg. Viszont ebből elvileg egy új gyári 500 ezer Ft.
Ezt tényleg ennyire nehéz javítani? És ilyen drága?

[ Szerkesztve ]

(#81742) Sza_Sa válasza Sanki (#81741) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

45 körül van a feljújított, fém csapokra kicserélt szívósor. Az örök élet.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81743) Sanki válasza Sza_Sa (#81742) üzenetére


Sanki
addikt

Oh, hát ez egyből jobb. Emellé kell még valami a beszerelésen kívül?

(#81744) athomi


athomi
veterán

Köszi fiúk!

Petyyyyy: igen, mondta bátyám ha eddig nem volt meg a pénzem helye, ezután meglesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#81745) Sza_Sa válasza Sanki (#81743) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

link
Le kell adnod a régit

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81746) Sanki válasza Sza_Sa (#81745) üzenetére


Sanki
addikt

Mármint a régit újítják fel vagy pedig ezt így készen meg tudom venni?
Mert ez így egyből jobban tetszik, barátibb ára van.

(#81747) Sza_Sa válasza Sanki (#81746) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem tudom, de azt gondolnám, hogy egy előzőleg leadott szívósort kapsz meg, persze felújítva.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81748) Sanki válasza Sza_Sa (#81747) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, na hát akkor akksicsere után lehet ez lesz a következő.

Ez akkor végülis annyi, hogy a régit le kell venni ezt meg vissza a helyére?

(#81749) Sza_Sa válasza Sanki (#81748) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Elméletben igen.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#81750) Tikakukac válasza Sanki (#81741) üzenetére


Tikakukac
titán

Kíváncsi leszek ha cseréled a hátsót megjavul-e. Ha lesz időm kiszedem azt is a kövi héten és megmérem, mert elsőt cserélve bizony hibakód nem tűnik el, ellenben a probléma megjavult.

Szívósor az leadós dolog, hogy a sajátodat kapod-e meg nem tudom, de nyáron neki fogok esni. Egyfelől mert csattog az a hulladék, másfelől meg fojtószelepen benéztem és kegyetlen mocskos is, szóval mehet hozzájuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.