Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) diegho válasza #81556480 (#82400) üzenetére


diegho
nagyúr

Elektromos gázpedál hiányában elég komoly szop@s lesz vele szerintem.

(#82402) Petyyyyy válasza #81556480 (#82400) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem feltétlen felejtős, de nagyon nagy macera ha nincs meg a megelelő kábelköteg a csatlakozókkal. Szerelőm az 1.6 Astrájába épített tempomatot úgy, hogy egy szakaszon hiányzott a köteg és a csati is. Megcsinálta, de belement pár munkaóra.
A sors fintora hogy egy héttel később vittem egy köteget, amivel bátyámnak a xenont építettük be és ott volt a gyári csati a tempomathoz is. :D
Jobb az ha ott van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#82403) KrAt válasza #81556480 (#82400) üzenetére


KrAt
veterán

Szia,

ha nem titok, mennyiért és hogy sikerült szerezni? :)

(#82404) Luck Dragon

Lehet valakinél nem újdonság, de tegnap jöttem rá véletlenül hogyan működik a távirányító vezérléssel az ablak fel -le engedése, meg tetszőleges állásban megállítása, már csak a visszapillantó tükör be hajtására kellene rájönni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82405) #41635072 válasza Luck Dragon (#82404) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ja hogy ilyet lehet... :D Azt hiszem beleolvasok a kézikönyvbe.

(#82406) ArthurShelby válasza Luck Dragon (#82404) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nyitás/zárás gomb hosszan nyomva tartva?

A tükörbehajtás elvileg azoknál működik, amiknél elektromosan állítható az ülés (mármint J astra, C zafi, insignia kocsiknál).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82407) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok, Opel Astra F elektromos ablakemelő gondjaim akadtak; az ablak megállt félúton és úgy maradt. A 3 db kapcsoló közül egyik sem működik. A biztosítéktáblán az elektromos ablakemelő foglalatában nincs biztosíték és a foglalatba nem is tehető. Tudnátok segíteni a hibakeresésben? Előre is köszönöm.

(#82408) Tikakukac válasza pc-user (#82407) üzenetére


Tikakukac
titán

Piócás ember segíthet a helyzeten, mivel akkor ott valami elég vagány helyzet van, amit fejből fórumról megoldani... kárpit le, multiméter elő és mérés indul.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82409) athomi


athomi
veterán

Debrecenben kicsit OP-COM-ozni tudna nekem valaki? Sport gombot szeretnék utólag beépíteni, csak meg kellene nézni tudja-e egyáltalán az IPC-m kezelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#82410) adorjant válasza athomi (#82409) üzenetére


adorjant
senior tag

Az futóművet is piszkál,nem? Nem lesz így hibakód,ha nem aktív minden komponens?
Nekem van amúgy, megnézhetjük valamikor.

(#82411) -=RelakS=- válasza Luck Dragon (#82404) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tükör előválasztó középső állásában megnyomod a tükör lefelé állítást a joystickon?
K Astránál legalábbis így megy, de lehet, hogy H Astránál nem nyert :DDD

A joytick közepén lévő gombod ha nincs, akkor lehet, hogy csak kézzel lehet behajtani

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82412) Luck Dragon válasza ArthurShelby (#82406) üzenetére

Igen-igen. :)

RelakS
De , van azt tudom is. :D Annyira nem vagyok elveszett. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82413) ArthurShelby válasza Luck Dragon (#82412) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyébként úgy tudom ez univerzális trükk. Pl fordoknál is van ilyen.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82414) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82411) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De ő/mi a kulccsal/távkapcsolóval szeretnénk ezt. Fordoknál ott a 2. csippantásra húzza be a füleit.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82415) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82414) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Őőő.... klucsos megoldás? :F

Ilyenről egy árva szó nincs, K Astránál legalábbis. Ha már kint vagy, amúgy is kézzel is be tudod hajtani :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82416) diablo1984 válasza ArthurShelby (#82414) üzenetére


diablo1984
veterán

az octaviámnál is a bezár gombot hosszan tartva felhúzza az összes ablakot és behajtja a tükreit!
De ami nem elektromos behajtású tükör, azt nem fogja semmi sem hajtogatni, max a facserje, ha érintőre veszed! :DDD

(#82417) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82415) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"távirányító vezérléssel az ablak fel -le engedése, meg tetszőleges állásban megállítása, már csak a visszapillantó tükör be hajtására kellene rájönn"

Egyébként a visszapillantó középen van, gondolom a külső tükörre gondol (ha nem tévedek).

Sok autónál a távirányítóval tudod nyitni/zárni a külső tükröket, sokkal kényelmesebb és menőbb :D. Városi parkolásnál tényleg sokat számít, ha csukva van (jobban el lehet férni), és mint mondtam kényelmesebb 2x-szer pittyenteni és úgy bezárni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82418) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82417) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem csak annyit brekeg a használati utasítás, hogy ha a nyitás gombot hosszan nyomom, lehúzza az ablakot, a a zárás gombot nyomom, felhúzza. Tükröt nem emlegeti, azt csak az ajtóban lévő gombbal lehet irányítani tudtommal.

Nekem a külső tükrök is visszapillantók, szóval értem, mire célzott :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82419) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82418) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És ezt mondtam, hogy valamelyik kocsinál becsukja a tükröket a távirányító hatására, és én úgy tudom azokat, ahol (elektromos) memóriás az ülés.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82420) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82419) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És ez az a funkció, amit a leírás nem említ. Pedig benne van a 16 irányban állítható masszázsülés is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82421) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82420) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De az már K astra :P [link]
Arról nincs infóm. (ez is egy insigniástól származik, mert ott egyik tudja, másik nem).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82422) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82421) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

H Astra leírásában is megnéztem, az eredmény ugyanaz, ezért nem is nyúltam a hozzászólásomhoz :DD

Luck Dragonnak ha jól látom az összefoglalót, az van.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82423) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82422) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez igaz :)
Csak reméltem, hogy jut ezzel kapcsolatban valamire, ami nekem is segíthet :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82424) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82423) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Viszont ha a J Astra tényleg tudja, ahogy írod, akkor az Opel monnyon le, mert a leírásában nem találtam :(((
Márpedig nem szokás felszereltségek szerint külön leírást csinálniuk.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82425) diablo1984


diablo1984
veterán


Kèsz, váltózsák ès kèzifèkszoknya kicserèlve!

(#82426) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82424) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az insi tudja, akkor valószínűleg a többiek is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82427) OPiiPO válasza diablo1984 (#82425) üzenetére


OPiiPO
addikt

miért zsák az egyik és miért szoknya a másik :F vagy túl sokat gondolkodok? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82428) diablo1984 válasza OPiiPO (#82427) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, sokat! :DD

(#82429) athomi válasza adorjant (#82410) üzenetére


athomi
veterán

Ha IDS+ futóművel szerelt, akkor keményebbre veszi a rugózást. De az enyém nem tud olyat, úgyhogy azt nyilván nem fogja csinálni. :D

Elvileg nem lesz hibakód, legalábbis senki nem jelzett ilyen problémát. Nálam csak a gázpedál érzékenységét fogja állítani, valamint hosszan nyomva az ESP-t kikapcsolni.

Igazából az IPC Alpha kódot kellene kiolvasni, abból már talán lehet következtetni, meg érdemes mellette aktiválni a sport gombot, ha ilyenkor hibát dob, akkor azt jelenti, hogy valószínűleg tudja a funkciót. Szóval egy kódolvasást kellene valamint aktiválást. Ha tudja a funkciót az IPC-m, akkor csak egy sport gombos gombsort kell kerítenem, beszerelnem, majd felprogramozni.

Ha van annyi időd hogy megnézzük, akkor szívesen legurulnék hozzád a géppel amikor neked jó. :R

[ Szerkesztve ]

(#82430) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82426) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az Insigniának tudtommal van fűtött szélvédője, a Corsának biztosan, az Astrának meg nincs.
Szóval nem nagyon lehet következtetni, hogy melyik mit tud.

Ezen kívül az Insignia leírásában benne van, hogy ha zárást követően egy másodpercig nyomod a lakatot, akkor behajtja a tükröket.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82431) mohabá 007 válasza pc-user (#82407) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha nincs a 10-es bizti foglalatban,nézd meg a 22-est.30A-os bizti kell,és bele kell annak menni.[kép]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#82432) ArthurShelby válasza -=RelakS=- (#82430) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mea culpa. Megnéztem a használatit tényleg egyértelműen csak az insigniákban van (miért?).
Most azt nézem, hogy ennek oka akkor a különleges kulcs (van csomagtér nyitó), vagy a csomagtérajtó modul (vagymind2).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82433) Luck Dragon válasza ArthurShelby (#82432) üzenetére

Nos tegnap elkezdtem próbálgatni minden féle formációban , de nekem nem sikerült ez a külső visszapillantó tükör behajtása.

Nagy rá az esélye annak hogy nem is tudja.

Inkább a jobban felszerelt vagy nagyobb osztályú "inszi-veki "stb ami tudja.

Sebaj, marad a joystickos megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82434) -=RelakS=- válasza ArthurShelby (#82432) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem nincs köze a csomagtérnyitó gombhoz, mivel az a kombi Astráknak is van, illetve a leírás alapján több, mint gyanús, hogy az Insigniánál is csak a kombi nyitható kulccsal.

Néha nem értem az Opelt. A Fábiám csomagtérajtaja nyitható volt kulcsról. Tudott szólni, hogy mindjárt kifogy az ablakmosó. Meg tudta mondani, mennyi ideje vagyok úton. Kis, fillérb@xó apróságok, amik nem igazán értem, hogy hogy hiányozhatnak egy mai autóból.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82435) Sza_Sa válasza athomi (#82429) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem van sport gombom, de szerintem nincs ids-em, bár csak 2x próbáltam amiből 1 a vásárlás alatti próba karika volt.
Az biztos, hogy a gázpedál viccesen érzékeny lesz, na meg nekem a váltó fog agresszívebben kapcsolni, tovább pörgetve a motort

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#82436) pc-user válasza mohabá 007 (#82431) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi a segítséget.
Relé véletlenül nem tartozik hozzá?

(#82437) qdak


qdak
addikt

hello, zafira 2.0 dti nel behalt a generatorom, amit kaptam helyette, 2.0 dtl e volt, ez volt bontoba ami meg nyitva volt, az enyemen, 1 plusz csatlakozo van, ezen 2es csatlakozo kompatibilis lehet a 2? mmint a dupla csatlakozobol, 1ik ugyanaz lehet mint az enyemen ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#82438) odorgg


odorgg
addikt

Kérnék egy kép cserét az összefoglalóban, mert az aluval jobban mutat,+10 lóerő :D

Egyébként új gumit is kapott. Viszont most balra húz kicsit az autó. Érdemes lenne elmenni egy futómű beállításra? 1,5 éve voltam legutóbb, azóta megjártam pár kátyút. Igaz télivel nem tapasztaltam a balra húzást, esetleg tényleg nagyon minimálisan. Vagy esetleg a szélesebb gumi miatt lett most zavaróbb?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#82439) #81556480 válasza KrAt (#82403) üzenetére


#81556480
törölt tag

12.000+posta mindennel: Vezérlő, kapcsoló, es pedalkapcsolók. Ezért is csaptam le rá.

Pettyyy es a többiek: Kis munkatol meg elektronikatol nem ilyedek meg. Csak az a kérdés fizikailag lehetseges-e? Ha igen , akkor en beteszem.

Egyébként mint írtam nem elektromos pedálos hanem bowdenes. De megvan hozza a huzo elektronika is a kis szakasz bowdennel.

[ Szerkesztve ]

(#82440) Doggy dog válasza #41635072 (#82405) üzenetére


Doggy dog
senior tag

H-nál kell hozzá REC modul,csak olyanon lehet felprogramozni.
Programozáshoz meg carpass.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#82441) zambi


zambi
csendes tag

Sziasztok!Adott egy Opel Astra F Classic.Az utóbbi időben a kormánykerék mögül egyre erősödő súrlódó hang jön.Most leszedtem a borítást,és kiderült,hogy a kormánykerék hátoldalán lévő csúszóérintkezőhöz csatlakozik egy rugós érintkező,és mivel folyamatosan összeérnek innen jön a hang.Ha behúzom a rugós érintkezőt,akkor hangtalan a kormányzás,de így viszont nem működik a kürt.Próbáltam kenni rá grafitzsírt,ami pár tekerés után le is jött a felületről.Valamint megcsiszoltam őket 1000-es vízpapírral.Valamivel jobb, de valakinek még valami ötlete?

(#82442) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ma levettem a fojtószelepházat kitakarítani, nem volt vészesen koszos. Illetve nem vettem le mivel egy vizcsövet nem tudtam lehúzni, így kifordítottam a helyéről, úgy pucoltam meg.
Mikor visszatettem mindent a megtisztított map szenzorral együtt, a sarut visszatéve első-második-harmadik indítás után alalcsony alapjárat fogadott, illetve ha a gázra léptem a motor fulladt és leállt. Majd egyszercsak a valahányadik indítás után minden jó lett, vette a fordulatot.
Mi lehetett a baj? Hibajelzés van ilyenkor, bekerülhet a tárba?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#82443) Tikakukac válasza Sza_Sa (#82442) üzenetére


Tikakukac
titán

Tavaly kezdtem ismerkedni a motortérrel is ennyire, ott egy kicsit buta alapjárat után beállt, ahogy kell. De amilyen szutyok a szívósor is meg a fojtószelep is, meg a szelepfedél is meg tippre az alsó teknő is szerintem 2-3 napig mosogató tanfolyam lesz nyáron és pucoválás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82444) Lajos1966 válasza Sza_Sa (#82442) üzenetére


Lajos1966
tag

Újra tanította magát a rendszer,mivel a tisztítás során megváltozott pl. a fojtószelep helyzete,a map szenzor érzékelője.

(#82445) athomi válasza Sza_Sa (#82435) üzenetére


athomi
veterán

Tulajdonképp mit is jelent az pontosan hogy érzékenyebb? Elsőre azt gondoltam kicsit gyorsabban reagál a pedálmozdulatokra a motor, de most átgondolva inkább arra gondolok, hogy csak kisebb pedálútra nagyobb gázzal reagál az autó. Utóbbiért miatt nem erőltetném a dolgot, előbbiért viszont igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#82446) Luck Dragon válasza athomi (#82445) üzenetére

Lényegében ha csak simán megnyomjuk a gombot 20-25%-al érzékenyebbé válik a gázpedál, ergo kicsit dinamikusabbnak tűnik az autó. Elektronikusan kap egy jelet ami a gázpedált érzékenyebbé válik.

Plusz:
Ha hosszan nyomjuk (4-5 mp) az IPC (km óra egység) kis km számláló kijelzőn kiírja, hogy ESP OFF illetve égve marad az ESP visszajelző lámpája, ilyenkor kikapcsolja a kipörgés gátlót. A sport gomb újbóli megnyomására pedig kiírja, hogy ESP ON, visszakapcsolja az ESP-t és kikapcsol a sport gomb.
Az IDS+ futóművel szerelt autóknál keményebbre veszi a rugózást.
És végül de nem utolsó sorban ha az autót Elektrohidraulik szervókormánnyal (EHPS) szerelték akkor beleszól a kormányszervó hatásfokába is (kivéve 1.3 és 1.4 motorral szerelt autók).

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82447) mohabá 007 válasza pc-user (#82436) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nincs reléje. :N

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#82448) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok!

Minden nap olvasom ezt a fórumot, sok minden megtalálható itt ami az Opel tulajoknak segítség lehet.
Pár héttel ezelőtt olvastam itt a DPF regenerálását visszajelző kis led beépítéséről. Gondoltam megcsinálom én is. Mindennel együtt 1-1,5 óra volt, de ez valami nagyon jó dolog! Azóta már két olyan eset volt amikor nem is gondoltam volna hogy regenerál, és simán leállítottam volna az autót. Akinek van DPF az autójába annak csak ajánlani tudom, és természetesen nagy köszönet a fórumtársnak aki közzétette.

Üdv,

Jani

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#82449) Sza_Sa válasza athomi (#82445) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Kisebb pedálút=nagyobb gáz. Nyilván olyan érzésed van, hogy gyorsan reagál az autó.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#82450) mohabá 007 válasza Sza_Sa (#82442) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Mi lehetett a baj? Hibajelzés van ilyenkor, bekerülhet a tárba?.."

Ez nem hiba, ez az ECU reset. :K
"...Az akkumulátor testkábelét levéve teljesen áramtalanítjuk. ( törlődnek az úgynevezett "megtanult"a motor működtetésének módja alapján automatikusan beállított motorüzemelési adatok)
Mivel ezek között az adatok között szerepel az üresjárati fordulatszám is, a reset után előfordulhat, hogy egy ideig az alapjárat egyenetlen lesz, vagy a motor kihagy gyorsításkor. A reset után megszűnhetnek a korábbi apróbb alapjárati ingadozások, egyenetlenségek.Egy ideig lehetőség szerint kerüljük a szélsőséges terheléssel járó használatot, amíg az ECU újratanulja a reset-elt motorvezérlési paramétereket..."

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.