Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) B-L-A-C-K válasza ArthurShelby (#82250) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

110 lovasba is van J astra, többség az inkább.

Nekem 2010es 160 lovas insi van, semmi gond nem volt vele nekem a lassan 2 év alatt, turbó cső elrepedés gondok voltak ezeknél, de az összesnél cserélve lett már, vagyis enyémben is volt még az elején. Illetve főtengely csapágyakkal is gond lehet, de ha normálisan cserélik az olajat, nem 30 ezrenként, azzal se lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#82252) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#82251) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olajpumpa gond van, a csapágy szvsz következmény :)

(#82253) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#82252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 2 szerelő is azt mondta, ha 10-15 ezrenként cserélem az olajat, kimennek világból, és nem lesz ezzel gond.

(#82254) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#82253) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#82255) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#82254) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt ahogy látom tömítést beszélnek, és hogy elfolyik az olaj, bár ilyen nem csak insigniánál lehet hanem bárminél.

[ Szerkesztve ]

(#82256) dSERiES


dSERiES
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam én is köszönök, egy '08 C Vectra tulajdonosa vagyok, első Opelem. :) Egy kép róla.

⊿sff⊿

(#82257) B-L-A-C-K válasza dSERiES (#82256) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá, jól néz ki. :)

(#82258) ArthurShelby válasza B-L-A-C-K (#82253) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Főként eddig azoknál volt amikbe 30.000km-es olajcserék voltak gyári olajjal . És sajnos a csapágyak amik benne vannak kínai gyártmány . De különösebb jele sajnos nincs . Főként 2009-es autóknál van ilyen probléma ."

"Főként a sűrű olajcsere és nem gyári olaj sokat segít neki . Főként az olajpumpa hibájából következik ez be de sokszor tőle függetlenül .
Megelőzni olajpumpa cserével és egy csapágysor ellenőrzésél vagy cserével tudod megelőzni . "

"Olajpumpa hiba nagyrészt . De szerepet játszik elég sokszor a felhígult motorolaj . "

"Ja és ha kiírja, hogy nincs olajnyomás azonnal STOP ??? Azonnal olajpumpát csere, mert ilyenkor az a hiba . (150-200ezer km alatt gyakran halnak meg mostanában )"

"A legjobb a Motul annak van két fajtája egyik az csak kimondottan Opel GM Dexos 2 a másik az is tudja sok máson kívül ."

"Arányban 80% a 160as és 20 % a 130as ."

[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82259) B-L-A-C-K válasza ArthurShelby (#82258) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor végül is az van amit mondtak nekem is, ha normálisan van cserélve az olaj, és normális van benne akkor elkerülhető. Persze ahogy látom vannak kivétetlek is.

Na meg az enyém 2010.07 hó végi, ez nem tudom abba a 2009-es szériába esik e.

[ Szerkesztve ]

(#82260) footy válasza B-L-A-C-K (#82249) üzenetére


footy
addikt

az 1.6-os benzines jobban ment mint az 1.7-es dízel
Ezt mondjuk furcsalom, tekintve hogy a dizelnek min. 100NM-rel tobb a nyomateka.
Milyet probaltal 110 vagy 130 lovasat?

[ Szerkesztve ]

(#82261) B-L-A-C-K válasza footy (#82260) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

J Astrából ezeket: Benzinből 1.6 (116 ló), 1.4T (140ló), Dízelből 1.7 110/125/131 ló.

De ha teheted mindegyiket próbáld ki vásárlás előtt, lehet neked az összes megfelel. Insibe pl a 160 lovas se egy versenygép, mert nehéz a kocsi, de ennyi kell is hozzá szerintem.

(#82262) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Van egy 14 éves Merivam A-m, kb. 1000 km-enként 1 liter olajat eszik. Szerelő anno kompresszióval megmérete, aki szerint a 4. henger sokkal gyengébb teljesítményű, mint a többi. Pénteken a dugóban elkezdett a kipufogó baromira füstölni, gondolom leállhatott az a bizonyos henger. Szerintetek hová vigyem a kocsit, ha minél olcsóbban meg szeretném úszni, és meg akarom szüntetni az olajfogyást is?

szerk: a motort is gyengébbnek éreztem, a füstölés viszont megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#82263) Luck Dragon válasza rumos XIII (#82247) üzenetére

Ilyen van a munkatársamnak ,
Teljesen élhető kis városi autó. Gyenge pontja hogy a váltónál valami műanyagból készült ami ha egyszer elkopik akkor a váltó kar a sebességek közé esik.
De utólagosan lehet vásárolni fémből készültett.
Most adta meg magát az ablaktörlő motor. Futómű szilent és ami ebben a korban esedékes mind cseréje, de ezzel számolni kell.
Neki 1.4 twinportos.
De az 1.2-es is ugyan olyan jó motor. Ismert, sok alkatrész van hozzá.

Az autó önmagában fillérekért fenntartható , szerethető kis autó.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82264) Szada85 válasza rumos XIII (#82247) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ahogy feljebb is írták, alapvetöen egy elég egyszerü müszaki alapokon nyugvó autó, nagyon nagy csapdákat nem szokott tartalmazni.
Így a képekröl sok mindent mi sem tudunk hozzátenni, nagy hibákat nem látni rajta, de mivel elvileg magyar autó - Opel Lukács matrica hátul -, így érdemes a rendszám alapján lekérdezni a Km állásokat a kekkh rendszerében, az is ad némi támpontot.

Ami esetleg hasznos lehet, hogy az 1.2-es Twinport motor (Z12XEP) vezérlése láncos, azt hideg motorral indítva érdemes meghallgatni, hogy nincs-e hangja ( füllel is jól hallható fémes kereplö hang) így 200.000 Km-nél - ha még nem cserélték esetleg. Ha van hangja, akkor azt érdemes alkualapnak használni.

(#82265) Szada85 válasza dSERiES (#82256) üzenetére


Szada85
aktív tag

Üdv itt, jó mégegy C Vectrást a klubban tudni. :)
Milyen mocival van?

(#82266) dSERiES válasza Szada85 (#82265) üzenetére


dSERiES
senior tag

Hali :))
120 póniló kergeti, 1.9 CDTi szóval nem egy versenygép :DDD de a célnak megfelel. Látom Neked V6 az léphet :C

@#82257 B-L-A-C-K: köszönöm :R

⊿sff⊿

(#82267) Petyyyyy válasza dSERiES (#82256) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csini darab. Welcome on board.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#82268) Luck Dragon válasza dSERiES (#82266) üzenetére

Nagyon szép! Üdv a csapatban. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#82269) Szada85 válasza dSERiES (#82266) üzenetére


Szada85
aktív tag

Haladós, cserébe én kétszer állok meg tankolni, mialatt Te egyszer. :DDD :DDD

(#82270) Hachiko95 válasza ArthurShelby (#82258) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ezek viszont régebbi kommentek, ha beleolvasol az újabbakba ott látod, hogy a tömítést muszáj cserélni a 2.0 cdti-ben. Az enyémben le lett cserélve, csapágyak épp állapotban vannak, karterben nem voltak fém darabok, de a cserélt tömítésen már "látszott a kor". Emellé persze ajánlott az a motul olaj amit említenek, de csak az nem fog segíteni a tömítésen.
"Főként csak a tömítés a problémás . Pumpa nagyon ritkán megy tönkre ." [link]

A 130 lovasok is egyaránt érintettek, pont egy ilyennel történt meg pár hónapja amiről tudok. mondtam is még előtte, hogy cseréljenek tömítést mihamarabb(nem cseréltek), pár héttel utána már csapágyas lett a motor.

2012-2013 körül változtattak a motoron, másfajta csapágyak kerültek bele, de a tömítést szerintem ott is érdemes cserélni idővel.

(#82271) Petyyyyy válasza Szada85 (#82269) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mindenki tudja hogy csak a Supershop pontok miatt csinálod. :P

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#82272) farkas-j válasza Gyick (#82226) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi a választ, de mi az a pedál teszt? A Hibakódot kiolvastuk (volna), de nem volt semmi.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#82273) farkas-j válasza férfiállat (#82246) üzenetére


farkas-j
őstag

Én vettem egy EL-50448 TPMS jeladót, amivel össze lehet rendelni a kerekeket.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#82274) Szada85 válasza Petyyyyy (#82271) üzenetére


Szada85
aktív tag

Adták a forgalmival az okmányirodában, biztos tudtak valamit... ;] :DDD

(#82275) diablo1984


diablo1984
veterán

Ma megvolt az astra pollen, levegőszűrő, gyertyák cserèje, a szelepfedelet levettem ès kitakarítottam, ès rájöttem, hogy honnan volt vís a szelepfedèl alatt: a kartergáz visszavezető tele volt olajsárral( valszeg valaki sokáig nem cserèlt olajat ès bekocsonyásodott) ès az eldugította a járatot, így minden gőz ès gáz a szelepfedèlen belül csapódott le! Kiganèltam, de nem volt egyszerű, fèktisztító ès kompresszorral is betartott 1,5 órát mire nem retek jött belőle( ennek a bakelitnek a teljes teteje kartergáz csatorna) kapott szelepfedèl tömítèst is.
Most megfigyelőn van az autó, ha minden okès lesz, akkor megkapja a friss olajat ès fagyállót is!
Ami pozitívum, hogy könnyen szerelhető, de a pollenszűrőt mièrt ilyen sz@r helyre rakták, az jó kèrdès!

(#82276) AMD Power válasza diablo1984 (#82275) üzenetére


AMD Power
titán

Hogy tetszik? Milyen a Skoda "után"? Mennyire elég bele az a 90Le?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#82277) Tikakukac válasza diablo1984 (#82275) üzenetére


Tikakukac
titán

Emiatt rottyant ki az olaja egy rakat embernek a télen is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82278) Sanki válasza Tikakukac (#82277) üzenetére


Sanki
addikt

Nem is kicsit. :D
Télen érdemes havonta egyszer takarítani.

(#82279) footy válasza B-L-A-C-K (#82261) üzenetére


footy
addikt

En ezeket probaltam:
-1.6 szivo: legfeljebb az ellensegeimnek
-1.4T : korrekt de elegge kajal
-1.7CDTI@110LE: iszonyat turbolyuk, 2000-ig semmi. (allitolag ennek fix geos a csigaja es 131 lovas a valtozo geo miatt sokkal jobb)

Eleg ha azt tudja mint a 1.6CR Golfom, annal is lenduletbol autozom aztan kesz...

(#82280) Tikakukac válasza Sanki (#82278) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem elég azt évtizedente is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#82281) Petyyyyy válasza footy (#82279) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Valaki segítsen ki: mikor maradtam le kb..?
Úgy tudtam az 1.7 csak 100, 110 meg 125 tagú ménessel gyártódik. J-ig követtem az eseményeket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#82282) B-L-A-C-K válasza footy (#82279) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk volt pár hónapig céges új 1.6-os CR TDi Octávia 110 lovas kombi kivitel, na azok tényleg nem rosszak, nem is mentek nagyon gázul, és jól is fogyasztott, de szerintem összehasonlíthatatlan menettulajdonságokban az 1.7-es J Astrával.

(#82283) diablo1984 válasza AMD Power (#82276) üzenetére


diablo1984
veterán

Meglepően jó, inkább pályán lehet kevès, mert 100nál már 3000ren pörög, városban jól gyorsul, kb mint az 1,6 cr tdi octi, bár azt sem veretem, ezt sem, de szerintem ha valaki egyszerű motoros autót akar ès nem akar gyorsulgatni, akkor szerintem elèg ez a motor! Fogyasztásra vagyok kíváncsi, de majd az is kiderül. Egyèbkènt ennyi idősem ès ennyi km után is kènyelmes, csendes(bár az ajtók felől mintha a hang jobban jönne befelè, mintha az ablak rèsnyire nyitva lenne). Határozott a fèkje, közvetlen a gáz(nem torpan, mondhatni nyomatèkos), nekem tetszik, nem kizárt, hogy a skoda megy ès egy kombi h astra jön helyette(bár annak a fara kevèsbè tetszik, de praktikusabb a nagy csomagtartó 2 gyerekhez)+ mèg egy rakat lóvèm maradna.....
Eddig pozitívum, ami gondja volt, az csak az elhanyagoltság miatt, eddig mindent meg tudtam csinálni rajta, nem halálos. Most hogy le volt vève a szelepfedèl, láttam, hogy nem lóg a lánc, nincs megkopva a vezèrműtengely bütykei sem.

(#82284) dSERiES válasza Szada85 (#82269) üzenetére


dSERiES
senior tag

Igen nekem elég jól fogyaszt viszont, meg is lepődtem ekkora bódétól átlag 6 - 6,5l :DDD

Hát, valamit valamiért :K "I love mol matricát kiteheted" - ahogy szokták mondani :DDD
Viccen kívül gondolom ~10 körül eszik átlag, az még teljesen vállalható napi szaladgálós szinten is.

@#82268 Luck Dragon #82267 Petyyyyy: köszönöm-köszönöm :R

⊿sff⊿

(#82285) athomi válasza diablo1984 (#82275) üzenetére


athomi
veterán

Pont ma cseréltem én is ki a pollenszűrőt. Egész simán ment, nem szenvedtem vele sokat. Ha kipróbálnád milyen a Focus 2-ben a gázpedál mellett szinte hozzáférhetetlen helyen kicserélni a pollenszűrőt, akkor visszasírnád a H Astra-s cserét. :D

Amúgy az alábbi képen látható állapotban volt a pollenszűrőm. Úgy tűnik a német szakszervizben dolgozók sem túl lelkiismeretesen dolgoznak, mert ilyen gány módjára bepréselték a helyére a szűrőt, így nem látta el a szűrő teljes mértékben a feladatát.

Na ezért is örülök hogy magamnak csináltam, szépen, fokozatosan betoltam a helyére, majd a végén is benyúltam a szűrő mögé és rendesen megigazítottam.

[ Szerkesztve ]

(#82286) athomi válasza athomi (#82191) üzenetére


athomi
veterán

Egy 10-esért bevállalta a szerelőm a komplett vezérléscserét, a szelepfedél tömítés cseréjét, plusz az olajcserét.

A szelepfedél tömítés cserén viszont gondolkodom, hogy magamnak csinálnám, mert magamnak biztos lelkiismeretesebben ganéznám ki. Ehhez esetleg valaki tud egy kis leírással szolgálni? :R

[ Szerkesztve ]

(#82287) rumos XIII válasza Szada85 (#82264) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Nagyon szepen koszonom nektek a valaszokat! :)

(#82288) AMD Power válasza diablo1984 (#82283) üzenetére


AMD Power
titán

Ez jol hangzik. Foleg ha azt vesszuk,hogy az Octaviad egy dragabb es ujabb gep es ez megis "bejon" neked. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#82289) diablo1984 válasza AMD Power (#82288) üzenetére


diablo1984
veterán

Az octavia egy modernebb rommászűrt dízel. A helyèn kell kezelni a dolgokat, az octi sokkal modernebb, fiatalosabb kívül belül, agyonextrázott, míg a h astra egy alap modell, kopár beltèrrel, a külseje sem friss dizájn(mai szemmel nèzve), de árra harmada a skodáènak, igaz az egyik 6, a másik 14 èves, de autó-autó, A-ból B-be elvisz, tervezhetően költsègesebb meghibásodásra nem lehet számítani ès ettől nekem favorit.

(#82290) Szada85 válasza dSERiES (#82284) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nagyjából igen, a BC 10,5 litert ír (de ilyen nem szabad sehova se kiírni, mert "Jajjistenem!", "Hogymeeennyiii?!", "Leesziahajad!" ;] ) úgy, hogy azért gyakran meg vannak futtatva a lovak és a klíma is szinte mindig megy, tankolások alapján sem számolgattam vissza, mert a választáskor sem a fogyasztás volt a szempont, akkor pedig miért remegjek ezen utána. (minden nagyképüség nélkül :B ) :)

(#82291) Szada85


Szada85
aktív tag

Most láttam csak, hogy az összefoglalóban a nevem alatt valamiért hibádzik a kép, megkérném a Tisztelt Moderátorunkat, hogy legyen kedves feldobni akkor emezt: :R

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#82292) footy válasza Petyyyyy (#82281) üzenetére


footy
addikt

A17DTF, A17DTS

(#82282) B-L-A-C-K
Mikori evjarat volt az octavia?

(#82293) B-L-A-C-K válasza footy (#82292) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2016 szeptemberébe vettük át újonnan ha jól rémlik.

(#82294) AMD Power válasza diablo1984 (#82289) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Nekem mondjuk az jön le ebből ,hogy az ár/érték aránya nagyon jó a kocsinak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#82295) ArthurShelby válasza Szada85 (#82290) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az 1.6 benzin Zafira A is 10 körül eszik városban, én ehhez szoktam hozzá. Anno a mazda 626 2.0i automata 12-t evett.
A C Zafira 2.0cdti 7liter városban. Autópályán 6, taposva neki (180-) 7.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#82296) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok valaki tudja esetleg, hogy az Opeles új autó flotta kedvezmény lízingeseknek 12,5% vagy 18,5%?

(#82297) HoaryFox válasza Szada85 (#82291) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Done!

Szolgálati közlemény: nyugodtan dobjon egy hsz-t vagy privátot, akinek elévült/nincs benne az összefoglalóba a gépezete, pikk-pakk berámolom :K

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#82298) dSERiES válasza Szada85 (#82290) üzenetére


dSERiES
senior tag

Persze, ilyen autónál nem azt nézi az ember :C De szerintem az a fogyi teljesen rendben van :K

@82295 legelek: igen csak ez átlag 10 nem város 10.

⊿sff⊿

(#82299) Szada85 válasza ArthurShelby (#82295) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nincs ezzel baj, a fizikát nem is nagyon lehet megb***ni, alapvetöen azért is szeretek mosolyogva hátrébb lépni a fogyasztásos téma felcsendülésekor, mert azt gondolom, hogy nagyon sok Opel is, -illetve nyilván más márkánál is-, különösen egy kisebb benzinmotoros verzió a fogyasztás/menetdinamika arányában sokkal rosszabbul teljesít a V6-nál, de valahogy az sosem röccenti meg a Zinternetet, ha pl. egy 1.6/ 1.8 szívó Zafira, Insignia, stb. tulaj ír 8-10-12 litereket, ezzel szemben ha bárhol megjelenik a 2.5/3.0/3.2-es számkombináció, máris ijedten vizionálnak minden gázadásra a kipufogón vízesésként zubogó üzemanyagfolyamot, illetve benzinkúttól benzinkútig élö autóst. :D

@(#82297) llwynog:
Köszöntem szépen! :R

(#82300) dSERiES válasza Szada85 (#82299) üzenetére


dSERiES
senior tag

Igen sokszor a nagyobb motoros ugyanannyit eszik, gondolom mert könnyebben mozgatja a kasztnit talán...
Tipikus példa pár bmw erre.. volt 1 régi kollégámnak 316i és pályán 7,5-8-at evett neki, város 11, de azt én is nehezen tudtam elképzelni, lehet valami más hiba is volt ott.
Szerintem a 10l-es átlagfogyi egyáltalán nem olyan hogy be kéne szarni tőle, cserébe meg megy is rendesen. :C
Ismimnek meg régi A8 volt 4.2 napi használósnak (vagánykodni miért is ne), heti 15-ért tankolt bele, na az már azért komolyabb :DDD

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.