Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) Markizmark válasza Lauda (#56140) üzenetére


Markizmark
addikt

Az csak növeli a fékhatást. Ha a fékerőszabályzás is hozzá van hangolva akkor csak javít a helyzeten. Én sokszor úgy érzem 5 személlyel, hogy combból kell taposni a féket egy-egy pályalehajtón, pedig minden betét egészséges. Egyszerűen ennyit tud a dobfék, eleve szerintem egy halott ötlet. Egy nagyobb fékezés után bemelegszik a dob, kitágul, utána állítódik a 2 pofa és amikor kihűl akkor se előre se hátra, mert rázsugorodik.

A nyári szett felpakolásakor valami Isteni sugallatra gondoltam egyet és leszedtem a dobokat hátul megnézni mi az ábra. Hát a jobb hátsó utánállító kampója ki volt akadva (ezért fogott csak a beltéri lámpa magasságában a kézifék), a bal dob alig jött le, tehát le kell szabályozni a vállát, és minden fékezéskor valami nyekergett is. Adtam a csuklópontoknak egy leheletnyi kúszózsír, az utánállítót visszaakasztottam és voilá, 2 kattintás után a 45°-os lejtőn is megfogja az autót a kézifék 5 emberrel is.

Szerintem a tárcsafék ennél egy sokkal egyszerűbb és hatásosabb szerkezet, és nem teljesen hülye aki inkább lecseréli tárcsásra a hátsó tengelyt, a lényeg hogy jól csinálja.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56152) AMD Power válasza beg (#56150) üzenetére


AMD Power
titán

Nah.... ez szerintem nem hasonlít rá. :N

bandi0000 Majd meglátjuk a végleges , hivatalos képeken milyen lesz. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56153) AMD Power


AMD Power
titán

Ez jó lenne a gépembe nem? A sok rövid táv és hidegindítás miatt!? :F

MANNOL OEM for DAEWOO GM 5W-40 4 liter

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56154) F_Zolee válasza AMD Power (#56153) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó lesz de mire odajutsz megint másikat fogsz keresni. ;]

(#56155) Markizmark válasza AMD Power (#56153) üzenetére


Markizmark
addikt

Jó hát, hidegen jobban szivattyúzható (jobb az áramlás és emiatt jobb a kenés (nem a nyomásnak kell nagynak lennie)), melegen pedig ugyanaz, mint a 10w40. Én is 5w40-et tettem bele 1 éve, csak Eneost. Idén már 10w40-et tettem bele mert mindig pályázok, be tud melegedni rendesen a hosszabb táv miatt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56156) AMD Power válasza F_Zolee (#56154) üzenetére


AMD Power
titán

Nem fogok! :) Lassan meg kell vennem. Eljön az 1 éves váltás ideje. :K

vebbful Sajnos elég keveset pályázok. :( Évi egy max 1000-1500km-t.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56157) Markizmark válasza AMD Power (#56156) üzenetére


Markizmark
addikt

Rövid távon, mindig szinte hideg motornál ajánlott az 5w vagy 0w is, bár a 0w-t már ágyúval verébre szitunak tartom.

Én meg havi 1100-1200 km-t megyek pályán. Kíváncsi vagyok hogy fogja bírni a gép ezt a használatot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56158) AMD Power válasza Markizmark (#56157) üzenetére


AMD Power
titán

Jó neked! :)

Veszek majd fékolajat is a fékek cseréjéhez..... abból mennyit kéne vennem és milyet? DOT-4 kéne nem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56159) w333 válasza AMD Power (#56158) üzenetére


w333
félisten

Már az összes Dot 4 -s ... régebbit már nem is nagyon lehet kapni ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56160) Markizmark válasza AMD Power (#56158) üzenetére


Markizmark
addikt

A mennyiséget nem tudom, de a DOT-4 jó lesz, nem sokkal drágább, de a hőt jobban bírja mint a DOT-3.

(#56159) w333 : 2-3 hete vettem polcról fél liter DOT-3-at motormosáshoz, volt vagy 600Ft. :D

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56161) AMD Power válasza w333 (#56159) üzenetére


AMD Power
titán

Van itt 3,4,5-s is. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56162) w333 válasza AMD Power (#56161) üzenetére


w333
félisten

Webshopban igen ... autósboltokban már nem nagyon van ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56163) AMD Power válasza w333 (#56162) üzenetére


AMD Power
titán

;) 1l elég szerinted?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56164) w333 válasza AMD Power (#56163) üzenetére


w333
félisten

Az egész rendszernek ? szerintem nagyjából igen :K

Maga a tartály kb. 0.5L és a fékcsövekbe sem megy több mint 0.5L !

Utánanéztem, igen 1L bőségesen elég lesz ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56165) w333


w333
félisten

Ritkaság ... ennyi pénzért ez az autó ajándék ! :Y :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56166) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Alakulunk.
- tegnap a szaritoszuro tetejeben levo dugot es tomiteseket cserelte ki a klimas, amit kiszedett, az ugy nezett ki, mint ami szet van oxidalodva. Klima feltoltve, fel ev gari, jeges fuvallat.
- es ma az elso futomu szilentjei is ki lettek cserelve. Optikaliag a regi szilentek nem tuntek rossznak. Az uj szilenttel: nincs zavaro nyiszogas menet kozben, nincs enyhe behullamzas uthiban. Szemely szerint stabilabbnak erzem a kocsit, a hirtelen kormanymozdulatot pontosan, azonnal lekoveti, nincs az a nyulos, kisse bizonytalan "jaras"...
Letezne, h ennyit jelent egy pár friss szilent?

(#56167) M_o_g_y_i válasza w333 (#56165) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Hát vedd meg... :o :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56168) w333 válasza M_o_g_y_i (#56167) üzenetére


w333
félisten

Diesel ... :o

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56169) trassher válasza zolikaDB (#56166) üzenetére


trassher
addikt

Melyik szilenteket cserélték? Stabilizátor rúdét? Nekem megváltás volt miután kicserélték. Már sokszor szégyelltem ahogy nyiszog úthibákon meg fekvőrendőrön.

Redmi Note 7

(#56170) haddent válasza Declare (#56119) üzenetére


haddent
addikt

Arra a gumis cuccra gondolsz? Plasti dip? Jo dolog bizony, csak van "elevulesi ideje", meg ha megserul egy helyen akkor lekaparodik. De valoban, felnire (is) ajanljak. En viszont regimodi es "kobevesett" vagyok. Ha lehullik a sajat akkor megy szinterezesre vagy valami brutalis modszerre :DDD

koszi egyebkent, nekem is bejon. Izlesunk nem kulonbozik annyira, ha jol tudom csak annyi hogy te hangot nem szeretnel X szaz lo alatt, en meg diszkret izleses hangot akar 70 lotol is elvarok. Ja meg nem vagyok hanyattvagoeva attol hogy negy karika van valamin vagy egy villam ;]

trassher bezony, fehernek all a legjobban de szvsz a matt feher felni egesz sokmindenen mutatni tud. Es mint esetben is, sima 15" felni messze nem peres, de sokat dob rajta (nekem). H Astra meg szvsz. (Nyilvan elfogultsag ..) eleg kulonleges, karakteres. Felepitese/szerelesemszamomra logikus es kezreesik, mig pl Fastra szenvedes. Egy jo kis mocival egesz dinamikus meglepo dolgokat tud, futomuve kemeny es massziv feszes, fekek pedig raccsingolas utan se szolnak egy rossz szot. Ma ejjel pl haverom A4 e mar nem birt megallni mert felegett :DDD bar gyanitjuk valami utangyartott szar fekpofaja van. Mondom grat :DDD na szoval roviden kategoriajaban araban sztem nagyon patent :)

Calogero koszoni szepen, udv a himvesszos "ithengerezosnek" ;]

(#56171) KrAt válasza Petyyyyy (#56120) üzenetére


KrAt
veterán

Most hogy mondod, én is átkötöttem annak idején.. :)

(#56172) sziku69 válasza w333 (#56168) üzenetére


sziku69
senior tag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#56173) AMD Power válasza Calogero (#56127) üzenetére


AMD Power
titán

Én is kaptam mailt róla. Jó lenne ebben az évben is kimenni. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56174) sziku69


sziku69
senior tag

(#56175) diablo1984 válasza sziku69 (#56174) üzenetére


diablo1984
veterán

láncos, de az első ajtók a hátsó ajtóktól csak nekem tűnnek fel, hogy elütnek? más árnyalata van így képről boci mobilnak tűnik....

(#56176) Lauda válasza Mikuland (#56146) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg nagy segitseg ilyen dolgokban. Remeljuk el tudja donteni a tobbseg hol a hatar es nem all neki komolyabb dolgokat atalakitani hazilag. :R ;)

---------------------------------

(#56151) vebbful En is a tarcsafek mellett vagyok, nekem csak azzal van gondom, hogy hazilag atalakitotta a dobfeket tarcsara.

Egy nagyobb fékezés után bemelegszik a dob, kitágul, utána állítódik a 2 pofa és amikor kihűl akkor se előre se hátra, mert rázsugorodik.

Ezen gondolkodj meg kicsit. :D A dob nem csak "kifele" tagul, hanem minden iranyban, tehat a fekpofak fele is, ezert nem kovetkezik be amit irtal. :) Szabalyozni pedig azert kell, mert kopik a dob anyaga is, ahogy a tarcsae is, azt is szabalyozzak, ket fekbetetgarniturat ki szoktak birni, azonban az elso utan le szoktak szabalyozni. A dobfek is egy nagyon otletes es jo szerkezet, nincs az a fekhatasa mint a tarcsafeknek es nincs ontisztulasa, azonban hatso feknek szerintem tokeletesen megfelel egy atlagos szemelyauton. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56177) sziku69 válasza diablo1984 (#56175) üzenetére


sziku69
senior tag

Mondjuk elég fapados ennyi pénzért. Ha ennyi kilométer lett volna benne, amikor behozták. Felettébb gyanús :)

[ Szerkesztve ]

(#56178) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Kipróbáltam egy hasonló korú A4-est mint az én G Astrám (15év) egy rövid szakaszón.1.6-os motorral nem is volt katasztrofális különbség még a beltere se volt sokkal szebb, de a váltója az nagyon jó, ahogy megvan vezetve és szinte beugrik a helyére na azt irigyeltem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#56179) Markizmark válasza Lauda (#56176) üzenetére


Markizmark
addikt

A dob nem csak "kifele" tagul, hanem minden iranyban, tehat a fekpofak fele is, ezert nem kovetkezik be amit irtal.

Nem nem. :N Én ott voltam azon a fizika órán amin egy fém gyűrűt melegítettünk és annak bizony megnőtt a belső átmérője is. Ugyanúgy tágul, mintha a közepén is lenne anyag. Ezért az a fémgolyó ami hidegen nem fért át, az melegen simán átcsusszant.

Amit írtam azt nem elméletben következtettem ki, hanem előfordul az olyan vasárnapi vezetőkkel, akik a hegyről nem motorfékkel jönnek le.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56180) Lauda válasza Markizmark (#56179) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek szerint akkor a dobfeket minden nagyobb fekezes utan szet kell szedni, mert fog a fek?

(#56181) vebbful Ertem.Az elmult 20 ev uton toltott ido alatt rengetegszer fekeztem nagyokat es meg soha egyetlen feket nem kellett szetszedni, mert szorult volna. A corsaval is fekeztem mar olyat, hogy azthittem leolvad a fek es sose volt gond a dobfekkel.

Arrol nem beszelve, hogy a fekpofa is melegszik es tagul.

[ Szerkesztve ]

(#56181) Markizmark válasza Lauda (#56180) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha annyira nagy a fékezés, hogy akkorát tágul hogy utána állítódik akkor igen.

Mondom, ez létező dolog, nem én találtam ki. Egyébként meg szétszedni nem kell, de a kereket levenni és a lyukon benyúlva visszapöckölgetni az utánállítót igen.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56182) Markizmark válasza Lauda (#56180) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor a 20 év alatt nem sikerült elkövetned hasonló hibát. Én suzuki szervizben láttam olyat, hogy lilára égett a tárcsa is, mert a sofőr a Mecsekről csak fékezgetve jött le. Pedig a Mecsek csak egy 600 méteres "domb".

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56183) haddent válasza Markizmark (#56151) üzenetére


haddent
addikt

Pont így vagyok vele. Már sokszor gondolkodtam rajta, hogy ki volt az a marha, aki kitalálta a dobféket... a tárcsafék sokkal egyszerűbb, magától értetődőbb ötlet. Hát arról nem beszélve, hogy könnyebb tisztán tartani, cserélni, és annyira egyszerű, hogy az már pofátlanság..
Talán nem voltak megfelelő anyagok még anno, vagy miért? :F

(#56184) Markizmark válasza haddent (#56183) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem tudom ... mindkettőhöz acél és nagyjából ugyanolyan anyagú fékbetét kell. Mondjuk a betét anyagát márkája válogatja, szóval ja. Szerintem minden rendelkezésre állt hozzá. :D

Régi szép időkben még elöl is dobfék volt. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56185) Petyyyyy válasza w333 (#56168) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És? Egy vizitet megérne, csinos darab.

Tegnap hatkor lemostam a tütüt itthon. Tudtam hogy esni fog, de már nem érdekelt. Borzasztóan nézett ki. A felnik belső felén maradtég fékpor, de hiába keféltem felnitisztító kefével. Szerintem kevés volt a sima autósamponos víz. Meg persze van is egy lerakódás.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56186) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Melyiket olajat vennétek 1.4 twinport motoros astrába?
O.E.M. FOR CHEVROLET OPEL 5W-30
MOBIL SUPER 3000 XE 5W30 4L
Ez a második gyanúsan olcsó

köszi

[ Szerkesztve ]

(#56187) diablo1984 válasza Chesterfield (#56186) üzenetére


diablo1984
veterán

a második tényleg gyanúsan olcsó, én a kovács autótól kaptam már hologrammos címke nélküli elf olajat, így nem tudom, hogy onnan érdemes-e rendelni....

amúgy a mannol az teljesen jó olaj, már amit hallottam róla, a yarisomba már itt van a toyotás féle mannol, az megy következőnek bele! :K

(#56188) zolikaDB válasza trassher (#56169) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igy van, azokat! [link]
De ilyenkor mi van? Optikailag semmi gond, de mar bűn volt vele kozlekedni. Meg mondom, olyan amerikai autos volt a vezetes vele. Libeges, nyikorgas, pontatlan kormanyzas...

Chesterfield: Mannol. A Mobil meg siman tobb, mint a duplaja nagyobb autos boltokban...

[ Szerkesztve ]

(#56189) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

ok, köszi mindkettőtöknek :R

(#56190) Lauda válasza Chesterfield (#56186) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinuleg rosszul van kilistazva a mobil, az 1 literes arat latod ott. Bardinal kedvezmennyel 2300 literje, 4 literes 9100.

[ Szerkesztve ]

(#56191) sziku69 válasza Chesterfield (#56189) üzenetére


sziku69
senior tag

(#56192) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Fékolajat és gyertyát is kéne cserélnem, tudnátok ajánlani ebből a webshopból?
(Mégegyszer 1.4 G astra twinport)

(#56193) sziku69 válasza w333 (#56165) üzenetére


sziku69
senior tag

Van még itt Vectra B. :)

[link1]
[link2]
[link3]
[link4]

(#56194) sziku69


sziku69
senior tag

De jól mutatna a garázsban :D

(#56195) _seth_ válasza sziku69 (#56194) üzenetére


_seth_
veterán

Nincs garazsom, de ennek vennek :-D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#56196) F_Gergely válasza sziku69 (#56193) üzenetére


F_Gergely
őstag

En ugy tudtam hogy B2-es lokosbe csak B2 kodlampa megy. A kombin meg B2 lokos van es B1 lampa. Ha siman bemegy en is cserelnem mert az jobban tetszik... kene szerezni egy B1 kodlampat probakepp...

(#56197) diablo1984 válasza Chesterfield (#56192) üzenetére


diablo1984
veterán

fékolaj szerintem szinte mind1, dot 4-5-ös jó, gyertyából nézz ngk-t, csak olyan oldalon mint az unix ott a motorodhoz szűkiti le a bele valót, ott lenézed a cikkszámot és a kovács autón azt megkeresed, mert náluk mindent hoz keverve, de a cikkszámok(tipusszám, azonosító) azonosak az unixéval.....

(#56198) _seth_ válasza F_Gergely (#56196) üzenetére


_seth_
veterán

Szerintem bemegy, a kettő között a z üvegen kívül csak az a műanyag keret ami eltér.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#56199) sziku69 válasza F_Gergely (#56196) üzenetére


sziku69
senior tag

Nekem meg kéne szereznem egy ködlámpás lökhárítót :D

_seth_: :D

[ Szerkesztve ]

(#56200) zolikaDB válasza Chesterfield (#56192) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ketpolusu Bosch, gyarival megegyezo minoseg.
Ha nem kesik, hetfore megnezem neked. En is innen vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.