Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) trassher válasza Kickass (#55347) üzenetére


trassher
addikt

Első körben a kartertömítés amire gondolok és/vagy a szelepfedél tömítés. Nekem amikor rossz volt a szelepfedél tömítése hiába alig folyt, minden tiszta kulimáz volt, még a karter alja is.

Második próbálkozásra, miután az első "gyártó" benyelte a pénzt csak sikerült megcsináltatni a kulcstartót. 500 forint + 150 postaköltség.

Redmi Note 7

(#55352) Kickass válasza trassher (#55351) üzenetére


Kickass
őstag

Szelepfedéltömítés most volt cserélve egy hónapja.

(#55353) trassher válasza Kickass (#55352) üzenetére


trassher
addikt

Akkor kartertömítés szerintem. Mondjuk nem tudom dízelnél hogy van elhelyezve az olajszűrő. Ugye Z-s motoroknál olajszűrő ház van és ha az elreped akkor ott is kitud jutni az olaj.

Redmi Note 7

(#55354) F_Gergely válasza Kickass (#55350) üzenetére


F_Gergely
őstag

jó hát akinek vannak ilyen uri huncutságai, meg krokodilja, én kérek elnézést :DDD
Mosni csak is szárazrongy meg esetleg valami segítő cucc pl brigéc, de slaggal vagy magasnyomásúval ne ess neki. kézzel törölgesd át.

(#55353) trassher:
nekünk dizeleseknek kicsit macerásabb mert mindenhol olaj van, minden csőben az folyik, kisebben nagyobban egyaránt. Ja és a motortérben annyi hely van hogy egy 5-ös anyát még épp hogy be tudsz ejteni a motortérbe de utánanyúlni már nem tudsz, reménykedhetsz hogy valahol lent kiesik :))

(#55355) Kickass válasza F_Gergely (#55354) üzenetére


Kickass
őstag

4 évig olaszautóztam, ha nem volt ilyen felszerelésed halott ember voltál. :DDD :DDD
Slag, maganyomás kizárva, megemelem az elejét és szépen aláfekszek.

trassher: lehet az olajszűrő ház is, az ugyanis a motor előtt van, lehet az oljhűtőnél szivárgás, kartertömítés meg amit F_Gergely kartárs is írt, kb minden más.... :DDD ha lekarítgattam remélem utána okosabb leszek és be lehet azonosítani honnan is jön. Szar dolog mert az olaj kurvára szeret terülni....

[ Szerkesztve ]

(#55356) trassher válasza F_Gergely (#55354) üzenetére


trassher
addikt

Ez mondjuk igaz. :R

Kickass: Sterimót neki birgéciollal aztán hadd szóljon. :DDD

Redmi Note 7

(#55357) beg


beg
veterán

Azért szoktunk itt cifrán franciázni (magas labda :) ), de ma a mosóban mellém állt egy tengerkék nyomtávszélesített renault 5 turbó patika állapotban. Azért szépen duruzsolt a kis méregzsák na. :D
Megkívántam egy pillanatra, mert azért azokban is rendben volt a Le/kg arány.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55358) Kickass válasza trassher (#55356) üzenetére


Kickass
őstag

különös tekintettel pl az adagolóelektronika környékére :D:D

(#55359) Lauda válasza Kickass (#55350) üzenetére


Lauda
félisten

Te dolgod, de ebben mi a sporolas? Egyreszt igy normalisan le sem tudod takaritani az aljat, masreszt elfrocsolsz annyi brigot, hogy a mosatas se kerulne tobbe. Es akkor meg tokig retkes meg brigos vagy.

(#55360) F_Gergely válasza Lauda (#55359) üzenetére


F_Gergely
őstag

motorteret nem mosunk csak kézzel és rongyal. Legalábbis nekem eszembe sem jutna más megoldás, mert utána erősen lehet szopóroller...

(#55361) Lauda válasza F_Gergely (#55360) üzenetére


Lauda
félisten

Nem also mosasrol van szo? Vagy a motor aljarol, lehet akkor felreertettem. En a motorteret is geppel mosom, persze csak ovatosan es az ecu-t mindig letakarom zacsival. Bar mostanaban nem vettem elo a sterimobot, siman befujom valamilyen motortisztitoval es leveretem. Ha karban van tartva a motorter, nem kell nagynyomasu vizsugar.

[ Szerkesztve ]

(#55362) F_Gergely válasza Lauda (#55361) üzenetére


F_Gergely
őstag

dizelnél ilyenkor mindent le kell szárazra törölni, mert az olaj könnyen szétterül nehéz megmondani honnan folyik mert minden olajos. én mindig kézzel rongyal törlöm szárazra, nem merem mosni mert bármi lehet, főleg ilyen időben, nem fog kiszáradni.

(#55363) Kickass válasza Lauda (#55359) üzenetére


Kickass
őstag

Azért nem fogom úgy locsolni a brigéciolt mint az egyszeri dorgbáró a kokszot egy eldurvult partin....
Másrészről felsejlett az emlék amikor az első autómnál csináltak ilyen motormosást, nem akart indulni, gyertyáknál, mindenhol víz volt. Franc se fogja keresni utána melyik szenzor kapott vizet esetleg....
Meg szeretek mókolni.

(#55364) Lauda válasza F_Gergely (#55362) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kell letorolni semmit. Leszarad magatol. Persze ugy csinalod ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

(#55365) F_Gergely válasza Lauda (#55364) üzenetére


F_Gergely
őstag

olajat elég nehéz levakarni, ha csak lötybölném valamivel nem jön le. Féktisztítót ha fújok rá azzal mondjuk lejön, csak ahhoz az meg drága :)

(#55366) Kickass


Kickass
őstag

Még mielőtt eszkalálódna ez a sztori, nekiesek magam, garázs meg ami kell adott, ha nem megy akkor vmit kitalálunk egy 'kímélő' mosásra.

(#55367) trassher válasza Kickass (#55358) üzenetére


trassher
addikt

Mert az nem vízhatlanul van beszerelve? :D Nekem sterimóval mossák a motorterem, természetesen nem 150 bar-on, és sosem volt még belőle gond. A 20 éves suzukin is csak a gyújtáselosztó tudott beázni, napon negyed óra alatt kiszáradt, pöcc - röff.
Ismerek olyat is aki megveszi a motormosásra kitalált löttyöt, feltekeri a kifújópisztolyra és keni mint a répát. Utána kis nyomáson lemossa és tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#55368) Lauda válasza trassher (#55367) üzenetére


Lauda
félisten

Tul van reagalva ez a motormosasos dolog. Dizelnel eleve nem tudsz bemosni neki, mert ahol a gazolaj 150 baron nem jon ki, ott bemenni se fog tudni a viz 80-100 baron sem. A resolajcsoveket szinten nem tudod szetcseszni, csak direkt, de ahhoz is tudomany kell. Elektronikak kornyeket csak esszel, a tobbi mehet telibe. Benzinesnel a gyujtasreszt keruljuk, befecsi kornyeket, tobbinek mehet.

[ Szerkesztve ]

(#55369) oliwire


oliwire
őstag

Na meghoztam a kocsit a szerelőtől, és többet nem is hiszem, hogy én hozzá fogom vinni. (Nagy flagman felhív, hogy menjek érte, mert ő már nem hajlandó ezt szerelni tovább) Tegnap délután igaz mondtam neki, hogy ha nem sikerül megjavítani, akkor utána hagyja, csak állítsa vissza ahogy odavittem. Habár nem lett tökéletes, de jobb lett. A sárga lámpa már nem villan fel, ha beindítom, van alapjáratom is hidegen is (kopp-kopp). De azért az alapjárat hajlamos terhelés nélkül 1500 felé kúszni, de a 2000-ret sosem érte eddig el. Megérkezett a diagnosztikai cucc is, csak az Kisvárdán van, szombaton tudom leghamarabb kipróbálni. Amit cserélt benne: lambdaszonda, vízhőfokmérő, gyertyák, meg ami nem befolyásolja a dolgot az olajnyílás záró kupakot. 14000-ret kért el. De a pontos okát az alapjárat ingadozásnak nem sikerült megtalálnia, azt mondta falsot sem szív a motor. Azt is mondta, hogy lehet az ECU fog megdögleni benne. Közben kaptam egy másik szerelő elérhetőséget, amit nagyon ajánlanak, lehet majd hozzá is benézek jövő hónapban, hogy nézzen már rá.

(#55370) AMD Power válasza oliwire (#55369) üzenetére


AMD Power
titán

Azért mert egy kontár majom. El kell az ilyet küldeni az anyába. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55371) AMD Power


AMD Power
titán

Ennyi pénzért jelenleg nem igazán tudunk vonzóbb családi autót ajánlani sem a szegmensben, sem pedig az egész piacon, ami mindenképp óriási dicséret az új Astra Sports Tourernek, és tökéletesen jelzi, hogy mennyire jó autó lett. Minden elismerésünk az Opelé az új Astra kapcsán.

Ez azért nem semmi! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55372) oliwire válasza AMD Power (#55370) üzenetére


oliwire
őstag

Nézem a jó oldalát, legalább tudom, kihez ne vigyem :D

(#55373) AMD Power válasza oliwire (#55372) üzenetére


AMD Power
titán

:R Ennyi. Majd éhen döglik... ;)

Melyik Magyarország kedvenc autómárkája?[/L

Vajon miért? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55374) haddent válasza AMD Power (#55373) üzenetére


haddent
addikt

Nagyon szép az új K. De én az új Insigniára vagyok kiváncsi nagyon. Majd egyszer... egy 4x4 meghajtású abból :Y

(#55375) diegho


diegho
nagyúr

Hazafelé megnéztem és megy a klíma kompresszor, tuti azzal van gond, ami azt szabályozza milyen levegő menjen az utastérbe.

(#55376) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#55377) Lauda válasza oliwire (#55369) üzenetére


Lauda
félisten

Az elejen irtam mar ezt az ecu problemat. Eloszor meg kellene allapitani a hibat, aztan azt kijavitani. 14 ezer a munkadij? Mennyibe kerultek az alkatreszek? Egyaltalan ezek rosszak voltak?

A szerelo csak azt tette, amit kertel tole. Igy nem lehet autot javittatni, hogy megmondod mennyi ideje van ra. A corsammal majdnem 2 napot szivott a szerelo, mire rajott mi a baj es ez csak a hibamegallapitas volt.

[ Szerkesztve ]

(#55378) AMD Power válasza zolikaDB (#55376) üzenetére


AMD Power
titán

Ez szenzációsan jó! :) Asszonynak mindjárt meg is mutatom! :)

Lassan nekem is eljön a nagy szerviz ideje. Olaj,szűrők, komplett első fékek....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#55379) oliwire válasza Lauda (#55377) üzenetére


oliwire
őstag

Egy hétig nála volt az autó. Addig azért lehet gondolkozni. Szerintem, de cáfoljatok meg, ha nem. Az ECU problémát mivel lehet biztosra kideríteni?
A lambdaszondat én vettem, az volt 20000. 8000 volt a munkadíj. A vízhőfokjeladó és a sapka meg az egyéb került a maradékba.

[ Szerkesztve ]

(#55380) Lauda válasza oliwire (#55379) üzenetére


Lauda
félisten

Azok a szerelok, akiknel nincs diagnosztikai hatter, csak addig jutnak, hogy csereljuk ezt es ezt mert ez a hibakod. Oroszrulett. Ha szerencsed van, a hiba meg lesz szuntetve. Ha nincs, kidobtal egy csomo penzt az ablakon. Ecu hibat diagnosztikai muhelyben ki lehet deriteni/ahol tudjak tesztelni az ecut.

(#55381) trassher válasza oliwire (#55379) üzenetére


trassher
addikt

Lambdaszonda csere munkadíj nyolc-ezer-forint? :Y

Redmi Note 7

(#55382) Lauda válasza trassher (#55381) üzenetére


Lauda
félisten

Az ossz munkadij volt 8000 neki, nem csak a szonda csere. A maradek 6 ezer pedig a tobbi alkatresz amit beepitett.

[ Szerkesztve ]

(#55383) trassher válasza Lauda (#55382) üzenetére


trassher
addikt

Értem, pedig már kezdtem lefőni. :DDD :R

Redmi Note 7

(#55384) zolikaDB válasza AMD Power (#55378) üzenetére


zolikaDB
veterán

Reggel jaro motornal azt vettem eszre, h nem a kipuffcsőből csepeg a víz, hanem vagy 20 centivel "hamarabb", a dobbol. Uh lyukas. Uh csere :)

(#55385) oliwire válasza Lauda (#55380) üzenetére


oliwire
őstag

Értem. Amugy melegen a motor mar alapjáraton hajlamos 2500-on menni. Nem igazán van igy motorfékem... Még lesz mit ezzel csinálni.

(#55386) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A tanulópénzem összege tovább növekedett. Míg "ülve" kívülről tudom az összes tanácsot, addig élesben egyet sem - persze hogy nem néztem meg van-e valami a bal hátsó rekeszben a csomagtartóban. Persze hogy teljesen üres. :o
Listára került az égőkészlet, elsősegély doboz és a háromszög. Meg persze az emelő szett.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55387) M_o_g_y_i válasza Petyyyyy (#55386) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az emelőt nem a pótkereked rejti? :F
Háromszöget nekem is vennem kellett, kerestem "gyári Opel"-t, hogy autentikus legyen... :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#55388) Petyyyyy válasza M_o_g_y_i (#55387) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rejtené, de a pótkerék maga is ótvar darab és nincs alatta semmi. :(
Hol sikerült találni origi villámos háromszöget? Én is Opeleset akaroook. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55389) M_o_g_y_i válasza Petyyyyy (#55388) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Megkeresem, remélem beleférek a szerkesztési időbe... :o

MEGVAN :))

Van több helyen is, de drágábban (na jó, most ilyen párszáz forint csak a difi, de ha valakinek EZ kell ;]), és vettem mást is Tőlük, így nem volt kérdés honnét legyen. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#55390) F_Gergely válasza Petyyyyy (#55386) üzenetére


F_Gergely
őstag

Sokat nem vesztettel, ha az autoval nincs gond. Nekem pl van emelom (sztem semmit nem er), meg potkerek de khmm hagyjuk... Amugy en se neztem mikor vettem az autot. De egy haromszog, meg tartalek izzo nem nagy tetel. Potkerek meg hiaba van ha semmire nem jo. A gyari emelo szerintem meg egy kalap..., de lehet csak az enyem ennyire tre. Legtutibb az lenne ha lenne hely a csomitartoban egy krokinak :DD

(#55391) Calogero válasza zolikaDB (#55376) üzenetére


Calogero
addikt

Nem baj kislány majd én megvigasztallak ;] :)

(#55392) Kickass válasza F_Gergely (#55390) üzenetére


Kickass
őstag

Az én krokim ott van a csomiban :P pótkerekem meg teljes értékű, 2012es téli gumma.

(#55393) sziku69 válasza M_o_g_y_i (#55389) üzenetére


sziku69
senior tag

Az a baj ezekkel, hogy az egész nincs 10 deka. Valami súly féle kell a lábaihoz hogy a legelső elmenő autó fel ne borítsa. Apósomnak volt egy retró háromszöge a Wartyogójában. Volt vagy 5 kiló. :) Sajnos amikor meghalt, és eladtuk az autót, benne felejtettük.

(#55394) zolikaDB válasza Calogero (#55391) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi :) Uh tavaszra: szilentek, kipuff, klima javitas - ami nyarra kell is.

No, ezt el birnam viselni: [link]
Persze, ha ebben megkukul valami... :DDD

(#55395) Petyyyyy válasza M_o_g_y_i (#55389) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszi. :R

F_Gergely - Valóban nincs baj vele, de már a tudat sem hagy nyugodni, hogy valami hiányzik az autóból. Amúgy meg a gyári emelő is teljesen használható, nem értem mi a baj vele. Minden évben azzal megy a kerékcsere otthon.

Tegnap esti túrára indulásnál aszondja a bc, hogy 0km van hátra. Na mondom gyere kislány, guruljunk egy kört. ;] A mutató még nem feküdt ki teljesen a második piros csík aljára, úgyhogy nem volt nagy a pánik. Simán kiértem a 3km-re lévő kútra. 225km sikeredett amiben egy Tárnok oda-vissza, a többi csak város. Átlag: 6,6.

PS.: Az én krokim a pólomon van

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#55396) F_Gergely válasza Kickass (#55392) üzenetére


F_Gergely
őstag

Neked hova fér el a kroki? Vagy ez valami bébi állat? Kéne nekem is :D

(#55395) Petyyyyy:
Lehet akkor csak az én emelőm defektes. De őszintén szólva én nem bízom benne.
Átlagra én is kíváncsi vagyok, most volt benne kb 300 km pálya.

szerk.:
na most hívott szerelőm, generátornál a feszszabályzót cserélte, remélem ez most jó is marad. Megvolt az olajcsere, szűrőcsere stb. Délután viszi klímáshoz, viszont a kopogó hang amit én már hallottam korábban azt mondja első féltengely, csak még nem tudja külső vagy belső...

Ez a féltengely móka mennyire fájós? Valahogy úgy sejtem nem 5-10 ezres történet...

[ Szerkesztve ]

(#55397) sziku69


sziku69
senior tag

Az mennyire normális, hogy az 1.6-os Vektrám a reggeli indításnál 3-4 másodperces tekerés után indul? Napközben aztán, hideg motorral is pöccre. Gyárilag előírt, új gyertyák vannak benne.

(#55398) F_Gergely válasza sziku69 (#55397) üzenetére


F_Gergely
őstag

akksira mérj rá hidegen, most azért reggelente erősen -2 és nulla fok között volt.

(#55399) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Astra H-hoz vadászok jobb oldali visszapillantó tükröt, csak egy műanyag elem kellene belőle, nincs valakinek elfekvőben? Köszi:)

(#55400) Lauda válasza sziku69 (#55397) üzenetére


Lauda
félisten

Semennyire sem normalis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.