Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) Declare válasza F_Gergely (#56298) üzenetére


Declare
őstag

En anno ezt talaltam a legjobbnak Ctek

Nekem az mxs5.0 van....nincs ra panasz, neha radugom, es szepen rendbeteszi az akkut :) (2 eves lesz az akku, szoval nagy csodarol eddig nem tudok beszamolni :D )

picit dragabb, mint amit irtal, nezdd meg esetleg a kisebb variansokat

[ Szerkesztve ]

(#56302) n0rbert0 válasza F_Gergely (#56300) üzenetére


n0rbert0
senior tag

De írja, 24V-on 16 Amper.

(#56303) F_Gergely válasza n0rbert0 (#56302) üzenetére


F_Gergely
őstag

az ok , de nekem 12V kéne, 24V kamionokban van :DDD

(#56301) Declare:
Köszi megnéztem, maga a cucc tetszetős de a 25k vételi ár, már a lélektani határomon felül van, annyiból meglesz majdnem a teljes generátor is.

(#56304) Petyyyyy válasza F_Gergely (#56298) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ennyiért szerintem már intelligens töltőt is kapni. Azokkal meg nem tudsz mellényúlni.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56305) haddent válasza sasa58 (#56295) üzenetére


haddent
addikt

Én anno érzékeltem Mannol 5W-30 -ról MObil1 ESP 0W-40 -re átállással. De az is lehet, hogy a rövidített sokszori csere megspékelve a melegen fossá pörgetéssel tisztította át. De az tény, hogy jelenleg gyári állapotú, kevesebbet eszik, mint eddig, és halkabb hidegben is, hamrabb elhalkul napi első indításkor is, és nincs az csattogás

Lauda hidegen is eszi ugyanúgy, csak arányaiban nyilván ott kevesebb időt tölt, nem? Melegviszkozitást meg akkor is érdemes növelni, ha nagy igénybevételnek van kitéve. Pl én szeretem meghajtani, meg ezek a nyarak már nem embereiek alapból sem, a 40 -es tökéletes. Drift és rallye gépekben nem azért van 60-70 -es olaj, mert szarok a motorok, hanem mert a 20 -as kis lóhúgy elforrna :C

(#56306) diablo1984 válasza n0rbert0 (#56302) üzenetére


diablo1984
veterán

12v-on meg 24A, 30-220Ah-ás akkuhoz, tehát kis robogó akku nem tölthető vele, de az összes autóakku igen!

(#56307) F_Gergely válasza diablo1984 (#56306) üzenetére


F_Gergely
őstag

24A ? :Y
Akku tényleges kapacitásának max 10%-ával érdemes tölteni az akksit, ha ez 24A-el tölt akkor minimum 240ah-s akku kéne hozzá...
Nekem max 7A-s töltő jöhet szóba ha kevesebb az nem baj.

(#56308) n0rbert0 válasza F_Gergely (#56307) üzenetére


n0rbert0
senior tag

De jó hogy szóba került, ezt nem tudtam.

(#56309) AMD Power válasza sasa58 (#56295) üzenetére


AMD Power
titán

Most már biztos ,hogy 5W40 lesz benne. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56310) Markizmark válasza AMD Power (#56291) üzenetére


Markizmark
addikt

Pont alacsony fordulathoz kell jobb olaj, ami ki tud alakítani terhelhető olajfilmet kis nyomáson is. Jó persze a nagyon magashoz is kell a jó olaj ami nem ég csomósra. :D A mi max 4-5ezres fordulatunk az semmi ...

Amúgy neked az 5w40 a rövidtávokhoz jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56311) AMD Power válasza Markizmark (#56310) üzenetére


AMD Power
titán

Még 2 hónap és megkapja. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56312) djalczo


djalczo
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy leírást, vagy videót, Opel Astra G(2001 Diesel) típusú kocsimon, a váltó és a kézifék szoknyáját akarom kicserélni, megoldható házilag csináld magad módon is? esetleg ha valaki ebben, valami segítséget tudna adni az fantasztikus lenne :)

(#56313) sasa58 válasza haddent (#56305) üzenetére


sasa58
tag

Már épp akartam kérdezni mi van az indításkori traktorhanggal. Nekem is ritkábban csinálja mostanában (kb. minden 5. - 6. indításnál), lehet, hogy a jobb olajtól. Én is megvétel után csináltam 2x 6000 km-es olajcserét, az előző tulaj 30000-enként cserélt olajat, gondolom egy kicsit sikerült kitisztítani a rendszer. Nomeg öntöttem bele 2x injektortisztítót, az érezhetően jót tett neki.

(#56314) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok!

Melyik helyzetjelző áll a legközelebb színben a H7 osram nightbreaker unlimited-hez?A kékes ledes helyzetjelzőktől okádok,meg a sima sárgás hatásútól is.Valami olyasmi kéne ami semleges fehér.

(#56315) F_Gergely válasza becsitibi (#56314) üzenetére


F_Gergely
őstag

szia,
nekem ilyen volt bent, kb ugyan olyan a fénye, nem látszik különbség.

(#56316) becsitibi válasza F_Gergely (#56315) üzenetére


becsitibi
senior tag

Már vagy a 3. ledes helyzetjelzőt veszem,és mindegyik kékes.Most kipróbálom ezt amit linkeltél.Köszi.

(#56317) F_Gergely válasza becsitibi (#56316) üzenetére


F_Gergely
őstag

ennek fehér lesz a fénye, nekem nightbreaker mellett volt, és nem láttad a különbséget, nem volt sárgásabb, vagy kékesebb.
Abból a szempontból volt csalódás, hogy én kéket akartam ennek a neve meg ugye blue intense, de semmi köze a kékhez. Inkább hidegfehér, mint a nightbreaker.
Nightbreaker 3700k ez meg 4000k nagy különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#56318) M_o_g_y_i válasza becsitibi (#56316) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mert nem pure white/neutral white "színűt" vettél. :N
Hanem 6000K-es "cool white", hidegfehéret.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56319) w333 válasza F_Gergely (#56307) üzenetére


w333
félisten

Erre vadássz ... Link a Lidliben 5-6 ezer Ft és nagyon jó ! :K

Kozmetikában ilyen van ezt ismerem, van rajta többfajta üzemmód Téli, nyári, motor, személyautó, gyors töltés, már évek óta megvan és tökéletesen teszi a dolgát ... én is vadászok rá, nem mindig szokott lenni (de ennyit mindenképp megér) nagyon profi cucc ! :R

Itt van róla egy másik videó is a funkciókról

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56320) F_Gergely válasza w333 (#56319) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha talalsz valahogy szoljal, erdekelhet a cucc :)
Multkor en is lattam de atsiklottam rajta, siettem aztan nem neztem meg jobban.

(#56321) w333 válasza F_Gergely (#56320) üzenetére


w333
félisten

Oké rendben ha látok ilyet Lidlben akkor mindenképp szólok ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56322) Lauda válasza F_Gergely (#56307) üzenetére


Lauda
félisten

Az a maximum amit le tud adni azon a feszultsegen. Hosszu tavon valoban nem szabad 10%-nal nagyobb aramerosseggel tolteni. Ezek az automata toltok eloszor nagyobb aramerosseggel toltenek, aztan szepen visszaall, attol fuggoen, hogy mennyit vesz fel az akku. Nekem egy komolyabb automata toltom van, azon is csak min/max kapcsolo es 12/24v es omen. A tobbi az o dolga.

(#56323) F_Gergely válasza Lauda (#56322) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ez tudom hogy az en korlatoltsagom de nem.bizok ezekben, toltson fixen amirol tudom hogy az annyi :B

(#56324) w333 válasza Lauda (#56322) üzenetére


w333
félisten

Egyetértek ha nagyon le van merülve akkor kb. 14V körül tölti majd szép fokozatosan csökkenti, ha jól emlékszem 12.2V -ra míg teljesen feltölti ! :D

Amit linkeltem ugyan ezt tudja, olcsó pénzért :K

(#56323) F_Gergely

Téli üzemmódban tölti mint a barom, nagyon gyorsan feltölti 100% -ra !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56325) Lauda válasza w333 (#56324) üzenetére


Lauda
félisten

Multkor a generator gondom miatt mikor koppra le volt merulve az akku, majdnem 20A-al nyomatta :DDD kis ideig, aztan visszacuppant 5-10A koze es onnan csokkent le szepen nullara ahogy toltodott fel az akku. :D

(#56323) F_Gergely Nincs ezzel gond, akkor olyant valassz, amiben megbizol. ;)

(#56326) AMD Power


AMD Power
titán

Rászántam magam lementem és "lekezeltem" a gépet. Egy kis csiszolás itt-ott majd mehet rá a finom kis alapozó. Hozzá már nem rohad sehol sem a gép. Annál szebb mint volt és nem is "terjed" tovább a rozsda. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56327) odrif


odrif
MODERÁTOR

Beugrottam a szerelőhöz.
G-s Astra 1.2 (2002-es évjárat)
Jobb oldali kerékcsapágy
Kipufogó dob
Olajcsere

20 éve a Prohardveren

(#56328) Markizmark válasza odrif (#56327) üzenetére


Markizmark
addikt

Látom anyaggal együtt van, így nem sok.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56329) Lauda válasza odrif (#56327) üzenetére


Lauda
félisten

Melyik csapagy es dob lett cserelve? :)

szerk: :R

[ Szerkesztve ]

(#56330) odrif válasza Lauda (#56329) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jobb oldali első kerékcsapágy, hátsó kipufogó dob (iszonyat el volt rohadva, és ki volt lyukadva, mutatta)

20 éve a Prohardveren

(#56331) F_Gergely válasza w333 (#56324) üzenetére


F_Gergely
őstag

4 lidlben voltam egyikben sincs :(

(#56332) zolikaDB válasza F_Gergely (#56331) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mert "idénytermék". Nem olyan régen volt, ha lesz, szólok, én mindig bújom a Lidl-s akciókat.

(#56333) Lauda válasza F_Gergely (#56331) üzenetére


Lauda
félisten

Ez olyan mint a kerekparlampa. Hol van hol nincs, figyeld az ujsagokat vagy a jofogason duplajaert elkepzelheto hogy lesz. :D

(#56334) F_Gergely válasza zolikaDB (#56332) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen a multkorrol remlik hogy volt aztan remenykedtem hatha maradt valahol de ez pont nem volt... egyebkent ahany uzlet annyi arukeszlet mindegyikben volt 1-2 "maradek" ami a tobbiben nem volt.

Ha mazlim van penteken tudom vinni a generatoroshoz az autot... addig nem is viszem se klimashoz se mashova mert igy is 12,2 korul van az akksim. De ez is rohej 3szor vittem ugyan oda, es csak lehuztak, azt ugyan ugy szar. Most allitolag uj feszszabalyzot tettek be de szarabb mint volt...

(#56335) w333 válasza F_Gergely (#56331) üzenetére


w333
félisten

Nem mindig van nekik ... az Akciós újságot kell figyelni ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56336) mohabá 007


mohabá 007
aktív tag

Nem vagyok gondban,csak tudni szeretném amit nem tudok,ezért kérdezek.
Így néz ki a bizti táblám:

Középen van 2db világos zöld színű relé.Az álmoskönyv :D szerint a felső az "Járműsebesség" :F az alatta lévő pedig "Fogyasztó kikapcsolás késleltetés" :F Ezek mik ezek?
Amelyik vekiben nincs ez a két relé úgyanúgy működik.Akkor meg minek? :F
/mit kellene tudnom,amit nem tudok? :N /

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#56337) trassher


trassher
addikt

Vectra b caravan irmscher jó pénzért.

Redmi Note 7

(#56338) adorjant válasza trassher (#56337) üzenetére


adorjant
senior tag

Ez egy topiklakóé,ha jól rémlik :)
Még az ára sem rossz,klassz móka lehet ezzel a motorral!

(#56339) M_o_g_y_i válasza mohabá 007 (#56336) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A késleltetés, ha valami miatt égve marad a belső világítás, egy idő múlva áramtalanítja azt.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56340) w333 válasza trassher (#56337) üzenetére


w333
félisten

Nagyon jó Vectrák vannak most aprópénzért ... Link és Link :K

Mondjuk egy ilyen 2.2 DTi -t megnéznék 155LE és 350NM (chipelve) :Y :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56341) F_Gergely válasza trassher (#56337) üzenetére


F_Gergely
őstag

Elso hatso lokos nem irmscher de nem tudom miert.

(#56342) sziku69 válasza trassher (#56337) üzenetére


sziku69
senior tag

Nagyon ott van. Szép állapotú.

(#56340) w333: Ezt a 2.2-est már linkeltem Neked pár napja. :)

(#56336) mohabá 007: Köszi a segítséget! :R

(#56339) M_o_g_y_i: Az enyémben hiányzik, mégis késleltetve alszik el. Szóval ezt nem értem. És a sebesség reléje? :)

[ Szerkesztve ]

(#56343) F_Gergely válasza sziku69 (#56342) üzenetére


F_Gergely
őstag

a belső világítás elhalványuló feelingjét, a multitimer adja én úgy tudom.
Ezt a relét én sem tudom mire jó, mert akkor elvben ha ez működne nem lenne lehetséges az hogy valami leszívja az akksidat.

(#56344) F_Gergely


F_Gergely
őstag

nem tudtok esetleg olyan magyar céget ahol ilyeneket lehet kapni normális áron?
Kicserélném az összes csövet, mondjuk azt nem tudom ahol szilikoncső van oda be lehet-e tenni fémet, pl olajhűtő, vízhűtő?

(#56345) diablo1984 válasza w333 (#56319) üzenetére


diablo1984
veterán

ez egy fos, akkora súlya sincs mint egy laptop tápnak! én is néztem már a lidl-ben, de inkább 11ezerért megvettem azt amit linkeltem, az kb 8-10 kg, arról elhiszem, hogy tölteni is tud, nem egy műanyag vacak.....

(#56346) F_Gergely válasza diablo1984 (#56345) üzenetére


F_Gergely
őstag

valami lehet ezekben a műanyag vackokban ha 25-50 ezer között mennek :))
De persze értelek, én is nehezen bízom benne.

(#56347) Markizmark válasza diablo1984 (#56345) üzenetére


Markizmark
addikt

A mai telefontöltőknek sincs súlya, mert nincs bennük trafó, mégis jobbak.
Szóval erős a gyanú, hogy kapcsolóüzemű tápegységről van szó.

Ez nem a blöff, amiben a pisztoly nagy súlya a megbízhatóság jele. :D

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56348) beg válasza diablo1984 (#56345) üzenetére


beg
veterán

Nézted, de nem használtad :)
Teljesen jól működik automata módon, kukára merült akksit nem éleszt fel, de szinten tartáshoz és karbantartáshoz tökéletes.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56349) diablo1984 válasza Markizmark (#56347) üzenetére


diablo1984
veterán

de a mai akkuk még mindig ólom savasak és nem lítiumosak! az ólom savasnak nem árt a trafó. pláne nekem dízelnél, ha télen lemerül, akkor feltölteném minél hamarabb a kis 72Ah, vagy a furgonban a 100ah-st, nem csak pöcsölgetnék vele szinten tartással......
kis teljesítményű benzines akkukhoz/autóhoz jó lehet, ha nem feküdt meg az akku(de akkor meg minek???), de egy dízelnél, ahol az akkunak nagy szerepe van, na ott nem hinném!

tény hogy nem próbáltam, 5-6k-ért engem is megkergített, mikor töltőt néztem, de mikor kezembe fogtam, inkább úgy voltam vele, hogy inkább dupláját kiadok egy hagyományos trafós régivágású cuccért, az faternak is már 30 éve szolgál.....

(#56350) Markizmark válasza diablo1984 (#56349) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem nagyon értem miért lényeg, hogy ólom vagy lítium. Az hogy trafós vagy kapcsolóüzemű a töltő csak a tápfeszültség előállítási módját jelenti. A kapcsolóüzemű sokkal jobb minden szempontból mert jól tartja a feszültséget terhelésváltozásra és jobban szabályozható, ennyi. Plusz, ha a konnektorban felejted akkor egyáltalán nem fogyaszt.

Hidd el a kapcsolóüzemű mindenképp jobb tanktól repülőig, dízeltől benzinig. Mindegy neki mit tölt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.