Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) w333


w333
félisten

Néha mikor látok egy ilyet élőben ... hát csorog a nyálam utána :B

[link]

Normális diszkrét kis optikai tuning, és ennyi pont elég is (legyen normális felni alatta, b oszloptól hátra sötétítés, nagy zene) és csillogjon villogjon :K

És ugye műszakilag rendbe legyen, de ettől tényleg kb. nem is kell több !

Szerk.

JÚJ mit találtam ... Jutányos kompaktok: Astra G és Leon :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56502) Petyyyyy válasza Lauda (#56496) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Amint van rá egy százasom... :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56503) Declare válasza w333 (#56501) üzenetére


Declare
őstag

Ez kell Neked ;) :D

(#56504) beg válasza Declare (#56503) üzenetére


beg
veterán

Diszkrét tuningról volt szó, nem audi lökősről és barbecue grillrácsról :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56505) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56502) üzenetére


F_Gergely
őstag

én a helyedben elvinném máshova is, nem azt mondom ne foglalkozz vele, de azért egy láncos vezérlés nem két forint, úgy hogy nem kell láncoson vezérlést cserélni, ez nem szijjas, pont ezért (is) van értelme a láncos motornak mert nem kell sűrűn cserélni. Ha a vezérlésnek van nyűgje annak jellegzetes hangja van, semmi máshoz nem hasonlít. Olajat meg hiába teszel bele újat lehet hidrótőke, ez az egyik fele a másik hogy pl ismerősnél G astra szijjas, de zörög, nem hangosan de hallhatóan. Ott is szét kéne szedni a motort és generál, alsó hangon 150 körül lenne de tök felesleges, mert ez nem komoly hiba, inkább csak zavaró.
Lehet javítani, de inkább prioritás kérdése mi fontos és mi kevésbé.

De nyilván arra költi mindenki a pénzét amire akarja :R

(De mondom, hogy megnyugodj vidd el több műhelybe, szerelőhöz, bár aki le akar húzni úgyis azt mondja cseréld, mert az neki sok sok plusz lóvé amit te majd csengetsz neki)

(#56504) beg:
az a szép nagy rács valszeg a baromi nagy intercooler miatt van, és annak bizony kell a friss levegő :D

[ Szerkesztve ]

(#56506) Declare válasza F_Gergely (#56505) üzenetére


Declare
őstag

Igen, azon a grillracson, azert valszeg szivesen sütögeti a tulaj a pecsenyejet :DDD keves ellenfel lehet az uton :))

[ Szerkesztve ]

(#56507) F_Gergely válasza Declare (#56506) üzenetére


F_Gergely
őstag

biztos tud kaparni, bár én a sleeper verdákat jobban pártolom, mint a tegnapi 1.0 corsa aztán van benne egy 3.0 V6 :DD

(#56508) AMD Power válasza w333 (#56500) üzenetére


AMD Power
titán

Tesómnak Toledo II (1.9TDi 150Le), ami ugye egy Sedan Leon. Belsőre nem rossz valóban. De rohad a kasztni nagyon. :(

Golf IV az árához képest kevés. Ráadásul régi. Egy 2000 évjárat 6-700e ft vicc. G Astra nem kérdéses.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56509) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Kis segítség kellene.Egy ilyen cső kellene nekem,ma a szerelőm széttörte,de letagadta.Most megragasztom,de csak ideiglenesen.
A gyári száma : GM 90500018
(Calibra,1994-es,X20XEV)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#56510) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ez jó lehet C12NZ-be ? [link] Vagy mit ajánlanátok ? 500km-el ezelőtt volt hengerfej felújítás meg gyűrű csere a kocsiba. Ha fontos akkor pályán sosem megyek.
Mikor megvolt a motorfelújítás akkor kapott ilyet [link].
Most lement az 500km és ismét Fuchs Titan-t kapott. Majd most 1000km után ismét cserélem de a Mannol jó választás lehet ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56511) zolikaDB válasza AMD Power (#56487) üzenetére


zolikaDB
veterán

Forensis araktol nem kell hasra esni... [link]

Ja, haver autot akart venni, nekem akkor mar megvolt a G. Neztunk Lacettit, ilyen 20-40e km-es darabokat. Sirtam az Opel utan, amikor beleultem.
Inkabb egy jo G-t vegyel.

[ Szerkesztve ]

(#56512) sziku69 válasza Mikulásbá (#56509) üzenetére


sziku69
senior tag

Mivel lehet helyettesíteni? Lánghegesztő, gáz, vagy oxigéncső nem jó? Ne nevess ki, ha hülyeséget írok. :DDD

(#56513) HoaryFox válasza Directors (#56510) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Gépkönyv amit ajánl, olyat tegyél bele, gondolok itt a különféle szabványokra.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#56514) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ez igy ebben a formaban johet: G szivo OPC Eredeti lokos, tukrok, felnik... Hmmm! Nyaladzas ON!
De ez a 2.2-es ezzel a belsovel.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#56515) Directors válasza HoaryFox (#56513) üzenetére


Directors
senior tag

Eddig 10W40 volt benne. [link] Itt azt írja 15W40. Akkor ez ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56516) TasiA


TasiA
senior tag

Sziasztok!
Eladó mindkettő , hátha valakit érdekel

Vectra B

Vectra A

Mindkettő a sajátom, törzskönyv megvan.

Köszi ;)

(#56517) Markizmark válasza Directors (#56515) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez a táblázat az X14XE-hez is 15w40-et ír, pedig 10w40 kell bele, ezzel ne foglalkozz.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56518) HoaryFox válasza Directors (#56515) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha már sok km van benne, akkor ugye kopottabb a motor, kell a kicsit "vastagabb" olaj, szóval a 10W40 jó bele. Én most akarom majd a GM-es olajat beletenni Astrámba (C14NZ), eddig Castrol Magnatec 10W40 volt/van benne, bár lehet nem váltogatok inkább :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#56519) Mikulásbá válasza sziku69 (#56512) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semmivel,mert van benne egy érzékelő,annak van helye.A gyári drága,bontottat kell majd szerezni.

(#56520) sziku69 válasza TasiA (#56516) üzenetére


sziku69
senior tag

A B Vectra nagyon szép. Jó gazdája voltál. :R

Mikulásbá:
Söröséknél biztos van.........ja, hogy Neked ez messze van...

[ Szerkesztve ]

(#56521) TasiA válasza sziku69 (#56520) üzenetére


TasiA
senior tag

Ohh, köszönöm, az A-nak is jó gazdája voltam,több mint 10 éve nálam van. Az a baj vele, arra más nem jelentkezik, csak római gladiátor, olyannak meg nem adom. :W

[ Szerkesztve ]

(#56522) Mikulásbá válasza sziku69 (#56520) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha van és postáznak is,akkor jöhet.Köszi,majd felhívom őket.

(#56523) Declare


Declare
őstag

Nem tudom mennyire reklamszagu a dolog, de allitolag 2100 km t autoztak egy insigniaval egy tankkal :)) [link]

(#56524) Directors válasza HoaryFox (#56518) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!
Akkor kipróbálom ezt a Mannol olajat. Jókat olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56525) Kickass válasza Petyyyyy (#56502) üzenetére


Kickass
őstag

Vidd el olyanhoz, aki látott már ilyet, meg fogja mondani kell e cserélni vagy nem, de ha más nem leveszi a szelepfedelet és ott már látható a lánc és a kerék, max egy szelepfedéltömítést buksz.
Ha jól emlékszem a könyve se ír elő periódust, ez nem TSI :D

Egyébként volt már előtte láncos vezérlésű autód, mert pl sokakat megtéveszt maga a lánc hangja is, főleg egy régebbi vágású konstrukció hangosabb mint egy szíjas vezérlés. Régebben küldtél videót a vasról én azon nem hallottam rendellenese hangot, igaz nem is vagyok szaekmbör csak a sajátommal tudom összehasonlítani.

(#56526) trassher válasza zolikaDB (#56514) üzenetére


trassher
addikt

Ezek után én ma nem alszok hanem telesírom a párnám. :D

AMD Power: 6-700-ért egy tisztességes golf 3-at adnak még a mai napig. G4 az millió környéke pedig semmi extra nincs benne de mégis így tartja az árát.

Redmi Note 7

(#56527) Lauda válasza Petyyyyy (#56502) üzenetére


Lauda
félisten

Annyi a gyari szett munkadijjal?

(#56528) Petyyyyy válasza F_Gergely (#56505) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A hangja pl alapjaraton teljesen szépséges amúgy, csak ugye nem halkul el annyira, mint egy szíjas. Ennél fogva nem tudom normális-e az a hang. A vége úgyis az lesz, hogy koccanunk és megyünk egy karikát aztán majd megmondod mi az ami. Hidrotőke nem komoly hiba? Pedig ettől nagyon parázik a nép.

Kickaas - És az a videó még a legelső szervíz előtt készült. :D Amúgy az olajfolyásom miatt úgyis lesz tömítés csere, rálesünk majd.

Lauda - Az egysoros Opeles készlet ára annyi, munkadíj nélkül. Erre mondjuk nyilván jön a 48%, de akkor is kb 100k a vége a munkadíj miatt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56529) Lauda válasza Petyyyyy (#56528) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem. Kedvezmenyt gyari alkatreszbol altalaban 30%-ot adnak max, opel szervizben lehet csak 24%-ot, csak hogy legyen mivel szamolni. Nezesd meg te is a service 4+ - ban mennyiert epitenek be a szettet!

Csereltesd ki minel hamarabb, ez nem jatek.

Esetleg nezesd meg bardi autonal es unixnal a gyari szettet, hatha jobban jossz ki, erdemes korulnezni.

Irok majd privit amirol beszeltunk.

[ Szerkesztve ]

(#56530) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56528) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hidrotoke nem olyan veszes csak koltseges, van belole 24 darab asszem, es darabja 1500-3000 korul van. Egybe kell cserelni az osszeset, egyebkent olajcserevel ez javulhat, ismerosnek G astra olaj szurocsere ment 1 ezer km-t utana megint motormosas es olaj/szurocsere, sokat halkult. De osszefutunk es megnezzuk, nekem ugyan az a motor van a kocsiban szoval lesz hasonlitasi alap :)
Felesleges elkapkodnod es egybol vezerlest cserelni, szerintem... legalabbis tippre 100k+ kiadni kisse koltseges.

(#56531) Markizmark válasza F_Gergely (#56530) üzenetére


Markizmark
addikt

24?? Ahány szelep annyi tőke. Egyébként igen, elég drága az összes cseréje. Én a 8 szelepes vasamba 8 db FEBI-t vettem (2200-2800Ft) és hozzá 8 himbát + 8 nyomó elemet anno.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56532) w333 válasza AMD Power (#56508) üzenetére


w333
félisten

Akkor ez nem kérdés ... tényleg inkább akkor egy G Astrát :K

(#56526) trassher

G4 az millió környéke pedig semmi extra nincs benne

Az szép, ennyiből már autót is veszek :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56533) AMD Power válasza zolikaDB (#56511) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos kép alapján is látszik már ,hogy valami silány Dacia belseje van. :(

trassher 6-700e Ft ki vesz megy szaros G3-t? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56534) w333 válasza AMD Power (#56533) üzenetére


w333
félisten

Recsegő ropogó kemény műanyag az egész, az ajtó kilincs is nem kizárt hogy a kezedben marad (gagyi) össze sem lehet hasonlítani egy G Astrával :))

6-700e Ft ki vesz megy szaros G3-t?

A h*lyék számomra pont kb. 200-300k ér meg egy ilyen autó 1 Ft -al sem többet !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56535) M_o_g_y_i válasza w333 (#56470) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem feltétlenül tartósabb, illetve annak az élettartamát úgysem várnám ki. :N
Sajnos nem sikerült kiderítenem melyik beszállítótól származik a "gyári" GM-es, így a lehetőségek közül próbáltam a legjobbat kiválasztani, és vélemények alapján a HEPU-t választottam.
Tudom, kicsit lehet túlmisztifikálom (-tam) a választást, csak a "gyári" 26K feletti árat soknak tartom (lévén az is csak valamelyik beszállítótól jön, és akkor mi indokolja a 2X-es árát? :F), ami lehetőség meg maradt, az a Graf, Meyle, Sil, SKF, ... stb. közül kiestek a műanyag lapátosok, így ez maradt. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56536) w333 válasza M_o_g_y_i (#56535) üzenetére


w333
félisten

Jah hogy neked C Vectrád van ... milyen motorral ? :R

Alkatrészek nézheted nyugodtan a Cromax -n jó árban van minden ! :K

Persze egyértelmű hogy akkor már a fémlapátosat 1000X inkább :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56537) M_o_g_y_i válasza w333 (#56536) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Z18XE
De amikor írtam a lámpával kapcsolatban, szerintem említettem, hogy ez C Veki. :B
Az alkatrész-beszerzéssel meg úgy vagyok, hogy ha én mint "privát ember" veszem meg olcsón, vagy a szerelő a kedvezményével annyiért amennyiért, és a végössszeg OK, akkor tőlem beszerezheti Ő is. Úgyis megbeszélem mit szeretnék belerakatni.
De természetesen lesz majd alkatrész (mint most is volt), hogy megveszem magam.

(előbb meg lejárt a szerk. időm :W)
Akkor újra... :o

(#56477) AMD Power: csendesen járt a csere előtt is, a kiszerelt pumpa csapágyazása OK, a görgőket majd meglesem
Első indításnál volt egy gyenge érzésem, hogy mintha halkabb lenne kicsit, de mivel eleve halk volt, azt gondoltam csak placebo, de lehet mégsem :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56538) trassher válasza w333 (#56532) üzenetére


trassher
addikt

Tessék átfáradni a hahu-ra. :D Ami szép az annyiba kerül. Pl ez, de van 2,1M-ért is.

AMD Power: Aki szépet akar az kifizeti. Ennyiért nem kőműves brigád autót adnak hanem olyat ami egyben van és jól felszerelt. Aki ilyet vesz és az kell hogy jó legyen az minél fiatalabbat, jobban felszereltet akar. Természetesen dízelekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#56539) AMD Power válasza w333 (#56534) üzenetére


AMD Power
titán

Ez olyan ,hogy egy F Astra sem ér többet 400e. Az enyém is csak azért "ér" annyit mert tudom ,hogy milyen állapotban van. A valós 145e km illetve a szinte rozsdamentes kaszni miatt. Mondjuk ha egyszer eladó sorba lesz szerintem gyorsan el fog kelni.

M_o_g_y_i Az bizony nem placebo. Tényleg halk lesz tőle. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56540) diegho


diegho
nagyúr

Az olajgomba csinálja azt, hogy a max szint alatt pár mm-el már jelez, hogy öntsek utána?

(#56541) Lauda válasza M_o_g_y_i (#56535) üzenetére


Lauda
félisten

SKF vizpumpa is muanyaglapatos volt?

(#56542) M_o_g_y_i válasza Lauda (#56541) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az lehet nem, képben volt az is a HEPU mellett. :K
Arról csak annyi negatívumot olvastam, hogy kívül a porvédő egy sima papírlap, nem pl. szimmering.
De a fene se tudja, kellene egy rossz, és szétszedni, megnézni ténylegesen milyen. :o
Mert úgy ánblokk amúgy tuti az SKF is, ha valamiért nem lett volna HEPU, akkor jó eséllyel most SKF lenne. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56543) Lauda válasza M_o_g_y_i (#56542) üzenetére


Lauda
félisten

Itt az autodra valo skf pumpa:

Ez biztosan nem muanyag. Az ilyen papirlapos dolgokat inkabb nem is kommentalom. ;) Ez a gond, hogy orbitalis marhasagokat kepesek emberek leirni buntetlenul es hamar felrevezetik az embert.

Jol valasztottal pumpat amugy, ebben az arszegmensben mar nem tudsz mellenyulni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56544) AMD Power


AMD Power
titán

2100 km egy tank gázolajjal
10 százalékot faragott a szabványos fogyasztáson

Az nem rossz! :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56545) adorjant válasza diegho (#56540) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem a Zafira akkor jelez,ha a max alatt két rovátkánál van az olajszint.

(#56546) szabonagyur válasza AMD Power (#56544) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért a kép szerint az első bő 400km az 76km/h óra volt, gondolom utána sem siette el, valószínűleg mellé pályázott is vagy fő utak.

(#56547) Lauda: ennyire nem akartam belemenni a részletekbe de igen valószínűleg minden létező trükköt kihasznált.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56547) Lauda válasza szabonagyur (#56546) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu mentek elotte vegig egy kisteherrel, hogy szinte vakuumban haladjon, maskeppen ez kacsa, de meg igy is erosen kacsaszagu.

(#56548) bandi0000


bandi0000
nagyúr

múltkor írtam egy érdekes problémáról, amit ráhagytam mert azt hittem én vagyok a hülye

de most megint csinálja néha néha, tehát lassan veszi vissza a fordulatszámot üresbe, normál esetbe amikor váltok, kuplung le akkor valameddig pörög a motor kb 2-3s után vissza veszi gondolom alapjáratra, de néha viszont mikor lenyomom akkor elég sokáig 10-15s-ig is pörgeti a motort nagyobb fordulatszámon, olyan mintha a szivató csinálná vagy micsoda, persze nem értek hozzá csak a zsiguliból indulok ki, mikor ott ráhúzom akkor ott is jobban pörög a motor, viszont a gézpedál 90% hogy nem akad be mert megnyomkodtam de nem volt vele baj

Xbox One: bandymnc

(#56549) M_o_g_y_i válasza Lauda (#56543) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mondjuk ez a kép nem SKF-ről készült szerintem, csak egy általános fotó az azonos motorokhoz való pumpákról. :U
Ha jól láttam eddig, akkor az SKF kék lapátos, ez mondjuk lényegtelen. :B
Azt a papíros dolgot mondjuk nem tudtam hová tenni, csak egy olyan dolog, ami így laikusként elriasztott, de a vélemények SKF-ről meg szintén jók voltak, ezért lett volna az a másik.
HEPU-ról is hallottam rosszat, azt meg szintén nem értem, hogy az egyik vezető pumpagyártó termékéről hogy mondhatja azt az a boltos (akitől lett volna az alkatrész első körben), hogy "10-ből 9 sz@r volt. :F
Egy HEPU??? :o Na ne má...

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#56550) AMD Power


AMD Power
titán

De jó kis dögök....

Opel Astra 1.6 CDTI ECOTEC Innovation – megérdemelten lett 2016 Év Autója

Törperős - Opel Corsa OPC Performance (2016) teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.