Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Lauda válasza Declare (#56050) üzenetére


Lauda
félisten

Mert az ember gyarlo es elgondolkodik, hogy meghuzzam magam egy ilyen foskeveroben, vagy abbol a penzbol vegyek egy tankot amiben feszithetek az elso meghibasodasig. :D ;]

(#56052) Declare válasza Lauda (#56051) üzenetére


Declare
őstag

Ez az egyik....de most ezt a döntest masok hozzak meg? :D

A masik, hogy a sfeszitesen kivül azert jelentös különbseg van a kettö auto között :U az 1.2 clio tök jo lehet varosban, futkosos, bevasarlos kocsinak....a bmw meg egy palyan kruzolo, kenyelmes utazo auto....hat azt csak tudom, hogy en mire hasznalom a kocsit :F

(#56053) Markizmark


Markizmark
addikt

Én most pl határozottan úgy érzem, hogy egy 2.2 DTI kombi G astra jó lenne, elektromos ablakokkal (F-embe szombaton építettem be gyárit), elektromos tükrökkel, klímával meg talán állófűtéssel. :D Évi 24000 km megvan ahhoz, hogy dízelt vegyek legközelebb, kell az ereje meg a pályán 5 literes fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56054) Lauda válasza Markizmark (#56053) üzenetére


Lauda
félisten

Az milyen motor a 2.2DTI? Kitol veszi az opel?

(#56055) Markizmark válasza Lauda (#56054) üzenetére


Markizmark
addikt

Fogalmam nincs, csak azt tudom, hogy az átlagnál nem romlékonyabb motor, elvileg.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56056) Petyyyyy válasza Lauda (#56054) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szvsz. a 2.0 DTI nagyobb löketű változata 125 pacival, 280Nm-rel. A 2.0 DTI meg állítólag az 1.7 Isuzu másolata, szintén nagyobb lökettel. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56057) Markizmark válasza Petyyyyy (#56056) üzenetére


Markizmark
addikt

Márpedig az 1,7 isuzu nem egy rossz dízel. :D Ha 2 éve találtam volna normálisat akkor azt veszek F-be.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56058) n0rbert0 válasza bandi0000 (#56049) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Pontosan. Ezért nem is merek nekiállni a javításnak, mert a kárpitot nem merem megbontani.

(#56059) Petyyyyy válasza Markizmark (#56057) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És akkor még finoman fogalmaztál. Az Isuzu, főleg amelynek a blokkján pirossal szerepel a TURBO felirat, na azok szétüthetetlenek. 2.2 dízelt veszel, muszáj lesz vinned egy karikát. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56060) Markizmark válasza Petyyyyy (#56059) üzenetére


Markizmark
addikt

Egy 2.2 TDCi van már otthon, 2 tonnás Ford kisbusz, az se rossz játék. 110 LE és 285Nm (1600rpm-től 3500-ig szinte vízszintes nyomatékgörbe) . Ha nyomod neki és az egyik kerék a felezővonalakon fut, vagy egy másmilyen gyengébb tapadású felületen akkor mocorog a kormány a kezemben, mintha ki akarná tekerni a kezemből az a kerék amelyik jobban tapad.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56061) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56059) üzenetére


F_Gergely
őstag

ha egyszer széthullik a verdában a motor 2.2 kerül a helyére, simán bemegy a 2.0 helyére.

(#56062) Petyyyyy válasza F_Gergely (#56061) üzenetére


Petyyyyy
addikt

És mi a helyzet a papírosokkal? Emlékszem múltkor épp te jártál utána, de arra már nem, hogy mi is lett a törpénet vége. Megaztán én sem fakadnék sírva a 2.2-től, de annyit meg nem járok pályán sajna, hogy rendesen ki tudjam forgatni szegényt. Meg nem is igazán lenne merszem motort venni csak úgy, nagyon bizalmatlan lennék, ha erre kerülne sor. Kivéve egy olyan tulajt, aki akkora zsidó, hogy mindent felír. Minden javítást tud igazolni és olyan tankolás naplót vezet, mint én.

Negyed tankkal indulva megint 200km-nél járok városi forgalomban. Ugyan BC mondja van még 13km - tehát kb 20 - de ez megint 6,5-6,6 átlagfogyinak néz ki.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56063) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56062) üzenetére


F_Gergely
őstag

papírok nem érdekelnek, nálam motorszám ugye nincsen, csak motorkód, az meg max eredetvizsgán bukna ki, de valószínűleg már eladva nem lesz, ha mégis akkor azt majd én intézem.

(#56064) sziku69


sziku69
senior tag

Ez volt a felelős az index hibáért. Mi van ebben ami elromolhat?

(#56065) F_Gergely válasza sziku69 (#56064) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez nem a multi timer modulja?

(#56066) sziku69 válasza F_Gergely (#56065) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez a biztosíték táblán van a kormány alatt. Ha leveszed a tetejét, a tábla jobb oldalán lehet látni a fekete hosszúkás csatlakozó részt. Ha azt kihúzod, és kiveszed a reléket, akkor a középső box irányába, ki tudod húzni a táblából.
Tegnap délután odagurultam a Sörös-ékhez, és kb 5 perc alatt kiderült a hiba, aztán még 3 perc volt a visszaszerelés.Vettem még egy hangszóró takarót a hátsó ajtóra mert az is hiányzott. Kb negyed órát voltam ott összesen. :)

(#56067) trassher


trassher
addikt

Elhoztam a négy felújított lengéscsillapítót, az autó már a szerelőnél van. Kíváncsi vagyok milyen lesz a mostani állapothoz képest.

Redmi Note 7

(#56068) Petyyyyy válasza trassher (#56067) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mindenképp referálj majd.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56069) trassher válasza Petyyyyy (#56068) üzenetére


trassher
addikt

Írok majd mindenképp. 4 darab gyári felújított csillapítóért fizettem 15K-t úgy hogy amiket kiszerelnek az enyémből azt viszem vissza. Csere nélkül lett volna 20K.

Redmi Note 7

(#56070) w333 válasza trassher (#56069) üzenetére


w333
félisten

Ennyiért nagyon baráti ... majd mindenképp számolj be róla ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#56071) Markizmark


Markizmark
addikt

No, eddig a héten minden nap pályáztam, sikerült 1 litert lefaragnom az eddigi rövidtávos fogyasztásból. 7 literre jött ki napi 50km pályával (120km/h 3500rpm) és az addig tartó 40km szakasszal. Jövő héten már tisztán csak munkába járós mérés lesz, akkor meglátjuk mit mutat. Most eléggé visszavettem az eddigi stílusomból, kíváncsi vagyok mennyire tudom lenyomni a fogyasztást. De ez alapján úgy tűnik semmi baja a lambda szondának, hiába dobja be néha a 13-as kódot.

Tegnap az olcsóbbik 95-öst tankoltam a shellnél, hát olyan is. 2 éve nitro+-szal járok, de szerintem maradok is annál.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56072) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nem örülök. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56073) AMD Power válasza Declare (#56050) üzenetére


AMD Power
titán

Az a baj ,hogy 1.5 millióért már nagyon sok jó autó van. De ez nálam maximum csak álom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56074) Borokafa válasza Markizmark (#56071) üzenetére


Borokafa
őstag

A második tankolásnál járok a nitro+ al, nekem is tetszik :)

(#56075) Kickass válasza Petyyyyy (#56072) üzenetére


Kickass
őstag

Welcome to the club :DDD

(#56076) ateszka120


ateszka120
újonc

Sziasztok! Van itt egy eladó Astra H 1,8-as 2005-ös. Ami ugylátom elég ritka motor érdemes ezzel venni vagy problémás ez az 1,8-as 125le motor?

(#56077) trassher


trassher
addikt

Igen csak érezhető a különbség csillapító csere után. Természetesen nem egy dupla keresztlengőkaros futómű kényelme de nem is üt semmilyen úthibán. Itt vannak a képek a régiekről. Konkrétan 2 ujjal minimális erőkifejtéssel be tudom nyomni az elsőt, a másik meg alig jön vissza. Mind a négyben rázásra lötyög az a kevés olaj ami megmaradt. A hátsókról lehagytam a porvédőt. :B

Redmi Note 7

(#56078) beg válasza trassher (#56077) üzenetére


beg
veterán

És jobb kézzel szép nagyot tudsz ütni szerszámmal a bal hüvelykujjadra :DDD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56079) trassher válasza beg (#56078) üzenetére


trassher
addikt

Rácsuktam a kocsiajtót 3 hete. :DDD

Redmi Note 7

(#56080) adorjant válasza ateszka120 (#56076) üzenetére


adorjant
senior tag

Ez az egyik legjobb opel motor, ha betartották az előírásokat az évek során,akkor még sok évig számíthatsz rá.

(#56081) sziku69 válasza sziku69 (#56064) üzenetére


sziku69
senior tag

A boltos állítása szerint, lehet hogy ez okozza a fordulatszám mérős km óra hibáját. Úgyhogy csinálok még egy próbát azzal is. Már becsukott szemmel is kiszerelem. :)

(#56082) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56072) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez szinte semmi.

(#56083) Petyyyyy válasza F_Gergely (#56082) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Épp csak kezdi. Javíttatom is majd.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56084) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56083) üzenetére


F_Gergely
őstag

én egyenlőre nem foglalkozom vele, van más baja ami jobban zavar :DDD

(#56085) Declare válasza AMD Power (#56073) üzenetére


Declare
őstag

Ha jol remlik, Te ugye benzines, kobmi autot szeretnel, viszonylag alap felszerelessel. Egy benzine 1.6 vagy 1.8 H astra szerintem 1M körül kifoghato. Ha kicsit batrabb vagy Nemeteknel nezel, szerveztek egy kirandulast a csaladdal, hazahozzatok a kocsit es meg igy is kijöhet 1M körül. :)

1,8 H karavan (+wiesbaden gyönyörü :)) ) .

Marmint nem megmondani akarom en, h mit csinalj, vagy okoskodni, csak 1,5M hirtelen soknak tünt egy benzines H astraert :)

(#56076) ateszka120 1,8 H astra az joo :K jo motor es azzal mar dinamikus is a kocsi :K ha jol karban volt tartva nagy riziko nincs benne szvsz

[ Szerkesztve ]

(#56086) Petyyyyy válasza F_Gergely (#56084) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jó, nyilván nálam is így van, de ez is listára került. Előre félek moket mond majd a futóműves. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56087) #TOTTI válasza Declare (#56085) üzenetére


#TOTTI
őstag

1 M-ért a legalját kapja csak, erős jóindulattal, Kolléga mostanában keresett, 1.8 M-ért talált megfelelőt 2009-es évjáratút. Amiben nincs semmi trükk az igenis drága.

(#56088) goldblum válasza Declare (#56085) üzenetére


goldblum
csendes tag

Azért a gyönyörű 1.8-as Astrának van egy kis kehessége, nem véletlen annyi az ára:

"- Klimaanlage funktioniert aktuell nicht
- Wagen hat einen sehr hohen Ölverbrauch (>2 ltr/1000 km)"

azaz:

- A klíma jelenleg nem működik
- Csöppet magas az olajfogyasztása (több, mint 2 liter / 1000 km)

Így azért már nem olyan csábító... :)

(#56089) beg válasza goldblum (#56088) üzenetére


beg
veterán

"több, mint 2 liter / 1000 km"

Ez már kétütemű keveréknek is elég :) Trabesz is elmenne vele.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56090) goldblum válasza beg (#56089) üzenetére


goldblum
csendes tag

De legalább elmondja. Itthon megokosítanák eladás előtt valami "minőségi" 20W-50-es olajjal, némi adalékkal, aztán a szerencsétlen vevő meg csak nézne egy idő után, hogy mi van... :F :Y

(#56091) Declare válasza goldblum (#56088) üzenetére


Declare
őstag

Jo el nem olvastam :D csak peldakent dobtam be, kepek alapjan szep volt....de wiesbaden akkor is gyönyörü :D

Most rakerestem, 2005 töl Astra, kombi, manual valtoval, klimaval 4000 euroig 182db talalat van.... nehogy mar ez mind sz@r legyen :F

(#56087) tsigalko87 kiraly, akkor felfele megy az aruk vagy nem tudom, de en ennek csak örülök :D ha egy benzinest 1,8M adnak el, akkor az 1.7 dizelem meg jobban kell, hogy tartsa magat :))

(#56090) goldblum egyebkent ez is elgondolkodtato igen....az, hogy a klima nem müködik, nem a vilag vege, egy ennyi idös kocsinal...a motor az mas kerdes :U

[ Szerkesztve ]

(#56092) #TOTTI válasza Declare (#56091) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nem feltétlenül drágább a dízel, sőt a kis kilométeres benzines drágább, mivel a köztudat eltolódott a sok óra tekergetés miatt, hogy 160e-nél már köhög a dízel, ami nem valós inger sajnos.

Ne a piac legolcsóbbjához viszonyíts, a jó H Astra szerencsével 1,5-1,6M, persze lehet a 10 éveseket is nézni de ott meg állapot, szervizmúlt határeset.

(#56093) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Full extra... :U [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56094) F_Gergely válasza Petyyyyy (#56093) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez hol full extra? :F

(#56095) Markizmark válasza Petyyyyy (#56093) üzenetére


Markizmark
addikt

Azt írja elektromos ablak hátul, erre ott a kurbli. Kitudja még mi nem igaz, ennyiért ...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56096) Petyyyyy válasza F_Gergely (#56094) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát ezaz, pont erre írtam azt a fejecskét. #irony

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56097) Declare válasza #TOTTI (#56092) üzenetére


Declare
őstag

Mi az hogy jo H astra? kombi/sedan/gtc/dizel/benzin/felszereltseg/evjarat....szvsz ezek hatarozzak meg az arat. Dizel mindig dragabb, az azonos kategoriaban, szerintem ez soha nincs maskent :F

(#56098) trassher


trassher
addikt

Ha már szerelni nincs mit legalább a kesztyű megérkezett. A csillapítók csak annyira voltak már kukásak hogy a hátsó gumik szépen el is nyalódtak a futófelület szélein. :U

Redmi Note 7

(#56099) Markizmark válasza trassher (#56098) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha a gumi a futófelület szélén kopott csak el akkor az nem a csillapító hibája, hanem kevés volt benne a nyomás. A rossz csillapító kagylós kopást eredményez.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#56100) trassher válasza Markizmark (#56099) üzenetére


trassher
addikt

Én szélen láttam a kopást, a gumis azt mondta kagylós. Ilyen mértékben nem értek a gumikhoz. :B

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.